PDA

مشاهده نسخه کامل : نظر شما در مورد اين واتر كولينگ

masterpc
22-06-09, 11:55
سلام
من مي خواهم از يكي از دوستان اين واتر كولينگ رو بخرم
Thermaltake Volcano 4005 (Only the registered members can see the link) (Only the registered members can see the link)

چند سوال در موردش دارم

1- روي مادربورد من نصب مي شود؟ asus p5q se

2- از لحاظ مقايسه با air cooling مثلا coolermaster hyper 212 كولرهاي زير 70 تومن چقدر بهتر عمل مي كند.

3- قيمتش رو نو به من گفته است كه 90 است. اصلا ارزونترين واتر كولينگ چه مدلهايي است و اين مدل چه قيمت است؟
ممنون

ViViD
22-06-09, 12:08
بله دوست عزیز روی برد شما نصب میگردد و در مقایسه از خیلی از Air Cooling ها نیز بهتر هست دو بررسی از دو سایت:

Only the registered members can see the link

ولی نسبت به اون مورد که گفتید من چیزی پیدا نکردم ولی در حالت کلی واترکولینگ از Air کولینگ همیشه بهتر عمل میکنه
والا من نمیدونم که قیمتش چقدر هست ولی چون یک واترکولینگ معمولی به حساب میاد قیمتش همین حدودها باید باشه با توجه به اینکه قدیمی هم هست حداقل از 2005 به پایین:lol:

masterpc
22-06-09, 18:18
از لحاظ صدا و آب كه كم بشه و بخواهيم اضافه كنيم و اين چيزها اين واتر كولرها چطور هستند؟
چون من اصلا از نزديك كاركرد واتركولر رو نديدم.

masterpc
22-06-09, 21:37
بالاخره قرار شد يك water cooler اين مدل رو از يكي از دوستان بگيرم :1. (5):
به دستم رسيد نتايج تست رو مي گذارم:11():

thermaltake volcano 4005

masterpc
29-07-09, 23:16
مشكل داشت. خريداري نشد!

NVIDIA>ATI
29-07-09, 23:31
به نظر من فکرشو از سرت بیرون کن.تفاوت کارایی نسبت به قیمت و نصب و ... نداره.همون خنک کنده air بهتر عمل می کنه

maya23
18-09-09, 23:30
Thermaltake Volcano 4005

سلام
اين بلوك CPU قيمتش :40 هزار تومان هستش.
thermaltake rocket من از اين مدل دارم قيمت 100 هزار تومان . من رو i7 نصب كردم راضي هستم :1. (23):

hamedjahanbakhsh
18-09-09, 23:46
Thermaltake Volcano 4005

سلام
اين بلوك CPU قيمتش :40 هزار تومان هستش.
thermaltake rocket من از اين مدل دارم قيمت 100 هزار تومان . من رو i7 نصب كردم راضي هستم :1. (23):

دما چند هست با این کولینگ؟؟

AMD>INTEL
18-09-09, 23:46
اگر قصد خريد يك كولينگ خوب داري cm v10 به دليل داشتن tec خيلي بهتر از واتر كولينگ هست . دردسرهاي واتر هم الا ماشا الله هست .

mrmmnb
19-09-09, 05:27
دوستان من توی این زمینه وارد نیستم الان صدای فن cpu زیاد شده و میخوام یه چیزی بگیرم که هم کم صدا باشه و هم قدرت خنک کنندگی بالایی داشته باشه زیاد دنگ و فنگ هم نداشتخ باشه چی معرفی میکنید بخرم؟ دمای داخل کیسم نسبتا بالاست
سیستم تقریبا مال 2 سال پیش هست مثلا cpu سه فول هست مینم هم 945 گیگا
حقیقتش خیلی دوست دارم یکی از اینا بگیرم ولی اصلا نمیدونم برم مغازه چی بگم (مارک و مدل که بماند)
با سپاس فراوان

maya23
19-09-09, 10:53
دما 30 تا 37 در حالت عادي.
هزينه كه براي اين كار مي خواهيد خرج كنيد؟
اين كولر مدل BigTyp 120 VX از شركت Thermaltakeقيمت هم 70 هزارتومان.
اين هم يك واتر كولينگ مدل Orchestra .قيمت ندارم
به نظر من براي سيستم شما كولر بهتر تا واتر كولينگ
موفق باشيد.

nima_hl
19-09-09, 12:41
دوستان من توی این زمینه وارد نیستم الان صدای فن cpu زیاد شده و میخوام یه چیزی بگیرم که هم کم صدا باشه و هم قدرت خنک کنندگی بالایی داشته باشه زیاد دنگ و فنگ هم نداشتخ باشه چی معرفی میکنید بخرم؟ دمای داخل کیسم نسبتا بالاست
سیستم تقریبا مال 2 سال پیش هست مثلا cpu سه فول هست مینم هم 945 گیگا
حقیقتش خیلی دوست دارم یکی از اینا بگیرم ولی اصلا نمیدونم برم مغازه چی بگم (مارک و مدل که بماند)
با سپاس فراوان

سلام

سیستم خنک کننده مایع بنظرم اصلا به درد شما نمیخوره

ببین دوست من cpu شما یه میزانی گرما تولید میکنه ، این گرما بایستی در یه بخش دیگه از مایع گرفته بشه که این مسئله نیاز به رادیات بزرگ و فنهای قوی داره

یعنی شما در اصل فقط گرما رو به بیرون منتقل کردید و در اونجا باز نیاز به فن دارید که البته چون دیگه محدودیتهای داخل کیس رو ندارید میتونید از فنهای بزرگ و کم صدا تر استفاده کنید

الان تکنولوژی تولید فنهای کم صدا و همینطور استفاده از هیت پایپ توی خنک کننده‌های هوا خیلی پیشرفت کرده ( نویز کم و کارائی بالا )

به عبارت دیگه میشه اینطور گفت که کولرهای جدید که لوله مسی دارند تقریبا همون مدل واتر کولینگ رو دارند با این تفاوت که به جای موتور و چرخاندن مایع در مدار از یه تکنیک دیگه استفاده میکنند که اون مایع بتونه بدون پمپ سریع گرما رو از cpu به پره‌ها منتقل کنه

در حال حاظر به نظرم خرید یه واتر کولینگ اونم از این مدلهای جمع و جور اصلا ارزش نداره

موفق باشید

mrmmnb
20-09-09, 08:13
خوب منم بدون اب میخواستم چون اون مایع دارا خیلی دنگ فنگ دارن ولی چون نمیدونستم نوشتم واتر کولر
حالا کولر چی بگیریم؟
این مدل کولر مستر خوبه؟Hyper TX
قیمتش چند هست ؟(ببینم میصرفه بخرم یا نه)
توی این لینک دربارش توضیح داده

در واقع من دنبال یه فن خنک ککنده بزرگ و درست حسابی میگردم
اگه اون مدل مناسبه فروشگاه اینترنتی هست که بفروشه؟

nima_hl
20-09-09, 09:10
خوب منم بدون اب میخواستم چون اون مایع دارا خیلی دنگ فنگ دارن ولی چون نمیدونستم نوشتم واتر کولر
حالا کولر چی بگیریم؟
این مدل کولر مستر خوبه؟Hyper TX
قیمتش چند هست ؟(ببینم میصرفه بخرم یا نه)
توی این لینک دربارش توضیح داده

در واقع من دنبال یه فن خنک ککنده بزرگ و درست حسابی میگردم
اگه اون مدل مناسبه فروشگاه اینترنتی هست که بفروشه؟

سلام

من مدل پائین تر این رو دارم ( tx2 ) البته روی am3 تست کردم و خیلی ازش راضی هستم :yes:

بسیار کم صدا و خنک هستش در مورد tx3 حتما بهتر از اینه

موفق باشی

mrmmnb
20-09-09, 15:11
خوب قیمتش حدود چند هست؟
اینی که شما خریدی چند بوده؟

nima_hl
20-09-09, 15:58
خوب قیمتش حدود چند هست؟
اینی که شما خریدی چند بوده؟

من اینو خیلی قبل ۵۰ گرفتم ولی الان رو حدود ۳۰ هستش

mrmmnb
21-09-09, 22:29
دوستان کولر مستر TX3 خریدم 31 تومن خوب خریدم ؟مدل دیگه ای نبود(شهرستان دیگه)

PUMAOC
22-09-09, 02:13
سلام:give_rose:

vanquisher از ocz هم خوبه:wink: !!
من باش کار کردم خر کاره!:lol: کارایییش هم در حد متوسطه؟ تستای مسابقه آزادو با همین گرفتم!!:whistle:

قیمتش هم 23 تا 25 با گارانتی هست:1. (2):

موفق باشی:11():

PUMAOC
22-09-09, 02:23
اگر قصد خريد يك كولينگ خوب داري cm v10 به دليل داشتن tec خيلي بهتر از واتر كولينگ هست . دردسرهاي واتر هم الا ماشا الله هست .

lمی شه بیشتر در باره v10 توضیح بدی(البته در جای خودش) یا اگه مقاله ای تحلیلی چیزی هست راهنمایی کنید دوست عزیز!:give_rose:

یه چیز دیگه ارزون ترین واتر کولینگ چنده الان؟؟ 2 giga 3d galaxy
الان چه قیمته؟؟؟؟ :lol::1. (38)::1. (38):

HoSsEiN.iR
07-12-09, 19:02
سلام
من می خوام یه Water cooling دست ساز درست کنم اما نمی دونم می صرفه چون فن کولر خودم در حالت عادی 23 درجه سانتی گراد هست
water cooling برای آور میخوام

Curtis
07-12-09, 19:10
اره میرزه فقط بلاکش دردسر داره من خودم در حال ساخت یه دونه هستم تا الانم فقط رادیاتورش مونده بلاکش رو هم از یه هیت سینک 4x4 درست کردم .

HoSsEiN.iR
07-12-09, 20:16
حالا بلاکشو یه کاریش میکنم اما میخام از رادیاتور بخاری ماشین پراید اسفاده کنم

Curtis
07-12-09, 21:43
باید از رادیاتور بخاری استفاده کنید دیگه چون راه دیگه ای نداره.