PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره

researcherd18
12-05-09, 20:49
جمع کردن سیستم و اینکه چه سیستمی خوبه
و برسی کارایی amd نسبت به سایر شرکتها

AMD>INTEL
12-05-09, 20:54
1-وينئوز 7 از نظر امكانات سخت افزاري شبيه ويستا هست . موئم هم بصورت lan وصل كن مشكلي ليجاد نميشود .

researcherd18
13-05-09, 06:03
دوست عزیز سلام
میشه سوالام رو کاملتر جواب بدید ممنون میشم

reza76622201
13-05-09, 11:19
دوست عزيز چون مدت زيادي از دنياي سخت افزار دور بوديد پيشنهاد مي کنم يه سري به سايتهاي tomshardware و Anandtech و guru3d بزنيد و کارآيي و چارتها رو ببينيد. مطمئنا از خريد AMD منصرف خواهيد شد. سعي کنيد اول خودتونو Update کنيد تا با علم و آگاهي خوتون تصميم بگيريد.اين بهتر از اينه که بر اساس شنيده ها تصميم بگيريد. اگر خودتون به سايتهاي مذکور مراجعه کنيد با اطمينان بيشتري تصميم خواهيد گرفت و راضي تر خواهيد بود. توي بازار بيشتر فروشندگان فکر پول هستند و سودشون براشون مهمه و اينه که يک قطعه مسخره رو به عنوان بهترين انتخاب بهتون معرفي مي کنن. پس تحقيق کنيد و خيلي در خريد احتياط کنيد.
نهايتا سوالي داشتيد در خدمتم.

Computex
13-05-09, 15:58
دوست عزیز ورود شما رو به انجمن تبریک میگم. اینطور که من از صحبتهای شما متوجه شدم ، شما قصد کار با نرم افزارهای خلی سنگین ندارید و بیشتر از اون برای شما کارایی و نرمی در ویندوز و برنامه ها مهم است. به هر حال اول از شما تقاضا دارم که شما هم کمی بیشتر توضیح دهید که هدفتان از خرید این سیستم چیست؟ آیا به بازی های کامپیوتری هم علاقه دارید؟

با این حال من سعس میکنم کمی در رابطه با پردازنده ها برای شما بنویسم:
اگر انتظار شما از این سیستم کار با نرم افزارهای سنگین نیست و همانطور که گفتم نرمی و روانی در ویندوز و برنامه ها بیشتر مورد توجه شماست ، از نظر اینجانب پردازنده های AMD الان هم از نظر کارایی و هم از نظر قیمت برای اینچنین سیستم هایی بهترین انتخاب هستند. بر خلاف اون چیزی که دوست خوبمون در پست بالا گفتند ، اگر به سایت های معرفی شده سری زده باشید حتما خواهید دید که تمام تست های صورت گرفته با نرم افزارهایی بوده که قدرت بالایی رو طلب می کنند. (مثل 3D Mark و 3D Max و Photoshop و ...) و من هم به همین دلیل هست که میگم نوع کاربریتون رو از سیستم عنوان کنید. چون ممکنه اینتل بخرید ولی اون چیزی نباشه که انتظارشو داشتید و یا حتی بلعکس!

قدم بعد انتخاب تعداد هسته : همانطور که می دانید امروزه پردازنده های اینتل شامل 2 هسته ای و 4 هسته ای و پردازنده های AMD شامل 2 هسته 3 هسته و 4 هسته میشوند. پیشنهاد من هم برای انتخاب تعداد هسته باز به نوع کاربری شما از سیستم بر میگرده. اگر میخواهید آینده نگری کنید و این سیستم را برای مدت زیادی داشته باشید و قدرت هم برایتان مهم است مدل Phenom 9950 رو با فرکانس کاری 2.6 پیشنهاد می کنم و اگر نیازی به این قدرت زیاد ندارید و استفاده شما از سیستم کاملا معمولی هست می توانید یک دو هسته ای جدید از AMD مثل رو مدنظر قرار بدید.
توجه داشته باشید که امروزه برنامه های نسبتا کمی وجود دارند که بتوانند از تمام قدرت یک چهار هسته ای استفاده کنند. و من هم دقیقا به همین دلیل بود که گفتم اگر میخواهید آینده نگری کنید یک چهار هسته ای بردارید چون ممکن است در برخی از برنامه های امروزی که برای یک چهار هسته ای بهینه نشده اند ، پردازنده های دو هسته ای سریعتر عمل کنند.

مشخصات مدل های 2 و 3 و 4 هسته ای AMD در این سایت: Only the registered members can see the link

چند مدل دیگر از چهار هسته ای های AMD :
پردازنده های Phenome II که ویرایش جدیدتری از Phenom بوده و دارای تکنولوژی ساخت جدیدتر هم می باشند.
قوی ترین چهار هسته ای AMD در حال حاضر Phenom II X4 955 بوده که قیمت اون در بازارهای جهانی 250 دلار است که اگر بتوانید با حدود همین قیمت در ایران هم پیدا کنید ، به شما قول میدم که تا مدت زیادی نیاز به ارتقا سیستم نخواهید داشت. چون همین الان هم در همین رنج قیمت این مدل از Core 2 Quad های اینتل در بیشتر شرایط سریعتر عمل میکند و حتی اگر بخواهید آنرا با سیستم های لوکس Core i7 920 از اینتل مقایسه کنید ، به نسبت قیمت خیلی جالب توجه می باشد.

سه هسته ای ها هم معمولا متعادل تر بوده و بین 4 هسته ای ها و 2 هسته ای ها قرار میگیرند.

در این سایت (Only the registered members can see the link)می توانید اختلاف میان مدل های مختلف AMD را طی چند صفحه در جداول با تست های مختلف ببینید. (امتیاز بیشتر بهتر است!)

و اما برای کارت گرافیک هم باید دید که شما تا چه حد به بازی های کامپیوتری علاقه مندید. مسلما هر چه برای پردازنده بیشتر هزینه کنید مجبور هستید برای موازنه بودجه خود گرافیک پایین تری هم بردارید و برای جواب دادن به این قسمت منتظر نظر شما می مانم.

reza76622201
18-05-09, 09:11
سلام دوست عزيز نظر شما واسه من محترمه اما چون خطابتون به من بود خوب منم واسه اينکه دوستمون دچار اشتباه نشن در پاسخ به نوشته هاي شما مطالب زير رو عرض مي کنم:

اگر انتظار شما از این سیستم کار با نرم افزارهای سنگین نیست و همانطور که گفتم نرمی و روانی در ویندوز و برنامه ها بیشتر مورد توجه شماست ، از نظر اینجانب پردازنده های AMD الان هم از نظر کارایی و هم از نظر قیمت برای اینچنین سیستم هایی بهترین انتخاب هستند.

منظور شما چه نرم افزاري است. ميشه لطف کنيد چند تا نرم افزار سبک که بروز باشند(!!!) رو مثال بزنيد. اصلا دوستمون در مورد نرم افزارهاي کاريشون چيزي نگفتند. با اينهمه هر نرم افزار چه سبک و چه سنگين به نسبت قيمت اينتل انتخاب برتر است. (کلا هم که بالاترين پردازنده هاي فعلي از آن اينتل هست). خوب اگر اينو قبول نداريد لطف کنيد پردازنده AMD مورد نظرتون و قيمتش رو بفرمائيد تا من معادل و هم قيمت اينتلش رو خدمتتون ارائه بدم و چارتهاي معتبر از سايتهاي معتبر خدمتتون ارائه بدم تا قانع بشيد. ضمنا از دير باز اينتل به Stability (نرمي و رواني و يکنواختي کارکرد) مشهور بوده و حتي در مقطع زماني اندکي که AMD جلوتر بود باز هم يسيستمهاي مبتني بر اينتل Stable تر بودن. پس اين فرايشتون رو من کاملا رد مي کنم.

بر خلاف اون چیزی که دوست خوبمون در پست بالا گفتند ، اگر به سایت های معرفی شده سری زده باشید حتما خواهید دید که تمام تست های صورت گرفته با نرم افزارهایی بوده که قدرت بالایی رو طلب می کنند. (مثل 3D Mark و 3D Max و Photoshop و ...) و من هم به همین دلیل هست که میگم نوع کاربریتون رو از سیستم عنوان کنید. چون ممکنه اینتل بخرید ولی اون چیزی نباشه که انتظارشو داشتید و یا حتی بلعکس!

چرا مي فرمائيد بر خلاف گفته هاي من!؟ دوست عزيز چند صدتا لينک مي خواين از سايتهاي مذکور (معتبرترينشون هم (همونطور که همه مي دونن) tomshardware هستش.) خدمتتون ارائه بدم که بهتون ثابت بشه توي برند معادل در حال حاضر Intel از AMD برتره!؟
وقتي که Performance اينتل(در سري معادل و حدودا هم قيمت) بالاتر باشه چجور ميشه که دوستمون اينتل بخرن و اون چيزي که انتظارشو داشتن نباشه!؟

قدم بعد انتخاب تعداد هسته : همانطور که می دانید امروزه پردازنده های اینتل شامل 2 هسته ای و 4 هسته ای و پردازنده های AMD شامل 2 هسته 3 هسته و 4 هسته میشوند. پیشنهاد من هم برای انتخاب تعداد هسته باز به نوع کاربری شما از سیستم بر میگرده. اگر میخواهید آینده نگری کنید و این سیستم را برای مدت زیادی داشته باشید و قدرت هم برایتان مهم است مدل Phenom 9950 رو با فرکانس کاری 2.6 پیشنهاد می کنم و اگر نیازی به این قدرت زیاد ندارید و استفاده شما از سیستم کاملا معمولی هست می توانید یک دو هسته ای جدید از AMD مثل رو مدنظر قرار بدید.

با همين هزينه در مورد چهار هسته اي مي تونن اينتل بهتر مثل Q9300 يا Q9400 يا Q8200 بخرن که به مراتب از پردازنده Phenom 9550 بهتره. جهت اطلاع بيشتر مي تونيد به سايت anandtech زير مجموعه bech مراجعه کنيد و در تمام نرم افزارهاي سبک و سنگين مقايسه ها رو ببينيد. در ساير موارد دو هسته اي که سري Core 2 duo و Core duo اينتل باز هم از AMD عموما بالاترن.
پس بازم انتخاب AMD اشتباهه.

قوی ترین چهار هسته ای AMD در حال حاضر Phenom II X4 955 بوده که قیمت اون در بازارهای جهانی 250 دلار است که اگر بتوانید با حدود همین قیمت در ایران هم پیدا کنید ، به شما قول میدم که تا مدت زیادی نیاز به ارتقا سیستم نخواهید داشت. چون همین الان هم در همین رنج قیمت این مدل از Core 2 Quad های اینتل در بیشتر شرایط سریعتر عمل میکند و حتی اگر بخواهید آنرا با سیستم های لوکس Core i7 920 از اینتل مقایسه کنید ، به نسبت قیمت خیلی جالب توجه می باشد.

عزيز دوستمون اگر Core 2 Quad Intel (نه لزوما Intel core i7) هم تهيه کنند احتمالا تا مدت نيازي به ارتقاء سيستم نخواهند داشت. اما با اين سرعتي که تکنولوژي داره پيش مي ره شما نمي تونيد بگيد که فلان سيستم تا کي نياز به ارتقاء نخواهد داشت و اين مساله حتي براي سري Intel Core i7 هم قابل پيش بيني نيست. ضمنا قيمت جهاني Intel Core i7- 920 دقيقا حدود همين AMD Phenom II/X4-955 هست دوست عزيز و از نظر کارآيي هم خيلي بالاتره. خوب اينا همش حرف بود عزيز. اينم يه نمونه مدرک واسه مقايسه :(مقايسه Core i7 - 920 با Phenom II- X4/955)
Only the registered members can see the link

خيلي جالبه نه!؟ همونطور که مي بينيد فاصله خيلي زياده. تازه Core i7 920 پايينترين رده Core i7 موجود در بازاره!!!
و اما

توجه داشته باشید که امروزه برنامه های نسبتا کمی وجود دارند که بتوانند از تمام قدرت یک چهار هسته ای استفاده کنند. و من هم دقیقا به همین دلیل بود که گفتم اگر میخواهید آینده نگری کنید یک چهار هسته ای بردارید چون ممکن است در برخی از برنامه های امروزی که برای یک چهار هسته ای بهینه نشده اند ، پردازنده های دو هسته ای سریعتر عمل کنند.

دوست عزيز نرم افزارها فعلي تا حدي و نرم افزارهاي آينده(حتي بازيها) به سمت چهارهسته و حتي تعداد هسته هاي بيشتر مي رن. با عنايت به قيمتهاي مناسب پردازند هاي 4 هسته اي به نظر من درست نيست به خاطر وضع فعلي نرم افزارها رو به پردازنده هاي دو هسته اي بياريم.
با اينهمه در زمينه پردازنده هاي دو هسته اي هم باز اينتل به نسبت قيمت از AMD جلوتره. اگه لازم داريد بازم لينک خدمتتون ارائه بدم!؟
در هر صورت من منتظر ارائه پردازنده AMD ز طرف شما هستم تا معادل اينتل اون پردازنده (چه قيمتي و چه سري معادل) و چارت معتبرش مبني بر برتري کامل اينتل بر AMD رو خدمتتون عرض کنم.
البته خود دوستمون هم طرفدار AMD هستند. اما هدف من صرفا اطلاع رسانيه.
در پايان چند لينک ديگه هم خدمتتون ارائه مي دم :
مقايسه معادل دو هسته اي Intel Core 2 Duo E8600 و AMD Athlon X2-7850 :
اينتل در 80 درصد مواردبطور متوسط 6/1 برابر کارآتر هست.

اينم لينک مقايسه پردازنده دو هسته اي Intel Core 2 Duo E8600 و پردازنده سه هسته اي AMD Phenom II-X3/720 :

اي بابا بازم که اينتل در بيشتر موارد تقريبا 3/1 برابر جلوتره!؟ ( بااينکه پردازنده AMD يک هسته هم بيشتر داره!)

اينم مقايسه AMD Athlon X2 7750 - 2.7GHz - 1MB L2 - 2MB L3 و Intel Pentium Dual Core E5200 - 2.50GHz - 2MB L2 که هر دو قيمشتون حدود 70000 تومانه:

همونطور که مي بينيد انواع نرم افزارها و کارهاي مولتي مديا و ... انجام شده و نمودارهاي عر يک عرضه شده.

خوب از بين 26 نرم افزار معرفي شده در 17 مورد اينتل و در 9 مورد AMD جلوتره(با در نظر گرفتن اينکه جاهايي که زير نمودار نوشته Lower is better يعني مقدار پايينر بهتره و جاهايي که زير نمودار نوشته Higher is better يعني اينکه مقدار بالاتر بهتره)
پس تقريبا در دو برابر موارد Intel بالاتره. ضمنا اگر دقت کنيد جاهايي که AMD جلوتر اکثر موارد اختلاف زياد نيست. اما در برخي جاها Intel خيلي جلوه.
در نظر داشته باشيد جاهايي که زير نمودار نوشته Higher is better اوني که عددش بالاتره به همان ميزان بهتريه و جاهايي که نوشته Lower is better اوني که عددش پايين تره به همان ميزان بهتره.

والا من نمي دونم ديگه واقعا طرفداران AMD چي واسه گفتن دارن!؟

با تقديم احترام.