PDA

مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن سیستم

Farshid_GmbH
21-04-09, 00:48
سلام دوستان

بعد از نصب سیستم جدید برای یکی از دوستان که از قطعات زیر تشکیل شده است، سیستم روشن نمی شود. البته چراغ LED روی مادربرد روشن است. و از آنجایی که پاور اکتیو می باشد، صدای بسیار کمی هم از داخل پاور شنیده می شود. ولی به هیچ وجه سیستم روشن نمی شود. با اتصال دو پین POWER - SW مقدار صدا از درون پاور بیشتر می شود و با قطع اتصال POWER - SW صدای پاور به حالت اول باز می گردد. سر انجام با چندین بار خاموش و روشن کردن دکمه پاور ، به طور تصادفی سیستم روشن شده و بدون مشکل کار می کند.

ولی فردا مجدداً سیست روشن نمی شود و فقط به طور دلبخواه و شانسی روشن می شود. البته همواره با زدن کلید پاور ، چراغ مادربرد روشن می شود، ولی روشن شدن شدن سیستم در کنترل نیست و عشقی است.

حال به نظر شما شما مشکل از کجاست ؟ مادربرد و یا پاور ؟

main: Ausu P5QL-PRO
cpu: Intel Q6600
Ram: Geil - 3Gig
Power : 1230 Watt - Green
Hard: Seagate - 1 Tra
GFX: 9600 GT

با تشکر.

Moein
21-04-09, 00:52
شما از اتصال 8 پین برق مین مطمئن هستید لطفا با یک پاور دیگه تست کنید ضمننا شما بایوس مین رو اپ دیت کردید؟ یک بار تمامی کابل ها رو قطع کرده از جمله هارد دی وی دی رایتر و اسلات ها رو هم خارج کنید گرافیک مودم و هر چیزه اضافه دیگر

Farshid_GmbH
21-04-09, 00:57
مادربرد دارای اتصال 6 پین هست. تمامی درایورها و بایوس به روز شدند ولی باز اگر سیستم خاموش باشد ، بعد از چند ساعت روشن نمی شود و روشن شدنش در کنترل نیست. چندین بار تمامی قطعات را موشکافانه بررسی کردیم ولی مشکل برطرف نشد. متاسفانه جایی که هستیم دسترسی به پاور دیگری نداریم.

Moein
21-04-09, 01:21
مادربرد دارای اتصال 6 پین هست. تمامی درایورها و بایوس به روز شدند ولی باز اگر سیستم خاموش باشد ، بعد از چند ساعت روشن نمی شود و روشن شدنش در کنترل نیست. چندین بار تمامی قطعات را موشکافانه بررسی کردیم ولی مشکل برطرف نشد. متاسفانه جایی که هستیم دسترسی به پاور دیگری نداریم.

والا من تا حالا مینی رو ندیدم که 6 پین بخوره یا 4 پین بوده یا 8 پین شما کاری که گفتم رو کردید مین رو با سی پی یو + رم فقط روشن کنید و بقیه قطعات رو از روی برد خارج کرده ضمننا یک بار هم بیرون کیس این کار رو بکنید چون می تونه اتصال کوتاه داته باشید اگه نشد رم ها رو تست کنید ضمننا جامپر کلیر سی موس رو چک کنید اگه جامپر دیگری در دست رس دارید با این جامپر عوض کنید مین گارانتی کجا هست؟

Farshid_GmbH
21-04-09, 01:40
بله . شما درست میفرمایید. اشتباه تایپی من بود. 4 پین تشریف دارن. دیر وقته. ما هم از صبح تا حالا معطل این شدیم. بیرون کیس هم وصل کردیم. تغییری نکرد. به هیچ وجه روشن شدنش تحت کنترل نیست. هر رقت علاقه داشته باشه روشن میشه. روی باکس مادربرد که گارانتی دیجیتال نوشته. حالا نمی دونیم چیکار کنیم. بریم گارانتی و یا یک ترفندی دیگه. تهران هم نیستیم. برای همین مشکل میشه کار. اگه احدی از دوستان فکری و تجربه ای دیگر دارند لطف کنند با ما در میان بگذارندو با تشکر..

Labyrinth
21-04-09, 08:27
دوست عزیز رم ها رو چک کنید این مشکل میتونه از رم ها هم باشه ( با این مورد خودم برخورد کردم )

رم ها رو بصورت تک و دوال تست کنید

موفق باشید

:give_rose:

AMD>INTEL
21-04-09, 17:33
البته بيشتر به دليل مشكل در قسمت تغذيه و جمع شدن الكتريسته ساكن روي برد هست . اول با يك پاور ديگه تست كنيد و بعد اگر مشكل حل نشد مشكل از برد هست .