PDA

مشاهده نسخه کامل : کارت گرافیک با خروجی HDMI

_Barbod_
13-05-09, 20:03
سلام دوستان
من میخوام کارت گرافیک رو ارتقاء بدم اما واقعا" موندم که چی بگیرم
کارت فعلی من 8500GT هست
زیاد اهل گیم نیستم اما دلم نمیخواد اگر زمانی خواستم بزنم تو کار گیم گرافیک کم بیاره و ضعیف باشه.
حتما" میخوام خروجی HDMI داشته باشه
در ضمن اهل OC هم هستم یک مقداری
در کل میخوام تا یکی دو سال از همه نظر جوابگو باشه
خودم بیشتر به nVIDIA علاقه دارم
لطفا" پیشنهاد بدید که چی بگیرم
قیمت هم زیاد مهم نیست:give_rose:

NVIDIA>ATI
13-05-09, 20:20
ZOTAK 9800GTX+ amp Edition

هم خروجی HDMI داره هم کارت بسیار خوبی برای گیم و اورکلاکه.در ضمن بهترین مارک هم هست

Moein
13-05-09, 23:03
اگه قیمت مهم نیست براتون سراغ GTX295 برید هم برد خوبیه هم اورکلاک میشه هم اگه بعد خواستید برید تو کار گیم خوبه هم هیچ برنامه ای جلوش پرویی نمی کنه :دی hdmi هم که داره قیمت هم ناقابل فکر کنم از 650 تا 750 تومن گیر بیاد

_Barbod_
14-05-09, 00:10
ZOTAK 9800GTX+ amp Edition

هم خروجی HDMI داره هم کارت بسیار خوبی برای گیم و اورکلاکه.در ضمن بهترین مارک هم هست
عزیز حدود قیمت این کارت چقدر هست؟

اگه قیمت مهم نیست براتون سراغ GTX295 برید هم برد خوبیه هم اورکلاک میشه هم اگه بعد خواستید برید تو کار گیم خوبه هم هیچ برنامه ای جلوش پرویی نمی کنه :دی hdmi هم که داره قیمت هم ناقابل فکر کنم از 650 تا 750 تومن گیر بیاد
عزیز این رو توی یکی از همین فرومها یکی 550 میداد
درست که من گفتم قیمت زیاد مهم نیست
اما هنوز مخ تعطیل نشدم 600 اینا فقط بالای گرافیک بدم:lol:

vandelin
14-05-09, 01:52
سلام
اول از همه باید استفادتون و هزینتون مشخص شه .
(دوستان گروناشو گفتم منم ارزونش رو میگم :دی )
ولی به نظر من 4670 کارت مناسبی هست و این مدل گیگا هم خروجی مستقیم HDMI داره لینک (Only the registered members can see the link)
که حدود 100 تومنه
بررسی کارت : لینک 1 (Only the registered members can see the link) , لینک 2 (Only the registered members can see the link), لینک 3 (Only the registered members can see the link)

البته HIS هم عالیه ولی برای استفاده از HDMI باید از تبدیل موجود در جعبه استفاده کنید . و در عوض هم HIS دارای دو خروجی DVI هست در حالی که گیگا به ازای ارائه پورت HDMI از خیر DVI دوم گذشته و به D-sub بسنده کرده است .

_Barbod_
14-05-09, 10:19
سلام
من تا 250 میخوام هزینه کنم
حالا برام فرقی نمیکنه که کارکرده باشه یا آکبند
اگر کارت کار کرده که گارانتی داشته باشه هم گیرم بیاد میخرم
مثلا" کارتی که آکبند اون حول و حوش 320 یا 330 باشه و کارکرده اون رو 250 بشه خرید
ممنون از راهنمایی همه دوستان

vandelin
14-05-09, 19:38
با این هزینه فکر کنم بتوانید یک 4870 دست دو پیدا کنید

برای خرید کارت نو به نظرم با اختلاف کمی که 4850 با +9800GTX در کارایی دارد و تفاوت قیمت بالایی که با هم دارند کارت 4850 با قیمت 200 تومان و برند گیگا (که فکر کنم ارزون تر هم شده ) به نظرم به صرفه تر است چون چندان اهل بازی نیستید و وکارت کاملا نیاز های شما را بر اورده میکند .

برای قیمت بالاتر هم به نظرم 4870 و 260 تقریبا با هم برابرند و به من نظر 216-260 را با برند Evga و قیمت 270 تومان کمی بهتر است

_Barbod_
16-05-09, 12:07
سلام
این 4870 اصلا" خروجی HDMI داره یا باید از تبدیل DVI استفاده کرد؟

vandelin
16-05-09, 13:07
بستگی به برند داره ولی اکثرا از تبدیل استفاده میکنن که البته این موضوع مشکلی ایجاد نمیکنه و بابت این موضوع نگران نباشید .

معمولا اسپارکل اکثرا این پورت رو دارن ولی قیمت بالا و غیر قابل توجیحی دارن که البته این قیمت بالا به ازای خنک کننده فوق العاده هست .

این مطلب با این قضیه بی ارتباط نیست
Only the registered members can see the link

Xtreme
16-05-09, 15:27
بستگی به برند داره ولی اکثرا از تبدیل استفاده میکنن که البته این موضوع مشکلی ایجاد نمیکنه و بابت این موضوع نگران نباشید .

استفاده از تبدیل DVI به HDMI باعث میشه که دیگه صدا نداشته باشی که البته مشکل بسیار بزرگی محسوب میشه .

_Barbod_
16-05-09, 20:07

معمولا اسپارکل اکثرا این پورت رو دارن ولی قیمت بالا و غیر قابل توجیحی دارن که البته این قیمت بالا به ازای خنک کننده فوق العاده هست .

این مطلب با این قضیه بی ارتباط نیست
من از این لینک هیچی سر در نیاوردم:merci:

استفاده از تبدیل DVI به HDMI باعث میشه که دیگه صدا نداشته باشی که البته مشکل بسیار بزرگی محسوب میشه .
سلام
اتفاقا" من هم چون قبلا" شنیده بودم این مورد رو به خاطر همین دنبال کارتی هستم که حتما" خروجی HDMI داشته باشه و مجبور استفاده از تبدیل نباشم:yes:

Xtreme
16-05-09, 20:14
تلویزیونی دارید که HDMI داشته باشه ؟
یعنی حتما HDMI براتون حیاتی هست ؟

Stream
16-05-09, 20:59
تبدیل DVI به HDMI ارتباطی با صدا نداره.

برای محصولات NVIDIA باید خروجی S/PDIF کارت صدا رو به ورودی صدای کارت گرافیک متصل کنید تا صدا داشته باشید. فقط کافیه یک کارت گرافیک Geforce 9 به بعد داشته باشید (مهم نیست خروجی مستقیم HDMI داشته باشه یا نه)

برای محصولات ATI نیازی به اینکار نیست. از هر کارت Radeon HD 3000 به بعد استفاده کنید می تونید صدا داشته باشید بدون نیاز به هیچ اتصالی.

تبدیل DVI به HDMI (که اسمش تبدیل نیست!) کوچکترین تفاوتی با اینکه خود کارت خروجی HDMI داشته باشه نداره.

Xtreme
16-05-09, 21:22
تبدیل DVI به HDMI (که اسمش تبدیل نیست!) کوچکترین تفاوتی با اینکه خود کارت خروجی HDMI داشته باشه نداره.

سلام عزیز دل برادر ..
چطوری ؟ مگه اینجا با هم کل کل کنیم ! تو یاهو که نمیای !! :دی

خروجی DVI با خروجی HDMI کاملا یکسان مشابه هستن به جز یک تفاوت . اون هم اینکه خروجی DVI صدا نداره.
بنابراین وقتی از تبدیل DVI به HDMI استفاده می کنی صدا نداری چون ذاتا DVI انتقال دهنده صدا نیست.
اما وقتی از خود HDMI استفاده می کنی می تونی صدا هم داشته باشی ..

بنابراین DVI و HDMI یک تفاوت اساسی دارن و اون قابلیت انتقال صداست ..

پی نوشت :

DVI = Digital Visual Interface (video only)
HDMI = High Definition Multimedia Interface (audio and video)

از اسمشون هم مشخصه که چه کاره هستن :دی

Stream
16-05-09, 22:11
سلام عزیز دل برادر ..

مخلصیم برادر

یاهو اینویز میام برادر

خروجی DVI با خروجی HDMI کاملا یکسان مشابه هستن به جز یک تفاوت . اون هم اینکه خروجی DVI صدا نداره.

درست گفتی، ولی تفاوتشون یه کوچولو بیشتره! (در Protection ها یکم فرق فوکوله!) ولی جنس سیگنال ها دقیقا یکیه.

بنابراین وقتی از تبدیل DVI به HDMI استفاده می کنی صدا نداری چون ذاتا DVI انتقال دهنده صدا نیست.

مسئله همینه، اونی که بهش می گیم تبدیل DVI به HDMI در اصل تبدیل نیست. (مثل اون تبدیل DVI به VGA که تبدیل نیست، یعنی سیگنال دیجیتال DVI رو به آنالوگ تبدیل نمی کنه. همونطور که تبدیل S-Video به Component سیگنال S-Video رو به YPbPr تبدیل نمی کنه) و اصلا همچین کاری با یک کابل ممکن نیست و نیاز به یک Circuit داره.

این پورت DVI وسط کار فقط یک Interface هست و موقع فرستادن سیگنال های آنالوگ یا HDMI کارت گرافیک از طریق پورت DVI سیگنال مناسب رو می فرسته.

این وسط هیچ سیگنالی به هیچ سیگنالی تبدیل نمیشه.

دقیقا مثل S-Video 7-pin که در همه کارت گرافیک ها وجود داره و Interface برای خروجی های S-Video 4-pin و Component و Composite به حساب میاد.

این Review رو ببین از Radeon HD 4870 :

So with the Series 2000/3000/4000 you'll receive a DVI-to HDMI adapter which, and make no mistake here, will carry that sound over HDMI.

پی نوشت: من بیش از 500 بار با تبدیل DVI به HDMI و تلویزیون صدا داشتم و هر روز فیلم ها رو به همین شکل نگاه می کنم! :دی

مخلصیم!

_Barbod_
16-05-09, 22:16
تلویزیونی دارید که HDMI داشته باشه ؟
یعنی حتما HDMI براتون حیاتی هست ؟
تلویزیون خیر
اما مانیتور من ورودی HDMI داره.
یه ورودی معمولی (آنالوگ) و یک ورودی HDMI
به همین خاطر من میخوام حتما" از ورودی HDMI استفاده کنم
آخه شنیدم تو کیفیت تاثیر داره

برای محصولات NVIDIA باید خروجی S/PDIF کارت صدا رو به ورودی صدای کارت گرافیک متصل کنید تا صدا داشته باشید. فقط کافیه یک کارت گرافیک Geforce 9 به بعد داشته باشید (مهم نیست خروجی مستقیم HDMI داشته باشه یا نه)

برای محصولات ATI نیازی به اینکار نیست. از هر کارت Radeon HD 3000 به بعد استفاده کنید می تونید صدا داشته باشید بدون نیاز به هیچ اتصالی.

به به شما اینجا هم که مدیر هستی:lol:
ممنون از راهنماییهاتون

سلام عزیز دل برادر ..

اما وقتی از خود HDMI استفاده می کنی می تونی صدا هم داشته باشی ..

پی نوشت :

DVI = Digital Visual Interface (video only)
HDMI = High Definition Multimedia Interface (audio and video)

از اسمشون هم مشخصه که چه کاره هستن :دی
واقعا" ممنون
مانیتور من اسپیکر هم داره:1. (38):

با همه این تفاسیر شما دوستان عزیز چه کارتی رو به من پیشنهاد میدید تا 250 تومان که خروجی HDMI داشته باشه؟
از راهنماییهای همه شما دوستان ممنونم:merci:

Xtreme
17-05-09, 00:10
خب با برادر Stream سر این جریان نزدیک یک ساعتی بحث کردیم ( به قول خودش بحث کیلویی ! :دی )

تا اینکه تصمیم گرفتم یه سرچی بزنم ببینم چی دستگیرم میشه. به یک تاپیک از فروم HardForum رسیدم که باز با خود برادر Stream بررسی کردیم و به نتیجه درست و مناسب رسیدیم .

بدون توضیح اضافی اینجا می گذارم تا دوستان هم استفاده کنن ..

اینجا ببینید .. (Only the registered members can see the link)

ممنونم از دوستان
( و از حضور برادر Stream جهت یک بحث دوستانه )

_Barbod_
17-05-09, 01:05
خب با برادر Stream سر این جریان نزدیک یک ساعتی بحث کردیم ( به قول خودش بحث کیلویی ! :دی )

تا اینکه تصمیم گرفتم یه سرچی بزنم ببینم چی دستگیرم میشه. به یک تاپیک از فروم HardForum رسیدم که باز با خود برادر Stream بررسی کردیم و به نتیجه درست و مناسب رسیدیم .

بدون توضیح اضافی اینجا می گذارم تا دوستان هم استفاده کنن ..

اینجا ببینید .. (Only the registered members can see the link)

ممنونم از دوستان
( و از حضور برادر Stream جهت یک بحث دوستانه )
آقا من اصلا" زبانم خوب نیست
اونجا چه خبره؟
یعنی چی نوشته؟:1. (27):

Stream
17-05-09, 14:05
آقا من اصلا" زبانم خوب نیست
اونجا چه خبره؟
یعنی چی نوشته؟:1. (27):
اونجا دقیق توضیح داده که بصورت خلاصه تر و غیر تخصصی تر همونی میشه که من در پست شماره 15 توضیح دادم.

شما از کارتهای گرافیک سری Geforce 9 و Radeon HD 2000 به بعد استفاده کنید و با همون تبدیل DVI-HDMI هم می تونید صدا داشته باشید.

_Barbod_
17-05-09, 16:14
ممنون
با 250 تومان چی رو پیشنهاد میکنید؟

ashyan
18-06-11, 09:42
سلام دوست گرامي
من يك كابل hdmi خريداري كردم كه سمت دومش 4 فيش كامپوزيت يا همان ويدئوهاي قديمي چگونه ميتونم از كامپيوتر به تلوزيون وصل بشم روي كامپيوتر چه تنظيماتي دارد