PDA

مشاهده نسخه کامل : محاسن و معايب دستگاه WD HD Media Player

reza76622201
10-06-09, 13:26
تصميم گرفتم به محاسن و معايب اين دستگاه که حدود دوماهه دارم باهاش کار مي کنم بپردازم.
تمام اين چيزايي رو که در زير مي گم صرفا جهت اطلاعات دوستان هست که خودم در کار کردن با اين دستگاه بهش رسيدم و ترجمه از جايي يا Copy/Paste از جاي ديگري نيست.
معايبش:
1) اصلا فونت فارسي رو پشتيباني نمي کنه(حتي در آخرين Update).
2) عدم وجود دکمه روي بدنه و کل کارها با کنترل اتز راه دور انجام ميشه و در صورت گم شدن يا خراب شدن کنترل ديگه کارآيي نداره!!
3) فرمتهاي معروفي نظير avi و wmv رو پشتيباني نمي کنه(اين تازه تا امروزه که تست کردم بعدا هم بايد بيشتر باهاش کار کنم و فرمتهاي مختلفي رو تست کنم).
4) نميشه بهش USB DVD Drive وصل کرد و به همين دليل نيمشه DVD يا CD هاي قفل دار که غابل کپي نيستند رو ديد.(برخي از CD هاي ارژينال ايراني جديد اينگونه اند). من بخاطر اين جريان با کمپانيش مکاتبه کردم. اما پاسخشون منفي بود.
5) عدم وجود کابل HDMI در بسته(قيمتش بالاست).
6) Scan کند فايلها(اما با تنظيم ميشه اسکن رو کنسل کرد و فايل رو مستقيم اجرا کرد).

محاسن:
1) سايز بسيار کوچک و طراحي هنرمندانه.
2) کنترل از راه دور با گيرندگي قوي.
3) منوهاي متنوع و جالب جهت تنظيم.
4) تنوع فرمتهاي پشتيباني شده.
5) تنها دستگاه موجود براي پخش Full HD بدون Scale با کيفيت واقعي.
6) کمپاني بسيار عالي سازنده.
7) قابليت اتصال هاردديسک حتي 1TB که ميشه به يه دنيا فيلم و ... دسترسي داشت.
8) يک پورت اضافي جهت اتصال يک دستگاه USB ديگر.
9) عدم وجود سيستم مکانيکي باعثميشه که عمر دستگاه خيلي بالا بره و استهلاک بسيار پاييني داره.

در کل نمي دونم بگم بخريد يا نخريد. اما اينو بدونيد تنها حسن منحصربفرد اين دستگاه پخش Full HD هست. بنابراين به دارندگان تلويزيونهاي LCD که Full HD هستند پيشنهاد اکيد مي کنم که بخرن. اما واسه سايرين مي تونن محاسن و معايب رو کنار هم بزارن و تصميم بگيرن.
بازم سوالي بود در خدمتم.