PDA

مشاهده نسخه کامل : Water Chiller

ViViD
14-07-09, 08:58
با درود فراوان

خوب بعد از مدتها کار بر روی این مقوله و کمک از دوستانم در این سایت و سایتهای دیگر که اگر نمی بودند نمیتونستم کارم رو به اتمام برسونم تونستم واتر چیلر خودم رو به اتمام برسونم
به دلیل اینکه نمیدونستم کجا بهتره پست بدم اگر مدیران صلاح دونستند تاپیک رو انتقال بدهند

این سیستم کولینگ که مقدار زیادی هم دردسر داره ولی به هزینه و زمانش می ارزه که شما بصورت همیشگی کولینگی داشته باشید با دمای تقریباً زیر صفر (البته نه همیشه) ولی بیشتر مواقع دمای شما زیر صفر خواهد بود

نیاز به حوصله بسیار زیاد زمان آزاد زیاد احتمالاً برای خیلی از دوستان هزینه زیاد دارد
من با وجود اینکه فقط به عکسهای موجود در سطح اینترت اکتفا میکردم ضعفهای زیادی در سیستم دارم که امیدوارم بتونم در آینده این مشکلات رو برای Phase Change حل کنم:1. (38):
چند عکس از کولینگ:

آخر شب همراه با تفریحات سالم

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

دیشب که تست اولیه بود داخل ستاپ برد به دمای -15 درجه سانتیگراد رسیدم و داخل ویندوز با ولتاژ 1.85 برای Celeron 430 در حالت IDLE دما زیر صفر بود چون هیچ کدام از نرم افزارهای مانیتورینگ دمای زیر صفر رو نشون نمیدادند و همه -126 یا 256 درجه سانتیگراد بودند ولی دما -10 بود با توجه به محاسبات خودم و در فرکانس 3600 مگاهرتز و ولتاژ 1.85 دمای Load به 0 درجه سانتیگراد رسید:whistle:
نظر پیشنهاد انتقاد تشویق توبیخ همه جوره به جان میخریم:great:

Shahryar
14-07-09, 14:50
تبریک میگم عزیز :1. (21):

لطف کن عکس های بیشتر + نتایج کارت را هم زودتر قرار بده که مشتاق دیدنشون هستیم .

راستی هزینه تمام شده چه قدر در اومد برات ؟

MOHAMMAD1
14-07-09, 15:05
میشه هزینه تک تک قطعات رو به صورت جداگانه بگی ؟

ViViD
14-07-09, 15:34
عکسهای زیادی نگرفتم اینها بهترین عکسها بودند ولی چند تایی دیگه میگیرم از تجهیزات

قیمت دقیق قطعات رو ندارم چون به غیر از مقداری لوله های مسی و لوله مویی فیلتر درایر و یک ترمومتر دیجیتال ساده خرج دیگری نداشتم موتور یخچال رو مجانی گرفتم قدیمی و دست دوم هست ولی آمریکایی :دی مرگ بر .....
تست ها رو بروی چشم بزودی تست میگیرم و در سایت قرار میدهم
مقداری قیمت که دارم رو براتون میگذارم ولی دقیق نیست:
موتور یخچال با قدرت 1/6 اسب بخار حدود 70 تومان
کندانسور حدود 40 تومان
لوله مسی شماره 6 یا 4 دقیق نمیدونم متری 700 تومان
لوله مویی 1/8 یک بسته 2500 تومان
فیلتر درایر 3500 تومان
فوم عایق یک شاخه 2.5 متری حدود 5000 تومان

ولی اگر دقیق بتونم میروم و قیمت میگیرم ولی خیلی چیزها رو متوجه میشوید در حین ساخت که ساختن یک Phase Change راحت تر از اون چیزی هست که فکرشو بکنید البته نیاز به هزینه و وقت آزاد داره و کمی تبحر استاد تراشکار و یخچال سازی

Xtreme
14-07-09, 15:48
سلام وحید جان ..
خوبی ؟ تبریک میگم بابت این حرکت جالب توجه ..

یه سوال :
جوش لوله های مسی رو کسی برات انجام داد یا کار خودت بود ؟

ممنون

ViViD
14-07-09, 15:57
سلام وحید جان ..
خوبی ؟ تبریک میگم بابت این حرکت جالب توجه ..

یه سوال :
جوش لوله های مسی رو کسی برات انجام داد یا کار خودت بود ؟

ممنون

سلام پیام عزیز
خیلی متشکرم خودم چون به این موارد علاقه خاصی دارم دنبالش میرم

جوش رو با اینکه جوشکاری مس رو بلد بودم خودم انجام ندادم اولش 1 لوله رو آمدم جوش بدم یکاری کردم که لوله ذوب شد:whistle: استاد کاره گفت اینکاره نیستی بقیه رو خودش انجام داد
جوش با سیم جوشهای مسی انجام شد که از لوازم ابزار سردخانه ای همراه با بقیه وسایل خریدم

(چندین سال میگذره از زمان واحد کارگاه جوش دانشگاه چیزی یادم نمونده بود:1. (38): )

ViViD
14-07-09, 18:32
خوب از هر چه بگذریم سخن مشکلات کار خوش تر است

اولین و جدیترین مشکل بوجود آمده شبنم هایی است که روی لوله های آب واترکولینگ درست میشه وقتی دما پایین میره از شبنم گذشته و دیگه رسماً قطره قطره آب چیکه میکنه البته دور لوله ها عایق دارم ولی یک مقداری در محل بلاک چون باز هست از اونجا قطرات آب میریزه روی بلاک واتر و اگر مدتی بگذره زیاد میشه و میریزه روی عایق مادربرد
(منظور دستمالهایی هست که روی برد گذاشتم) و به مرور زمان دستمال خیس میشه و خوب طبعاً رطوبت ممکنه به برد هم نفوذ کنه از دوستان کسی راه حلی ندارند

ViViD
16-07-09, 16:59
یک تست کوچک تا برطرف شدن مشکلات احتمالی پیش آمده مشخص شود
دمای لود از 13 درجه سانتیگراد بالاتر نرفت تا پایان تست البته به ولتاژی که به پردازنده هم داده شده باید توجه کرد ولتاژ کمی نبوده :دی

شروعی برای برداشتن گامهای بزرگتر

ViViD
16-07-09, 17:29

Jagvar
16-07-09, 20:49
سلام وحید جان بابا ایول بسیار مفروض شدیم:party:
اگه میشه یه توضیح کوچولو بدین طرز کارش چطوره ،یعنی اول آب رو سرد می کنید بعد می فرستین رو CPU یا نه خود گاز موجود در موتور میره رو CPU و اگه آب رو سرد می کنید نزدیک نمی شه به یخ زدن، یا باید موتور خوصوصیت خواصی داشته باشه؟
:11():

ViViD
17-07-09, 10:11
چشم دوست عزیز
بزودی نقشه روند کار رو براتون دقیق میکشم و داخل سایت قرار میدهم تا سیکل کاری رو ببینید

dvbs_amir
18-07-09, 10:50
:love: چي شد وحيد جان منتظريم

ViViD
18-07-09, 11:10
یک مقدار درگیر کارهای پیش آمده هستم تا شب ایشالله ردیف میکنمش

ViViD
19-07-09, 23:08
بدون شرح:

Only the registered members can see the link

Jagvar
19-07-09, 23:54