PDA

مشاهده نسخه کامل : رم dominator 1066

hadi-chaloos
24-05-09, 18:32
سلام دو تا رم dominator 1066 با 2 گیگ حجم برای هر کدوم توی بایوس مادربرد maximus 2 formulla باس رو تو خالت عادی 800 نشون می ده ولی وقتی fsb cpuرو بالا می برم می شه تا 1200 هم برد . مشکل از رم یا مادربرد من یا اصلا درستش همینه؟

ViViD
24-05-09, 22:04
سیستم سابق من هم مادبرد و رمهای شما رو داشتم بله در بایوس بطور فابریک روی 800 رم رو میشناسه میتونید بصورت دستی تنظیم کنید و روی 1066 بگذاری البته باید میزان ولتاژ رو هم ست کنی که فکر میکنم 2.2 ولت باشه
برای مشکل دیگه در مورد مادربرد من هم سریال نامبر اون نرم افزار بهش نمیخورد به همین خاطر اصلاً کار نمیکردم با نرم افزار صدا
در بایاس گزینه ای هست که نوشته CPU Level Up اگر موجود هست میتونید داخل اون چند گزینه مربوط به اورکلاک خودکار برد روی پردازنده پیدا کنی اگر نبود چند عکس بگیر و اینجا (Only the registered members can see the link) آپلود کن و مدل دقیق بقیه قطعات رو هم ذکر کنید تا راهنمایی بیشتر انجام بدیم

vandelin
25-05-09, 00:00
سلام
این مشکل (که درواقع مشکل نیست ) به این دلیل ایجاد میشه که شما احتمالا از پردازنده با باس 1066 استفاده کرید و تو این مواقع بورد رم رو یه پله پایین تر از پردازنده میشناسه و شما باید به صورت دستی اونو تنظیم کنی .
البته در واقع پایه اصلی این مورد به دلیل مهیت چیپست هست و به خاطر همین 800 میشناسه.
البته مشکلی نیست
دو راه دارید یا بایوس رو اپ کنید و مشکل حل میشه
یا به صورت دستی رم ها رو تنظیم کنید .

البته در صورتی که پردازندتون 1333 هست احتمالا مشکل از بایوس هست
و اگر هم بایوس اپ هست امکان مچ کانفلیت داشتن رم با بورد هست .

ViViD
25-05-09, 07:01
سلام
این مشکل (که درواقع مشکل نیست ) به این دلیل ایجاد میشه که شما احتمالا از پردازنده با باس 1066 استفاده کرید و تو این مواقع بورد رم رو یه پله پایین تر از پردازنده میشناسه و شما باید به صورت دستی اونو تنظیم کنی .
البته در واقع پایه اصلی این مورد به دلیل مهیت چیپست هست و به خاطر همین 800 میشناسه.
البته مشکلی نیست
دو راه دارید یا بایوس رو اپ کنید و مشکل حل میشه
یا به صورت دستی رم ها رو تنظیم کنید .

البته در صورتی که پردازندتون 1333 هست احتمالا مشکل از بایوس هست
و اگر هم بایوس اپ هست امکان مچ کانفلیت داشتن رم با بورد هست .

من پردازنده با باس 1333 دارم و رمهای قبلی هم همین رمهایی بود که ایشون استفاده کردند مشکلی در بایوس هم نداشتم و این رمهای در لیست رمهای ساپرت برد هم بود ولی باز هم باس 800 در اول کار شناخته میشد!!!