PDA

مشاهده نسخه کامل : یه کمک حیاتی

mohsen_Simon
05-07-09, 06:38
سلام.
من هر موقع که سیستمو روشن میکنم از کیس صدای بلندی میاد همزمان شروع به لرزش می کنه که این لرزش اگه دستتو رو کیس بزاری محسوسه!
سیستمو یه هفته ای میشه که خریدم.
پاورم 535 گرین هست، ممکنه مشکل از هارد باشه؟ هاردم مکستوره.
ممنون میشه یه کمکی کنین!

ViViD
05-07-09, 06:49
دوست عزیز مشخصات کامل سیستمتون رو بگذارید

من احتمال میدهم از فن پردازنده باشد که دور فن بالا میره و لرزش و صدای زیادی میدهد اگر پردازنده جدید دارید شاید فن پردازنده خوب نصب نشده و یکی از پایه ها ممکن است در جای خودش خوب محکم نشده است

به هر حال مشخصات کامل سیستم خودتون رو ذکر کنید

Don_Corleone
05-07-09, 11:28
فن کیس رو هم چک کنین
فن های 8 سانت معمولا جلو و بغل کیس صدای زیادی بپا میکنن

mohammadkalantar
05-07-09, 12:18
دوست عزیز hdd ممکنه صدا تولید کنه اما هیچوقت موجب لرزش نمی شه اما فن سی پی یو حتی اگر درست هم نسب شده باشه ممکنه در لرزش و صدا تولید کنه شما اول از نصب درست فن سی پی س پو مطمئن شو بعد در بایوس در سربرگ power گزینه ی CPU Smart Fan Control رو در حالتEnable قرار بده و اگر مادربوردت با تنظیم ولتاژ سرعت فن رو کنترل می کنه ولتاژ رو 7 تا 8 بزار تا سرعت کم شه و اگر حالت بندی داره روی حالت silent بزار اگر باز هم صدا و لرزش رو داشتی مطمئن می شی که از فن نیست و در این صورت باید مشخصات سیستمت باشه تا دوستان یا من کمکت کنیم.

mohsen_Simon
05-07-09, 16:02
اولا آقایون دستتون درد نکنه، عیدتون هم مبارک!
مشخصات کامل سیستم:

cpu : E8400
MB: asus p5q
Ram: 4GB patriot
HDD: 500 Maxtor
power:535 Green

کیس من MEC هستش، لازمه بگم این سر و صدا دقیقا از وقتی هست که ویندوز میخواد بیاد بالا، هارد انگار قرچ قرچ میکنه بعد وقتی هم ویندوز اومد بالا سر و صدا و لرزش کاملا رفع میشه!

AMD>INTEL
05-07-09, 20:32
مشخصات کامل سیستم:

کیس من MEC هستش، لازمه بگم این سر و صدا دقیقا از وقتی هست که ویندوز میخواد بیاد بالا، هارد انگار قرچ قرچ میکنه بعد وقتی هم ویندوز اومد بالا سر و صدا و لرزش کاملا رفع میشه!

به نظر من به خاطر شاسي ضعيف كيس هست . كاش كيس هم گرين گرفته بوديد .

AMD>INTEL
05-07-09, 20:37
مشخصات کامل سیستم:

به نظر من به خاطر شاسي ضعيف كيس هست . كاش كيس هم گرين گرفته بوديد .