PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد تفاوت ++C و ++Visual C

jenab
21-04-09, 18:39
سلام
من ميخوام برنامه نويسي با ويژوال سي پلاس پلاس رو شروع كنم و قصد دانلود كتابهاي شما را داشتم ولي توي سايت شما كلمه ويژوال در كنار سي پلاس پلاس نديدم و اين سوال برام پيش آمد كه آيا اينها يكي هستند يا تفاوت دارند. و ميشود كه از كتاب سي پلاس پلاس استفاده كنم يا نه.
با تشكر:merci:

reza76622201
22-04-09, 08:26
ويژوال ++C همون ++C عادي هستش كه ابزارهاي اضافي براي كاركردن و برنامه نويسي راحت تر در اون گنجونده شده. پس اگر كارت رو با ويژوالش شروع كني يادگيري و كارآييش خيلي بهتره و خيلي هم ساده تره.
يادش بخير توربو سي ++ پدرمون رو در آورد. اما ويژوال C اومد و كارهارو راحت كرد و قابليتها رو به مراتب بالاتر برد.

feryfrt
22-04-09, 08:31
ويژوال ++C خيلي كاربردي تره ،‌ ولي تو دانشگاهها خيلي از ++C تحت DOS استفاده ميشه
يادش بخير من با دوستم يه برنامه نوشتيم تحت DOS كه فايل هاي16color BMP رو باز كنه پوستمون كنده شد.
ولي اگه با ويژوال ++C آشنا بوديم فكر كنم 5 دقيقه ميشد.

jenab
22-04-09, 10:14
ممنون از جوابتون
من هم ده دوازده سال پيش زماني كه كامپيوتر هاي پنتيوم وان بود چون كامپيوتر خيلي دوست داشتم به خونه دوستم ميرفتم و با هم كويييك بيسيك كار ميكرديم تا جائي كه ديدم زبان زعيفي هستش و يك كتاب به نام "ابزارهاي برنامه نويسي در كوييك بيسيك " گرفتم و با وقفه هاي داس مثلا يك كارهاي مثل دانستن پوينتر موس و ... ميشد انجام داد ولي باز هم جالب نبود
با ترس و لرز رفتم سراق توربو سي پلاس پلاس و با كتاب سي جعفرنژاد شروع به يادگيري كردم و عاشق اين زبان قدرتمند شدم.
زيبا ترين پرژه من حركت اشكال سه بعدي بود كه دو سه ماهي روش فكر ميكردم. در واقع اين زبان تمامي ابزار لازم براي اين كار را داشت. من با فرمول مختصات سه بعدي را به دو بعدي تبديل ميكردم و بعد از محاسبه عمق هر كدام از اشكال مثلثي ترتيب رسم آنها را مشخص ميكردم تا هم پوشاني نداشته باشند و درست رسم شوند و براي ايجاد حركتي يكنواخت از دوصفحه استفاده ميكردم كه يعني يكي در حال رسم و ديگري در حال نمايش بود و تصاويره پيوسته و بدون نقصي ايجاد ميشد.

قصد من انجام همين كار در ويژوال است لطفا كتابي عالي در اين زمينه به من معرفي كنيد البطه اگر دانلودي باشد كه هضينه نكنم بهتر است ولي هر چه كه گشتم پيدا نكردم.

jenab
23-04-09, 19:37
از دوستان كسي نبود كه يك كتاب خوب براي ++Visual C به من معرفي كنه؟:1. (23):

™Ali
20-06-09, 19:14
کتاب Sams Teach Yourself Visual C++.NET in 21 Days کتاب معروفیه !
اگر تونستم لینک دانلودش رو گیر بیارم واست میذارم. البته لینک خرید رو پیدا کردم :1. (38)::

Only the registered members can see the link

قیمتش 32 هزار تومنه ولی اگر سرچ کنی میتونی لینک دانلودشو گیر بیاری ! :1. (21):

™Ali
20-06-09, 19:34
یه کتاب فارسی به نام "کتاب برنامه نویسی شی گرا در 21 روز" پیدا کردم واقعا عالیه! آموزش بر پایه جاوا و C++
دانلود:

البته این که در 21 روز برنامه نویس ماهری بشید کاملا دروغه!

یکی دیگه پیدا کردم به اسم " Programming With ++C " که نسخه فارسی شده از این کتابه!

دانلود:

K A S R A
20-06-09, 19:53
هسته اصلی کامپایلر هر دوتا همون ++C هست...
یعنی عملا توی اصول یکی هستن
ولی خب Visual ابزارای برنامه نویسی تحت ویندوزو داره ( مثه فرم و منو و WinAPI های مفید و لازم)
کتابای آموزشی که روشون نوشته Visual ... هم علاوه بر آموزش Syntax کار با محیط ویژوال کامپایلرو هم تا حدودی یاد میدن ... ( نه کامل)

اگه کسی بخاد تحت لینوکس (هر چیزی غیر از ویندوز) کار کنه ویژوال دیگه به کارش نمیاد
مهم Syntax هست که توی هر دو یکیه (مگر تفاوتای خیلی جزئی)

نظر من Visual ++C تحت دات نت فریم ورک هست:cool:

™Ali
20-06-09, 19:57
حتی میشه تو NotePad ویندوز برنامه نویسی کرد و بعد اونو کامپایل کرد ولی هیچ آدم عاقلی این کار رو نمیکنه :give_rose:

deopen
28-07-09, 11:53
من که واقعا از این تاپیک بهره بردم اما باید بگم اضافه کردنه پیشوند Visual به زبان CPP کار درستی نیست .Visual به معنای برنامه های دارای رابط کاربریه گرافیکی هست و مختص زبان نمیشه اما نام کامپایلر microsoft دارای پیشوند Visual هست , شما ابتدا زبان CPP را یاد میگیری سپس به هر راهی که دوست داشتی از جمله ویژوال گرایش پیدا میکنی ولی فکر نمیکنم برای شروع مستقیما سراغ برنامه نویسی ویژوال CPP رفتن کار درستی باشه, از آنجا که من فهمیدم سوال شما در خصوص کامپایلر است . دیدگاه بدی که در جامعه CPP ایران جا افتاده اینه که کامپایلر Visual C++ 2008 یک چیزه تازست و فقط ویژوالیه و برای شروع اصلا مناسب نیست در صورتی که بر عکس این است و با این کامپایلر میشه برنامه های غیر ویژوالی با انتخواب Empty project طراحی کرد, شما بغیه کامپایلر ها را بذار کنار البته اگه هدفت برنامه نویسیه لینوکسی نیست چون برای اینکار جز Gcc چیز دیگه را پیشنهاد نمیکنم و فعلا هم کاری به پیشوند Visual و پسوند .NET نداشته باش و ازشون نترس چون کاری به کارت ندارن .

™Ali
28-07-09, 13:07
دیدگاه بدی که در جامعه CPP ایران جا افتاده اینه که کامپایلر Visual C++ 2008 یک چیزه تازست و فقط ویژوالیه و برای شروع اصلا مناسب نیست در صورتی که بر عکس این است و با این کامپایلر میشه برنامه های غیر ویژوالی با انتخواب Empty project طراحی کرد

خب این جر خصیصه Visual Studio.Net است که هم میتونه برنامه ویژوال تولید کنه و هم کنسول!

کلا الان دیگه برنامه های کنسول به درد نمیخوره و فقط وِیژوال به کار میاد. ++C دارای امکانات بهتر و بیش تری است

ولی کد نویسی با اون خیلی خسته کننده است! و نیاز به حوصله داره.

اگر به پروژه کار نگاه کنید یک قسمت به نام Designer اطلاعات مربوط به طرح و شکل فرم رو بر عهده داره ! :1. (21):

deopen
28-07-09, 13:52
کلا الان دیگه برنامه های کنسول به درد نمیخوره و فقط وِیژوال به کار میاد. ++C دارای امکانات بهتر و بیش تری است

خیر, اگر با برنامه هایی مانند ٍExploit ها و برنامه های لینوکسی کار میکردید همچین حرفی نمیزدید , هر کدام از اینها جایگاه خودشونو دارند نوشتن یک برنامه بصورت ویژوال برای بعضی برنامه ها یک کار اضافیست, بعضی برنامه ها هستند که نیازی به ویژوال ندارند , برای یک برنامه ی بصری #C و java گزینه های خوبی هستند .

ولی کد نویسی با اون خیلی خسته کننده است! و نیاز به حوصله داره.

ولی قدرتمنده و به پیچیدگی که داره می ارزه.

™Ali
28-07-09, 14:13
یر, اگر با برنامه هایی مانند ٍExploit ها و برنامه های لینوکسی کار میکردید همچین حرفی نمیزدید

با برنامه های Exploit نویسی هم کار کردم! ولی قبل از Exploit نوشتن پیدا کردن Bug مهم تره که اونم برنامه های وِیژوال واست هست! (دیباگرها! )

هر کدام از اینها جایگاه خودشونو دارند نوشتن یک برنامه بصورت ویژوال برای بعضی برنامه ها یک کار اضافیست, بعضی برنامه ها هستند که نیازی به ویژوال ندارند , برای یک برنامه ی بصری #C و java گزینه های خوبی هستند .

به نظرم برنامه نویسی بستگی به طرف داره که با کدوم زبان بیش تر راحته! وگرنه واسه برنامه های ویژوال دلفی، اف شارپ، جی شارپ،سی پلاس پلاس هم مناسبه!

ولی قدرتمنده و به پیچیدگی که داره می ارزه.

خودم که شخصا باهاش کار نکردم ولی مطمئنا انتظاراتی رو که من از سی پلاس پلاس دارم رو می تونم به راحتی تو سی شارپ پیدات کنم و لازم به پیچیدگی سی پلاس پلاس نیست :1. (21):

deopen
28-07-09, 14:25
به نظرم برنامه نویسی بستگی به طرف داره که با کدوم زبان بیش تر راحته! وگرنه واسه برنامه های ویژوال دلفی، اف شارپ، جی شارپ،سی پلاس پلاس هم مناسبه!درسته , اما برنامه ها از نظر سرعت,پایداری,حجم و خیلی چیزا باهم فرق میکنند , یک نفر میتونه با VB یک برنامه بسازه اما میشه همون برنامه را با حجم کمتر و سرعت بیشتر با CPP ایجاد کرد. پس چرا کسی با این زبانها درایورهای سخت افزاری را نمینویسه؟

™Ali
28-07-09, 14:37
درسته , اما برنامه ها از نظر سرعت,پایداری,حجم و خیلی چیزا باهم فرق میکنند , یک نفر میتونه با VB یک برنامه بسازه اما میشه همون برنامه را با حجم کمتر و سرعت بیشتر با CPP ایجاد کرد. پس چرا کسی با این زبانها درایورهای سخت افزاری را نمینویسه؟

مظمئنا سرعت ++C از برنامه های Net. و VC خیلی بیش تره ولی بازم در برنامه های بزرگ تر (مثل ویندوز) و درایورهای سخت افزاری عظیم از ++C استفاده نمیشه بلکه از C که یک زبان سطح پایین تر است استفاده میشه :1. (21):

الان شالوده و بنای ویندوز بر اساس زبان C بنا شده است :wink:

deopen
28-07-09, 15:02
مطمئنا سرعت ++C از برنامه های Net. و VC خیلی بیش ترهCPP از C سریعتر نیست و C مقدار بسیار کمی از cpp سریعتره.

دلیل اسفاده از C بجای Cpp در خیلی جاها همین بوده و این هم در نظر بگیرید که cpp زبان c را هم در بر میگیرد ولی بنظر من باید برنامه های C را تا جایی که میشه با cpp نوشت که قدرت بیشتری دارد, بسیاری از کتابخانه ها هم مبتنی بر cpp هستند در ضمن cpp بر خلاف c شی گرا هست و کاملا به روز میباشد همانطور که میدانید آخرین استاندارد هم سال 2008 آمده که امسال هم استاندارد جدیدتری خواهد آمد.

[quote]ولی بازم در برنامه های بزرگ تر (مثل ویندوز) و درایورهای سخت افزاری عظیم از ++C استفاده نمیشه بلکه از C

™Ali
29-07-09, 11:06
CPP از C سریعتر نیست و C مقدار بسیار کمی از cpp سریعتره.

به هر حال سریع تره و نسبت به سی پلاس پلاس یک زبان سطح پایین تر محسوب میشه !

شما باید یه نگاهی به اسمبلی های ویندوز بندازید تا ببینید بیش شون C هستند! :1. (21):

deopen
29-07-09, 22:52
به هر حال سریع تره و نسبت به سی پلاس پلاس یک زبان سطح پایین تر محسوب میشه !

درسته .

شما باید یه نگاهی به اسمبلی های ویندوز بندازید تا ببینید بیش شون C هستند!

به نظر من بهتره تا جایی که میشه از C به CPP شیفت کرد ولی حرف شما درسته.