PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید سیستم مبتنی بر x58

lynx
13-04-09, 01:30
با سلام به دوستان!
من تازه عضو شدم امیدوارم از با هم بودن در فضای سایبر لذت ببریم:cool:
می خواستم نظر دوستان متخصص رو در مورد سیستمی که می خوام جمع کنم بپرسم ؛ لطفآ نظرات تخصصیتونو بهم بگید . من چن ماهیه تو نت سرچ زدم و حالا به این سیستم رسیدم :
--------------------------------------------------------------------------
mother board : MSI-X58-Eclipse
cpu : intel core i7 940
memory : corsair1333 DDR3 3canal
vga : asus -GeForce 9500GT-1GB
hdd : western-SATA 2 - 1 Tera
power : GREEN Power GP535A
case : fch-6615 farasoo 0
---------------------------------------------------------------------------
+البته یه چیزایی از هاردایه ssd که ocz زده شنیدم ولی فک نکنم تو ایران اومده باشه ؛ اگرم باشه فک کنم گرونه
*در ضمن:
+من می خوام سیستم رو اور کلاک کنم.برای cooling می خوام سیستم volcano 4005 ترمال تک رو بزارم
+کیسم full نیست!
+ می خواستم cpu: i7 965 extreme بزارم:1. (21): :love: ولی خیلی گرونه:1. (28): وبرای vga هم5800 nvidia quadro fx ولی در تخیل!!
+ راستش وقت زیادی برا vga نزاشتم و بزرگ ترین مشکلم همینه:1. (28):
ممنون!

Moein
13-04-09, 11:16
با سلام به دوستان!

ممنون!

اگه شما برای اورکلاک می خواهید و اورکلاکر حرفه ای نیستید سیستم اول رو بگیرید چون به راحتی اور می شه و با توجه به اسباب بازی های که روی مینش گزاشتن کار باش راحت تره
main :asus rampage 2 extreme
cpu : intel core i 7 920
memory : gskill f3-14400cl8d-2gbpi 3*1
vga: GTX 280 ASUS
HDD:500 seagate bracuda
pw:885 green
case tuniq 3
سیستم دوم یکم پیچیده تر هستش برای اورکلاک و تنها تفاوتی که داره اینه که قدرت VGA خیلی بهتر نمایش داده می شه در تست های 3d mark مخصوصا اگه برند گرافیکتون evga باشه
main :evga x58 clasifield
cpu : core i7 920
ram:crusial ballistix pc3-1600 cl9 epp
vga : GTX 260 core216 evga ssc
HDD: maxtor 500se
pw:885 green
case silent storm

سیستم سوم که واقعا بایوس خفنی داره و کار باش به راحتی نیست اما قوی ترین برد برای اورکلاک هست برندی نیست جز DFI
main:DFI UT x58-t3eh8
cpu:core i7 920
memory : gskill-f3-12800cl7d-2gbhz
vga:GTX 285 inno3d
HDD:western digital 500
PW : 885 green
case : tuniq 3

شما پاور رو کمتر از 885 ور ندار چون بعدا پشیمون می شی که چرا همچین کاری کردی موفق و پیروز باشید سوالی بود در خدمتم معین :11():

lynx
13-04-09, 15:05
[مرسی معین جان !
یه توضیح بدم ؛ می خوام این سیستم رو برا اینتر فیس کردن با چند تا امولاتور و میکرو کنترولر راه بندازم.من با خونواده های mcs59 , avr ,fpld کار می کنم.
اسیلاتور سیستم ها از 6MHz هستش تا حدود 24MHz ولی سرعت شون فرق می کنه ، لازمه که سرعت سیستم اصلی (یعنی اینی که می خوام جمع کنم )بالا وبدون تغییر باشه
وکاملآ تو مالتی تسکینگ و پردازش تصویر کم نیاره و 24 ساعته زیره بار باشه ؛ پاورش و سیستم کولینگش رو خودم بهینه می کنم .البته باید بازیم بکنم دیگه !

mb رو از ebay میگیرم (دوسم داره میاد وطن زحمتشو می کشه!). حدود 339 دلار وچرا MSI ! چون که چند ساله MSI دارم وOC هم کردم خوب جواب داده BIOS ش هم خیلی خوش دس تره.
برا این گفتم EBAY چون می خواستم بردش چینی نباشه (البته نمی دونم تو امریکا هم چینی میندازن یا نه!!). راستش اول نظرم به ASUS-P6T Deluxe بود که با ECLIPSE آشنا شدم ،
من manual شو از سایت MSI دانلود کردم و چندین بار با عشق خوندمش!حتی بایوس رو !

لطفآ می شه دلیل انتخاب mb هایی رو که لطف کردی پیشنهاد دادی رو بهم بگی ممنون میشم!
در مورود RAM هم خود بچه هایی که oc کردن تو همین جا هم می نوشتن :Corsair TR3X6G1333C9 DDR حافظه سه کاناله 3
خیلی مهمه که همه ی المانها اصل باشن نمی خوام قلابی بهم بندازن!!
ممنون!

lynx
13-04-09, 15:08
در مورد hhd هم باید بگم که شنیدم seagare قلابیه و
maxtor هم که خودم دارم زیاد قاط می زنه!

Extreme
13-04-09, 16:17
[مرسی معین جان !
یه توضیح بدم ؛ می خوام این سیستم رو برا اینتر فیس کردن با چند تا امولاتور و میکرو کنترولر راه بندازم.من با خونواده های mcs59 , avr ,fpld کار می کنم.
اسیلاتور سیستم ها از 6MHz هستش تا حدود 24MHz ولی سرعت شون فرق می کنه ، لازمه که سرعت سیستم اصلی (یعنی اینی که می خوام جمع کنم )بالا وبدون تغییر باشه
وکاملآ تو مالتی تسکینگ و پردازش تصویر کم نیاره و 24 ساعته زیره بار باشه ؛ پاورش و سیستم کولینگش رو خودم بهینه می کنم .البته باید بازیم بکنم دیگه !

mb رو از ebay میگیرم (دوسم داره میاد وطن زحمتشو می کشه!). حدود 339 دلار وچرا MSI ! چون که چند ساله MSI دارم وOC هم کردم خوب جواب داده BIOS ش هم خیلی خوش دس تره.
برا این گفتم EBAY چون می خواستم بردش چینی نباشه (البته نمی دونم تو امریکا هم چینی میندازن یا نه!!). راستش اول نظرم به ASUS-P6T Deluxe بود که با ECLIPSE آشنا شدم ،
من manual شو از سایت MSI دانلود کردم و چندین بار با عشق خوندمش!حتی بایوس رو !

لطفآ می شه دلیل انتخاب mb هایی رو که لطف کردی پیشنهاد دادی رو بهم بگی ممنون میشم!
در مورود RAM هم خود بچه هایی که oc کردن تو همین جا هم می نوشتن :Corsair TR3X6G1333C9 DDR حافظه سه کاناله 3
خیلی مهمه که همه ی المانها اصل باشن نمی خوام قلابی بهم بندازن!!
ممنون!

من مادربرد P6T Deluxe رو از آلمان خریدم . برچسب بزرگ زده چین :1. (38): . هر جای جهان بخری چینه الکی خودتو اذیت نکن . :11(): اگر میخای وسلیله ای تهیه کنی یا کو لینگ یا رم که قیمتش کمتر از 100 تا بشه گمرکم نخوره :yes:

Moein
13-04-09, 16:30
تنها دلیل من اینه که تمام رکورد گیری ها برای اورکلاک و غیره با DFI انجام می شه چون واقعا برد های خفنی تولید می کنه من به ریویو های که سایت tomshardware می گزاره اعتماد ندارم چون این سایت در بیشتر مواقع طرف داری می کنه

شما به سایت hwbot.org مراجعه کن در serch core i7 920 965 رو بیار و ببین با چه برد های این رکورد ها رو گرفتن من خودم تازه درگیر خرید مین بودم و DFI UT x58-t3eh8 رو به این دلیل انتخاب کردم که کلاک جنریتور خوفی داره و به راحتی در ویندوز اور می شه

reza76622201
14-04-09, 14:52
با سلام به دوستان!
من تازه عضو شدم امیدوارم از با هم بودن در فضای سایبر لذت ببریم:cool:
می خواستم نظر دوستان متخصص رو در مورد سیستمی که می خوام جمع کنم بپرسم ؛ لطفآ نظرات تخصصیتونو بهم بگید . من چن ماهیه تو نت سرچ زدم و حالا به این سیستم رسیدم :
--------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
+البته یه چیزایی از هاردایه ssd که ocz زده شنیدم ولی فک نکنم تو ایران اومده باشه ؛ اگرم باشه فک کنم گرونه
*در ضمن:
+من می خوام سیستم رو اور کلاک کنم.برای cooling می خوام سیستم volcano 4005 ترمال تک رو بزارم
+کیسم full نیست!
+ می خواستم cpu: i7 965 extreme بزارم:1. (21): :love: ولی خیلی گرونه:1. (28): وبرای vga هم5800 nvidia quadro fx ولی در تخیل!!
+ راستش وقت زیادی برا vga نزاشتم و بزرگ ترین مشکلم همینه:1. (28):
ممنون!

به نظر من بهترين مادربورد با كيفيت عالي و برند اول بيشتر سايتهاي معتبر جهاني Gigabyte EX58-Extreme edition هست و واقعا معركست. گارانتيش هم كه واقعا تكه(گارانتي عالي آواژنگ)
CPU هم كه با اين مادربورد Intel Core i7 940 انتخاب خوبيه. بستگي داره چقدر بخواي واسش هزينه كني از 320000 تومان تا 1100000 تومان(Extreme Edition هاي اينتل Core i7). ولي همينكه سري Core i7 خودش بسه.
واسه VGA بستكي داره چقدر بخواي هزينه كني؟ تا 200000 تومان ATI Radeon HD4850 و زير 400000 تومان Geforce GTX260 و نهايتا بالاترينش هم كه Geforce GTX 295 هست كه حدود 670000 تومانه!!! برند گيگابايت ، ايسوس ، EVGA ، HAS ، XFX,Gainward واسه كارت گرافيك برندهاي خوبين.
RAM هم بهترين انتخاب Corsair DDR3/BUS 1600 DHX هستش كه واقعا بينظيره و حرف اول رو مي زنه. 4 تا ماژول 1 گيگابايتي بخر و Triple Channel كن روي مادربورد.
هاردديسك هم كه واقعا يكي از مهمترين عوامل تعيين كننده سرعت سيستم فقط و فقط Western digital 300GB RaptorX بخر تا سيستمت زجر نشكه.(قيمتش حدود 300000 تومانه) اگر تمام قطعات عالي باشن اما هاردديسكت معمولي باشه(گر چه از نظر حجم 2 ترابايت باشه) سرعت سيستم به شدت افت مي كنه و واقعا حيفه.پيشنهاد مي كنم هاردديسك فقط Western digital Raptor X كه سرعتش فوقالعادست تهيه كني.

ساير قطعاتت رو هم تاييد مي كنم.

lynx
15-04-09, 12:43
به نظر من بهترين مادربورد با كيفيت عالي و برند اول بيشتر سايتهاي معتبر جهاني Gigabyte EX58-Extreme edition هست و واقعا معركست. گارانتيش هم كه واقعا تكه(گارانتي عالي آواژنگ)
CPU هم كه با اين مادربورد Intel Core i7 940 انتخاب خوبيه. بستگي داره چقدر بخواي واسش هزينه كني از 320000 تومان تا 1100000 تومان(Extreme Edition هاي اينتل Core i7). ولي همينكه سري Core i7 خودش بسه.
واسه VGA بستكي داره چقدر بخواي هزينه كني؟ تا 200000 تومان ATI Radeon HD4850 و زير 400000 تومان Geforce GTX260 و نهايتا بالاترينش هم كه Geforce GTX 295 هست كه حدود 670000 تومانه!!! برند گيگابايت ، ايسوس ، EVGA ، HAS ، XFX,Gainward واسه كارت گرافيك برندهاي خوبين.
RAM هم بهترين انتخاب Corsair DDR3/BUS 1600 DHX هستش كه واقعا بينظيره و حرف اول رو مي زنه. 4 تا ماژول 1 گيگابايتي بخر و Triple Channel كن روي مادربورد.
هاردديسك هم كه واقعا يكي از مهمترين عوامل تعيين كننده سرعت سيستم فقط و فقط Western digital 300GB RaptorX بخر تا سيستمت زجر نشكه.(قيمتش حدود 300000 تومانه) اگر تمام قطعات عالي باشن اما هاردديسكت معمولي باشه(گر چه از نظر حجم 2 ترابايت باشه) سرعت سيستم به شدت افت مي كنه و واقعا حيفه.پيشنهاد مي كنم هاردديسك فقط Western digital Raptor X كه سرعتش فوقالعادست تهيه كني.

ساير قطعاتت رو هم تاييد مي كنم.
درسته ولی Gigabyte EX58-Extreme edition وقتی ماژول هیت سینک که خودش یه اسلات هستش رو نصب می کنی دو تا از pcle ها block می شه !! کنارش هم یه ماژول دیگه هستش که با pin header به main وصل شده !!
که هین ضعف طراحی pcb رو می رسونه.

lynx
15-04-09, 12:47
تنها دلیل من اینه که تمام رکورد گیری ها برای اورکلاک و غیره با DFI انجام می شه چون واقعا برد های خفنی تولید می کنه من به ریویو های که سایت tomshardware می گزاره اعتماد ندارم چون این سایت در بیشتر مواقع طرف داری می کنه

شما به سایت hwbot.org مراجعه کن در serch core i7 920 965 رو بیار و ببین با چه برد های این رکورد ها رو گرفتن من خودم تازه درگیر خرید مین بودم و DFI UT x58-t3eh8 رو به این دلیل انتخاب کردم که کلاک جنریتور خوفی داره و به راحتی در ویندوز اور می شه
مرسی . دارم رو DFI UT x58-t3eh8 کار می کنم ؛ تاحالا ندیده بودمش :1. (27):
راسی تو ایران گارانی هم داره؟!

Moein
15-04-09, 15:10
مرسی . دارم رو DFI UT x58-t3eh8 کار می کنم ؛ تاحالا ندیده بودمش :1. (27):
راسی تو ایران گارانی هم داره؟!

اره گارانتی رسمی داره که شرکت گلسان گارانتی کنندش هست من الان این مین رو دارم و تونسستم 222*21 رو استیبل کنم امروز هم می رم نیتروژنبگیرم که wall 920 رو رد کنم اگه بشه و 225 استیبل کنم موفق و پیروز باشید