PDA

مشاهده نسخه کامل : ساخت برنامه ای برای اسمبل سیستم خودکار

Unknownlive
07-07-09, 15:34
با سلام.من یک برنامه نویس زبان C# و پایگاه داده SQL هستم.علاقه ای به اخبار سخت افزار دارم و کشف رابطه های شرکت ها و... در همین راستا با تلفیق علاقه ها و همچنین در راستای خدمت به کاربران کشور جاوید پرشین قصد دارم برنامه ای با امکانات زیر بنویسم البته نمونه ای کوچک از ان را درست کردم اما نسخه اصلی در حال کار شدن است می خواستم نظرات شما را کاربران حرفه ای سخت افزار را بشنوم تا برنامه ای پویا تر داشته باشم .نرم افزار به شرح زیر می باشد :
-این برنامه دارای یک بانک اطلاعاتی انلاین می باشد که شامل جداول قطعات و ... می باشد و به صورت پویا طراحی شده
-کار اصلی این برنامه اسمبل کردن یک سیستم می باشد به صورتی که سیستم کاملا مچ بشود
-محیط برنامه به صورت زیبا،کم حجم، و پویا است به دلایل این که اولا قابل دانلود به سادگی باشد دوما با سادگی ان کاربران ساده هم بتوانند کار کنند.
-این برنامه برای تمامی سطوح ساخته شده اما برای اورکلاک ها باید در نسخه های اینده تلاش بیشتر شود
-برنامه به صورت انلاین کار می کند و برای تامل با بانک باید به اینترنت متصل شوید زیرا اولا به علت کم شدن حجم برنامه بانک با ان همراه نمی باشد،دوما برنامه ساده بماند و سوما برنامه باید پویا باشد و هر لحظه قظعات اضافه،اپدیت و حذف می شود
-این برنامه به کاربران این امکان را می دهد که در اسمبل سیستم هیچ اشتباهی نکنند زیرا مثلا وقتی مادربورد را انتخاب می کنند پردازنده های را نمایش می دهد که به ان مادربورد بخورد و... کار با ان ساده و دارای یک Help قوی بوده و تمامی نکات انتخاب اموزش داده می شود
-دارای سه روش انتخاب سیستم می باشد :
انتخاب به صورت Wizard برای کاربران متوسط
حالت Smart Auto Select برای کاربران مبتدی که با دادن محدودیت قیمت و پارامت های مانند اینکه این سیستم برای چه کار می خواهد باشد مثلا بازی یا ... سیستم را خودکار پیدا می کد
حالت اخر حالت Free Hand می باشد برای کاربران حرفه ای که ازادانه قطعات را بدون محدودیت پیدا می کنند البته برنامه سیستم را ارزیابی و خطا ها را هشدار می دهد.
-این برنامه رایگان عرضه می شود و با توکل به خدا با حمایت وارد کنندگان در ان تمامی قطعات با قیمت بازار ایران گنجانده می شود
-این برنامه امکان گوناگون چاپ سیستم و حالت Import/Export را نیز خواهد داشت
-پشتیبانی برنامه از داخل برنامه
-سیستم اطلاع رسانی انلاین همانند سیستمی مشابه RSS در صفحه اولی
-جستجوی قطعه
-انتخاب قطعه مناسب برای سیستم با دادن مشخصات مثلا دادن مشخصات مادربورد و انتخاب پردازنده برای ان
-امتیاز دهی به سیستم انتخابی در استفاده های گوناگون همچون برای بازی،کار های محاسباتی و ...
-کمک در جهت ارتقا سیستم شما،با دادن مشخصات سیستم برنامه اطلاعاتی جهت به روز کردن سیستم و...
-داشتن نسخه سرور برای وارد کنندگان قطعه تا جدیدترین قطعات با قیمت دقیق در اسرع وقت در بانک اضافه شود

حالا ایا شما کاربران محترم این برنامه را مفید می دانید ؟
ایا شما فکر می کنید استقبال خوبی از این برنامه بشود؟
ایا به بازار قطعه پرشین می تواند کمک کند یا خیر ؟

Unknownlive
07-07-09, 21:28
کسی نیست پیشنهادات خود را برای تکمیل پروژه بده؟!
البته روی نسخه جدید تازه شروع به کار کردم تقریبا کار پایگاه داده ان تمام شده و طراحی ان هم تمام شده فقط مانده ساختار اصلی اگه میشه نظر را بدهید

K A S R A
08-07-09, 00:38
:great:
ایده بکر و خوبیه ...
به نظرم کار اصلی پروژت فاز تحلیل باشه . تحلیل قوی و جامعی باید داشته باشی مخصوصا روابط بین جداول قطعه چون تقریبا همشون چند به چند هستن .
طراحی و پیاده سازی احتمالا راحتی داره ( دیگه بستگی داره به اجزا و امکانات نرم افزارت و ابتکار خودت)
مهمترین فاز : پشتیبانی هست ... چون باید با شرکتای وارد کننده در ارتباط باشه و قیمت و این چیزا رو به روز کنه .
این قسمتش که به شرکتهای وارد کننده قطعه مربوط میشه دردسرش خیلی بیشتره :whistle:

سوالاتی هم دارم که بعدا میپرسم

™Ali
08-07-09, 19:17
سلام خدمت دوست عزيز

من خودم تو كار سي شارپ هستم ولي اين مورد :

-کار اصلی این برنامه اسمبل کردن یک سیستم می باشد به صورتی که سیستم کاملا مچ بشود

فكري، ايده اي، چيزي واسه اين كار داريد؟ نحوه كار چطوره؟

بعد اين نرم افزار شما OpenSource هست ؟

موفق باشيد :1. (21):