PDA

مشاهده نسخه کامل : مشكل با اوركلاك AMD atlon x2 5200

lorn
28-05-09, 20:23
سلا به همه من يه مشكلي دارم با اور cpu اينم سيستم من:

cpu: AMD atlon x2 5200
main: GIGABYTE GA-M56S-S3
ram: patriot bus 800
gpu: ASUS 8500GT SILENT MAGIC
power:GREEN 580w

اينم عكس از منو M.I.T مادربرد
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)">

cpu ferecuncy اخرش 500 هستش (يعني برد مي تونه تا 500 رو توليد كنه)
cpu clock ratio از 5x شروع ميشه .........................13x

خب من مشكلي كه دارم اينه cpu ferecuncy را روي 216 مي زارم و cpu ratiot را رو 13x و به فركانس 2.8
دست پيدا مي كنم حالا هر كاري كه مي كنم از 2.8 بالاتر برم نمي شه يعني مجبور مي شم clr cmos كنم .
ولتاژ مي دم نمي شه ضريب رو بالا پايين مي كنم نمي شه ( منظور از نمي شه يعني روشن نمي شه مجبور مي شم clr cmos كنم تا روشن شه )

در ضمن فن استوك هستش و مي خوام با فركانس 3.0 و 3.2 بازي كنم :1. (38):

جون من اين تا پيك ما رو جواب بدين استادان بزرگ

پيروز باشيد

Mahdi_Moosavi
29-05-09, 22:56
سلا به همه من يه مشكلي دارم با اور cpu اينم سيستم من:

cpu: AMD atlon x2 5200
main: GIGABYTE GA-M56S-S3
ram: patriot bus 800
gpu: ASUS 8500GT SILENT MAGIC
power:GREEN 580w

اينم عكس از منو M.I.T مادربرد
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)">

cpu ferecuncy اخرش 500 هستش (يعني برد مي تونه تا 500 رو توليد كنه)
cpu clock ratio از 5x شروع ميشه .........................13x

خب من مشكلي كه دارم اينه cpu ferecuncy را روي 216 مي زارم و cpu ratiot را رو 13x و به فركانس 2.8
دست پيدا مي كنم حالا هر كاري كه مي كنم از 2.8 بالاتر برم نمي شه يعني مجبور مي شم clr cmos كنم .
ولتاژ مي دم نمي شه ضريب رو بالا پايين مي كنم نمي شه ( منظور از نمي شه يعني روشن نمي شه مجبور مي شم clr cmos كنم تا روشن شه )

در ضمن فن استوك هستش و مي خوام با فركانس 3.0 و 3.2 بازي كنم :1. (38):

جون من اين تا پيك ما رو جواب بدين استادان بزرگ

پيروز باشيد

با سلام و عرض ادب .

قبل از اینکه جواب شما دوست عزیز رو بدم لازم می دونم یه موضوع رو برای همه کاربرهایی که این جمله رو آخر درخواستشون تو تاپیکی که ایجاد می کنند یادآوری کنم .

شما وقتی این جمله رو آخر پستتون اضافه می کنید، به ضرر خودتون هست . چون در عمل مشاوره دوستانی که شاید خیلی متخصص هستند ولی درجه کاربری عادی دارند رو از دست می دید .

تو این فروم های مجازی تحت وب، واژه ای به نام "استاد" یا امثال این ها هیچ گونه وجود خارجی نداره . همه مثل هم هستیم ، هدف اینه که به هم کمک کنیم و کار همدیگرو راه بندازیم .

======================================
اما مشکل شما به احتمال زیاد اینکه فرکانس HT پردازنده زیاد میشه و این مقدار خارج از توانایی پردازنده و مادربورد هست . شما وارد Setup Bios که شدید Ctrl+F1 رو بزنید . آبشن های جدیدی به Setup اضافه میشه . اگر آبشنی به نام Hyper Transport Ratio یا HT Frequency پیدا کردید اون رو روی 4 یا 800Mhz قرار بدید . اینطوری با اعمال Vcore مناسب می تونی با فن استوک حداکثر تا همون 3000 الی 3200Mhz رو پایدار کنی .

اگر باز هم موفق نشدی در بیشترین حالتی که میتونی سیستم رو بوت کنی ، بالا بیا و از تب های CPU , SPD , Mainboard و Memory نرم افزار CPU-Z شات بزار تا بررسی بشه .

موفق باشی .

AMD>INTEL
30-05-09, 01:33
اپ ديت بايوس به نسخه هاي جديد تر امكان اور رو افزايش ميدهد . استفاده كولينگ غير استوك همراه خمير zerotherm هم مناسب هست .

AMD>INTEL
30-05-09, 01:37
Only the registered members can see the link

lorn
31-05-09, 09:34
دست شما درد نكنه خيلي اقايي مهدي جان من بايد اين بگم كه اگه شما بعد از گذشته 5 روز تاپيك شما بي جواب بمونه ناراحت نمي شي ديگه خوصوصا اگه تازه كارم باشي منم منظورم از اين واژه (كه به توصيه ي شما ديگه تكرار نمي شه) اين بود كه من همه بچه هاي فروم رو بالا تر از خودم مي دونم. فقط همين.

amd_intel جان از شما هم متشكرم.

lorn
31-05-09, 11:19
هر كاري كردم نشد

اينم عكس هاي كه خواستين فقط با تغيير fbs

از tab cpu

از Tab mainbord

از tab ram

lorn
31-05-09, 11:25
اينم عكس از منويي كه اضافه شد واسه اينكه بهتر راهنمايي كنيد

lorn
31-05-09, 11:34
راستي نظرتونو در مورد مادربرد بگيد آيا مادربرد خوبي واسه اور كلاك هست ؟

من اين مادربرد رو تقريبا 1.5 سال پيش خريدم

Mahdi_Moosavi
31-05-09, 13:05
راستي نظرتونو در مورد مادربرد بگيد آيا مادربرد خوبي واسه اور كلاك هست ؟

من اين مادربرد رو تقريبا 1.5 سال پيش خريدم

مادربورد بدی نیست . ولی برای اورکلاک حرفه ای مناسب نیست .

خب اینطور ه از شواهد معلومه ، پردازنده شما 90nm با هسته Windsor هست و 90w TDP که با توجه به مادربوردی که شما دارید کار رو سخت تر می کنه .

ضمنا Bios مادربوردت قدیمیه ، بهتره آپدیت کنی . آخرین ورژن رو از این لینک (Only the registered members can see the link)بگیر و با استفاده از این آموزش (Only the registered members can see the link) آپدیت کن .

شما آبشن NB HT Width رو روی Auto و NB HT SPEED رو روی 4 تنظیم کنید .

Vcore پردازنده رو هم تا به صورت پله پله تا 1.45v امتحان کنید .

اگر باز هم موفق نشدید دو تا احتمال می مونه ! تا بعد بررسی بشه .

WORYA_SH
31-05-09, 14:36
با توجه به راهنمایی خوب جناب موسوی من وارد بحث نمی شم مشکل اینجاست که بازم دوستمون توضیح دادند :
(
شما آبشن NB HT Width رو روی Auto و NB HT SPEED رو روی 4 تنظیم کنید .

Vcore پردازنده رو هم به صورت پله پله تا 1.45v امتحان کنید .

)
البته با این مین و کولینگی که دارید شما تا 3000 می تونید اور کنید.

lorn
31-05-09, 15:45
از راهنمايي تون سپاس گذارم تازه از دانشگاه برگشتم
همين الان كارايي كه گفتين رو انجام مي دم نتيجه اش رو سريع مي گم

در ضمن مي توني بگي آقا مهدي چرا با توجه به main و cpu كار سخته؟(شرمنده اگه سوالم مبتدي هستش)

از شما همworya_sh خيلي ممنونم كه به جمع ما پيوستين
باز هم مي گم خيلي ممنون

lorn
31-05-09, 16:08
عزيز تنظيماتي كه فرمودي انجام شد ولي بازم سيستم روشن نشد :1. (28):

من سعي مي كنم تا بايوس رو update كنم
update كه كردم دوباره گذارش مي دم

پيروز باشيد

lorn
31-05-09, 21:28
با سلام بعد كلي مصيبت گير آوردن فلاپي رام و ......:1. (8):

update كردم بايوس رو ولي از همون 2.8 بيشتر نتونستم برم چه كنم؟

مي خوايد عكس از بايوس به روز شده بزارم ( البته زياد فرق نكرده تغييراتش جزيي)؟

راه حل هاي پيش نهاديتون چيه ؟

بي صبرانه منتظرم :1. (12):

پيروز باشيد

Mahdi_Moosavi
31-05-09, 23:25
با سلام بعد كلي مصيبت گير آوردن فلاپي رام و ......:1. (8):

update كردم بايوس رو ولي از همون 2.8 بيشتر نتونستم برم چه كنم؟

مي خوايد عكس از بايوس به روز شده بزارم ( البته زياد فرق نكرده تغييراتش جزيي)؟

راه حل هاي پيش نهاديتون چيه ؟

بي صبرانه منتظرم :1. (12):

پيروز باشيد

برادر از این بعد دیگه اورکلاکی که می کنی کاربردی نیست . فقط به درد ثبت رکورد می خوره .

1 - CPU Vcore رو تا 1.55v افزایش بده . احتمال زیاد اگر می خوای بالاتر بری باید کولینگ بهتری دست و پا کنی .

2 - یک عکس از منوی DRAM Configuration بگیر .

lorn
01-06-09, 00:12
آخه چرا كاربردي نيست :cry:

منظورت از غير كاربردي چيه ؟ ( بابا من قلبم ضعيف با ما از اين شوخيا نكنيد(شوخي بود) )

بعدشم آقا مهدي ولتاژ رو تا 1.5 بيشتر نمي شه كرد ؟

به نظر بنده حقير مشكل از ولتاژ نيست ؟ آخه من تو بقيه تاپيكها خواندم طرف بعد اينكه 400-500 اور كرد بعد تازه شروع به دادن ولتاژ كرده .

lorn
01-06-09, 00:21
اينم عكس قسمتي كه فرمودين

">Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

من نمي فهمم آخه مشكل از چيه ايراد از مادربرد ؟ يا از cpu ؟

حداقل موضوع رو روشن كنيد ما هم بفهميم لطفا

mohammad1985
01-06-09, 01:31
من نمی دونم چرا اینقدر شما به مشکل میخوری ! من همین 5200 رو تا نزدیک 3100 اور کردم بدون مشکل و حتی افزایش ولتاژ ولی بیشتر نمیشه باید ولتاژ بدم و تخصصی تر روش کار کنم البته 5200 زیاد خوب اور نمیشه قبلا یه 4000 داشتم خیلی راحت از 2100 میرسوندم به 2700 با پایداری بالا ولی 2800 ناپایدار میشد حالا اینو نمیشه از 300 مگاهرتز بیشتر اور کرد بدون افزایش ولتاژ

lorn
01-06-09, 10:06
شما كه تا 3.1 اور كردي ولتاژ cpu رو چند بود ؟

مادربرد شما چي بود ؟

lorn
01-06-09, 11:24
اينجا كسي اور amd كار كرده( اصلا) ؟

بي صبرانه منتظر راهنمايي هاتون هستم (هر كي متونه كمك كنه )

پيروز باشيد

AMD>INTEL
01-06-09, 19:07
منتني مكه لينك دادم از پايه توضيح دادده

Mahdi_Moosavi
01-06-09, 19:39
آخه چرا كاربردي نيست

منظورت از غير كاربردي چيه ؟ ( بابا من قلبم ضعيف با ما از اين شوخيا نكنيد(شوخي بود) )

بعدشم آقا مهدي ولتاژ رو تا 1.5 بيشتر نمي شه كرد ؟

به نظر بنده حقير مشكل از ولتاژ نيست ؟ آخه من تو بقيه تاپيكها خواندم طرف بعد اينكه 400-500 اور كرد بعد تازه شروع به دادن ولتاژ كرده .

چون با Vcore بالا نمیشه به صورت 24/7 از سیستم استفاده کرد . ممکنه پردازنده آسیب ببینه .

مشکل شما به احتمال زیاد کولینگ هست . باید به فکر کولینگ بهتر باشید .

اينم عكس قسمتي كه فرمودين

من نمي فهمم آخه مشكل از چيه ايراد از مادربرد ؟ يا از cpu ؟

حداقل موضوع رو روشن كنيد ما هم بفهميم لطفا

Memory Clock رو روی DRR2 667Mhz بگذار ببین فرقی میکنه .

دقیقا از چه فرکانسی به بعد تصویر نداری ؟

lorn
01-06-09, 20:52
اهان پس ايراد از خنك سازيه .

درست حق باشماست آخه الانم كه من بازي سنگين بازي مي كنم فن اندازه يه موتور خونه ايجاد صدا مي كنه

يه سوال واسم پيش امد

سيستم چه جوري دما بالا رو حس مي كنه يعني چه جوري مي فهم دما بالاست كه تصوير نمياد ؟
(نكته:اين سيستم من روشن مي شه ولي تصوير نداره )

بعد اقا مهدي مي توني يه خنك كننده amd معرفي كني كه قيمتش بين 50-70 معرفي كني كه ديگه مشكل دما نداشته باشيم تا فركانس 4.0 كه اگه بازم خريد كولر مناسب چاره ساز نبود ديگه برم يه سيستم نو بخرم

lorn
01-06-09, 20:54
اگر كولر خرديم
1. مشكل حل شد نتايج رو مي زارم

اگه كولر خريدم
2. مشكل حل نشد باز هم مطرح مي كنم تا بازم بررسي بشه .

پيروز باشيد

Mahdi_Moosavi
01-06-09, 23:06
اهان پس ايراد از خنك سازيه .

درست حق باشماست آخه الانم كه من بازي سنگين بازي مي كنم فن اندازه يه موتور خونه ايجاد صدا مي كنه

يه سوال واسم پيش امد

سيستم چه جوري دما بالا رو حس مي كنه يعني چه جوري مي فهم دما بالاست كه تصوير نمياد ؟
(نكته:اين سيستم من روشن مي شه ولي تصوير نداره )

بعد اقا مهدي مي توني يه خنك كننده amd معرفي كني كه قيمتش بين 50-70 معرفي كني كه ديگه مشكل دما نداشته باشيم تا فركانس 4.0 كه اگه بازم خريد كولر مناسب چاره ساز نبود ديگه برم يه سيستم نو بخرم

دوست عزیز برای هر چیزی در دنیا محدودیت وجود داره ! تا حالا برای پردازنده شما (Only the registered members can see the link) حتی به صورت نیمه پایدار هم فرکانس 4Ghz ثبت نشده !

شما با تهیه بهترین خنک کننده های آبی هم نمی تونید روی فرکانس بالاتر از 3200Mhz برای این پردازنده حساب کنید . البته قبلا هم گفتم که مادربورد حرفه ای ندارید !

از طرفی شما اگه می خوای تا حدود 700 هزار تومان هزینه کولینگ بکنید ، می تونید پردازنده جدیدی بخرید ، برای شما همین پردازنده رو 30 تومان که بفروشید + 70 تومان هزینه ای که برای خرید کولینگ کنار گذاشته باشید می تونید یک Phenom X3 8750 - 2.4GHz تهیه کنید . این پردازنده به راحتی با فن خودش تا 3GHZ اورکلاک میشه . از طرفی حتی بدون اورکلاک از پردازنده فعلی شما چیزی حدود 30 الی 40 (Only the registered members can see the link) درصد قدرتمندتره .

اگر كولر خرديم
1. مشكل حل شد نتايج رو مي زارم

اگه كولر خريدم
2. مشكل حل نشد باز هم مطرح مي كنم تا بازم بررسي بشه .

پيروز باشيد

پیشنهاد می کنم هیچ وقت دو برابر قیمت فعلی پردازنده، هزینه کولینگ براش نکن . :1. (26):

mohammad1985
01-06-09, 23:57
شما كه تا 3.1 اور كردي ولتاژ cpu رو چند بود ؟

مادربرد شما چي بود ؟
مین : ASUS M2A-VM با چیپ پل شمالی ای ام دی 690 و جنوبی اس بی 600
و سی یو من با مال شما فرق داره 65 نانومتری که 1 مگ کش داره و مال شما 95 نانومتری دارای 2 مگ کش هست .
البته زیر 3100 بود ولی حدودا 3070 تا 3080 همین حدودا بود خورده اش رو یادم نیست ولتاژم زیر 1.5 ولت بود . ولتاژ دیفالت پردازنده شما چنده ؟

lorn
02-06-09, 00:07
باشه پس حالا كه cpu من ضعيفه پس يه cpu معرفي كنيد كه بتونم تا 4.0 اور كنم با يه كولر مشتي:give_rose:

علاوه بر cpu كه زحمت معرفي رو مي كشي .
بهترين air coolling رو هم بگو ديگه خلاص من ديگه مزاحمت نمي شم.

(نكته : مادر برد رو هم در نظر داشته باش .)
(نكته: اگه cpu با مشخصاتي كه گفتم با توجه به مين پيدا نشد بهترين cpu كه رو مين من ساز گار واسه اور رو معرفي كن)
بودجه واسه cooling و cpu رو 300 در نظر بگير (aircooling مي خوام حتما)

در كل شرمنده شما هم شديم
شرمنده خيلي زحمت تون دادم

پيروز باشيد

lorn
02-06-09, 00:09
مین : ASUS M2A-VM با چیپ پل شمالی ای ام دی 690 و جنوبی اس بی 600
و سی یو من با مال شما فرق داره 65 نانومتری که 1 مگ کش داره و مال شما 95 نانومتری دارای 2 مگ کش هست .
البته زیر 3100 بود ولی حدودا 3070 تا 3080 همین حدودا بود خورده اش رو یادم نیست ولتاژم زیر 1.5 ولت بود . ولتاژ دیفالت پردازنده شما چنده ؟

ديفالت 1.35

من هيج رقمه cpu بالا تر از 2.8 نميره كه بخوام ولتاژ اضافه كنم

Mahdi_Moosavi
02-06-09, 01:57
باشه پس حالا كه cpu من ضعيفه پس يه cpu معرفي كنيد كه بتونم تا 4.0 اور كنم با يه كولر مشتي:give_rose:

علاوه بر cpu كه زحمت معرفي رو مي كشي .
بهترين air coolling رو هم بگو ديگه خلاص من ديگه مزاحمت نمي شم.

(نكته : مادر برد رو هم در نظر داشته باش .)
(نكته: اگه cpu با مشخصاتي كه گفتم با توجه به مين پيدا نشد بهترين cpu كه رو مين من ساز گار واسه اور رو معرفي كن)
بودجه واسه cooling و cpu رو 300 در نظر بگير (aircooling مي خوام حتما)

در كل شرمنده شما هم شديم
شرمنده خيلي زحمت تون دادم

پيروز باشيد

بقیه بحث رو بهتره تو این تالار ادامه بدی : مشاوره ، اطلاع رســانـي و قيمت انــواع سـخت افزار (Only the registered members can see the link)

با تشکر /.

mohammad1985
02-06-09, 23:14
راستی سیستم عاملت چیه ؟
سیستم من بدون افزایش ولتاژ تا باس اسپید 224 کاملا پایداره از 225 بعضی مواقعه خوبه بعضی مواقعه قاطی میکنه !
224*13.5 = 3024 MHZ بدون افزایش ولتاژ خیلی راحت و عالی کار میکنه .