PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد raid کردن

kamy02000
04-07-09, 16:57
سلام
من 3 تا هارد دیسک 500 گیگ ساتا دارم :
1. مکستور 500 با 60 گیگ اطلاعات ( تعمیر شده)
2. وسترن دیجیتال 500 با 50 گیگ اطلاعات
3. وسترن دیجیتال 500 آکبند

خوب حالا بهترین raid ی که میشه با این هارد ها انجام داد چیه؟ با توجه به اینکه هارد مکستورم غیر قابل اطمینان هستش!!!

منو راهنمایی می کنید دوستان عزیز؟

Stream
04-07-09, 17:50
دو تا هارد وسترن رو می تونید RAID0 یا RAID1 کنید.

اگه به سرعت و کارایی بالا نیاز دارید RAID0 براتون مناسبه، اگه امنیت اطلاعاتتون براتون بیشتر از سرعت (و ظرفیت) اهمیت داره RAID1 مناسبه.

kamy02000
05-07-09, 07:43
دو تا هارد وسترن رو می تونید RAID0 یا RAID1 کنید.

اگه به سرعت و کارایی بالا نیاز دارید RAID0 براتون مناسبه، اگه امنیت اطلاعاتتون براتون بیشتر از سرعت (و ظرفیت) اهمیت داره RAID1 مناسبه.

ممنون.
به سرعت و کارایی بالا نیاز دارم!
من هیچ تجربه ای در رابطه با raid ندارم

سوال:

1. اگه بخوام raid0 بکنم دو تا هارد وسترن دیجیتال رو اونوقت باید اون هاردی که 50 گیگ اطلاعات داره رو پاک کنم بعد raid0 کنم؟ و یا در همین حالت هم میشه یه هارد پر رو با یه هارد خالی وسترن raid0 کرد؟؟

2. مادربردم asus-rampage extreme هست. خوب حالا باید چجوری raid0 بکنم؟؟ راهنمایی می کنید؟

kamy02000
05-07-09, 08:32
1.اگه بخوام دو تا هارد رو raid1 کنم در این صورت باید هر دو هارد خالی باشند و یا در شرایط فعلی ( یه هارد پر و هارد خالی)می شه این raid رو انجام داد؟

2. من هارد مکستورم کار می کنه فعلا! به عنوان سومین هارد سیستمم چجوری می تونم از اون هم استفاده کنم تا عمرش تموم بشه!!! ( گفتند دوباره باز ممکنه این هارد بپره اما کی معلوم نیست!)

Stream
05-07-09, 11:47
سلام دوست عزیز،

ممنون.
به سرعت و کارایی بالا نیاز دارم!
من هیچ تجربه ای در رابطه با raid ندارم

سوال:

1. اگه بخوام raid0 بکنم دو تا هارد وسترن دیجیتال رو اونوقت باید اون هاردی که 50 گیگ اطلاعات داره رو پاک کنم بعد raid0 کنم؟ و یا در همین حالت هم میشه یه هارد پر رو با یه هارد خالی وسترن raid0 کرد؟؟

2. مادربردم asus-rampage extreme هست. خوب حالا باید چجوری raid0 بکنم؟؟ راهنمایی می کنید؟

1. موقع Setup کردن RAID Array ها اطلاعات هاردتون پاک میشه. می تونید این 50 گیگابایت اطلاعات رو منتقل کنید به هارد مکستور 500 گیگابایتی تون.

2. باید برای توضیحات دقیق به دفترچه مادربرد مراجعه کنید، ولی اصول کلی کار اینه که شما دو پورت SATA رو از طریق بایوس در حالت RAID قرار می دید و از طریق یکی از منوهای بایوس مادربرد (اکثرا با فشار دادن F10 قبل از بوت) RAID Array ها رو Setup می کنید. و سیستم شما از اون لحظه به بعد هر دو هارد رو به عنوان یک RAID Array می شناسه که بطور معمولی ویندوز ویستا یا 7 رو نصب می کنید.
برای ویندوز XP لازمه درایورهای RAID رو هم با فلاپی موقع نصب ویندوز داشته باشید.

1.اگه بخوام دو تا هارد رو raid1 کنم در این صورت باید هر دو هارد خالی باشند و یا در شرایط فعلی ( یه هارد پر و هارد خالی)می شه این raid رو انجام داد؟

2. من هارد مکستورم کار می کنه فعلا! به عنوان سومین هارد سیستمم چجوری می تونم از اون هم استفاده کنم تا عمرش تموم بشه!!! ( گفتند دوباره باز ممکنه این هارد بپره اما کی معلوم نیست!)

دو هارد شما در حالت RAID خواهند بود، این قضیه ارتباطی به هارد سوم نداره و هیچ کاری لازم نیست انجام بدید.