PDA

مشاهده نسخه کامل : بلاک کردن بدسکتورهای هارد دیسک

ری را
17-06-09, 01:31
من یه هارد 160 ساتا دارم که حدود 30 گیگش بد سکتوره و با هر نرم افزاری هم که داشتم تست کردم ولی نتونستم بد سکتور ها رو تعمییر کنم . (اغلب نرم افزار ی موجود در hiren ) .... حالا سوالم اینه که آیا نرم افزاریی هست که بشه باهاش این قسمت از هارد رو بلاکه کرد به طوری که ویندوز دیگه اون قسمت رو ندیده بگیره ... مثلا بشه این 30 گیگ رو از هارد حذف کرد و حجم هارد بشه 130 گیگ . ولی همون 130 گیگ باقی مونده درست و حسابی کار کنه...

reza76622201
17-06-09, 08:10
شايد براتون عجيب باشه اما فرمت کردن اين کار رو اتوماتيک انجام ميده. يعني بد سکتورها رو بلاک مي کنه. اما هميشه اگر اسکن کنيد حجم بدسکتورها رو نشون مي ده. اما هرگز ازشون استفاده نمي کنه و اختلالي در کارتون پيش نمياد. شما دقيقا بفرمائيد سوالتون چيه؟

ری را
17-06-09, 13:21
سوالم دقیقا اینه که که یه هارد 160 ساتا دارم که وقتی روش ویندوز نصب می کنم بعد از چند روز کار یه دفعه ویندوز می پره . و من هم حدس دم که ممکنه بدسکتور داشته باشه و اون رو با نرم افزار regenerator و همچنین چند تا نرم افزار تعمییر بدسکتور که توی سی دی هایرنس بود تست کردم ولی نشد. مثلا توی regenerator همه هارد رو (بغیر از حدود 30 گیگ آخرش) سالم نشون می داد و اون 30 گیگ رو هم نمی تونست تعمییر کنه . من هم گذاشتم 24 ساعت موند ولی دیدم دقیقا همونجا گیر کرده و جلونمی ره...و حدس زدم که احتمالا این آخرش بدسکتور داره و قابل تعمییر نیست
توضیحات کامل و رسا بود؟
منتظر جواب هستم...

Olesius
17-06-09, 13:40
دوست عزیز من هم دقیقا مشکل شمارو دارم...
هارد 500 Seagate از سری Barracuda 7200.12...!!

مشکل Firmware نداره ولی مثل هارد شما بعد از چند روز اطلاعات از بین می ره... خیلی سعی کردم که از طریق نرم افزاری هارد رو Repair کنم ولی متاسفانه نشد...
Bad Sector های زیادی رو هارد شناسایی می شه ولی قابل Repair شدن نیستن...:1. (27):

فکر می کنم باید هارد رو به مراکز تعمیر تخصصی تحویل بدید...

reza76622201
21-06-09, 09:49
آره دوستان. من بارها تاکيد کردم و باز هم تاکيد مي کنم برند Segate اي که توي ايران توزيع ميشه اصلا کيفيت نداره و بازم به همه توصيه مي کنم که نه بخرن و نه به کسي پيشنهاد بدن. چرا تا WD هست اين جنسهاي آشغال رو مي خريد!؟ نذاريد که فروشندگان از نداشتن اطلاعات و تجارب شما سوء استفاده کنن.

ری را
22-06-09, 23:41
کسی نمی دونه این بد سکتور ها که تعمییر نمی شوند رو چطور می شه بلاکه کرد؟

reza76622201
23-06-09, 07:29
کسی نمی دونه این بد سکتور ها که تعمییر نمی شوند رو چطور می شه بلاکه کرد؟
اگر به پستهاي قبلي دقت کنيد مشاهده خواهيد کرد که پاسختون داده شده. موفق باشيد.

Amin123
27-07-09, 13:10
شايد براتون عجيب باشه اما فرمت کردن اين کار رو اتوماتيک انجام ميده. يعني بد سکتورها رو بلاک مي کنه. اما هميشه اگر اسکن کنيد حجم بدسکتورها رو نشون مي ده. اما هرگز ازشون استفاده نمي کنه و اختلالي در کارتون پيش نمياد. شما دقيقا بفرمائيد سوالتون چيه؟

با سلام خدمت شما دوست عزیز.........

فرمت کردن هارد کاری به بدسکتور نداره..... یعنی در واقع در هنگام فرمت هارد ما با سکتور ها کاری نداریم و در سطح فرمت سکتور و کلاستر معنی پیدا نمیکنند......

کاری که فرمت انجام میده این است که میاد جدول تخصیص فایل را تغییر میده و اشاره گر ها را تعویض میکنه و با مفاهیم سکتور و کلاستر کاری نداره.... برای همین است که شما حتی بعد از فرمت کردن میتونید اطلاعات را با توجه به ضریب دقت نرم افزار احیا کننده داده ها برگردونید........

برای این کار معمولا از LOW LEVEL FORMT و یا همون LLF استفاده میشه ...... اما برای بلاک کردن و از بین بردن بدسکتور ها بهترین نرم افزار HDD REGENERATOR هست که این کار را به خوبی انجام میده.......

در واقع این برنامه بد سکتور ها را به خوبی تشخیص داده و آنها را علامت گذاری میکند در نتیجه هنگام استفاده از هارد در آینده اطلاعات بر روی این سکتور ها ذخیره نمیشود و همچنین این سکتور ها در حجم هارد محسوب نمیشوند چرا که این نرم افزار آنها را به عنوان بدسکتور علامت گذاری کرده.....

خوش باشید

reza76622201
27-07-09, 13:31
با سلام خدمت شما دوست عزیز.........

فرمت کردن هارد کاری به بدسکتور نداره..... یعنی در واقع در هنگام فرمت هارد ما با سکتور ها کاری نداریم و در سطح فرمت سکتور و کلاستر معنی پیدا نمیکنند......

کاری که فرمت انجام میده این است که میاد جدول تخصیص فایل را تغییر میده و اشاره گر ها را تعویض میکنه و با مفاهیم سکتور و کلاستر کاری نداره.... برای همین است که شما حتی بعد از فرمت کردن میتونید اطلاعات را با توجه به ضریب دقت نرم افزار احیا کننده داده ها برگردونید........

برای این کار معمولا از LOW LEVEL FORMT و یا همون LLF استفاده میشه ...... اما برای بلاک کردن و از بین بردن بدسکتور ها بهترین نرم افزار HDD REGENERATOR هست که این کار را به خوبی انجام میده.......

در واقع این برنامه بد سکتور ها را به خوبی تشخیص داده و آنها را علامت گذاری میکند در نتیجه هنگام استفاده از هارد در آینده اطلاعات بر روی این سکتور ها ذخیره نمیشود و همچنین این سکتور ها در حجم هارد محسوب نمیشوند چرا که این نرم افزار آنها را به عنوان بدسکتور علامت گذاری کرده.....

خوش باشید

دوست عزيز. چيزي که شما راجع به فرمت فرموديد وقتي صحيح هست که Quick Format انجام بشه.
وقتي که فرمت معمولي انجام بشه کليه سکتورها چکميشه و آخرش مقدار اونا گرازش مي شه و توي FAT هم مشخص ميشه تا بلاک بشن و اطلاعاتي روشون ذخيره نشه تا در هنگام کار مشکلي بوجود نياد.

Amin123
27-07-09, 14:06
دوست عزيز. چيزي که شما راجع به فرمت فرموديد وقتي صحيح هست که Quick Format انجام بشه.
وقتي که فرمت معمولي انجام بشه کليه سکتورها چکميشه و آخرش مقدار اونا گرازش مي شه و توي FAT هم مشخص ميشه تا بلاک بشن و اطلاعاتي روشون ذخيره نشه تا در هنگام کار مشکلي بوجود نياد.

نه قربان........اینطور نیست.....

در واقع فرق بین quick format و format معمولی که از طریق پارامتر \q تمییز داده میشوند این است که اگر ازدستور quick format استفاده کنیم میتوانیم بعد با دستور undelete اطلاعات را ( نه به طور کامل) برگردونیم.........

علاوه بر این برای امتحان شما میتونید یک هارد را فرمت معمولی کنید و حتی پارتیشن بندی کنید و دوباره فرمت کنید و بعد مثلا با نرم افزاری مثل پارتیشن مجیک هارد را آنالیز کنید میبینید که بدسکتور را باز هم میشناسه............

اون چیزی که شما میگید بعد از فرمت کردن کامل یه گزارش کامل میده م مثلا مینویسه"0 kb in bad sectors" به این معنوی میباشد که هیچ فایلی در سکتور بد ذخیره نشده است و این به این معنی نیست که هارد بدسکتور ندارد ....... (اگر توجه کنید واحد را هم KB میزند)

خوش باشید

reza76622201
27-07-09, 14:27
دوست عزيز. منظور بنده از بلاک کردن بد سکتور اينه که ديگه روي اون بد سکتورها اطلاعات نوشته نميشه و هد هم از روش ميپره و گير نميکنه. اون سوئيچ q/ و u/ در سيستم عامل DOS استفاده ميشد(از طريق DOS Prompt هم ميشه) و توي ويندوز با رايت کليک و انتخاب گزينه فرمت و تيک زدن در گزينه ها همون کار انجام ميشه. البته من برنامه هايي دارم که حتي اطلاعات هاردديسکي که Low level Format و بعدشم پارتيشن بندي شده هم رو مي تونه برگردونه.اما واسه اينکه توي گزارش بدسکتورها نياد بحثي جداست.

Amin123
27-07-09, 14:55
دوست عزيز. منظور بنده از بلاک کردن بد سکتور اينه که ديگه روي اون بد سکتورها اطلاعات نوشته نميشه و هد هم از روش ميپره و گير نميکنه. اون سوئيچ q/ و u/ در سيستم عامل DOS استفاده ميشد(از طريق DOS Prompt هم ميشه) و توي ويندوز با رايت کليک و انتخاب گزينه فرمت و تيک زدن در گزينه ها همون کار انجام ميشه. البته من برنامه هايي دارم که حتي اطلاعات هاردديسکي که Low level Format و بعدشم پارتيشن بندي شده هم رو مي تونه برگردونه.اما واسه اينکه توي گزارش بدسکتورها نياد بحثي جداست.

عجببببببببببببببببببببببب ببب:1. (38)::1. (38)::1. (38)::1. (38)::1. (38):

پس منظور شما این بود.............:1. (38)::1. (38)::1. (38)::1. (38):

حالا میشه اسم یکی از اون برنامامه هاتون را بگید؟

reza76622201
27-07-09, 15:16
Get Data Back

Amin123
27-07-09, 18:10
Get Data Back

رضا جان........

من نمیدونم چی بگم به شما:whistle:

اما میخوام بدونی طبق رده بندی که سایت top10 میکنه این نرم افزار جز نرم افزار های رده پایین محسوب میشه و در رده هشتم قرار گرفته.... حالا من نمیدونم شما با استناد به چه علمی این حرف را زدید... چرا که این نرم افزار در برابر مشکلاتی ک حتی تحت خود ویندوز هم به وجود میاد (مثل اور رایت شدن... خطاهای انسانی هنگام کار با فایل.گسترش یک فایل.ویروسی شدن فایل) کم میاره دیگه چه برسه به فرمت کردن و پارتیشن بندی مجدد هارد......(گرچه این partition resize/deleted شعار همه نرم افزار های recovery هست)

که معمولا درجه بندی که به فایل های برگشتی میده POOR هست.....

حداقل اگه از نرم افزار هایی چون RECOVER MY FILES و یا DT UTILITIES DIGITAL RESCUE حرف میزدی امیدوار کننده تر بود.......:1. (26):

reza76622201
28-07-09, 07:21
آرمين جان. لطفا بيشتر به عرايض بنده دقت کن. من نگفتم اين برنامه بهترينه با حتي در سطح چهاني مطرح هست و اصلا در اين باره اطلاعي ندارم. اما خود بنده باهاش هاردديسکي که LLF شده بود و پارتيشن بندي شده بود(اما هنوز Data جديدي روش نوشته نشده بود) رو کاملا Recovery کردم. اتفاقا از برنامه Recover My File اصلا راضي نبودم و اصلا توي کار به من خوب جواب نداد. برنامه O&O Recovery هم يه بار که ديگه نااميد شده بوديم به دادمون رسيد و تمام عکسهاي پاک شده از کارت حافظه دوربين ديجيتال رو برگردوند. در حاليکه Recover My file هيچ کاري نتونست بکنه.
در هر صورت من نمي گم برنامه GDB آخرشه و بهتر از اون نيست. من تجربه خودم رو عرض کردم.
موفق باشي عزيز.