PDA

مشاهده نسخه کامل : Intel Core 2 Quad Q9550 یا AMD Pehnom II-X4 955 »» کدامیک قویترند ؟

Mehdi_Full
25-06-09, 01:27
سلام دوستان :11():
بحث در مورد این دو پردازنده 4 هسته ای در این تاپیک انجام میگیره

با تشکر
مهدی :1. (23):

reza76622201
27-06-09, 12:17
بله 955 در اکثر موارد از 9550 سرتره .

محمد جان لطفا لينک زير رو باز کنيد:
Only the registered members can see the link

همونطور که مي بينيد برتري Intel Core 2 Quad Q9550 بر AMD Pehnom II-X4 955 کملا مشخصه.
شما بر چه اساس و سندي مي فرمائيد که 955 بر 9550 برتره در حاليکه سايتهاي معتبر جهاني کاملا بر عکس اينو مي گن!؟ پيشنهاد مي کنم با دليل و مدرک صحبت کنيد و از تعصب بپرهيزيد.

داغ کردن ای ام دی ها هم فقط به طور محدود در سری اولیه Athlon مشاهد شد که در اصلا به حدی نبود که موجب سوختن سی پی یو بشه ! و در Athlon XP به طور کامل این مشکل برطرف شده بود اون موقعه هم که شما میگی خیلی ها سر تعصب بی جا و اطلاعات کوچه بازاری فروشندها پنتیوم 4 می خریدن ! پول بیشتر میدادن با کارایی کمتر !

محمد آقا در زمان سري k6/2 و k6/3 و Athlon XP سري Thunder bird يادمه بايد دنبال مادربوردي مي گشتي که با يه فن غول بتونه دماي زير 70 درجه کار کنه!!! من خودم به اتفاق همکارانم تحربه سوختنش رو داشتيم که گارانتي هم قبول نکرد. نهايتا فقط همون مقطع زماني Pentium 4 بود که AMD جلو بود و الان حدود 5/2 ساله که با ورود خانواده Core و از سري سري Intel Conroe به بعد علنا AMD عقب نشيني کرده و به توليد کارت گرافيک با شرکت ATI پرداخت تا با Nvidia رقابت کنه. در حال حاضر هم که تکليف معلومه و بالاترين پردازنده هاي AMD در قياس با پردازنده هاي نسبتا بالاي سري Intel Core 2 Quad حرفي براي گفتن ندارن. خانواده هاي Intel Core 2 Quad Extreme edition و Intel Core i7 که ديگه نگو و بپرس. ضمنا يادآور مي شوم که سري Core i9 اينتل هم توي راهه و زمان عرضه اون هنوز دقيق اعلام نشده. پس فاصله خيلي خيلي زياده. اينها از نظر مقايسه اي بود. اما بازم مي گم حدود 2 ماهه که AMD قيمت رو پايين آورده تا با اين فاصله زيادي که از نظر کارآيي با اينتل داره بازارش رو از دست نده. والا اگر سريهاي هم فرکانس Intel و AMD رو با هم مقايسه کنيم AMD خيلي خيلي عقبه!!! (اگه مي خواين مدرک ارائه بدم خدمتتون)

نهايتا ازتون خواهش مي کنم با مدرک و دلايل منطقي و معتبر صحبت کنيد.
با تقديم احترام.

ViViD
27-06-09, 12:38

همونطور که مي بينيد برتري Intel Core 2 Quad Q9550 بر AMD Pehnom II-X4 955 کملا مشخصه.
شما بر چه اساس و سندي مي فرمائيد که 955 بر 9550 برتره در حاليکه سايتهاي معتبر جهاني کاملا بر عکس اينو مي گن!؟ پيشنهاد مي کنم با دليل و مدرک صحبت کنيد و از تعصب بپرهيزيد.

محمد آقا در زمان سري k6/2 و k6/3 و Athlon XP سري Thunder bird يادمه بايد دنبال مادربوردي مي گشتي که با يه فن غول بتونه دماي زير 70 درجه کار کنه!!! والا اگر سريهاي هم فرکانس Intel و AMD رو با هم مقايسه کنيم AMD خيلي خيلي عقبه!!! (اگه مي خواين مدرک ارائه بدم خدمتتون)

با تقديم احترام.

در مورد اولی که گفتی تعصبی من احساس میکنم شما یک مقداری روی اینتل تعصب داری:great:
برتری 955 بر 9550 که خودم دارم و در قدرتش شکی نیست داشتن سوکت جدید از خانواده خودش هست که جای ارتقاء رو برای برد خودش به همراه داره ولی 9550 اینطور نیست و برای ارتقاء (کاری به قدر بودن پردازنده ندارم) مستلزم تعویض بردتون هم هستید
این مسئله جدای از کارایی و تستهای گرفته شده و .... هست که منم لینکها رو از حفظ هستم:11():
در زمان Athlon XP که من هم داشتم این هم لینک اور که خودم انجام دادم عزیز :

AMD Athlon 64 3200 (Only the registered members can see the link)

همچین هم پردازنده داغی نبود من خودم داشتم و تست هم زیاد کردم:great: البته دوستان تذکر دادند سری که شما گفتید قبل از این سری بوده و خیلی داغ بوده پوزش خواهی میکنم :great:
ولی در مورد آخر که گفتید AMD خیلی خیلی عقبه باز هم به تعصب شما برمیگرده به نظرم:1. (26): همچین هم عقب نیست Core i7 ها یک مقداری از روی AMD کش سطح 3 رو یاد گرفتند :1. (38): و در این میان قیمت هم فاکتوری هست که بسیار از مردمان بهش توجه دارند اینتل با سری اکستریم قیمت ها رو نشون داد :1. (27):

Stream
27-06-09, 13:00

با تقديم احترام.

دوست من چرا رفتی صرفا سراغ بنچمارک؟!

همون سایت Anandtech که بنچمارکهایی رو که لینک دادید رو گرفته، یک Review کامل هم نوشته درباره AMD Phenom II 955 BE .

که تک تک بنچمارک ها رو کاملا توضیح داده و تتیجه گیری هاش صحبت های شما رو کاملا تایید نمی کنه. و در نتیجه گیری صفحه پایانی خیلی واضح نوشته:

From a longevity standpoint, the AM3 platform is much wiser to invest in than LGA-775. Intel has already shown all of its cards there, and there aren't going to be any faster Core 2 Quads - just cheaper ones. By the end of this year Intel will begin transitioning to LGA-1156 and 775 will start fading away. By contrast, AMD's Socket-AM3 is going to be the flagship for the company for all of 2009 and it'll continue to live on into 2010. If you're choosing between Socket-AM3 and LGA-775, AMD has made that choice very easy - Phenom II is the way to go if you're concerned about a long term upgrade path, not to mention that the chips are generally cheaper than their Intel equivalents.

در کل چیزی که مشخصه اینه که اختلاف کارایی Q9550 و Phenom II 955 واقعا پایینه و اگه Phenom II 955 به طور کلی قوی تر از Q9550 نباشه به هیچ وجه ضعیف تر هم نیست. در همون تست هایی که شما گذاشتید تقریبا وضعیت برتری در تست ها 50-50 هست.
مسئله اصلی در این میان قابلیت ارتقا در آینده است همراه با قیمت، که در هر دو کفه ترازو به سمت Phenom II 955 سنگینی می کنه.

reza76622201
27-06-09, 13:13
:great:

به نظرم:1. (26): همچین هم عقب نیست Core i7 ها یک مقداری از روی AMD کش سطح 3 رو یاد گرفتند :1. (38): و در این میان قیمت هم فاکتوری هست که بسیار از مردمان بهش توجه دارند اینتل با سری اکستریم قیمت ها رو نشون داد :1. (27):

در مورد اولی که گفتی تعصبی من احساس میکنم شما یک مقداری روی اینتل تعصب داری

پيشنهاد مي کنم شما لينکي رو که ارائه دادم باز کنيد. اين ربطي به تعصب بنده نداره.اين آمار معتبرترين سايتهاي جهانيه(کما اينکه وقتي AMD هم گذشته ها در اون مقطع زماني که جلو بود همين نمودارها تنها سند معتبر و جهاني قابل استناد بود). اگه بازم مي خواين مدرک ارائه بدم. لطفا با دليل و مدرک صحبت کنبد.

برتری 955 بر 9550 که خودم دارم و در قدرتش شکی نیست داشتن سوکت جدید از خانواده خودش هست که جای ارتقاء رو برای برد خودش به همراه داره ولی 9550 اینطور نیست و برای ارتقاء (کاری به قدر بودن پردازنده ندارم) مستلزم تعویض بردتون هم هستید

عذر مي خوام شما انگار فقط مي خواين بحث بي منطق و ... کنيد. لينک رو باز کنيد تا برتري کامل Intel Core 2 Quad Q9550 بر AMD Pehnom II-X4 955 رو مشاهده کنيد. ضمنا کي گفته که براي نصب Q9550 نياز به تعويض مادربورد داريم!!! هرگز اينگونه نيست. شما يک مادربورد با چيپ P43 يا P45 اگر تهيه کرده باشيد راحت مي تونيد اين پردازنده رو نصب و راه اندازي کنيد و سوکت اين CPU از آخر سري Pentium 4 ها که LGA 775 بوده تاکنون هيچ تغييري نکرده. بازم خواهشمندم که لطف کنيد و با دليل و مدرک صحبت کنيد.

این مسئله جدای از کارایی و تستهای گرفته شده و .... هست که منم لینکها رو از حفظ هستم

شايد شما به اعتبار سايتهاي جهاني نظير تامز و آناند شک داريد اما اين سايتها به عنوان سورسهاي معتبر در دنيا کاملا تاييد شده هست و همه بهش استناد مي کنن. پس پيشنهاد مي کنم تجديد نظر کنيد.

در زمان Athlon XP که من هم داشتم این هم لینک اور که خودم انجام دادم عزیز :

AMD Athlon 64 3200 (Only the registered members can see the link)

همچین هم پردازنده داغی نبود من خودم داشتم و تست هم زیاد کردم

عزيز من تجربه خودم رو در اين زمينه گفتم. تحارب شما هم محترمه. ضمنا کاملا تاييد مي کنم که ديگه اين مشکلاتش حل شده.

ولی در مورد آخر که گفتید AMD خیلی خیلی عقبه باز هم به تعصب شما برمیگرده به نظرم:1. (26): همچین هم عقب نیست Core i7 ها یک مقداری از روی AMD کش سطح 3 رو یاد گرفتند :1. (38): و در این میان قیمت هم فاکتوری هست که بسیار از مردمان بهش توجه دارند اینتل با سری اکستریم قیمت ها رو نشون داد :1. (27):

دوست عزيز بازم حرف بدون مدرک. مي خواين مدرک ارائه بدم و 955 رو با 9650 يا حتي 9550 مقايسه کنم تا خودتون به اشتباهتون پي ببريد!؟ بعد از اون مي خواين با C2Q Extreme Edition مقايسه کنم تا تفاوت بيشتري حس کنيد!؟ بعد از اوئن مي خواين با Core i7 مقايسه کنم تا تفاوت فاحش رو ببينيد!؟ نهايتا مي خواين با Core i7 Extreme Edition مقايسه کنم تا ديگه همه حرفام نه تنها به شما بلکه به همه خوانندگان در هر سطحي ثابت بشه!؟!؟

شما تمام حرفاتون بدذون توجيه علمي و مدرکه و صرفا يکسري جملاتي هست که عقايد خودتونه و واسه من هم محترمه . اما دنيا و سايتهاي جهاني و مدارک معتبر عرايض شما رو رد ميکنن. اگر فکر مي کنيد که با حرفهاي بدون مدرک مي تونين AMD رو بالا بکشيد اشتباه مي کنيد. من تعصب خاصي روي اينتل ندارن و همين الانم به کساني که بخوان با پول محدود سيستم بهينه ببندن AMD Phenom رو پيشنهاد مي دادم اما الان که 9550 شده 220000 تومان و 955 215000 تومانه با عنايت به لينک معتبر زير :
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
ديگه خريد AMD در اين رنج هم اشتباه بزرگيه(لطفا لينک رو کامل و با دقت ببينيد)
کساني هم که بتونن يه کم بيشتر هزينه کنن يا محدوديت نداشته باشن توي تمام موارد 100٪ اينتل انتخاب برتره و اينو ديگه همه اساتيد مي دونن.
با تقديم احترام.

.D3VIL.
27-06-09, 13:30
ببینید دوستان
اگر هم بر فرض مثال Q9550 مقدار از PhenomII 940 قویتر باشه دلیله بر برتری و بهتر بودن نیست!
شما هزینه ای رو قصد دارین برای Q9550 که به مراتب گرون تر از PhenomII 955 / PhenomII 940 هست
هزینه ای که قراره برای ک مادربرد با سوکت AM2+ بشه صرف یک گرافیک بهتره........بکنیم و تنها با یک اورکلاک خیلی ساده PhenomII 940 خودمون رو با تغییر Multiplire به فرکانس 3.4 برسونیم دیگه چیزی از یک Q9550 کم نداره!
-------------------------------------------
از این بحث هم بگذریم همون طور که Stream عزیز توضیح دادند آینده که برای AM2+/Am3 هست دیگه خرید مدل های High End سوکت LGA 775 رو توصیه نمیشه تا عرضه سوکت LGA 1156 !
با این حساب Q9550 حتی از PhenomII 940 BE هم عقب تره!
شما هم اگر تمام Conclusion سایت هایی که این پردازنده هارو مورد Test قرار دادند رو بخونید متوجه صحت این قضیه میشید.

ViViD
27-06-09, 13:37
پيشنهاد مي کنم شما لينکي رو که ارائه دادم باز کنيد. اين ربطي به تعصب بنده نداره.اين آمار معتبرترين سايتهاي جهانيه(کما اينکه وقتي AMD هم گذشته ها در اون مقطع زماني که جلو بود همين نمودارها تنها سند معتبر و جهاني قابل استناد بود). اگه بازم مي خواين مدرک ارائه بدم. لطفا با دليل و مدرک صحبت کنبد.

عذر مي خوام شما انگار فقط مي خواين بحث بي منطق و ... کنيد. لينک رو باز کنيد تا برتري کامل Intel Core 2 Quad Q9550 بر AMD Pehnom II-X4 955 رو مشاهده کنيد. ضمنا کي گفته که براي نصب Q9550 نياز به تعويض مادربورد داريم!!! هرگز اينگونه نيست. شما يک مادربورد با چيپ P43 يا P45 اگر تهيه کرده باشيد راحت مي تونيد اين پردازنده رو نصب و راه اندازي کنيد و سوکت اين CPU از آخر سري Pentium 4 ها که LGA 775 بوده تاکنون هيچ تغييري نکرده. بازم خواهشمندم که لطف کنيد و با دليل و مدرک صحبت کنيد.
شايد شما به اعتبار سايتهاي جهاني نظير تامز و آناند شک داريد اما اين سايتها به عنوان سورسهاي معتبر در دنيا کاملا تاييد شده هست و همه بهش استناد مي کنن. پس پيشنهاد مي کنم تجديد نظر کنيد.
عزيز من تجربه خودم رو در اين زمينه گفتم. تحارب شما هم محترمه. ضمنا کاملا تاييد مي کنم که ديگه اين مشکلاتش حل شده.
دوست عزيز بازم حرف بدون مدرک. مي خواين مدرک ارائه بدم و 955 رو با 9650 يا حتي 9550 مقايسه کنم تا خودتون به اشتباهتون پي ببريد!؟ بعد از اون مي خواين با C2Q Extreme Edition مقايسه کنم تا تفاوت بيشتري حس کنيد!؟ بعد از اوئن مي خواين با Core i7 مقايسه کنم تا تفاوت فاحش رو ببينيد!؟ نهايتا مي خواين با Core i7 Extreme Edition مقايسه کنم تا ديگه همه حرفام نه تنها به شما بلکه به همه خوانندگان در هر سطحي ثابت بشه!؟!؟
شما تمام حرفاتون بدذون توجيه علمي و مدرکه و صرفا يکسري جملاتي هست که عقايد خودتونه و واسه من هم محترمه . اما دنيا و سايتهاي جهاني و مدارک معتبر عرايض شما رو رد ميکنن. اگر فکر مي کنيد که با حرفهاي بدون مدرک مي تونين AMD رو بالا بکشيد اشتباه مي کنيد. من تعصب خاصي روي اينتل ندارن و همين الانم به کساني که بخوان با پول محدود سيستم بهينه ببندن AMD Phenom رو پيشنهاد مي دادم اما الان که 9550 شده 220000 تومان و 955 215000 تومانه با عنايت به لينک معتبر زير :
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
ديگه خريد AMD در اين رنج هم اشتباه بزرگيه(لطفا لينک رو کامل و با دقت ببينيد)
کساني هم که بتونن يه کم بيشتر هزينه کنن يا محدوديت نداشته باشن توي تمام موارد 100٪ اينتل انتخاب برتره و اينو ديگه همه اساتيد مي دونن.
با تقديم احترام.

منظور من رو متوجه نشدید من گفتم برای ارتقاء اینتل مجبور به تعویض مادربرد هستید در آینده ولی AMD اینطور نیست Core i7 فکر میکنم سوکت جدید اینتل باشه البته ما همه انسان هستیم و جایز به خطا و شما اینقدر با اقتدار صحبت کردید که به دانش خودمون هم شک کردیم الان :1. (27):
هر چی آقا رضا بگه ما دیگه نیستیم ایشون فعالیت عجیبی در فروم دارند و همیشه زحمت اولین پستهای مشورت خرید قطعات با ایشون هست که از حق نگذریم زحمت زیادی هم میکشند
به امید موفقیت این عزیز :1. (21):

reza76622201
27-06-09, 14:20
-------------------------------------------
شما هم اگر تمام Conclusion سایت هایی که این پردازنده هارو مورد Test قرار دادند رو بخونید متوجه صحت این قضیه میشید.

ببینید دوستان
اگر هم بر فرض مثال Q9550 مقدار از PhenomII 940 قویتر باشه دلیله بر برتری و بهتر بودن نیست!
شما هزینه ای رو قصد دارین برای Q9550 که به مراتب گرون تر از PhenomII 955 / PhenomII 940 هست

دوست عزيز جناب Arman.n . آيا اصلا لينکهارو ديديد و نمودارها معتبر جهاني رو مطالعه کرديد!؟ حالا که تفاوت اين دو پردازنده به 5000 تومان رسيده(يکي از دوستان دست اندرکار در همين سايت گفتند) با اين اختلاف قيمت اندک و اين اختلاف کارآيي اصلا AMD Phenom II-X4 940 مقرون بصرفه نيست. با عنايت به اين اختلاف قيمت اندک واژه "به مراتب گرونتر" کاملا اشتباهه.

هزینه ای که قراره برای ک مادربرد با سوکت AM2+ بشه صرف یک گرافیک بهتره........بکنیم و تنها با یک اورکلاک خیلی ساده PhenomII 940 خودمون رو با تغییر Multiplire به فرکانس 3.4 برسونیم دیگه چیزی از یک Q9550 کم نداره!

براي CPU هاي چهارهسته اي اينتل هم مادربوردها با تنوع فراوان(متنوع تر از AMD) و قيمتهاي بالا و پايين زياد هست. پس در مورد خريد مادربورد ارزانتر و هزينه کردن واسه گرافيک ارتباطي با Intel يا AMD بودن پردازنده نداره و در هر دو حالت انواع مادربوردها با قيمتهاي متنوع وجود داره. در اينحا بحث اورکلاک و تحميل بار اضافي به پردازنده مطرح نشده واگرنه q9550 هم خيلي عالي تا فرکانسهاي بالا اورکلاک ميشه. اينحا بحث صرفا حالت عادي کارآيي پردازنده هاست. پيشنهاد مي کنم مسائل رو تفکيک شده بيان کنيد.

از این بحث هم بگذریم همون طور که Stream عزیز توضیح دادند آینده که برای AM2+/Am3 هست دیگه خرید مدل های High End سوکت LGA 775 رو توصیه نمیشه تا عرضه سوکت LGA 1156 !
با این حساب Q9550 حتی از PhenomII 940 BE هم عقب تره!

مدلهاي High End اينتل که مبتني بر سوکتهاي LGA 1366 در پردازنده هاي سري Core i7 هستند.
دوست عزيز ما داريم در مورد سري چهارهسته اي Phenom II و Intel quad core بحث مي کنيم. عزيز وقتي پردازنده جديد بياد معمولا روي مادربورد هاي چيپستهاي جديد نصب خواهد شد و فکر نکنيد که تعويض مادربورد صرفا واسه سوکت هست. چيپهاي جديد که قرار واسه اينتل و AMD بياد مسلما (احتمال خيلي زياد) منجر به تعويض چيپ و به تبع آن تعويض مادربورد خواهد شد. با عنايت به اين مسائل اينا معيار بر برتري هيچيک از اين دو نمي تونه باشه.

شما داريد چيزهايي رو معيار قرار مي ديد که توي کارآيي سيستم هيچ تاثيري نداره و به آينده اي استناد مي کنيد که اصلا قابل پيش بيني (تصويض ديرتر مادربورد) نيست. پيشنهاد مي کنم ديدتون رو به جاي سوکت و ... به کارآيي پردازنده در برنامه هاي مختلفي که هر کدومش يک بعد CPU رو مورد بررسي قرار مي ده و نمودارهاش توي سايت تامز و آناند تچ هست وسعت بديد.
با تقديم احترام.

reza76622201
27-06-09, 14:26
منظور من رو متوجه نشدید من گفتم برای ارتقاء اینتل مجبور به تعویض مادربرد هستید در آینده ولی AMD اینطور نیست Core i7 فکر میکنم سوکت جدید اینتل باشه

در اين مورد پاسخ شما رو توي پاسخ آقاي آرمان کامل و واضح دادم.

البته ما همه انسان هستیم و جایز به خطا و شما اینقدر با اقتدار صحبت کردید که به دانش خودمون هم شک کردیم الان

کاملا درسته. اما هميشه حرفي که با مدرک معتبر باشه پذيرفته تر از حرفيه که بدون مدرک و منبع معتبر بر اساس شنيده ها باشه. پس چرا با دليل و سند بحث نکنيم!؟ آيا اين به کاهش کيفيت مطالب سايت منجر نميشه!؟

هر چی آقا رضا بگه ما دیگه نیستیم ایشون فعالیت عجیبی در فروم دارند و همیشه زحمت اولین پستهای مشورت خرید قطعات با ایشون هست که از حق نگذریم زحمت زیادی هم میکشند
به امید موفقیت این عزیز

عزيز من کسي نيستم و شما استاد بنده و بزرگواريد. من خوشحال ميشم همه بيان و مشاوره بدن و بحث کنيم. اما با منطق و دليل. اميدوارم از دست بنده دلخور نشده باشيد. هدف صرفا انتقال دانش هست و بنده نيز در برابر اساتيد اين سايت کوچکم و از شما هم خواهش مي کنم که به فعاليتتون ادامه بديد و به اين سايت پربار خدمت کنيد. بازم عذرخواهي مي کنم.
با تقديم احترام. :11():

.D3VIL.
27-06-09, 14:44
دوست عزيز جناب Arman.n . آيا اصلا لينکهارو ديديد و نمودارها معتبر جهاني رو مطالعه کرديد!؟ حالا که تفاوت اين دو پردازنده به 5000 تومان رسيده(يکي از دوستان دست اندرکار در همين سايت گفتند) با اين اختلاف قيمت اندک و اين اختلاف کارآيي اصلا AMD Phenom II-X4 940 مقرون بصرفه نيست. با عنايت به اين اختلاف قيمت اندک واژه "به مراتب گرونتر" کاملا اشتباهه.

عزیز من در رابطه با قیمت شما دارید توی ایران زندگی میکنید و با بازار جهانی خیلی تفاوت داریم!

براي CPU هاي چهارهسته اي اينتل هم مادربوردها با تنوع فراوان(متنوع تر از AMD) و قيمتهاي بالا و پايين زياد هست
من اصلا صحبتی در رابطه تنوع مادربرد LGA755 نکردم!
[
مدلهاي High End اينتل که مبتني بر سوکتهاي LGA 1366 در پردازنده هاي سري Core i7 هستند.

مدل های High End سری LGA775 نه 1156 یا 1336 ........لطفا پست های بنده رو با دقت بخونید.

چيپهاي جديد که قرار واسه اينتل و AMD بياد مسلما (احتمال خيلي زياد) منجر به تعويض چيپ و به تبع آن تعويض مادربورد خواهد شد. با عنايت به اين مسائل اينا معيار بر برتري هيچيک از اين دو نمي تونه باشه.

سوکت Am2+ و چیپ ها........... خیلی دیرتر از LGA775 / Intel Core 2 Quad عرضه شدند و امکان عرضه پردازنده جدید هم وجود داره!

شما داريد چيزهايي رو معيار قرار مي ديد که توي کارآيي سيستم هيچ تاثيري نداره و به آينده اي استناد مي کنيد که اصلا قابل پيش بيني (تصويض ديرتر مادربورد) نيست. پيشنهاد مي کنم ديدتون رو به جاي سوکت و ... به کارآيي پردازنده در برنامه هاي مختلفي که هر کدومش يک بعد CPU رو مورد بررسي قرار مي ده و نمودارهاش توي سايت تامز و آناند تچ هست وسعت بديد.
با تقديم احترام.
ما درایم دو پردازنده هم از لحاظ کارایی هم از لحاظ آینده نگری......مورد بررسی قرار میدیم!
فردا که ایشون قصد تعویض Processor / Ram ...داشته باشند اون زمان هست که به خاطر فقط یک اختلا کویچیک در بعضی از تست ها باید باز هم هزینه اضافی برای تعوض مادربرد / رم / ....انجام بدند.
حالا با این نتایج آیا باز هم خرید Q9550 عاقلانه هست؟!!

reza76622201
27-06-09, 14:52
دوست من چرا رفتی صرفا سراغ بنچمارک؟!

همون سایت Anandtech که بنچمارکهایی رو که لینک دادید رو گرفته، یک Review کامل هم نوشته درباره AMD Phenom II 955 BE .

که تک تک بنچمارک ها رو کاملا توضیح داده و تتیجه گیری هاش صحبت های شما رو کاملا تایید نمی کنه. و در نتیجه گیری صفحه پایانی خیلی واضح نوشته:

From a longevity standpoint, the AM3 platform is much wiser to invest in than LGA-775. Intel has already shown all of its cards there, and there aren't going to be any faster Core 2 Quads - just cheaper ones. By the end of this year Intel will begin transitioning to LGA-1156 and 775 will start fading away. By contrast, AMD's Socket-AM3 is going to be the flagship for the company for all of 2009 and it'll continue to live on into 2010. If you're choosing between Socket-AM3 and LGA-775, AMD has made that choice very easy - Phenom II is the way to go if you're concerned about a long term upgrade path, not to mention that the chips are generally cheaper than their Intel equivalents.

در کل چیزی که مشخصه اینه که اختلاف کارایی Q9550 و Phenom II 955 واقعا پایینه و اگه Phenom II 955 به طور کلی قوی تر از Q9550 نباشه به هیچ وجه ضعیف تر هم نیست. در همون تست هایی که شما گذاشتید تقریبا وضعیت برتری در تست ها 50-50 هست.
مسئله اصلی در این میان قابلیت ارتقا در آینده است همراه با قیمت، که در هر دو کفه ترازو به سمت Phenom II 955 سنگینی می کنه.
با سلام خدمت مديريت محترم. خوب عرايض شما(چون مستند هست) باعث شد که بنده با دقت بيشتري مطلب رو بررسي کنم. لينک مقايسه اي Q9650 و 955 اينه:
Only the registered members can see the link[/URL]

خوب اولين چيزي که مي خوام خدمتتون عرض کنم اينه که فرکانس کاري پردازنده AMD 955 برابر 3.2GHZ هست در حاليکه فرکانس کاري Q9550 برابر 2.83Ghz هست. پس اگر بخواهيم به لحاظ فرکانس معادل بررسي کنبم بايد AMD 955 رو با Q9650(تازه فرکانس کاري اين پردازنده برابر 3Ghz هست و بازم از 955 کمتره!؟) يا حتي بالاتر مقايسه کنيم(اليته کش Q9550 بيش از 955 هست). آيا عادلانه هست که يک پردازنده بالا از يک برند رو با يک پردازنده متوسط داراي فرکانس کمتر از يک برند ديگر مقايسه کنيم!؟

با مقايسه نمودارها در موارد متعدد و با عنايت به اينکه در مواردي که زير نمودار نوشته Lower is better مقدار کمتر يعني کارآيي بيشتر و در مواردي که زير نمودار نموشته Higher is better مقدار بيشتر يعني کارآيي بيشتر نتيجه زير حاصل ميشه:
تعداد موارد برتري Q9650 بر 955 : 18 مورد
تعداد موارد برتري 955 بر 9650 : 10 مورد

اما به نسبت قيمت خوب بحث حدود يکماه و نيمي هستش که تا حدي بسمت AMD فرق مي کنه.
جناب Stream همونطور که مي دونيد بالاترين پردازنده موجود در بازار AMD Phenom X4-955 هست در حاليکه Intel Core i7-965 Exterme Edition هست و سواي مساله قيمت کارآيي اين دو پردازنده اختلافق فاحشي داره.
در مثال فوق پردازنده چهارهسته اي 955 با فرکانس 3.2Ghz با Q9650 با فرکانس 3Ghz مقايسه شده و تازه اصلا هيچ حرفي از Core i7 زده نشده.
دوستان لينکهاي زير رو ببينيد تا تفاوت فاحش و عقب ماندگي AMD از اينتل در زمان حال پي ببريد:

[URL]Only the registered members can see the link

اگه خواستين بازم لينک بدم در خدمتم.
با تقديم احترام.

™Ali
27-06-09, 16:16
من خودم طرفدار Intel هستم ولی باید اقرار کنم که Phenom II X4 955 BE واقعا یه CPU توانمندتر از Core 2 Q9550 در زمینه اورکلاک است.(من اگر هر CPU بخرم، فاکتور اورکلاک واسم به شدت مهمه!)

حالا بیش تر توضیح میدم و بالاترین رتبه های کسب شده در HwBot رو نشونتون میدم:

CPU-Z Hall Of Fame

Phenom II X4 955 BE - 6435 MHZ (Only the registered members can see the link)
Core 2 Q9550 - 4819 MHZ (Only the registered members can see the link)

اما چه فایده که این فرکانس در تست SuperPI کم آورده، اونم با فرکانس خیلی بیش تر از C2Q:

SuperPi Hall Of Fame

Phenom II X4 955 BE - 6250 MHZ - 11.02 Sec (Only the registered members can see the link)
Core 2 Q9550 - 4633 MHZ - 9.72 Sec (Only the registered members can see the link)

نتایج در PCMark 2005 به نفع Core 2 Q9550 و در تست های WPrime و PiFast به نفع Phenom II X4 955 BE است. البته در Hall Of Fame این تست ها فرکانس Phenom حداقل 1GHZ از C2Q بیش تره!

تمامی نتایج Phenom II X4 955 BE در HWBOT.ORG (Only the registered members can see the link)
تمامی نتایج Core 2 Q9550 در HWBOT.ORG (Only the registered members can see the link)

=============================
PS :
سخن پایانی : چیزی نمی تونم بگم چون انتخاب بین این دو CPU واقعا کار مشکلیه! ولی با توجه به این که من هنوز قصد ارتقا سیستم ندارم بهتره منتظر Core i5 با هسته Clarkdale باشم! (32nm با چیپست P55 و معماری Westmere چه شود! :1. (38):)
البته اونایی که برخلاف من بودجه شون بالاست بهتره Core i9 با هسته Gulftown بگیرن :yes:
با تشکر علی :1. (21):

mohammad1985
27-06-09, 17:28
بی منطق چیه ؟!!! دوست من دمای سری اتلون اکس پی به هیچ وجه بالا نبود ! حالا خوبه خودم داشتم ( Athlon XP 2000+ ) هیچ مورد سوختن هم من تا حالا از سی پی یو های ای ام دی که خودم بستم نداشتم !
در ضمن شما یه جور صحبت می کنید انگار دارید بی او و رو با پیکان مقایسه میکنی ؟! هزینه خرید یه سی پی یو Intel Core i7-965 Exterme Edition نزدیک به 3 برابر فنوم 955 هست اما آیا در کارایی هم اینقدر جلو هست ؟! نه ! توی همون لینکها بررسی کنید که آیا قدرت اون 2 برابر ای ام دی هست ؟ به عنوان مثال طرحی رو که 965 در 3.8 ثانیه رندر کرده 955 در 5.5 ثانیه رندر کرده و اما در بازی ها هم توی همون لیست دقت کنید که اختلافات چقدر نزدیکه . در همون سایت 4 بازی که مورد تست قرار گرفتن فقط در بازی Far Cry 2 اختلاف رو میشه قابل توجه دونست که امتیاز فنوم 955 51.2 و امتیاز 965 73.7 هست ولی در بقیه بازیها اختلاف اونقدر ناچیزه که اصلا نمیشه بهش گفت اختلاف مثلا بازی Fallout3 فنوم 2 955 امتیاز 86.4 رو کسب کرده در حالی که امتیاز 965 87 هست یعنی فقط 6 دهم درصد اختلاف ! و توجه داشته باشید که یکی از مهترین دلایل فروش کامپیوتر در جهان به خاطر بازیهاست .
یا مثلا در برنامه فشرده ساز معروف WinRAR فنوم 955 فایلی با حجم 300 مگابایت رو در 111.8 ثانیه فشرده کرده در حالی که 965 اینتل در 77.9 ثانیه اون فایل رو فشرده کرده ایا باید برای 40 ثانیه اختلاف یعنی حدود 30 درصد اختلاف 300 درصد قیمت بیشتر پرداخت کرد ؟
البته در اینکه در حال حاضر ای ام دی عقبتر از اینتل هست هیچ شکی نیست . در ضمن خرید کمپانی ATI توسط AMD نه تنها فقط برای رقابت با انویدیا بود بلکه هدف بسیار بالاتری داره و اونم ترکیب سی پی یو و جی پی یو هست که به زودی توسط ای ام دی انجام میشه .

reza76622201
28-06-09, 07:45
دوستان عزيز Ali و Mohammad1985. ميشه بپرسم بر چه اساسي شما مياين و AMD Pehnom II-X4 955 که داراي فرکانس 3.2Ghz هست رو با Intel Core 2 Quad Q9550 که داراي فرکانس کاري 2.83Ghz هست مقايسه مي کنيد!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!
در حالي که مقايسه بايد بين Q9650 (تازه همينم سرعتش 3Ghz هست و بازم فرکانس کاريش پايينتره از 955 ولي باز مقايسه يه کم منظقي تر از قبله) و 955 و در رده بعدي بين 940 و Q9550 صورت بگيره که در هر دو حالت نتيجه کاملا مشخصه. اينم دو لينک مقايسه:

اين از اين.

محمد آقاي گل در مورد سوختن و دماي Athlon XP اين صرفا يک تجربه بود و فرمايش شما کاملا متين و فابل احترامه و بحثي نيست. در مورد مقايسه من عرض کردم نيازي نيست که حتما بريد سراغ سري Extreme Edition و توي همون Core 2 Quad و Core i7 معمولي هم برتري کاملا مشخصه. اما اينکه اينتل سري Extreme Edition حالا با قيمت بالا داده به بازار و AMD در اين رده چيزي نداره پس در مورد اين ميشه کمي تامل کرد!!!
در مورد اينکه قدرت اون چند برابر لينکهاي زير را لطفا ببينيد که هر نوع نرم افزاري بخواين مقايسه صورت گرفته(حتي بازي):

نتيجه در مقايسه کلي :

Intel Corei7 Extreme Edition>>>Intel Core i7>>>>>>>Intel Core 2 quad Extreme Edoition >>>Intel Core 2 Quad>>AMD Phenom II-X4

و نتيجه در پردازنده هاي فوق الاشاره:

Intel Core 2 Quad Q9650>AMD Phenom II-X4 955>Intel Core 2 Quad Q9550>AMD Phenom II-X4 940>AMD Phenom II-X4 940>Intel Core 2 Wuad Q9300

نهايتا بازم خواهش مي کنم که پردازنده هايي که هم خانواده هستند و فرکانس کاريشون يکيه يا بهم نزديکه رو با هم مقايسه کنيد. 955 بايد با Q9650 مقايسه بشه. تشابه 955 و Q9550 بخاطر وجود عدد 955 کاملا تصادفيه و مقايسه اين دو پردازنده از هيچ نظر صحيح و عادلانه نيست. ضمنا اگه مي دونيد تا لينک مقايسه در بازيها و انواع نرم افزارها بين Q9650 و 955 رو بدم تا خودتون قضاوت کنيد؟!
اما اگه بخوايم بر اساس قيمتها اونم توي رنجهاي خاص واسه افرادي که قيمت براشون مهمه و محدوديت مالي دارن در حال حاضر نظر بديم بازم اعتراف مي کنم که به علت سياست AMD و افت شديد قيمتها پردازنده هاش که حدود دو ماهه صورت گرفته در بيشتر رنجهاي زير 300000 تومان AMD به نسبت قيمت انتخاب برتره.

با تقديم احترام.

NVIDIA>ATI
28-06-09, 08:09
کلا اگه دقت کرده باشید اگه سی پی یو اینتل و ای ام دی تو یه فرکانس کاری یکسان (چه تک هسته ای و چه چند هسته ای) باشند قدرت سی پی یو اینتل بیشتره.برای مثال اگه تو بازی کرایسیس یرای اجرای بهتر بازی نیاز به یه دوهسته ای 2.4 اینتل باشه برای ای ام دی باید 2.6 باشه تا بازی رو بهتر اجرا کنه.

ViViD
28-06-09, 08:15
با اینکه اصلاً تمایل به ادامه بحث نداشتم و در حد و اندازه نظر دادن هم نیستم :great:

دوستان عزيز Ali و Mohammad1985. ميشه بپرسم بر چه اساسي شما مياين و AMD Pehnom II-X4 955 که داراي فرکانس 3.2Ghz هست رو با Intel Core 2 Quad Q9550 که داراي فرکانس کاري 2.83Ghz هست مقايسه مي کنيد!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!
در حالي که مقايسه بايد بين Q9650 (تازه همينم سرعتش 3Ghz هست و بازم فرکانس کاريش پايينتره از 955 ولي باز مقايسه يه کم منظقي تر از قبله) و 955 و در رده بعدي بين 940 و Q9550 صورت بگيره که در هر دو حالت نتيجه کاملا مشخصه
نهايتا بازم خواهش مي کنم که پردازنده هايي که هم خانواده هستند و فرکانس کاري شون يکيه يا بهم نزديکه رو با هم مقايسه کنيد. 955 بايد با Q9650 مقايسه بشه. تشابه 955 و Q9550 بخاطر وجود عدد 955 کاملا تصادفيه و مقايسه اين دو پردازنده از هيچ نظر صحيح و عادلانه نيست.
با تقديم احترام.

آقا رضا به نظر من این گفتم شما اشکالاتی داره شما نمیتونید دو پردازنده با معماری ساخت رو بر فرض داشتن فرکانس یکسان مقایسه کنید یعنی صرفاً مبنای مقایسه رو بر این بگذارید که فرکانسها برابر باشند چون یکی معماری بالاتری داره و دیگری معماری ساخت قدیمیتر ...... اگر بخواهی مقایسه کنی نداشتن کش سطح سوم برای اینتل در سوکت 775 پس یک امتیاز منفی محسوب میشه
بیایید بیخیال این قضیه بشویم قبل از خریدن این سیستم خودم اینقدر از این بحث ها دیدم:1. (38): به جایی نمیرسیم اینتل در سری 775 هر چی داشت رو کرد و بعد از اون AMD در Phenom2 روی دست اینتل آمد (لطفاً لینک ندید) و حالا هم که اینتل در Core i7 روی دست AMD بلند شده این رسم زمونه هست:lol:

reza76622201
28-06-09, 08:53
با اینکه اصلاً تمایل به ادامه بحث نداشتم و در حد و اندازه نظر دادن هم نیستم :great:

آقا رضا به نظر من این گفتم شما اشکالاتی داره شما نمیتونید دو پردازنده با معماری ساخت رو بر فرض داشتن فرکانس یکسان مقایسه کنید یعنی صرفاً مبنای مقایسه رو بر این بگذارید که فرکانسها برابر باشند چون یکی معماری بالاتری داره و دیگری معماری ساخت قدیمیتر ...... اگر بخواهی مقایسه کنی نداشتن کش سطح سوم برای اینتل در سوکت 775 پس یک امتیاز منفی محسوب میشه
بیایید بیخیال این قضیه بشویم قبل از خریدن این سیستم خودم اینقدر از این بحث ها دیدم:1. (38): به جایی نمیرسیم اینتل در سری 775 هر چی داشت رو کرد و بعد از اون AMD در Phenom2 روی دست اینتل آمد (لطفاً لینک ندید) و حالا هم که اینتل در Core i7 روی دست AMD بلند شده این رسم زمونه هست:lol:
دوست عزيزم. به نظر شما من Q9650 رو بايد با چه پردازنده AMD مقايسه کنم؟!
در مورد معماري هيچ شباهت پايه اي بين Intel و AMD وجود نداره. اگه مي خواستيم که هم فرکانسها رو مقايسه کنيم که Core i7 920 با فرکانس کاري 2.66Ghz رو به ميان مياورديم تا همه پردازنده ها رو بزنه کنار.

پس عاقلانه ترين انتخاب واسه مقايسه 955 با فرکانس کاري 3.2 که چهارهسته اي هست پردازنده Q9650 هست که با فرکانس کاري 3Ghz داراي چهار هسته هست. اگه قبول نداريد لطفا بفرمائيد که Q9650 رو با چه پردازنده اي از AMD مقايسه کنم!؟
وجود Cache memorhy در لايه هاي مختلف وقتي مي تونه مفيد باشه که خوب مديريت بشه و کارآيي رو بالا ببره. والا چه فايده اي داره که n لايه Cache داشته باشيم اما کارآيي کل پردازنده در نرم افزارهاي مختلف پاين باشه!؟ ببينيد اگه بخوايم بهع اين فاکتورهاي جانبي بپردازيم بايد باس پردازنده و مقدار کش و .... بپردازيم که بازم توي اکثرشون مشخصه که کدوميک بيشتره اما عامل تعيين کننده صرفا Performance که همون کارآيي و در حقيقت خروجي پردازنده هست مهمه عزيز. پس پيشنهاد مي کنم بحث رو به حاشيه نکشيد.
بر چه اساسي مي فرمائيد که AMD Phenom II-X4 روي دست Intel Core 2 Quad بلند شده!؟ من بارها از شما درخواست کردم مدرک ارائه بديد اما انگار فايده نداره. در پاسختون بايد عرض کنم که بالاترين AMD موجود در بازار يعني Phenom II-X4 955 از نظر کارآيي از Intel Core 2 Quad Q9650 کاملا عقبه. پس اين فرمايش شما کاملا رد شده هست.

ViViD
28-06-09, 09:08
بله من دیگه بحثی ندارم کلاً شما درست میگویید و ما همه اشتباه:great: فقط لینک سایتهای معتبر جهانی ثابت نمیکنه که این پردازنده قوی هست فقط نرم افزارهای تست گرفته شده در دنیا وجود ندارند
بحثی نیست که به حاشیه برود شما اصرار داری که روی حرفت باشید و من هم قبول دارم حرف شما رو اما اینطور که شما میگویید نه..... یک مقدار از پافشاری خودتون کاهش بدید
این بحث به جایی نمیرسه تا وقتی شما هم از موضع خودتون پایین نیایید حرف شما این شده که مدرک ارائه بدیم و شما مدرک خودتون سایتها و تستهایی هست که گذاشتند تمام دنیایی تکنولوژی این تستها نیست از این حد فراتر هستند برادر عزیزم
نمیتونیم بگوییم چرا این ها تمام نرم افزارهای کارآمد هستند Winrar,3D Mark, Games, 3D Max و .... نرم افزار که در تستها گنجانده شده اند نمیتونند کافی باشند من تا حالا چیزی نمی خواستم بگویم از الان به بعد هم چیزی نمیگویم چون اطلاعات ما (این همه آدم) در حد شما نیست
کارایی که شما گفتید هم به همین 4 تا نرم افزار خلاصه شده و بس
براتون آرزوی این رو دارم که همیشه همینقدر فعال باشید و البته تمام جنبه ها رو در نظر بگیرید در مقایسات خودتون (باز هم میگم تمام جنبه ها تستهای سایتها نیست) :1. (26):

reza76622201
28-06-09, 09:47
بله من دیگه بحثی ندارم کلاً شما درست میگویید و ما همه اشتباه + من تا حالا چیزی نمی خواستم بگویم از الان به بعد هم چیزی نمیگویم چون اطلاعات ما (این همه آدم) در حد شما نیست

دوست عزيز لطفا تند نريد. شما منظورتون از همه چه افرادي هستند. اين پست بازديد کننده زياد داره و اين سايت و اين تاپيکها هم بيننده زياد داره. مديران و افراد مجرب متعددي اين سايت و تاپيکها رو مي بينن. پس لطفا خودتون و يا چند نفر ديگه رو با بقيه قاطي نکنيد. با دليل علمي و مدرک صحبت کنيد.

فقط لینک سایتهای معتبر جهانی ثابت نمیکنه که این پردازنده قوی هست فقط نرم افزارهای تست گرفته شده در دنیا وجود ندارند بحثی نیست که به حاشیه برود شما اصرار داری که روی حرفت باشید و من هم قبول دارم حرف شما رو اما اینطور که شما میگویید نه..... یک مقدار از پافشاری خودتون کاهش بدید
این بحث به جایی نمیرسه تا وقتی شما هم از موضع خودتون پایین نیایید حرف شما این شده که مدرک ارائه بدیم و شما مدرک خودتون سایتها و تستهایی هست که گذاشتند تمام دنیایی تکنولوژی این تستها نیست از این حد فراتر هستند برادر عزیزم

وقتي که يک کمپاني معتبر صرفا جهت تست بنچمارکها و مقايسه و بررسي کيفي و کارآيي قطعات با تجهيزات کامل توي يک کشور تاسيس ميشه و شعب مختلفي در جاهاي مختلف دنيا مي زنه و به عنوان يک منبع قابل اعتماد در اختيار کليه دنيا قرار مي گيره و اکثر کمپانيهاي معتبر بهش استناد مي کنن ما هم چاره اي جز اين نداريم و اينکه بگيم چارتها و ... شايد الکي باشه داريم با واقعيتي که سالها قبولش داشتيم کنار نميايم. آيا من نوعي و شما و يا شرکت ايراني X توانايي اينو داره که تمام سيستمهاي روز دنيا رو ببنده و بنچمارک بگيره ؟! يا اگر اصلا چنين شرکتي بياد توي ايران تاسيس بشه از نظر مالي کسي پشتيبانيش مي کنه!؟
سالها پيش که AMD ار اينتل جلو بود همه جا استناد بر تستهاي انجام شده در همين سايتهاي معروف بود و واقعا اين نمودارها الکي و بيخود نيست. کما اينکه اگرخودتون نمودارهاي قبليشو ديده باشيد و توانايي بستنش رو داشته باشيد و مقايسه کنيد به تطابق نتيجه با اين نمودارها پي خواهيد برد. من از تمام مديران اين سايت و تمام افراد مجربي که سالهاست در کار بستن و تست کامپيوترها هستند و متعصب هم نيستند خواهش مي کنم که نظرشون رو در مورد سايتهاي تامز و آناند بگن تا شما قانع بشيد.
پس لطفا شما بيايد و به دنيا بگيد که به جاي استناد به اين سايتها به چه چيزي استناد کنند!؟ آيا کسي توانايي بستن اينهمه سيستمهاي متنوع و تستشون رو داره!؟

نمیتونیم بگوییم چرا این ها تمام نرم افزارهای کارآمد هستند Winrar,3D Mark, Games, 3D Max و .... نرم افزار که در تستها گنجانده شده اند نمیتونند کافی باشند

کاملا درسته ولي بنا به کارشناسيهايي که در اين کمپانيها صورت گرفته در مجموع اين نرم افزارها تمام قابليتهاي مثل Mutimedia و 3D Now و SSE و ... گنجانده شده در پردازنده رو قريبا پوشش مي دن.

کارایی که شما گفتید هم به همین 4 تا نرم افزار خلاصه شده و بس
براتون آرزوی این رو دارم که همیشه همینقدر فعال باشید و البته تمام جنبه ها رو در نظر بگیرید در مقایسات خودتون (باز هم میگم تمام جنبه ها تستهای سایتها نیست)

دوست عزيز يک يا چهار نرم افزار نبوده من 10 تا لينک نرم افزارهاي مختلف رو مثال زدم. اتفاقا اگر به سايت تامز و آناند برويد خواهيد ديد که اين تستها روي حداقل 20 نرم افزار معتبر جهاني در زمينه هاي مختلف انجام شده. من فقط حدود 8 تاشو ارائه دادم. بقيش هم همينه. اگه بخواين مي تونم اونهارو هم ارائه بدم. من تمام جنبه ها رو در نظر گرفتم. هيچ بعيد نيست تا چندي ديگر با يک تحول AMD بياد و ... بشه و اونوقت همه خواهند ديد که تمام طرفداران در دنيا به همين سايتهاي واقعا معتبر استناد خواهند نمود.
با تقديم احترام. :11():

Labyrinth
28-06-09, 11:20
حرف ها رو خوندم و حالا باید قضاوت کنم درسته ؟!

ببینید دوستان قبلا هم گفت میزان پولی که قراره سیستم باهاش خریداری بشه و کاربرد سیستم تعیین کننده هست نه چیز دیگه ای

در جواب رضای عزیز میگم شما میاین یک پردازنده که قیمتش حداقل 400 دلاره رو با یک پردازنده 240 دلاری مقایسه میکنید ؟!

فرکانس که تعیین کننده نیست وگرنه میشه E8400 رو با Pentium D 925 مقایسه کنیم
تعیین کننده این بحث ها مقیاس بازده نسبت به قیمت هست نه چیز دیگه ای

یک مثال میزنه خودتون جواب بدید

یک سیستم داریم با پردازنده Q9650 و گرافیک 9600GT که با قیمت 503 دلار خریداری شده
یک سیستم داریم با پردازنده Phenom II 955 و گرافیک GTX 275 با قیمت 508 دلار خریداری شد

حالا به نظر شما کارایی کدوم سیستم در بازی بالاتر هست

گزینه ی بعد قیمت مادربرد و تکنولوژی ساخت اون هست که تعیین کننده هست

ولی اگر نخواهید اورکلاک کنید و در حالت عادی کار کنید فنوم رو پیشنهاد میکنم ولی اگر میخواهید اورکلاک کنید و کارایی بالاتر داشته باشید سری Q بهترین انتخاب هستن

شاد و سلامت باشید

:1. (35):

™Ali
28-06-09, 11:41
دوست عزیز شما کلا Out اید! CPU ها رو که با توجه به فرکانس مقایسه نمی کنند بلکه با توجه به قیمت مقایسه می کنند!

وگرنه میشه E7200 که 2.53GHZ رو با E5200 که 2.53GHZ مقایسه کرد. (قیمت این کجا و آن کجا!) :whistle:

reza76622201
28-06-09, 11:53
سلام دوست عزيز. ممنون از اينکه شما هم در اين بحث شرکت مي کنيد.

ببینید دوستان قبلا هم گفت میزان پولی که قراره سیستم باهاش خریداری بشه و کاربرد سیستم تعیین کننده هست نه چیز دیگه ای

در جواب رضای عزیز میگم شما میاین یک پردازنده که قیمتش حداقل 400 دلاره رو با یک پردازنده 240 دلاری مقایسه میکنید ؟!
خواهشا قيمتها رو به جاي $ به تومان يا ريال بديد و قيمت هاي موجود در بازار ايران رو ارائه بديد. چون توي ايران با 320$ ميشه Core i7 خريد. حالا شما کدوم پردازنده ها رو مي فرمائيد!؟!؟ لطفا دقيق بفرمائيد تا بحث رو ادامه بديم.

فرکانس که تعیین کننده نیست وگرنه میشه E8400 رو با Pentium D 925 مقایسه کنیم
تعیین کننده این بحث ها مقیاس بازده نسبت به قیمت هست نه چیز دیگه ای

دوست عزيز در مثال ذکر شده شما داريد يک پردازنده جديد اينتل رو با يه پردازنده قديمي اينتل مقايسه مي کنيد. کاملا درسته که اين دو عليرغم فرکانس کاري مساويي قابل قياس نيستند. اما معادل سري Phenom II-X4 فقط و فقط ميشه Core 2 Quad رو ذکر کرد. پس به نظر شما کدام سري معادل Core 2 Quad هست؟!
اما وقتي که داريم دو سري که در خانواده هاي يکسان ساخته شدند رو با هم مقايسه مي کنيم بايد فرکانسهاي معادل رو بررسي کنيم. درسته؟ نه اينکه بيايم AMD Phenom II-X4 955 که داراي فرکانس کاري 3.2Ghz هست رو با Intel Core 2 Quad Q9550 مقايسه کنيم که فرکانسش 2.83Ghz هست. البته اگر قبول کنيد که اين دو سري معادل هستند. اگر قبول نداريد لطفا سري معادل Intel Core 2 Quad رو در AMD معرفي کنيد.
اول بحث قيمت نسبت به بازده بود که در اين مورد توي پستهاي بالا تاکيد کردم توي رنج زير 300000 تومان AMD قيمتش نسبت به بازدهش فعلا(حدود دوماهه که قيمتهاشو حسابي افت داده تا بازارشو کامل از دست نده) انتخاب برتره. اما در غير اينصورت در برتري اينتل حرفي نيست.

یک مثال میزنه خودتون جواب بدید

یک سیستم داریم با پردازنده Q9650 و گرافیک 9600GT که با قیمت 503 دلار خریداری شده
یک سیستم داریم با پردازنده Phenom II 955 و گرافیک GTX 275 با قیمت 508 دلار خریداری شد.حالا به نظر شما کارایی کدوم سیستم در بازی بالاتر هست

واما قيمت پردازنده هاي Intel Core 2 Quad Q9650 در ايران برابر 330000 تومان و AMD PHenom II-X4 955 برابر 320000 تومانه. چجوري با اين 10000 تومان اختلاف قيمت مي شه 9600GT رو به GTX 260 تبديل کرد؟!
براي اين تبديل در خوش بينانه ترين حالت 100000 الي 150000 تومان پول لازمه. يعني شما فکر مي کنيد که تفاوت قيمتي 955 و Q9650 اينقدره!؟ نه دوست عزيز اشتباه مي کنيد. لطفا قيمتهاي واقعي رو از داخل بازار ايران استخراج کنيد.

گزینه ی بعد قیمت مادربرد و تکنولوژی ساخت اون هست که تعیین کننده هست

کاملا درسته. اگه مي خواين راجع به اونم بحث مي کنيم؟!

ولی اگر نخواهید اورکلاک کنید و در حالت عادی کار کنید فنوم رو پیشنهاد میکنم ولی اگر میخواهید اورکلاک کنید و کارایی بالاتر داشته باشید سری Q بهترین انتخاب هستن

اين نظر و پيشنهاد شماست و براي منم محترمه. از اينکه در اين بحث شرکت کرديد بازم تشکر مي کنم. شاد و سلامت و پيروز باشيد.
با تقديم احترام.
:11():

reza76622201
28-06-09, 11:56
دوست عزیز شما کلا Out اید! CPU ها رو که با توجه به فرکانس مقایسه نمی کنند بلکه با توجه به قیمت مقایسه می کنند!

وگرنه میشه E7200 که 2.53GHZ رو با E5200 که 2.53GHZ مقایسه کرد. (قیمت این کجا و آن کجا!) :whistle:
عزيزم همچينم Out نيستيم. فکر کنم شما حوصله خوندن مطالب رو بصورت کامل نداشتيد. پاسخ شما رو در پاسخ جناب Destiny دادم. لطفا بخونيد.

Labyrinth
28-06-09, 12:15
شما هم گویا ما رو ... فرض کردید !!

من قیمت رو به دلار زدم نه به تومان ایران :wink:

من خوش بینانه نگاه میکنم خوبه ؟

Q9650 قیمت جهانیش 320 دلار درست !!
Phenom II 955 قیمتش 240 دلار هست !!

تفاوت قیمت 80 دلار !!

قیمت کارت گرافیک 9600 به پول اونور 110 دلار
قیمت کارت گرافیک 260 به پول اونور 185 دلار

تفاوت قیمت 75 دلار

برای مقایسه دوازده مگابایت کش سطح دو کجا و دو مگ کش سطح دو + 6 مگ سطح سه کجا ( اگر فنوم 4 مگ سطح دو داشت اون موقع میشد بگی عدالت برقراره

برای مقایسه هم Q9550 رو با Q9400 مقایسه نمیکنن چه برسه به فنوم دو !!

پاینده باشید :1. (40):

reza76622201
28-06-09, 12:32
Q9650 قیمت جهانیش 320 دلار درست !!
Phenom II 955 قیمتش 240 دلار هست !!

لطفا بگيد از کجاي ايران قيمت گرفتيد!؟!؟!؟! منم مي خوام بخرم اون جايي که 955 رو به قيمت 240000 تومان ميده!؟ تعداد بالا هم مي خوام. اين قيمت 940 هست عزيز. شما اصلا توي بازار ايران هم ميريد قيمتها رو ببينيد!؟!؟!؟ سايت رايان سبا رو واسه نمونه ببينيد بد نيست و يه سري هم توي بازار بزنيد ببينيد چقدر در اشتباهيد. سايتهاي جهاني قيمت زياد دارن ولي درستش اونه که دست مصرف کننده ايراني به قيمت تمام شده مي رسه که اصلا با اين قيمتي که شما داديد همخواني نداره و کيلومترها فاصله داره. لطفا دقت کنيد.

برای مقایسه دوازده مگابایت کش سطح دو کجا و دو مگ کش سطح دو + 6 مگ سطح سه کجا ( اگر فنوم 4 مگ سطح دو داشت اون موقع میشد بگی عدالت برقراره

برای مقایسه هم Q9550 رو با Q9400 مقایسه نمیکنن چه برسه به فنوم دو !!

دوست عزيز شما انگار از پاسخ دادن گريزان هستيد!؟ پس بفرمائيد Intel Core 2 Quad رو با کدوم سري AMD بايد مقايسه کنم و از نظر شما چي عادلانه هست!؟ اگه قرار باشه که کش و ... همه چيزشون يکي باشه هيچوقت نبايد مقايسه انجام بشه که اينم بي معنيه. اما بازم شما پاسخ سوال بنده رو نداديد که سري Intel Core 2 Quad رو اگر نخواهيم با سري Phenom II مقايسه کنيم پس با چه سري AMD مقايسه و نتيجه گيري کنيم؟ شما بيخود داريد Phenom II بالا مي بريد. لطفا با دليل و مدرک صحبت کنيد. خوب که حرفي از Core i7 نزديم!!!
نهايتا خيلي از سوالهاي تعيين کننده بنده رو بي جواب گذاشتيد. ممنون مي شم اگر پاسخ بديد.
با تقديم احترام.
:11():

rezaaghili
28-06-09, 16:37
اقا رضا میتونید یه منبع به من بدهید که سی پی یو q9550 intel 50 تومان ارزون شده چون میخام احتمالا اونو بخرم ولی همه سایت ها 275 هزار تومان زده اند؟

NVIDIA>ATI
28-06-09, 16:46
دوستان بحث رو به جایی نرسونید که این بین یه حرفی ... گفته بشه و دوست عزیزی ناراحت بشه.
همیشه تاپیک نظرسنجی که ایجاد میشه تاپیک تبدیل به جنگ و دعوا میشه.خلاصه هر حرفی تو سایت نزنید.

شرمنده همه دوستان.ممنون

NVIDIA>ATI
28-06-09, 16:50
اقا رضا میتونید یه منبع به من بدهید که سی پی یو q9550 intel 50 تومان ارزون شده چون میخام احتمالا اونو بخرم ولی همه سایت ها 275 هزار تومان زده اند؟

یه نگاهی به اینجا هم بیانداز.قیمت 240 تومنه

:merci::merci::merci::merci:

Labyrinth
29-06-09, 00:17
گویا شما فراموش کار هم هستید من گفتم قیمت تعیین کننده هست حالا شما هرجور و با هرچی دوست دارید مقایسه کنید

من هی میگم به دلار هی شما میگید توی ایران

شما گویا از اوضاع بازار خبر ندارید الان 260 رو میتونید با 210 تومن شایدم 200 بخرید فنوم دو هم تا چند وقت دیگه میاد پایین من یک کلمه میگم ختم بحث

اگر الان Q9550 میصرفه و قیمتش خوبه بخرید اگر فنوم قیمتش خوب بود اون رو بخرید تمام ( برای Q9550 + خرید UD3R بهترین گزینه خواهد بود حتی اگر 10 تا 15 هرارتومان بالاتر از فنوم در بیاد

خیال آقا رضا هم راحت شد

:wink:

reza76622201
29-06-09, 07:02
دوستان بحث رو به جایی نرسونید که این بین یه حرفی ... گفته بشه و دوست عزیزی ناراحت بشه.
همیشه تاپیک نظرسنجی که ایجاد میشه تاپیک تبدیل به جنگ و دعوا میشه.خلاصه هر حرفی تو سایت نزنید.

شرمنده همه دوستان.ممنون
چشم . من ديگه اين بحث بي فايده رو ادامه نمي دم و مطالب و مدارک گوياي همه چيز هست. از جناب آقاي Destiny هم عذرخواهي و تشکر مي کنم که در اين بحث شرکت کردند.
با تقديم احترام.
:11(): :merci: