PDA

مشاهده نسخه کامل : »» مرجع ترفندهای رجیستری ویندوز

™Ali
24-06-09, 22:09
در این تاپیک قراره ترفند های مربوط به رجیستری رو بذاریم!
از دوستان هرکسی هر چیزی بلده بذاره تا دیگران هم استفاده کنند.

توضیحات:
رجیستری چیست؟
رجیستری پایگاه داده ای است با ساختار درختی که در آن اطلاعات و تنظیمات مربوط به کامپیوتر، در آن جا ذخیره می شود.

چگونه وارد رجیستری شویم؟
برای وارد شدن به رجیستری ابتدا وارد منوی Start و سپس Run شده و عبارت Regedit را تایپ کرده و کلید Enter را می زنیم.

محیط رجیستری :
1- کلید : شاخه هایی که در سمت چپ پنجره ظاهر شده اند را کلید می گویند.یک کلید میتواند شامل چند زیرشاخه باشد به عنوان مثال Software یکی از زیرشاخه های Hkey_Current_User است.

2- داده یا متغیر: به رشته ای از اطلاعات که در سمت چپ قرار میگیرند گویند و محتویات کلید جاری را مشخص می کند. داده یا متغیر می تواند از سه قسمت نام،نوع داده و خود داده تشکیل شود. :yes:

بسیار مهم:
دوستانی که در این تاپیک شرکت می کنند اگر مطلبی رو می ذارند حتما به یکی از دو شکل زیر باشه:

1- توضیحات و نحوه انجام کار رو شرح بدند. مثلا باید چه متغییری رو بسازیم یا تغییر بدیم.
2- میتونند فایل Reg اونو بذارند تا به راحتی قابل استفاده باشه.

با تشکر علی :give_rose:

™Ali
24-06-09, 22:25
با این فایل Reg که خودم ساختم میتونید اسم My Documents رو به هر چیزی که دوست داشتید تغییر بدید.
فایل رو با NotePad باز کنید و اسم پیش فرض Documents رو که نوشتم (حدودا خط آخر) رو می تونید به هر چیزی تغییر بدید.
اگر فایل رو بدون تغییر باز کنید My Documents به Documents تغییر پیدا می کند :give_rose:

™Ali
24-06-09, 22:37
اگر توجه کنید روی آیکون های Vista که کلیک میکنید یه انیمیشن کوچیک روی آیکون ها اعمال میشه!
این فایلی که پیوست کردم رو روی ویستا اجرا کنید. ار این به بعد اگر Shift رو بگیرید و بعد کلیک کنید انیمیشن آهسته میشه و میتونید اونو ببینید. (خیلی زیباست)
با تشکر :give_rose:

™Ali
25-06-09, 13:38
در منوی Start زیر منوها پس از 400 میلی ثانیه ظاهر می شوند که برای کاربران حرفه ای ممکن است چند ثانیه طول بکشید. شما میتوانید این زیر منوها را به سرعت ظاهر کنید آن هم با رفتن به سراغ کلید زیر:

HKEY_CURRENT_USER\CONTROL PANEL\DESKTOP

در این جا متغیری به نام MENU SHOW DELAY را پیدا کنید و مقدار این متغیر را بر حسب میلی ثانیه از 0 تا 999 تنظیم کنید.پیشنهاد من به شما عدد 150 است تا زیر منو ها بسیار سریع نشان داده شوند.
با تشکر علی :give_rose: