PDA

مشاهده نسخه کامل : Detect نشدن اسلاتهای PCI در مادربرد P5Q

Mehdi_Full
15-04-09, 12:01
سلام دوستان خسته نباشید :11():

یک مادربرد اسوس P5Q داریم که یه مقدار بد قلقی میکنه و دو تا کارت صدا کریتیو دارم که درایورهای هیچ کدومش نصب نمیشه و ایراد میگیره که کارت دیتکت نمیشه

کارهای اولیه را هم انجام دادم (آپدیت بایوس ، Disable کردن صدای آنبورد مادربرد و پاک کردن صدای آنبورد ، نصب یک ویندوز XP دیگه ، نصب ویستا ، نصب ویندوز 7 و .....)

هر سه اسلات PCI کارت کارت رو میشناسه اما موقع نصب هست که میگه کارت پیدا نشد

البته یک مودم گیگا هم امروز تست کردم که اون هم دیتکت و نصب میشه اما ارور میده و میگه پورت رو نمیشناسه و کانکت نمیکنه (ارور 633)

این عکسها هم گویای مطالب هست .

Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link

Mehdi_Full
15-04-09, 14:55
از دوستان کسی چیزی به نظرش نمیرسه ؟

WORYA_SH
15-04-09, 16:05
از درایورهای جدید این کارتها استفاده کنید به احتمال زیاد مشکل حل میشه.

Mehdi_Full
15-04-09, 22:54
وریا جان همین کار رو که میفرمایید انجام دادم اما بازم مشکل پابرجاست

فقط میخوام مطمئن بشم اگر مشکل از اسلاتها هست ببرم گارانتی

D J V A H I D
15-04-09, 23:38
مهدی جان روی سیستم دیگه ای هم کارت رو تست کردی ؟ ضمنا مطمئن شو که بورد کاملا در pci slot قرار گرفته !!! اگه فکر میکنی که مقداریش بیرونه ... پیچ اون قسمت بالایی رو در بیار تا کاملا اتصال برقرار بشه ...

WORYA_SH
16-04-09, 00:42
احتمال نا هماهنگی درایوورها با درایورهای مین و همچنین ویندوزی که نصب کردین زیاده اما شما که میگید با مودم هم تست کردم احتما مشکل برای مین هست در هر صورت از درایورها و شرایط فیزیکی اسلاتها اگه مطمئن هستین راحترین کار تست گارانتی هستش تا زودتر به نتیجه برسید.

AMD>INTEL
16-04-09, 00:52
ساند آنبرد رو از تو بايوس ديسيبل كردي ؟

Moein
16-04-09, 11:11

بهادر جان درست می گن برای اینکه شما بتونید از کارت صدای اکسترنال استفاده کنی باید کارت انبرد رو غیر فعال کنید در بعضی از مادربورد ها این کار به صورت اتوماتیک انجام می شه و دیگه نیازی به این کار نیست اما در یک سری دیگر این امر به صورت دستی باید اعمال بشه موفق و پیروز باشید:11():

DaaDaa
16-04-09, 15:05
والله من که از هر دو همزمان استفاده میکنمو اصلا لازم نیست Disable بشه. مگر اینکه تداخل IRQ پیش بیاد!
الامن من بلندگوم به کارت صدای X-Fi وصله و هدفون به کارت صدای آنبورد!

AMD>INTEL
16-04-09, 15:26
تو بعضي از بردها مسئله ايجاد ميكند .

Mehdi_Full
16-04-09, 15:36
مهدی جان روی سیستم دیگه ای هم کارت رو تست کردی ؟ ضمنا مطمئن شو که بورد کاملا در pci slot قرار گرفته !!! اگه فکر میکنی که مقداریش بیرونه ... پیچ اون قسمت بالایی رو در بیار تا کاملا اتصال برقرار بشه ...

بله وحید جان هر دو کارت رو روی یک سیستم دیگه تست کردم به راحتی نصب میشه و کار میکنه :11():

بله وریا جان هم دیسیبل کردم و هم درایورها رو کاملا پاک کردم :11():

تو نت که سرچ کردم یکسری مثل بنده مشکل دارن با این قضیه حالا نمیدونم مشکل اونا هم از مین هست یا به اصطلاح عدم سازگاری کارت با مین و درایور

یه ایمیل هم به ساپورت کریتیو زدم اما جواب درستی ندادن

در هر صورت ممنون از توجه دوستان :give_rose:

حالا کی وقت داره بره سراغ گارانتی :1. (38):

AMD>INTEL
16-04-09, 22:49
روي تمام اسلات ها pci امتحان كردي ؟

scw
17-04-09, 01:53
خوب شاید این نوع کارت رو مادربرد شما support نمیکنه

:1. (26):

Mehdi_Full
17-04-09, 14:09
روي تمام اسلات ها pci امتحان كردي ؟بله به روی هر 3 اسلات امتحان کردم

خوب شاید این نوع کارت رو مادربرد شما support نمیکنه آخه دلیلی نیست که ساپورت نکنه با اینحال که من دوتا کارت کریتیو دارم یکی Sound Blaster 5.1 هست و یکی دیگه هم Audigy هست حداقل یکی رو باید جواب بده

در نهایت باید یه کارت PCI دیگه پیدا کنم مثلا کارت تی وی و یه امتحان بکنم تا مشخص بشه

ممنون از دوستان :11():

Mehdi_Full
29-04-09, 23:17
خب دوستان بعد از گذشت یکهفته از اینکه مادربرد رو داده بودم گارانتی امروز رفتم و مادربرد رو گرفتم

مشکل این برد هم بنا به گفته Cut Line بود که متاسفانه شامل گارانتی نشد و با داشتن 2 سال گارانتی دیجیتال , لیبل گارانتی از روی برد برداشته شد .

در حال حاضر تنها هر سه اسلات PCI کار نمیکنه اما تمامی قسمتها بطور کامل و نرمال قابل استفاده هست .

من میخوام این برد رو اگر به قیمت خوب بشه بفروشم از دوستان اگر کسی مایل به خرید این برد هست قیمت رو بصورت پیغام خصوصی بفرستند تا اگر قسمت شد معامله کنیم .(بیشتر برای دوستانی میتونه به کار بیاد که از فکس مودم نمیخوان استفاده کنن)

فقط لطف کنید قیمتهای پیشنهادی رو بصورت پیغام خصوصی بفرستید .

با تشکر
مهدی :1. (23):