PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش های پایه ای و جامع هك برای کلیه گوشی های سونی اريكسون

™Ali
26-05-09, 09:50
سلام دوستان عزیز PCN
همون طور که می دونید آموزش های تاپیک قبلی که واسه هک ایجاد شده پراکنده بودند و تصمیم گرفتیم در این تاپیک به طور اجمالی مباحث مربوط به هک رو ذکر کنیم:give_rose:

از اسم هک نترسید!

ما نام تغییرات رو گذاشتیم هک شاید هم به دلیل سختی کاری بود که اوایل بوده الان که دیگه ایجاد تغیرات مثل آب خوردن شده پس چیزی به اسم هک نداریم اگه یه نفر صدای گوشیش رو تغیییر داد ما می گیم گوشی رو هک کرده!

هدف از این آموزش چیه؟

آموزش های زیادی در انجمن موجوده هدف از این آموزش اینه که کمکتون کنیم این استارت اولیه رو بزنید تا کارتون راه بیفته و بدونید کی از کدوم آموزش باید استفاده کرد.
می خواهیم گوشی ها رو دسته بندی کنیم و بگیم برای هر گوشی چیکار باید کرد.

اول یک دسته بندی از گوشی ها ارائه بدیم

دسته بندی گوشی ها بر حسب
db
سوال 1- db چیه؟

با قضیه db خیلی ساده برخورد کنید مثل یک نامگذاری ساده db یا همون data base خودمون مثلا دیدید به یه نفر می گیم علی به من می گید محمد! صرفا یه نامگذاری! پس در گیر این قضیه نشید!

سری اول گوشی های db1000 :

T610, T630, T300, T310, T306, T316, P800, P900, P910

سری دوم گوشی های : db2000

K608, K600, M600, P990, V600, V800, W900 W950, Z800, Z1010

سری سوم گوشی های : db2010

D750, J300, K300, K310, K500, K510, K700, K750, S700, W300, W550, W600, W700, W800, W810, Z520, Z525, Z530, Z550

سری چهارم : db2011

K300

سری پنجم : db2012

K320, W200, W300, Z550, W810, K310, K510

سری ششم : db2020

K530, K550, K610, K618, K770, K790, K800, K810, K818, S500, V630, T650, W580, W610, W660, W710, W830, W850, W880, W888, Z610, Z710

سری هفتم : db3150

K630, K660, K850, Z750, Z770, Z780, W890, W910, W980, C702, C902

سری هشتم : db3210

C905

خب اگه گوشی دیگه باشه بعدا در موردش بحث می کنیم.
2 نوع تقسیم بندی دیگه داریم : یکی تقسیم گوشی ها به رنگ های قرمز و قهوه ای و آبی.
دیگری تقسیم گوشی ها به cid : Documento of Identity of the Client
cid های گوشی ها رو کم و بیش باهاشون آشنا هستید مثلا 16 و 29 و 36 و 37 و 49 و 50 و 51 و 52 و 53
اما نمیشه خیلی به طور ثابت گفت برای یه گوشی cid چنده. بسته به آپدیت بودن و شماره ای که کارخونه به گوشی نسبت داده.
به زودی یاد خواهید گرفت بفهمید cid گوشیتون چنده.
فعلا با همین تقسیم شدن گوشی ها ببینیم از چه برنامه هایی میشه استفاده کرد.
بعد از اینکه گفتیم از چه برنامه هایی برای چه مدل هایی استفاده کردید یه مقدار بیشتر در مورد سیستم نرم افزاری گوشی ها آشنا می شیم.

اولین برنامه :

Setool2lite

Setool2lite نسخه سبک شده یا اصطلاحا لایت نرم افزار باکس setool که با کابل گوشی (همین کابل که تو جعبه گوشی هست ) تغییرات مورد نظر رو توی گوشی ایجاد می کنه.
این برنامه داری نسخه های 1.08 و 1.11 که برای ما مهمترین نسخه ها هستند و چند ورژن دیگه که اهمیتی ندارند.

اول setool2lite 1.08 :

گوشی های db 2010 , db2012 مناسب بوده و cid های 49 , 51و50, 52 رو پشتیبانی می کنه.
و رنگ گوشی هم باید قرمز یا red باشه.

دوم Setool2lite 1.11 :

گوشی های db2020 و دارای cid های 49 و 51و50 و 52 رو پشتیبانی می کنه.
البته نسخه 1.11 هم یک سری کارها رو می تونه انجام بده ولی فعلا بذارید همین جور که گفتم از همین ورژن ها استفاده کنید.

یک مثال : من گوشی k750 دارم از چه برنامه ای استفاده کنم؟
خب با توجه به لیست k750 جز گوشی های 2010 پس من هم نسخه 1.08 رو دانلود می کنم.

آشنایی با ظاهر برنامه و لینک هایی برای دانلود

ظاهر برنامه رو ببینید :

Only the registered members can see the link

لینک دانلود نسخه 1.08 :

setool2lite_v1.08.rar (Only the registered members can see the link)

لینک دانلود نسخه 1.11 :

Download: part1 (Only the registered members can see the link)

Download: part2 (Only the registered members can see the link)

Download: part3 (Only the registered members can see the link)

Download: part4 (Only the registered members can see the link)

Download: part5 (Only the registered members can see the link)

Download: Setool2Lite_update_to_v1.11 (Only the registered members can see the link)

™Ali
26-05-09, 09:54
آشنایی با گزینه های برنامه setool2lite

این گزینه برای آماده سازی و ریست کردن پسورد تلفن به 0000 کاربرد دارد.

این مورد برای فلش کامل و ایجاد تغییرات دیگه زیاد مورد استفاده قرار می گیرد( در آینده بیشتر از این گزینه خواهیم شنید)

برای خواندن اطلاعات نرم افزار گوشی و کپی گرفتن از آن

برای خواندن اطلاعات GDFS گوشی و تهیه پشتیبان از آن کاربرد دارد( در ادامه با GDFS آشنا خواهیم شد تنها بدانید که این گزینه بسیار مهم است)

همانطور که از اسمش پیداست برای نوشتن اطلاعات روی GDFS گوشی است(به عنوان مثال باز گرداندن کپی که از GDFS با برنامه گرفته اید)

™Ali
26-05-09, 09:57

این یکی برای نصب پچ و اسکریپت روی گوشی کاربرد دارد(نترسید بعد کامل توضیح خواهم داد که این پچ چیست!)

برای بدست آوردن اطلاعات اولیه گوشی و این که توسط برنامه حمایت می شود یا خیر (بله دوست عزیز درست حدس زدید اولین کار همین خواهد بود!)

برای یک سری مراحل که نیاز به خارج کردن باتری گوشی می باشد کاربرد دارد(این گزینه در موقع مناسب فعال خواهد شد)

برای متوقف کردن عملیات فعلی ( تقریبا هیچ وقت استفاده نخواهیم کرد)

خروج از برنامه

™Ali
26-05-09, 10:00
سایر قسمت ها :

اتنخاب مدل گوشی (این بخش خیلی مهم است که اتنخاب مدل را فراموش نکنید)

برای افزودن فایل MAIN و FS (بازهم اجازه بدهید تا سر فرصت عرض کنم این ها چه هستند)

برای حذف موردی که با استفاده از گزینه قبل قرار داده اید.

پاک کردن تمام فایل هایی که داخل برنامه قرار داده اید ( مانند شکل اصلی در بالا)

فعلا برای ما کاربردی ندارد.

™Ali
26-05-09, 10:07

این قسمت برای قرار دادن کلیه فایل هایی می باشد که می خواهیم با آنها تغییرات ایجاد کنیم.

روی علامت Only the registered members can see the link
کلیک می کنیم و فایل را در آنجا قرارخواهیم داد. علامت حرف E نیز برای مواردی است که فایل متنی است می توانیم با این گزینه فایل را ادیت کنیم.

این قسمت رو بعدا توضیح خواهم داد(به طور کلی نیازی به این قسمت نخواهیم داشت)

™Ali
26-05-09, 10:09
خب دوستان ما می دونستیم db گوشیمون چنده ولی اگه یادتونه گفتم که cid رو باید با بدست آوردن اطلاعات گوشی فهمید.
پس اولین کار ما کسب اطلاعات گوشی.
لحظه لحظه هیجان انگیزی است ببینیم چی نیاز داریم.
برنامه رو که دانلود کردیم رو جلوی خودمون می ذاریم و باز می کنیم.
کابل usb گوشی رو به کامپیوتر وصل می کنیم ولی موبایل وصل نمی کنیم .
گوشی رو خاموش می کنیم.
کلید Only the registered members can see the link در برنامه رو فشار بدهید.
یک نوار سبز رنگ پایین برنامه شروع به حرکت می کنه حالا نوبت اتصال گوشی به برنامه هستش:
گوشی رو خاموش کنید
کلید c روی گوشی رو فشار بدید و پایین نگه دارید(مواظب باشید چون c رو می گیرید دیگه نباید گوشی روشن بشه و به حالت انتقال فایل بره)
در این لحظه کامپیوتر شما پیغام می ده یک سخت افزار جدید شناسایی کرده چیزی نیست جز : usb flash drive
مگه نه این که می خواهیم تو فایل های داخل سیستم گوشی تغییر بدیم؟ پس اون حافظه رو باید به گوشی معرفی کنیم.
سوال اینه : درایورش رو از کجا بیاریم؟
جواب : توی برنامه که دانلود کردید یه پوشه هست به نام درایور اگه جواب نداد از این تاپیک استفاده کنید اگه گوشی هم توشون نبود همونجا بگید تا اضافه کنم.
خب الان به محض شناخته شدن درایور باید چه اتفاقی بیفته؟
برنامه اطلاعات گوشی رو می ده (دیگه دستتون رو بردارید از روی c دستتون خسته نشه!)
اگه هنوز اطلاعات رو نیاورده پس هنوز نشناخته یا اگه گوشی روشن میشه.
چند راه حل : محل اتصال کابل رو تمیز کنید و از سلامت کابل مطمئن بشید و دوباره درایور رو نصب کنید و برای گوشی هایی که c ندارند یا به این روش جواب نمی دهند بعدا یه فکری می کنیم و بهشون می گیم!

™Ali
26-05-09, 10:22
استفاده از اطلاعاتی که برنامه به ما می دهد :

یک نمونه ببینیم تا بعد باهم در موردش بحث کنیم :

ChipID:9900,EMP protocol:0301
PHONE IS RED RETAIL PRODUCT
FLASH CID detected:51
Speed:921600
Flash ID check:897E
Flash props sent ok
OTP LOCKED:1 CID:51 PAF:1 IMEI:35********* CERT:RED
FLASH CID:51 COLOR:RED

Model:K800i
MAPP CXC article: R1GB001 prgCXC1250210_GENERIC_WI
MAPP CXC version: R1GB001
Language Package:M_EAST_N_AFR
CDA article: CDA102568/6
CDA version: R5A
Default article: cxc1250490
Default version: R1GB001

Operator: 000-00
این مثال یک گوشی k800 است.

PHONE IS RED RETAIL PRODUCT گوشی یک محصول از رنگ قرمز (پس مناسب کار با برنامه setool2lite (

FLASH CID detected:51 : پس cid که دنبالش بودیم پیدا شد از اونجا که برنامه از 49 تا 52 پشتیبانی می کنه پس آخ جون!

IMEI:35********* : سریال گوشی که من ستارش کردم تا از گوشی پسر خاله سو استفاده نشه!
این بخش مهمه چرا که همون مبحث سریال اصل بودن و چنج و ... که بعد مفصلا با هم صحبت می کنیم فعلا سریال این قسمت رو با پشت گوشی و جعبه چک کنید ببیند یکسانه یا نه. حالا اگه نبود هم زیاد نگران نشید بعد می گم.

Model:K800i گفتم که!

MAPP CXC article: R1GB001 این همون ورژن نرم افزار گوشی که بهش firmware هم می گیم (مثل لاتینش بخونید فیرم ویر )
پس در مورد این گوشی چند بود دوستان؟ بله : r1gb001
اصلا عجله نکنید حالا ما با جناب فیرمویر کار داریم .

prgCXC1250210_GENERIC_WI : این نوع نرم افزار رو مشخص می کنه درسته فهمیدیم ورژنش رو ولی باز بین ورژن ها هم فرق هایی هست.
توضیح مهم اینه که برای گوشی های 2010 , 2012 (حالا این که 2020 بود هیچ!) این شماره که بعد از cxc اومده رو یادداشت کنید مثلا اینجا هست CXC1250210 .
وارد پوشه برنامه setool2lt بشید و در پوشه rest برید باید یک فایل هم شماره این پیدا کنید حالا اگه نباشه چیکار باید کرد یه برنامه هست که میشه با اون ساخت بعد که گفتم فایل main چیه می گم که از روی فایل main میشه فایل rest ساخت.
پس فایل rest رو هم شنیدید : یک فایل که هر کاری بخواهیم روی گوشی های 2010 و 2012 انجام بدیدم اگه توی برنامه نباشه گوشی خاموش می مونه( نه این که دیگه روشن نشه بلکه باید این فایل رو اضافه کرد و دوباره با برنامه کار کرد تا گوشی روشن بشه)

Language Package:M_EAST_N_AFR نشون می ده منطقه زبانی گوشی رو که باز هم بعد می گیم هر کدوم شامل چه زبانهایی مثلا این الان خاورمیانه و شمال آفریقاست و فارسی و عربی و فرانسوی و انگلیسی هم داره.

Default version: R1GB001 ورژن نرم افزار پیش فرض که خیلی مهم نیست چون ما بسته به میل خودم تغییر می دیم.

اینم از لوگ!
بله به کسب این اطلاعات می گوییم لوگ گرفتن از گوشی.
گوشیمون همه چیزش از db تا cid و رنگش عالی بود می رویم سراغ مرحله بعد.

™Ali
26-05-09, 10:23
آشنایی با gdfs : gdfs چیست؟

خب اول بگم من شاگرد همتون هستم و اگه اطلاعاتم نادرست و ناکافی بود حلال کنید.
gdfs رو بعضی می گن مخزن اسرار گوشی و محل نگه داری اطلاعات حیاتی.
این بخش از گوشی سونی اریکسون تنظیمات کلی سخت افزار مانند برخی کدها و مثلا این که با گوشی چقدر صحبت شده و از همه مهم تر سریال گوشی رو در خودش ذخیره کرده.
اما چون مهم ترین مبحث بحث ذخیره سازی شماره imei یا سریال گوشیه ببینیم سریال گوشی و شبکه چه طوره.
گوشی شما یک سریال داره که هیچ کس نمی تونه اون رو عوض کنه و به اون سریال otp گفته می شه این سریال رو کارخونه به گوشی اختصاص می ده و تغییر ناپذیره.
هممون می دونیم شبکه های موبایل سریال گوشی رو ردیابی می کنند و می تونند مجاز بودن یا نبودن سریال گوشی رو در شبکه تعیین کنند.
اما ایا این سریال که شبکه می خونه همون سریال کارخانه سازنده گوشیه؟
پاسخ منفی است. سریالی که شبکه چک می کنه سریال ذخیره شده در gdfs خودمونه.
پس آیا میشه سریالی متفاوت به گوشی داد؟ بله.
شبکه های موبایل مثلا همراه اول تنها گوشی هایی رو فعال می کنه که قبلا با ورود اونها از مرزهای ایران عزیز سریال اونها به مخابرات ارسال شده باشه. پس دوستان قاچاقچی ما!!! باید بیان داخل و سریال گوشی رو عوض کنند تا اینجا آنتن بده.
سریال روی جعبه همون سریال کارخونه هستش ولی سریالی که شما از داخل گوشی چک می کنید ( ستاره مربع 06 مربع ) سریالی که شبکه چک می کنه ( پس مواظب باشید کلاه سر شما نره که فروشنده بگه کارتون گوشی فقط عوض شده)

این گوشی های اینجوری نمی تونن به طور کلی نرم افزار گوشی رو خودشون توی خونه انجام بدهند و مشکل بر می خورند.
البته بعد راه هایی برای گوشی های 2010 ارائه میشه ولی 2020 ها حواسشون باشه هر وقت بهشون گفتیم بیان دوباره این مطلب رو بخونند!
پس برای تغییر سریال گوشی باید یه gdfs خام روی گوشی ریخت و سریال بهش داد.
به این کار می گویند آنلاک کردن گوشی که متاسفانه کار ما نیست و با این کابل گوشی نمی تونیم و فقط از باکس ها برمیاد.

حالا که این gdfs اینقدر مهمه پس چرا ازش یه نسخه پشتیبان تهیه نکنیم؟

روی گزینه Only the registered members can see the link
کلیک کنید و دوباره طبق روش قبل گوشی رو وصل کنید( c رو بگیرید و ... )

گوشی های 2010 و 2012 وقتی کاری می خواهند انجام بدهند وسط کار این پیغام رو می ده :

DETACH CABLE FROM PHONE.
REMOVE BATTERY FROM PHONE, THEN INSERT IT BACK
THEN PRESS "READY"

چیز سختی نمی خواد میگه کابل رو جدا کن و باتری رو خارج کن و و دوباره باتری رو سر جاش بذار و کابل رو وصل کن.
بار دوم نیازی هم نیست کلید c رو بگیرید.
سپس کلید Only the registered members can see the link
رو فشار بدید اصلا هم نگران نباشید به وقتش خودش فعال میشه.
فایل پشتیبان شما پس از پایان کار با نام سریال شما و پسوند bin ذخیره میشه.
فایل رو یک جای امن نگه دارید.:whistle:

™Ali
26-05-09, 10:24
خب از gdfs که بکاپ گرفتیم حالا می خواهید با گوشی چه کاری انجام بدید؟
عجله نفرمایید کم کم با هم بریم جلو اول یه کم با سیستم نرم افزاری گوشی آشنا بشیم.
یه کامپیوتر که سر هم میشه آیا با سخت افزار تنها روشن میشه؟ پس گوشی ما هم نیاز به نرم افزار داره .
چی نیاز داریم یه سیستم عامل و یک سری درایور. درگوشی هم همین طوره.
به فایلی که نرم افزار گوشی رو نصب می کنه فایلی هستش که بهش می گیم : MAIN
پس نصب main معادل تعویض ویندوز کامپیوتره. نصب یک main فایل قبلی رو پاک می کنه و جایگزین میشه. پس ورژن فایل main که بعدا در صورت تمایل نصب می کنیم ورژن نرم افزار گوشی یا همون firmware گوشی رو تعیین می کنه(خارجی ها مخفف می گن fw (
و درایور ها چی میشه؟ فایل دیگه ای تمام درایور ها رو برامون نصب می کنه : FS
یا همون سیستم فایل . حالا درایور ها شامل چیه ؟ صدا و نمایشگر و دوربین و ...
fs بخش دیگه ای رو هم شامل میشه و اون زبان های گوشی شماست پس تنوع فایل های fs رو میشه حدس زد که بر حسب نوع فایل های زبانی تقسیم شده.
چه فایل هایی فارسی داره؟
m_east_n_afr , s_asia_leavan فارسی داره.
یک بخش از fs رو که جزء fs است وظیفه داره که به گوشی معرفی کنه از چه فایل های زبانی استفاده کنه برای همین همراه fs نیست و جدا نصب میشه این بخش رو : کاستوم و نصب اون رو کاستومایز کردن می گویند.
پس نصب سه فایل main و fs و کاستوم سیستم نرم افزار گوشی رو کلا عوض می کنه که اصطلاحا به اون فلش هم گفته می شه.
با فایل ها آشنا شدید تو مرحله بعد می گیم چطور میشه توی این فایل ها تغییر داد و هر کدوم از چه بخش هایی تشکیل شده.:1. (40):

™Ali
26-05-09, 10:27
اول fs که گفتیم درایور ها رو نصب می کنه اول بگیم چه بخش هایی داره fs یک سری فایل و مسیر ایجاد می کنه چند تا از مهمترین ها :

2 تا پوشه مهم داره یکی ifs دیگری tpa
اول ifs که چند تا پوشه داره ولی مهم ترینش پوشه settings که داخل این پوشه settings چند تا پوشه هست که پایین می نویسم :

ifs\settings\acoustic

این مسیر فایل های درایور صدای گوشی و شدت و ضعف صدا رو برای تمام قسمت ها تعیین می کنه مثلا صدای هندزفری بلوتوث و اسپیکر. فایل های این شاخه بین 70 تا 90 تا فایل که نوع فایل ها برای گوشی هایی با db متفاوت فرق می کنه. بعد با هم دیگه گفته میشه چطور عوض کنیم.

ifs\settings\camera

فایل درایور دوربین اینجاست با نام camdriver0.dat برای دوربین اصلی گوشی camdriver1.dat برای دوربین مکالمه تصویری.

ifs\settings\display

فایل درایور صفحه نمایش که نحوه رنگ های lcd رو مشخص می کنه اینجاست تحت عنوان : dispdriver0.dat برای نمایشگر اصلی.

برویم سراغ مهم های tpa

tpa\system\layout

شامل فایل مهم layout.xml می تونید بخونید لایوت یا لی اوت .
وظیفه این فایل تنظیم فونت و محل نمایش نوشته ها و تاریخ و نام اپراتور و ... است.

tpa\preset\custom

یادتون که نرفته گفتیم گوشی کاستوم می خواد و باید کاستومایز بشه همین جا محلشه.

tpa\preset\system\menu

فایل منوی گوشی اینجاست شامل یک فایل menu.ml و تصاویری که میشه بعد برای یک منوی جدید اضافه کرد.

امیدوارم چیزی از قلم نیوفتاده باشه.

اعمال تغییرات :

بدیهی که اینها که بیان شد مشخصه چیکار می کنه صدا و دوربین و ...
این تغیرات توی fs انجام میشه و جزء راحت ترین کارهاست.

تغییراتی که مثلا روی گوشی قفل می ذاره معلومه که باید توی main انجام بشه.
پس اول برویم سراغ fs و کارهای معمولی با ذکر اینکه چطور میشه از فایل های خود گوشی یک بکاپ گرفت تا اگه عوض کردیم اصلش رو از دست ندیم؟
تمام فایل ها در اینترنت موجوده پس از این بابت نگران نباشید حتی اگر نخواهید fs رو به طور کلی نصب کنید می تونید فایل ها رو از اینترنت پیدا کنید یا به من بگید.
اما نحوه پشتیبان گرفتن برای گوشی های 2010 و 2012 ( به جز احتمالا W200 که دوستان گفتند نمیشه و اینکه گوشی های 2020 هم بنده نتونستم)

اول این عبارت ها رو در یک فایل متنی بنویسید و اون رو ذخیره کنید:

readdir:/tpa
readdir:/ifs
من براتون فایل رو آماده کردم تا اذیت نشید.
برنامه setool2lite رو باز کنید و فایل متنی رو داخل Only the registered members can see the link قرار بدید برای این کار روی Only the registered members can see the link
کلیک کنید و مسیر رو روی کامپیوترتون دنبال کنید.
حالا روی کلید file:///C:/DOCUME%7E1/User/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpgOnly the registered members can see the link
کلیک کنید و مراحل رو دنبال کنید و صبر کنید تا عملیات تموم بشه.
فایل های گوشی شما در پوشه ph_out برنامه ذخیره میشه.
تبریک می گم الان یک پشتیبان دارید.

™Ali
26-05-09, 10:34
شروع ایجاد تغییرات

ببینیم با برنامه setool2lite چه طور این فایل ها رو میشه تغییر داد.
به عنوان مثال می خواهیم فایل های درایو صدا رو تغییر بدیم تا صدای گوشی بهتر بشه قبلش بگم نگران نباشید اکثر درایو ها استاندارد و مناسب هستند و آسیبی حتی با نهایت صدا نمی رسانند و اینکه کدام یک بهتر است با تست مشخص میشود برخی صدای بالا و کیفیت پایین و برخی برعکس و برخی نیز آمیخته ای از هر 2 است.

مسیر درایو صدا از پست قبل یادتون هست؟
ifs\settings\acoustic
اول از همه یک درایور صدا از هر جا خواستید دانلود کنید.

یه چیزی حدود 60 یا بیشتر یا کمتر فایل می بینید.
حالا مسیر رو می سازیم :
اول یه پوشه می سازیم به نام ifs بعد وارد پوشه می شیم دوباره یه پوشه می سازیم با نام settings و بعد داخل اون یک پوشه به نام acoustic و حالا فایل های درایو صدا مون رو داخل این پوشه آخر می ذاریم.
حالا روی پوشه اولی می ریم و روش کلیک راست می کنیم و توی محیط ویندوز گزینه send to و بعد با گزینه compressed زیپش می کنیم.
هدف اینه که حتما پسوند زیپ و فایل خیلی فشرده نشده باشه.
پس مسیر رو ساختیم همه چیز آماده است.
برنامه setool2lite رو باز کنید و در قسمت Only the registered members can see the link فایل zip رو قرار بدید و حالا حواستون که به من هست انشالله روی گزینه flash تکرار می کنم Only the registered members can see the link کلیک می کنیم.
و طبق معمول مراحل رو دنبال می کنید تا کارها انجام بشه.
خسته نباشید کار تمومه گووشی رو روشن کنید و از کیفیت صداش که n73 رو بعضی مواقع قورت می ده لذت ببرید.
برای مسیرهای دیگه هم همینطوره برای منوی گوشی یه فایل menu و چند تا آیکون و به همین ترتیب.
یه فایل نمونه از درایو صدا می ذارم که روی گوشی های 2010 و 2012 جواب می ده.:1. (23):

™Ali
26-05-09, 10:37
فکر کنم دیگه برای ایجاد تغییرات توی fs مطالب قبل کافی باشه البته سعی می کنم مطالب open سورس باشه تا اگه چیزی از قلم افتاده باشه بهش اضافه کنم.
برویم سراغ قسمت هیجان انگیز تغییر در سیستم کلی گوشی یا جناب MAIN.
از اونجا که من قبلا هم زیاد توضیح دادم سعی می کنم خلاصه تر بگم.
ما می خواهیم به عنوان مثال به سیستم گوشی بگیم فیلم ها رو دیگه با فرمت 3GP ذخیره کن وقتی فیلم برداری می کنم.
اونها رو MP4 ذخیره کن.
این کار بوسیله فایل هایی به نام PATCH یا پچ خودمون ! انجام میشه.
یک پچ چی هستش یه متنه که قراره توی گوشی ما تغییر ایجاد کنه با TXT نوشته شده و بعد به VKP تغییر پسوند داده میشه یعنی خودمون هم اگه جایی دیدم نوشته پچ ولی فقط یه متنه راحت توی فایل متنی ذخیره می کنیم و بعد پسوندش رو به VKP تغییر می دیم. بیاید با هم یه پچ که با نات پد باز شده ببینیم :

;z530 SW-R6DA001
;Replacement extension of record video on *.mp4
;Quality does not vary!
;ver. 3
;Support mp4 extension now available in VideoDJ
;Support all extension of imported images now available in VideoDJ
;© Mobilefree
;(p) LenKor
+44140000
04FE2D2: 3300670070 6D00700034
04FE2DC: 3300470050 4D00500034
0505D0C: 3300670070 2A00000000
03F1AD0: 3300670070 6D00700034
0505D18: 6A00700067 2A00000000
خط هایی که علامت ; دارند غیر فعال هستندپس هیچ اثری ندارند.
خط اول مشخص می کنه پچ برای گوشی Z530 و ورژن نرم افزاری یا همون FW R6DA001 نوشته شده.
خط بعدی توضیحات و نام سایت و آخر هم اسم پچ نویس .
خطوط بعدی ; ندارند پس این خط ها در گوشی اعمال خواهند شد.
عبارتی که با + شروع می شود برای هر گوشی مقداری خاص است که حالا اگه خواستیم بعد با پچ نویسی هم آشنا بشیم که کار من نیست و شاید شما بتونید می گم براتون.

خب پس الان یک فایل VKP در اختیار داریم.
یادتان که نرفته ورژن نرم افزار گوشی خودتون که اول کشفش کردیم؟!
ورژن پچ باید با اون یکی باشه و گرنه پچ عمل نخواهد کرد.
برای گوشی های 2010 و 2012 نصب پچ با برنامه SETOOL2LITE تنها در CID های 49 امکان پذیره.
برای گوشی های 2020 تنها در CID 52 امکان نصب پچ وجود داره.
البته بعد که نوبت رسید به FAR MANAGER که برنامه بعدی می گیم که چطور روی CID های بالاتر از 49 و 52 هم پچ نصب کنید. فعلا SETOOL و همین ها.

اما گوشی های 2020 :
اول اینکه اگه CID گوشیشون 52 نیست ولی 49 یا 51 است خیلی راحت می تونند اون رو به 52 تبدیل کنند.
و بعد در مورد 2020 ها این که

چون موقع نصب پچ روی این گوشی ها فایل MAIN نیز نصب میشه پس در صورتی مجاز هستند که سریال گوشیشون اصل باشه قبلا هم توضیح دادم اصل و غیر اصل رو.

نصب پچ برای گوشی های 2020
بزودی تو سایت آموزشش داده میشه و لینکشو میزارم!

نصب پچ روی گوشی های 2010 و 2012

برای این که بیشتر آشنا بشید با نصب پچ و فایل VKP یک مقدار بیشتر توضیح می دم براتون.
البته فقط برای 2010 ها.
برای این سری چون نیازی به فلش فایل اصلی نیست پس حتی در صورت اصل نبودن سریال هم مسئله ای نیست و حتی در صورت فلش کامل نیز پچ هایی برای حل مشکل بعد از فلش هست. بگذریم...
فایل VKP رو توی قسمت Only the registered members can see the link قرار بدید و روی Only the registered members can see the link کلیک کنید و مراحل رو دنبال کنید تا به پیغامی خواهید رسید :
YES برای REMOVE یا عزل پچ و NO برای نصب پچ.
طبیعی است که برای نصب پچ گزینه NO رو خواهید فشرد.
در برخی موارد خود برنامه پچ را با منطق خود چک خواهد کرد و پیغامی خواهد داد :
Patch values differs
که برای نصب شدن پچ گزینه YES را خواهید فشرد این پیام همیشه ظاهر نمیشود.
صبر کنید بعد از چند لحظه پچ نصب می شود.
این هم از نصب پچ مرحله بعد با تغییر نرم افزار یا فلش آشنا خواهیم شد.:1. (1):

™Ali
26-05-09, 10:38
از مطالبی که بیان نشده : چطور میشه این ویندوز گوشی رو عوض کرد؟
بله خب تعجب نداشت چون قبلا سیستم گوشی رو گفتیم مثل ویندوز کامپیوتره و با 3 تا فایل عوض میشه.

چه موقع باید نرم افزار گوشی رو به طور کلی عوض کرد؟
3 مورد داره :
1- گوشی خراب شده از نظر نرم افزاری مثلا روشن نمیشه...
2- می خواهیم ورژن اون رو به یکی دیگه که براش پچ هست یا بهتره تغییر بدیم.
3- می خواهیم گوشی رو از نظر نرم افزاری به یک گوشی دیگه تبدیل کنیم نمونه هاش زیاده مثلا K750 به W800.

برای این کار به چه فایل هایی نیاز داریم.
1- فایل MAIN با ورژن مورد نظر
مثال : W200_R4HA014_MAIN_GENERIC_ME_RED52.mbn
توجه داشته باشید پسوند فایل هایی که برنامه قبول می کنه MBN و FBN و BIN است.

2-فایل FS با زبان مورد نظر
مثلا: W200_R4HA014_FS_AMERICA_2_RED52.fbn
که مربوط به منطقه آمریکاست.

3- کاستومایز مناسب با زبان های FS
مثال : Melinda_Generic_CDA102737_16_R1A_GENERIC_AMERICA_2 .zip
که فایل زیپ شده و مسیر فایل کاستوم رو داره.(tpa\preset\custom)
اگه نداشت خودتون بسازید.

قرار دادن فایل ها در برنامه :

روی Only the registered members can see the link کلیک کنید و اول MAIN و سپس FS رو اضافه کنید.
در پایین برنامه در قسمت Only the registered members can see the link هم کاستومایز رو قرار بدید.

و حالا روی فلش کلیک کنید Only the registered members can see the link

این عملیات نزدیک به 15 دقیقه طول می کشد.

نکته ها :
1- در صورتی که سریال اصل نباشد گوشی بعد از فلش روی PLEASE WAIT گیر خواهد کرد.
بقیه اگر سریال گوشی آنها اصل نیست مجاز نیستند فلش کنند و گرنه باید گوشی را به تعمیر کار داده تا برایشان با باکس فلش کند.
2-فلش ورژن های متفاوتی از MAIN و FS در بیشتر گوشی ها امکان پذیر است .
3-فلش فایل MAIN پچ های نصب شده روی MAIN رو از بین خواهد برد و گوشی مثل روز اولش میشه.
4-فلش FS حافظه تلفن و پیامک ها و یادداشت ها و دفتر تلفن رو پاک می کنه.

تمام! با تشکر :merci: