PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل عدم شناسایی هارد

Reza99
27-05-09, 11:32
با سلام

من روي سيستمم 2 تا هارد Maxtor 500 GB SATA دارم

مشخصه هر دو هارد :
STM3500320AS
Firmware : MX15
DiamondMax 22
DiamondMax 7200.11

که هارد اول داراي 7 پارتيشن
و هارد دوم داراي 1 پارتيشن 500 گيگابايتي

متاسفانه امروز مثل باقي روزها برقمون قطع شد و وقتي بعد از نيم ساعت برقا اومد سيستمو روشن کردم ، وارد ويندوز شدم متوجه شدم هارد دوم شناسايي نميشه

- سيستم رو ريستارت کردم و وارد صفحه بايوس شدم ديدم اونجا هم شناسايي نميشه
- سيستم رو خاموش کردم و کابلها رو چک کردم ، روشن کردم ، شناسايي نشد
- هارد اول رو غير فعال کردم و کابلهاي هارد اول رو به هارد دوم وصل کردم ، روشن کردم ، شناسايي نشد
- جامپر هارد رو که در اورده بودم زدم جا ، روشن کردم ، شناسايي نشد دوباره جامپرو در اوردم

نکات قابل توجه در مورد هارد :
1. وقتي سيستم رو روشن ميکنم ديسکهاي هارد بدون مشکل و سر و صدا کار ميکنه و دور ميخوره
2. وقتي سيستم رو روشن ميکنم چراغ هارد ثابت روشن ميمونه و خاموش نميشه

نکات قابل توجه در مورد سيستم :
1. سيستم محافظ دارد
2. پاور سيستم Green 300W هست

دوستان عزيزي که ميتونن در زنده کردن هارد به اينجانب کمک کنن عاجزانه درخواست کمک دارم

البته یکی از دوستان روش زیر رو پیشنهاد کرده:

Only the registered members can see the link

2 تا سوال نيز دارم :

1. با توجه به اينکه هر 2 هارد کاملا از لحاظ سخت افزاري و ميان افزاري شبيه به هم هستند ميتوان با تعويض برد هارد دوم ، هارد رو زنده کرد؟
2. با توجه به اينکه من هارد دوم رو يک درايو 500 گيگابايتي گزاشتم، اگه به چند پارتيشن تقسيم ميکردم بهتر بود؟

با تشکر

darvish1900
27-05-09, 12:50
دوست عزیز جواب این سوال قبلا دادم.
این DiamondMax 22 یعنی سرطان

AMD>INTEL
27-05-09, 17:32
مشكل هاردهاي dm22 و سري 7200.11 يك مشكل ذاتي و مربوط به فريم وير ميباشد كه با اپ ديت فريم وير حل ميشود .

winxp
05-06-09, 10:57
سلام عزیزم

ببخشید , میشه نحوه ی اپدیت فریم ور هارد رو بفرمایین و این که از کجا باید دانلود بشه و از کجا بدونیم که این فریم ور ماله هاردمونه

ممنون

darvish1900
05-06-09, 11:03
سلام عزیزم

ببخشید , میشه نحوه ی اپدیت فریم ور هارد رو بفرمایین و این که از کجا باید دانلود بشه و از کجا بدونیم که این فریم ور ماله هاردمونه

ممنون