PDA

مشاهده نسخه کامل : غیرقابل برگشت کردن اطلاعات ( غیرقابل ریکاور ) هارد

MoBiN.R
28-05-09, 12:30
با سلام خدمت دوستان غزیز .. راستش من سیستم جدید بستم . میخوام سیستم قدیمیمو بفروشم 2 تا هارد IDE دارم روش یکی 40 و یکی 80 ... حالا میخوام کاری کنم که اطلاعات هاردم غیرقابل برگشت بشن و با پیشرفته ترین روش ریکاور قابل برگشت نباشن .. میخواستم بدونم با روش های Wipe یا Zero Fill میشه یا نه اگه میشه چطوری ؟ ... اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم

CENTRALPC
28-05-09, 13:57
مبین جان شما باید درایوهات رو پر از اطلاعات کنی تا جایی که دیگه هیچی جا نداشته باشه و بعد همرو پاک کنی اونوقت دیگه اطلاعاتت قابل برگشت نیست

Labyrinth
28-05-09, 14:44
اگر خواستی هارد ها رو بفرست تهران خودم برا پاک میکنم برات هم میفروشم اگر بشه پولش رو هم به حسابت میریزم

:give_rose:

MoBiN.R
28-05-09, 15:04
اگر خواستی هارد ها رو بفرست تهران خودم برا پاک میکنم برات هم میفروشم اگر بشه پولش رو هم به حسابت میریزم

امیرجان از جوابت ممنون فقط من مشکل فروششو ندارم . امکان فرستادن به تهران هم نیست .

D J V A H I D
28-05-09, 16:15
مبین جان یهترین راهش اینه که یا متلاشیش کنی یا اینکه نگهش داری واسه زاپاس ... تو خونه نگه داری !!! با فروشش چیز زیادی عایدت نمیشه !!! :1. (38)::1. (40):

MoBiN.R
28-05-09, 16:18
مبین جان یهترین راهش اینه که یا متلاشیش کنی یا اینکه نگهش داری واسه زاپاس ... تو خونه نگه داری !!! با فروشش چیز زیادی عایدت نمیشه !!! :1. (38)::1. (40):

آخه قیمتش برام مهم نیست .. من فقط میخوام اطلاعاتش قابل برگشت نباشه .. شما فکر کن که اصلا نمیخوام بفروشمش

D J V A H I D
28-05-09, 16:26
آخه قیمتش برام مهم نیست .. من فقط میخوام اطلاعاتش قابل برگشت نباشه .. شما فکر کن که اصلا نمیخوام بفروشمش

اون دیگه متخصصش خودمم ... پیجهاش رو باز کن و اون دیسک فلزیش رو در بیار و روش خط بنداز :1. (38)::1. (27)::1. (38):

MoBiN.R
28-05-09, 18:30
اون دیگه متخصصش خودمم ... پیجهاش رو باز کن و اون دیسک فلزیش رو در بیار و روش خط بنداز :1. (38)::1. (27)::1. (38):

:1. (38)::1. (38): نه میخوام قابل استفاده باشه ..

Amin123
29-05-09, 00:22
نرم افزارهای زیادی برای این کار هست که بستگی به کارتون میتونن مورد استفاده قرار گیرند..........

بهترین نرم افزار و در دسترس ترین نرم افزار partition magic 8 میباشد که دارای گزینیه secure erease هست...........

اما زمان نسبتا زیادی را برای این کار نیاز داره.........

نرم افزار دیگه هم system shield از شرکت معروف iolo است که کارش هم فوق العاده هست.......

خوش باشید

MoBiN.R
29-05-09, 09:52
نرم افزارهای زیادی برای این کار هست که بستگی به کارتون میتونن مورد استفاده قرار گیرند..........

بهترین نرم افزار و در دسترس ترین نرم افزار partition magic 8 میباشد که دارای گزینیه secure erease هست...........

اما زمان نسبتا زیادی را برای این کار نیاز داره.........

نرم افزار دیگه هم system shield از شرکت معروف iolo است که کارش هم فوق العاده هست.......

خوش باشید

با تشکر از جواب شما .. من یه نرم افزار پیدا کردم به نام Acronis Drive Cleanser 6.0 که همه گذینه های Wipe ، Secure Erase ,و ... رو داره .. نرم شما چیه در مورد این نرم افزار ؟

Black_Roze
29-05-09, 10:58
با سلام خدمت دوستان غزیز .. راستش من سیستم جدید بستم . میخوام سیستم قدیمیمو بفروشم 2 تا هارد IDE دارم روش یکی 40 و یکی 80 ... حالا میخوام کاری کنم که اطلاعات هاردم غیرقابل برگشت بشن و با پیشرفته ترین روش ریکاور قابل برگشت نباشن .. میخواستم بدونم با روش های Wipe یا Zero Fill میشه یا نه اگه میشه چطوری ؟ ... اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم

دوست عزیز شما دو راه داید

1)Low level Format این کار رو که انجام یدین کل هارد بر حسب 00 چینده میشه (که توی f-disc هارد همون 01 چینده میشه ) تو این حالت هیچ راه برگشتی نیست

2)راه دوم اینه که شما تک تک درایو ها رو 2 یا 3 بار با تیپ های مختلف (NTFS-Fat32 ) فورمت کنی (اون هم کامل نه سریع)

سوالی داشتین در خدمتم:11()::11():

Labyrinth
29-05-09, 11:23
شما هر کاری انجام بدهید قابل بازیابی هست به غیر از Destroy کردن اطلاعات که توسط نرم افزار های خاص انجام میشه

توی این حالت اطلاعات پاک میشن و سپس جدول Fat دوباره باز نویسی میشه
زمان لازم برای این کار برا یک هارد 80 حدودا 3 ساعت هست که با توجه به قدرت هارد متغییر هست

موفق باشید

MoBiN.R
29-05-09, 12:14
دوست عزیز شما دو راه داید

1)Low level Format این کار رو که انجام یدین کل هارد بر حسب 00 چینده میشه (که توی f-disc هارد همون 01 چینده میشه ) تو این حالت هیچ راه برگشتی نیست

2)راه دوم اینه که شما تک تک درایو ها رو 2 یا 3 بار با تیپ های مختلف (NTFS-Fat32 ) فورمت کنی (اون هم کامل نه سریع)

سوالی داشتین در خدمتم:11()::11():

من از خیلی از منابع معتبر خارجی تحققی کردن که فرمت ، FDisk ، Low Level Format اصلا کار ساز نیست .. اون ها بهترین روش رو Wipe میدونن

شما هر کاری انجام بدهید قابل بازیابی هست به غیر از Destroy کردن اطلاعات که توسط نرم افزار های خاص انجام میشه

توی این حالت اطلاعات پاک میشن و سپس جدول Fat دوباره باز نویسی میشه
زمان لازم برای این کار برا یک هارد 80 حدودا 3 ساعت هست که با توجه به قدرت هارد متغییر هست

موفق باشید

با Destroy کردن هارد میشه دوباره ازش استفاده کرد یانه ( اگرچه معنوی لغوی Destroy نابود کردن میشه :1. (38): )...

Jagvar
29-05-09, 13:01
سلام خدمت دوستان عزیز
بنده قبلا در مورد ایجاد میدان مغناطیسی قوی در کنار هارد شنیدم که با عث 100 در صد نابودی اطلالعات می شه اما صحت و صقمش رو خبر ندارم.
:11():

Black_Roze
29-05-09, 13:23
دوست عزیز بهترین کار

اگر هار مهم نیست برات
هارد رو باز کن سیلند رو پلیت و .... این ها رو آتیش بزن یا سوراخ کن وسط پیلت

Labyrinth
29-05-09, 13:57
مبین جان این کار بسیار شبیه به پاک کردن کل هارد هست شب که آمدم اگر بودی بهت میگم چطوری این کارو انجام بدهی

MoBiN.R
29-05-09, 16:36
دوست عزیز بهترین کار

اگر هار مهم نیست برات
هارد رو باز کن سیلند رو پلیت و .... این ها رو آتیش بزن یا سوراخ کن وسط پیلت

دوست عزیز من چند بار گفتم که هاردو میخوام قابل استفاده باشه . این روش شما هم که نیازی به گفتم نداشت . اگر نمیخواستم آتیشش میزدم .

مبین جان این کار بسیار شبیه به پاک کردن کل هارد هست شب که آمدم اگر بودی بهت میگم چطوری این کارو انجام بدهی

امیرجان منتظرم .. منظورت از پاک کردن کل هارد چیه ؟

Trance
30-05-09, 14:22
Only the registered members can see the link

Download Windows installer: HDD Low Level Format Tool ver.2.36 build 1181 (Only the registered members can see the link)

شاید کار کنه.امتحانش ضرر نداره.:great:

darvish1900
30-05-09, 16:12
دوست عزیز با برنامه low level format فرمت انجام بده عمرا برگرده. البته بستگی به نوع هاردبین 24 تا 72 ساعت فرمت به طول می انجامد

Bahador
30-05-09, 19:42
چه سوال خوبی.
اتفاقا من هم دوست دارم بدونم.
دوستان حرفه ای واقعا راهی هست که توی خونه بشه این کار رو کرد؟

™Ali
30-05-09, 19:59
چه سوال خوبی.
اتفاقا من هم دوست دارم بدونم.
دوستان حرفه ای واقعا راهی هست که توی خونه بشه این کار رو کرد؟
با برنامه هایی که کارشون File Shredder هست به راحتی میشه. مثل Ashampoo WinOptimizer که این قابلیت رو داره. یا واسه بعضی هاردها برنامه Low Level Format وجود داره :give_rose:

Motaro
31-05-09, 08:21
ما چندین روش مختلف داریم
متد Guttmann که 35 بار پاک می کنه با روش ضربدری و ستونی و ... یعنی 35 بار با متد های مختلف با صفر پر می کند یک ستون ماتریس را

متد US DOD 5220-22M که 7 بار پاک می کنه یعنی ZERO FILL 7 بار با روش مختلف

PseudorandomData که 1 zero fill میکنه یا همون fDISK خودمون
و ....

نرم افزار هاش بصورت FREEWARE تو اینترنت است

Amin123
02-06-09, 23:42
ما چندین روش مختلف داریم
متد Guttmann که 35 بار پاک می کنه با روش ضربدری و ستونی و ... یعنی 35 بار با متد های مختلف با صفر پر می کند یک ستون ماتریس را

متد US DOD 5220-22M که 7 بار پاک می کنه یعنی ZERO FILL 7 بار با روش مختلف

PseudorandomData که 1 zero fill میکنه یا همون fDISK خودمون
و ....

نرم افزار هاش بصورت FREEWARE تو اینترنت است

من کاملا با نظر این دوستمون موافقم مخصوصا الگوی guttmann که واقعا عالی کار میکنه...........

جسارت به دوستان دیگه ندارم اما اینجور که بنده پست ها را خوندم یکی از دوستان گفته بودند که با LLF کار حل میشه که در جوابشون باید بگم اصلا اینطور نیست و باز هم اطلاعات قابل بازیابی هستند (البته نمیگم همه آنها بلکه اکثر اطلاعات) دوستان دیگه هم چند تا نرم افزار را معرفی کرده بودند که باید بگم این نرم افزار ها بر اساس فایل سیستم هارد کار میکنند و در سطح فیزیکی عملا کار خاصی انجام نمیدهد که تفاوت آنها هم فقط در الگوریتم کاری آنها هست.........

در این میان بهترین الگوریتم دقیقا همین الگوریتمی هست که این دوستمون گفتند ولی به نظر من فقط روش کار را تا حدودی اشتباه بیان کردند......

با استفاده از روش guttmann به هیچ وجه نمیشه اطلاعات پاک شده رو بازگردوند ، در این روش سکتور ها به دفعات زیاد با اطلاعات Random مختلف پر می شوند .

تا جایی که من میدونم تنهاترین نرم افزاری هم که با این روش (guttmann) کار میکنه نرم افزار active kill disk هست که دو نسخه داره که نسخه حرفه ای آن حتی زمانی در سازمان دفاعی آمریکه مورد استفاده قرار میگرفت که من لینک دو نسخه را میگذارم:

نسخه رایگان:

نسخه حرفه ای:

البته الگوریتم های دیگه هم وجود دارند که تا حدودی کاری شبیه به این متد را انجام میدهند مانند File Shredder
یا همان خرد کننده ها

موفق باشید.......

Labyrinth
03-06-09, 00:06
نرم افزار زیاد میشه اسم برد

هستن نرم افزارهایی که براحتی میتونند اطلاعات رو پاک کنن

دوستان تهرانی اگر اطمینان داشتن که اطلاعات رو میتونن از روی هارد بازیابی کنن به من پیام بزنن تا با هم قرار بگذاریم و من یک هارد در اختیارشون قرار بدم و بعد با هر نرم افزاری که دوست داشتن تست کنن ببینید میشه بازیابی کرد یا خیر

در ضمن 90 درصد نرم افزارها توانایی شناسایی هارد را دارند ولی فلش دیسک ها خیر

موفق باشید

MoBiN.R
03-06-09, 08:58
با تشکر از دوستان عزیز به خاطر جواب هاشون . من بلاخره هاردمو با مخلوطی از 2 روش Guttman و LLF غیرقابل بازیابی کردم .

reza76622201
03-06-09, 10:40
مبين جان. اگر از LLF منظورت Low Level Format هست که اصلا فايلها رو غير قابل بازيابي نمي کنه و راحت مي شه همه چيز رو برگردوند. اما در رابطه با روش Guttman و ترکيبش با اين روش ميشه يه توضيح مختصري بدي؟
(يه سوال خارج از بحث ميشه لطف کني لينک سايت که توش کتابها رو واسه دانلود گذاشتي رو بهم بگي؟ ممنون ميشم)

MoBiN.R
03-06-09, 12:27
مبين جان. اگر از LLF منظورت Low Level Format هست که اصلا فايلها رو غير قابل بازيابي نمي کنه و راحت مي شه همه چيز رو برگردوند. اما در رابطه با روش Guttman و ترکيبش با اين روش ميشه يه توضيح مختصري بدي؟
(يه سوال خارج از بحث ميشه لطف کني لينک سايت که توش کتابها رو واسه دانلود گذاشتي رو بهم بگي؟ ممنون ميشم)

من اول اومدم روش guttman رو انجام داد روش بعدش گذاشتم روی low Level Format .... هر 2 تا روش رو باهم مخلوط کردیم :1. (38):

Amin123
03-06-09, 16:51

دقیقا درسته روش llf روش ناکارآمدی هست برای این منظور.........

الگوریتم یا بهتر بگیم متد guttmann یک الگوریتم خیلی قوی برای این منظور میباشد.......

از آنجا که هارد دیسک ها از قسمتهای واحد و اتمیکی به نام سکتور تشکیل شده اند...... این الگوریتم در سطح فیزیکی یعنی بر اساس همین سکتور ها کار میکند ............ اساس کار چجوری هست؟ اساس کار به این صورت هست که این متد میاد ه ر سکتور از هارد دیسک را با اطلاعات تصادفی و رندم به مقدار زیاد رونویسی میکنه......

arashman
03-06-09, 17:41
سلام
کل تاپیک رو به دلیل اینکه جالب بود خوندم :wink:
در مورد llf که هیچ اصلا قابل اطمینان نیست چرا؟ من یه هارد دارم 20 بار تا حالا ویندوز عوض کردم . صد بار هم تا حالا پر و خالی شده :1. (38): ولی همین چند روز پیش واسه عکسهایی که نفهمیدم و از روی درایو C پاک کردم با برنامه Recovery My File در قسمت سوم تونستم بعد از یک ساعت و نیم فایلهایی که دو سال پیش رو روی هارد ریخته بودم رو رکاوری کنم :1. (2): خودم داشتم شاخ در میاوردم :whistle: خیلی از فایلها خاطراتی تلخ و شیرین رو برام زنده کردند :love:

ولی سوال من :
اینکه بعضی ها میگن فلان مبلغ بده تا هاردت رو رکاوری کنیم مگه با سخت افزار این کارو میکنن ؟ یا دانش خاصی برای بازگردوندنش هست؟ که این برنامه هایی که توبازار موجود هست انجام نمیدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی برام سوال شده اونها که میگن ما حرفه ای این کارو میکنیم چجوری و با چه تکنیکی بر میگردونن؟؟؟

ممنون میشم کسی جوابمو بده

™Ali
03-06-09, 18:46
ولی همین چند روز پیش واسه عکسهایی که نفهمیدم و از روی درایو C پاک کردم با برنامه Recovery My File در قسمت سوم تونستم بعد از یک ساعت و نیم فایلهایی که دو سال پیش رو روی هارد ریخته بودم رو رکاوری کنم

اگه فایل ها باز بشن و کار کنند میشه گفت Recovery کردی :cool:

دوستان واسه هارد که تا دلتون بخواد نرم افزار هست ولی واسه Flash Disk کسی سراغ داره!؟

Amin123
10-06-09, 08:07
اگه فایل ها باز بشن و کار کنند میشه گفت Recovery کردی :cool:

دوستان واسه هارد که تا دلتون بخواد نرم افزار هست ولی واسه Flash Disk کسی سراغ داره!؟

درود بر شما.......

برای هارد همونطور هم که خودتون اشاره کردید نرم افزار فراوان هست........ اما برای فلش دیسک ها و مموری کارت ها دستمون همانند هارد دیسک ها باز نیست....

اماااااااااااا با این حال بنده نرم افزاری را میشناسم که قدرت فوق العاده ای در بازیابی اطلاعات از روی فلش دیسک و یا مموری کارت ها داره...منتها این نرم افزار فقط میتونه 3 نوع فایل تایپ را بازیابی کنه که به نظر من همین 3 تا فایل تایپ از مهمترین فایل ها هستند....

این 4 فایل تایپ عبارتند از:

1-فایل های صوتی
2-فایل های تصویری
3-فایل های ویدیوی

و اما اسم برنامه که واقعا در بازیابی این 3 نوع فایل تایپ برای خودش یلی هست و بنده شخصا واقعا قبولش دارم. اسم برنامه هست card recovery که میتونید از این لینک زیر آن را دانلود کنید:

امیدوارم مفید فایده واقع بشه........

خوش باشید

™Ali
10-06-09, 08:49
بنده R-Studio رو به همه نرم افزارهای Recovery ترجیح میدم!
واسه پاک کردن کول دیسک ها به لطف امیر جان نرم افزار پیدا کردم :give_rose:

AMD>INTEL
10-06-09, 09:54
برنامه هاي Shredder فايل ها رو تكه تكه ميكند و قابل برگشت نيستند

AMD>INTEL
10-06-09, 10:04
يكبار فرمتش كنيد بطوري كه پارتشين باشه . بعد با پاورمكس يكبار zerofil چون تمام فضاي هارد ررو پر از صفر ميكنه . قبل برگشت نيست

™Ali
10-06-09, 10:07
يكبار فرمتش كنيد بطوري كه پارتشين باشه . بعد با پاورمكس يكبار zerofil چون تمام فضاي هارد ررو پر از صفر ميكنه . قبل برگشت نيست
برادر اینهمه دوستان درباره روش ها و متدهای پاک کردن فایل بالا نوشتن. خوب بود یه نگاهی مینداختی :give_rose: