PDA

مشاهده نسخه کامل : خريد سيستم برا گيم نت

daryaybikaran
22-05-09, 17:44
با سلام خدمت دوستان من اين سيستم رو ميخوام بگيرم برا گيم نت
giga main
cor2duo 8400
hard 320 samsung
power green 535
graphic 9800 gt gainward
ram 4 gb ddr1066 ocz
lcd aoc 19 wide
خواهش ميكنم از اساتيد كه نظرات خودشون رو بدن من ميخوام برم سر خريد قطعات

1} ابتدا اين قطعات مخصوصا گرافيك برند جين وارد خوب هست ؟ برند بهتر رو پيشنهاد كنيد با مشخصات؟
2}من ميخوام ويستا نصب كنم به نظر شما خوب هست يا نه؟
3}به نظر شما نظر شما سي پي يو چي باشه آيا مقدار كش تاثيري دارد يا نه؟

با تشكر

Computex
22-05-09, 18:45
اگه حدود قیمت برای هر سیستم رو هم می نوشتید بد نبود. چون با این قطعاتی که مد نظرتون هست ، قیمت کل خیلی بالا میره.
به هر حال من کمی دستم رو پایین تر می گیرم و سعی می کنم سیستمی رو پیشنهاد بدم که نسبت به قیمت کارایی بهتری داشته باشه:

اول از همه باید بگم که من پردازنده E7400 رو به E8400 برای گیم نت ترجیح میدم چون نسبت به قیمتش بازده مناسبتری داره. در واقع ممکنه E8400 کمی در بازی ها سریعتر باشه ولی وقتی پای قیمت درمیان بیاد، E7400 جذابیت بیشتری داره.

برای مادربورد هم EP43 - DS3L از گیگابایت به نظرم کافیه و این رو پیشنهاد می کنم.

برای گرافیک هم اگر واقعا می خواهید در همین محدوده قیمت بخرید ( چون برای گیم نت چنین گرافیکی بالاست و معمولا از گرافیک های پایین تری استفاده میشه) پیشنهاد می کنم کارت 4850 از ATI و با برند هایی مثل سافایر ، گیگابایت و... بردارید چون در همون محدوده قیمت هست اما بازده اون به مراتب بالاتر از 9800GT هست و اینجوری افت فریم ناشی از برداشتن پردازنده E8400 از لیست خرید برطرف میشه که هیچ تازه بالاتر هم میره!

در نمودار زیر کارت 9800 با 4850 مقایسه شده که همانطور که ملاحظه می فرمایید در بازی Call of Duty بهتر از 9800GT عمل می کند.
Only the registered members can see the link

در نمودار زیر هم می توانید اختلاف فریم این دو کارت رو در بازی Stalker مشاهده کنید:
Only the registered members can see the link

برای رم هم 4 گیگ که برای الان زیاده ولی اگه بخواهید آینده نگری کنید و در آینده مشکل کمبود رم نداشته باشید ، توصیه میکنم 4 گیگ رم با فرکانس 800 بردارید. چون علاوه بر اینکه رمهای 1066 گرانتر هستند ، در بازی تفاوت محسوسی هم نخواهید داشت پس 4 گیگ رم 800 هم کافیه و هم به صرفه تر هست. برای رم هم می تونید برندهای Apacer ، Patriot و... رو مدنظر داشته باشید.

برای سایر قطعات هم به نظر من مشکلی وجود نداره و فکر کنم این قطعاتی رو که عنوان کردم علاوه بر اینکه قیمت نهایی ارزان تری پای شما تمام میشه ، سرعت فریم بالاتری هم در بازی ها برای شما به ارمغان میاره!

برای نصب ویستا هم با توجه به اینکه سیستم قوی هستش مشکلی پیش نمیاد و با وجود کارت قوی 4850 به راحتی می توانید بازی های DirectX 10 رو هم اجرا کنید.

murizaki_2000
22-05-09, 19:13
يه همچين غولي رو مي خواي بندازي تو گيم نت ؟؟!!! چند تا سيستم اينجوري مي خواي بخري ؟؟؟ فكر نمي كنم براي گيم نت نياز باشه اينقدر هزينه كنيد ......

abbasir
24-05-09, 14:42
به نام خدا سلام به همه دوستان من ميخو.استم يك كافينت بزنم
مخواستم ببينم از چه سيستم هاي بايد استفاده كرد كه هزينهاي بالا نخواد آخه كم پوليم
چطور يه كافينت رو راه ميندازن
جوايز ميخواد چي ميخواد يه راهنماي كلي كي مي تونه به من بده
c.38888@yahoo.com
amb.blogsky.com
اگه بگيد خيلي خوشحال ميشم