PDA

مشاهده نسخه کامل : نظرتون چیه؟

HoJJaT_007
17-06-09, 00:12
سلام

خب من الان یکم بودجه دستم بود با توجه به مشکل مادربورد قدیمی که سوتی من بود تازه فهمیدم.

داستان از این قراره من میخواستم بزنم فن کامپیوتر که کار نمیکنه رو درست کنم . بعد اشتباهی سیم پاوری که به فن میره رو وصل کردم به هارد !! دیگه خودتون بقیشو بفهمید :1. (38):

بعد منم فکر کردم مادر بورد سوخته رفتم یه مین دیگه انداختم آخرش متوجه شدم با این هارد اونم کار نمیکنه هارد در آورد کار کرد :whistle:

فقط دیتا پرید که اونم متاسفانه نمیشه برگردوند . میشه؟

قبلیم مکستور 80 گیگ بود .

این مشخصات سیستم جدید :

Gigabyte M.B GA-EP31-DS3L RV2.1
SAMSUNG H.D.D 250GB SATA II
2X Kingston Memory DDR2 1 GB FSB 800
GREEN POWER430W (REAL)

البته برای رم میخواستم یدونه پاتریوت 2 گیگ بندازم . ولی طرف اصرار داشت دو تا 1 گیگ بنداز Dual Channel بشه . منم دیگه دو تا پاتریوت رو گرون میده مجبور شدم دو تا کینگستون بندازم .

مادربوردش خوبه ؟ گارانتی آواژنگ داره 3 سال

کلا نظرتون چیه ؟

یکی دو ماه دیگه میخوام یه سی پی یو خوب بگیرم . تو این مادر بورد بعید بدونم Q6600 ساپورت کنه . خود طرف میگفت C2Q برای اورکلاکه . حالا ما که یه چیزی برای گیم میخوایم چی بخریم ؟

ممنون

vandelin
17-06-09, 01:15
سلام
ببخشید منظورتونو خوب متوجه نشم ,قصدتون خرید پردازنده هست دیگه ؟ بودجتون چه قدره ؟

این بورد از 6600 پشتیبانی میکنه و مشکلی نداره ولی اگه فقط برای بازی می خواهید به نظرم 7400 کاملا کافیه و این حدود 80 تومن اختلاف رو بهتره خرج گرافیک بکنید چون تاثیرش خیلی بیشتره .

ep31 هم بورد خوبیه ولی زیاد هوس اور نکنید چون تو اور های دائمی به شدت عمرش کاهش پیدا میکنه و مدار تغذیه اش هم دچار مشکل میشه ولی در کل بورد متعادلی هست .

فقط بایوسش هم سعی کنید اپدیت کنید چون تو ورژن های اولیه بایوس , این بورد کمی مشکل داره مثل بوت نشدن و نمایش صفحه سیاه .

HoJJaT_007
17-06-09, 01:45
من این مین رو امروز خریدم و قصد اور هم ندارم فعلا .

والا یعنی کارتمم آپرید کنم ؟ الان 8600 دارم.

راستی این درایور صدای این مادربورد هر کاری کردم روی sp3 نصب نشد چیکارش کنم؟

E8400 چطوره؟

vandelin
17-06-09, 01:49
اگه خیلی زیاد به بازی اهمیت نمیدید لازم نیست گرافیک رو عوض کنید
بیشتر منظورم این بود که به جای خرج کردن برای پردازنده در این حد بهتره که صرف گرافیک بکنید .

چه مشکلی با نصب صدا دارید ؟
دقیقا sp3 رو رو همین بورد نصب کردم مشکلی نداشت . بایوس اپ هست ؟

HoJJaT_007
17-06-09, 01:51
E8400 سی پی یو خوبیه ؟ در اصل من برای بازی میخوام.

---------

والا من اوردم الان صداشو هر چی نصب میکنم ریستارت میکنم بعدش میاد بالا میبینم نصب نشده . چهار بار اینطوری شد

بایوسشم آپدیت نکردم . چطوری فلش کنم تاحالا نکردم اینکارو .

vandelin
17-06-09, 01:56
8400 جز بهرترین هاست اما توقع معجزه به همراه 8600GT نداشته باشید چون در هر صورت تو بازی های روز این کارت کم میاره . البته اگه میتونید بعدا گرافیک رو ارتقا بدید الان پردازنده خوب بخرید وبعدا کار گرافیک رو ارتقا بدید . البته بستگی به سطح انتظارتون از بازی ها هم هست که چه قدر دوست دارید با کیفیت بازی کنید وگرنه همون 8600 هم جواب میده .

دو باره ویندوز رو نصب کنید و صدا رو نصب کنید .
چه جوری صدا رو نصب میکنید اگه با سی دی خود بورد دکمه نصب سریع رو بزنید و نباید مشکلی پیش بیاد .

برای اپ بایوس هم کافیه که نرم افزار مربوطه رو از داخل سی دی نصب کنید و بعد به اینترنت کانکت و از طریق همین نرم افزار بایوس رو اپ کنید

HoJJaT_007
17-06-09, 02:21
من بایوس رو آپدیت کردم بازم نشد . نمیدونم لعنتی انگار هیچی نمیشه

اصلا میزنم اکپرس یا سینگل اینیستال نشد

حتی جداگانه دانلود کردمم نشد

vandelin
17-06-09, 03:29
ویندوز های دیگه هم همین طوره ؟

reza76622201
17-06-09, 08:08
سلام

خب من الان یکم بودجه دستم بود با توجه به مشکل مادربورد قدیمی که سوتی من بود تازه فهمیدم.

داستان از این قراره من میخواستم بزنم فن کامپیوتر که کار نمیکنه رو درست کنم . بعد اشتباهی سیم پاوری که به فن میره رو وصل کردم به هارد !! دیگه خودتون بقیشو بفهمید :1. (38):

بعد منم فکر کردم مادر بورد سوخته رفتم یه مین دیگه انداختم آخرش متوجه شدم با این هارد اونم کار نمیکنه هارد در آورد کار کرد :whistle:

فقط دیتا پرید که اونم متاسفانه نمیشه برگردوند . میشه؟

قبلیم مکستور 80 گیگ بود .

این مشخصات سیستم جدید :

Gigabyte M.B GA-EP31-DS3L RV2.1
SAMSUNG H.D.D 250GB SATA II
2X Kingston Memory DDR2 1 GB FSB 800
GREEN POWER430W (REAL)

البته برای رم میخواستم یدونه پاتریوت 2 گیگ بندازم . ولی طرف اصرار داشت دو تا 1 گیگ بنداز Dual Channel بشه . منم دیگه دو تا پاتریوت رو گرون میده مجبور شدم دو تا کینگستون بندازم .

مادربوردش خوبه ؟ گارانتی آواژنگ داره 3 سال

کلا نظرتون چیه ؟

یکی دو ماه دیگه میخوام یه سی پی یو خوب بگیرم . تو این مادر بورد بعید بدونم Q6600 ساپورت کنه . خود طرف میگفت C2Q برای اورکلاکه . حالا ما که یه چیزی برای گیم میخوایم چی بخریم ؟

ممنون
دوست عزيز مادربوردت مارک و جنس خوبيه. لينک زير رو باز کن:
Only the registered members can see the link

در اين لينک تمام CPU هايي که اين مادربورد پشتيباني مي کنه ليست شده.
همونطور که ميبينيد اکثر پردازنده ها رو ساپورت مي کنه و Q6600 رو که سهله. حتي Q9950 و سري Core 2 Quad Extremem edition رو هم ساپورت مي کنه. اين از اين.
اما واسه خريد با توجه به نوسانات مدل و قيمت پردازنده ها همون 2 ماه ديگه بيايد توي سايت و نظرخواهي کنيد. چون ممکنه(احتمالش خيلي زياده) که پردازنده ايده آل نسبت به قيمت اون موقع با الان فرق کنه. پس نظر دادن در حال حاضر فايده اي نخواهد داشت.
اون طرف هم جوک براتون گفته که Core 2 Quad واسه اورکلاکه!!! هرگز اينگونه نيست. خيلي مضحکه. يعني اينتل اومده دو هسته اضافه کرده که صرفا طرف بتونه اورکلاک کنه!؟!؟! :lol:
جدي نگيريد شما از اين حرفها توي بازار و از کاسبها زياد مي شنويد.