PDA

مشاهده نسخه کامل : يك cpu cooler‌ خوب در حد 40 تومان و نه بيشتر

masterpc
17-06-09, 17:23
سلام دوستان

لطفا يك فن cpu كه خودش خمير سيليكون داشته باشه و بشود با اون اوركلاك كرد رو معرفي كنيد

مثلا بشود intel e7200 رو از 2.53ghz تا 3.9ghz‌ اور كرد و بشود در اين فركانس بطور عادي با كامپيوتر هميشه كار كرد و مشكل ايجاد نكنه.
ضمنا اينو بگم كه قراره اين cpu‌رو عوض كنم و مدل بهتري بگيرم ولي

خواهشا يك فن خوب معرفي كنيد كه بعدا با cpu‌ جديد هم بشود راحت كار كرد.:1. (23):

مادربورد asus p5q se

لطفا اگر موردي رو معرفي مي كنيد قيمت دقيقش رو هم بگيد
‌ممنون:merci:

MicroSystem
18-06-09, 12:10
من خيلي گشتم تو مايه هاي 40 تومن چيز بدرد بخور پيدا نكردم
يه دونه زروترم هم خريدم منتها مثل ... پشيمونم

بهترين فني كه ميتوني بخري تونيك تاور 120 هست حدود 50 تومن

Labyrinth
18-06-09, 16:08
Hyper 212 قیمتش توی این حدود هست ولی خمیر درست و حسابی نداره من الان خودم Q9400 رو روی 3.6 دارم و دماش توی لود ویندوزی بیشتر 45 نمیشه ( لود ویندوزی = تبدیل ویدیو )

بازم تاکید میکنم خمیر درست و حسابی نیاز دارید چون خمیرهای خود کولر مستر زیاد جالب نیست

در آخر هم ذکر کنم دما توی چهار هسته ای ها با 2 هسته ای ها فرق میکنه یک مقدار

ولی توی پردازنده قبلیم که 2180 بود 3.4 رو با دمای 49 داشتم ( 1.4 گیگاهرتز بیشتر از حالت عادی )

موفق باشید

:give_rose:

MicroSystem
19-06-09, 14:17
آره خمير خيلي مهمه منم زروترم CF800 خريد با خمير معمولي فرقي با فن استوك نداشت
ولي با خمير خودش 7-8 درجه دما رو پائين اورد

شما ميتونيد يه خمير زروترم بخريد 8-9 تومن كه 7-8 درجه دماتون رو پائين مياره

masterpc
19-06-09, 18:31
خمير سيليكون كه خيلي به نظرم مهم است. چون شخصا يك cpu‌رو كه دماش در حالت idle 49 درجه بود رو خميرش رو بعد از 8 ماه عوض كردم با خمير جديد ولي دماش بعد از روش كردن شد 51 !!!! يعني با خمير جديد 2 درجه بيشتر هم شد با اينكه خمير قديمي 8 ماه هم روي سيستم بود ولي كاراييش بهتر از خمير جديد بود.

البته اون خمير مورد استفاده از اين خميرهاي 1000 تومني آشغال بود كه روش چيني نوشته شده.
حالا در مورد cpu ‌خودم در حالت idle با نرم افزار real temp نگاه كردم دماي دو هسته اش يكي 50 و ديگري رو 51 نشون مي دهد.

masterpc
19-06-09, 19:42
الان با نرم افزار occt تست 10 دقيقه اي cpu‌رو زدم و هنوز 3 دقيقه از تست نگذشته بود كه پيام داد cpu too hot .

دو بار ديگر هم كه اجرا كردم به همين حالت تست به دقيقه سوم نرسيده دماي cpu به 80 درجه رسيد در حالت تست برنامه و تست ايستاد.:cry:

سيستم هم هيچ اوركلاكي هم هنوز نكردم كه بگيم بخاطر اوركلاك است:1. (28):
اين هم لينك عكس دماي وحشتناك سيستم من

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

اوركلاك كه بكنم فكر كنم cpu بسوزه :1. (12):

MicroSystem
19-06-09, 20:07
الان با نرم افزار occt تست 10 دقيقه اي cpu‌رو زدم و هنوز 3 دقيقه از تست نگذشته بود كه پيام داد cpu too hot .

دو بار ديگر هم كه اجرا كردم به همين حالت تست به دقيقه سوم نرسيده دماي cpu به 80 درجه رسيد در حالت تست برنامه و تست ايستاد.:cry:

سيستم هم هيچ اوركلاكي هم هنوز نكردم كه بگيم بخاطر اوركلاك است:1. (28):
اين هم لينك عكس دماي وحشتناك سيستم من

اوركلاك كه بكنم فكر كنم cpu بسوزه :1. (12):

OCCT دماها رو اشتباه نشون ميده
آخرين ورژنش رو داري؟

آخرين ورژن Everest رو دانلود كن اون از همه مطمئن تره

masterpc
19-06-09, 20:20
آره. آخرين ورژنه. باشه با everest هم تست مي كنم و نتايج رو اينجا مي گذارم فرصت بشود

masterpc
22-06-09, 21:35
بالاخره قرار شد يك water cooler اين مدل رو از يكي از دوستان بگيرم :1. (5):
به دستم رسيد نتايج تست رو مي گذارم:11():

thermaltake volcano 4005

Only the registered members can see the link