PDA

مشاهده نسخه کامل : جومونگ تاریخ ایران را به یغما برد!

G E N E R A L ™
12-05-09, 12:52
Only the registered members can see the link
نویسنده وبلاگ «تلویزیون مجازی» در مطلبی آورده است: بدبختانه عدم شناخت نسل امروز نسبت به تاریخ باشکوه ایران باعث شده است که بسیاری از داشته‌های خویش را در داستان دیگران ببینیم و لذت هم ببریم!
سریال افسانه جومونگ (ساخته کشور کره جنوبی) در واقع بخشی از تاریخ ایران را ربوده است. آنها نام ارمنستان را لاک گرفته و بر آن سرزمین «بویو» گذارده‌اند فرمانروایی ایران را هم سلسله «هان» نامیده‌اند. در تاریخ سلسله (هان) سواره نظام زره‌پوش وجود ندارد این سواره نظام بنا بر همه اسناد تاریخی مربوط به ارتش پارت ایران بوده است.
یکی از افسران سپاه آهنین ایران در دوران اشکانی (۱۲۳/۱۲۴ تا ۸۸/۸۷ پیش از میلاد) در پایین عکس دیده می‌شود:

وقتی از درگیری دولت هان با یاغیان صحبت می‌شود و بدین خاطر، بویو دست به حمله به مناطق اطراف خود می‌زند، در واقع زمانی است که فرمانروایی ایران با یاغیان هوسپائوسینس (شورشگر تازی) و گوردی ین، آدیابن و اُسرائن در باختر و سکاییان در خاور مشغول جنگ است در ضمن مهمترین نکته آنکه گرفتن گروگان از خاندان نافرمان نسبت به فرمانروایی تنها در ایران باب بوده است مهرداد پادشاه اشکانی در ارمنستان (بخاطر آنکه بی طرفی کشورش را زیر پا گذارده و از رومیان حمایت نمود) وارد کارزار شده و آرتاواز شاه ارمنستان را فرمانبردار خویش نمود و تیگران پسر آرتاواز را به عنوان گروگان به پارت فرستاد. رویدادهای بعدی باعث مداخله دوباره ایران شد و ارتش پارت، تیگران را به عنوان شاه بر صندلی پادشاهی به جای آرتاواز قرار داد. کشور بی ریشه کره با استفاده از تمثیل‌های ایرانی برای خود تاریخ می‌سازد در سریال یانگوم نخستین رستم زاد (سزارین) را به یانگوم منتسب کردند و حال در دل تاریخ اشکانی ما برای سرزمین چوسان خود هویتی حماسی می‌سازند. باید با هزار درد افسوس گفت به خاطر عدم توجه رسانه‌های مسئول نسبت به هویت و تاریخ ملی ایران کشورهایی نظیر کره بجای ما، آنها را به نام خود نموده و در نهایت ما می‌مانیم و مشتی تاریخ غیر ایرانی!

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

به قول «ارد»، بزرگ اندیشمند و متفکر ایرانی: سرزمینی که اسطوره‌های خویش را فراموش کند به اسطورهای کشورهای دیگر دلخوش می‌کند فرزندان چنین دودمانی بی پناه و آسیب پذیرند.
برای شناخت بیشتر و بهتر تاریخی که کشور کره جنوبی به یغما برده است نظر شما را به بخش‌های از تاریخ دودمان اشکانیان و پارت‌های ایران جلب می‌کنم:

به مهرداد دوم پادشاه ایران زمین گفتند در کشورداری صبوری کنید اردوان پدر شما و همین طور فرهاد پدر بزرگتان خیلی زود کشته شدند. مهرداد گفت در حالی که هوسپائوسینس (شورشگر تازی) و گوردی ین، آدیابن و اُسرائن در باختر و سکاییان در خاور به جان مردم ایران افتاده و کشتار می‌کنند سکوت و نرمش به چه معناست. کشته شدن در این شرایط بسیار با ارزش تر از زندگی در خفت و ننگ است.
شجاعت پادشاه ایران مهرداد اشکانی گویای این سخن ارد بزرگ است که: برآزندگان و ترس از نیستی؟! آرمان آنها نیستی برای هستی میهن است.
مهرداد دستور داد ارتش ایران بازسازی شود استراتژی نظامی خاص اشکانیان، جنگ‌های نامنظم توسط کمانداران ورزیده بود که شالودهء ارتش اشکانی را تشکیل می‌دادند. گروه‌های سوارکار چالاک و کمانداران قابلی که می‌توانستند در حال سوارکاری، از هر سویی، هر هدفی را نشانه روند. علاوه بر این، تمرینات گروهی پیوسته آنها،در میدان نبرد، الگوهای نامنظم ولی هدفمندی از حرکت اسب‌ها را ایجاد می‌کرد، که به نحوه ای غیر قابل پیشبینی،به هر سمت و سویی می‌تاختند و به طور فردی یا گروهی شلیک می‌کردند. بخش دیگر سپاه مهرداد دوم سواره نظام زره‌پوش ایران که در باختر به آن سوارکاران شوالیه و در خاور به آنها سوارکاران آهنین می‌گفتند تشکیل می‌داد تمام بدن آنها و حتی بدن اسب‌هایشان پوشیده از آهن بوده و بدین شکل هر سپاهی را شکافته و به تسلیم وادار می‌نمودند.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

فرمانروای ایران یاغی هان باختر و خاور را مطیع خویش نمود و با ووتی فغفور فرمانروای چین از سلسله هان (۱۴۱ تا ۷۸ پیش از میلاد) روابط سیاسی و بازرگانی برقرار نمود.
مهرداد دوم دوباره شکوه را به ایران بازگرداند …

WORYA_SH
12-05-09, 14:31
وقتی خیلی راحت تو کشور اونم در حال حاضر هویت اقوام ایرانی به نفع فقط یک قوم تغییر می کنه تاریخ تحریف میشه و هویت اقوام دستکاری میشه چه انتظاری از بیگانه دارید . وقتی که فرهنگ کشور با فرهنگ چندتا کشور بی هویت گره می خوره بیشتر از این از دیگران نمیشه انتظار داشت .

Ramin_Zero1818
12-05-09, 17:55
چی کار به این چیزا داریم...
سریالش قشنگه...
وقتی خودمون عرضه نداریم همچین چیزایی بسازیم...
تاریح خودمونو نشون بدیم...
چرا هنر دیگران رو ضایع کنیم...

G E N E R A L ™
12-05-09, 20:10
چی کار به این چیزا داریم...
سریالش قشنگه...
وقتی خودمون عرضه نداریم همچین چیزایی بسازیم...
تاریح خودمونو نشون بدیم...
چرا هنر دیگران رو ضایع کنیم...

کاملا موافقم وقتی ما خودمون نمیتونیم تمدن خودمون رو به رخ بکشیم نباید حسودی کنیم.

ما فقط میگیم : "ایرانی میتواند " ولی ...

N@VID
13-05-09, 01:42
سلام :

من به پاسداشت هویت ایران و ایرانی حتی یک قسمت از این مجموعه ای که اکثرا
در زمان پخشش میخ می شدن ، رو نگاه نکردم ! :1. (23):

راستی این جا هم بوی تناقض می یاد ! اونی که دم از کوروش می زنه الان عکس آواتارش یک
بی مغز ژاپنی هست !
شوخی کردم !:11():شوخی کردم !:11():شوخی کردم !:11():شوخی کردم !:11():شوخی کردم !:11():

N0m@d
13-05-09, 09:31
خیلی جالبه همه چیز قبلا تو ایران اتفاق افتاده و مال ایران بوده

چند وقته دیگه هم اعلام میکنن سری فیلم های ارباب حلقه ها مربوط به تاریخ ایران بوده و حلقه در اصل حلقه ازدواج خسرو و شیرین بوده

G E N E R A L ™
13-05-09, 11:01
سلام :

من به پاسداشت هویت ایران و ایرانی حتی یک قسمت از این مجموعه ای که اکثرا
در زمان پخشش میخ می شدن ، رو نگاه نکردم ! :1. (23):

راستی این جا هم بوی تناقض می یاد ! اونی که دم از کوروش می زنه الان عکس آواتارش یک
بی مغز ژاپنی هست !
شوخی کردم !:11():شوخی کردم !:11():شوخی کردم !:11():شوخی کردم !:11():شوخی کردم !:11():

خوب من به این جور فیلم ها علاقه دارم برام فرق نمیکنه که بی مغز آمریکایی باشه یا ژاپنی یا کره ای یا ...

ما وقتی خودمون نمیتونیم بسازیم نباید به دیگران خرده بگیریم اگه ما خیلی ادعای ایرانی داریم باید خودمون بسازیم نکه بگیم چرا دیگران میسازند.

نمونش فیلم یوسف طرف نمیتونست شمشیر دست بگیره چه برسه به این که بخواد بجنگه :1. (28): ولی تو این فیلم ها مهارت های گذشتگان رو نیز میتونیم ببنیم و مردانگی در جنگ های تن به تن رو.

N@VID
13-05-09, 23:49
خوب من به این جور فیلم ها علاقه دارم برام فرق نمیکنه که بی مغز آمریکایی باشه یا ژاپنی یا کره ای یا ...

ما وقتی خودمون نمیتونیم بسازیم نباید به دیگران خرده بگیریم اگه ما خیلی ادعای ایرانی داریم باید خودمون بسازیم نکه بگیم چرا دیگران میسازند.

نمونش فیلم یوسف طرف نمیتونست شمشیر دست بگیره چه برسه به این که بخواد بجنگه :1. (28): ولی تو این فیلم ها مهارت های گذشتگان رو نیز میتونیم ببنیم و مردانگی در جنگ های تن به تن رو.

سلام :

خدا رو شکر من سعادت نداشتم حتی یک قسمت این افسانه !!! رو ببینم ...
ما که نگفتیم چرا می سازند ...
ما هم فرمایش شما و دوستان رو تایید کردیم و گفتیم باید برای تاریخ خودمون فیلم بسازیم ، اون هم با
مطالعه گسترده ...
فیلم حضرت یوسف هم اگر هیچ جاییش آموزنده و جالب نبود ، خداییش اون تیکه آخرش که یهودا و شمعون
باهم حرف زدند و گفتند می دانی قوم ما را در آینده چی صدا خواهند زد ...
یوسفی یا یهودی ! که یهودا جواب داد قطعا یوسفی ... شمعون گفت نه آیندگان یهودی می شوند !
واقعا من کفم بورید !
تیکه حضرت ابراهیم و حضرت یوسف که در باره امام زمان صحبت کردند واقعا من رو ترکوند ...

خلاصه یوسف پیامبر تجربه خوبی برای فیلم سازی ایران بود ...

sAsAn.K
14-05-09, 08:57
اینجا رو ببینید :

جومونگ یه سریال Semi-Biographical هست ، فکر نمی کنم به ایران ربط داشته باشه .

murizaki_2000
14-05-09, 18:31
سلام :

خدا رو شکر من سعادت نداشتم حتی یک قسمت این افسانه !!! رو ببینم ...
ما که نگفتیم چرا می سازند ...
ما هم فرمایش شما و دوستان رو تایید کردیم و گفتیم باید برای تاریخ خودمون فیلم بسازیم ، اون هم با
مطالعه گسترده ...
فیلم حضرت یوسف هم اگر هیچ جاییش آموزنده و جالب نبود ، خداییش اون تیکه آخرش که یهودا و شمعون
باهم حرف زدند و گفتند می دانی قوم ما را در آینده چی صدا خواهند زد ...
یوسفی یا یهودی ! که یهودا جواب داد قطعا یوسفی ... شمعون گفت نه آیندگان یهودی می شوند !
واقعا من کفم بورید !
تیکه حضرت ابراهیم و حضرت یوسف که در باره امام زمان صحبت کردند واقعا من رو ترکوند ...

خلاصه یوسف پیامبر تجربه خوبی برای فیلم سازی ایران بود ...

نوید جان از شما بعیده !!!!! یعنی هر کی اومد و هر مزخرفی رو از زبان یوسف یا برادرانش اظهار کرد تو باید باور کنی و کیفور بشی ؟؟؟!!!! متن زیر رو با دقت بخون بعد بیا با هم صحبت کنیم !!!
Only the registered members can see the linkسریال-یوسف-پیامبر-وسیله-ای-برای-ترویج-خ/#more-358

N@VID
15-05-09, 01:22
سلام :

بابا بی خیال ! این چیز ها ارزشش رو نداره ، رفاقت بیشتر می ارزه ...
من گفتم از اون تیکه خوشم اومد چون خیلی قشنگ نشون داد این قوم بنی صهیون از اون اول
مشکل داشتند :1. (38):
در آخر ما تسلیمیم :love:

Amin Boy 20
16-05-09, 11:04
تاريخ ايران رو بعضي از ايراني ها دارن از بين ببرن و دارن تحريفش ميكنن
خلاصه : ار ماست كه بر ماست

arven_andomil
16-05-09, 13:36
متاسفانه متاسفانه ایرانی جماعت می شینه و منتظر میمونه تا یکی پیدا بشه و یه کاری انجام بده مثلا فیلم بسازه تا بتونه ازش یه هویت ایرانی بیرون بکشه و بگه چرا این کارو کردن؟؟
جومونگ تاریخ ایران رو به یغما نبرده . منتاها ما نمی تونیم ببینیم کسان دیگه بهتر از ما از داشته هاشون استفاده می کنند. ماها فقط معترضیم بدون اینکه خودمون کاری انجام داده باشیم.
چهل سرباز رو ساختیم. من حتی یک قسمت رو نگاه نکردم. داستان . گریم . لباس ...هیچی اون برنامه جالب نبود. ولی جومونگ با اینگه گفته میشه برای ساخت این جور فیلمها هزینه خیلی کمی صرف میشه ولی خوب از کار در اومده. حداقلش اینه که خیلیها برای تماشا کردن و ادامه دادن فیلم منتظر شنبه و 3شنبه میمونن.
ما باید یاد بگیریم قدر خودمون رو بدونیم نه اینکه منتظر باشیم دیگران یادمون بیارن تازه بعدشم بگیم این مال ما بود و اونا به یغما بردن!!

WORYA_SH
16-05-09, 14:17
متاسفانه متاسفانه ایرانی جماعت می شینه و منتظر میمونه تا یکی پیدا بشه و یه کاری انجام بده مثلا فیلم بسازه تا بتونه ازش یه هویت ایرانی بیرون بکشه و بگه چرا این کارو کردن؟؟
جومونگ تاریخ ایران رو به یغما نبرده . منتاها ما نمی تونیم ببینیم کسان دیگه بهتر از ما از داشته هاشون استفاده می کنند. ماها فقط معترضیم بدون اینکه خودمون کاری انجام داده باشیم.
چهل سرباز رو ساختیم. من حتی یک قسمت رو نگاه نکردم. داستان . گریم . لباس ...هیچی اون برنامه جالب نبود. ولی جومونگ با اینگه گفته میشه برای ساخت این جور فیلمها هزینه خیلی کمی صرف میشه ولی خوب از کار در اومده. حداقلش اینه که خیلیها برای تماشا کردن و ادامه دادن فیلم منتظر شنبه و 3شنبه میمونن.
ما باید یاد بگیریم قدر خودمون رو بدونیم نه اینکه منتظر باشیم دیگران یادمون بیارن تازه بعدشم بگیم این مال ما بود و اونا به یغما بردن!!

حرفهای شما قشنگه و معلومه دیده عمیقی دارید برای مثال همین چهل سرباز که شما گفتید می دونید چرا به دل هیچ کس ننشست چون برای اخذ مجوز ربطش داده بودن به مسائل دینی و خرافی و اسلام هزار قضیه دیگه که اصلا هیچ ربطی به این داستان و اصالتش نداشت.

murizaki_2000
16-05-09, 14:21
کی میگه چهل سرباز بد بود ؟؟!!! من یکی که خیلی باهاش حال کردم !!! مخصوصا" صحنه هایی که رستم به مالک اشتر اقتدا می کرد و ازش حساب می برد ...!!!! بهترین کمدی چند سال اخیر صدا و سیما بود !!! حتی از هزار چهره هم بهتر ..............

amir123
16-05-09, 14:37
:1. (38)::1. (5)::1. (5)::1. (5):

واقعا راست گفتین .بعضی وقتا آدم غصه می خوره فکر می کنه مردم هیچی نمی فهمند ولی معلوم شد همه می فهمند ولی میترسند بگند مبادا منافعشون بخطر بیوفته . در کل بهترین خاصیت اینترنت همینه که اگه آقایون می دونستند اصلا نمی گذاشتن اینترنت بیاد تو ایران.

Amin Boy 20
16-05-09, 20:22
مجوز برای ساختن چنین فیلم ها (تاریخی جنگ های ایران در زمان پادشاهان و داستان های مثل شاهنامه ) به راحتی داده نمیشه.(اصلا داده نشده من که تا حالا ندیدم.!):1. (27):
چهل سرباز هم به خاطر اخرش (من شخصا به عمرم اینقدر عصبانی نشده بودم) شاید مجوز رد کرده بودن!!!
دلم میخواست امریکا یکی از داستانهای شاهنامه یا یکی از جنگهای نادر شاه(که هر جنگیش مثل افسانه بوده)
رو داشت !!!!
چنان فیلمی می ساخت که جهان رو مخاطبش میکرد.