PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست برنامه ای برای تبدیل فایلهای ویدیوئی به فایلهای DVD

D J V A H I D
12-06-09, 13:56
خدمت اساتید بزرگ عرض کنم که یه برنامه واسه تبدیل کلیپهای ویدئویی به فورمتهای DVD میخوام ...
ممنون میشم ... :give_rose:

Labyrinth
12-06-09, 15:50
وحید جام میخوای چقدر ویدیو در دی وی دی جا بدی ؟

اگر بالای 2 ساعت میخوای نرم افزار Magic DVD بیار خوب هست

البته من از Allok استفاده میکنم اسم کاملش Allok Video to DVD Burner هست که قابلیت رایت 480 دقیقه ویدیو رو داخل دی وی دی داره بعلاوه سرعت بسیار بسیار بالایی که داره ( وقتی استفاده کردی میفهمی چی میگم )

موفق باشید

:give_rose:

D J V A H I D
12-06-09, 17:46
وحید جام میخوای چقدر ویدیو در دی وی دی جا بدی ؟

اگر بالای 2 ساعت میخوای نرم افزار Magic DVD بیار خوب هست

البته من از Allok استفاده میکنم اسم کاملش Allok Video to DVD Burner هست که قابلیت رایت 480 دقیقه ویدیو رو داخل دی وی دی داره بعلاوه سرعت بسیار بسیار بالایی که داره ( وقتی استفاده کردی میفهمی چی میگم )

موفق باشید

:give_rose:

مخلص برادر امیر عزیز و خانواده محترم نیز هستیم ... میخواستم یه سری کلیپ تصویری wmv رو به فایلهای DVD تبدیل کنم ... و یه منوی خوب هم اولش بزارم که اولشون رو نشون بده و بعد روی DVD رایت کنم ... که بعد روی دستگاههای DVD player هم نشون بده ... راستی آیا میشه با پسوند دیگه ای هم تبدیل کرد که به صورت DATA رایت کنیم و رو DVD بزنیم که قابل پخش هم باشه ؟! ممنون :give_rose::1. (38):

Labyrinth
12-06-09, 18:44
این نرم افزار اکثر کدک ها رو پشتیبانی میکنه ولی در مورد منو فقط باید عرض کنم زیاد امکاناتش خوب نیست

D J V A H I D
18-06-09, 23:40
یه برنامه خوب پیدا کردم ... حالا دارم دنبال آموزشش میگردم ... کسی از شماها باهاش کار نکرده ؟! ConvertXtoDvd 3 :1. (27):

Ardalan
19-06-09, 10:54
یه برنامه خوب پیدا کردم ... حالا دارم دنبال آموزشش میگردم ... کسی از شماها باهاش کار نکرده ؟! ConvertXtoDvd 3 :1. (27):

وحید جان
بهترین برنامه برای تبدیل همین هستش
مشکلت کجا هست تا راهنمایی کنم

D J V A H I D
19-06-09, 11:41
وحید جان
بهترین برنامه برای تبدیل همین هستش
مشکلت کجا هست تا راهنمایی کنم

ممنون همشهری جون ... خودم یه آموزش توپش رو پیدا کردم ... میذارم اینجا تا بقیه نیز استفاده کنند ...:give_rose:
منبع : Only the registered members can see the link

آموزش تبديل فيلم هاي شما به DVD با منو حرفه اي توسط برنامه ConvertXtoDvd 3

با سلام خدمت دوستان عزيز
خيلي از عزيزان دوست دارن كه فيلم هايي رو كه در اختيار دارن و با فرمت هاي مختلفي هستش رو به DVD تبديل كنند و چه بهتر كه اين DVD داراي يك منو حرفه اي هم باشه . خوب بعضي از عزيزان با ورژن قبلي برنامه ConvertXToDVD كار كردند و تا حدودي به اين برنامه آشنايي دارند .
ورژن جديد اين برنامه با كارايي هاي بيشتر و امكان ساخت يك منو حرفه اي لذت كار با اين برنامه رو 2 چندان كرده . من در اين تاپيك سعي كردم كه به طور كامل تمام نكات قابل استفاده با اين برنامه رو خدمت شما سروران عزيز توضيح بدم .
من در اينجا آموزش حالت ديفالت از منو هايي كه اين برنامه در اختيار شما قرار داده رو توضيح ميدم كه شما با تغييرات در اون بتونيد منو ها رو از حالت ديفالت ديفالت خارج كرده و خودتون يك منو باب ميل خودتون طراحي كنيد .
خوب عزيزان ميتونند ورژن جديد اين برنامه رو از تاپيك ذيل به همراه كرك اون دريافت كنند .

Only the registered members can see the link
pass:Only the registered members can see the link
یا
Only the registered members can see the link FO-F4CG.rar.html
یا
قابلیت های کلیدینرم افزار ConvertXToDVD 3 :
- پشتیبانی فرمتهای ویدیویی Convert AVI, Mpeg, Mpeg۴, DivX, Xvid, MOV, WMV, WMV HD, DV, MKV, DVD و ...
- توانایی ادغام کردن بیش از ۴ ساعت از قسمت های مختلف فیلم ها
- پشتیبانی از فرمتهای صوتی AC۳, DTS, PCM, OGG, MP۳و ...
- توانایی قرار دادن زیرنویس با پسوند SRT ،.SUB/IDX ،.SSA. به همراه انتخاب رنگ، فونت و حالات نوشتار
- امکان انتخاب نوع فرمت NTSC, PAL, یا automatic و PULL-DOWN
- توانایی انتخاب نوع نمایش تصویر Widescreen, Fullscreen یا خودکار
- نمایش سریع جهت چک کردن و تصحیح اشتباهات
- ذخیره ساختار DVD تبدیل شده بروی هارد یارایتآن بروی DVD
- موتور رایت قدرتمند و قابل اطمینان با پشتیبانی از سایر فرمت های DVD
- تبدیل کننده پرسرعت و با کیفیت
- تنظیمات قابل تغییر برای کاربران حرفه ای
- قابلیت تنظیم سرعت و کیفیت تبدیل
- قابلیت تنظیم نوع کنترل منوی DVD
- ویرایش منوی DVD شامل پشت زمینه، رنگ، فونت و ...
- ظاهری زیبا و متنوع
- پشتیبانی از زبان مختلف
- بهینه شده برای ویندوزهای ۲۰۰۰ و XP وویستا
- و ...
.................................................. .......... ....................................
بعد از نصب و ريجستر كردن ، برنامه رو اجرا كنيد .
در قسمت اول طريقه ساخت منو در حالت ديفالت رو آموزش ميدم.
از منو فايل گزينه Add video file رو بزنيد و فيلم مورد نظر خودتون رو انتخاب كنيد .

بعد از انتخاب فيلم شما با شكل ذيل روبه رو ميشويد كه 2 گزينه براي شما نمايش داده ميشه و در كنار هر گزينه يك علامت + مشاهده ميكنيد . كه شما با كليك بر روي + منو شاخه اي رو باز ميكنيد و تنظيمات انتخابي براي شما نمايش داده ميشه .
در ابتدا ما + اول رو كليك ميكنيم تا منو شاخه اي براي ما نمايش داده بشه .

همونطور كه در عكس پائين مشاهده ميكنيد بعد از كليك كردن روي + اول تنظيمات براي شما نمايش داده ميشه كه در اينجا به آموزش تك تك اونها ميپردازيم :

خوب در قسمت شماره 1 شما با دوبار كليك بر روي گزينه Default,simple menu ميتونيد مانند عكس پائين طرح منو مورد نظر خودتون رو انتخاب كنيد كه من در اينجا از همين منو ديفالت استفاده ميكنم .

در قسمت شماره 2 شما چنانچه تيك مربوط به اين گزينه رو زده باشد هنگام پخش فيلم منو براي شما نمايش داده نميشه . پس پيشنهاد ميكنم كه تيكش رو برداريد .
در قسمت شماره 3 شما اگه تيك مربوط به اين گزينه رو زده باشد بعد از اتمام فيلم به طور خودكار به اول فيلم برميگرده و مجددا فيلم رو براي شما بدون پخش منو نمايش ميده كه يشنهاد ميكنم تيك اين گزينه رو هم غير فعال كنيد .
در قسمت شماره 4 شما اگه تيك مربوط به اين گزينه رو فعال كرده باشد بعد از اتمام فيلم به طور خودكار به صفحه منو برميگرده .
در قسمت شماره 5 اگه اين تيك فعال باشه شما فقط صفحه اول منو رو مشاهده ميكنيد و ديگه قسمت هاي تنظيمات زبان و سكانس و ... براي شما نمايش داده نميشه . پس پيشنهاد ميكنم تيك اين گزينه رو هميشه غير فعال بزاريد .
خوب بعد از انتخاب منو طرح ديفالت و تنظيمات طريقه پخش منو ميريم سراغ قسمت هاي بعدي كه بازدن علامت + كنار گزينه Titel menu parameters در عكس پائين نمايان ميشه .

شما از قسمت شماره 1 ميتونيد نام فيلم يا هر چيزي رو كه دوست داريد در صفحه اول منو نمايش داده بشه رو تايپ ميكنيد . كه محل نمايش رو ميتونيد در تصويرپائين مشاهده كنيد

براي اينكه بتونيد كلمات مورد نظر خودتون رو تايپ كنيد روي گزينه شماره 1 دوبار كليك كرده و مانند شكل زير تنظيمات رو انجام بديد.

در قسمت A شما ميتونيد اسم مورد نظرتون رو تايپ كنيد .
در قسمت B شمابا انتخاب دو گزينه اي كه در اختيار داريد ميتونيد نمايش دادن يا ندادن اسم رو مشخص كنيد كه چنانچه گزينهtitel رو انتخاب كنيد اسم براي شما در صفحه اصلي منو نمايش داده ميشه و اگه گزينه caption رو انتخاب كنيد براي شما نمايش داده نميشه .
خوب با كليك بر روي قسمت C شما وارد پنجره زير ميشويد:

در اين پنجره شما ميتونيد تنظيمات نوشتاري رو تنظيم كنيد و نوع فونت،اندازه ، محل قرارگيري و ... رو مشخص كنيد و بعد از انتخاب تنظيمات مورد نظر روي گزينه Ok كليك كنيد .
خوب بعد از انتخاب تنظيمات مورد نظرتون شما ميتونيد با كليك بر روي گزينه D تغيراتي رو كه انجام داديد به برنامه اعمال كنيد .

از قسمت شماره 2 شما ميتونيد يك عكس يا فايل ويديوئي رو براي نمايش در صفحه اصلي منو انتخاب كنيد. كه براي انتخاب مانند شكل پائين عمل كنيد :

شما براي اينكه امكان اين عمل رو داشته باشيد كه بخواهيد يك عكس يا فايل ويديويي رو انتخاب كنيد بايد گزينه اي كه در قسمت A مشخص شده رو انتخاب كنيد در غير اين صورت حالت ديفالت كه صفحه آبي رنگ هستش براي شما نمايش داده ميشه .
از قسمت B شما ميتونيد زمان شروع نمايش فايل ويديوئي رو كه انتخاب كرديد رو مشخص كنيد مثلا از ثانيه 05 شروع به نمايش كنه يا مثلا از ثانيه 10 و ... (توجه داشته باشيد كه چنانچه فايل ويديويي شما داراي صدا باشه صداي اون در منو پخش نخواهد شد )
از قسمت C شما ميتونيد مدت زمان نمايش رو مشخص كنيد كه حداكثر 100 ثانيه ميباشد .
از قسمت D شما ميتونيد عكس يا فايل ويديوئي خودتون رو براي نمايش انتخاب كنيد . توجه داشته باشيد كه عكس ها و فايل هاي ويديوئي انتخابي شما بايد حتما از نظر ابعاد 576 × 720 و يا 480 × 720 باشه كه براي نمايش به طور تمام صفحه و فول نمايش داده بشه و در آخر با كليك بر روي قسمت E تنظيمات رو به برنامه اعمال كنيد .
از قسمت شماره 3 شما ميتونيد نام DVD خودتون رو براي نمايش و رايت كردن انتخاب كنيد .
از قسمت شماره 4 شما ميتونيد تنظيمات فونت رو انتخاب كنيد كه اين گزينه رو چنانچه از قسمت Cتوضيحات شماره 1 انجام دهيد نيازي به تغييرات در اين قسمت نداريد و بلعكس .
.................................................. .......... ..................................................
تصويري از منو اصلي در حالت ديفالت .

تصويري از منو با استفاده از عكس انتخابي براي نمايش .

.................................................. .......... .................................................. .......... ..
خوب حالا تا حدودي با سيستم كاركرد اين برنامه براي ساخت منو آشنا شديد . ولي خوب شما ميتونيد با تغييراتي در برنامه به منو مطلوب تري دست پيدا كنيد .
شما براي اين كار ميتونيد وارد مسير نصب برنامه شده :
X:\Program Files\VSO\ConvertX\3\templates\default

و از پوشه templates وارد پوشه default شويد كه با شكل زير روبه رو ميشويد .

و يمتونيد با تغييرات شكل هاي فلش ، علامت player و ديگر شكلك ها توسط برنامه فتوشاپ و تغيير آهنگ و نيز فايلfond.mpeg كه يك فايل ويديوئي هستش منو رو به شكلي كه دوست داريد تغيير بديد و ذخيره كنيد فقط فايل هايي كه اديت ميشوند رو بايد با همون نام ذخيره كنيد تا قابل شناسايي توسط برنامه باشد . اگه ميخواهيد كه منو جالب تري رو داشته باشيد ميتونيد توسط برنامه هايي كه قابليت افكت گزاري روي تصوير رو دارند مانند برنامه هاي Ulead MediaStudio Pro و ... تصوير مورد نظر خودتون رو طراحي و با افكت هاي زيبا پوشش دهيد و ذخيره كنيد تا به منو جالب تري دست پيدا كنيد .
چنانچه شما سه تصوير زير رو در اين پوشه پاك كنيد نوشته هاي شما در منو ديگر در كادر آبي رنگ نمايش داده نميشه .

ميتونيد نمونه اي از صفحه منو رو با پاك كردن اين سه شكل در تصوير زير مشاهده كنيد .

.................................................. .......... ..........................................

خوب در قسمت DVD Optiones چيز نگفته اي فكر نكنم مونده باشه . و تا اين قسمت ما فقط صفحه اول رو طراحي كرديم و هنوز قسمت Root Menu و Subtitle Menu و ... كه قسمت هاي اصلي هستند مونده .
حلا ميريم سراغ + دوم كه گزينه Titleset هستش . در اين قسمت شما ميتونيد زمان فيلم و نام فيلم رو مشاهده كنيد كه من در اينجا يك فايل ويديوئي 1 دقيقه اي رو انتخاب كردم .و يك پيشنهاد هم به دوستان دارم كه اگه ميخواهيد كه زمان كمتري رو براي تغييرات در منو داشته باشيد ابتدا منو خودتون رو روي يك فايل ويديوئي كه زمان كمي رو داره تنظيم كنيد تا ديگه زمان زياد تبديل به DVD كه حدود 3 الي 4 ساعت هست رو نداشته باشيد . در اين حالت فايل كوچك ويديوئي شما سري تبديل شده ( كمتر از 30 ثانيه ) و شما ميتوانيد سري منو ساخته شده توسط برنامه رو مشاهده كنيد كه اگه جايي اشتباه شده بود يا باب ميل شما نبود زمان زيادي رو صرف نكرده باشد . بعد از اينكه تنظيمات دلخواه رو بدست آورديد و منو باب ميل خودتون رو ساختيد اون وقت فايل اصلي فيلم خودتون رو بارگذاري كنيد .
خوب منو شاخه اي رو باز ميكنيم و همونطور كه در عكس پائين ميبينيد تنظيمات زير نمايان ميشود .

در قسمت In title meu مانند عكس زير شما 2 قسمت رو مشاهده ميكنيد .

از قسمت شماره 1 ميتونيد اسم يا هر كلمه اي رو كه دوست داشتيد در صفحه اول منو نمايش داده بشه و با كليك بر روي اون به منو Root هدايت شويد رو تايپ ميكنيد . طريقه تايپ كردن مانند توضيحات قبل ميباشد. محل نمايش كلمات تايپ شده توسط شما در صفحه منو رو ميتونيد در شكل پائين در قسمت A مشاهده كنيد .كه من اونجا از كلمه Go To Setup استفاده كردم .
از قسمت شماره 2 شما ميتونيد عكس يا فايل ويديوئي رو كه دوست داريد در روبه روي كلمات تايپ شده توسط شما نمايش داده بشه رو انتخاب ميكنيد . محل قرار گرفتن عكس يا فايل ويديوئي ، در صفحه اصلي منو رو ميتونيد در شكل زير در قسمت B مشاهده كنيد .
البته پيشنهاد بنده اينه كه عكس يا فايل تصويري رو انتخاب نكنيد چون ظاهر تخم مرغي كه مشاهده ميكنيد عكس در اون نمايش داده ميشه به هم ميريزه و به صورت مربع نمايش داده ميشه كه تصوير منو رو يكم بي ريخت ميكنه . اگه عكس يا فايل ويديوئي رو انتخاب نكنيد ، در اون قسمت به طور خودكار اوايل فيلم يا همون كپچر اول پخش ميشه . طريقه انتخاب عكس و جزئيات ديگر در اين قسمت مانند توضيحات قبل ميباشد .

.................................................. .......... .....

خوب حالا كم كم ميرسيم به قسمت ها اصلي .
منو درختي بعدي گزينه Menu parameters هستش كه بعد از باز كردن اون با شكل زير روبه رو ميشويد .

خوب در اين شكل ما 2 قسمت كلي كه با نام هاي A و B مشخص كردم رو داريم ، كه قسمت A داراي 3 قسمت و قسمت B داراي 4 قسمت هستند .
قسمت A كلا مربوط به تيتر بالاي صفحه نمايش در قسمت هاي مختلف منو مانند قسمت زيرنويس و سكانس هستند و قسمت B شامل كلماتي ميشود كه شما با كليك بر روي آنها به صفحه منو مورد نظر هدايت ميشويد . پس من از قسمت اول كه از شماره 1 تا 8 شماره گذاري كردم رو خدمت شما توضيح ميدم .
قسمت 1 : شامل تيتر بالاي منو سكانس ها يا همون كپچر هايي ميباشد كه برنامه قسمت بندي ميكنه و شما ميتوند با كليك بر روي اون قسمت ها به زمان مشخص شده در هر پارت هدايت بشيد . شما ميتونيد با دوبار كليك بر روي اين قسمت نام دلخواه اي كه مد نظر داريد رو براي نمايش در اين قسمت مشخص كنيد . طريقه تايپ كردن مانند توضيحات قبل ميباشد فقط بايد توجه داشته باشيد كه فونت و سايزي رو كه در هر يك از قسمت هاي ستون A انتخاب ميكنيد براي قسمت هاي ديگر در اين ستون (A) يكي ميباشد .كه من اين گزينه رو براي نمايش مانند شكل زير Scene Selection انتخاب كردم . و محل نمايش توسط فلش مشخص شده . البته من در اين جا چون قبلا يك فيلم رو تبديل كرده بودم عكسهاي منو مربوط به اون فيلم هستش .

قسمت شماره 2 : تيتري هستش كه در صفحه اول Root منو نمايش داده ميشه كه در حالت ديفالت نام فيلم هستش ولي شما ميتونيد اون رو با دوبار كليك تغيير بديد . و نام مورد نظر خودتون رو براي نمايش تايپ كنيد . كه من در اين قسمت عبارت Setup رو تايپ كردم . محل نمايش اين تيتر در عكس زير با فلش مشخص شده .

قسمت شماره 3 : تيتر بالاي منوي زيرنويس و صدا ميباشد كه شما با دوبار كليك بر روي اين گزينه ميتونيد تيتر مورد نظر خودتون رو تايپ كنيد . حالت ديفالت در اين قسمت عبارت Settings هستش كه من در اين قسمت از عبارت Language استفاده كردم كه محل نمايش توسط فلش در عكس زير مشخص شده .

خوب حالا ميرسيم به ستون B :
قسمت شماره 4 قسمتي هستش كه شما در منو انتخاب زيرنويس و صدا با كليك بر روي اون زينويس رو خاموش ميكنيد و ديگه موقعه پخش فيلم زيرنويسي نمايش داده نميشه . در حالت ديفالت اين كلمه No subtitleهستش كه من به جاي اون گزينه Subtitle off رو تايپ كردم . محل نمايش اين گزينه در عكس بالا مشخص هستش .
قسمت شماره 5 شامل عبارتي هست كه با كليك بر روي اون فيلم نمايش داده ميشه و در حالت ديفالت عبارت Playتايپ شده است كه من در اين قسمت يه Movie هم به اون اضافه كردم و شده Play Movie
در عكس زير قسمتC محل نمايش اين عبارت را مشخص ميكنه .
قسمت شماره 6 عبارتي هستش كه شما با كليك بر روي اون به منو اصلي كه در ابتدا طريقه ساخت اون رو خدمت شما عرض كردم هدايت ميشيد . من در اين قسمت يهMine به جمله اضافه كردم كه شده Mine Menu
در عكس زير قسمت D محل نمايش اين عبارت رو مشخص ميكنه .
قسمت شماره 7 عبارتي هستش كه شما رو به صفحه انتخاب كپچر هاي مختلف فيلم هدايت ميكنه . كه من در اين قسمت از كلمه Scene Selection استفاده كردم . فقط دوستان توجه كنند براي اينكه منو شما جالب تر باشه كلماتي كه در اين قسمت ها استفاده ميكنيد با تيتر هايي كه انتخاب كرديد هماهنگ باشه و با هم يكي باشه . مثلا در اين قسمت ستون B شما گزينه Chapters رو تايپ كنيد و بعد تيتر منوي كه وارد اون ميشيد Scene Selection باشه .
در عكس زير قسمت A محل نمايش اين كلمه رو مشخص ميكنه .
قسمت شماره 8 عبارتي هستش كه شما با كليك بر روي اون به منو تنظيمات صدا و زيرنويس هدايت ميشويد . در حالت ديفالت كلمه Settings تايپ شده كه من به جاي اون كلمه Language رو تايپ كردم .
در عكس زير قسمت B محل نمايش اين كلمه رو نشون ميده .

خوب تا اينجا تنظيمات نوشتاري در منو هم گفته شد .
ميريم سراغ منو شاخه اي بعدي كه گزينه Background video in several menu pages هستش .

از قسمت شماره 1 مانند توضيحات قبل شما ميتونيد تصوير يا فايل ويديوئي خودتون رو براي نمايش در پشت زمينه منو قسمت Chapters يا همون Scene Selection انتخاب كنبد پيشنهاد ميكنم اگه ميخواهيد از فايل ويديوئي استفاده كنيد حتما توسط برنامه هايي كه قابليت افكت گزاري روي تصوير رو دارند استفاده كنيد تا منو جالب تري داشته باشيد .
از قسمت شماره 2 ميتونيد تصوير يا فايل ويديوئي اي براي نمايش در پشت زمينه منو Root يا همون منويي كه از اونجا با كليك بر روي گزينه مورد نظر به تنظيمات مربوطه هدايت ميشويد رو انتخاب كنيد . ( منويي كه در عكس ها بالا تيتر اون رو Setup انتخاب كردم )
از قسمت شماره 3 ميتونيد تصوير يا فايل ويديوئي رو براي نمايش در پشت زمينه منو تنظيمات زيرنويس و صدا انتخاب كنيد .
.......................................
خوب حالا ميرسيم به قسمت انتخاب صدا .

با باز كردن منو شاخه ايAudio شما ميتونيد تنظيمات صداي فيلم براي نمايش در منو رو مشخص كنيد . و يا با راست كليك كردم بر روي گزينه Audio و انتخاب گزينه Add Audio شما ميتونيد صدا هاي مورد نظر خودتون رو به فيلم اضافه كنيد .
در قسمت شماره 1 ميتونيد نوع زبان رو انتخاب كنيد .
در قسمت شماره 2 ميتويند عبارتي رو كه دوست داريد در منو نمايش داده بشه رو تايپ ميكنيد . و در آخر با زدن قسمت شماره 3 تنظيمات رو اعمال و ذخيره ميكنيد .
حالا نوبت به انتخاب زينويس ميرسه .
با راست كليك بر روي گزينه Subtitle و انتخاب گزينه Add subtitle شما ميتونيد زيرنويس هاتون رو به فيلم اضافه كنيد . در اين قسمت چند نكته هست كه بايد مد نظر قرار بگيره .

1. زيرنويس هايي كه انتخاب ميكنيد با فيلم هماهنگ باشه چون اين برنامه اين امكان رو نداره كه زيرنويس رو براي شما با فيلم تنظيم كنه .
2. شما مانند شكل زير براي اينكه وارد قسمت تنظيمات فونت اندازه و ... براي زيرنويس شويد از منو Settings وارد قسمت Subtitle شده و روي گزينه Text subtitle rendering settings كليك كرده و از پنجره باز شده تنظيمات رو انجام دهيد .

3. تنظيماتي كه در اين قسمت روي زيرنويس انجام ميدهيد فقط بر روي زيرنويس هاي با فرمت SRT ، ass و ssa هستش و روي زينويس هاي با رفمتSub/Idx شما نميتونيد تغييراتي رو اعمال كنيد .
4. تنظيماتي كه در اين قسمت انجام ميشه در بار اول تبديل فيلم ، اعمال نميشه كه اين يكي از باگ هاي برنامه بوده و در اين ورژن هم حل نشده پس توجه كنيد كه در بار اول شما تغييراتي رو كه داديد روي فيلم نميتونيد مشاهده كنيد و پيشنهاد ميكنم كه ابتدا تنظيمات رو روي يك فايل ويدئوئي كوچك انجام بديد تا بر روي فيلم اصليتون تغييرات اعمال بشه .
5. پيشنهاد ميكنم كه حداكثر 2 زيرنويس به فيلم اضافه كنيد چون در هر صفحه منو شما فقط 2 زيرنويس رو ميتونيد مشاهده كنيد و اگر زيرنويس ها بيشتر از 2 تا شود براي بقيه اونها صفحه اي جدا به منو اضافه ميشه .
.................................................. ........
خوب بعد از اضافه كردن زيرنويس به فيلم و تنظيمات اونها نوبت به نمايش نام اونها در منو ميرسه .
اگه زيرنويس شما با فرمت Sub/Idx باشه كه خود برنامه زبان زيرنويس رو به طور خودكار نمايش ميده و اگه با فرمت ديگه اي باشه شما ميتويند مانند عكس زير با دوبار كليك بر روي گزينه Title in menu زبان زيرنويس رو از قسمت شماره 1 مشخص كنيد و همچنين از قسمت شماره 2 زبان زيرنويس رو براي نمايش در منو تايپ كنيد كه براي فارسي ميتونيد تايپ كنيد " فارسي " و يا " Persian ".
در آخر با كليك بر روي قسمت 3 تنظيمات رو به برنامه اعمال ميكنيد .

.................................................. .......... ........

خوب اينم از قسمت زيرنويس .
حالا ميريم سراغ منو شاخه اي بعدي كه گزينه Chapter هستش .
شما در اين قسمت ميتونيد تعداد كپچر هاي فيلم رو مشخص كنيد يا زمان و نام اونها رو براي نمايش در منو تغيير بديد .
براي تغيير عبارتChapter كه در حالت ديفالت انتخاب شده است مانند شكل زير:

روي علامت Only the registered members can see the link كه در قسمت شماره 1 توسط فلش مشخص شده است كليك كنيد و نام مورد نظر خودتون رو كه دوست داريد در منو نمايش داده بشه رو تايپ كنيد . محل نمايش عبارتي كه به جاي گزينه Chapter تايپ ميكنيد در شكل زير در قسمت A مشخص شده است .

از قسمت شماره 2 شما ميتونيد عكس يا فايل ويديوئي اي رو كه در كنار عبارت تايپ شده شما در منو Chapter نمايش داده ميشه رو انتخاب كنيد . محل نمايش رو ميتونيد در شكل زير در قسمت B مشاهده كنيد . ( توجه داشته باشيد كه ساير تنظيمات زماني و انتخاب عكس و فايل ويديوئي مانند توضيحات ارائه شده در بالا ميباشد )

.................................................. .........
خوب قسمت بعدي گزينه Video هستش كه شما از اين قسمت ميتونيد تنظيمات زير رو روي فيلم انجام بديد .

از قسمت A شما ميتونيد مانند شكل زير تنظيمات اندازه تصوير رو براي تبديل انتخاب كنيد كه به نظر من احتياجي نيست اين گزينه رو تغيير بديد و همون حالت ديفالت 576 ×720رو انتخاب كنيد . براي انجام اين عمل روي گزينهResolution دو بار كليك كرده و از قسمت 1 مانند عكس زير اندازه رو انتخاب و در آخر روي قسمت شماره 2 براي اعمال تغييرات كليك ميكنيد .

از قسمت B شما ميتونيد سيستم رنگ رو انتخاب كنيد PALيا NTSC

از قسمت C شما ميتونيد ابعاد تصوير رو انتخاب كنيد كه در اينجا ميشه به يكي از ابزارات بسيار كاربردي و عالي كه در اين ورژن اضافه شده هم اشاره كرد .

شما از قسمت شماره 1 ميتونيد تنظيمات ابعاد تصوير رو انجام بديد ولي اگه بخواييد كه تنظيمات رو مطابق سليقه خودتون انجام بديد روي قسمت شماره 2 كليك كنيد و از صفحه باز شده مانند شكل زير تنظيمات رو انجام بديد تا تصويري فول و بدون حاشيه سياه رنگ داشته باشيد . البته اين موضوع بستگي به نوع فيلم ريليزي شما هم داره كه Pan-Scan نباشه .

خوب در اين قسمت حالت ديفالت روي 16.9 هستش اگه ميخواييد تصويري فول داشته باشيد گزينه 4.3 رو انتخاب كنيد ولي در هر دوحالت تنظيمات ستون A رو كه مشخص كردم مانند شكل بالا انجام بديد تا تصوير به طور كامل براي شما نمايش داده بشه .

بعد از انتخاب تنظيمات روي گزينه OK كليك كرده و روي فلش سبز رنگ براي اعمال تغييرات كليك كنيد .

..............................
خوب قسمت بعدي گزينه Video resize method هستش .
اگه از تنظيمات گفته شده در قسمت شماره 2 توضيحات بند بالا استفاده كرديد يعني به طور دستي تنظيمات ابعاد تصوير رو انتخاب كرديد احتياجي نيست كه اين گزينه رو تغييري بديد و بهش كاري نداشته باشيد . در هر صورت اين قسمت خودش در حالت ديفالت روي اتوماتيك هستش و اگه تغييرات رو دستي اعمال كنيد روي گزينه USER هستش كه در هر دو حالت به اين قسمت كاري نداشته باشيد . ولي اگه ميخواييد كه از ديگر تنظيمات ارائه شده استفاده كنيد ميتونيد حالت هاي مشخص شده در نوار رو انتخاب كنيد . كه به نظر من بهترين حالت اين هست كه خودتون دستي تنظيم كنيد يا روي گزينه اتوماتيك قرار بديد .

................

خوب گزينه بعدي كه نبايد تيك اون رو فعال كنيد گزينه Deinterlace هستش كه اگه اين قسمت فعال باشه فايل هاي شما با هم ادغام نميشه پس به اين قسمت كاري نداشته باشيد .

......................
خوب قسمت آخر گزينهFile set هستش كه شما در اين قسمت ميتونيد فايل هاي انتخابي خودتون كه شامل نوع فرمت انتخابي فيلم شما براي تبديل به DVD ، نوع زيرنويس ، صدا ، زمان فيلم و...
رو مشاهده كنيد .

در آخر براي شروع تبديل فيلم شما به DVD روي گزينه Only the registered members can see the link كليك ميكنيد تا عمليات تبديل فيلم شما آغاز بشه كه بسته به نوع سيستم شما زماني بين 1 الي 4 ساعت رو به خودش اختصاص ميده .

خوب عزيزان اين آموزش مربوط به منو حالت ديفالت اين برنامه بود كه در اين حالت شما نميتونيد آهنگ رو روي منو داشته باشيد و لي چنانچه بخواهيد آهنگ روي منو داشته باشيد شما ميتونيد از حالت Thriller اين برنامه استفاده كنيد كه اجازه بارگزاري آهنگ رو به شما ميده و ميتويند منو جالب تري با اون حالت طراحي كنيد .
در او اون حالت شما ميتونيد با افكت گزاري روي فايل هاي ويديوئي و ادغام اون در برنامه منو به مراتب جالب تر و حرفه اي تر طاحي كنيد . تنظيمات مانند همين توضيحاتي بود كه در حالت ديفالت خدمت شما عرض كردم ولي چند گزينه بيشتر هستش كه با كمي دقت ميتونيد تشخيص بديد از جمله قسمتي كه به شما اجازه بار گذاري آهنگ رو ميده كه مانند همون انتخاب فايل ويديوئي هستش و شما ميتونيد زمان شروع پخش آهنگ و مدت زمان پخش رو هم مانند همون توضيحاتي كه بالا در انتخاب عكس و فايل ويديوئي ارائه دادم تنظيم كنيد .
فقط استفاده از برنامه هاي جانبي و سليقه خودتون رو نبايد فراموش كنيد كه شما با كمي دقت و استفاده از سليقه زيباي خودتون ميتونيد منو هاي جالبي رو طراحي كنيد .
عكس هاي زير نمايي از منو ساخته شده توسط همين برنامه در حالت Thriller هستش .

نمايي از منو اصلي

نمائي از منو Root

نمائي از طريقه هدايت شدن به منو Language
اين عمل با افكت گذاري انجام شده كه شما با كليك بر روي گزينه Language به منو اين قسمت هدايت ميشويد . عكس هاي زير نمايي از طريقه انتقال هستش .

براي قسمت هاي ديگه هم ميتونيد از افكت هاي ديگري استفاده كنيد تا منو شما رو 2 چندان زيبا و جالب تر كنه .

holor
19-06-09, 12:01
سلام دوست عزیز
به نظر من ImTOO DVD Creator هم برنامه ی خوبیه اگه خواستی طرز کارش رو هم میگم.
خودم که از همین برنامه استفاده می کنم.
اگه خواستی لینک دانلودش رو هم میگذارم.