PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک برای اور Q9550 با Biostar TPower I45

ASRE_NOVIN
22-04-09, 01:28
سلام
مشخصات سیستمم

Only the registered members can see the link
Only the registered members can see the link TPower I45
Only the registered members can see the link Blood Iron 2G*2
Power 400 CoolmasterOnly the registered members can see the link

+
تونیک 120Only the registered members can see the link

ASRE_NOVIN
22-04-09, 02:13
اولین اور که دیفالت خود سیستم هست

Core Speed 3060
Bus Speed 360
Rated FSB 1440
DRAM Frequency 432
بالاترین دما پس از 30 دقیقه تست با OCCT (دورفن ها 1000 دور ،سایلنت) 43 درجه CPU و 30 درجه SYS
CPU Volt 1.152
NB/SB Volt 1.08
DDR2 Volt 1.88
FSB Volt 1.12

Moein
22-04-09, 11:05
اولین اور که دیفالت خود سیستم هست

Core Speed 3060
Bus Speed 360
Rated FSB 1440
DRAM Frequency 432
بالاترین دما پس از 30 دقیقه تست با OCCT (دورفن ها 1000 دور ،سایلنت) 43 درجه CPU و 30 درجه SYS
CPU Volt 1.152
NB/SB Volt 1.08
DDR2 Volt 1.88
FSB Volt 1.12

شما این رو بده 1:
core speed:3608
8 * 451
cpu voltage : 1.35
rate fsb 1800
ddr : 450 cl 6.6.6.18
dram voltag 2.1
fsb voltag 1.33

اگه دیدی مشکل داشت رم ه رو دیفالت کن و بیا بالا رم های شما خیلی خوب اور نمی شه

بعد این رو بده 2 :
Core speed :3825.5
8.5*450
cpu voltage:1.388
ratefsb 1800
ddr 400 cl stock
voltage 1.8
fsb voltage 1.33

اگه دیدید امد بالا پا رو فرا ر بگزارید
core speed:
8.5*480
cpu voltage:1.41
dram stock
voltage 1.8
fsb voltage 1.38

پروفایل ها رو تست کنید ببینید چه جوابی می ده بتون اگه موفقق بودید که باز هم بتون پروفایل بدم ضمننا شما هواستون به دیباگر و اسپیکر سیستم باید باشه همچنین چامپ کلیر Cmos مسئولیت اور کلاک بر عهدهی خوتون هست ضمننا اگه مادربورد درون کیس بسته شده به شما اورکلاک اصلا پیشنهاد نمی شه موفق و پیروز باشید:11():

ASRE_NOVIN
22-04-09, 23:22
پروفایل ها رو تست کنید ببینید چه جوابی می ده بتون اگه موفقق بودید که باز هم بتون پروفایل بدم ضمننا شما هواستون به دیباگر و اسپیکر سیستم باید باشه همچنین چامپ کلیر Cmos مسئولیت اور کلاک بر عهدهی خوتون هست ضمننا اگه مادربورد درون کیس بسته شده به شما اورکلاک اصلا پیشنهاد نمی شه موفق و پیروز باشید:11():

خیلی ممنون بابت راهنماییتون

واما تستها

تمام کارهایی که شما گفتین کردم(حتی ولتاژ ها رو ی بالاتر هم تست کردم) اما FSB از 449 بالاتر که می ره سیستم بالا میاد و لی مونیتور خاموش هست و هیچ اتفاقی نمی افته

روی 449 هم با مشخصات زیر تا 2ساعت با ORTHOS تست گرفتم سیستم کاملا استبل بود

حداثر دما با (فن ها روی دور زیاد 2000 دور) 52 برای CPU
Core speed :3816.5
8.5*449
cpu voltage:1.272
ratefsb 1800
ddr 400 cl stock
voltage 1.8
fsb voltage 1.288

حالا چندتا سوال

1-CPU Clock Skew Control چیه؟ باید تنظیمش کنم؟
2-Over Clock Retry Count ? دیفالتش روی 3 هست

و در قسمت ولتاژ

3-CPU Core1 GTL Ref Voltage و CPU Core2 GTL Ref Voltage?

CPU PLL Voltage?-4

MCH GTL Ref Voltage-5?

آیا نیاز به تنظیم ولتاژ اینها هست یا روی Auto باشه؟

خلاصه موندم چطوری ببرمش بالای 449؟

ASRE_NOVIN
25-04-09, 01:18
ها

تا 480 بالا رفت و تست 30 با OCC گرفتم ،پایدار بود

بیشتر از اون هم به خاطر رمهام نتونستم برم

دونبال رمم ، گرفتم میریم ادامش رو!!!

ViViD
26-04-09, 14:18
خیلی عالیه بهت تبریک میگم من هم با مادربرد خودم روی 481 بدون هیچ تغییر ولتاژ راحت میتونم مانور بدم فقط میزان FSB رو زیاد میکنم اما از این به بعد شروع دردسر میشه دیگه دما خیلی حالت تصاعدی میگیره و چون نیاز به ولتاژ بالا داره دما از حد معمول خیلی بالاتر میره من با واترکولینگ تونستم تا 495 رو بدست بیارم اما بیشتر نیازمند کولینگهای قویتری هست

ASRE_NOVIN
28-04-09, 16:35
سلام

سرم شلوغ بود ،وقت نکردم زودتر بیام

اینم از جدید ترین تستم

اینم ولیدشOnly the registered members can see the link

چطوره ها؟

Labyrinth
28-04-09, 17:11
خوبه فقط اگر لطف کنی پچ نامبر سی پی یوت رو بنویسی در تاپیکش بسیار عالی تر میشه :wink:

انشالله بتونی بالاتر از این هم بری ( هنوز راه داره )

:give_rose:

Labyrinth
28-04-09, 17:13
اینم تاپیک مربوط به Batch Number ها ...

ViViD
28-04-09, 17:27
واقعاً عالیه فکر میکنم پردازنده خیلی خوبی دستت آمده با یک کمی کار روی کولینگ میتونی رکورد هم بزنی داخل HWBOT در رده پردازنده خودت ثبت کن رکورد عالی بدست آوردی

WORYA_SH
28-04-09, 18:53
سلام

سرم شلوغ بود ،وقت نکردم زودتر بیام

اینم از جدید ترین تستم

اینم ولیدشOnly the registered members can see the link

چطوره ها؟

فکر کنم الان دیگه از مینت راضی باشی . حالا دیدی چرا با این سی پی یو این مین بهت پیشنهاد شد.:great:

AMD>INTEL
28-04-09, 22:28
برنامه tclock utility هم عاليه

ViViD
29-04-09, 00:50
واقعاً یا بردت خیلی با برد من تفاوت داره یا بچ نامبر پردازنده شما عالی هست چون من خودم رو به در و دیوار زدم تا ولتاژ 1.8 هم دادم اما نتونستم به FSB 500 برسم حتی با ضریب مالتی پایین
به همین سبب هست که در فکر تعویض مادربرد افتادم

Moein
29-04-09, 01:10
واقعاً یا بردت خیلی با برد من تفاوت داره یا بچ نامبر پردازنده شما عالی هست چون من خودم رو به در و دیوار زدم تا ولتاژ 1.8 هم دادم اما نتونستم به FSB 500 برسم حتی با ضریب مالتی پایین
به همین سبب هست که در فکر تعویض مادربرد افتادم

سی پی یو شما بچ نامبر خوبی نداره این دوستمون با پروفایل هایی که بش داده شد و تلاش بعدی خودش تونست موفق باشه و اگه با برنامه های wprime و superpi و pifast و pcmark و cpu-z شروع به تست گرفتن کنه می تونه بالای 15 پوینت رو بگیره امید وارم موفق باشی

شما دوست عزیز باید pll رو زیاد کنی که بتونی بالا تر از این فرکانس بری اگه می خوای cpu-z بزنی هسته ها رو غیر فعال کن تا بتونی راحت تر بالا بیای و خوب clock gnerator مینت رو پیدا کن و با استفاده از برنامه Setfsb می تونی به فرکانس های بالا تر هم برسی

رم ها رو روی تایمینگ 6.6.6.18 بگذار برای cpu-z و ولتاژ 2.3 رو بشون بده تا هیچ مزاحمتی برات ایجاد نکنن اگه مشکل دارن تایمینگ رو 7.7.7.20 بده
ضمننا ایا شما به north brige ولتاژ می دید؟!؟ اگه این کارو نمی کنید حدود 15 درصد بش ولتاژ بدید تا در ویندوز به پایداری های بالا تر برسید موفق و پیروز باشید کمکی بود در خدمتم

ASRE_NOVIN
29-04-09, 18:22
میریم تا داشته باشیم جوابها:yes: رو یکی یکی :whistle:

خوبه فقط اگر لطف کنی پچ نامبر سی پی یوت رو بنویسی در تاپیکش بسیار عالی تر میشه :wink:

انشالله بتونی بالاتر از این هم بری ( هنوز راه داره )

امرتون انجام شد :give_rose: منتها با رکورد جدید :great:

ASRE_NOVIN
29-04-09, 19:54
ادامه جوابها و رکورد جدید ....

برنامه tclock utility هم عاليه
ممنون بابت راهنماییتون
این برنامه که معرفی کردین دقیقا کارش چیه و کجا می شه پیداش کرد(لینک)

----------------------------------------------------------

باتشکر از راهنمایی هاتون

بالاخره یکی راهنمایی هم کرد؟!!!

شما دوست عزیز باید pll رو زیاد کنی که بتونی بالا تر از این فرکانس بری اگه می خوای cpu-z بزنی هسته ها رو غیر فعال کن تا بتونی راحت تر بالا بیای و خوب clock gnerator مینت رو پیدا کن و با استفاده از برنامه Setfsb می تونی به فرکانس های بالا تر هم برسی

می شه درباره هسته ها رو غیر فعال کن یکم بیشتر توضیح بدید و اینکه چجوری می شه این کار رو کرد

Setfsb اینهم برای رکورد جدیدم خیلی کمکم کرد

----------------

و اما رکورد جدید ....

WORYA_SH
30-04-09, 01:12
دوست عزیز خیلی راحت می تونی رکورد بزنی و امتیازات خیلی خوبی برای تیم تو hwbot بیاری.

موفق باشی.

Moein
30-04-09, 01:20
ادامه جوابها و رکورد جدید ....

ممنون بابت راهنماییتون
این برنامه که معرفی کردین دقیقا کارش چیه و کجا می شه پیداش کرد(لینک)

----------------------------------------------------------

باتشکر از راهنمایی هاتون

بالاخره یکی راهنمایی هم کرد؟!!!

می شه درباره هسته ها رو غیر فعال کن یکم بیشتر توضیح بدید و اینکه چجوری می شه این کار رو کرد

Setfsb اینهم برای رکورد جدیدم خیلی کمکم کرد

----------------

و اما رکورد جدید ....

من دقیقا با مین شما کار نکردم واسه همین دقیقا نمی دونم چی هست چی کار باید بکنید اما خوب شما در سی پی یو کانفیک (همون جایی که می تونید قابلیت های سی پی یو رو فعال یا غیر فعال کنید تعداد هسته ها رو کم کنید) این کار باعث می شه که شما راحت تر بتونید به فرکانس های بالا تر برسید ضمننا ولتاژی که به سی پی یو دادید چقدر بوده؟

شما از این برنامه ها با همین فرکانس استفاده کن تا بتونی پوینت بگیری

Wprime
Superpi
Pifast
Pcmark 05
تا اینجا اگه سی پی یو شما با این فرکانس استیبل باشه می تونید به راحتی 20 پوینت رو در سایت Only the registered members can see the link کسب کنید

Labyrinth
30-04-09, 06:10
من دقیقا با مین شما کار نکردم واسه همین دقیقا نمی دونم چی هست چی کار باید بکنید اما خوب شما در سی پی یو کانفیک (همون جایی که می تونید قابلیت های سی پی یو رو فعال یا غیر فعال کنید تعداد هسته ها رو کم کنید) این کار باعث می شه که شما راحت تر بتونید به فرکانس های بالا تر برسید ضمننا ولتاژی که به سی پی یو دادید چقدر بوده؟

شما از این برنامه ها با همین فرکانس استفاده کن تا بتونی پوینت بگیری

Wprime
Superpi
Pifast
Pcmark 05
تا اینجا اگه سی پی یو شما با این فرکانس استیبل باشه می تونید به راحتی 20 پوینت رو در سایت Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) کسب کنید

گمان نمیکنم مادربرد های چیپ اینتل توانایش رو داشته باشن یا اگر هم داشته باشن جزو رده های بالا هستن نه رده میانه و پایین ولی بازم خودشون باید نگاه کنن شاید این گزینه رو داشته باشن

Moein
30-04-09, 11:19
گمان نمیکنم مادربرد های چیپ اینتل توانایش رو داشته باشن یا اگر هم داشته باشن جزو رده های بالا هستن نه رده میانه و پایین ولی بازم خودشون باید نگاه کنن شاید این گزینه رو داشته باشن

بایوستار tpower یکی از قوی ترین برد ها برای اورکلاک هست و تا قبل از اینکه rampage Extreme بیاد رکورد مکس fsb رو داشت درست قیمت این مین پایینه اما فوق العاده برای اور کلاک هست و بعد از dfi p45 dk در رده دوم در سری p45 قرار داره

WORYA_SH
30-04-09, 22:45
در حال حاظر رکورد جهانی q9550 دوستمون با همین مین ثبت شده.
2116

دوستان اینجا رو ببینید بد نیست :

Moein
30-04-09, 23:41
در حال حاظر رکورد جهانی q9550 دوستمون با همین مین ثبت شده.
2116

دوستان اینجا رو ببینید بد نیست :

با تشکر از دوستمون که این لینک رو قرار دادن این لینک قدیمی هست و سری x48 ها رو شامل نمی شن یا اگه هم باشن قدیمی هستند ولی بایوستار بالا ترین fsb رو داشت اگه درست بگم 733 بود اما با اعلام سری های جدید از اسوس و دی اف ای دیگه در رتبه اول نبود به هر حال مین خوبی هست

ضمننا ایا این سی پی یو فروشی هست ؟ یا ایا می شه در لابراتوار شهر سخت افزار باش تست زد چون اینطور که پیداست به راحتی می شه wr رو باش زد فقط ln2 نیاز داره و یک اورکلاکر حرفه ای و ویندوز های مد شده برای استیبلی بالا تر

Galaxy
30-04-09, 23:45
با تشکر از دوستمون که این لینک رو قرار دادن این لینک قدیمی هست و سری x48 ها رو شامل نمی شن یا اگه هم باشن قدیمی هستند ولی بایوستار بالا ترین fsb رو داشت اگه درست بگم 733 بود اما با اعلام سری های جدید از اسوس و دی اف ای دیگه در رتبه اول نبود به هر حال مین خوبی هست

ضمننا ایا این سی پی یو فروشی هست ؟ یا ایا می شه در لابراتوار شهر سخت افزار باش تست زد چون اینطور که پیداست به راحتی می شه wr رو باش زد فقط ln2 نیاز داره و یک اورکلاکر حرفه ای و ویندوز های مد شده برای استیبلی بالا تر

OFF Topic :

رکورد بیشتر FSB دنیا هنوز در دست TPower I45 با 734 مگاهرتز هست و بالاترین رکورد x48 ها مربوط به Rampage Extreme هست با 692 مگاهرتز . :11():

ASRE_NOVIN
01-05-09, 21:18

من توی قسمت تنضیمات مربوط به CPU این گزینه ها رو دارم

C1 Support
Hardware Prefetcher
Adjacent Cache Line Prefetch
Max CPUID Value Limit
Intel (R) Virtualization Tech
CPU TM function
Execute-Disable Bit Capability
Core Multi-Processing

که طبق راهنمایی های آقا شهریار ،با غیر فعال کردن گزینه Core Multi-Processing و یک تنظیم در ویندوز هسته ها غیر فعال میشن

با تشکر از آقا شهریار :1. (21)::11():

در مورد CPU هم که من شهرستان هستم و قصد فروش رو هم ندارم

ولی در عوض می تونم نتیجه تمام تست هام رو اینجا بگذازم و با کمک شما و دوستان این CPU و Main رو تا بالاترین حدش اور کنیم و بهترین رکورد ها رو ثبت کنیم:great::love::party:

ولتاژ CPU هم 1.448
دما هم در حالت عادی 33 درجه CPU و 23 درجه SYS
و در حالت لود 65 درجه CPU و 26 درجه SYS

راستی اینم یادم رفت بگم،بابت پاشخگویی دیرم شرمنده، تا یکی دو هفته دیگه چندتا امتحان دارم و نمی تونم بیش از زوزی یکبار اینجا سر بزنم و وقت کمی و برای اور هم زیاد نمی تونم وقت بگذارم

باتشکر از همه دوستانی که من رو راهنمایی می کنن و تا اینجا کمکم کردن

Shahryar
02-05-09, 15:03
دوست عزیز لطف کنید نتایجتون را که اینجا میگذارید توی HWBOT هم بگذارید چون برای رنگینک ایران و شهر سخت افزار در دنیا موثر هست و کمک شما میتونه خوب باشه . :give_rose:

ASRE_NOVIN
02-05-09, 17:43
دوست عزیز لطف کنید نتایجتون را که اینجا میگذارید توی HWBOT هم بگذارید چون برای رنگینک ایران و شهر سخت افزار در دنیا موثر هست و کمک شما میتونه خوب باشه . :give_rose:
ثبت شده؟!!

Shahryar
02-05-09, 17:45
ثبت شده؟!!

برید Only the registered members can see the link و بعدش عضو بشید و تیمتون را ShahrSakhtafzar IRAN را بزنید و بعد نتایجتون را ثبت کنید و رنکینگ جهانیتون را ببینید . :give_rose:

Olesius
02-05-09, 17:49
دیشب که Hwbot رو داشتم نگاه می کردم!
این دوستمون رکورد فرکانسش رو ثبت کردند با CpuZ فقط نوع Cpu رو انتخاب نکرده بودند...!!:give_rose:

Galaxy
03-05-09, 15:41
گویا یکی از بچه ها CPU این دوستمون را درست کرده توی HWBOT و نزدیک به 1 پوینت گرفته برای تیم . تبریک میگم عزیز ورودتون را به تیم . ما که اورکلاک بلد نیستیم ولی همین که میبینیم شما ها کمک میکنید خوشحال میشیم :1. (40):

اگه وقت شد تست wPrime بگیرید خیلی میتونه برای تیم پوینت بگیره .

پی نوشت : تیم شهر سخت افزار به رتبه 81 دنیا صعود کرد با نتایج جدیدی که بچه ها ثبت کردند ، تبریک میگم :1. (10):

ASRE_NOVIN
03-05-09, 22:35
سلام به همگی :1. (40):

شرمنده نبودم و دیر جواب می دم:give_rose:
مونیتورم مشکل پیدا کرده و فرستادم گارانتی و تا یکی ، دو هفته دیگه فکر نمی کنم بیاد:1. (27):
بعدش هم که امتحاناتم هست و کامپیوتر تعطیله و میره تا بعد امتحانات (یکماه یا یک ماه و نیم دیگه)
این آخرین پستم هست تا اون موقع :cry:
پس تا اونموقع فعلا اور تعطیله:1. (28):

دیشب که Hwbot رو داشتم نگاه می کردم!
این دوستمون رکورد فرکانسش رو ثبت کردند با CpuZ فقط نوع Cpu رو انتخاب نکرده بودند...!!:give_rose:
من دوباره الان چک کردم نوع سی پی یو هم انتخاب شده منظور شما کدوم قسمت هست؟!

گویا یکی از بچه ها CPU این دوستمون را درست کرده توی HWBOT و نزدیک به 1 پوینت گرفته برای تیم .

اون رکورد رو خودم ثبت کردم عزیز!!!!!!!!!!:1. (26):

راستی با Wprim یک تست در FSB 510 ،گرفتم
ولی گفتم با شه 520 رو پایدار کنم بعد اون رو بگذارم
البته فعلا که تعطیل شد

فعلا خداحافظ همگی:cry:

Moein
02-06-09, 13:15
من متاسفانه تو نت نتونستم پیدا کنم یک سری چیز ها رو دیدم شما این مین رو دارید از شما بپرسم

1.حداکثر میزان ولتاژ سی پی یو چقدر هست؟!؟

2.حداکثر میزان ولتاژ رم !؟!؟

ASRE_NOVIN
08-08-09, 13:44
بعد از یک غیبت طولانی بر گشتم
می خوام تمام تست هام رو از اول شروع کنم و اگه بشه یک رکورد جدید بزنم
می ریم ببینینم چی می شه

ASRE_NOVIN
16-08-09, 08:37
خر ما ازکرگی دم نداشت
تا اومدیم اورکنم ، هاردم خراب شد و 800 گیگ اطلاعاتم پرید
تا هارد بخرم طول کشید ، شرممنده دوستان به خاطر تاخیر

من متاسفانه تو نت نتونستم پیدا کنم یک سری چیز ها رو دیدم شما این مین رو دارید از شما بپرسم

1.حداکثر میزان ولتاژ سی پی یو چقدر هست؟!؟

2.حداکثر میزان ولتاژ رم !؟!؟

جواب شما رو هم تا شب می دم

Moein
16-08-09, 11:41
جواب شما رو هم تا شب می دم

دیگه نیازی نیست چون خودم یکی خریدم موفق و پیروز باشید