PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل بزرگ هاردهای maxtorوseagate در هارد دیسکهای Barracuda 7200 و DiamondMax 22

darvish1900
10-05-09, 12:19
این مشکل جدید همه هارد دیسکهای سیگیت و مکستور segate و maxtor هست که سیگیت های Seagate Barracuda 7200.12 و maxtor diamondmax 22 با ظرفیت های 500 و 750 و 1T و 1.5T رو شامل میشه من خودم هم 3 تا از این هارد های خراب که در عرض این چند روز خراب شده برا بازیابی آوردن،

اولا بگم که برد رو عوض نکنین چون firmware این هارد ها با هارددیسک های قبلی فرق میکنه و با تعویض برد مشگل حل نمیشه و شاید اطلاعات از بین بره

من با segate تماس گرفتم ولی نماینده امریکا گفت نمیتونه به ایران اطلاعات بده و نماینده اسیایی هم گفت اطلاعات فنی تا اون حد نداره که به ما کمک کنه

ولی سیگیت اطلاعات رو به طور مجانی بازیابی میکنه و احتمالا برنامه مجانی برای بازیابی اطلاعات از هارد های از کار افتاده میده.

همه افرادی که هارد دیسک segate و maxtor از این نوع دارن برن تو این لینک Only the registered members can see the link شماره سریال هاردشون رو بدن و ببینن که آیا هارد دیسک اونها هم شامل این سری مشگل دار میشه یا نه

این مشگل اینطور که سیگیت گفته مربوط به Firmware هست و با Firmware جدید حل میشه البته هارد دیسکهایی که از کار نیفتاده باشه ولی توصیه ای که میکنم قبل از ارتقاء Firmware از اطلاعات تون backup تهیه کنین

کسایی هم که هاردشون از کار افتاده اگر اطلاعاتشون براشون مهم نیست از گارانتی استفاده کنن واگر هم اطلاعات مهم هست هنوز منتظر بمونن تا ببینیم سیگیت چی جواب میده و برنامه ای برای بازیابی میده یا نه و اینم بگم که فعلا به غیر از یک شرکت خارجی کس دیگه ای نتونسته اطلاعات رو بازیابی کنه.

ساني كه زياد با سيستم و كامپوتر سروكار دارند ممكنه بااين مشكل مواجه شده باشند كه بعداز ريست سيستم هارد ديتكت نميشه
يا مخصوصاو قتي با پارتيشن مجيك كار ميكنند و يك خطا پارتيشن مجيك تشخيص ميده و وقتي شما ميگيد تصحيح كنه فاتحه
و علاوه بر اينكه هار ديتكت نمشه و يا با مشخصات اشتباه ديتكت ميشه توي بوت سيستم هم اختلالاتي پيش مياد.

خوشبختانه مشكل نرم افزاريست و به سادگي قابل حل
اول شما بايد از مشكل دار بودن هاردتون مطمئن بشيد
جامعه هدف اين مشكل دو سري diamonmax 22 از مكستور و Barracuda 7200.11, ES.2 SATA از سيگيت هست.

اگر يكي از اين محصولات رو داريد با نرم افزار زير مشخصات هاردتون رو در بياريد
Click here to download Drive Detect (Only the registered members can see the link)

اينم خروجيش
Only the registered members can see the link

حالا به آدرس زيربريد

مدل هاردتون (مثلا stm3500320as) وارد كنيد اگر مستعد مشكل باشه به صورت زير نشون ميده.

حالا بايد در آدرس زير سريال نامبر رو چك كنيد
Click here to use the serial number check utility (Only the registered members can see the link)
بعد اگر مشكل باشه صفحه دانلود و فريم وير جديد به شما نمايش داده ميشه و اون رو دانلود ميكنيد و روي يك سي دي رايت ميكنيد و با اون سيستم رو بوت ميكنيد
فايل دانلودشده iso هست.

من صفحه دانلود هر كدوم رو ميزارم اگر سريال نامبر و فريم وير مشكل داشت ميتونيد از آدرس هاي زير استفاده كنيد

darvish1900
10-05-09, 12:21
متاسفانه این مشکل برای خود من هم پیش اومده.که برطرفش کردم

Only the registered members can see the link Hard Detect Problem [Persian].zip

darvish1900
10-05-09, 12:22
این هم راه حل مشکل

kami100
24-05-09, 19:55
سلام
دوستان به دادم برسید. بدبخت شدم!!!
سیستم هارد دیسک رو پیدا نمی کنه! بردم تو یه شرکت چک کردن گفتند هادرت سوخته و باید بندازیش دور!!!!!!!!!!!
تو رو خدابه من کمک کنید همین یه ساعت پیش درست کار می کرد و 6 ماه بود که خریده بودمش این هارد رو و خوبم کار می کرد ولی وقتی اومدم دوباره سیستم رو روشن کنم دیگه بالا نیومد و گفت هاردی وجود ندارد!!!!!:gasp::1. (28):
مشخصات هاردم اینه:
برند: مکستور
ظرفیت: 500 گیگ
مدل: DiamondMax 22
سریال نامبر: stm3500320as

اطلاعات خیلی مهمی توش داشتم حالا چیکار کنم!
خواهش می کنم کمکم کنید.
یعنی راهی نیست که بتونم اطلاعات رو بازیابی کنم؟؟؟

دوستان - عزیزان کمکم کنید.....

kami100
24-05-09, 20:19
حالا بايد در آدرس زير سريال نامبر رو چك كنيد
Click here to use the serial number check utility (Only the registered members can see the link)
بعد اگر مشكل باشه صفحه دانلود و فريم وير جديد به شما نمايش داده ميشه و اون رو دانلود ميكنيد و روي يك سي دي رايت ميكنيد و با اون سيستم رو بوت ميكنيد
فايل دانلودشده iso هست.

من صفحه دانلود هر كدوم رو ميزارم اگر سريال نامبر و فريم وير مشكل داشت ميتونيد از آدرس هاي زير استفاده كنيد

دوست عزیز این لینک ها کار نمی کنند!!!!!!!!!!

kami100
24-05-09, 20:21
این هم راه حل مشکل

این لینک هم کار نمی کنه!!!!!!!!1

mohammad1985
25-05-09, 03:50
سلام
خواهش می کنم کمکم کنید.

:cry::cry:
:1. (2): صد بار توی همین سایت گفتم بک آپ بک آپ بک آپ ! چرا از اطلاعات مهمتون بک آپ نمی گیرید ؟!
یه سری شرکتهایی هستند که کار بازیابی اطلاعات انجام میدن اگه نتونستی راش بندازی شاید اونها بتونن اطلاعات رو برگردونن .

darvish1900
27-05-09, 12:51

دوست عزیز هارد روشن میشه؟

سیستم شناساییش میکنه یا نه؟

darvish1900
27-05-09, 12:55
دوست عزیز این لینک ها کار نمی کنند!!!!!!!!!!

سلام
دوستان به دادم برسید. بدبخت شدم!!!
سیستم هارد دیسک رو پیدا نمی کنه! بردم تو یه شرکت چک کردن گفتند هادرت سوخته و باید بندازیش دور!!!!!!!!!!!
تو رو خدابه من کمک کنید همین یه ساعت پیش درست کار می کرد و 6 ماه بود که خریده بودمش این هارد رو و خوبم کار می کرد ولی وقتی اومدم دوباره سیستم رو روشن کنم دیگه بالا نیومد و گفت هاردی وجود ندارد!!!!!:gasp::1. (28):
مشخصات هاردم اینه:
برند: مکستور
ظرفیت: 500 گیگ
مدل: DiamondMax 22
سریال نامبر: stm3500320as

خواهش می کنم کمکم کنید.

این هم لینک جدید

Only the registered members can see the link Hard Detect Problem [Persian].zip

darvish1900
27-05-09, 13:05
دوستان تازه وارد میتونند از طریق لینک زیر بفهمند که آیا هاردشون باید آپدیت بشه یا نه؟

kamy02000
30-05-09, 14:54
دوست عزیز هارد روشن میشه؟

سیستم شناساییش میکنه یا نه؟

نه متاسفانه.
سیستم شناساییش نمی کنه و پیام no hard disc drive رو میده!
تو چند تا سیستم دیگه هم این هارد رو به عنوان هارد اول و دوم تست کردم بازم شناسایی نشد.
خلاصه بدبخت شدم رفت.........
حالا باید چیکار کنم چجوری اطلاعات این هارد لعنتی رو دربیارم!!!
واقعا مکستور ناامیدم کرد!
نه ضربه ای - نه شوکی - هیچ چی... یهو سکته کرد:gasp:

می گن باید کیت رو عوض کنم خب چجوری باید اینکار رو بکنم؟ اطلاعاتی تو هاردم هست که نمی تونم به هرکسی برای بازیابی ش بدم. خیلی خصوصیه و همشون رو هم در عرض یک هفته ریختم توی این هارد!!!

لطفا کمکم کنید

..................................................
من همون kami100 هستم اطلاعات این پروفایل رو از دست دادم و مجبور شدم با پروفایل جدید kamy02000 بیام

darvish1900
30-05-09, 16:10
دوست عزیز نیازی به عوض کردن کیت نیست. آموزشش رو در پست قبلی گذاشتم.

هارد شما در حالت bus .

NVIDIA>ATI
30-05-09, 20:59
دوستان سلام

من رفتم تو سایت اول ابتدا مدل هاردم که ST3320613AS بود دادم همون پنجره که میگه هارد مشکل داره اومد.بعد که شماره سریال رو وارد کردم این پنجره رو نشون داد

در ضمن تو صفحه دانلود فریمور نوشته بود اگه نوع فریم ور شما با CC شروع میشه از آپدیت کردن فریمور خودداری کنید.فریمور هاردم اینه CC2H

Note: If your drive has CC firmware, your drive is not affected and no further action is required. Attempting to flash the firmware of a drive with CC firmware will result in rendering your drive inoperable.

حالا دوستان من چکار کنم آپدیت کنم یا نه ؟

kamy02000
31-05-09, 11:41
دوست عزیز نیازی به عوض کردن کیت نیست. آموزشش رو در پست قبلی گذاشتم.

هارد شما در حالت bus .

ممنون دوست عزیز
حالا میشه این مدار رو از بازار تهیه کرد؟
من فنی نیستم و خیلی سخته برام درست کردن چنین چیزی. تازه این سوکت ها رو از کجا پیدا کنم؟
من تو شهرستان هستم!
کمکم می کنید؟

من همون kami100 هستم اطلاعات این پروفایل رو از دست دادم و مجبور شدم با پروفایل جدید kamy02000 بیام

darvish1900
31-05-09, 12:59
ممنون دوست عزیز
حالا میشه این مدار رو از بازار تهیه کرد؟
من فنی نیستم و خیلی سخته برام درست کردن چنین چیزی. تازه این سوکت ها رو از کجا پیدا کنم؟
من تو شهرستان هستم!
کمکم می کنید؟

دوست عزیز اگر بخوای من از تهران برات پست میکنم.

kamy02000
02-06-09, 23:32
ممنون دوست عزیز
ولی اگه زحمتی نیست شما لطف کنید آدرس جاهایی که این بورد رو می فروشن بدید من یه آشنایی تو تهران دارم که می تونی برام تهیه کنه.
البته فعلا درگیر مسائل درسی هستم و زیاد وقت ندارم تا به این هارد برسم. بعد اینکه فهمیدم میشه اطلاعاتش رو برگردوند خیالم راحت شده تقریبا ( یعنی چاره ای ندارم) و گذاشتم واسه یه ماه بعد تا اساسی تو قضیه سیستم های ذخیره سازی و پشتیبان گیری سیستم هام یه تجدیدنظر اساسی بکنم.
خلاصه اینکه بی نهایت از محبت شما ممنونم و اگر ناراحت نمی شید لطف کنید آدرس جاهایی که این قطعات رو دارند بدید تا تهیه کنم.
بسیار ممنونم
:give_rose:

darvish1900
02-06-09, 23:40
دوست عزیز پاساژ عباسی در خ جمهوری فروشگاه جوان

darvish1900
02-06-09, 23:40
دوستان سلام

من رفتم تو سایت اول ابتدا مدل هاردم که ST3320613AS بود دادم همون پنجره که میگه هارد مشکل داره اومد.بعد که شماره سریال رو وارد کردم این پنجره رو نشون داد

در ضمن تو صفحه دانلود فریمور نوشته بود اگه نوع فریم ور شما با CC شروع میشه از آپدیت کردن فریمور خودداری کنید.فریمور هاردم اینه CC2H

Note: If your drive has CC firmware, your drive is not affected and no further action is required. Attempting to flash the firmware of a drive with CC firmware will result in rendering your drive inoperable.

حالا دوستان من چکار کنم آپدیت کنم یا نه ؟

نیازی به آپدیت نیست

AMD>INTEL
03-06-09, 07:02
من ارتباط مستقيم با شركت ايران هارد كلينيك دارم اگر خواستي من در خدمتم