PDA

مشاهده نسخه کامل : DFI DK P45-T2RS + Intel Q9550

ViViD
13-05-09, 10:19
با درود بیکران

با توجه به اینکه تعدادی از دوستان و اساتید نیز بردی مشابه این برد دارند و به همچنین تجربه بیشتری نسبت به این حقیر تصمیم بر این شد تاپیکی ایجاد کنم و از مشاوره دوستان بهره مند بشوم.....
تاپیک هم مختص به تستهایی هست که با این برد و پردازنده و دیگر قطعات سیستم گرفته میشود....
پروفایل آخرین تست و فرکانس رو شب برای دوستان میگذارم:11():
ولی بطور خلاصه این پروفایل قابل استفاده من در FSB 495 بود

CPU V +450Mv
NB V 1.55V
SB V 1.75
VTT 1.4 V
ClockGen V 3.6
All GTL's 0.67X

FSB 495
Ram F 994
Timming 5-5-5-15
Dram V 2.3v

CPU Feature:
Termal Manag Enabled
Core Multi Proccesing Enabled
All Setting Disabled

Moein
13-05-09, 10:39
با درود بیکران

با توجه به اینکه تعدادی از دوستان و اساتید نیز بردی مشابه این برد دارند و به همچنین تجربه بیشتری نسبت به این حقیر تصمیم بر این شد تاپیکی ایجاد کنم و از مشاوره دوستان بهره مند بشوم.....
تاپیک هم مختص به تستهایی هست که با این برد و پردازنده و دیگر قطعات سیستم گرفته میشود....
پروفایل آخرین تست و فرکانس رو شب برای دوستان میگذارم:11():
ولی بطور خلاصه این پروفایل قابل استفاده من در FSB 495 بود:

CPU V +450Mv
NB V 1.55V
SB V 1.75
VTT 1.4 V
ClockGen V 3.6
All GTL's 0.67X

FSB 495
Ram F 994
Timming 5-5-5-15
Dram V 2.3v

CPU Feature:
Termal Manag Enabled
Core Multi Proccesing Enabled
All Setting Disabled

خوب شما همه ی سرویس های مربوط به سی پی یو رو disable کن

بعدشم مشکل چیه؟ اینو نگفتی؟!؟

ViViD
13-05-09, 10:59
مشکل نداریم میخوام به فرکانس بالاتری برسم دوست عزیز
تمام اون سرویس ها رو غیرفعال میکنم نتیجه رو نیز اعلام میکنم
متشکرم

ViViD
13-05-09, 21:27
با پردازنده E4600 فکر میکنید بتونم Max FSB خوبی بدست بیارم؟
من قسمت CPU Feature رو همش رو غیر فعال کردم باز هم تغییری حاصل نشد در میزان FSB و افزایش نداشتم
اما چند تست برای دوستان میگذارم:

Only the registered members can see the link

تست بعدی سعی میکنم به سمت اور گرافیک بیشتر بروم این تست ها با دور فن 60% انجام شد

PCminister
13-05-09, 22:07
سلام برادر

به نظر من تاپیک خوبی میتونه باشه.

با پردازنده E4600 فکر میکنید بتونم Max FSB خوبی بدست بیارم؟

من با پردازنده E4500 به فرکانس 420 مگاهرتز FSB رسیدم و از اون بیشتر هم به هیچ وجه بالاتر نرفت!

راستی این کارت من با کلاک 1100 برای رم کاملا Benchable هست. کارت شما با این فرکانس چطوره؟

باتشکر

ViViD
13-05-09, 22:21
همین الان تستی گرفتم بر پایه 850/1020 که متاسفانه ناپایدار بود و دما به شدت بالا رفت به همین سبب سیستم وسط 3D Mark 06 هنگ کرد من تا همین مقدار 840/990 که تست میگیرم پایدار هست گاهی مواقع نمیدونم چطوریه که روی 850/1000 هم پایدار مونده اما تستها رو ذخیره نکردم متاسفانه
بدنبال بلاک واتر برای گرافیک هستم البته در فکر دست ساز هستم میخواهم اگر بتونم خودم یکی درست کنم البته خیلی خیلی مشکله نه نقشه ای دارم نه نمونه ای که بتونم از روی اون الهام بگیرم

PCminister
13-05-09, 23:01
بدنبال بلاک واتر برای گرافیک هستم البته در فکر دست ساز هستم میخواهم اگر بتونم خودم یکی درست کنم البته خیلی خیلی مشکله نه نقشه ای دارم نه نمونه ای که بتونم از روی اون الهام بگیرم

به عنوان طرح اولیه:

به نظر میرسه بشه بجای هیت سینکهای مسی که در عکس زیر مشاهده میشن دو واتر بلوک به شکل طرح بالا قرار داد:

فقط یه طرح اولیه هست و میتونید روش کار کنید تا به نتیجه قطعی برسید.

برای خنک کردن رمها قاعدتا به فن و هیتسینک خود کارت نیاز دارید که با این روش هم میتونید اونا رو حفظ کنید و هم هسته های کارت رو خنکتر کنید.

باتشکر

ViViD
13-05-09, 23:13
دقیقاً همچین طرحی مدنظر خودم هست 2 بلاک واتر برای هسته ها و برای رمهای گرافیک خود فن بمونه فقط از داخل کارت 2 شیلنگ یا 4 شیلنگ آب بیرون بیاد که البته این مستلزم از دست دادن گارانتی کارت هم هست :دی
به هر حال اگر ببینم میزان اور گرافیک رو نمیشه بالاتر برد به فکر سوراخکاری کارت میافتم
و حالا یک مساله دیگه این که مدتی هم هست شدید دنبال درست کردن Phase Change هستم با یک مهندس الکترونیک مشغول صحبت هستیم، اگر هزینه زیاد نخواهد در این مورد هم کار میکنم
متشکرم

PCminister
13-05-09, 23:18
حالا یک مساله دیگه این که مدتی هم هست شدید دنبال درست کردن Phase Change هستم با یک مهندس الکترونیک مشغول صحبت هستیم، اگر هزینه زیاد نخواهد در این مورد هم کار میکنم

کار بسیار بسیار جالبی هست.

البته میتونید با Water Chilling شروع کنید بجای استفاده ی مستقیم از Refrigerant در داخل بلاک!

باتشکر

Moein
13-05-09, 23:31
دقیقاً همچین طرحی مدنظر خودم هست 2 بلاک واتر برای هسته ها و برای رمهای گرافیک خود فن بمونه فقط از داخل کارت 2 شیلنگ یا 4 شیلنگ آب بیرون بیاد که البته این مستلزم از دست دادن گارانتی کارت هم هست :دی
به هر حال اگر ببینم میزان اور گرافیک رو نمیشه بالاتر برد به فکر سوراخکاری کارت میافتم
و حالا یک مساله دیگه این که مدتی هم هست شدید دنبال درست کردن Phase Change هستم با یک مهندس الکترونیک مشغول صحبت هستیم، اگر هزینه زیاد نخواهد در این مورد هم کار میکنم
متشکرم

وحید جان ایا از دما هنگ می کنه یا از ولتاژ؟!؟! این رو چک کردی

ViViD
13-05-09, 23:33
کار بسیار بسیار جالبی هست.

Water Chilling شروع کنید بجای استفاده ی مستقیم از Refrigerant در داخل بلاک!

باتشکر

خیلی عالیه بود تشکر در این موارد تا حالا چیزی نشنیده بودم حتماً در موردش مطلب میخونم ببینم از عهده من بر میاد متشکرم:love::give_rose:

ViViD
13-05-09, 23:39
وحید جان ایا از دما هنگ می کنه یا از ولتاژ؟!؟! این رو چک کردی

والا گرافیک که از دمای بالاش هنگ میکنه اما پردازنده نه فکر نمیکنم دمای زیادی داشته باشه نهایت میزان تا 65 میره اما این دما سیستم رو به هنگ نمی اندازه فکر میکنم
من برای بالاتر از این میزان میخواهم از کولینگهای قویتر استفاده کنم نیتروژن نه یک کولینگ تقریباً 24 ساعته خواستارم که دمای زیر صفر بهم بده:great:
ولی برای اورکلاک بالاتر نیاز به ولتاژ بالا دارم که دمای بالا رو به دنبال داره که خودش کولینگ خوبی لازم داره فعلاً که روی 500*8 هیچ مشکلی ندارم و تونستم پایدار کنمش
متشکرم:great:

Moein
14-05-09, 01:19
والا گرافیک که از دمای بالاش هنگ میکنه اما پردازنده نه فکر نمیکنم دمای زیادی داشته باشه نهایت میزان تا 65 میره اما این دما سیستم رو به هنگ نمی اندازه فکر میکنم
من برای بالاتر از این میزان میخواهم از کولینگهای قویتر استفاده کنم نیتروژن نه یک کولینگ تقریباً 24 ساعته خواستارم که دمای زیر صفر بهم بده:great:
ولی برای اورکلاک بالاتر نیاز به ولتاژ بالا دارم که دمای بالا رو به دنبال داره که خودش کولینگ خوبی لازم داره فعلاً که روی 500*8 هیچ مشکلی ندارم و تونستم پایدار کنمش
متشکرم:great:

من منظورم ولتاژ دادن به gpu بود نه cpu به هر حال یکم ولتاژ بش بده ببین هنگش بر طرف میشه یا نه ضمننا سیستم رو میزه یا داخل کیس؟

ViViD
14-05-09, 06:56
من منظورم ولتاژ دادن به gpu بود نه cpu به هر حال یکم ولتاژ بش بده ببین هنگش بر طرف میشه یا نه ضمننا سیستم رو میزه یا داخل کیس؟

نه تا حالا که به گرافیک ولتاژ ندادم گرافیک اول آمدم اینکار رو انجام بدم متاسفانه سوخت فرستادم گارانتی تعویض کرد این یکی رو باید حساب شده عمل کنم:great:

ViViD
17-05-09, 19:24
آغاز تست ها با واترکولینگ: :lol:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Musketeer™ Pro
17-05-09, 19:42
یه سوال! اون کارت تلفنه چیه اونجا؟! :دی

ViViD
19-05-09, 00:16
یه سوال! اون کارت تلفنه چیه اونجا؟! :دی

کارت تلفن برای جلوگیری از تماس فن با گرافیک بود :دی

یک مشکل جدید دارم پردازنده Pentium 4 651 دستم آمد روی سیستم که سوار کردم سیستم بالا نمیاد چندین بار بایوس رو هم خالی کردم ولی کار نمیکنه روی سیستمی که پردازنده بود براحتی کار می کند اما روی برد من اصلاً!!!

دفترچه راهنما رو که خوندم تعدادی جامپر کنار سوکت پردازنده داره برای تعیین FSB هر پردازنده بصورت دستی که یک حالت هم بصورتی تنظیم میشه که از روی مدل خود پردازنده تعیین میکنه میزان FSB
این جامپر ها هم در حالت دیفالت هستند و مشکلی ندارند سیستم بدون رم هم بالا نمیاد بوق هم نمیزنه ولی با پردازنده خودم 4 هسته ای هیچ مشکلی ندارم
دوستانی که این برد رو دارند راهنمایی لطفاً:1. (27):

Moein
19-05-09, 00:43
کارت تلفن برای جلوگیری از تماس فن با گرافیک بود :دی

یک مشکل جدید دارم پردازنده Pentium 4 651 دستم آمد روی سیستم که سوار کردم سیستم بالا نمیاد چندین بار بایوس رو هم خالی کردم ولی کار نمیکنه روی سیستمی که پردازنده بود براحتی کار می کند اما روی برد من اصلاً!!!

دفترچه راهنما رو که خوندم تعدادی جامپر کنار سوکت پردازنده داره برای تعیین FSB هر پردازنده بصورت دستی که یک حالت هم بصورتی تنظیم میشه که از روی مدل خود پردازنده تعیین میکنه میزان FSB
این جامپر ها هم در حالت دیفالت هستند و مشکلی ندارند سیستم بدون رم هم بالا نمیاد بوق هم نمیزنه ولی با پردازنده خودم 4 هسته ای هیچ مشکلی ندارم
دوستانی که این برد رو دارند راهنمایی لطفاً:1. (27):

من هم الان مشکل تو رو دارم و یک سی پی یو 336 دارم که با برد اسوس بالا نمیاد دلیل منطقی رو نمی دونم اما روی رم ها ارور می ده !!!!!!!!!!!!!!1

vandelin
19-05-09, 06:23
سلام
من فکر کنم مشکل از اینجا باشه
پردازنده های پنتیوم فور همه VRD 10 هستن و روی بورد هایی مثل p965 بالا میان و البته بعضی از بورد های ایسوس با چیپست بالاتر هم همینطوریه , البته ربطی به چیپست نداره و در واقع به تنظین کننده ولتاژ بورد مربوط هست ولی جدیدا رو بورد های مثل 45 از این ورژن استفاده میشه , در واقع یه چیزی تو مایه های setfsb که هر ورژنش مختص یه سری جنریتور هست .

باید دقت کنید که روی بورد ورژنش رو زده و اگه اشتباه نکنم ماله شما 11.1 هست و به خاطر همین از این پردازنده پشتیبانی نمیکنه (هر چند که تو مشخصات بورد زده ساپورت میکنه ) البته در این مورد اگه به سایت سازنده مراجعه کنید اونجا هم زده که از این دسته پردازنده پشتیبانی نمیکنه
حتی وقتی هم که تو سایت سازنده زده باشه که از این پردازنده پشتیبامی میکنه مثل ud3r باز هم به دلیل همین VRD ااین کار امکان پذیر نیست
البته بعضی وقتها هم متفاوته مثلا من 630 رو که رو ud3r گذاشتم بالا میومد و کاملا هم پایدار بود ولی دو مشکل داشت یکی اینکه فرکانس رو که افزایش میدادی هنگ میکرد و دیگری هم ولتاژ بود که رو 1.325 قفل شده بود .
که این به ماهیت همین VRD بر میگرده که نمیتونه پروفایل پردازنده رو لود کنه تا ولتاژ پردازنده رو تنظیم کنه .

اینجا کاملا این قضیه توضیح داده شده لینک (Only the registered members can see the link)

(فقط نمیدونم درست گفتم یا نه چون خودمم قاطی کردم :دی )

ویرایش :
اینا زیاد به درد نمیخوره ولی از هیچی بهتره
فایل pdf مربوط به ورژن 11 لینک (Only the registered members can see the link)
فایل pdf مربوط به ورژن 10.1 لینک (Only the registered members can see the link)

ViViD
19-05-09, 07:48
داخل سایت DFI هم در قسمت ساپورت سی پی یو این پردازنده نیست!!!:1. (27):

ViViD
19-05-09, 23:06
فردا رمهای قبلی رو میفرستم خدمت آقای حسینی و تا چند روز دیگه رم جدید بدستم میاد ایشالله که مشکلات رم نیز برطرف بشود آخر هفته اگر اتفاقی نیافته روزهای تست رو در پیش رو دارم:دی

ViViD
24-05-09, 00:31
گفتیم تاپیک زمین نمونه تا میرسم به خدمت تست جدید:

AMD>INTEL
24-05-09, 00:50
بايوسهاي اسوس و گيگابيت و در مدت زماني كه سابق ابيت بايوسها حرف اول رو ميزنند . شركتهاي زيادي توليد كننده برد هستند ولي نوشن يك بايوس بدون كمي و كاستي سخت . همه فكز ميكنند من خيلي طرفداري گيگابايت رو ميكنم . ولي تو مدلهاي ارزونم تقريبا تنظيمات يك برد حرفه اي حفظ شده است . البته اسوس هم خوب كار ميكنه ولي مشكلاتش كم نيست .

ViViD
30-05-09, 23:09
با درود
والا سوالی که داشتم در این مورد بود که نمیتونم روی FSB 500 ثابت نگه دارم کارهای عادی و معمولی رو خوب انجام میده اما وقتی تست های سنگین میگیرم مانند Future Mark سیستم هنگ میکنه دمای پردازنده مطمئنم که از 30 نهایت عبور نمیکنه بعضی تنظیمات هم بصورت زیر:

FSB : 500
CPU Ratio: 8.5
Dram FrQ: 1001 Mhz
Ram Timming: 5-5-5-15
CPU VCore: +500Mv (1.55 In CPUZ)
NB V: 1.49 V
VTT: 1.46V
PLL: 1.55
Dram: 2.2V

در مورد GTL ها هم 3 گزینه داره که مربوط به 0/2 و 1/3 و چیپ برد میشه هر کدام از 0.58 تا 0.67 دارند و هر تغییری بگید دادم بالا بردم پایین آوردم ولی باز هم در تست سنگین پایدار نیست همین الان هم با همین فرکانس دارم کار میکنم براحتی و تستهای سبک رو میتونم انجام بدم از جمله Wprime 32M
یک مساله دیگه که برای بالا بردن فرکانس از طریق Set FSB وقتی FSB رو اندازه 5 مگاهرتز بالا میبرم سیستم چند ثانیه کار میکنه اما بعد هنگ میکنه برای این SETFSB قوانین خاصی هم پابرجا هست فکر میکنم به میزان کافی ولتاژ به پردازنده داده باشم

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Moein
31-05-09, 00:41
والا شهریار استاد این برد هست و چشم بسته این مین رو می گه که شما چی کار کنید باش :دی

ViViD
31-05-09, 18:25
یک عکس در فرکانس 4250 مگاهرتز و FSB 500 این تست یکبار انجام شد ولی دفعه بعد همین تست بدون هیچ تغییری در بایوس کم یا زیاد انجام نشد!!!

ViViD
05-06-09, 14:53

ViViD
11-06-09, 14:51
3D Mark 06 >>>> 24879 Score

ViViD
12-06-09, 01:18
3D Mark 2006: 25359