PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش نصب ADSL

Shahryar
09-03-07, 10:43
سلام دوستان عزیز ...

یکی از دوستان عزیز خواسته بود به صورت مختصر آموزش نصب ADSL را توضیح بدم ....:17:

ببینید برای این کار اول از همه شما باید از طرف مخابرات یک پرسش یا درخواست بکنید که روی این خط میشه نصب کرد یا خیر چون یک سری از خط ها دارای مشکلاتی هستند که اصلا نمیشه روی آن ها نصب کرد . بعدش برای این کار و فعال کردن ADSL روی آن خط و استفاده از 6 قسمت خط باید شرکت های ارائه دهنده فعال کنند که زمان آن به مرکز مخابراتی بستگی داره و معمولا بین 12 ساعت تا 72 ساعت هست . بعدش شما میتونید یک مودم بخرید و یا از خود شرکت بگیرید ( معمولا بیرون ارزان تر هست اما مچ تر با سیستم همونه که خود شرکت میده ! ) برای همین سعی کنید از خود شرکت بگیرید که بعدش مشکلی پیش نیاد و نگه ماله مودمتونه . سپس میتونید بعد از فعال کردن مخابرات و ... میتونید یک اکانت از شرکت های ارائه دهنده بگیرید و استفاده کنید ...

حالا میرسیم به نصب :

نصب خیلی خاصی نداره جز مودم !

شما مودم را اگه با پورت شبکه بگیرید باید توی جایی که توی مادربورد برای کارت شبکه هست بزنید و پورت دیگر به مودم ! حالا اینجا مهمه ! در پکیج مودم یک دستگاه به نام اسپیلاتر هست که سه تا فیش به آن وارد میشه ! یکی برای مودم دیگری میره برای پریز تلفن و دیگری برای خود تلفن چراکه با وصل کردن ADSL نویز روی خط میندازه و به عبارت دیگه دیتا و با خط تلفن قاطی میشه برای همین از اسپیلاتر استفاده میشه . برای همین اگه از تفلنی که استپلاتر سر ارهش نباشه استفاده کنی ADSL شما نمیتونه چک کنه و نمیتونی وصل بشی ...

بعدش مودمت را اگه درست باشه میشناسه ....

و با فعال کردن Local Area Network و سپس با ساخت و وصل شدن کانکشن برای DSL میتونید وصل بشین....

موفق باشید
شهریار:23:

Mehdi_Full
09-03-07, 14:37
یه سوال ؟ (البته ما که نداریم)
مودم های ای دی اس ال
USB خوب هست یا اونایی که پرت شبکه داره ؟
ممنون

Emperatour
09-03-07, 23:24
usb بدرد خونه میخوره و شبکه برای کافی نتها و.. کاربرد داره

Dark Devil
10-03-07, 09:34
مودم های ای دی اس ال
ممنون

USB با Ethernet زیاد فرق ناره ولی مهم اینه که Router باشه یا نه اگر Router باشه عالیه

aMiR HosSeiN
10-03-07, 13:13
USB با Ethernet زیاد فرق ناره ولی مهم اینه که Router باشه یا نه اگر Router باشه عالیه

میشه درباره ی Router توضیح بدی؟
ممنون

Shahryar
10-03-07, 13:26
مودم های ای دی اس ال
ممنون

عزیزم همین طوری هست که سعید عزیز گفتند ...

در ضمن برای وصل شدن با اونهایی که پورت شبکه دارند مانند ماله خودم برای وصل شدن باید شبکه چک بشه چیزی حدود 30 ثانیه و ... کلا USB راحت تر هست ...

ممنون
شهریار:26:

Dark Devil
10-03-07, 16:35

میشه درباره ی Router توضیح بدی؟
ممنون

ما دو نوع وسیله برای اتصال ADSL داریم یکی ADSL Modem هست که هیچی معمولیه وصل میکنی ب پورت حالا یا USB یا Etheret ولی ADSL Router فرق فنکویل:21:
مودم قابل برنامه ریزی هست و قابلیت آپگرد رو هم اره مثلا اگر ADSL معمولی باشه میشه فایل آپگردش رو گرفت و به مثلا ADSL 2.2 تبیل کرد که البته ممکنه عمومیت نداشته باشه بین روتر ها ولی اکثرا همینجورین
قابل برنامه ریزی بودنشونم اینه که اوناع و اقسام Connectio هارو ساپورت میکنه و یا مثلا وقتی یک ADSL modem داشته باشی باید اول Local Connection (برای پورت های اترنت ) رو فعال کنی بعد کانکشن DSL رو بزنی و کاننکت بشی و مدل های USB هم که باید Username va pass رو تو همون کانکشن وارد کنی ولی تو روتر ها میتونی یوزرنیم و پسورد رو توی خود مودم وارد کنی و کلی قابلیت دیگه
:14:

Emperatour
10-03-07, 16:39
اقا ما چندتا گوشی تلفن داریم. باید چکار کنیم؟

Shahryar
10-03-07, 19:57
میتونید از چند تا اسپلاتر استفاده کنید...

قربانت شهریار

Emperatour
11-03-07, 18:45
دوستان دانلود منجر خوب برای دانلودهای طولانی چی پیشنهاد میکنید؟ DAP و IDA رو استفاده میکنم. در مورد اسپلیتر هم زنگ زدم کفت نیازی نیست اما اگر نویز زیاد داشتی بخر

Persiastore
10-08-07, 10:23
سلام دوستان میدونم که این بحث خیلی قدیمه بوده ولی من خودم asus am602 دارم چرا شرکت گفت وصل کن به lan ؟؟؟؟ مگه lan چه مزیتی نسبت به usb داره ؟؟؟؟
ممنون

makintash
10-08-07, 11:14
سلام دوستان میدونم که این بحث خیلی قدیمه بوده ولی من خودم asus am602 دارم چرا شرکت گفت وصل کن به lan ؟؟؟؟ مگه lan چه مزیتی نسبت به usb داره ؟؟؟؟
ممنون
از مزیتهای lan سادگی در اتصال و راه اندازی و پهنای باند بالا این امر موجود میشود که پهنای پرتی بر روی پهنای اکتیو تاثیر نامطلوب نذاره و از دیگر مزیتهای ان اتصال استفاده از مد های ویزه سرویس هستند که البته این مد ها در اتصال usb قابل اجرا نیستند!

HASSANJON
06-09-07, 00:50
سلام دوستان من یه مودم asus am602 گرفتم حالا که تمام کارها را انجام دادم هرچی یوزر وپسورد را میزنم وصل نمیشه از آسیاتک هم اکانت گرفتم وقتی که یکی از شرکت اومد نصب کنه یه مودم Corecess EA103 گذاشت و زود وصل شد من موندم که این مودم asus با اکثر شرکتها همخونی داره ولی نمیدونم چرا برای من وصل نمیشه من با پورت usb وصل کردم .. همین طرفه گفت یه کارت شبکه بگیر وبا lan وصل کن حالا بنظرتون چیکار باید بکنم به lan یه کامپیوتر دیگه هم زدم که بازهم وصل نشد:1. (8)::1.::1. (28)::1. (28)::1. (12)::1. (12):

Persiastore
06-09-07, 09:19
سلام دوستان من یه مودم asus am602 گرفتم حالا که تمام کارها را انجام دادم هرچی یوزر وپسورد را میزنم وصل نمیشه از آسیاتک هم اکانت گرفتم وقتی که یکی از شرکت اومد نصب کنه یه مودم Corecess EA103 گذاشت و زود وصل شد من موندم که این مودم asus با اکثر شرکتها همخونی داره ولی نمیدونم چرا برای من وصل نمیشه من با پورت usb وصل کردم .. همین طرفه گفت یه کارت شبکه بگیر وبا lan وصل کن حالا بنظرتون چیکار باید بکنم به lan یه کامپیوتر دیگه هم زدم که بازهم وصل نشد:1. (8)::1.::1. (28)::1. (28)::1. (12)::1. (12):

من هم همین مودم رو دارم
سعی کن به lan وصل کنی که خیلی راحتتر هست و دیگه نمیخوای درایور مودم رو نصب کنی
آی پی دادی بهش - در بخش tcp-ip
کانفیگش کردی ؟؟؟؟

hosseinrad
11-02-10, 22:35
چطور می تونم یک کانکشن برای ای دی اس ال بسازم و اینکه بعد از تعویض ویندوز سیستمم کارت شبکه را نمیشناسه . کمکم کنید
متشکرم

pcnetwork5562
12-02-10, 13:19
کانفیگ مودم و آ ی پی دادن رو انجام نده فقط برو توی صفحه کانفیگ مودم و گزینه های پیش فرض کارخانه رو بذار بعد تو یه روز کامل تو ساعت اداری مودم و کامپیوتر رو روشن بذار و وصل به خط تلفن اکثر مودم ها بصورت اتومات تنظیم میشن اگر نشد باید بری تو نحوه اتصالات تو WAN Setting اونو عوض کنی

احسا
08-07-11, 14:57
سلام
من مودم tp link td-8811 خریدم.نصبش کردم و سه چراق پاور لینک و adsl روشن هستند.ولی برای نصب مودم به مشکل برخوردم:
در راهنمای خرید دو نوع نصب رو توضیح داده یکی از طریق سی دی که من وقتی وارد نصب میشوم در قسمت instal adsl device می نویسه network adapters رو از قسمت دیوایس منیجر پیدا کنید که من نکردم بعد میگه اگه نیست یکی بسازید اونم در نت ورک کانکشن اما من هر چی گشتم نتونستم این گزینه رو پیدا کنم.
راه دوم هم از طریق اینترنته که میگه برید به این صفحه:192.168.1.1 اما هر چی به این آدرس هم میرم اصلاً باز نمیکنه.
یکی از بیرون هم آوردم نتونست.اگه لطف کنید و کمک کنید این مشکل حل بشه ازتون یه دنیا ممنون میشم.

ravegoat
08-07-11, 23:51
سلام
من مودم tp link td-8811 خریدم.نصبش کردم و سه چراق پاور لینک و adsl روشن هستند.ولی برای نصب مودم به مشکل برخوردم:
در راهنمای خرید دو نوع نصب رو توضیح داده یکی از طریق سی دی که من وقتی وارد نصب میشوم در قسمت instal adsl device می نویسه network adapters رو از قسمت دیوایس منیجر پیدا کنید که من نکردم بعد میگه اگه نیست یکی بسازید اونم در نت ورک کانکشن اما من هر چی گشتم نتونستم این گزینه رو پیدا کنم.
راه دوم هم از طریق اینترنته که میگه برید به این صفحه:192.168.1.1 اما هر چی به این آدرس هم میرم اصلاً باز نمیکنه.
یکی از بیرون هم آوردم نتونست.اگه لطف کنید و کمک کنید این مشکل حل بشه ازتون یه دنیا ممنون میشم.

با سلام!

دوست گرامی عضویت شما رو در PCN تبریک می گم!

من از این مودم استفاده کردم و یادمه موقع نصب اصلا" نتونستم اون رو از دو تا راهی که در راهنمای نصب بهش اشاره شده بود نصب کنم.

اتصال پاور، تلفن و USB مودم خودتون رو برقرار کنید. وارد ویندوز بشید و مودم رو روشن کنید که در این صورت باید چراغ های Power و ADSL به طور ثابت و چراغ USB به شکل چشمک زن و یا ثابت روشن باشه. در غیر این صورت اتصالات و یا درستی کارکرد مودم خودتون رو چک کنید. اگه فعلا" نیازی به روتر ندارید اتصال LAN رو برقرار نکنید و پیشنهاد می کنم اول مودم رو با USB راه اندازی کنید و پس از اتمام در صورت نیاز LAN رو وصل کنید.

در مرحله بعد روی My Computer کلیک راست کرده و وارد Device Manager بشید. اگه مودم به طور خودکار شناسایی شده باشه، باید نام مودم خودتون رو در بخش Network Adapters مشاهده کنید در غیر این صورت باید یک سخت افزار شناسایی نشده همراه با علامت تعجب زرد در لیست سخت افزار ها باشه. روی اون سخت افزار نا شناخته کلیک راست کرده و گزینه ی Update Driver Software رو انتخاب کنید. سپس با انتخاب یکی از گزینه های Automatic یا Manual اقدام به نصب درایور مودم کنید. سی دی نصب مودم رو درون درایور نوری بذارید تا در صورت عدم پیدا شدن مودم در حالت Automatic به صورت Manual جست و جو رو درون داریو سیدی اجرا کنید. امیدوارم که این طوری مودم نصب بشه. در صورتی که اصلا" سخت افزار شناسایی نشده وجود نداشت اتصال USB رو چک کنید.
همچنین در این حین به نرم افزار های امنیتی خودتون در صورت پرسیدن سوال از شما، اجازه Allow Sharing بدید.

سپس از بخش Network Connection ویندوز می تونید یک Broadband Connection ایجاد کنید و با وارد کردن مشخصات حساب کاربری خودتون به اینترنت متصل شید.

باید اضافه کنم که درایور این نوع مودم usb8023 هستش به طوری که مودم شما به صورت خودکار روی لینوکس اوبونتو شناسایی میشه و هیچ تنظیمات اولیه ای نیاز نیست. در صورتی که مودم روی این توزیع به درستی کار نکنه به احتمال زیاد مشکل از مودم و یا اتصالات هستش.

موفق باشید
آرمین:11():

ali320m
19-07-11, 13:40
سلام
مودم من D-link2520u هست و از طریق LAN وصل هست و همه تنظیمیات رو خودش ذخیره شده .اگر بخوام با کانکشن وصل شم به اینترنت چه کار باید بکنم (ساختن کانکشن رو بلدم میخوام تنظیمات PPOE رو ویندوز باشه فکر کنم باید مدم رو حالت Bridge قرار بدم ) ممنون میشم راهنمایم کنید

ali320m
19-07-11, 16:15
مودمرو رو حالت BRIDGE گذاشتم کانکشن هم ساختم باهاشCONECT شدم :1. (5):
اما مشکلم حل نشد:1. (29):دیگه نمیدونم چه راهیو برم هرکاری بگید کردم

above0
06-08-11, 18:19
دوستان من از مخابرات گرفتم نصاب هم نخواست حالا هم دوتا سوال دارم

1- من شنیدم میگن باید بری توی تنظیمات مودم و 192.168.1.1 درسته ؟اگه آره بگید چکار باید بکنم؟

2- میشه به اسپلیتر تلفن رو وصل نکرد ؟ یعنی از مودم بزنیم به اسپلیتر و از اسپلیتر هم به خط تلفن . چون ما دوتا خط تلفن داریم

ravegoat
07-08-11, 00:47
دوستان من از مخابرات گرفتم نصاب هم نخواست حالا هم دوتا سوال دارم

1- من شنیدم میگن باید بری توی تنظیمات مودم و 192.168.1.1 درسته ؟اگه آره بگید چکار باید بکنم؟

2- میشه به اسپلیتر تلفن رو وصل نکرد ؟ یعنی از مودم بزنیم به اسپلیتر و از اسپلیتر هم به خط تلفن . چون ما دوتا خط تلفن داریم

1-در صورتي كه مي خواهيد از مودم خودتون به عنوان روتر استفاده كنيد يا اتصال LAN رو به طور صحيح براي مودم خودتون پيكره بندي كنيد تعريف يك آدرس IP براي اون سخت افزار الزامي ميشه. شما بايد نرم افزار مربوط به مودم خودتون رو نصب كنيد و با توجه به مدل مودم و راهنمايي آن IP رو تنظيم كنيد كه مقدار پيش فرض اون مي تونه 192.168.1.1 باشه.

2-بله ميشه. اگه شما نيازي به خط تلفن روي اون خط نداريد، مي تونيد حتي مستقيم مودم رو (بدون استفاده از Splitter) به پريز تلفن وصل كنيد.

موفق باشيد
آرمين