PDA

مشاهده نسخه کامل : اورکلاک Core i7 920 با فن استوک

aexistence
09-07-09, 01:50
آیا میشه بوسیله ی فن استوک core i7 920 D0 رو اورکلاک کرد؟
اگر جوابتون مثبته، تا چه فرکانسی میشه اورکلاک کرد؟

Moein
09-07-09, 02:15
آیا میشه بوسیله ی فن استوک core i7 920 D0 رو اورکلاک کرد؟
اگر جوابتون مثبته، تا چه فرکانسی میشه اورکلاک کرد؟

شما باید بچ نامبر سی پی یو + مدل مادربورد رو ذکر کنید

تا حداکثر رو بشه اسم برد اما میشه تا 4000 رو به راحتی و استیبل اور کرد

aexistence
09-07-09, 04:03
شما باید بچ نامبر سی پی یو + مدل مادربورد رو ذکر کنید

تا حداکثر رو بشه اسم برد اما میشه تا 4000 رو به راحتی و استیبل اور کرد
متاسفانه هنوز سیستم رو نگرفتم. تا یکی دو هفته ی آینده ان شالله!
مادربوردی که می خوام بگیرم : Asus Rampage II Gene
و سی پی یو : core i7 920 D0
پچ نامبر cpu به چه دردی می خوره؟
- در ضمن من Extreme Overclocker نیستم! و می خوام تا 3.2 گیگاهرتز یا حداکثر 3.6 گیگاهرتز اورکلاک کنم.

masoomiyat
09-07-09, 05:26
تا 4000 هم میشه اور کرد ولی چیزی که مهم هست اینه که در صورت اجرای برنامه یا بازی دما میره بالا اونم توی 4000 که بالای 65 میره که ممکنه برای cpu ضرر داشته باشه
با فن استوک تا 3000 و در صورت اینکه کیس هم تهیوه خوبی داشته باشه نهایت 3200 میشه اور کرد البته بار هم در صورتی که کار سنگینی انجام ندید.
من به شما توصیه میکنم که حتمن برای سیستمی که میخاین بخرین یه cpu کولر مناسب و هم یه پاور خوب تهیه کنید یه پاور بالای 800 وات

ic3_drag0n
09-07-09, 11:27
سلام دوستان من به مشکلی بر خوردم
زمانی که CPU تا 3700 اورکلاک می کنم
دیگه بیشتر نمی تونم ببرم
سیستم از حالت استیبل در می یاد
ولتاژ که می برم بالا CPU در سرعت 4000 دماش به 65 و پل شمالی به عدد وحشتناک 87 می رسه
چی کنم؟!؟!؟
اشکال چیه؟
قبلا این شکلی نبود یه بار راحت تا 4000 اورکلاک کرده بودم (با افزایش ولتاژ)
MB:evga x58 3x SLI

Moein
09-07-09, 12:44
خوب دلیل اینکه می گم بچ نامبر خوب اینه که شما باید بتونی سی پی یو خودتون رو با ولتاژ پایین استیبل کنید واسه همین بچ نامبر خیلی مهمه!

در مرحله دوم هم مادربورد شما بستگی داره که چیپ های pwm طوری بتونن برق رسانی کنند!!

شما با فن استوک و بچ نامبر خوب می تونید 4000 wprime پاس کنید!!! و خوب در صورتی که دما برای شما مهم باشه می تونی از 3.8 روی پروفایل 24/7 استفاده کنی هر موقع مینت رو گرفتی بگو تا یک پروفایل براتون اماده کنم

aexistence
09-07-09, 15:58
شما با فن استوک و بچ نامبر خوب می تونید 4000 wprime پاس کنید!!! ممنون از راهنمایی شما. در ضمن از کجا بدونم پچ نامبر سی پی یویی که می خرم خوبه یا بده؟ پچ نامبر رو کجا نوشته؟ روی کارتون سی پی یو؟ روی سی پی یو؟ چه پچ نامبری مناسبه؟

می تونی از 3.8 روی پروفایل 24/7 استفاده کنی هر موقع مینت رو گرفتی بگو تا یک پروفایل براتون اماده کنمواقعا؟ یعنی می شه با فن استوک تا 3.8 رسوند. دما هم برام مهمه. همین طور پایداری سیستم.
منظور از اصطلاح 24/7 چیست؟
نظرتون در مورد مادربوردی که قصد دارم بخرم چیه؟
---
اگه احتمالا نیاز به خنک کننده شد، چه خنک کننده ای پیشنهاد می کنید؟
Thermalright IFX-14
Thermalright Ultra 120 extreme
Thermalright Ultra 120
Tuniq Tower 120
Cooler Master V8
Zerotherm NV 120
> راستی من تا حالا تو عمرم یک بار اورکلاک کردم اون هم یک کارت گرافیک 5200 بود که بعد از اورکلاک جان به جا آفرین تسلیم گفت!! پس لطفا از اصطلاحات پیچیده کمتر استفاده کنید.

AMD>INTEL
09-07-09, 16:22
به نظرم Cooler Master V8 گزینه خوبی برای اورکلاک هست .

Moein
09-07-09, 16:59
ممنون از راهنمایی شما. در ضمن از کجا بدونم پچ نامبر سی پی یویی که می خرم خوبه یا بده؟ پچ نامبر رو کجا نوشته؟ روی کارتون سی پی یو؟ روی سی پی یو؟ چه پچ نامبری مناسبه؟
واقعا؟ یعنی می شه با فن استوک تا 3.8 رسوند. دما هم برام مهمه. همین طور پایداری سیستم.
منظور از اصطلاح 24/7 چیست؟
نظرتون در مورد مادربوردی که قصد دارم بخرم چیه؟
---
اگه احتمالا نیاز به خنک کننده شد، چه خنک کننده ای پیشنهاد می کنید؟
Thermalright IFX-14
Thermalright Ultra 120 extreme
Thermalright Ultra 120
Tuniq Tower 120
Cooler Master V8
Zerotherm NV 120
> راستی من تا حالا تو عمرم یک بار اورکلاک کردم اون هم یک کارت گرافیک 5200 بود که بعد از اورکلاک جان به جا آفرین تسلیم گفت!! پس لطفا از اصطلاحات پیچیده کمتر استفاده کنید.

یعنی 24 ساعته 7 روزه هفته

مادربورد خیلی مزخرفی هست و ارزش خرید نداره!

توی اون کولر های که گفتید 2 تاش شاید 3 تاش بیشتر توی ایران نیست و بهترین هم فکر کنم با توجه به داشتن بست 1366 می تونه v8 باشه والا من تا حالا کولر V8 رو تست نکردم اما tuniq نسبت به ifx حدود 4 درجه نسبت به حالت استوک تفاوت دما داره! اما خوب از لحاظ قیمتی فوق العاده است

سیستم i7 تفاوت زیادی داره به دلیل اینکه مموری کنترل ها در سی پی یو هستند یکم این سی پی یو ها حساس هستند و در اثر ولتاژ زیاد احتمال سوخت زیاد دارن

aexistence
09-07-09, 17:16
چرا؟ نقدهاش رو خوندید که می گید مادربورد مزخزفیه؟

Mehdi_Full
09-07-09, 19:40
چرا؟ نقدهاش رو خوندید که می گید مادربورد مزخزفیه؟
سلام دوست عزیز
بنده خوشبختانه سعی میکنم کل تاپیکهایی که در فروم ارسال میشه رو مطالعه کنم و نتیجه ای که در پستهای شما بدست آوردم اینه که شما بر خرید این مادربرد اصرار فراوانی نشون میدید
دوتا نکته خدمتتون عرض میکنم اول اینکه در این فروم بدون اغراق نفراتی وجود دارند که در زمینه سخت افزار هم علم کافی دارند و هم تجربه کافی این مسئله به خوبی در تیم مدیریت و بسیاری از کاربران مشهود هست به همین علت جنابعالی که برای خرید یک سیستم از دوستان مشاوره و راهنمایی طلب میکنید بهتره که از بعضی از پافشاریهای شما روی یک قطعه خاص کمتر بشه به این دلیل که این دوستان شرایطهای مختلفی دارند
بسیاری از این دوستان خودشون هم مغازه دارند , هم در سخت افزار و همچنین اورکلاک و ... تبحر دارند و سیستمهای مختلف رو اسمبل میکنن و به مشتری تحویل میدن و مطمئن باشید اگر قطعه ای رو که شما مد نظرتون هست رو رد میکنن همون تجربه ای هست که در این فن بدست آوردن

بنده کلا به تجربه اعتقاد خاصی دارم و علم به تنهایی رو اصلا کافی نمیدونم

در کل عرض میکنم که به نظر بنده نقد و ریویو هایی که در نت وجود داره یک طرف و تجربه هم در یک طرف هست و کاملا میتونه کارساز باشه

امیدوارم که سیستم آیندتون بتونه شما رو راضی کنه و مطالب خوبی در این فروم بدست بیارید .

با تشکر
مهدی :1. (23):

aexistence
09-07-09, 21:06
نتیجه گیری سایتهای معتبر Benchmark در مورد Asus Rampage II Gene

1.
Tomshardware (Only the registered members can see the link)

Top-quality Micro-ATX motherboards offer a level of performance, stability, and capability believed by many to be possible only with full-sized parts.
Great results from both Micro-ATX motherboards(Asus and DFI) prove that the only significant reason to “go big” is to get a couple extra slots
2.
OVERCLOCK3d (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link
In short, this motherboard is simply amazing. Asus have done the impossible by including most of the features of it's bigger brother, increased overclocking potential, lowered the price, all bundled up in a small package ideal for LAN gamers and overclockers alike.

The Good
- Best overclocking performance bar none
- Great layout
- Onboard X-FI
- Onboard switches
- SLI/Crossfire Capable
- Fantastic BIOS

The Mediocre
- Only 2 Sata cables included (non latch type)
- No USB expansion plate
- Cooling could be an issue under certain circumstances.

The Bad
- It will certainly create a lot of envy

3.
TweakTown (Only the registered members can see the link)

ASUS has certainly surprised us here with their Rampage II Gene board. For one, how many MicroATX boards out there are for Core i7, let alone supporing any overclocking? - ASUS is for one and it’s definitely one to consider if you’re aiming to keep prices down yet still want to overclock as well as support multiple graphics cards.
4.
TechSpot (Only the registered members can see the link)

The Rampage II GENE is easily the most prominent mATX motherboard we have ever seen, boasting of a wealth of useful features that cannot be matched by many of today's standard ATX boards
Performance wise the Rampage II GENE met all our expectations matching the performance of the P6T Deluxe, a high-end standard ATX Core i7 motherboard. In this sense, the Rampage II GENE makes for the ultimate LAN goer dream PC, combining today's most powerful hardware into such a compact and portable format. The trick remaining will be perhaps finding a microATX case that can support full-length graphics cards, though they do exist

The experience we had overclocking our Core i7 Processor was also very satisfactory
5.
HEXUS (Only the registered members can see the link)

The rating is given in relation to the category the component competes in, therefore the motherboard is evaluated with respect to our 'high-end components' criteria
In effect, ASUS has crammed practically all the features you would expect to see on a regular ATX-sized motherboard into a mATX form factor

The BIOS is strong, as is the performance, and overclocking is good

6.extremetech (Only the registered members can see the link)

The beauty of the Rampage II Gene is not that it's powerful—it's powerful and small.

Small but amazingly powerful
If you need a whole lot of power in an itty-bitty computer, here's the answer.
7.CPU3D (Only the registered members can see the link)

Well, what I say about the Asus Rampage II Gene (X58) Motherboard. If you look at the results from our
tests, I have to say ... it's surprisingly good and in my opinion, one of the best micro ATX motherboard I've tested to date. It produced excellent scores during our benchmarks, and came out on top against some of the X58 based motherboards we've tested.
What I like about the Asus Rampage II Gene (X58) Motherboard, is that it contains most of the features found on Asus's other ROG series of motherboards
I have to admit, I wasn't expecting it, but well done to Asus for producing one of the most overclockable micro ATX motherboard in the world. After some careful BIOS tweaking and small increases in CPU voltages, we managed to overclock our Intel Core i7 - 920 from 2.67Ghz to an impressive 4.0Ghz (200x20), all on air-cooling. Excellent.

Final words: In my opinion, the Asus Rampage II Gene is probably one of the best micro ATX motherboard I've ever tested. It offers excellent performance, great overclocking ability, it's packed with features, and supports both CrossfireX and SLI. The only downside is price ... but you're an enthusiast with deep pockets, then the Asus Rampage II Gene is one hell of a motherboard that's not to be dismissed
.

Pros:
- Excellent performance
- Excellent overclocking ability
- Intel X58 chipset
- Support all socket-1336 Core i7 processors
- Support Triple Channel DDR3 memory
- Supreme FX X-Fi HD audio
- Asus EPU 6-Engine, CPU level up, MemOK! and iROG
- Supports BOTH CrossfireX and SLI
- Comes with FREE software

8.neoseeker (Only the registered members can see the link)

The Rampage II Gene is an awesome board out of Asus' top end Republic of Gamers line

Speaking of overclocking, the Rampage II Gene did a great job

It was able to reach a base clock of nearly 200 MHz all by itself, without touching anything other than the clock itself. For those looking for more than that, I was able to reach 222 MHz with ease so breaking the 4 GHz barrier won't be an issue for this board. It also had no trouble carrying memory at 2 GHz.

Overall, the Asus Rampage II Gene is an awesome piece of engineering. It has a ton of great features, good overclocking headroom and the list goes on
Don't be fooled by its size, the Gene is definitely the most impressive X58 board I have had the chance to play with
9.firingsquad (Only the registered members can see the link)

Everything you’d expect to find on a high-end ATX motherboard can be found on ASUS’ mATX Rampage II Gene motherboard without the extra PCI and PCIe slots of course.

فکر می کنم اینها کافی باشه تا حداقل به این مادربورد نگیم مزخرف!
نمی دونم بر چه اساسی آقای BARAN از جمله ی زیر استفاده کردند :

aexistence
09-07-09, 21:18
سلام دوست عزیز
بنده خوشبختانه سعی میکنم کل تاپیکهایی که در فروم ارسال میشه رو مطالعه کنم و نتیجه ای که در پستهای شما بدست آوردم اینه که شما بر خرید این مادربرد اصرار فراوانی نشون میدید
دوتا نکته خدمتتون عرض میکنم اول اینکه در این فروم بدون اغراق نفراتی وجود دارند که در زمینه سخت افزار هم علم کافی دارند و هم تجربه کافی این مسئله به خوبی در تیم مدیریت و بسیاری از کاربران مشهود هست به همین علت جنابعالی که برای خرید یک سیستم از دوستان مشاوره و راهنمایی طلب میکنید بهتره که از بعضی از پافشاریهای شما روی یک قطعه خاص کمتر بشه به این دلیل که این دوستان شرایطهای مختلفی دارند
بسیاری از این دوستان خودشون مغازه دارند و سیستمهای مختلف رو اسمبل میکنن و به مشتری تحویل میدن و مطمئن باشید اگر قطعه ای رو که شما مد نظرتون هست رو رد میکنن همون تجربه ای هست که در این فن بدست آوردن

بنده کلا به تجربه اعتقاد خاصی دارم و علم به تنهایی رو اصلا کافی نمیدونم

در کل عرض میکنم که به نظر بنده نقد و ریویو هایی که در نت وجود داره یک طرف و تجربه هم در یک طرف هست و کاملا میتونه کارساز باشه

امیدوارم که سیستم آیندتون بتونه شما رو راضی کنه و مطالب خوبی در این فروم بدست بیارید .بله! بر منکرش لعنت. بنده هم تجربه ی آقای baran در این زمینه رو خواستارم.
شما میگید تجربه یک طرف و نقدهای اینترنت هم یک طرف. نقدهای اینترنت مگر چیزی جز آزمون عملی و علمی قطعات رایانه هستند؟ اینها مگر چیزی جز تجربه هستند؟ نقدهای اینترنت توسط کارشناسان و خبرگان انجام می شود نه توسط فروشندگان که می خواهند محصول خود را بفروشند. نظر کدام ارجحیت دارد؟
مبنای علم بر تجربه است. علم بدون تجربه معنا ندارد!
وقتی کارشناسان قطعه ای را نقد می کنند، به چه چیزی استناد می کنند؟ بوسیله ده ها نرم افزار بنچمارک از نوک انگشت پا تا فرق سر قطعات نقد می شود!! اینها تجربه نیست؟
مادربورد را در شرایط بازی، کانورت، اورکلاک و غیره قرار می دهند و بعد به طور شهودی آنها را ارزیابی می کنند. اینها تجربه نیست؟
دمای cpu، دمای چیپست شمالی و مصرف مادربورد را در شرایط مختلف ارزیابی میکنند. اینها تجربه نیست؟
من هم نگفتم که این مادربورد مشکلی ندارد. ولی به کاربردن واژه ی "مزخرف" نیاز به دلایل قوی دارد.

- پافشاری من بی علت نیست. اما کسانی که مادربورد دیگری را پیشنهاد می دهند، علت منطقی نمی آورند. بگویند چه برتری عمده ای مادربوردهای دیگر دارند؟ چه ضعف عمده ای مادربورد منتخب من دارد؟ من اینها را خواستم. مثلا در یکی از موارد کاربر محترمی EVGA X58 SLI رو پیشنهاد داد و وقتی دلیل خواستم گفت که مادربورد Asus rampage II extreme از GTX 295 پشتیبانی نمی کند. در حالی با جست و جویی در اینترنت برایم مشخص شد که مشکل از بایوس این مادربورد بوده که قابل حل است. در ضمن بیشمار نقد در youtube بود که بازیهای مختلف با این مادربورد و با این کارت بررسی شده بودند. تازه مادربورد من که extreme نبود . gene بود. و کارت گرافیک منتخب من هم GTX 295 نبود. به غیر از این هیچ دلیلی نشنیدم.

Moein
09-07-09, 22:09
بله! بر منکرش لعنت. بنده هم تجربه ی آقای baran در این زمینه رو خواستارم.دوست عزیز مهدی لطف داره به من

شما میگید تجربه یک طرف و نقدهای اینترنت هم یک طرف. نقدهای اینترنت مگر چیزی جز آزمون عملی و علمی قطعات رایانه هستند؟ اینها مگر چیزی جز تجربه هستند؟ نقدهای اینترنت توسط کارشناسان و خبرگان انجام می شود نه توسط فروشندگان که می خواهند محصول خود را بفروشند. نظر کدام ارجحیت دارد؟من هیچ مغازه ای ندارم و اصلا کاسب نیستم من هم حدود 5 ماه هست که دارم با این پلا فورم کار می کنم با این تفاوت که سی پی یو های متفاوت و مادربورد های مختلف رو تست کردم از فاکسکان گرفته تا DFI و اسوس و گیگا بایت چند روز پیش هم با یک msi چند ساعتی ور رفتم

مبنای علم بر تجربه است. علم بدون تجربه معنا ندارد!
وقتی کارشناسان قطعه ای را نقد می کنند، به چه چیزی استناد می کنند؟ بوسیله ده ها نرم افزار بنچمارک از نوک انگشت تا بالای سر قطعات نقد می شود!! اینها تجربه نیست؟در بعضی اوقات پول می تونه تجربه رو عوض کنه! هنگامی که شما به یک کسی که قطعه ای رو تست می کنه پولی رو قول می دهید طرف خواه و نخواه از حالت صفر خارج شده و جانب داری می کنه!!!!

مادربورد را در شرایط بازی، کانورت، اورکلاک و غیره قرار می دهند و بعد به طور شهودی آنها را ارزیابی می کنند. اینها تجربه نیست؟
دمای cpu، دمای چیپست شمالی و مصرف مادربورد را در شرایط مختلف ارزیابی میکنند. اینها تجربه نیست؟
من هم نگفتم که این مادربورد مشکلی ندارد. ولی به کاربردن واژه ی "مزخرف" نیاز به دلایل قوی دارد.شما شاید نشده که مادربورد انقدر عصابت رو خورد کنه که مثل گوشیت پرتش کنی تو دیوار:دی

یک سری مین ها با بعضی از قطعات مشکل دارند!! چنانچه rampage 2 extreme مشکل رم داره و با هر رمی سازگار نیست!! شاید هم خیلی خوب جواب بده اما وقتی یک Review نویس بهترین سری ساخت دستش هست بهترین پردازنده بهترین رم بهترین پاور و همه چیز به صورت عالی و فوق العاده شما نمی تونید بگید که این جنس خوبه یا بد اگر با تمامی قطعات موجود خوب جواب داد اون موقع خوب یا بد بودن معلوم میشه!

- پافشاری من بی علت نیست. اما کسانی که مادربورد دیگری را پیشنهاد می دهند، علت منطقی نمی آورند. بگویند چه برتری عمده ای مادربوردهای دیگر دارند؟ چه ضعف عمده ای مادربورد منتخب من دارد؟ من اینها را خواستم. مثلا در یکی از موارد کاربر محترمی EVGA X58 SLI رو پیشنهاد داد و وقتی دلیل خواستم گفت که مادربورد Asus rampage II extreme از GTX 295 پشتیبانی نمی کند. در حالی با جست و جویی در اینترنت برایم مشخص شد که مشکل از بایوس این مادربورد بوده که قابل حل است. در ضمن بیشمار نقد در youtube بود که بازیهای مختلف با این مادربورد و با این کارت بررسی شده بودند. تازه مادربورد من که extreme نبود . gene بود. و کارت گرافیک منتخب من هم GTX 295 نبود. به غیر از این هیچ دلیلی نشنیدم.حال به سراغ ان میرویم که چرا این مادربورد به درد نمی خوره
شما باید در ایران قیمتی در حدود 285.000 تومان برای این مادربورد پرداخت کنید که ایا ارزش این هزینه رو داره!!

من برای شما نمونه ای رو مثال می زنم که با این مادربورد مقایسه بشه!!

برای نمونه مادربوردی از اسوس P6T رو انتخاب می کنیم و x58-t3eh6 از dfi

خوب عکس هایی از این مادربورد ها

RAmpage 2 gene

p6t

dfi dk x58-t3eh6

اولین دلیل

مادربورد اول از 2 گرافیک ساپورت می کنه

مادربورد دوم و سوم از 3 گرافیک ساپورت می کنن

2.
rampage gene دارای 8 فاز
p6t دارای 8 فاز
و Dfi دارای 6 فاز

3.
مادربورد دوم و سوم دارای jraid هستند که مادربورد اول این امکان رو نداره

4.
شما چون اورکلاک هم می خواهید بکنید

rampage gene بیشترین Fsb که رفته 237
p6t بیشترین 247
dfi dk x58 بیشترین Fsb که رفته 250

5.مادربورد مد نظر شما دارای 2 فاز برای north bridge هست و p6t دارای 4 فاز! که این امر باعث خنک تر بودن نسبت به مادربورد اول هست!

6.pcb مادربورد Rampage gene از جمله مادر بورد های low end هست ولی p6t از جمله مادربورد های mid هستش!

7.برای اورکلاک حافظه در Rampage gene شما تنها 2 فاز برای رم دارید در صورتی که در p6t دارای 3 فاز میباشید البته من 2 تا چوک بیشتر ندیدم اما تو سایت ها یک چیز های نوشته بودند که من دقیقا منظور رو نگرفتم!

8.
مادربورد Rampage gene دارای طراحی ضعیفی هست و از مهم ترین دلایلش که اگر خونده باشید پیدا می کنید گرم بودن دمای north و south این مادربورد هستش !

در کل شما هر چه دوست دارید رو می تونید بخرید اما به نظر من بهتر نیست که شما یک مادربورد که قابلیت بیشتر و بهتری رو داره با قیمت پایین تر تهیه کنید!!

توضیح کاملش رو اگه بخواهید باید مدیران سایت هم در این ضمینه کمک کنند

حال شما دلایل منطقی بیشتری بر مبنای اینکه RAMPAGE GENE ارزش خرید داره رو میشه برای من ارائه کنید؟!؟

aexistence
09-07-09, 22:52
اولین دلیل

مادربورد اول از 2 گرافیک ساپورت می کنه

مادربورد دوم و سوم از 3 گرافیک ساپورت می کنناتفاقا یکی از دلایل انتخاب Gene همینه! من حداکثر در آینده از دو کارت گرافیک با هم استفاده خواهم کرد نه سه کارت.

مادربورد دوم و سوم دارای jraid هستند که مادربورد اول این امکان رو نداره jraid چی هست؟!!

rampage gene بیشترین Fsb که رفته 237
p6t بیشترین 247
dfi dk x58 بیشترین Fsb که رفته 250 منبع؟
سایتهای ریویو به راحتی تا 3.8 اورکلاک کردند حتی تا 4 . راستی مگه X58 ها FSB دارند؟ منظورتون BCLK نیست؟

pcb مادربورد Rampage gene از جمله مادر بورد های low end هست ولی p6t از جمله مادربورد های mid هستش!منبع؟

مادربورد مد نظر شما دارای 2 فاز برای north bridge هست و p6t دارای 4 فاز! که این امر باعث خنک تر بودن نسبت به مادربورد اول هست!درسته. یکی از ضعف های این مادربورد همینه.ولی این مادربورد نسخه ی کوچک شده ی اینهاست. به هرحال در بعضی جاها مطمئنا ضعیف تره.

rampage gene دارای 8 فاز انالوگ هست
p6t دارای 8 فاز انالوگ هست
و Dfi دارای 6 فاز انالوگ!فاز آنالوگ چی هست؟!

برای اورکلاک حافظه در Rampage gene شما تنها 2 فاز برای رم دارید در صورتی که در p6t دارای 3 فاز میباشید البته من 2 تا چوک بیشتر ندیدم اما تو سایت ها یک چیز های نوشته بودند که من دقیقا منظور رو نگرفتم!اورکلاک حافظه تاچه حدی؟ من اصلا قصد ندارم حافظه رو اورکلاک کنم.

مادربورد Rampage gene دارای طراحی ضعیفی هست و از مهم ترین دلایلش که اگر خونده باشید پیدا می کنید گرم بودن دمای north و south این مادربورد هستش !البته به نظرم بهتر بود این مادربورد رو با مادربوردهای mATX مقایسه می کردید. بالاخره این مادربورد نسخه ی کوچکتر مادربوردهای ATX و یک سری ویژگی های اونها رو از دست می ده.
درضمن چیپست شمالی درسته گرمتره. ولی این گرمای بیشتر تا حدی هست که باعث مشکل برای سیستم بشه؟

> من اطلاعاتم به اندازه ی شما زیاد نیست و یک کاربر کاملا عادی به حساب می آم. من نتیجه گیریم رو بر اساس بیش از ده سایت بنچکمارک گرفتم و اونها نمره ی قبولی به این مادربورد دادند به جز چند نکته ی منفی مثل دمای چیپست شمالی و همین طور اسلاتهای کمتر.

> شما فرمودید که این سایتها ممکنه از ASUS پول گرفته باشن و به نفعش تبلیغ کنن؟ اما چند تا؟ یک سایت ؟ د وسایت؟ سه سایت؟ ... یعنی این 9 سایت معتبر همه از ASUS پول گرفتن؟

بهترین پردازنده بهترین رم بهترین پاور و همه چیز به صورت عالی و فوق العاده شما نمی تونید بگید که این جنس خوبه یا بد اگر با تمامی قطعات موجود خوب جواب داد اون موقع خوب یا بد بودن معلوم میشه!خوب من هم قراره بهترین هارو تهیه کنم!

مهم ترین ضعف این مادربورد رو همون دمای چیپست شمالی می دونم. که احتمالا بشه با یک خنک کننده ی مناسب برطرفش کرد. دقیقا نمی دونم. بقیه ی موارد رو هم لطفا منبع مطمئنی معرفی کنید.

Moein
09-07-09, 23:12
اتفاقا یکی از دلایل انتخاب Gene همینه! من حداکثر در آینده از دو کارت گرافیک با هم استفاده خواهم کرد نه سه کارت.خوب اصولا ادم که داره پول میده برای مادربورد های یکسان از لحاظ قیمت اون که امکانات بیشتری داره رو انتخاب می کنه مگه اینکه!!!!!!!!!!

jraid چی هست؟!!
یک چیپ برای رید هستش که اگه درست بگم شرکت micron سازندش بوده!

منبع؟
سایتهای ریویو به راحتی تا 3.8 اورکلاک کردند حتی تا 4 . راستی مگه X58 ها FSB دارند؟ منظورتون BCLK نیست؟
من حرفم رو 5300 و 5200 هست چون شما یک مادربورد مثل مارک هایی مطرح هم نیستند می تونند 4000 رو برند!(اسم برند نمیارم که یک وقت بر نخوره!)

منظورم همون base clock هست همانند این می مونه که شما به Dvd در گاهی مواقع cd می گید!! این عادت هست و خوب طول می کشه تا عادت ها عوض بشه!

درسته. یکی از ضعف های این مادربورد همینه.ولی این مادربورد نسخه ی کوچک شده ی اینهاست. به هرحال در بعضی جاها مطمئنا ضعیف تره.
خوب شما چرا می خواهید با هزینه یکسان ! مادربورد ضعیف تر روخریداری کنید؟!؟

فاز چی هست؟! این مقاله رو از سایت شهر سخت افزار بخونید شاید بهتر بفهمید!
همه چیز درباره مدار تنظیم کننده ولتاژ مادربرد ( Voltage Regulator Circuit )
(Only the registered members can see the link)

اورکلاک حافظه تاچه حدی؟ من اصلا قصد ندارم حافظه رو اورکلاک کنم.
شما برای اورکلاک سی پی یو نیاز مند به اورکلاک رم می شید! در صورتی که نخواهید این کار رو بکنید با محدودیت برای اور سی پی یو مواجه میشید

البته به نظرم بهتر بود این مادربورد رو با مادربوردهای mATX مقایسه می کردید. بالاخره این مادربورد نسخه ی کوچکتر مادربوردهای ATX و یک سری ویژگی های اونها رو از دست می ده.
درضمن چیپست شمالی درسته گرمتره. ولی این گرمای بیشتر تا حدی هست که باعث مشکل برای سیستم بشه؟توی ایران بهتره هر چیزی رو نسبت به قیمت مقایسه کنید! چی بصرفه هست نسبت به قیمت بهترین انتخاب این وسط هست پس ما باید همیشه بهترین ها رو انتخاب کنیم

> من اطلاعاتم به اندازه ی شما زیاد نیست و یک کاربر کاملا عادی به حساب می آم. من نتیجه گیریم رو بر اساس بیش از ده سایت بنچکمارک گرفتم و اونها نمره ی قبولی به این مادربورد دادند به جز چند نکته ی منفی مثل دمای چیپست شمالی و همین طور اسلاتهای کمتر.والا من هم کاربری معمولی تر از شما از همین منابع استفاده کردم و به اینجا رسیدم!! من همیشه گفتم یک کاربر بودم که از کامپیوتر در حد noob می دونستم و الان هم که چیزی سرم میشه از این فروم هست !

> شما فرمودید که این سایتها ممکنه از ASUS پول گرفته باشن و به نفعش تبلیغ کنن؟ اما چند تا؟ یک سایت ؟ د وسایت؟ سه سایت؟ ... یعنی این 9 سایت معتبر همه از ASUS پول گرفتن؟
خوب یک شرکت برای فروش یک محصول ممکنه خیلی کار ها بکنه اجرای مسابقات تشویقات زیاد Review های مختلف! یک سری مادربورد ها هم هست که کلا ارزش دارن ! مثل Evga classified و نیازی به تبلیغ نداره؟!؟

خوب من هم قراره بهترین هارو تهیه کنم!
اگه شما بهترین رو می خواهید باید بیشترین هزینه رو برای بهترین ها پرداخت کنید ضمننا روی هر قطعه الکترونیکی نوشته نشده خوب یا بد باز هم بستگی به شانس داره!!

aexistence
10-07-09, 00:15
والا من هم کاربری معمولی تر از شما از همین منابع استفاده کردم و به اینجا رسیدم!! من همیشه گفتم یک کاربر بودم که از کامپیوتر در حد noob می دونستم و الان هم که چیزی سرم میشه از این فروم هست !
شکسته نفسی می کنید! من خیلی از اصطلاحاتی رو که به کار می برید متوجه نمی شم!! سوادم خیلی پایینه!

خوب اصولا ادم که داره پول میده برای مادربورد های یکسان از لحاظ قیمت اون که امکانات بیشتری داره رو انتخاب می کنه مگه اینکه!!!!!!!!!!
نه من اینطوری نیستم. امکانات بیشتر بی فایده رو نمی خوام. ترجیح می دم یک قطعه ی جمع و جور و کوچولو! بخرم تا یک قطعه ی بزرگ و پر از امکاناتی که شاید هیچ وقت از این امکانات استفاده نکنم.
مادربوردی منتخب من، ترجیح می دم mATX باشه تا ATX. یه مسئله ی احساسیه!! یه مسئله ی زیباشناختی!!
کلا به چیزهای کوچولو علاقه دارم!:lol:

یک چیپ برای رید هستش که اگه درست بگم شرکت micron سازندش بوده!
یعنی با gene نمی شه از رید استفاده کرد؟ پس چرا تو سایت Asus زده که از رید پشتیبانی می کنه؟

خوب شما چرا می خواهید با هزینه یکسان ! مادربورد ضعیف تر روخریداری کنید؟!؟
من هنوز به این نتیجه نرسیدم که ضعیفتره. شما ادعاهایی رو مطرح کردید که من منبع خواستم و شما منبع معرفی نکردید. و همون طور که گفتم ترجیح می دم امکانات زیاد و بلااستفاده در مادربورد نباشه و یک مادربورد mATX این ویژگی ها رو داره. دلایلش رو درچند خط بالاتر گفته ام که چرا به mATX علاقه دارم!

> noob یعنی چی؟!!

من حرفم رو 5300 و 5200 هست چون شما یک مادربورد مثل مارک هایی مطرح هم نیستند می تونند 4000 رو برند!(اسم برند نمیارم که یک وقت بر نخوره!)
من قراره حداکثرتا 3.6 گیگاهرتز اورکلاک کنم. اون وقت شما حرفتون روی 5.2 گیگاهرتزه؟ 3.6 برای من کافیه. زیادهم هست! چرا باید بی جهت مادربوردی که قدرت اورکلاکش خیلی زیاده رو انتخاب کنم، در صورتی که این قدرت هیچ استفاده ای برای من نداره؟

خوب یک شرکت برای فروش یک محصول ممکنه خیلی کار ها بکنه اجرای مسابقات تشویقات زیاد Review های مختلف
بله. ولی اغلب سایتهایی که من معرفی کردم، فکر نمی کنم برای پول اینقدر از gene تعریف کرده باشن.
چرا که به نکات منفی این مادربورد هم در اون سایتها اشاره شده. جالبه تو اون سایتها gene با مادربوردهای ATX مقایسه شده و در عمل اختلاف ناچیزی با اونها داره و بر بعضی از بردها هم برتری داشته.

ضمننا روی هر قطعه الکترونیکی نوشته نشده خوب یا بد باز هم بستگی به شانس داره!!
من به شانس اعتقادی ندارم! در زمینه ی انتخاب مادربرد زمانی خوش شانسم که اطلاعاتم صحیح باشن. همین طور بدونم چه انتظاری از مادربردم دارم. من کامپیوتر رو برای گیم می خوام نه برای Extreme Overclocking .

در ضمن به بعضی سوالات من پاسخ ندادید.

Stream
10-07-09, 00:35
دوست عزیز شما صحبت شما درسته... وقتی قصد اورکلاک حرفه ای ندارید، نیازی به سه کارت گرافیک ندارید، ... خب طبیعیه براشون هزینه نکنید. صحبت معین جان اینه که با هزینه ای مشابه می تونید مادربردی تهیه کنید که این امکانات رو هم داشته باشه.

خودتون ببینید mATX بودن رو ترجیح می دید یا اون امکانات رو. چون انتظاراتی که از مادربردتون دارید رو تقریبا همه مادربردها به خوبی برآورده می سازن. اینقدر جای بحث نداره!

موفق باشید.

.D3VIL.
10-07-09, 00:42
هنوز به این نتیجه نرسیدم که ضعیفتره. شما ادعاهایی رو مطرح کردید که من منبع خواستم و شما منبع معرفی نکردید. و همون طور که گفتم ترجیح می دم امکانات زیاد و بلااستفاده در مادربورد نباشه و یک مادربورد mATX این ویژگی ها رو داره. دلایلش رو درچند خط بالاتر گفته ام که چرا به mATX علاقه دارم
ببخشید دخالت میکنم شاید در آینده به امکاناتی که امروزه استفاده نمیکنید احتیاج بشه.

من قراره حداکثرتا 3.6 گیگاهرتز اورکلاک کنم. اون وقت شما حرفتون روی 5.2 گیگاهرتزه؟ 3.6 برای من کافیه. زیادهم هست! چرا باید بی جهت مادربوردی که قدرت اورکلاکش خیلی زیاده رو انتخاب کنم، در صورتی که این قدرت هیچ استفاده ای برای من نداره؟

توضیح بالا بر این قضیه هم صدق میکنه.

noob یعنی چی؟!!
یعنی تازه کار یا مثلا کسی که چیزی نمیدونه. معنایه عام.

aexistence
10-07-09, 00:48
ببخشید دخالت میکنم شاید در آینده به امکاناتی که امروزه استفاده نمیکنید احتیاج بشه.
چون آینده رو می بینم! می گم نیاز نمی شه. حداکثر دو کارت و حداکثر فرکانس 3.6 برام کافیست.

aexistence
10-07-09, 02:14
می خوام کمی بیشتر تحقیق کنم. شاید از خیر خرید Rampage II Gene گذشتم.
به نظر می رسه محدودیت جایی که داره ممکنه باعث مشکلاتی بشه.

Moein
10-07-09, 12:16
چون شما اینده نگری می کنید من هم یک دلیل برای شما می اورم اگز شما از 2 کارت 4870 استفاده کنید دیگر توانایی اتصال هیچ قطعه روی pci رو ندارید!!

اگر شما یک کپچر + یک مودم داشته باشید اون موقع!!!!!! مادر بورد های mATX جز دسته مادربورد های low end هستند من شاید در این زمینه اطلاعات نا چیزی داشته باشم بهتره که از مدیران بپرسید

نگاه کنید من به تازگی UD5 از gigabyte رو خریداری کردم قبل از اینکه این برد رو بخرم انتخاب های زیادی رو داشتم!
RAMPAGE 2 EXTREME
MSI ECLIPSE
BLOODRAGE
UD5
P6T

شهریار لطف کردن با HIWA صحبت کردن(یکی از رویو نویس های toms hardware ایشون ایرانی هستند )

از لحاظ رنج قیمتی در بالا مادربورد ها خیلی تفاوت قیمت دارند!! ایشون اولین مادربوردی که پیشنهاد دا P6t بود

aexistence
10-07-09, 13:08
چون شما اینده نگری می کنید من هم یک دلیل برای شما می اورم اگز شما از 2 کارت 4870 استفاده کنید دیگر توانایی اتصال هیچ قطعه روی pci رو ندارید!!این قضیه مثل اینکه برای هر کارتی صادقه. یعنی اگه من حتی از دو تا کارت 4350 low-end به صورت cross-fire استفاده کنم، باز هم نمی تونم از pci استفاده کنم. کلا مادربوردهای mATX بدیشون اینه. چه میشه کرد!

اگر شما یک کپچر + یک مودم داشته باشید اون موقعبه این خاطر می خوام یک مودم external بگیرم. ولی برای کپچر کاری نمیشه کرد. اگه این مادربوردو انتخاب کنم، مجبورم در بدترین حالت سراغه crossfire یا SLI برم. یعنی باید دنبال کارت سینگلی باشم که قدرت زیادی داشته باشه.

مادر بورد های mATX جز دسته مادربورد های low end هستند منظورتون رو از low-end متوجه نمی شم. rampage II gene از سری مادربوردهای ROG ( Republic Of Gamers اسوس محسوب میشه. اسوس تو سری ROG بالاترین کیفیت قطعاتش رو به کار می بره.
بله ممکنه mATX های قبلی low-end باشند،وی خودتون یه سری به همون TomsHardware بزنید و نقد rampage II gene رو بخونید. دقیقا اشاره کرده که تفاوت محسوس mATX های X58 با ATX های X58 در تعداد بیشتر اسلاتهای ATX هاست. همین. یعنی از لحاظ کیفیت و کارایی اختلاف ناچیزی دارند. جالبه تو همون نقد TomsHardware ،
اسوس rampage II gene با P6T مقایسه شده که در اغلب جاها gene کمی بهتر بوده.

شهریار لطف کردن با HIWA صحبت کردن(یکی از رویو نویس های toms hardware ایشون ایرانی هستند )
از لحاظ رنج قیمتی در بالا مادربورد ها خیلی تفاوت قیمت دارند!! ایشون اولین مادربوردی که پیشنهاد دا P6t بودایشون P6T رو برای انجام چه کاری پیشنهاد دادند؟ و شما چرا به حرفش گوش ندادید! و UD5 گیگابایت خریداری کردید؟

> Hardware Canucks که آرمش آویتور شما محسوب میشه تونست gene رو به راحتی تا 4.1 با air cooler اورکلاک کنه. در حالی که EVGA X58 SLI رو با همین فن و با همین سی پی یو تونست تا 3.8 اورکلاک کنه. در ضمن EVGA X58 SLI classifield رو هم با همین شرایط تونست تا 4.1 اورکلاک کنه. اینو گفتم که گفته باشم!

Shahryar
10-07-09, 13:26
دوستان فقط یک نکته را بگم .

بحث اینجا پیشنهاد دادن بهترین مادربرد برای Extreme OverClocking نیست !

در نتیجه لازم نیست بگید که فلان مادربرد تونسته چه قدر اورکلاک کنه ! فرکانس هایی که شما نیاز دارید برای اورکلاک با فن استوک با توجه به مشکلات دما و ... خیلی تفاوتی وجود نداره . در نتیجه بهتره به جای بحث روی قابلیت اورکلاکینگ برد روی سایر قابلیت های مورد نظرتون بحث کنید .

Extreme
10-07-09, 14:14
خوب بریم سراغ بحث اصلی یعنی : اورکلاک Core i7 920 با فن استوک . :yes:

من تجربه زیادی در این امر خطیر دارم . :دی در حدود 5 ماه با کولر استوک دست و پنجه نرم کردم .

تجربه نشون داد که بالا تر از ولتاژ 1.2V به هیچ وجه نمیشه برای 24/7 در یک دمای متعادل استفاده کرد .
که با 1.2V تقریبا در D0 میشه از 3.6GHZ تا 4GHZ رو با توجه به بچ نامبر استیبل کرد ، که فکر میکنم فرکانس مناسبی باشه . ولی باز من 1.2V هم پیشنهاد نمیکنم به دلیل گرمای زیادی که تولید میشه . در حدود 50 درجه برای هسته ها در حالت بیکار و 70 تا 75 درجه در حالت لود ، با این تفاسیر این پروفایل برای مواقع که قصد انجام کارهای سنگین مثل رندر و تست های 3D که به فرکانس بالا احتیاج دارند مناسب هست . همه چیز زمانی معلوم میشه که شما سیستم رو گرفته باشید . به احتمال خیلی زیاد میتونید با ولتاژ 1.15V فرکانس 3.6 (172*21) رو استیبل کنید . :11():

aexistence
10-07-09, 17:13
خوب بریم سراغ بحث اصلی یعنی : اورکلاک Core i7 920 با فن استوک . :yes:

من تجربه زیادی در این امر خطیر دارم . :دی در حدود 5 ماه با کولر استوک دست و پنجه نرم کردم .

تجربه نشون داد که بالا تر از ولتاژ 1.2V به هیچ وجه نمیشه برای 24/7 در یک دمای متعادل استفاده کرد .
که با 1.2V تقریبا در D0 میشه از 3.6GHZ تا 4GHZ رو با توجه به بچ نامبر استیبل کرد ، که فکر میکنم فرکانس مناسبی باشه . ولی باز من 1.2V هم پیشنهاد نمیکنم به دلیل گرمای زیادی که تولید میشه . در حدود 50 درجه برای هسته ها در حالت بیکار و 70 تا 75 درجه در حالت لود ، با این تفاسیر این پروفایل برای مواقع که قصد انجام کارهای سنگین مثل رندر و تست های 3D که به فرکانس بالا احتیاج دارند مناسب هست . همه چیز زمانی معلوم میشه که شما سیستم رو گرفته باشید . به احتمال خیلی زیاد میتونید با ولتاژ 1.15V فرکانس 3.6 (172*21) رو استیبل کنید .ممنون از راهنماییتون. فعلا که باید صبر کنم تا سیستم بدستم برسه.( یعنی برم بخرم! )
اونوقت پچ نامبر و مدل مادربورد رو می تونم بهتون بدم. راستی پچ نامبر cpu رو چه جوری میشه تشخیص داد؟

> برای اورکلاک حتما باید ولتاژ cpu رو تغییر داد؟ یعنی فقط بوسیله ی افزایش Base Clock نمی شه اینکارو کرد؟
> من هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم. اما وقتی تو سایتهای مختلف نحوه ی اورکلاک core i7 رو می بینم، مشاهده می شه که تغییر هر چند ناچیز در هر کدوم از متغییرها تغییراتی در اکثر متغییرهای دیگه می زاره. لطفا به وقتش در این زمینه هم راهنمایی کنید.
> راستی asus rampage II gene یه قابلیت داره در بایوسش که به CPU LEVEL UP معروفه. کافیه من یکی از سه فرکانس سی پی یوهای core i7 رو انتخاب کنم . 2.66 یا 2.9 یا 3.2 خود مادربورد اتوماتیک برام کار اورکلاک رو انجام میده. شما می دونید مادربورد چگونه اینکارو انجام میده؟ با افزایش ولتاژ یا افزایش Base Clock ?

Olesius
10-07-09, 17:17
اطلاعات نسبتا کاملی در مورد بچ نامبر...:11():

aexistence
10-07-09, 18:03
اطلاعات نسبتا کاملی در مورد بچ نامبر...Only the registered members can see the link

در کل شما چه پچ نامبری رو برای core i7 920 D0 پیشنهاد می کنید؟