PDA

مشاهده نسخه کامل : سیستم 1 میلیون تومانی جدیدم چطوره ؟

MoBiN.R
01-06-09, 15:20
سلام دوستان .. من حدود 5 روزه که سیستم قبلیمو فروختم و سیستم جدید گرفتم ... اطلاعاتشم اینجا میزارم ببینیم نظر دوستان چیه .. البته خیلی مشورت کردم از جمه از استادان این فروم و به این نتیجه رسیدم که سیستم عالی ای هست .. البته این سیستمو من 935 خریدم :

Only the registered members can see the link

CPU : AMD Phenom II X4 940 3.0 * 4 GHz ( 4 Core ) / 8 MB+L3 Cache

MainBoard : DFI LanParty JR 790GX With SB750-M2RS

Ram : Elixir 2*2 GB DDR2 800 FSB

Video : Onboard ATI HD Radean 3300 With 384 Memory Size

Power Supply : Green GP535A

HDD : SeaGate 2*500 GB = 1 TB SATA II

Monitor : SAMSUNG LCD 19" SyncMaster 1931BW Plus With SamService Garantee

Case : FOXCONN SilverShark TH-02

و در آخر سیستم قدیمیمو با سی پی یو اینتل سلرون 1.8 + رم 2 تا 256 + 2 تا هارد 80 و 40 + 2 تا سی دی رایتر + مانیتور CRT 17 اینچ به قیمت 85 فروختم :1. (38)::lol: .. حالا دوستان نظر خودشونو در مورد این سیستم جدید من بگن .. با تشکر

reza76622201
01-06-09, 15:31
دوست عزيز وقتي چيزي رو خريدي ديگه نظرخواهي فايده نداره. مبارکت باشه و انشاء الله باهاش حال کني.

MoBiN.R
01-06-09, 15:35
دوست عزيز وقتي چيزي رو خريدي ديگه نظرخواهي فايده نداره. مبارکت باشه و انشاء الله باهاش حال کني.

ممنونم ..میدونم دوست عزیز ولی خواستم هرکی هر نظری داره بگه

Labyrinth
01-06-09, 15:58
سیستم خوبی هست مبین جان

از لحاظ قدرت سیستمی خیلی سریعی هست و نسبت به قیمتش کارایی بسیار خوبی داره

انشالله برات چرخش بچرخه و باهاش ساعاتی خوبی رو سپری کنی

شاد باشی

:give_rose:

™Ali
01-06-09, 16:23
مبارک باشه ! :11():
به نظرم بهتر بود یه Power GP585 W بگیری تا در آینده به مشکل بر نخوری.
مانیتور هم سری T که جدید از SAMSUNG اومده حرف ندارن. حتی مدل FULLHD هم دارن. البته این مدل 1931BW که گرفتی کیفیت ساخت بالایی داره :give_rose:

MoBiN.R
01-06-09, 16:27
سیستم خوبی هست مبین جان

از لحاظ قدرت سیستمی خیلی سریعی هست و نسبت به قیمتش کارایی بسیار خوبی داره

انشالله برات چرخش بچرخه و باهاش ساعاتی خوبی رو سپری کنی

شاد باشی

مبارک باشه ! :11():
به نظرم بهتر بود یه Power GP585 W بگیری تا در آینده به مشکل بر نخوری.
مانیتور هم سری T که جدید از SAMSUNG اومده حرف ندارن. حتی مدل FULLHD هم دارن. البته این مدل 1931BW که گرفتی کیفیت ساخت بالایی داره :give_rose:

ممنون :give_rose::love: ... راجع به پاور بگم که فعلا 535 جواب میده و حتی اگه بخوام کارت گرافیک هم ارتقا بدم جواب میده . فکر کنم کافی باشه ... راجع به مانیتور هم آره من خیلی ازش راضیم :yes:

D J V A H I D
01-06-09, 22:53
مبین جان ... اگه رم باس 1066 یا 1333 میگرفتی بهتر بود ...!!! :great:

reza76622201
02-06-09, 07:31
ممنونم ..میدونم دوست عزیز ولی خواستم هرکی هر نظری داره بگه

خوب دوست عزيز حالا که شما نظر خواهي مي کنيد منم نظر خودمو مي گم(البته با مدرک علمي). قيمت پردازنده شما حدود 220000 تومان تقريبا معادل يک Intel Core 2 Quad Q9400 Box هست. اين در حاليست که AMD Phenom X4 940 داراي سرعت 3Ghz هست و Intel Q9550 داراي سرعت 3Ghz هست. لطفا لينک زير رو که از سايت جهاني معتبر anandtech هست باز کنيد:

هموتطور که مي بينيد 100٪ پردازنده Q9650 جلوه(صرفا جهت اطلاع شما از وضعيت پردازنده هاي Intel و AMD)

اما با هزينه اي که شما کرديد انتخاب پردازنده شما از نظر تئوري انتخاب خوبيه(به تازگي AMD قيمت پردازنده هاش رو پايين آورده) و با اين هزينه در حال حاضر اينتل با اين کارآيي نمي تونستيد تهيه کنيد. البته من قيمت مادربوردتون رو نمي دونم شايد مجموع پدازنده و مادربورد بشه حتي اينتل Q9650 با مادربورد پايينتر خريد! اما من به شخصه بنا به تجاربم بازم اينتل رو پيشنهاد مي کنم.
مارک ram شما Exilir چنگي به دل نمي زنه و جزء رمهاي مورد تاييد سايتهاي معتبر تابحال نديدم و هيچ جا هم نديدم به عنوان يک RAM در سيستمها جهت تست بکار گرفته شده باشه. مارکهاي Corsair و Crucial و G-Skillانتخابهاي بهتر و تقريبا بهترينها و مطرح ترينها در دنيا مي باشند. اينم از اين.
مارک پاورت عاليه. اما اينکه توان خروجي اون جوابگوي سيستمت هست يا نيست يه مدت که کار کردي معلوم ميشه. اما فکر کنم کافي باشه.
گرافيکت هم که Onboard هست. کارت گرافيک بدي نيست اما واسه بازيهاي فعلي حتي بالاترين گرافيکهاي Onboard هم کم ميارن. پس حتما زوم زيادي روي بازي نداري؟! (نه اينکه اصلا نشه بازي کني اما در حال حاضر رده پاييني هست واسه بازي روي کيفيت خوب)
مارک هاردديسکت رو اگر Western Digital تهيه کرده بودي خيلي بهتر بود چون تقريبا حرف اول رو از نظر کيفيت و کارآيي توي جهان مي زنه و مونتاژ تايلند هم هست و کيفيت ساخت خوبي هم داره. هاردهاي Segate همه مونتاژ چين هستند و اونايي که توي بازار ايران هستند سرعت خوبي ندارن و از نظر کيفيت و کارآيي به گرد Western digital و حتي Samsung هم نمي رسن. خوب حالا که دو تا هاردديسک خريدي آيا اونا رو با هم Raid کردي که ببيني چه غوغايي ميشه؟!
مانيتورت هم خوبه ولي با همين هزينه مي تونستي از برند AOC انتخاب بهتري داشته باشي. البته اگر مي تونستي بيشتر هزينه کني Samsung Syncmaster T220P عالي بود.

نظر کلي : سيستم خوبي داري و اميدوارم ازش راضي باشي و لذت ببري.

MoBiN.R
02-06-09, 09:26
خوب دوست عزيز حالا که شما نظر خواهي مي کنيد منم نظر خودمو مي گم(البته با مدرک علمي). قيمت پردازنده شما حدود 220000 تومان تقريبا معادل يک Intel Core 2 Quad Q9400 Box هست. اين در حاليست که AMD Phenom X4 940 داراي سرعت 3Ghz هست و Intel Q9550 داراي سرعت 3Ghz هست. لطفا لينک زير رو که از سايت جهاني معتبر anandtech هست باز کنيد:

هموتطور که مي بينيد 100٪ پردازنده Q9650 جلوه(صرفا جهت اطلاع شما از وضعيت پردازنده هاي Intel و AMD)

اما با هزينه اي که شما کرديد انتخاب پردازنده شما از نظر تئوري انتخاب خوبيه(به تازگي AMD قيمت پردازنده هاش رو پايين آورده) و با اين هزينه در حال حاضر اينتل با اين کارآيي نمي تونستيد تهيه کنيد. البته من قيمت مادربوردتون رو نمي دونم شايد مجموع پدازنده و مادربورد بشه حتي اينتل Q9650 با مادربورد پايينتر خريد! اما من به شخصه بنا به تجاربم بازم اينتل رو پيشنهاد مي کنم.
مارک ram شما Exilir چنگي به دل نمي زنه و جزء رمهاي مورد تاييد سايتهاي معتبر تابحال نديدم و هيچ جا هم نديدم به عنوان يک RAM در سيستمها جهت تست بکار گرفته شده باشه. مارکهاي Corsair و Crucial و G-Skillانتخابهاي بهتر و تقريبا بهترينها و مطرح ترينها در دنيا مي باشند. اينم از اين.
مارک پاورت عاليه. اما اينکه توان خروجي اون جوابگوي سيستمت هست يا نيست يه مدت که کار کردي معلوم ميشه. اما فکر کنم کافي باشه.
گرافيکت هم که Onboard هست. کارت گرافيک بدي نيست اما واسه بازيهاي فعلي حتي بالاترين گرافيکهاي Onboard هم کم ميارن. پس حتما زوم زيادي روي بازي نداري؟! (نه اينکه اصلا نشه بازي کني اما در حال حاضر رده پاييني هست واسه بازي روي کيفيت خوب)
مارک هاردديسکت رو اگر Western Digital تهيه کرده بودي خيلي بهتر بود چون تقريبا حرف اول رو از نظر کيفيت و کارآيي توي جهان مي زنه و مونتاژ تايلند هم هست و کيفيت ساخت خوبي هم داره. هاردهاي Segate همه مونتاژ چين هستند و اونايي که توي بازار ايران هستند سرعت خوبي ندارن و از نظر کيفيت و کارآيي به گرد Western digital و حتي Samsung هم نمي رسن. خوب حالا که دو تا هاردديسک خريدي آيا اونا رو با هم Raid کردي که ببيني چه غوغايي ميشه؟!
مانيتورت هم خوبه ولي با همين هزينه مي تونستي از برند AOC انتخاب بهتري داشته باشي. البته اگر مي تونستي بيشتر هزينه کني Samsung Syncmaster T220P عالي بود.

نظر کلي : سيستم خوبي داري و اميدوارم ازش راضي باشي و لذت ببري.

با تشکر از نظر شما دوست عزیز .. من بیشتر به خاطر 4 هسته ای بودن ، این سی پی یو رو انتخاب کردم . در مورد رم باید بگم والا خود من هم اول سعی کردم مارک های معروف رم رو بگیرم و چون عجله ای شد مجبور شدم اینو ببندم . فعلا هم ازش راضیم . اگر دیدم اذیت میکنه عوضش میکنم . در مورد هارد منم اول دنبال وسترن بودم اما از چند متخصص پرسیدم خیلیا SeaGate رو پیشنهاد دادن و حتی مکستور هم زیر نظر SeaGate کار میکنه . در ضمن من این دوتا هارد رو Raid کردم اما دیدم بعد از Raid کردن ، سیستم یه خط در میون ویندوزش میاد بالاOnly the registered members can see the link . برای همین بیخیال Raid شدم :1. (38): ..

reza76622201
02-06-09, 11:20
با تشکر از نظر شما دوست عزیز .. من بیشتر به خاطر 4 هسته ای بودن ، این سی پی یو رو انتخاب کردم . در مورد رم باید بگم والا خود من هم اول سعی کردم مارک های معروف رم رو بگیرم و چون عجله ای شد مجبور شدم اینو ببندم . فعلا هم ازش راضیم . اگر دیدم اذیت میکنه عوضش میکنم . در مورد هارد منم اول دنبال وسترن بودم اما از چند متخصص پرسیدم خیلیا SeaGate رو پیشنهاد دادن و حتی مکستور هم زیر نظر SeaGate کار میکنه . در ضمن من این دوتا هارد رو Raid کردم اما دیدم بعد از Raid کردن ، سیستم یه خط در میون ویندوزش میاد بالاOnly the registered members can see the link . برای همین بیخیال Raid شدم :1. (38): ..

دوست عزيز با همين مبلغ شما مي تونستيد 4 هسته اي اينتل هم تهيه کنيد. ضمنا قرار نيست اين RAM شما رو اذيت کنه و شايد هيچ مشکلي هم باهاش نداشته باشيد اما در باطن سرعت کيفيت و کارآيي و خيلي چيزاي ديگه(مثل آدرس دهي و ...) در رمهايي که عرض کردم بالاتره.
در مورد H.D.D Western Digital تقريبا در بهترين بودنش شکي نيست و تخصص اين شرکت صرفا هاردديسک هست و جزء پيشتازان اين تکنولوژي هست و سريعترين و با کيفيت ترين هاردديسکهاي دنيا رو مدتها. اما توي بازار چون تعدادش کمه و وارد کنندش هم خيلي کمه بايد زياد بگرديد تا پيدا کنيد اما Segate و Maxtor توي بازار ريخته و همش هم توليد چين هست(البته کيفيتشون بد نيست) و اکثر مغازه دارها زود بهتون Maxtor و Segate رو پيشنهاد مي کنن و سعي مي کنن مخ مشتري رو بزنن تا هاردشون رو بفروشن چون WD خيلي توزيعش توي ايران کم و ضعيفه و توي هر مغازه اي ديده نمي شه. اما بعد از WD توي ايران هاردهاي سامسونگ از نظر سرعت و کيفيت بهترين هستند.
نهايتا در مورد Raid سعي کنيد حتما مشکلتون رو حل کنيد تا هاردديسکهاتون Raid بشن(اين مشکل موردي است و حتما قابل حله). چون اختلاف سرعت قابل ملاحظه اي رو شاهد خواهيد بود. ببينيد باياستون Update هست؟ راستي شما هارد ديسکهاتونو اگر Raid ببنديد توان مصرفي يکم بيشتر مي شه. ممکنه پاورتون نمي کشه.
ولي بهتون قول مي دم اگر تفاوت سرعت رو ببينيد هر جور شده Raid رو اعمال مي کنيد.

ViViD
02-06-09, 11:34
پردازنده Q9550 اینتل 2830 مگاهرتز سرعت داره:great:
پردازنده Q9650 از لحاظ قیمت به نظر به صرفه نمیاد:1. (26): به تنهایی تقریباً 360 قیمت داره :whistle:

MoBiN.R
02-06-09, 12:39
دوست عزيز با همين مبلغ شما مي تونستيد 4 هسته اي اينتل هم تهيه کنيد. ضمنا قرار نيست اين RAM شما رو اذيت کنه و شايد هيچ مشکلي هم باهاش نداشته باشيد اما در باطن سرعت کيفيت و کارآيي و خيلي چيزاي ديگه(مثل آدرس دهي و ...) در رمهايي که عرض کردم بالاتره.
در مورد H.D.D Western Digital تقريبا در بهترين بودنش شکي نيست و تخصص اين شرکت صرفا هاردديسک هست و جزء پيشتازان اين تکنولوژي هست و سريعترين و با کيفيت ترين هاردديسکهاي دنيا رو مدتها. اما توي بازار چون تعدادش کمه و وارد کنندش هم خيلي کمه بايد زياد بگرديد تا پيدا کنيد اما Segate و Maxtor توي بازار ريخته و همش هم توليد چين هست(البته کيفيتشون بد نيست) و اکثر مغازه دارها زود بهتون Maxtor و Segate رو پيشنهاد مي کنن و سعي مي کنن مخ مشتري رو بزنن تا هاردشون رو بفروشن چون WD خيلي توزيعش توي ايران کم و ضعيفه و توي هر مغازه اي ديده نمي شه. اما بعد از WD توي ايران هاردهاي سامسونگ از نظر سرعت و کيفيت بهترين هستند.
نهايتا در مورد Raid سعي کنيد حتما مشکلتون رو حل کنيد تا هاردديسکهاتون Raid بشن(اين مشکل موردي است و حتما قابل حله). چون اختلاف سرعت قابل ملاحظه اي رو شاهد خواهيد بود. ببينيد باياستون Update هست؟ راستي شما هارد ديسکهاتونو اگر Raid ببنديد توان مصرفي يکم بيشتر مي شه. ممکنه پاورتون نمي کشه.
ولي بهتون قول مي دم اگر تفاوت سرعت رو ببينيد هر جور شده Raid رو اعمال مي کنيد.

بایوس من به آخرین تاریخ آپدیت شدست .. در ضمن اگر مقدار وات مصرفی هر قطعه رو حساب کنید می بینید که این عدد خیلی کمتر از 535 وات هست . با Raid کردن هارد که یه دفعه 1000 وات مصرف زیاد نمیشه که .. در ضمن من از Raid 1 میخوام استفاده کنم چون میخوام همه 1 ترابایت حفظ بشه

CENTRALPC
02-06-09, 13:02
مبارکت باشه مبین جان به نظر من سیستمت حرف نداره و خوبه:party::1. (5)::11():
فقط قسمت رم بود که اگه میشد قوی تر بندازی بهتر میشد

reza76622201
02-06-09, 13:19
بایوس من به آخرین تاریخ آپدیت شدست .. در ضمن اگر مقدار وات مصرفی هر قطعه رو حساب کنید می بینید که این عدد خیلی کمتر از 535 وات هست . با Raid کردن هارد که یه دفعه 1000 وات مصرف زیاد نمیشه که .. در ضمن من از Raid 1 میخوام استفاده کنم چون میخوام همه 1 ترابایت حفظ بشه
Mbin.R جان. اين 535Watt که ميبينيد اسميه و توان واقعي اين پاور به 320Watt هم نمي رسه. روي بدنه جعبه اون توان واقعيش رو خواهي ديد. ضمنا وقتي يک پاور مثلا توان واقعيش 300 واته براي اطمينان بيشتر بايد حداکثر مثلا 250 وات ازش استفاده بشه تا بهش فشار نياد و بتونه نرمال کار کنه.
در مورد Raid ورژنش يادم رفته . سرعت دو برابر مي شه و هيچ فضايي هم جهت بک آپ گيري تلف نميشه. به هر حال اين مدل Raid که سرعت رو دو برابر مي کنه واقعا خفنه. چون کندترين قطعه در Booting و Load کردن بازي و برنامه که هميشه سيستم از اون رنج مي بره و پردازنده و رم(اگر RAM به اندازه کافي داشته باشيد) معطل خوندن اطلاعات از هاردديسک ميشن.

Mahdi_Moosavi
02-06-09, 13:20
رضا جان می تونی این موارد از عرایضت رو با استناد به منابع معتبر ثابت کنی ؟ :

اين RAM شما رو اذيت کنه و شايد هيچ مشکلي هم باهاش نداشته باشيد اما در باطن سرعت کيفيت و کارآيي و خيلي چيزاي ديگه(مثل آدرس دهي و ...) در رمهايي که عرض کردم بالاتره.

میشه بیشتر در این مورد توضیح بدید ؟ آدرس دهی چی ؟

راستي شما هارد ديسکهاتونو اگر Raid ببنديد توان مصرفي يکم بيشتر مي شه. ممکنه پاورتون نمي کشه.

به نظرتون با توجه به سیستمی که ایشون دارند و پاورشون که توان خیلی بیشتری نسبت به مصرف سیستم کنونیشون داره ، اضافه شدن یه هارددیسک جدید به همراه استفاده از Raid ، بیشتر از 20 - 30 وات توان مصرفی بیشتری به رو به سیستم اضافه میکنه ؟

اين 535Watt که ميبينيد اسميه و توان واقعي اين پاور به 320Watt هم نمي رسه. روي بدنه جعبه اون توان واقعيش رو خواهي ديد. ضمنا وقتي يک پاور مثلا توان واقعيش 300 واته براي اطمينان بيشتر بايد حداکثر مثلا 250 وات ازش استفاده بشه تا بهش فشار نياد و بتونه نرمال کار کنه.

پاور نام برده Green GP 535A (Only the registered members can see the link)می باشد . این پاور داری 530W توان واقعی می باشد .

reza76622201
02-06-09, 13:21
پردازنده Q9550 اینتل 2830 مگاهرتز سرعت داره:great:
پردازنده Q9650 از لحاظ قیمت به نظر به صرفه نمیاد:1. (26): به تنهایی تقریباً 360 قیمت داره :whistle:
باهاتون موافقم. اما منم خدمت دوستمون عرض کردم صرفا جهت آگاهي دارم اينو مي گم والا قيمتش فعلا بالاست. من مي خواستم معادلها رو مقايسه کنم.

MoBiN.R
02-06-09, 13:55
پاور نام برده Green GP 535A (Only the registered members can see the link)می باشد . این پاور داری 530W توان واقعی می باشد .مهدی جان درست میگن .. با استناد به منابع زیر و روی جعبه و پاور 530 وات Real هست :

در قسمت Product Specification : Only the registered members can see the link
در لینک بالا کاملا واضحه که 530 وات Real هست ( البته با احتساب 15 % ولتاژ پیک )

در ضمن با توجه به وات مصرفی این قطعات با استناد به منابع زیر :

وات مصرفی سیستم با دست و دلبازی به 400 وات میرسه .. یعنی بیشتر از 150 وات دیگه تنها برای Raid مصرف میشه ؟ امکان نداره

در ضمن منتظر توضیحات و اثبات شما هستیم با توجه به پست مهدی جان : Only the registered members can see the link

Labyrinth
02-06-09, 15:17
من رفتم سایت ایسوز و اندازه مصرف سیستم مبین رو اندازه گرفتم

در بدترین شرایط سیستم 420 استفاده میکند

roben
02-06-09, 16:58
حالا که خریدید مبارک باشه این تاپیک واسه قبل از خرید من خودم این پاورو دارم با سی پی یو اینتل که مصرفش از مال شما کمتره پاور خوبیه ولی فک نمی کنم بتونید گرافیک رو ارتقا بدید الان دیگه خرید گرافیک کمتر از 4870 مقرون به صرفه نیست و من خودم چون اصلا بازی نمی کنم یه 9400 دارم و حتی یکی دوبارکه بچه ها گرافیکاشونومفت فروختند نشد بخرم اما الان خوشحالم چون گرافیک اصلا به کارم نمیاد:1. (38)::1. (5):

MoBiN.R
02-06-09, 19:45
حالا که خریدید مبارک باشه این تاپیک واسه قبل از خرید من خودم این پاورو دارم با سی پی یو اینتل که مصرفش از مال شما کمتره پاور خوبیه ولی فک نمی کنم بتونید گرافیک رو ارتقا بدید الان دیگه خرید گرافیک کمتر از 4870 مقرون به صرفه نیست و من خودم چون اصلا بازی نمی کنم یه 9400 دارم و حتی یکی دوبارکه بچه ها گرافیکاشونومفت فروختند نشد بخرم اما الان خوشحالم چون گرافیک اصلا به کارم نمیاد:1. (38)::1. (5):

ممنون دوست عزیز ... راستش منم اصلا اهل بازی نیستم که بخوام گرافیک بالا ببندم .. برای همین انتخاب کردم ..

mohammad1985
02-06-09, 23:09
به نسبت قیمتش سیستم بسیار عالی هست حالا نمی دونم اون بابایی که توی نظر سنجی زده خیلی بد هدفش چی بوده ؟! احتمالا از این اینتلی های متعصب بوده !:whistle:

reza76622201
03-06-09, 08:14
رضا جان می تونی این موارد از عرایضت رو با استناد به منابع معتبر ثابت کنی ؟ :

میشه بیشتر در این مورد توضیح بدید ؟ آدرس دهی چی ؟

به نظرتون با توجه به سیستمی که ایشون دارند و پاورشون که توان خیلی بیشتری نسبت به مصرف سیستم کنونیشون داره ، اضافه شدن یه هارددیسک جدید به همراه استفاده از Raid ، بیشتر از 20 - 30 وات توان مصرفی بیشتری به رو به سیستم اضافه میکنه ؟

پاور نام برده Green GP 535A (Only the registered members can see the link)می باشد . این پاور داری 530W توان واقعی می باشد .

چشم دوست عزيز .
روي هر ماژول RAM معمولا يک IC به عنوان مديريت آدرس دهي تعبيه شده. هر اطلاعاتي که بصورت بيت ذخيره بشه اين IC که شرکت سازنده بر روي ماژول RAM قرار داده مديريت مي کنه که کجا ذخيره بشه و آدرس اون رو ثبت مي کنه.
اينکه اين اطلاعات ورودي بر روي کدام بيت حافظه خذيره بشن و کلا عمليات Addressing در پروتکل ذخيره و بازيابي هر چه مديريت بهينه تري داشته باشه Latency time و کلا تايمينگ بهتري ارائه خواهد داد. علاوه بر اين با عنايت به سرعت بالاي RAM جنس بورد و مواد بکار رفته در ماژول RAM در سرعت و کارآيي و عمر و حتي ميزان اورکلاک پذيري اون بسيار موثر هست که مارکهايي که عرض کردم از اين نظر هم مناسب ترند.

من هنوز چند تا پاور از همين مدل دارم(واسه مشتري بستم) که روي بدنه اونا(قوطيشون) در قسمت 320Watt به عنوان توان حقيقي با ماژيک قرمز تيک خورده. شايد اونايي که من بستم ....!!!!
در مورد چه چيزي مدرک مي خواين تا خدمتتون ارائه بدم؟
بازم مي گم که بنظر من سيستم آقا Mbin.R سيستم خوبيه و توي نظر خواهي من گزينه خوب رو انتخاب کردم.
اينم از اين. سوال ديگه هم داريد در خدمتم.

MoBiN.R
03-06-09, 08:51
مهدی جان درست میگن .. با استناد به منابع زیر و روی جعبه و پاور 530 وات Real هست :

در قسمت Product Specification : Only the registered members can see the link
در لینک بالا کاملا واضحه که 530 وات Real هست ( البته با احتساب 15 % ولتاژ پیک )

در ضمن با توجه به وات مصرفی این قطعات با استناد به منابع زیر :

وات مصرفی سیستم با دست و دلبازی به 400 وات میرسه .. یعنی بیشتر از 150 وات دیگه تنها برای Raid مصرف میشه ؟ امکان نداره

چشم دوست عزيز .
روي هر ماژول RAM معمولا يک IC به عنوان مديريت آدرس دهي تعبيه شده. هر اطلاعاتي که بصورت بيت ذخيره بشه اين IC که شرکت سازنده بر روي ماژول RAM قرار داده مديريت مي کنه که کجا ذخيره بشه و آدرس اون رو ثبت مي کنه.
اينکه اين اطلاعات ورودي بر روي کدام بيت حافظه خذيره بشن و کلا عمليات Addressing در پروتکل ذخيره و بازيابي هر چه مديريت بهينه تري داشته باشه Latency time و کلا تايمينگ بهتري ارائه خواهد داد. علاوه بر اين با عنايت به سرعت بالاي RAM جنس بورد و مواد بکار رفته در ماژول RAM در سرعت و کارآيي و عمر و حتي ميزان اورکلاک پذيري اون بسيار موثر هست که مارکهايي که عرض کردم از اين نظر هم مناسب ترند.

من هنوز چند تا پاور از همين مدل دارم(واسه مشتري بستم) که روي بدنه اونا(قوطيشون) در قسمت 320Watt به عنوان توان حقيقي با ماژيک قرمز تيک خورده. شايد اونايي که من بستم ....!!!!
بازم مي گم که بنظر من سيستم آقا Mbin.R سيستم خوبيه و توي نظر خواهي من گزينه خوب رو انتخاب کردم.

با استناد به منابع ذکر شده در بالا و روی جعبه و پاور 530 وات Real هست( البته با احتساب 15 % ولتاژ پیک )
حتما یه مدل دیگه رو استباه گرفتین با این . و اگر واقعا میگین وات واقعی نیست با توجه به منابع معتبر ثابت کنید .

در مورد رم هم لطفا با توجه به منابع معتبر توضیح دهید .

reza76622201
03-06-09, 09:19
با استناد به منابع ذکر شده در بالا و روی جعبه و پاور 530 وات Real هست( البته با احتساب 15 % ولتاژ پیک )
حتما یه مدل دیگه رو استباه گرفتین با این . و اگر واقعا میگین وات واقعی نیست با توجه به منابع معتبر ثابت کنید .

در مورد رم هم لطفا با توجه به منابع معتبر توضیح دهید .

چشم.
در مورد پاور هنوز کارتونهاشو دارم(عجيبه روي جعبش توي 320 وات تيک خورده(مال 2 سال پيشه)). اما سايت و لينکي که داده بودبد رو بررسي کردم. فرمايشتون صحيحه و اين پاور ظاهرا 535Watt توان خروجي داره. بايد بررسي کنيم ببينيم جريان چي بوده.
در مورد رمها در چه موردي منبع مي خواين؟ در مورد اينکه مارکهاي ذکر شده بهترينها هستند يا تعريف Addressing ? بهتره همينجا پاسخ بدم.

اينکه آدرسينگ چيه و انواع آدرسينگ در قسمتهاي مختلف کامپيوتر چگونه انجام ميشه مي تونيد کتاب معماري کامپيوتر نوشته موريس مانو رو مطالعه کنيد.(درس سال سوم رشته مهندسي کامپيوتر) اين از اين.
اما همونطور که مي دونيد براي مثال شرکتهاي معتبري نظير Gigabyte و Asus و ... مادربورد توليد مي کنن هيچ جا نخواهيد ديد که سايت معتبري بگه فقط اين مادربوردها و ديگر هيچ. اما همه مي دونن که اين کمپانيها بهترينها رو ارائه مي دن و توي سايتها معتبر جزء اولين انتخابها براي تست سيستم هستن.
در مورد RAM هم شرکتهاي مطرح و سازندگان برتر مشخص هستند و اکثر افراد متخصص با اونا آشنايي دارن و موارد برتر هميشه در سايتها درج و براي تست استفاده مي شن.دوستان همه مي دونن که سايتهاي معتبر هميشه محصولات برتر رو انتخاب و جهت تست استفاده مي کنن. هيچوقت يه سايت معتبر نمياد براي مثال رم با مارک مثلا Spectek رو در کنار Corsair قرار بده و مقايسه کنه. برندهاي معتبر شناخته شده هستند.
اما اينکه چرا و به چه استنادي RAM هاي ذکر شده بهترين هستند فکر نمي کنم کسي از افراد متخصص و حرفه اي نسبت به صحت اطلاعات مندرج در سايت جهاني tomshardware شک نداشته باشه. لينک زير رو باز کنيد خودتون همه چيز رو مي بينيد:

لينک زير رو هم باز کنيد خالي از لطف نيست:

هيچ اسمي از RAM هاي متفرقه نظير Exilir و مثلا Extreme و ... نيومده.
راستي همونطور که قبلا هم خدمتتون عرض کردم و در چارت tomshardware هم ميبينيد مارک Corsair بالاترين Performance رو داره.
بازم موردي باشه در خدمتم(بحث دوستانه و صرفا جهت تبادل نظر هست)

MoBiN.R
03-06-09, 09:48
چشم.
در مورد پاور هنوز کارتونهاشو دارم(عجيبه روي جعبش توي 320 وات تيک خورده(مال 2 سال پيشه)). اما سايت و لينکي که داده بودبد رو بررسي کردم. فرمايشتون صحيحه و اين پاور ظاهرا 535Watt توان خروجي داره. بايد بررسي کنيم ببينيم جريان چي بوده.
در مورد رمها در چه موردي منبع مي خواين؟ در مورد اينکه مارکهاي ذکر شده بهترينها هستند يا تعريف Addressing ?

درسته 535Watt توان خروجی واقعی داره . در ضمن فکر نمیکنم 2 سال پیش اصلا GP535A اصلا تولید شده باشه چون توی سایت گرین زده New و Release Date رو مشخص نکردن . امکان داره تقلبی بوده باشه .

در مورد رم هم میخواستم منابع معتبر در مورد مقایسه مارک ها و توانشون ارائه دهید .

reza76622201
03-06-09, 10:14
دليلي نداره بخوام الکي بگم اين صرفا يه تيک با ماژيک قرمز روش خورده. من جعبشو دارم.
در مورد لينک معتبر هم بالا خدمتتون ارائه کردم . لطفا دقت کنيد. ضمنا احساس مي کنم بحث داره از حالت دوستانه خارج مي شه. در اينصورت ديگه اين بحث رو ادامه نمي دم.
ضمنا چون خودتون ID داده بوديد واسه ارتباط مستقيم من خواستم ID شما رو Add کنم تا با هم به بحث و تبادل نظر بپردازيم. اما شما Denny کردي. مهم نيست. موفق باشيد.

MoBiN.R
03-06-09, 10:28
دليلي نداره بخوام الکي بگم اين صرفا يه تيک با ماژيک قرمز روش خورده. من جعبشو دارم.
در مورد لينک معتبر هم بالا خدمتتون ارائه کردم . لطفا دقت کنيد. ضمنا احساس مي کنم بحث داره از حالت دوستانه خارج مي شه. در اينصورت ديگه اين بحث رو ادامه نمي دم.
ضمنا چون خودتون ID داده بوديد واسه ارتباط مستقيم من خواستم ID شما رو Add کنم تا با هم به بحث و تبادل نظر بپردازيم. اما شما Denny کردي. مهم نيست. موفق باشيد.

نه دوست عزیز .. بحث کاملا دوستانست و اگر احساس میکنید حرف هام شما رو ناراحت کرده معذرت میخوام .. من و دوستان فقط یه درخواست کردیم که با توجه به منابع معتبر و ارائه این منابع مارو بیشتر روشن کنید فقط همین ( فقط درخواست منم نبود ) .. در مورد آی دی بگم من آی دی هایی که نشناسم Add نمیکنم . موقع Add میپرسم "شما ؟" اگر جوابی نباشه Add نمیکنم .

reza76622201
03-06-09, 10:37
نه دوست عزیز .. بحث کاملا دوستانست و اگر احساس میکنید حرف هام شما رو ناراحت کرده معذرت میخوام .. من و دوستان فقط یه درخواست کردیم که با توجه به منابع معتبر و ارائه این منابع مارو بیشتر روشن کنید فقط همین ( فقط درخواست منم نبود ) .. در مورد آی دی بگم من آی دی هایی که نشناسم Add نمیکنم . موقع Add میپرسم "شما ؟" اگر جوابی نباشه Add نمیکنم .

خواهش مي کنم. نمي دونم لينکها رو باز کرديد و مطالب رو ديديد؟ قانع شديد؟
اين لينک هم بدک نيست:
من مجددا شما رو add مي کنم. ID من دقيقا همين نام کاربري من توي سايته.
بازم سوالي بود در خدمتم.

MoBiN.R
03-06-09, 10:56
خواهش مي کنم. نمي دونم لينکها رو باز کرديد و مطالب رو ديديد؟ قانع شديد؟
اين لينک هم بدک نيست:
من مجددا شما رو add مي کنم. ID من دقيقا همين نام کاربري من توي سايته.
بازم سوالي بود در خدمتم.

بله دوست عزیزلینک هارو دیدم .. با توجه به اینکه من نمیخوام بگم برای من بهترینه و ازین حرفا مارک های معروف ذکر شده بود توی لینک ها .. در ضمن طبق تحقیقی که من کردم مارک Elixir جزو یکی از مارک های معتبر هست و گارانتی خاص خودشو داره توی ایران ( دارای هولوگرام معتبر ) :

در ضمن در کلوب های اورکلاکینگ خارجی هم دیدم نظر خوبی روش داشتن ( میتونم منابع رو ارائه بدم )

پس نمیشه گفت مارک متفرقه و بی نام و نشانیه . در ضمن من این اطلاعات رو خاطر ثابت کردن بهتر بودن مال من نگفتم . صرفا جهت بیشتر شدن اطلاعات خودمون گفتم . با تشکر

reza76622201
03-06-09, 11:03
دوست عزيز هر RAM ي هر چند کيلويي هم باشه سايت داره و توي سايتش ازش تعريف شده.
اما شما سايت معتبر که مرجع هست رو معرفي کنيد و اينکه خود مديران سايت اونو معرفي کرده باشن. نه توي فرومها؟ اصلا يه لينک ارائه بديد که توي چارتش اين رم هم باشه. ممنونم. اصلا بهتره بحث رو با YSMG ادامه بديم.

reza76622201
03-06-09, 11:12
مبين جان لينک زير رو باز کن و خودت قضاوت کن:

قيمت Intel Core 2 Quad Q9550 همين حدود AMD Phenom II/X4 940 هست و کارآييش بالاتره.
پس باز هم اينتل انتخاب برتره.

reza76622201
03-06-09, 11:14
بازم خدمت همه دوستان قاطعانه عرض مي کنم توي هر رنج قيمتي انتخاب Intel برتره. اگه خواستيد پردازنده AMD با قيمت معرفي کنيد تا من اينتل برترش با لينک معتبر همقيمت رو بهتون معرفي کنم.

Mahdi_Moosavi
03-06-09, 12:44
چشم دوست عزيز .
اينکه اين اطلاعات ورودي بر روي کدام بيت حافظه ذخيره بشن و کلا عمليات Addressing در پروتکل ذخيره و بازيابي هر چه مديريت بهينه تري داشته باشه Latency time و کلا تايمينگ بهتري ارائه خواهد داد. علاوه بر اين با عنايت به سرعت بالاي RAM جنس بورد و مواد بکار رفته در ماژول RAM در سرعت و کارآيي و عمر و حتي ميزان اورکلاک پذيري اون بسيار موثر هست که مارکهايي که عرض کردم از اين نظر هم مناسب ترند.

بسیار عالی . تازه بحث داره گرم میشه ! تا جایی که من به یاد دارم ، Memory Controller در سیستم های PC کنونی ، یا در North Bridge تعبیه میشه یا در داخل خود پردازنده .

بر روی PCB DIMM حافظه های رایج کنونی به غیر از چیپ SPD و Memory Chip ها و چند تا مقاومت و خازن ، چیز دیگه ای دیده نمیشه . من تا حالا چنین IC یی که شما نام بردید ندیدم ! شاید هم من اشتباه می کنم !

اصلا شما یک مدل از این IC های مدیریت آدرس را برام Datasheet ش رو لینک کنید ، ممنون میشم .

کمی تشریحش کن ، اگر مطالبت منابع معتبر داشت ، انتقالش می دم به یه تاپیک استیکی در تالار مربوطه .

در مورد پاور هم من نمی دونم چرا اینقدر اصرار داری 530w واقعی بودن پاور رو رد کنی ! دیگه از لینک کمپانی وارد کننده پاور، معتبرتر می خوای ؟

این پاور اصلا دو سال پیش اصلا تولید نمی شد ! این پاور در حال حاضر قیمتی حدود 55 هزار تومان داره . اون پاوری که مد نظر شماست ، GP330A هست که قیمتش در حال حاضر حدودا 25 تومان هست .

قيمت Intel Core 2 Quad Q9550 همين حدود AMD Phenom II X4 940 هست و کارآييش بالاتره.
پس باز هم اينتل انتخاب برتره.

دوست عزیز ، شما با توجه به کدوم منبع ، قیمت این دو مدل پردازنده رو مشابه هم می دونید ؟

قیمت میانگین جهانی Intel Core 2 Quad Q9550 حدود 265 دلار هست . در صورتی که میانگین قیمت جهانی AMD Phenom II X4 940 حدود 190 دلار هست .

در واقع قیمت Intel Core 2 Quad Q9550 حدودا 40% ، بیشتر از AMD Phenom II X4 940 هست ، در صورتی که در Compare ی که خودتون از سایت Anandtech لینک دادید ، علاوه بر اینکه در بعضی از تست ها، حتی AMD Phenom II X4 940 عملکرد بهتری داره ، به طور میانگین Intel Core 2 Quad Q9550 شاید فقط 10 الی 15% درصد عملکرد بهتری از خودش نشون داده .

در مورد ادامه بحث هم اصلا نگران نباش ، به محضی که احساس کردی ، بحث از حالت دوستانه خارج شد ، فقط پست مورد نظر رو با زدن Only the registered members can see the link گذارش بدید . حتما رسیدگی میشه .

با تشکر / .

reza76622201
03-06-09, 14:05
دوست عزيز و مدير محترم جناب Mahdi_Moosavi .
ضمن عرض سلام من يه چيزي رو اشتباه به عرضتون رسوندم و منظورم اين نبود و اصلاحش مي کنم. هر بيت اطلاعات قبل از اينکه بخواد بياد توي RAM آدرسي که قرار توي RAM بهش تخصيص داده بشه بهش وصله. اما اين پکيج اطلاعاتي بوسيله چيپ موجود بر روي برد RAM (چيپ هم يه نوع IC هست دوست عزيز) تفکيک شده و اطلاعات در خانه حافظه مورد نظر درج ميشه و هنگام خوندن هم آدرس اون خونه به چيپ موجود روي برد RAM ارسال و چيپ اطلاعات مورد نظر رو بازيابي و ارسال مي کنه. همونطور هم که مي دونيد SPD يک حالت باياس مانند (ROM) داره. اين از اين.

در مورد پاور اگر کمي به نوشته هاي من دقت کنيد خواهيد ديد که در آخر پذيرفتم که مال من احتمالا مشکل دار بوده(هنوز جعبش موجوده و احتمالا يه متقلبي تيکش رو تغيير داده و يا ....) و اين مطلب رو پذيرفتم. پس در اين مورد بحثي نيست.

در مورد قسمت آخر هم خدمت شما بايد عرض کنم که لطف کنيد از خارج بيرون بيايد و بازار ايران رو ببينيد. در حال حاضر قيمت AMD Pehnom II-X4 940 در پايينترين قيمت موجود در فروشگاه حدود 265000 تومانه و اين در حاليست که قيمت Intel Core 2 Quad Q9550 Box در پايينترين قيمت موجود در فروشگاه حدود 270000 تومانه.
اگه مي خواين تا من براتون تهيه کنم. پس بهتره بريد يه قيمتي از بازار بگيريد.(جناب مبين هم گفتن خودشون پردازنده رو 265000 تومان خريدن و قيمت 320000 تومان هم بوده و Q9550 هم که توي بازار با همون قيمتي که عرض کردم ريخته) پس قيمتشون يکيه تقريبا.

و اما مورد آخرکه مقايسه اين دو پردازنده در لينک ارائه شده هست شما مطمئن هستيد که درست و با دقت نگاه کرديد!؟!؟!؟؟ در اين لينک که در 31 نرم افزار مختلف جهت حالتهاي گوناگون پردازشي مقايسه صورت گرفته با در نظر گرفتن Lower is better و higher is better از اين 31 مورد تنها در 9 مورد AMD و در 22 مورد اينتل برتر بوده!؟!؟!؟
من واقعا نمي دونم شما چجور داريد مي فرمائيد که آيا تعداد 22 نرم افزار در 31 نرم افزار به درصد ميشه 15٪!؟!؟!
خير دوست عزيز ميشه 70٪. اگه مي خواين تا تک تک نرم افزارها رو با اعداد متناظر ذکر کنم؟
ضمنا حتي در اين 9 نرم افزاري که ذکر شده AMD بهتر عمل مي کنه در جاهايي مثل Windows Media Encoder امتياز اينتل 33 و امتياز AMD برابر 32 هست(اوني که کمتره بهتره) و در جايي ديگه 3DS MAX r9-space flyby امتياز اينتل 5.5 و امتياز AMD برابر 5.4 ((اوني که کمتره بهتره) هست و در کل جاهايي که AMD جلوتره اختلاف خيلي کمه.
اما در جاهايي مثل MS Excel اينتل فاصله برتري نسبتا زيادي نسبت به AMD داره يا همچنين در Blender 2.84 و 3DS MAX r9-Underwater escape و ... .

پس لطفا دقت بيشتري بفرمائيد چون AMD Phenom II-X4 940 در 70٪ موارد از Intel Core 2 quad Q9550 عقبه و اين در حاليه که قيمتشون يکيه.

من بازم روي حرفم هستم و هر کسي در حال حاضر ادعا مي کنه AMD در هر رنج قيمتي خريد برتره قيمت و پردازنده رو بگه تا من با Chart معتبر و قيمت معادل اينتل هم قيمت و برترش رو معرفي کنم.
در کل هم که پرسرعت ترين پردازنده هاي دنيا سري Intel Core i7 هست.
جناب مبين هم که در چتي که با هم داشتيم با ارائه همين لينک نشونشون دادم که اگر Intel Q9550 خريده بودن به نفعشون بود و Performance بالاتري رو در اختيار داشتن.
اينم يه لينک ديگه از سايت معتبر و جهاني تامز هاردور :

اينم يکي ديگه:
(اختلاف خيلي خيلي زياده و AMD خيلي عقبه)

اينم يکي ديگه:

بازم لازمه؟!؟!؟!؟ همون لينک اولي که دادم از همه جامع تر بود(در سايت Anandtech) .

با تقديم احترام خدمت شما مدير محترم.

Mahdi_Moosavi
04-06-09, 02:10
ضمن عرض سلام من يه چيزي رو اشتباه به عرضتون رسوندم و منظورم اين نبود و اصلاحش مي کنم. هر بيت اطلاعات قبل از اينکه بخواد بياد توي RAM آدرسي که قرار توي RAM بهش تخصيص داده بشه بهش وصله. اما اين پکيج اطلاعاتي بوسيله چيپ موجود بر روي برد RAM (چيپ هم يه نوع IC هست دوست عزيز) تفکيک شده و اطلاعات در خانه حافظه مورد نظر درج ميشه و هنگام خوندن هم آدرس اون خونه به چيپ موجود روي برد RAM ارسال و چيپ اطلاعات مورد نظر رو بازيابي و ارسال مي کنه. همونطور هم که مي دونيد SPD يک حالت باياس مانند (ROM) داره. اين از اين.

در مورد پاور اگر کمي به نوشته هاي من دقت کنيد خواهيد ديد که در آخر پذيرفتم که مال من احتمالا مشکل دار بوده(هنوز جعبش موجوده و احتمالا يه متقلبي تيکش رو تغيير داده و يا ....) و اين مطلب رو پذيرفتم. پس در اين مورد بحثي نيست.

در مورد قسمت آخر هم خدمت شما بايد عرض کنم که لطف کنيد از خارج بيرون بيايد و بازار ايران رو ببينيد. در حال حاضر قيمت AMD Pehnom II-X4 940 در پايينترين قيمت موجود در فروشگاه حدود 265000 تومانه و اين در حاليست که قيمت Intel Core 2 Quad Q9550 Box در پايينترين قيمت موجود در فروشگاه حدود 270000 تومانه.
اگه مي خواين تا من براتون تهيه کنم. پس بهتره بريد يه قيمتي از بازار بگيريد.(جناب مبين هم گفتن خودشون پردازنده رو 265000 تومان خريدن و قيمت 320000 تومان هم بوده و Q9550 هم که توي بازار با همون قيمتي که عرض کردم ريخته) پس قيمتشون يکيه تقريبا.

و اما مورد آخرکه مقايسه اين دو پردازنده در لينک ارائه شده هست شما مطمئن هستيد که درست و با دقت نگاه کرديد!؟!؟!؟؟ در اين لينک که در 31 نرم افزار مختلف جهت حالتهاي گوناگون پردازشي مقايسه صورت گرفته با در نظر گرفتن Lower is better و higher is better از اين 31 مورد تنها در 9 مورد AMD و در 22 مورد اينتل برتر بوده!؟!؟!؟
من واقعا نمي دونم شما چجور داريد مي فرمائيد که آيا تعداد 22 نرم افزار در 31 نرم افزار به درصد ميشه 15٪!؟!؟!
خير دوست عزيز ميشه 70٪. اگه مي خواين تا تک تک نرم افزارها رو با اعداد متناظر ذکر کنم؟
ضمنا حتي در اين 9 نرم افزاري که ذکر شده AMD بهتر عمل مي کنه در جاهايي مثل Windows Media Encoder امتياز اينتل 33 و امتياز AMD برابر 32 هست(اوني که کمتره بهتره) و در جايي ديگه 3DS MAX r9-space flyby امتياز اينتل 5.5 و امتياز AMD برابر 5.4 ((اوني که کمتره بهتره) هست و در کل جاهايي که AMD جلوتره اختلاف خيلي کمه.
اما در جاهايي مثل MS Excel اينتل فاصله برتري نسبتا زيادي نسبت به AMD داره يا همچنين در Blender 2.84 و 3DS MAX r9-Underwater escape و ... .

پس لطفا دقت بيشتري بفرمائيد چون AMD Phenom II-X4 940 در 70٪ موارد از Intel Core 2 quad Q9550 عقبه و اين در حاليه که قيمتشون يکيه.

من بازم روي حرفم هستم و هر کسي در حال حاضر ادعا مي کنه AMD در هر رنج قيمتي خريد برتره قيمت و پردازنده رو بگه تا من با Chart معتبر و قيمت معادل اينتل هم قيمت و برترش رو معرفي کنم.
جناب مبين هم که در چتي که با هم داشتيم با ارائه همين لينک نشونشون دادم که اگر Intel Q9550 خريده بودن به نفعشون بود و Performance بالاتري رو در اختيار داشتن.

اينم يکي ديگه:

اينم يکي ديگه:

بازم لازمه؟!؟!؟!؟ همون لينک اولي که دادم از همه جامع تر بود(در سايت Anandtech) .

ای یایا ، چرا داغ کردی رفیق ؟ تازه بحث گرم شده . من عاشق این طور بحث ها هستم !

در ابتدا خدمتت عرض کنم که بنده علم غیب ندارم که اشتباهات شما رو قبل از خودتون متوجه بشم . این مدل برداشت شما هم هیچ گونه توجیح علمی نداره !

گفتم با توجه به منبع معتبر عرایضتون رو ثابت کنید . منتظر Datasheet یک مدل از همون IC یا چیپی که مورد نظرتون هست هستم . ضمنا اگر کمی واضح تر کار چیپ مورد نظر رو بیشتر تشریح کنید ، ممنونت می شم .

ببین دوست عزیز همانطوری که نتایج مقایسه سایت های معتبر بین الملی رو اینجا لینک می کنی ، در مورد قیمت ها هم باید به صورت جهانی بحث بشه . ما داریم بحث علمی میکنم ، وگرنه تو وضعیت فعلی بازار کامپیوتر کشور ، چه قطعه ای قیمتش مناسبه که در این مورد مثل قیمت های جهانی باشه ؟

از اون گذشته، بنده تا حدودی با قیمت های کنونی بازار ایران آشنا هستم ! بنده هم می تونم AM2+ Phenom II X4 940 - 3.0GHz رو برای شما با قیمت 215 هزار تومان تهیه کنم . اگر حرف بنده رو قبول ندارید ، می تونید قیمت های فروشگاه های آنلاین ایرانی مشاهده کنید که معمولا قیمت هاشون کمی از قیمت کف بازار بالاتره :

Phenom II X4 940 3.0GHz - Lioncomputer = 223T (Only the registered members can see the link)

Core2 Quad Q9550 2.83GHz - Lioncomputer = 276T (Only the registered members can see the link)

========================

Phenom II X4 940 3.0GHz - Rayansaba = 228T
(Only the registered members can see the link)

Core2 Quad Q9550 2.83GHz - Rayansaba = 280T
(Only the registered members can see the link)

میبینی که حتی در داخل کشور هم که وضعیت بازار مناسبی نداره، اختلاف قیمت 25% وجود داره ! از طرفی بر خلاف پردازده های BOX اینتل ، پردازنده های AMD در داخل کشور گارانتی دارند که معمولا هزینه ای هم کمپانی گارانتی کننده به قیمت نهایی پردازنده اضافه میکنه . و وگرنه شاید در داخل کشور هم اختلاف قیمت 30 الی 35% درصدی این پردازنده با Q9550 حفظ می شد .

در این مورد بحثی میمونه ؟

حقیقتش رو بخوای سر این موضوع خیلی خندیدم ! :lol:

در وحله اول خدمتت عرض کنم که بنده کارم در حال حاضر در تحریریه مجله رایانه خبر ، نوشت مقاله و تهیه Review هست . دیگه با اصطلاحاتی نظیر Lower is Better و Higher is Better آشنا هستم . نیازی به یادآوری شما دوست عزیز نیست ! :merci:

والا من دیگه حساب این رو نکرده بودم که برای این که شما درک کنی منظورم رو ، باید اینقدر مسائل رو ساده سازی کنم . باز هم در این مورد کوتاهی بنده هست !

به این صورت تصور می کنم شما متوجه خواهید شد :

ببین دوست عزیز ، شما می گی در 22 مورد از 31 نرم افزار مختلف با Processing Method های مختلف ، پردازنده اینتل بهتر عمل کرده . بنده هم با شما موافقم . ولی در اون 22 موردی که شما اشاره کردی ، آیا درصد برتری پردازنده اینتل به صورت میانگین بیشتر از 10 الی 15 درصد هست ؟

حتی در برخی از تست ها اختلاف برتری Q9550 ، به زیر 5% هم میرسه !

همانطور که قبلا اشاره کردم ، حتی در برخی از نرم افزار ها، که شماره اشاره کردی در 9 نرم افزار ، Phenom II X4 940 عملکرد بهتری داره .

تا اونجایی که من به یاد دارم برای مقایسه پردازنده ها ، درصد های اختلاف توانایی 2 پردازنده در نرم افزار های مختلف رو به صورت میانگین ملاک قرار می دهند ، حتی در نتیجه گیری های پایانی هم همین موضوع ملاک قرار می گیره .

تصور نمی کنم در مورد این موضوع به این روشنی ، شما شکی داشته باشی .

مبین عزیز هم از دوستان بنده هستند، ایشون هم نظر خودشون رو دارند .

ولی برای بنده ، نظر شخصی شما یا هر شخص دیگه ای اهمیتی نداره ! بنده وظیفه خودم می دونم ، در انجمن سخت افزاری که مسئولیتش بر عهده بنده هست ، در برابر انتشار مطالب غلط و فاقد ارزش علمی سکوت نکنم . حتی اگر شده از کارهای مهمتری که زندگی روزمره دارم می زنم ، تا این گونه بحث ها رو به سرانجام برسونم .

بنده تا انتهای بحث شما رو همراهی می کنم ، تا هر زمانی که ادامه پیدا کنه . :1. (26):

گمان نمی کنم موضوع برتری این پردازنده در این تاپیک مورد بحث قرار گرفته باشه ؟ بنده اشتباه می کنم ؟

قربونت رفیق . :merci:

موفق باشی /.

Moein
04-06-09, 07:12
Mbin.R .
در مورد Raid ورژنش يادم رفته . سرعت دو برابر مي شه و هيچ فضايي هم جهت بک آپ گيري تلف نميشه. به هر حال اين مدل Raid که سرعت رو دو برابر مي کنه واقعا خفنه. چون کندترين قطعه در Booting و Load کردن بازي و برنامه که هميشه سيستم از اون رنج مي بره و پردازنده و رم(اگر RAM به اندازه کافي داشته باشيد) معطل خوندن اطلاعات از هاردديسک ميشن.

برای رید کردن که هیچ سرعتی گرفته نشه و تقریبا هیچ تفاوتی احساس نشه نیاز به raid 0 هست در این صورت شما می تونید تا 2 برابر سرعت تک هارد و حتی بیشتر رو انتظار داشته باشید و خوب چه هارد WD چه هارد سامسونگ و چه Seagate برند خیلی مهم نیست می تونه برند با مارک تهران باشه در رید به افزایش سرعت انجام می شه

چشم.
1-در مورد رمها در چه موردي منبع مي خواين؟ در مورد اينکه مارکهاي ذکر شده بهترينها هستند يا تعريف Addressing ? بهتره همينجا پاسخ بدم.

2-اينکه آدرسينگ چيه و انواع آدرسينگ در قسمتهاي مختلف کامپيوتر چگونه انجام ميشه مي تونيد کتاب معماري کامپيوتر نوشته موريس مانو رو مطالعه کنيد.(درس سال سوم رشته مهندسي کامپيوتر) اين از اين.

3-اما همونطور که مي دونيد براي مثال شرکتهاي معتبري نظير Gigabyte و Asus و ... مادربورد توليد مي کنن هيچ جا نخواهيد ديد که سايت معتبري بگه فقط اين مادربوردها و ديگر هيچ. اما همه مي دونن که اين کمپانيها بهترينها رو ارائه مي دن و توي سايتها معتبر جزء اولين انتخابها براي تست سيستم هستن.

4-در مورد RAM هم شرکتهاي مطرح و سازندگان برتر مشخص هستند و اکثر افراد متخصص با اونا آشنايي دارن و موارد برتر هميشه در سايتها درج و براي تست استفاده مي شن.دوستان همه مي دونن که سايتهاي معتبر هميشه محصولات برتر رو انتخاب و جهت تست استفاده مي کنن. هيچوقت يه سايت معتبر نمياد براي مثال رم با مارک مثلا Spectek رو در کنار Corsair قرار بده و مقايسه کنه. برندهاي معتبر شناخته شده هستند.

5-اما اينکه چرا و به چه استنادي RAM هاي ذکر شده بهترين هستند فکر نمي کنم کسي از افراد متخصص و حرفه اي نسبت به صحت اطلاعات مندرج در سايت جهاني tomshardware شک نداشته باشه. لينک زير رو باز کنيد خودتون همه چيز رو مي بينيد:

لينک زير رو هم باز کنيد خالي از لطف نيست:

هيچ اسمي از RAM هاي متفرقه نظير Exilir و مثلا Extreme و ... نيومده.
راستي همونطور که قبلا هم خدمتتون عرض کردم و در چارت tomshardware هم ميبينيد مارک Corsair بالاترين Performance رو داره.
بازم موردي باشه در خدمتم(بحث دوستانه و صرفا جهت تبادل نظر هست)

1-رم های موجود در بازار های جهانی در 3 دسته تقسیم بندی می شن رو های low performance رم های mid performance رم های high performance شما نمی تونید مارک ها و برند ها رو مطالعه کنید شما کافیست به تاریخچه شرکت های رم سازی مراجعه کنید و ببینید که شرکت های بزرگ مانند OCZ و crusial و corsair همه بیشتر از 5 سال از تاریخچه تولیدشون نمی گزره و اما elixir که در دسته mid و low جا می گیره رو کافیه شانستون خوب باشه و در کیس 233 رو باز کنید و رم هاشو ببینید بهتره به سراغ بهترین کارت گرافیک های گذشته برید ببینید برند مموری ها چیست؟ جوابشو بهتره بدونید و هیچ حرفی رو با قاطعیت نزنید elixir هم یک شرکت مانند hynix یک شرکت تولید کننده چیپ هست مانند فاکس کان که قطعه تولید می کند و مادربورد هم در خط تولید دارد شما اگر یک قطعه از فاکس کان روی سیستمت نبود جای شک داره پس دلیل بر بد بودن این شرکت نمی شه

2-نیاز به این نیست که در رشته کامپیوتر کسی فعال باشه هر موضوعی جای خود دارد هر کسی در ضمینه کاری خود با ساده ترین مفاهیم اشنایی دارد!:yes:

3-شما برند های که میلیارد ها دلار خرج می کنن برای اینکه تبلیغی تهیه بشه رو نمی تونید مقایسه کنید. شرکت اسوس یا گیگا بایت میلیون ها دلار از در امد خود را خرج می کنند و در این راه موفق هستند و اما بعضی شرکت ها با هزینه خرج کردن کمتر در حد بضاعت مالی هستند کسی نمی تونه بگه شرکت های نام برده بد هستند اما کسانی که یک تست قطعه رو بر عهده دارند قالبا برای تست گرفتن هزینه رو دریافت می کنند اگه هم خیلی مطمئن نیستید می تونید از نزدیک ترین فرد که در tomshardware کار می کنه بپرسین HIWA

4-!!!!!!!!!!!!!

5-باز هم اسنادی نمی شه اورد شما با قاطعیت دارید می گید رم corsair بهترین رم دنیاست در صورتی که corsair از خودش هیچ نداره و تمامی چیپ های مایکرون - سامسونگ - ال پیدیا - هاینکس - الگزایر - ... رو داره استفاده می کنه شاید در یک مدل خاص از رم های با طراحی خودش استفاده کرده باشه اما عموما از بزرگترین شرکت ها استفاده می کنه

درسته 535Watt توان خروجی واقعی داره . در ضمن فکر نمیکنم 2 سال پیش اصلا GP535A اصلا تولید شده باشه چون توی سایت گرین زده New و Release Date رو مشخص نکردن . امکان داره تقلبی بوده باشه .
.

مبین جان من به شخصه بیشتر پاور های شرکت اینده سیما رو تست کردم ما کاری کردیم که اقای عمرانی با اون دست گاه بزرگش نتونسته انجام بده ما خروجی پاور 885 گرین رو به زیر 12 ولت رسوندیم با احتساب اینکه ما مینیموم پاوری که احتیاج داشتیم 1150 وات بوده:1. (2): این کارو خود اقای عمرانی هم تحسین کرد :1. (21): هیچ وقت پاور شما کم نمیاره در بیشتر مواقع شرکت ها نهایت مصرف قطعه رو ذکر می کنند که این کار در موارد خاصی اتفاق می افته و سیستم شما مطمعن باشید که با شرایط موجود هیچ وقت دچار مشکل نخواهد شد

بسیار عالی . تازه بحث داره گرم میشه ! تا جایی که من به یاد دارم ، Memory Controller در سیستم های PC کنونی ، یا در North Bridge تعبیه میشه یا در داخل خود پردازنده .

بر روی PCB DIMM حافظه های رایج کنونی به غیر از چیپ SPD و Memory Chip ها و چند تا مقاومت رو خازن ، چیز دیگه ای دیده نمیشه ؟ من تا حالا چنین IC یی که شما نام بردید ندیدم ! شاید هم من اشتباه می کنم !

اصلا شما یک مدل از این IC های مدیریت آدرس را برام Datasheet ش رو لینک کنید ، ممنون میشم .

در مورد ادامه بحث هم اصلا نگران نباش ، به محضی که احساس کردی ، بحث از حالت دوستانه خارج شد ، فقط پست مورد نظر رو با زدن Only the registered members can see the link گذارش بدید . حتما رسیدگی میشه .

با تشکر / .

مهدی جان تازگی ها شرکت crusial در رم های crucial ballistix tracer خود با استفاده از یک ic ّ برای این رم ها نوعی رخص نور ایجاد کرده که از لحاظ بازاری ها فوق العاده زیبا و مشتری پسند و از لحاظ ما یک دیباگر کاملا تخصصی شاید دوستمون منظورش همین بوده!!!!

1-ضمن عرض سلام من يه چيزي رو اشتباه به عرضتون رسوندم و منظورم اين نبود و اصلاحش مي کنم. هر بيت اطلاعات قبل از اينکه بخواد بياد توي RAM آدرسي که قرار توي RAM بهش تخصيص داده بشه بهش وصله. اما اين پکيج اطلاعاتي بوسيله چيپ موجود بر روي برد RAM (چيپ هم يه نوع IC هست دوست عزيز) تفکيک شده و اطلاعات در خانه حافظه مورد نظر درج ميشه و هنگام خوندن هم آدرس اون خونه به چيپ موجود روي برد RAM ارسال و چيپ اطلاعات مورد نظر رو بازيابي و ارسال مي کنه. همونطور هم که مي دونيد SPD يک حالت باياس مانند (ROM) داره. اين از اين.

2-در مورد قسمت آخر هم خدمت شما بايد عرض کنم که لطف کنيد از خارج بيرون بيايد و بازار ايران رو ببينيد. در حال حاضر قيمت AMD Pehnom II-X4 940 در پايينترين قيمت موجود در فروشگاه حدود 265000 تومانه و اين در حاليست که قيمت Intel Core 2 Quad Q9550 Box در پايينترين قيمت موجود در فروشگاه حدود 270000 تومانه.

3-و اما مورد آخرکه مقايسه اين دو پردازنده در لينک ارائه شده هست شما مطمئن هستيد که درست و با دقت نگاه کرديد!؟!؟!؟؟ در اين لينک که در 31 نرم افزار مختلف جهت حالتهاي گوناگون پردازشي مقايسه صورت گرفته با در نظر گرفتن Lower is better و higher is better از اين 31 مورد تنها در 9 مورد AMD و در 22 مورد اينتل برتر بوده!؟!؟!؟

.

4-جناب مبين هم که در چتي که با هم داشتيم با ارائه همين لينک نشونشون دادم که اگر Intel Q9550 خريده بودن به نفعشون بود و Performance بالاتري رو در اختيار داشتن.

اينم يکي ديگه:

اينم يکي ديگه:

1-هیچ چیپ یا ایسی وجود نداره که ادرس دهی کنه در مورد شما که دیگه رشته کامپیوتر خوندی باید بیشتر اطلاع داشته باشی که رم ها به صورت خونه های حافظه هستند و این خونه ها دائما پر و خالی می شند خودمونیش می شه مانند سکتور هارد اما با این تفاوت که خانه های حافظه رم ماندگار نیستند و تا هنگامی که برق در سیستم یا برنامه مورد نظر توسط کاربر باز باشد در خانه های حافظه قرار می گیرند سال سوم دبیرستان رشته ریاضی کتاب میانی کامپیوتر (یادش بخیر یه نگاهی هم بش کردیم ) پس از اولین خونه حافظه پر می شن و تا اخرین خونه هم ادامه پیدا می کنند و در صورتی که یک خونه با مشکل رو به رو شده باشه همون ایراد معروف صفحه ابی رو می تونید تماشا کنید

2-قیمتا والا تو ایران خیلی متفاوته شاید قابل قیاس نباشه ای ام دی 940 رو با قیمت 207.500 تومان و q9550 با 253 هزار تومان می شه تهیه کرد (فکر کنم شما تو بازار باشید من که پشت کامپیوتر هستم این قیمت ها رو روی تعداد به بنده می دن )

3-شما داری یک سی پی یو با دو طراحی مختلف رو با هم مقایسه می کنید ایا این قیاس درسته؟!؟

و اما حال به سراغ رم بیایم من چند ریویو از سایت های مختلف براتون می گزارم شما خوب دقت کن هر رم می تونه متفاوت باشه شاید در اینجا OCZ بالا باشه در جای دیگه هر برند ......

می بینی در بعضی جا ها مطلق درست نیست

در انتها الان ساعت شده 7:35 صبح از ساعت 1 تا حالا دارم مطلب می خونم که شاید حرفی رو اشتباه نزنم که بعد بر بی منبعی اون بشه
اگه حواسم نبوده به کسی بی احترامی کردم در پایان عذر می خوام و با کمال میل حاظرم دوستانه این بحث رو به یک جا برسونیم

این بحث دقیقا در یکی بزرگ ترین مرجع کامپیوتری دنیا هم شروع شده بوده اما من چیزی ازش دست گیرم نشد ! لینکش رو می گزارم شاید به درد دوستان خورد

Only the registered members can see the linkدر پایان باید بگم که خوابالو بودم که این مطالبو تایپ کردم غلط املایی داشت بگزارید کم خواب بودنم :دی:give_rose::11():

reza76622201
07-06-09, 10:18
برای رید کردن که هیچ سرعتی گرفته نشه و تقریبا هیچ تفاوتی احساس نشه نیاز به raid 0 هست در این صورت شما می تونید تا 2 برابر سرعت تک هارد و حتی بیشتر رو انتظار داشته باشید و خوب چه هارد WD چه هارد سامسونگ و چه Seagate برند خیلی مهم نیست می تونه برند با مارک تهران باشه در رید به افزایش سرعت انجام می شه

کاملا درسته اما مارک H.D.D توي کيفيت کار و تا حدي هم توي سرعت تاثير داره. به اين کم اهميتي که شما مي فرمائيد "برند مهم نيست" هم موافق نيستم. اما سرعت واقعا دوبرابر يا بيشتر ميشه. اينو تاييد مي کنم.

رم های موجود در بازار های جهانی در 3 دسته تقسیم بندی می شن رو های low performance رم های mid performance رم های high performance شما نمی تونید مارک ها و برند ها رو مطالعه کنید شما کافیست به تاریخچه شرکت های رم سازی مراجعه کنید و ببینید که شرکت های بزرگ مانند OCZ و crusial و corsair همه بیشتر از 5 سال از تاریخچه تولیدشون نمی گزره و اما elixir که در دسته mid و low جا می گیره رو کافیه شانستون خوب باشه و در کیس 233 رو باز کنید و رم هاشو ببینید بهتره به سراغ بهترین کارت گرافیک های گذشته برید ببینید برند مموری ها چیست؟ جوابشو بهتره بدونید و هیچ حرفی رو با قاطعیت نزنید elixir هم یک شرکت مانند hynix یک شرکت تولید کننده چیپ هست مانند فاکس کان که قطعه تولید می کند و مادربورد هم در خط تولید دارد شما اگر یک قطعه از فاکس کان روی سیستمت نبود جای شک داره پس دلیل بر بد بودن این شرکت نمی شه

دوست عزيز RAM هاي DRAM قديمي با مارک Panasonic هم توي زمان خودش جزء بهترينها بود اما الان هيچ جايگاهي در برندهاي مطرح نداره. اينکه RAM هاي Elixir توي برخي از کارتهاي گرافيک بکار ميرفته دليل بر مرغوبيت اون نميشه! کمااينکه RAM SpekTek هم توي کارتهاي گرافيک قبلا گذاشته ميشد و بدون مشکل کار مي کرد. اما روي برندهاي معروف کارت گرافيک مثل گيگابايت هرگز شما RAM Elixir يا SpeKtek هيچوقت نبوده.
از همه چيز مهمتر اينکه من نمي دونم کي گفته که RAM ايشون(آقاي مبين) بده! من عرض کردم انتخابهاي بهتري نظير Corsair و Crucial وجود داشت. ضمنا لطفا مدرک بياريد که RAM Corsair و Crucial که حداقل از ده سال پيش من توي بازار ايران توي ليبستها مي ديدم فقط 5 ساله که شروع به توليد کرده اند!؟ منتظر ارائه مدرک شما هستم.

نیاز به این نیست که در رشته کامپیوتر کسی فعال باشه هر موضوعی جای خود دارد هر کسی در ضمینه کاری خود با ساده ترین مفاهیم اشنایی دارد!

کاملا صحيحه. مگه کسي خلاف اينو گفته!!! ميشه بگيد اينو در پاسخ به چه حرفي مي فرمائيد؟

شما برند های که میلیارد ها دلار خرج می کنن برای اینکه تبلیغی تهیه بشه رو نمی تونید مقایسه کنید. شرکت اسوس یا گیگا بایت میلیون ها دلار از در امد خود را خرج می کنند و در این راه موفق هستند و اما بعضی شرکت ها با هزینه خرج کردن کمتر در حد بضاعت مالی هستند کسی نمی تونه بگه شرکت های نام برده بد هستند اما کسانی که یک تست قطعه رو بر عهده دارند قالبا برای تست گرفتن هزینه رو دریافت می کنند اگه هم خیلی مطمئن نیستید می تونید از نزدیک ترین فرد که در tomshardware کار می کنه بپرسین HIWA

باز هم اسنادی نمی شه اورد شما با قاطعیت دارید می گید رم corsair بهترین رم دنیاست در صورتی که corsair از خودش هیچ نداره و تمامی چیپ های مایکرون - سامسونگ - ال پیدیا - هاینکس - الگزایر - ... رو داره استفاده می کنه شاید در یک مدل خاص از رم های با طراحی خودش استفاده کرده باشه اما عموما از بزرگترین شرکت ها استفاده می کنه

عموما شرکتي که از نظر مالي قويتره کيفيت اجناسش هم قابل اطمينان تر و بهتره. دليل اينکه يک شرکت موفقه و وضع مالي خوبي داره فروش بالاست و تا کيفيت و پشتيباني يک محصول بالا نباشه مشتري نخواهد داشت. عکس اينهم عموما صدق مي کنه و شرکتهايي که محصول با قيمت نامناسب و يا کيفيت و پشتيباني نامناسب در بازار عرضه مي کنن هيچ وقت نمي تونن از نقطه مقابل خود پيشه بگيرند. مثلا مادربوردهاي Mercury با اينکه ارزان بودند فقط يکسري توزيع شدند و تمام کساني که خريده بودند پشيمان شدند و اکثرشون رو به Gigabyte Asus آوردن. اينم از اين.
و اما دوست عزيز شايد براي مثال با چيپ سامسونگ 100 برند RAM با کيفيتهاي مختلف و قيمتهاي متنوع ساخته بشه. دليلي نداره حالا که براي مثال مارک Corsair از چيپ فلان استفاده مي کنه کيفتش با RAM فلان مارک که اونم ار همين چيپ استفاده مي کنه برابر باشه. نهايتا ببينيد اگر بخواهيم هر مسئله اي که بازگو ميشه رو توجيه منفي کنيم پس به هيچ چيزي نميشه اعتماد کرد. براي مثال بگيم Gigabyte و يا Corsair بر فرض اينکه به tomshardware پول واسه تبليغ مي ده پس نميشه بگي که مادربورد يا رم خوبيه.
اينو يادتون باشه هيچ مقام يا سايت معتبري با نام بردن و يا تست يک مادربورد يا رم بيخود نمياد خودشو زير سوال ببره. در هر صورت در اين مورد بحث رو ادامه نمي دم چون مطمئنا با توجيهات منفي بي نتيجه خواهد ماند و من با فرمايش شما موافق نيستم و به نظر من tomshardware با کارشناسي دقيق و حساب شده بهترينها رو واسه تست انتخاب و استفاده مي کنه. ضمنا وقتي يه ممکلت تو خودش مخالف داشته باشه پس اينکه فلاني هم در شرکت تامز تبليغ منفي راجع به قطعات مورد استفاده بکنه چيز عجيبي نيست. شما بهتره دنبال مکاتبه با مديران و يا سطوح بالاتر جهت پاسخهاي مستند تر و معتبر تر باشيد.

مبین جان من به شخصه بیشتر پاور های شرکت اینده سیما رو تست کردم ما کاری کردیم که اقای عمرانی با اون دست گاه بزرگش نتونسته انجام بده ما خروجی پاور 885 گرین رو به زیر 12 ولت رسوندیم با احتساب اینکه ما مینیموم پاوری که احتیاج داشتیم 1150 وات بوده این کارو خود اقای عمرانی هم تحسین کرد هیچ وقت پاور شما کم نمیاره در بیشتر مواقع شرکت ها نهایت مصرف قطعه رو ذکر می کنند که این کار در موارد خاصی اتفاق می افته و سیستم شما مطمعن باشید که با شرایط موجود هیچ وقت دچار مشکل نخواهد شد

اميدوارم که اينو در پاسخ به عرايض بنده نگفته باشيد چون من در چند پست قبل پاور ايشونو کاملا تاييد کردم.

هیچ چیپ یا ایسی وجود نداره که ادرس دهی کنه در مورد شما که دیگه رشته کامپیوتر خوندی باید بیشتر اطلاع داشته باشی که رم ها به صورت خونه های حافظه هستند و این خونه ها دائما پر و خالی می شند خودمونیش می شه مانند سکتور هارد اما با این تفاوت که خانه های حافظه رم ماندگار نیستند و تا هنگامی که برق در سیستم یا برنامه مورد نظر توسط کاربر باز باشد در خانه های حافظه قرار می گیرند سال سوم دبیرستان رشته ریاضی کتاب میانی کامپیوتر (یادش بخیر یه نگاهی هم بش کردیم ) پس از اولین خونه حافظه پر می شن و تا اخرین خونه هم ادامه پیدا می کنند و در صورتی که یک خونه با مشکل رو به رو شده باشه همون ایراد معروف صفحه ابی رو می تونید تماشا کنید

دوست عزيز لطفا مطالبي رو که عرض کردم با دقت بخونيد! آدرس + اطلاعات به RAM مياد و در اونجا با چيپي که وجود داره مطلب در نقطه مذکور درج ميشه(اين بدان معني نيست که Addressing توي رم انجام ميشه). روي هر ماژول RAM يک چيپ وجود داره که همين کار رو ميکنه. اين آدرس دهي نيست اما نوعي هدايت اطلاعات به محل مورد نظر هستش. توضيحاتي که شما فرموديد کاملا واضحه اما.... شما مي فرمائيد که هيچ چيپ يا آي سي وجود نداره که آدرس دهي کنه!؟ پس آدرس دهي توي هوا انجام ميشه!؟!؟! بد نيست بدونيد که IC يا Integrated Circuit يعني مدار مجتمع که پردازنده و چيپهاي مادربورد هم نوعي IC هستند. پس مطمئن باشيد که بالاخره با هر استدلالي آدرس دهي با IC انجام ميشه.

-قیمتا والا تو ایران خیلی متفاوته شاید قابل قیاس نباشه ای ام دی 940 رو با قیمت 207.500 تومان و q9550 با 253 هزار تومان می شه تهیه کرد (فکر کنم شما تو بازار باشید من که پشت کامپیوتر هستم این قیمت ها رو روی تعداد به بنده می دن )

دوست عزيز لطفا جوسازي نکنيد. اگر به سايتهاي معتبر قيمتي نظير Rayansaba و يا کمان رايانه و يا کامپيوترمرکزي و يا ... بريد مي بينيد که قيمتها هم سطح هستند. يعني همه قيمتها با هم بالا يا پايين هستند. در هر صورت در حال حاضر شما اگر به بازار بيرد مي بينيد که قيمت AMD Phenom II/X4 940 حدود 265000 تومانه و Intel Core 2 Quad َ9550 هم حدود 270000 تومانه. اين قيمت عمومي بازاره. اينکه آقاي X به شما داره 60000 تومان 940 رو ارزونتر مي ده ممکنه يه نفر هم پيدا بشه Q9550 رو ارزون بده و اين بستگي به تعداد سفارش و نحوه ورود و مسائل زيادي داره. در هر صورت عقل سليم حکم مي کنه که خريدار به بازار بره و توي چند تا مجتمع و فروشگاههاي معتبر قيمت بگيره تا قيمت واقعي دستش بياد. بر همين اساس اين دو پردازنده توي بازار قيمتي هم سطح دارند با کارآيي متفاوت(برتري کامل اينتل).

شما داری یک سی پی یو با دو طراحی مختلف رو با هم مقایسه می کنید ایا این قیاس درسته؟!؟

بله کاملا دسته. اين حرف واقعا عجيبه!!! هر دو پردازنده از نظر Base چهار هسته اي هستند و خوب مسلمه که معماري متفاوتي دارند چون از دو کمپاني مختلف هستند. ميشه بگيد بر چه اساسي اين حرف رو مي زنيد!؟ پس به نظر شما پردازنده سري AMD Phenom II-X4 رو بايد با کدام سري اينتل مقايسه کنيم!!؟!؟!؟!؟!؟!؟ مثلا بايد با دو هسته اي اينتل مقايسه بشه؟؟!؟!؟ اصلا مگه ممکنه دو پردازنده از دو شرکت مختلف داراي طراحي يکسان باشن!؟!؟!
ضمنا شما داريد از اصل موضوع هم دور ميشد. من مي گم در حال حاضر به X تومان پول واسه خريد پردازنده هاي اينتل از نظر کارآيي بالاترن!!! شما پردازنده با قيمت واقعي(قيمتي که توي بازار رايجه) معرفي کنيد تا من معادل هم قيمت اينتلش با لينک معتبر مبني بر کارآتر بودنش رو بهتون ارائه بدم.

نهايتا با فرمايشتون هم در مورد اينکه RAM ها در جاهاي مختلف Performance هاي متفاوتي دارن موافقم. اما اگر مجموعا در همون لينکهاي موجود در سايت تامز نتيجه گيري کنيد خواهيد ديد که Corsair در بيشتر موارد حرف اول رو ميرنه.

هدف بنده هم صرفا بحث دوستانه و نتيجه گيري منطقي است.اميدوارم جسارتهاي بنده رو ببخشيد.
با تقديم احترام.

mohammad1985
07-06-09, 11:32
آقایی که فرمودی اینتل از هر لحاظ سرتره الان ای ام دی داره از لحاظ قیمت رقابت می کنه . در ضمن مثلا شما فکر کردی فنوم 940 با 965 اینتل چقدر اختلاف کارایی داره ؟ و چقدر اختلاف قیمت ؟ به عنوان مثال طرحی رو که 955 در برنامه 3DsMAX در 40 ثانیه رندر میکنه 965 در 26 ثانیه رندر میکنه . یا همین طرح رو Q9550 در 38 ثانیه رندر میکنه یعنی واقعا برای فقط 14 ثانیه اختلاف با 965 اینقدر باید اختلاف قیمت داشته باشن ؟

reza76622201
07-06-09, 12:26
آقایی که فرمودی اینتل از هر لحاظ سرتره الان ای ام دی داره از لحاظ قیمت رقابت می کنه . در ضمن مثلا شما فکر کردی فنوم 940 با 965 اینتل چقدر اختلاف کارایی داره ؟ و چقدر اختلاف قیمت ؟ به عنوان مثال طرحی رو که 955 در برنامه 3DsMAX در 40 ثانیه رندر میکنه 965 در 26 ثانیه رندر میکنه . یا همین طرح رو Q9550 در 38 ثانیه رندر میکنه یعنی واقعا برای فقط 14 ثانیه اختلاف با 965 اینقدر باید اختلاف قیمت داشته باشن ؟

دوست عزيز لطفا مطالب رو کامل و با دقت بخونيد. اينکه مي فرمائيد که AMD داره از نظر قيمت رقابت مي کنه بر چه اساس و مدرکي اين حرف رو مي زنيد؟ لطفا ابتدا دو CPU هم قيمت از AMD و Intel معرفي کنيد و سپس با يک لينک معتبر نشون بديد AMD برتره!؟ اين از اين.
لطفا عباراتتون رو کامل و صحيح وارد کنيد. منظورتون از Intel 965 چي هست؟؟؟؟؟ اصلا 955 و 965 چيه؟ لطفا کامل و دقيق بنويسيد. اينم از اين.
اصلا منظورشما رو متوجه نمي شم. لطفا عناوين CPU ها رو دقيق ذکر کنيد و لينک معتبر مبني بر برتري AMD ارائه بديد. سايت anandtech توي اين زمينه مي تونه کمکتون کنه.
ضمنا قيمتها رو هم دقيق يا حدودي ذکر کنيد. اگرم بخوايد کافيه دو پردازنده مورد نظرتون رو بفرمائيد تا من کاملا خدمتتون همه چيز رو عرض کنم.(حتي پردازنده AMD مورد نظرتون هم بفرمائيد بقيش رو من در خدمتتون هستم)
در کل خواهشمندم دقيق و علمي صحبت کنيد. با تشکر.منتظرم.

Labyrinth
07-06-09, 19:12
لازم شد من یکسری موارد رو بگم
در حافظه ی موقت ( Ram ) تعیین کننده ی کیفیت و کارایی سه عامل هستن یکی چیپ و دیگری PCB و سوم چیپ SPD .

در مورد آدرس دهی و ... هم به نظرم منظور شما DMA است ( Direct Memory Access )
برای اطلاعات بیشتراین صفحه (Only the registered members can see the link) رو بخونید

برای مقایسه پردازنده ها این تصویر رو نگاه کنید

درمورد قیمت هم دوستان گفتن Phenom II 940 قیمتش زیر 225 هست و Q9550 قیمتش زیر 280 هست و Q9400 قیمتش نزدیک به 230 هزار تومان است
من بشخصه اینتل رو انتخاب میکنم اونم بخاطر اورکلاک پذیری بیشتر و موارد دیگه هست
با توجه به قیمت Phenom II 940 و قیمت Q9400 که نزدیک به هم هستن کارایی Phenom II 940 بیشتر از Q9400 است

این مورد که میگم در شرایط اورکلاک هست

یکی دیگر از عوامل سنجیدن دو پردازنده فرکانس اونها هست بطور مثال Phenom II 940 دارای فرکانس 3.0 و Q9550 دارای فرکانس 2.8 میباشد

به نظر شما اگر فرکانس Q9550 با فرکانس Phenom II 940 یکی بشود چقدر تفاوت کارایی وجود دارد

باز هم میگم در شرایط عادی Phenom II 940 نسبت به قیمتش کارایی بسیار بالایی دارد و نسبت به پرازنده ی هم قیمت در اینتل کارایی بهتری دارد

با تشکر امیر

mohammad1985
08-06-09, 00:51
دوست عزيز لطفا مطالب رو کامل و با دقت بخونيد. اينکه مي فرمائيد که AMD داره از نظر قيمت رقابت مي کنه بر چه اساس و مدرکي اين حرف رو مي زنيد؟ لطفا ابتدا دو CPU هم قيمت از AMD و Intel معرفي کنيد و سپس با يک لينک معتبر نشون بديد AMD برتره!؟ اين از اين.
لطفا عباراتتون رو کامل و صحيح وارد کنيد. منظورتون از Intel 965 چي هست؟؟؟؟؟ اصلا 955 و 965 چيه؟ لطفا کامل و دقيق بنويسيد. اينم از اين.
اصلا منظورشما رو متوجه نمي شم. لطفا عناوين CPU ها رو دقيق ذکر کنيد و لينک معتبر مبني بر برتري AMD ارائه بديد. سايت anandtech توي اين زمينه مي تونه کمکتون کنه.
ضمنا قيمتها رو هم دقيق يا حدودي ذکر کنيد. اگرم بخوايد کافيه دو پردازنده مورد نظرتون رو بفرمائيد تا من کاملا خدمتتون همه چيز رو عرض کنم.(حتي پردازنده AMD مورد نظرتون هم بفرمائيد بقيش رو من در خدمتتون هستم)
در کل خواهشمندم دقيق و علمي صحبت کنيد. با تشکر.منتظرم.
اتفاقا کامل خوندم ! با توجه به اینکه پردازنده ای ام دی در حال حاضر نسبت به رده های مشابه در اینتل ضعیفتر هستن ای ام دی با کاهش قیمت سعی در فروش و حفظ بازار داره ! همین نمونه قیمت Q9550 و فنوم 940 که تقریبا در یک حد هستن ولی اختلاف قیمتی فاحش دارن . اگه مثلا 940 بشه 300 دلار و Q9550 بشه 300 دلار کی میره 940 بگیره ؟!
اما در موردی که بالا گفتم مگه اینتل چند تا سی پی یو 965 ساخته به غیر از core i7 965 ؟! و همین طور ای ام دی چند تا سی پی دیگه ساخته که اسمشون 955 هست به غیر از Phenom II 955 ؟ البته این خیلی مهم نیست حرف من اینه یعنی واقعا اختلاف قیمتی که این پردازنده با مثلا Q9550 داره اونقدر هم کارایی داره ؟ که مثلا برای طرحی که 9550 در 38 ثانیه رندر میکنه 965 در 26 ثانیه رندر میکنه مثلا 600 هزار تومن بیشتر پول بدم ؟

reza76622201
08-06-09, 07:15
فکر مي کنم که کم کم به نتايج نهايي رسيده باشيم و نمودارها و ... همه گوياي همه مسائل باشن. فقط من نمي دونستم قيمت X4 940 اينقدر افت کرده!
دوست عزيز جناب Destiny بخاطر اطلاع رساني ممنونم. محمد آقا از شما هم ممنون و عقيده شما هم برام محترمه.
موفق باشيد.

gts
08-06-09, 10:23
چیز با حالییه خوراکه منه:11():

reza76622201
08-06-09, 11:04
دوست عزيز توجه داشته باشيد در صورتي انتخاب خوبيه که شما بخواين حداکثر 210000 تومان واسه پردازنده هزينه کنيد. در غير اينصورت انتخابهاي بهتري داريد.

reza76622201
09-06-09, 13:05
دوستان عزيز قيمت AMD به شدت افت کرده و در حال حاضر واسه اونايي که هزينه هم براشون مهمه AMD انتخاب برتريه.

mohammad1985
10-06-09, 00:12
ممنون از اطلاعاتتون این بسیار خوبه رقابت بسیار سنگین این دو شرکت در نهایت به نفع من و شما مصرف کننده هست . اگه رقابت نبود مثلا ای ام دی وجود نداشت شاید الان داشتیم با پنتیوم 2 233 مگاهرتزی حال میکردیم !

hadibahal
12-06-09, 10:39
از نظر من بزرگترین امنیاز AMD به Intel اینه که میشه با یک مادربورد +AM2 تمامی CPU را ساپورت کردو این برای من که سیستم ام رو میخواهم هر ساله Update کنم امتیاز عالی است

reza76622201
13-06-09, 15:10
از نظر من بزرگترین امنیاز AMD به Intel اینه که میشه با یک مادربورد +AM2 تمامی CPU را ساپورت کردو این برای من که سیستم ام رو میخواهم هر ساله Update کنم امتیاز عالی است

دوست عزيز اولا که اصلا آينده قابل پيش بيني نيست و هر لحظه ممکنه AMD نسبت به تغيير سوکت پردازنده هاي جديدش اقدام کنه. دوما Intel که فقط توي دو سري يعني LGA 775 و LGA1366 سوکت داره و بر عکس AMD که چندين مدل سوکت داره خيلي بهتر و استانداردتر عمل کرده و از اين نظري که شما مي فرمائيدا به نظر من کاملا بر عکسه.شما يک مادربورد با چيپ P45 که بخريد تمام پردازنده هاي اينتل از Pentium4 گرفته تا Core 2 Quad Extreme ّEdition رو مي تونيد روش سوار کنيد. اما تنوع سوکتهاي AMD در چند سال گذشته خيلي زياده!!!
پس اتفاقا اينتل از اين نظر برتري کامل داره و هرگز اين يک برتري AMD نيست.
ضمنا ميشه امتيازهاي ديگه(جز قيمت فعلي) که AMD نسبت به اينتل داره رو بفرمائيد ما هم بدونيم؟