PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد مادربورد GA EP45UD3-R

reza76622201
26-04-09, 08:14
دوستان عزيز.
يه سوال در مورد تنظيمات اين مادربورد داشتم. ممنون مي شم اگر كسي عملا كار كرده و مي دونه پاسخ بده.
دستگاههاي USB زيادي به كامپيوتر با اين مادربورد متصله ، مثل ماوس و Bluetooth و ....(10 پورت اشغاله)

وقتي سيستم رو Shut down مي كنيم برخي از دستگاههاي USB چراغش روشن مي مونه كه اين واسه كاربرش مطلوب نيست.
سوالم اينكه كه چه تنظيمي از داخل باياس بايد انجام داد كه وقتي كه سيستم رو Shut down مي كنيم برق پورتهاي USB هم كاملا قطع بشه؟
گزينه USB Legacy Device و Power on by ... رو هم Disable هست اما تاثيري نداره.

N@VID
27-04-09, 00:40
سلام :

من این تنظیم رو می دونم ، امتحان کنید ببینید مشکل حل میشه ...
Computer-Properties-Device Manager

Only the registered members can see the link

reza76622201
27-04-09, 07:30
حتما امتحانش مي كنم و خبرتون ميدم. لطف كردي دوست عزيز.

reza76622201
28-04-09, 12:32
جناب N@VID جان.
رفتم توي تنظيماتي كه فرموده بوديد. همه بصورت پيش فرض تيك خورده بودند و متاسفانه مشكل حل نشد. تيك رو هم برداشتم باز هم حل نشد.(منطقا بايد تيك داشته باشه تا مشكل حل بشه اما من واسه اطمينان هر دو حالت رو امتحان كردم ولي جواب نداد)
منتظر پاسخ شما هستم. با تشكر مجدد.
ساير دوستان نظري ندارند.

reza76622201
29-04-09, 15:07
لطفا كمك كنيد.

Olesius
29-04-09, 15:52
دوستان عزيز.
يه سوال در مورد تنظيمات اين مادربورد داشتم. ممنون مي شم اگر كسي عملا كار كرده و مي دونه پاسخ بده.
دستگاههاي USB زيادي به كامپيوتر با اين مادربورد متصله ، مثل ماوس و Bluetooth و ....(10 پورت اشغاله)

وقتي سيستم رو Shut down مي كنيم برخي از دستگاههاي USB چراغش روشن مي مونه كه اين واسه كاربرش مطلوب نيست.
سوالم اينكه كه چه تنظيمي از داخل باياس بايد انجام داد كه وقتي كه سيستم رو Shut down مي كنيم برق پورتهاي USB هم كاملا قطع بشه؟
گزينه USB Legacy Device و Power on by ... رو هم Disable هست اما تاثيري نداره.
سلام دوست عزیز...

راستش مساله زیاد روشن نیست!! ای کاش اشاره می کردید چه دستگاه هایی به پورت USB سیستم وصل هست...
ولی اگر منظور شما روشن ماندن تنها ماوس و کیبورد (با رابط USB) سیستم هست! مشکلی نیست و طبیعی هست...

حتی پس از خاموش شدن سیستم هم بورد برق داره! (جریان برقراره) می تونید از LED روی بورد به این موضوع پی ببرید...
با این حساب طبیعی هست که دستگاه های مرتبط به پورت USB کاملا خاموش نشن!! (چون پورت USB بخشی از جریان مورد نیاز دستگاه رو تامین می کنه!!)

USB Legacy Device هم بهتره به حالت Auto برگردونید...
اگربا راهنمایی نوید جان هم نتیجه نگرفتید!! تنها راهی که می مونه! زدن دکمه Off پاور از پشت کیس هست...!!

در کل زیاد حساسیت به خرج ندید...!!
موفق باشید...:11():

reza76622201
02-05-09, 15:02
دوست عزيز ممنون از پاسختون.

اما من هارد اکسترنال دارم که به پورت USB متصله و Bluetooth دارم که دو تا چراغ قوي داره که چشمک زدنش اذيت مي کنه.
در هر صورت اين امر به نظر من بايد قابل کنترل باشه و روشن بودن LED موجود در مادربورد دليلي بر اينکه حتما بايد توي پورتهاي USB ۀم جريان برق برقرار باشه نميشه.
براي مثال مادربورد Intel DP43TF اين کار قابل تنظيمه و مي شه تنظيم کرد که با ShutDown کردن کليه پورتهاي USB هم خاموش بشن.
فکشرو بکنيد من حتي اسپيکرم هم تغذيه USB داره و توي يه ميز مخصوص کامپيوتر کيسم قرار داره که دسترسي به پشت اون خيلي مشکله که بخوام هر دفعه کليد On/Off پاور رو بزنم.
پس بازم خواهش مي کنم اگر کسي راه حلي سراغ داره لطف کنه ارائه کنه.

Galaxy
02-05-09, 15:06
رضا جان این مشکلات تجربی هست و باید شخص قبلاً این مشکل را داشته باشه .

من قبلا این مشکل را نداشتم ولی توی بایوس دنیا گزینه های Power Management و Power On By ... بگردید و تک تک گزینه ها را تست کنید چون من الان تست کردم با گزینه های این قسمت موس و کیبورد خاموش شدند . حالا برای فلش مموری را باید امتحان کنید .

reza76622201
04-05-09, 11:11
رضا جان این مشکلات تجربی هست و باید شخص قبلاً این مشکل را داشته باشه .

من قبلا این مشکل را نداشتم ولی توی بایوس دنیا گزینه های Power Management و Power On By ... بگردید و تک تک گزینه ها را تست کنید چون من الان تست کردم با گزینه های این قسمت موس و کیبورد خاموش شدند . حالا برای فلش مموری را باید امتحان کنید .

عزيز امتحان کردم و گزينه هاي Power on by mouse & Keyboard رو Disable کردم اما بازم هر دو روشن هستند. کل گزينه ها رو امتحان کردم جواب نگرفتم!!!
به خود گيگابايت هم ايميل زدم هنوز جوابي نداده.
منتظر ياري دوستان هستم.

mahdi255
05-05-09, 13:44
از تنظیمات wake up from... در بایوس نمی تواند باشد

mahdi255
05-05-09, 13:49
و یا وجود جامپر برای USB or PS/2 Device Wake Up on بر روی مادربورد

reza76622201
30-05-09, 11:59
طبق مکاتبه با شرکت گيگابايت اين امر امکان پدير نيست و اين معزل وجود داره و متاسفانه کاريش نميشه کرد.

reza76622201
31-05-09, 07:34
جالبه بدونيد که بر خلاف تصور اينکه سيستم در حالت Shut down مصرفش کمه اما من اينو چک کردم و وقتي سيستمم در حالت Shut down هست کنتور برق سرعتش يه ميزان قابل زياده و به محض اينکه برقش رو کامل قطع مي کنم کند شدن دور کنتور کاملا محسوسه(اين در حاليه که مانيتور رو کامل خاموش کردم).
يه چيز مسخره اي که وجود داره MP3 Player هاي سوني که قيمتشون 48000 تومانه(يک گيگ هستن به رنگ قرمز) حتي اگر توي پورتهاي USB هم برق باشه اما سيستم Shut Down باشه شارژ نمي شن و حتما بايد سيستم رو روشن کرد تا شارژ شروع بشه. اين ديگه واقعا مسخرست.