PDA

مشاهده نسخه کامل : درباره سرهاي مختلف نوت بوك سوني چه مي دانيد؟

376
20-06-09, 12:28
با سلام

دنبال معرفي سرهاي مختلف نوت بوك سوني به مفصل مي گردم مثل سايت زيگورات كه درباره سرهاي مختلف نوت بوك دل توضيحات كاملي داده است؟

در ضمن نظر شخصي شما درباره نوت بوك Sony VAIO FW390YLH چيه؟

چرا بعضي سايتها در مورد قيمت يك مدل خاص از يك شركت قيمتهاي متفاوتي و مشخصات متفاوتي نشان مي‌دهد، علت چيست؟ (مثلاً همين نوت بوك Sony VAIO FW390YLH در دو سايت ديدم يك با قيمت 1700000 با ويندوز ويستا 64 بيت و ديگري با قيمت 1500000 با ويندوز ويستا 32 بيت و تقريباً بقيه مشخصات آنها يكي .)

reza76622201
20-06-09, 14:41
به نظر من سري FW بهترينه به نسبت قيمت. چون FUll HD حقيقي هست(مانيتورش Full HD هست و خروجي HDMI داره). تنها معزلش وزن زيادشه!!!
در مورد سريها و خصوصياتشون من که فکر مي کنم فقط از نظر طراحي ظاهري و برخي خصوصيات جزئي سخت افزاري با هم فرق دارن. در هر صورت شما مي تونين با رفتن به سايت sonystyle هر گونه اطلاعاتي که لازم داريد پيدا کنيد.

376
20-06-09, 18:13
دوست گرامي منظور شما از full HD چيست؟ در ضمن در مورد نوت بوك سوني ميتوان در هنگام خريد به دلخواه قطعات عوض كرد (يعني مثلاً بجاي رم 6 گيگ رم 8 گيگ گذاشت يا مثلاً بجاي هارد 320 هارد 500 گذاشت و...) يا نه؟ در مورد مدلي كه گفتم آيا كارت TV دارد يا اينكه مي‌توانم براش بگيرم يا نه؟

reza76622201
21-06-09, 07:14
منظور از Full HD اين هستش که شما مي توانيد فيلمهايي با فريمهاي 2 مگا پيکسل يا به عبارتي ديگر 1080 * 1920 ببينيد که آخرين تکنولوژي استاندارد فيلمهاست و تلويزيونهاي جديد LCD اونو پشتيباني مي کنن و اين خصوصيت روي سري Vaio FW تعبيه شده است. اين از اين.
در مورد کارت TV بد نيست بدانيد که فقط در کشورهايي که از نظر تکنولوژي صدا و سيما بروز نيستند (مثل ايران) هست که هنوز RF کاربرد دارد و بايد آنتن وصل کرد و سيستم هنوز آنالوگ هست. اما اکثر جاهاي دنيا سيستم ديجيتال و با ديش و رسيور اينکار صورت مي گيرد. پس مطئمنا سوني از اضافه کردن اين کارت به لپ تاپهايش هنگام توليد اجتناب خواهد کرد. شما مي تونيد با هزينه اي اندک کارت TV تهيه کنيد و اگر مدلهاي USB تهيه کنيد همه جا برايتان کاربرد دارد. اينم از اين.
نهايتا اينکه به شما پيشنهاد مي کنم ابتدا به بازار برويد و ليست لپ تاپهاي سوني رو تهيه کنيد. بعد به سايت sonystyle رفته و ببينيد که کداميک از آنهايي که در ليست هستند در سايت sonystyle معرفي شده اند(کافيه در قسمت search قسمتي از مدل لپتاپ رو تايپ و Enter بزنيد) و از بين آنها انتخاب کنيد نه اينکه فروشنده به شما بگويد هر هاردديسک و رمش که خواشتي برات روش مي زارم!!! چون مرغوبيت سوني به قطعات داخلي اوه و اگه بخواد توسط فروشنده تعويض بشه معلوم نيست که چه چيزي جاش بزاره. ضمنا خيلي از مدلهايي که توي سايت sonystyle ذکرنشده ممکنه به درخواست ايران زده شده باشه که من اوارو در درجه آخر پيشنهاد مي کنم.
از همه مهمتر اينکه اسلام شما را به تشکر دعوت مي کند.
:lol: