PDA

مشاهده نسخه کامل : تو رو خدا کمکم کنید

miigmiig
13-05-09, 17:13
سلام دوستان

یک هفته ای هست که دوستم برام یک سیستم ارزان از لحاظ کارایی ولی با قطعات و گارانتی های درجه یک بست
( دوستم تو کار اسمبل و رفع مشکل سیستم های شرکت هاست )

ولی این سیستم پدرمو تو این یک هفته درآورد و دوستم تا جایی که تونست کمکم کرد ولی دیگه نمیاد چون میگه کارش زیاده میخواستم ببینم از دوستان میتونن منو کمک کنند

مشخصات سیستم :

main : elitegroup p33t-a
cpu : dual 2200
ram : patriot 512 * 2
vga : xfx 7200 gs
hdd : 160 sata wd
,.........

و اما مشکلی که سیستم داره :

اول که کامپیوتر رو روشن میکنم بوق بایوس نمیزنه و تو اون صفحه سیاهه که نوشته میاد به جای اینکه هارد و درایو نوری رو ساتا بشناسه ، ide میشناسه . حالا این هیچی وقتی میخواستیم روش ویندوز نصب کنیم انواع و اقسام ارور ها رو میداد تا بعد از 8 بار ویندوز بدون اشکال نصب شد و رفت . 2 روز که با سیستم کار کردم یه مرتبه ویندوز خودش ریست کرد و دوباره بالا اومد بعد از یک روز دیگه سیستم بالا نمیاد و رو صفحه ای ;iپسورد میاد تا لوگین کنیم اونجا میمونه صد بار ه کامپیوتر رو روشن و خاموش کردم ویا ریست کردم نشد

حالا کارایی که دوستم انجام داد :

1. باطری مادر بورد رو درآورد
2. cmos رو از طریق جامپر پاک کرد
3. انواع و اقسام کابل ها رو عوض کرد
4. همه قطعات رو عوض کرد و با قطعات دیگه تست کرد ,gd nvsj kan

ولی دیگه سیستم بالا نمیاد ، دیروز هم علانا گفت دیگه نمیاد ولی امیدوار بودم که امروز بیاد ولی بازم خودش زنگ زد و گفت من دیگه نمیام . گفت من همه چیو تست کردم به غیر از مادربوردت ، اون خرابه برو گارانتی عوضش کن

من هم امروز رفتم سازگار ارقام گفتم اینطوریه ، برام تست زدن گفتن موردی نداره گفتم آخه بایوس که بوق نمیزنه و به جای ساتا هم ide میشناسه گفتن بعضی مدل ها همینطوری هستن . همینطوری مادربورد رو بهم پس دادن
. منم خیلی بهش احتیاج دارم و امتحان ها هم نزدیکه و باید با کامپیوتر کار کنم . همین امروز دوباره رفتم همین مدل مادر بورد رو خریدم و آوردم نصب کردم ( البته خودم هم اسمبل بلدم ولی وقت اینکارو به خاطر درسام ندارم ) ولی بازم همون آش و همون کاسه !

الان هم یه 600 تومانی خرج کردم برای یک سیستم کامل و یه مادربورد نو هم دوباره خریدم .

دوستان یه کمکی بکنند بگن اشکال کار از کجاست آخه ، یه سیستم نو چرا باید اینطوری بشه

ممنون :cry:

AMD>INTEL
13-05-09, 19:23
بايوس زو اپ ديپت كنيد

N0m@d
13-05-09, 20:04
نگفتی پاور سیستم چیه؟!

بهرحال از این مشکلاس که 1 در میلیون پیش میاد:1~@$S (8):

miigmiig
14-05-09, 01:10
بايوس زو اپ ديپت كنيد

سلام مدیر جان

ممنونم که به فکر مایی خدا خیرت بده

این بایوس رو اپدیت کنم درست میشه ، نزنم یه موقع همش بسوزه ؟

یعنی هر 2 تا مادر بورد رو هم بایوسش رو اپدیت کنم آخه امروز رفتم بازم از این مادربورد خریدمولی اون هم بوق نزد

راستی یه سئوال هم بکنم . کامپیوتر رو که روشن میکنم حتما باید بوق بزنه ؟ یا بعضی از مدل ها به قوله کارشناس سازگار ارقام بوق نمیزنن ؟ میگفت که بوق بایوس الزامی نیست . نظر شما چیه ؟

شما هر کاری میگه بفرما تا من عینه همونو انجام بدم تا شاید درست شد ، از دوست جون جونیمون که خیری ندیدیم

بازم ممنون

miigmiig
14-05-09, 01:17
نگفتی پاور سیستم چیه؟!

بهرحال از این مشکلاس که 1 در میلیون پیش میاد:1~@$S (8):

سلام

آقا پاورم هم گرینه یعنی : green 430 real

نگو اقا دقیقا عینه حرفی بود که دوستم بهم زد گفت خیلی نادره ، ولی میدونی به چی شک کردم ، این که یه مادر بورد نو هم دوباره عینه همون مدل امروز گرفتم با اون هم بایوس بوق نمیزنه

شما هم اگه نظری داری خوشحال میشم بگی تا رو سیستم انجام بدم

بذار مدیرجون گفت برم بایوسش رو اپدیت کنم ببینم درست میشه ، یه سرچ میزنم ببینم چجوری بایوس رو اپدیت میکنن ، دیگه یه خورده هم خودم دست به کار شم

فقط یه سئوال : آپدیت بایوس برا ککسی که برا اولین بارشه که خطرناک نیست ؟

ممونم از لطف همتون

vandelin
14-05-09, 01:22
یعنی هر 2 تا مادر بورد رو هم بایوسش رو اپدیت کنم آخه امروز رفتم بازم از این مادربورد خریدمولی اون هم بوق نزد

راستی یه سئوال هم بکنم . کامپیوتر رو که روشن میکنم حتما باید بوق بزنه ؟ یا بعضی از مدل ها به قوله کارشناس سازگار ارقام بوق نمیزنن ؟ میگفت که بوق بایوس الزامی نیست . نظر شما چیه ؟

سلام
اگه مشکل از بایوس باشه پس هر دو بورد شما مشکل دارن واگه مشکل از بایوس باشه چون به احتمال قوی هر دو بورد خریداری شده از یه بایوس استفاده میکنن پس تیعیه که این یکی هم مشکل داشته باشه.

نه بورد هایی هستن که بوق نمیزنن و بهتر بیگیم بعضی از بورد ها هستند که فقط در صورتی که تغییری در بایوس ایجاد شه بوق میزنن .
مثلا شما کاری با بایوس نداشتی و سیستم به طور طبیعی بوت میشه و خبری از بوق نیست ولی اگه مثلا فرکانس رو افزایش بدید و یا first boot رو تغییر بدید اونوقت برای تاید صحت بوت و شناسسایی قطعات سیستم بوق میزنه .

miigmiig
14-05-09, 01:48
سلام
اگه مشکل از بایوس باشه پس هر دو بورد شما مشکل دارن واگه مشکل از بایوس باشه چون به احتمال قوی هر دو بورد خریداری شده از یه بایوس استفاده میکنن پس تیعیه که این یکی هم مشکل داشته باشه.

نه بورد هایی هستن که بوق نمیزنن و بهتر بیگیم بعضی از بورد ها هستند که فقط در صورتی که تغییری در بایوس ایجاد شه بوق میزنن .
مثلا شما کاری با بایوس نداشتی و سیستم به طور طبیعی بوت میشه و خبری از بوق نیست ولی اگه مثلا فرکانس رو افزایش بدید و یا first boot رو تغییر بدید اونوقت برای تاید صحت بوت و شناسسایی قطعات سیستم بوق میزنه .

سلااااااااااااام

اگه میدونستم بچه های اینجا اینقدر بامعرفت هستن زودتر میومدم اینجا و تا جایی که چیزی سرم میشه به تالار کمک میکردم

عجب پس ممکنه هر چی از این مادربورد تو بازاره همه خراب باشن اون هم با گارانتی سازگار ؟
آخه این 2 تارو به فاصله یک هفته و از 2 جای مختلف خریدیم
اینی رو که امروز خریدم به هیچ چیش دست نزدم و همون طوری وصلش کردم ولی ویندوز همینطوری تو صفحه یوزر که میخواد بیاد گیر میکنه

میدونید به خواهرم گفتم که دیگه لپپتاپتو نمیخوام ، خودم یه کامپیوتر توپ بستم ولی تو این هفته بد جوری ضایع شدم

mohammad1985
14-05-09, 02:12
حالا چرا از همون مادربرد گرفتی ؟ یه چیز دیگه میگرفتی شاید درست میشد در ضمن همونطور که بهادر خان گفت بایوس رو یه آپ دیت بکن .

vandelin
14-05-09, 03:25
عجب پس ممکنه هر چی از این مادربورد تو بازاره همه خراب باشن اون هم با گارانتی سازگار ؟

نه به هیچ وجه
دوبار گفتم اگه مشکل از بایوس باشه , به خاطر همین هم با بورد دوم هم به مشکل می خورید و نه اینکه این بورد ها مشکل دارند . در ضمن این معنیش خراب بودن قطعه نیست , یعنی اینکه ممکنه این بایوس بورد شما دارای یک باگ جزئی باشه که باید با اپدیت , اون رو برطرف کنید که این قضیه تو تمام مادربورد ها دیده میشه (البته نه اینکه باگ اساسی وجود داشته باشه بلکه مثلا با اومدن یه پردازنده جدید فلان بورد رو اپدیت میکنید تا از این پردازنده جدید پشتیبانی کنه )

ViViD
14-05-09, 07:23
آقا ببر سیستم رو همون نماینده سازگار ارقام تا برات خودش مشکل رو حل کنه نهایت هزینه نصب ویندوز رو میگیره اما اگر مشکلی داشته باشه معلوم میکنه

nima_razavi
21-05-09, 09:55
salam . khobi . age systemet dorost nashod ye payam vasam bezar .