PDA

مشاهده نسخه کامل : اورکلاک CORE i7 920

ic3_drag0n
09-07-09, 21:04
سلام دوستان
به کمکتون نیاز دارم
من یه بار با مین evga x58 3x SLI اورکلاک کردم و به راحتی تا 4.0 رسوندم
اما الان دیگه سیستم stable نیست با اینکه ولتاژ بالا می برم
به شکل عجیبی دمای cpu و North bridge به ترتیب به 61 و 81 می رسه
چی کنم؟
کلا کسی لینکی در مورد اورکلاک با مین evga x58 3x sli نداره؟
یه توضیحی بدین ممنون می شم

ic3_drag0n
09-07-09, 21:07
cpu cooler:NV120
case:cm690 NV edition
cpu core i7 920 D0

Olesius
10-07-09, 16:53
دوست عزیز...

شما از تب های CpuZ در حالتی که اوورکلاک کردید و سیستم کاملا پایدار هست شات بگیرید و در این سایت (Only the registered members can see the link) آپلود کنید و کد سوم (Clickable Forum Code ) رو به صورت لینک (Insert Link) در پست خودتون وارد کنید...

احتمال می دم محدودیت مربوط به QPI بالا باعث ناپایداری سیستم شما می شه!
در حد امکان فرکانس رم رو هم پایین نگه دارید...

با سپاس...:11():

ic3_drag0n
10-07-09, 16:59
فرکانس رم رو حالت auto قرار می دم که مین میزانش 1066 می نویسه
زمانی که تا 4000 اورکلغاک می کنم موقع لود ویندوز صفحه مرگ بالا می یاد و رستارت می شه

ic3_drag0n
10-07-09, 17:00
فرکانس رم رو حالت auto قرار می دم که مین میزانش 1066 می نویسه
زمانی که تا 4000 اورکلغاک می کنم موقع لود ویندوز صفحه مرگ بالا می یاد و رستارت می شه

Olesius
10-07-09, 17:11
فرکانس نرمال رمهای شما چقدر هست؟؟
و چه نوع پاوری استفاده می کنید؟؟

-----
نگران نباشید دوست عزیز...
مشکلتون حل می شه... دوستان با Rev C0 تا 4500 هم اوور کردن... البته تا 4200 با Air cooling بوده...

همون طور که گفتم با نهایت اوورکلاک پایدار از تب های CpuZ شات بذارید تا راهنمایی های لازم انجام بشه...
:11():

ic3_drag0n
10-07-09, 20:43
فرکانس نرمالشون 1333 هست
پاورم green GP885B هست
برای تمامی کمک هاتون ممنون

ic3_drag0n
10-07-09, 21:06
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Moein
10-07-09, 21:18
cpu cooler:NV120
case:cm690 NV edition
cpu core i7 920 D0

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

سی پی یو شما که C0 هست!! طبق حرف بالا شما گفتید D0!!!

خوب صفحه مرگ به خاطر ولتاژ سی پی یو هست 920 با استپینگ c0 حداقل نیاز به 1.3 ولتاژ نیاز داره !

رسیدن به چه فرکانسی برای شما مهم هست!!

رم ها چه مدلی هستند اگه می تونید پارت نامبرشون رو ذکر کنید بهتر میشه کمک کرد

ic3_drag0n
10-07-09, 21:32
سی پی یو شما که C0 هست!! طبق حرف بالا شما گفتید D0!!!

خوب صفحه مرگ به خاطر ولتاژ سی پی یو هست 920 با استپینگ c0 حداقل نیاز به 1.3 ولتاژ نیاز داره !

رسیدن به چه فرکانسی برای شما مهم هست!!

رم ها چه مدلی هستند اگه می تونید پارت نامبرشون رو ذکر کنید بهتر میشه کمک کرد

راستش من اینو همین الان فهمیدم
زمان فروش بهم گفتن D0 هست :1. (28):
الان باهاش چی کنم؟؟؟؟
می خوام به 40000 برسم
می دونید بدی اعتماد به کسی که خودش دوست جا می زنه چیه؟؟؟
اینه که این بلا ها سر آدم می یاد

Moein
10-07-09, 21:36
راستش من اینو همین الان فهمیدم
زمان فروش بهم گفتن D0 هست :1. (28):
الان باهاش چی کنم؟؟؟؟
می خوام به 40000 برسم
می دونید بدی اعتماد به کسی که خودش دوست جا می زنه چیه؟؟؟
اینه که این بلا ها سر آدم می یاد

خیلی مهم نیست بچ نامبر سی پی یو شما چیست!!

ic3_drag0n
10-07-09, 21:46
خیلی مهم نیست بچ نامبر سی پی یو شما چیست!!

راستش CPU try بود واسه همین جعبه نداشت که بچ نامبر بدونم
راهی وجود داره که ازش با خبر شم؟

Moein
10-07-09, 21:50
خوب شما اون موقع خریدید که خود اقا علی نژاد هم فکر می کردند سی پی یو d0 هست بعد متوجه شدند که این طور نیست!!

خوب شما می تونید بچ نامبر سی پی یو رو از روی خود سی پی یو متوجه بشید این مساله خیلی مهم نیست چون اگه درست بگم بچ نامبر های متوسطی بودند!

خوب شما کامل پروفابل رو بگو که چه setting رو ست می کنید!! تا بهتر بشه راهنمایی کرد!

ic3_drag0n
10-07-09, 21:57
به پروفایل هیچ دست نمی زنم

Moein
10-07-09, 22:09
ببینم یعنی شما voltage هم نمی دید!! هیچ کاری نمی کنید! فقط base clock!

ic3_drag0n
10-07-09, 22:12
آره
یه بار ولتاژ بالا بردم تا به اولین ولتاژ رنگ سبز رسیدم
بعد از اورکلاک دمای CPU به 61 و NB به 81 رسید و استیبل نبود

ic3_drag0n
10-07-09, 22:14
در واقع تمامی ولتاژ هارو بالا بردم
چون نمی دونستم کدوم باید بالا ببرم

Moein
10-07-09, 22:24
شاید این لینک بنونه خیلی کمکت کنه!!

Only the registered members can see the link

باز هم سوالی بود در خدمتم!

این هم مقاله ای پایه برای این برد با سی پی 920! (Only the registered members can see the link)

ic3_drag0n
10-07-09, 22:48
من چه شکلی می تونم bios به روز رسانی بکنم؟!؟!؟!
بلد نیستم
خیلی آماتور هستم

Moein
10-07-09, 23:03
والا من تا به حال EVGA نداشتم!

انشا ا.. تا classified امد کمکتون می کنم اما این صفحه جایی که می تونید بایوس جدید رو دانلود (Only the registered members can see the link)کنید در این مورد از مدیران که مقاله نوشتن کمک بگیرید!

ic3_drag0n
10-07-09, 23:21
به مبارکت باشه عزیز

ic3_drag0n
10-07-09, 23:59
من نمی دونم اگه بایوس به روز نباشه مشکلی پیش می یاد؟!؟!؟
آخه بلد نیستم بایوس به روز کنم

aexistence
11-07-09, 01:08
من یک سوال اساسی دارم. من هنوز core i7 920 نگرفتم.
چه جوری بفهمم که سی پی یویی که قراره بگیرم ، از پچ نامبر مناسبی برای اورکلاک برخورداره؟ در واقع پچ نامبر مناسب برای این سی پی یو چیه؟

ic3_drag0n
11-07-09, 01:56
اینو ما هم نمی دونیم
من سعی می کنم ببینم تا کجا می تونم OC کنم و بچ نامبرم چیه بعد به همه خبر می دم دوست عزیز

aexistence
11-07-09, 03:10
اینو ما هم نمی دونیم
من سعی می کنم ببینم تا کجا می تونم OC کنم و بچ نامبرم چیه بعد به همه خبر می دم دوست عزیز
از پچ نامبر شما چه استفاده ای می توان برد؟

ic3_drag0n
11-07-09, 12:57
با توجه به مقایسه بچ نامبر من با دیگر دوستان می تونید بفهمید ساخت کجا باشه بهتره
تاریخش چی باشه بهتره
مطمینید که فروم مربوط به بچ نامبر کامل خوندید؟
به عنوان مثال مقایسه بج نامبر من با بچ نامبر دوست عزیزمون BARAN

masoomiyat
11-07-09, 14:11
اور 920 با C0 برای 4000پایدار به بیش از 1.36 ولتاژ میخاد
من یه بار با این ولتاژ 4000 بالا آوردم ولی 100 درصد پایدار نبود و سر تست cpu برنامه 3d mark صفحه آبی اومد
از اونجایی هم که رم ها هم با افزایش فرکانس اون ها هم اور میشن باس رم بالا بهتر جواب میده
رم 1333 روی 4000 به 1600 میرسه که اگه یه رم معمولی باشه ممکنه زود مرخص شه

Moein
11-07-09, 15:57
والا بچ نامبر سی پی یو من یکم فرق می کنه! این بچ نامبر می تونه 4.200 رو با 1.21 استیبل کنه و واسه 3d mark نیاز به 1.28 ولت داره! تا در این فرکانس استیبل کار کنه!!

ضمننا شهریار با کمک من در جهت کولینگ تونستیم رکورد I7 ایران رو بزنیم که هنوز هم با 975 نتونستن رکورد 920 ما رو بزنن(توی ایران)!

و خوب بچ نامبری هم که ما داشتیم فوق العاده نبود! جز بچ نامبر های خوب هست ضمننا من الان این سی پی یو رو ندارم و فروختمش! واسه همین تو راهنمایی شما با تاخیر جواب می دم اگه سوالی در مورد XEON W3540 بود من در خدمتم سریع و در عین که انلاین بشم جواب شما رو می دم!

serpens13
14-08-09, 15:17
cpu:core i7 920 DO
m.b: asus rampage ||extreme
ram: 3*2 corair 1600 dominator
من زالمن 9700 دارم میخواستم بدونم میتونم باهاش تا 4mhz اور کنم؟ دما بالا نمیره؟
اگه خوب نیست که یکدفه یه water cooling خوب معرفی کنید که خیالم راحت باشه از نظر گرما

Moein
14-08-09, 15:42
اگه خوب نیست که یکدفه یه water cooling خوب معرفی کنید که خیالم راحت باشه از نظر گرما

شاید در هنگام لود دمای سی پی یو شما از 60 رد بشه با این سی پی یو کولر!! واتر کولینگ رو باید ببینید چه بلاک واتری اومده توی بازار که روی i7 سوار بشه!!

اما شما می تونی از سی پی یو کولر های مانند V8 و V10 استفاده کنید و در صورتی که V10 رو مد کنید می تونید به راحتی تا 4400 با دمای زیر 40 درجه کار کنید

DOMINATOR
14-08-09, 15:43

سلام

زياد كولر مناسبي نيست براي oc اين پردازنده اگر ميتوني v8 و v10 بگير كه براي i7 عالي هستند البته v10 دو برابر قيمت v8 رو داره ولي به راحتي ميتونيد تا 4ghz اور كنيد .

serpens13
14-08-09, 16:20
شاید در هنگام لود دمای سی پی یو شما از 60 رد بشه با این سی پی یو کولر!! واتر کولینگ رو باید ببینید چه بلاک واتری اومده توی بازار که روی i7 سوار بشه!!

اما شما می تونی از سی پی یو کولر های مانند V8 و V10 استفاده کنید و در صورتی که V10 رو مد کنید می تونید به راحتی تا 4400 با دمای زیر 40 درجه کار کنید

کیس من green vista هستش واینکه
جا برای کارت گرافیک میمونه ؟
عکس هایی که از این فن دیدم خیلی گندست:1. (27):
شما خبر ندارید تو بازار ما واتر کولینگ این سوکت اومده یا نه؟

DOMINATOR
14-08-09, 16:35
کیس من green vista هستش واینکه
جا برای کارت گرافیک میمونه ؟
عکس هایی که از این فن دیدم خیلی گندست:1. (27):
شما خبر ندارید تو بازار ما واتر کولینگ این سوکت اومده یا نه؟

دوست عزيز من خودم هم v10 دارم واقعا حجيم هست ولي در عوض قدرتمند كه به t.e.c مجهز شده و غير از پردازنده رمها رو هم پوشش ميده كه باعث خنك شدن رمها هم ميشه در كل كولر عالي هست و پشيمون نميشيد.

واتر كولينگ هم براي سوكت 1366 فكر نميكنم وجود داشته باشه .

serpens13
14-08-09, 16:52
دوست عزيز من خودم هم v10 دارم واقعا حجيم هست ولي در عوض قدرتمند كه به t.e.c مجهز شده و غير از پردازنده رمها رو هم پوشش ميده كه باعث خنك شدن رمها هم ميشه در كل كولر عالي هست و پشيمون نميشيد.

واتر كولينگ هم براي سوكت 1366 فكر نميكنم وجود داشته باشه .
نگفتید برای کارت گرافیک جا هست؟
رم های من خودش فن داره به مشکل بر میخوره؟

DOMINATOR
14-08-09, 17:03
نگفتید برای کارت گرافیک جا هست؟
رم های من خودش فن داره به مشکل بر میخوره؟

ربطي به كارتتون نداره و مشكلي پيش نمياد .

بايد فنهاي رم رو برداريد ولي عبور جريان هوا از بين پره هايي كه بر روي رمها قرار ميگيره زياده و باعث خنك كردن رمها هم ميشه .

قيمتش هم 165 تومان هست .

serpens13
14-08-09, 17:07
ربطي به كارتتون نداره و مشكلي پيش نمياد .

بايد فنهاي رم رو برداريد ولي عبور جريان هوا از بين پره هايي كه بر روي رمها قرار ميگيره زياده و باعث خنك كردن رمها هم ميشه .

قيمتش هم 165 تومان هست .
مرسی دوست عزیز من تهران هستم از کجا میتونم این سوپر فن رو تهیه کنم؟

DOMINATOR
14-08-09, 17:22
مرسی دوست عزیز من تهران هستم از کجا میتونم این سوپر فن رو تهیه کنم؟

يكي از نمايندگي هاي كولر مستر در پاساژ‍ ايران هست ولي 200 تومان ميده شما ميتونيد به دفتر آقاي حسيني (ليون كامپيوتر ) بريد ايشون ميتونند براتون با همين 165 تومان كه من تهيه كردم به قيمت همكار براتون بگيرن .

serpens13
14-08-09, 18:24
يكي از نمايندگي هاي كولر مستر در پاساژ‍ ايران هست ولي 200 تومان ميده شما ميتونيد به دفتر آقاي حسيني (ليون كامپيوتر ) بريد ايشون ميتونند براتون با همين 165 تومان كه من تهيه كردم به قيمت همكار براتون بگيرن .
خمیری که همراش هست خوبه یا خمیر جداگونه بگیرم ؟
راستی نهایت تا چقدر میشه اور کرد باهاش؟

Moein
14-08-09, 19:02
خمیری که همراش هست خوبه یا خمیر جداگونه بگیرم ؟
راستی نهایت تا چقدر میشه اور کرد باهاش؟

َشما یک IFX-14 یا یک TRUE گیر بیارید خیلی خنک تر از این کولر هست مگر اینکه TEC این کولر رو مد کنید !!! که باعث از بین رفت گارانتیش میشه :na:

این کولر صرفه اقتصادی برای خرید نداره

با تشکر معین:give_rose:

DOMINATOR
14-08-09, 20:09
شما یک IFX-14 یا یک TRUE گیر بیارید خیلی خنک تر از این کولر هست

ميتونم بپرسم كجا به اين نتيجه رسيديد ؟

Labyrinth
14-08-09, 20:15

لینک بررسی (Only the registered members can see the link)

:give_rose:

DOMINATOR
14-08-09, 20:32

لینک بررسی (Only the registered members can see the link)

عجب 12 درجه تفاوت دما بين وي 10 و ifx ....

امير جان يه سوال از خود شما داشتم مطمئن هستيد اين تستها مربوط به V10 TEC هست چون ورژن اوليه اين كولر به TEC مجهز نبود و كارايي مناسبي نداشت .

يك سوال ديگه هم داشتم به فرض مثال اين تست V10 TEC باشه آيا شما تفاوت 12 درجه رو قبول ميكنيد ؟؟؟

قبل از V10 همه دم از قدرت ULTRA 120 EX & IFX ميزدند مطمئن باشيد اين تستها طرف محصولات ترمالرايت رو گرفتند البته پر فروشها IFX-14 و اولترا 120 اكستريم شك نكنيد V10 خيلي بهتر هست.

DOMINATOR
14-08-09, 20:36
راستي CNPS9900 رو نديدم فكر كنم بهتر بود به جاش فن استوك رو استفاده ميكردند فكر كنم خيلي خنكتر عمل ميكرد .... :d

Moein
14-08-09, 20:57
طرف داری از هیچ سی پی یو کولری نیست عزیز

IFX14 با 3 فن قوی ترین سی پی یو کولر دنیا هست در صورتی که کفش لپ شده باشه حتی TRUE COPPER EDITION هم نمی تونه به پای IFX برسه البته شرایط هم داره

طرف داری از محصولی نیست در یکی از فروم ها خوندم که به صورت Sample قراره تعدادی محدودی IFX 14 COPPER EDITION درست بشه که در صورتی که این کار انجام بشه

ضمننا شما باید P/P هر محصول رو در نظر بگیرید ایا IFX با قیمت 95 تومان می ارزه یا V10 با قیمت 155 تومان

هر محصولی که موجود باشه در دنیا باید یک سری مراحل رو بگزرونه V10 متاسفانه خیلی بیشتر از حد بزرگ هست هر چقدر هم که کارایی داشته باشه و همیچین سی پی یو کولری بر روی برد نسب بشه به دلیل متناسب نبودن وزن اون در کیس بعد از مدتی PCB برد رو به ... میده

اخرین رکوردی که با IFX خود من زدم تنها 200 هرتز با رکورد جهانی AIR QX9650 (Only the registered members can see the link) فاصله داره

به هر حال امیر از هیچ محصولی دفاع نمی کنه و سودی هم از شرکت THERMALRIGHT بش نمی رسه

Labyrinth
14-08-09, 21:04
رضا جان از این که کدوم نسخه از V10 هست نسخه جدیدش هست

IFX 14 اول هست چون بخاطر پلی که در زیر مین میخوره و استفاده دو یا سه فن سرعت بالا کارایی بساز بالا به نمایش میگذاره

یک مورد رو هم فراموش نکن نوع فشاری که Linx میاره کاملا متفاوت هست

بعد رضا جان اون TEC اونقدر کارایی نداره که مثلا فکر کنید دما رو باید 10 درجه پایینتر بیاره بعلاوه اندازه V10 هم یک مقدار ....

بعد اگر امکانش باشه بعدا یک تستی هم خودمون میگیریم برای اطمینان

موفق باشید

DOMINATOR
14-08-09, 21:32
امير يعني 12 درجه رو قبول ميكني خيلي خوب .

آقا من يه v10 آكبند دارم كه تو جعبش هست و منتظرم يه خورده وضعيت مالي بهتر بشه تا سيستم رو به i7 ارتقاع بدم و همچنين يه خورده قيمت evga classified پايينتر بياد

من تهران هستم كاربر باران همونطور كه امير گفت حاضر هستيد تستي بين v10 و ifx-14 داشته باشيم zerothernm nirvana و v8 رو هم رديف ميكنم ؟؟؟

بعد رضا جان اون TEC اونقدر کارایی نداره که مثلا فکر کنید دما رو باید 10 درجه پایینتر بیارهفكر كنم پس دكور باشه .

بعد اگر امکانش باشه بعدا یک تستی هم خودمون میگیریم برای اطمینان

شك نكنيد امير جان كه اين تست انجام ميشه حتي اگر باشه شخصا انجامش ميدم .

[quote]ضمننا شما باید P/P هر محصول رو در نظر بگیرید ایا IFX با قیمت 95 تومان می ارزه یا V10 با قیمت 155 تومانباران جان مطمئنا هر كدوم كارايي بهتري داشته باشه من خودم به شخصه اصلا تستها رو قبول ندارم مخصوصا در زمينه كولرها كه به چند عامل بستگي داره اگر مايل باشيد تستي رو انجام بديم تا شكها هم بر طرف بشه.

با تشكر.

Moein
14-08-09, 21:40
امير يعني 12 درجه رو قبول ميكني خيلي خوب .

آقا من يه v10 آكبند دارم كه تو جعبش هست و منتظرم يه خورده وضعيت مالي بهتر بشه تا سيستم رو به i7 ارتقاع بدم و همچنين يه خورده قيمت evga classified پايينتر بياد

من تهران هستم كاربر باران همونطور كه امير گفت حاضر هستيد تستي بين v10 و ifx-14 داشته باشيم zerothernm nirvana و v8 رو هم رديف ميكنم ؟؟؟

فكر كنم پس دكور باشه .

شك نكنيد امير جان كه اين تست انجام ميشه حتي اگر باشه شخصا انجامش ميدم .

باران جان مطمئنا هر كدوم كارايي بهتري داشته باشه من خودم به شخصه اصلا تستها رو قبول ندارم مخصوصا در زمينه كولرها كه به چند عامل بستگي داره اگر مايل باشيد تستي رو انجام بديم تا شكها هم بر طرف بشه.

با تشكر.بخواهید ایرادی نداره من از نماینده اینجا دریا کامپیوتر یک کولر v10 می تونم تهیه کنم ایشا ا.. evga classified هم هفته ی دیگه با گارانتی وارد ایران میشه من می تونم برای شما تست هر دو رو بگیرم و چه در شرایط فول لود و چه در شرایط معمولی نتایج تست رو براتون پیغام کنم البته قبلش باید با نماینده دریا کامپیوتر هماهنگی بشه:give_rose:

DOMINATOR
15-08-09, 02:24
بخواهید ایرادی نداره من از نماینده اینجا دریا کامپیوتر یک کولر v10 می تونم تهیه کنم ایشا ا.. evga classified هم هفته ی دیگه با گارانتی وارد ایران میشه من می تونم برای شما تست هر دو رو بگیرم و چه در شرایط فول لود و چه در شرایط معمولی نتایج تست رو براتون پیغام کنم البته قبلش باید با نماینده دریا کامپیوتر هماهنگی بشه:give_rose:
ممنون ديگه نيازي نيست ..

با يكي از دوستان در اين رابطه بحثي داشتم و حرفهاي خوبي زدند ...

وقتي همه چيز مشخصه چه نيازي به تست هست و بيخود خودمون رو اذيت كنيم ... ميدونم باز هم نظر خودتون رو داريد ... ولي شك نكنيد ifx حتي با 3 فن در برابر v10 چيزي نيست .... و اين بحث بيهوده فقط باعث به شك انداختن ديگران ميشه ...

باتشكر.

Labyrinth
15-08-09, 07:45
هر کسی نظری داره و نظرش برای خودش ارزشمند هست

شما در کولر ها باید به نوع آلیاژ ،کیفیت و درصد خالص بودن ، تعداد و قطر لوله های انتقال حرارت، نوع قرار گرفتن پره ها ، نوع فن و ... توجه کنید

به شخصه با توجه به تستی که با یکی از دوستان زدیم تفاوت Z600 و V10 فقط 2.5 درجه در سوکت 775 بود که اونم بخاطر همون TEC هست ( داخل کیس و در حالت بیکار و در حالت لود V10 پنج درجه خنکتر بود )

یک سوال چرا هنوز نیروانا از Z600 قوی تر هست ؟ با توجه به اینکه اندازه ی Z600 بزرگتر هست و دو فن هم میتونه استفاده کنه ( اندازه ملاک نیست )

همونطور که خودتون گفتید عوامل زیادی هست که میتونه نتیجه رو تغییر بده

بطور مثال اگر شما کولر رو روشن کنید میتونه نتیجه رو از این رو به اون رو بکنه

بعد رضا جان V10 یا هر کولر دیگه وقتی توی کیس تست میشه خیلی فرق میکنه قضیه با وقتی که خارج کیس تست میشه شاید اگر خارج از کیس V10 تست بشه چه بسا بهتر از IFX 14 هم کار کنه

ولی چیزی مشخص هست اینه که توی اون بررسی تست داخل کیس گرفته شده

موفق باشید

serpens13
15-08-09, 08:22
دوستان من الان چیکار کنم؟

COOLERMASTER V10

یا

THERMALRIGHT IFX 14 INTEL BP

من هرسری میام در مورد یک قطعه مشورت کنم اختلاف نظر ها باعث میشه آدم به این شکل ها در بیاد::1. (27)::1. (2)::cry::1. (12)::1~@$S (6)::1041:

serpens13
15-08-09, 08:28
الان بهتربن ایر کولر برای سوکت 1366 همیناست؟

serpens13
15-08-09, 08:35
َشما یک IFX-14 یا یک TRUE گیر بیارید خیلی خنک تر از این کولر هست مگر اینکه TEC این کولر رو مد کنید !!! که باعث از بین رفت گارانتیش میشه :na:

این کولر صرفه اقتصادی برای خرید نداره

با تشکر معین:give_rose:
TRUE منظورتون چیه ؟
اگه بخوام یه این کولر رو بگیرم از کجا بگیرم و همینطور این TRUE رو هم بگید

N0m@d
15-08-09, 09:54
دوست عزیز شما میخوای رکورد اورکلاک 920 رو بزنی یا میخوای به یه فرکانس پایدار برای مصارف گیم و پردازشی برسی

اگه نمیخوای رکورد بزنی همون Cooler Master V8 برای شما کافیه چون به راحتی میتونی روی 21X180 برای گیم پایدارش کنی و تا 21X210 هم برای یک تست کوتاه برسونی

من خودم 920 رو با V8 روی 4.5 تست کردم و روی 3.6 هم کاملا خنک و پایدار بود

AMD>INTEL
15-08-09, 11:03
به نظر من هم v8 با گارانتی دریا کامپیوتر

serpens13
15-08-09, 13:14
دوست عزیز شما میخوای رکورد اورکلاک 920 رو بزنی یا میخوای به یه فرکانس پایدار برای مصارف گیم و پردازشی برسی

اگه نمیخوای رکورد بزنی همون Cooler Master V8 برای شما کافیه چون به راحتی میتونی روی 21X180 برای گیم پایدارش کنی و تا 21X210 هم برای یک تست کوتاه برسونی

من خودم 920 رو با V8 روی 4.5 تست کردم و روی 3.6 هم کاملا خنک و پایدار بود
با سلام خدمت دوست عزیز
امیدوارم از اول این بحث رو خوانده باشید
من قسط این رو ندارم که دست و بالمو ببندم
لطفا" به اولین پستم نگاه کنید ما از واتر کولینگ به این دو فن رسیدم فکر کنم همینطوری پیش بره پست های آخر به خرید فن استوک میرسیم :out:

DOMINATOR
15-08-09, 15:38
هر کسی نظری داره و نظرش برای خودش ارزشمند هستبله هر كس نظر خودشو داره و نظري كه صحيح باشه مهمه شما رفتي يه تست از سايت xbit كه اين تست مزخرف رو انجام داده آوردي و فقط بعضي افراد رو به اين كولر بد بين ميكنيد به شما پيشنهاد ميكنم به تستها و بنچهايي كه سايتهاي ديگه انجام دادند حتما سر بزنيد .

شما در کولر ها باید به نوع آلیاژ ،کیفیت و درصد خالص بودن ، تعداد و قطر لوله های انتقال حرارت، نوع قرار گرفتن پره ها ، نوع فن و ... توجه کنیدبله 100 درصد ولي همه اينها در v10 رعايت شده .

به شخصه با توجه به تستی که با یکی از دوستان زدیم تفاوت Z600 و V10 فقط 2.5 درجه در سوکت 775 بود که اونم بخاطر همون TEC هست ( داخل کیس و در حالت بیکار و در حالت لود V10 پنج درجه خنکتر بود )
خوب امير جان اينجا بايد خدمتتون عرض كنم كه v10 به هيچ وجه روي سوكت 775 كارايي خوبي نداره و اختصاصي براي i7 ساخته شده .

به اين تست نگاه كن :

حالا اين تست رو ببين ....

خوب اين تست چي رو ثابت ميكنه ؟؟؟؟؟ فكر كنم خودت پي به اشتباهت بردي كه نبايد اين كولر رو روي 775 تست ميكردي :1. (38):

یک سوال چرا هنوز نیروانا از Z600 قوی تر هست ؟ با توجه به اینکه اندازه ی Z600 بزرگتر هست و دو فن هم میتونه استفاده کنه ( اندازه ملاک نیست )چه ربطي به اندازه داره وقتي همه چيز توش رعايت شده باشه اندازه چيكاره است امير جان هيچ به فاصله بين پره هاي z600 نگاه كردي ؟؟؟ ضعف اين كولر فقط در اين مورد هست اگر نه بزگ بودنش هيچ ربطي به اين قضيه نداره.

بعد رضا جان V10 یا هر کولر دیگه وقتی توی کیس تست میشه خیلی فرق میکنه قضیه با وقتی که خارج کیس تست میشه شاید اگر خارج از کیس V10 تست بشه چه بسا بهتر از IFX 14 هم کار کنهدرون كيس و بيرون كيس :1. (26): خوب معلومه تو كيس دما بالاتر هست تا بيرون كيس ولي خوب كولري كه قدرت خنك كنندگيش بالا باشه درون كيس و بيرون كيس فرقي براش نميكنه در ضمن دو فني كه تو v10 استفاده شده از بهترين فنهاي كولر مستر هست و جريان هوا از بين پره هاي كولر فوق العاده است و يكي ديگر از عامل هاي قدرتمند بودن اين كولر در خنك كنندگيش همين هست .

ولی چیزی مشخص هست اینه که توی اون بررسی تست داخل کیس گرفته شدهواقعا خسته نباشن چون مزخرف ترين تستي بود كه تو عمرم ديدم .
موفق باشيد.

serpens13
15-08-09, 18:13
بله هر كس نظر خودشو داره و نظري كه صحيح باشه مهمه شما رفتي يه تست از سايت xbit كه اين تست مزخرف رو انجام داده آوردي و فقط بعضي افراد رو به اين كولر بد بين ميكنيد به شما پيشنهاد ميكنم به تستها و بنچهايي كه سايتهاي ديگه انجام دادند حتما سر بزنيد .

بله 100 درصد ولي همه اينها در v10 رعايت شده .
خوب امير جان اينجا بايد خدمتتون عرض كنم كه v10 به هيچ وجه روي سوكت 775 كارايي خوبي نداره و اختصاصي براي i7 ساخته شده .

به اين تست نگاه كن :

خوب اين تست چي رو ثابت ميكنه ؟؟؟؟؟ فكر كنم خودت پي به اشتباهت بردي كه نبايد اين كولر رو روي 775 تست ميكردي :1. (38):

چه ربطي به اندازه داره وقتي همه چيز توش رعايت شده باشه اندازه چيكاره است امير جان هيچ به فاصله بين پره هاي z600 نگاه كردي ؟؟؟ ضعف اين كولر فقط در اين مورد هست اگر نه بزگ بودنش هيچ ربطي به اين قضيه نداره.

درون كيس و بيرون كيس :1. (26): خوب معلومه تو كيس دما بالاتر هست تا بيرون كيس ولي خوب كولري كه قدرت خنك كنندگيش بالا باشه درون كيس و بيرون كيس فرقي براش نميكنه در ضمن دو فني كه تو v10 استفاده شده از بهترين فنهاي كولر مستر هست و جريان هوا از بين پره هاي كولر فوق العاده است و يكي ديگر از عامل هاي قدرتمند بودن اين كولر در خنك كنندگيش همين هست .
واقعا خسته نباشن چون مزخرف ترين تستي بود كه تو عمرم ديدم .
موفق باشيد.
دوست عزیز یه مقایسه بین14 thermalright ifx و v10 بزار تا قدرت این دو هم مقایسه بشه

DOMINATOR
15-08-09, 18:55
دوست عزیز یه مقایسه بین14 thermalright ifx و v10 بزار تا قدرت این دو هم مقایسه بشه

يه سرچي بزن خودت پيدا ميكني حالا چرا گير دادي به IFX-14 فكر ميكني خيلي كولر خفنيه ؟ اين سه فن و اين حرفها زياد زياد تاثير بزاره چند درجه است تازه ميتونه به V10 نزديك بشه مهاله بتونه خنك تر عمل كنه ... در ضمن هيچ فكر كرديد IFX با سه فن دور بالا چه نويزي ايجاد ميكنه ؟

هر چي دوست داشتي بگير من فقط قصدم راهنمايي بود .....

serpens13
15-08-09, 19:09
يه سرچي بزن خودت پيدا ميكني حالا چرا گير دادي به IFX-14 فكر ميكني خيلي كولر خفنيه ؟ اين سه فن و اين حرفها زياد زياد تاثير بزاره چند درجه است تازه ميتونه به V10 نزديك بشه مهاله بتونه خنك تر عمل كنه ... در ضمن هيچ فكر كرديد IFX با سه فن دور بالا چه نويزي ايجاد ميكنه ؟

هر چي دوست داشتي بگير من فقط قصدم راهنمايي بود .....
مرسی دوست عزیز قسط بنده مشورت و قسط شما و بقیه دوستان مشاوره هست
حالا شما چیزی رو که دقیق مطالعه و برسی نکردی چشم وگوش بسته میخری؟

DOMINATOR
15-08-09, 19:26
حالا شما چیزی رو که دقیق مطالعه و برسی نکردی چشم وگوش بسته میخری؟هيچ وقت ولي بيش از اونچه فكرش رو كني در مورد V10 تحقيق كردم الته اگر نخواي تا اين حد هزينه كني V8 هم انتخاب خوبيه.

serpens13
15-08-09, 19:50
هيچ وقت ولي بيش از اونچه فكرش رو كني در مورد V10 تحقيق كردم الته اگر نخواي تا اين حد هزينه كني V8 هم انتخاب خوبيه .
هزینش مهم نیست منکه اول دنبال یه واتر کولینگ میگشتم که شما این رو پیشنهاد دادی درسته؟

Moein
15-08-09, 23:14
بله هر كس نظر خودشو داره و نظري كه صحيح باشه مهمه شما رفتي يه تست از سايت xbit كه اين تست مزخرف رو انجام داده آوردي و فقط بعضي افراد رو به اين كولر بد بين ميكنيد به شما پيشنهاد ميكنم به تستها و بنچهايي كه سايتهاي ديگه انجام دادند حتما سر بزنيد .

بله 100 درصد ولي همه اينها در v10 رعايت شده .

به اين تست نگاه كن :

چه ربطي به اندازه داره وقتي همه چيز توش رعايت شده باشه اندازه چيكاره است امير جان هيچ به فاصله بين پره هاي z600 نگاه كردي ؟؟؟ ضعف اين كولر فقط در اين مورد هست اگر نه بزگ بودنش هيچ ربطي به اين قضيه نداره.

درون كيس و بيرون كيس :1. (26): خوب معلومه تو كيس دما بالاتر هست تا بيرون كيس ولي خوب كولري كه قدرت خنك كنندگيش بالا باشه درون كيس و بيرون كيس فرقي براش نميكنه در ضمن دو فني كه تو v10 استفاده شده از بهترين فنهاي كولر مستر هست و جريان هوا از بين پره هاي كولر فوق العاده است و يكي ديگر از عامل هاي قدرتمند بودن اين كولر در خنك كنندگيش همين هست .
واقعا خسته نباشن چون مزخرف ترين تستي بود كه تو عمرم ديدم .
موفق باشيد.

شما چه چیز های رو مقایسه کردید بله درسته TRUE 120 از coolermaster v10 ضعیف تر هست اما TRUE 120 copper edition از V10 حدود 10 درصد قوی تر هست

ضمننا IFx رو شما نمی تونی 3 فن استفاده کنی در داخل کیس باید کیس به صورت عمودی باشه

بعدش هم دوست عزیز شما باید همون Cooler master رو بگیری محصولات ترمال رایت در ایران نیست

serpens13
15-08-09, 23:27
شما چه چیز های رو مقایسه کردید بله درسته TRUE 120 از coolermaster v10 ضعیف تر هست اما TRUE 120 copper edition از V10 حدود 10 درصد قوی تر هست

ضمننا IFx رو شما نمی تونی 3 فن استفاده کنی در داخل کیس باید کیس به صورت عمودی باشه

بعدش هم دوست عزیز شما باید همون Cooler master رو بگیری محصولات ترمال رایت در ایران نیست
خوب از اول میگفتی دیگه :slap::11()::1. (38):

DOMINATOR
16-08-09, 01:08
بحث چيز ديگه اي بود بيشتر در مورد ضعف v10 روي سوكت 775 بود و تستهايي كه من از true copper ديدم فرقش بين 4 تا 5 درجه بود با الولترا 120 و ترو 120 اكستريم البته ميدونم باز نظر خودتون رو داريد ولي خوب كولرهاي زيادي هستند كه full copper هستن و اصلا كارايي مناسبي ندارن از كولرهاي fullcopper نبايد انتظار معجزه داشت اگر اينطور بود تمام كولر سازها كولرهاشون رو از جنس مس ميساختن مثلا اگر v10 رو تماما از جنس مس ميساختن فكر ميكنيد معجزه ميكرد ؟

بيخيال برادر بحث در مورد چند كولر زياد بحث جالبي نيست چون هيچ وقت با اين تستهاي جور واجور و مختلف به نتيجه مطلوبي نميرسه ...

AMD>INTEL
16-08-09, 08:36
خوب نکته مهم در v10 وجود TEC هست که در زمان FULL LOAD و اورکلاک کمک شایانی به پایین آوردن درجه حرارت پردازنده میکند . برای افراد حرفه ای میتونه انتخاب اول باشه .

serpens13
16-08-09, 11:10
واتر کولینگ که پیدا نکردیم
بنظر شما دوستان گل بهترین ایر کولینگ مناسب تو بازار برای سوکت 1366 برای اور کلاک بالا cooler master v10 هستش دیگه؟
برم تو کارش؟

Moein
16-08-09, 11:36
شما این تست ها رو ببین

با سی پی یو C0 تونسته 48XX cpu-z ولید بگیره

این تست ها توسط EVA2000 تهیه شده و هیچ سود و منفعتی هم براش نداشته

Master
23-09-09, 05:26
میون صحبت دوستان .
اگه کسی نخواد core i7 رو اور کنه چه پاور پیشنهاد میکنید ؟ 530 براش کافیه ؟
اگه بخواد اور کنه چه پاوری رو مناسب میدونید ؟
کیس چه چیزی رو پیشنهاد میکنید! ( این فن ها با این عظمت تو چه کیسی جا میشن! اصلا! )
خیلی ممنون

Master
23-09-09, 07:04
دوستان چجوری میشه فهمید که یه CPu corei7 920 ریویژن D0 هست یا C0 ؟ منظورم موقع خریده!
چون با توجه به صحبتهای دوستان و سرچهایی که کردم این D0 خیلی سرتر از C0 هست
اینجا (Only the registered members can see the link)و اینجا (Only the registered members can see the link) و اینجا (Only the registered members can see the link)
فقط مونده موقع خرید! ( حالا آنلاین هم باشه خصوصا مثلا از لایون کامپیوتر یا رایان صبا] که یه موقع قدیمیه رو بما نفروشن!

Mahdi8063
23-09-09, 10:19
دوستان چجوری میشه فهمید که یه CPu corei7 920 ریویژن D0 هست یا C0 ؟ منظورم موقع خریده!
چون با توجه به صحبتهای دوستان و سرچهایی که کردم این D0 خیلی سرتر از C0 هست
اینجا (Only the registered members can see the link)و اینجا (Only the registered members can see the link) و اینجا (Only the registered members can see the link)
فقط مونده موقع خرید! ( حالا آنلاین هم باشه خصوصا مثلا از لایون کامپیوتر یا رایان صبا] که یه موقع قدیمیه رو بما نفروشن!
سلام دوست عزیز برای خرید آنلاین فکر کنم باید با آقای حسینی صحبت کنین یا به آدرس lioncomputer.ir یه سری بزنین

Master
23-09-09, 14:41
سلام دوست عزیز برای خرید آنلاین فکر کنم باید با آقای حسینی صحبت کنین یا به آدرس lioncomputer.ir یه سری بزنین
نه منظورم رو بد رسوندم!
منظورم اینه کجای این سی پی یو نوشته مثلا D0 ! رو جعبش ؟ ! از سریالی که تو مشخصات کارت مینویسن نمیشه فهمید که D0 یا C0?
خیلی ممنون

Extreme
23-09-09, 19:48
سلام عزیز موقع خریدن سی پی یو به درج شدن کلمه SLBEJ روبروی S-Spec توجه کنید . توی عکس مشخص کردم براتون . :11():