PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با Rampage II Extreme

baloot3d
28-05-09, 11:38
سلام خدمت همه دوستان
شرمنده ، من چند مشکل داشتم با دستگاه جدیدی که خریدم .
مشخصات دستگاه این هست .

Mainboard : ASUS Rampage II Extreme
RAM : 3x2 G Kingston HyperX 2000 DDR3
CPU : Core i7 965 Extreme
VGA : MSI 4870x2
Power : Thermaltake 900w
HDD : 1T WD

حالا مشکل اینجاست که :
1- وقتی RAM ها رو بصورت سه تایی روی اسلاتهای آبی می ذارم 4 گیگ رم رو میشناسه .اگر فقط 2تارو بذارم که کلا دستگاه لاک میشه . اگر روی سه تا اسلات سفید بذارم بازم لاک می شه .فقط وقتی که دوتا آبی و یکی سفید باشه و اون هم فقط وقتی که طبق شماره سریال رمها ، کوچیکترین شماره سریال وسط باشه روی سفید ، 6گیگ قابل شناسایی می شه :1. (27):

2-رم ها روی فرکانس بالا مثل 1800 یا 2000 ، بسیار ناپایدار هستند .

3-حتی وقتی بصورت دیفالت فرکانس رم 1333 هست ، در بسیاری از مواقع بعد از چند ساعت رندر پشت سر هم ، نرم افزار رندر بسته می شه .

4- رم ها رو با 2گیگ OCZ باس 1333 عوض کردم ، دستگاه مدت بیشتری پایدار موند ولی بازم مشکل کامل حل نشد .

در ضمن نسخه های متفاوت با سرویس پکهای مختلف از ویندوزهای متفاوت ، ( XP _VISTA_Win7) رو چه 64بیتی و چه 32 بیتی امتحان کردم ولی مشکلات پا برجاست . راستی وقتی 2 تا از این کارت گرافیکها رو (4870x2) کراس فایر می کنم روی LCD مخصوص مادربرد اعلام می کنه که CMOS ارور داده و دستگاه بوت نمی شه .

من مفاهیم اور کلاکینگ رو تا حد مناسبی می دونم و سخت افزار رو هم به خوبی می شناسم .این مشکلات بدجور آزار دهنده شده .
مخصوصا اگر 2 تا از این دستگاها خریده باشید :cry:

کار ما انیمیشن سازی هست و این دو تا دستگاه رو برای رندر به سایر دستگاه هامون اضافه کردیم .:1. (28):

ممنون

Mahdi_Moosavi
28-05-09, 12:36
شما نرم افزار CPU (Only the registered members can see the link)-Z رو دنلود کن . در حالتی که فرکانس DRAM رو در حالت JEDEC 1333Mhz قرار دادی سیستم رو بوت کن .

از تب های CPU , Mainboard , SPD , Memory شات بگیر و اینجا قرار بده تا تک تک مشکلاتت رو بررسی کنیم .

Dark Devil
28-05-09, 13:46
با یک پاور بالای 1000~1100 وات تست کنید احتمالا مشکلاتتون حل میشه...

masoomiyat
28-05-09, 15:11
مین شما تنظیماتی به صورت جامپر روی مین داره؟
مین من هم همین مشکل شما رو داشت یعنی یه رم فقط اون هم روی یه اسلات جواب میداد و بقیه حالت های دو و سه تایی سیستم بالا نمی اومد. وقتی تنظیمات مین رو همون دیفالت cpu کردم مشکل برطرف شد

Moein
28-05-09, 17:34
دوست عزیز بایوس رو اپ دیت کردی اکثر مشکل ها در مین ها اسوس مال بایوس هستند احتمال داره مشکلات شما تا حدودی با اپدیت بایوس حل بشه

بایوس 1306 تاریخ ریلیز 14.04.09 لینک (Only the registered members can see the link)

لینک برای اپ دیت کردن بقیه داریور ها (Only the registered members can see the link)

نرم افزار برای اپ دیت بایوس در dvd مین هست امید وارم که موفق باشید

baloot3d
04-06-09, 12:35
سلام دوستان
من فراموش کردم بنویسم که بایوس رو آپدیت کرده بودم و این مشکلات باقی بود . راستش با تعویض رم ها مشکل برطرف شد . بجای سه تا 2 گیگ ، همون مارک با همون فرکانس ولی 6 تا یک گیگ گرفتم ، مشکلاتم به طور کامل حل شد . در خود کاتالوگ مادربرد اون مدل اول که داشتم (kinston HyperX 2000 DDR3 3X2) نبود ولی این جدیده در لیستش هست .(kinston HyperX 2000 DDR3 6x1 )
بازم ممنون

AMD>INTEL
04-06-09, 15:51
بايوس رو اپ ديت نيد و ولي ocz زياد با asus la;g nhvn .