PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل مشابهی که برای 5 هاردم پیش اومده

Bahador
10-04-09, 22:57
دوستان عزیز من 5تا هارد نازنین رو به یه شکل نابود کردم و در آستانه نابودی ششمی هم هستم.
من یه هارد 80 یک هارد 120 دو هارد 160 و یک هارد 200 رو خراب کردم و هارد جدیدم داره به حال و روز بقیه دچار میشه

مشکل از اینجا شروع میشه که بعد از مثلا 5 یا 6 ماه کار کردن با هاردم شروع میکنه به سر و صدا های عجیب.
بعد از یه مدت که دائم سرعتش کمتر و کمتر میشه.
بعد از یه مدت موقع بالا اومدن یه صدای عجیب میده که توصیفش میکنم...امیدوارم متوجه بشین منظورم رو.

فرض کنید دارید با دوچرخه رکاب میزنید که یه دفعه زنجیر در میره و رکاب آزاد میچرخه...هار هم همینطور که یه صدای چرخش از توش میاد یه دفعه یه چیزی از روش ول میشه.

نمیدونم منظور من رو میفهمید؟
دلیل این خرابی ها چیه.

من در طول این چند سال 3 تا مادر برد...2تا CPU و 4و5 شاید هم بیشتر پاور عوض کردم

D J V A H I D
10-04-09, 23:11
والله من حدود چند سال پیش که هاردم همچین مشکلی پیدا کرد ... علت هارد به هارد مداوم و باز و بسته کردن و جابجا کردن بیش از حد کیسم بود که به سیلندر هارد ضربه وارد شده و اطلاعاتم به کلی از دست رفت !!! دیگه از اون موقع هارد به هارد رو تعطیل کرده و یه اکسترنال گرفتم ... با Usb اطلاعات رد و بدل میکنم !!! :1. (38):

Bahador
10-04-09, 23:13
والله من حدود چند سال پیش که هاردم همچین مشکلی پیدا کرد ... علت هارد به هارد مداوم و باز و بسته کردن و جابجا کردن بیش از حد کیسم بود که به سیلندر هارد ضربه وارد شده و اطلاعاتم به کلی از دست رفت !!! دیگه از اون موقع هارد به هارد رو تعطیل کرده و یه اکسترنال گرفتم ... با Usb اطلاعات رد و بدل میکنم !!! :1. (38):

راستش من با این 2تا هارد آخرم اصلا هارد به هارد نکردم و اصلا هم جا به جا نکردمشون.
البته خیلی استفاده میکنم ازشون...روزانه 16 ساعت شاید هم بیشتر روشن هستن.

AMD>INTEL
10-04-09, 23:23
بهادر جان . اولين كاري كه بايد كني پاور سيستم رو چك كنيد . پاور سيستمت چي هست ؟

Bahador
10-04-09, 23:41
بهادر جان . اولين كاري كه بايد كني پاور سيستم رو چك كنيد . پاور سيستمت چي هست ؟

Pascal 500 W
Model : EN60950

D J V A H I D
11-04-09, 00:01
Pascal 500 W
Model : EN60950

به نظر من نباید به همچین مارکهای نامعتبری از جمله پاسکال و بنز و مک و نکو و ... اطمینان کنی... :yes:

Labyrinth
11-04-09, 00:08
یکی از عوامل خرابی هارد نوسان در ولتاژ ورودی به هارد هست و یکی دیگه استاندارد نبودن سوکت برق ( استفاده از تبدیل و ... )

به نظر یک پاور گرین بخری خیلی خیلی بهتره

:give_rose:

Computex
11-04-09, 00:26
شما دما رو هم چک کن ببین بعد از مثلا 5 - 6 ساعت کار به چقدر می رسه؟
از برنامه زیر میتونید برای چک کردن دما استفاده کنید:

HWMonitor 32-Bit (Only the registered members can see the link)
HWMonitor 64-Bit (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
11-04-09, 00:36
مشكل به خاطر پاور هست . پاور رو با گرين تعويض كن . يك 430 وات گرين عاليه

Moein
11-04-09, 00:45
بهادر جان تو این چند سال قوطی کیس رو عوض کردی؟

AMD>INTEL
11-04-09, 02:03
صداي هاي ناهنجار و مشكلات اين چنيني بيشتر به دليل نرسيدن ولتاژ درست به هارد هست . هارد اولين قطعه اي هست كه در اثر نرسيدن ولتاژ كافي و ثابت دچار كژ كاري ميشه .

Bahador
11-04-09, 11:35
مشكل به خاطر پاور هست . پاور رو با گرين تعويض كن . يك 430 وات گرين عاليه

پس شما مطئن هستید که اشکال از پاور هستش؟
پاور های گرین مطمئن هستن؟

Bahador
11-04-09, 11:36
بهادر جان تو این چند سال قوطی کیس رو عوض کردی؟

حقیقتش نه اما مگه ربطی به این قضیه میتونه داشته باشه؟

Bahador
11-04-09, 11:38
یه تشکر مخصوص از همه دوستان خوبم که راهنماییم کردن..خیلی کمکهاتون موثر بود.
در اولین فصت پاور سیستم رو عوض میکنم...ایشالا که حل میشه.

فقط یه سولا کوچول دیگه...با شرمندگی البته؟

کدوم قطعه از هاردم دچار میشکل شده و آیا قابل تعمیر هستن؟

D J V A H I D
11-04-09, 13:24
یه تشکر مخصوص از همه دوستان خوبم که راهنماییم کردن..خیلی کمکهاتون موثر بود.
در اولین فصت پاور سیستم رو عوض میکنم...ایشالا که حل میشه.

فقط یه سولا کوچول دیگه...با شرمندگی البته؟

کدوم قطعه از هاردم دچار میشکل شده و آیا قابل تعمیر هستن؟

اینطور که معلومه سیلندر هارد !!! احتمالا تعمیر میشه ولی هارد سابق نخواهد شد :gasp:

Bahador
11-04-09, 14:03
آخه من الان یه هارد 200 دارم که مشکل اساسی داره...بندازم دور؟ :1. (28):

boro_baba
11-04-09, 15:33
معمولاً maxtor اينجوری ميشه يه صدای قلنج شکستن ميده نه؟
ماله پاور نيست ماله هارد از موتورش هم هست وقتی مياد واسه اولی بار spin up کنه اينجوری ميشه low level format کن و هرچه زودتر بندازش به يه نفر

Extreme
11-04-09, 18:02
ماله پاور نيست ماله هارد از موتورش هم هست وقتی مياد واسه اولی بار spin up کنه اينجوری ميشه low level format کن و هرچه زودتر بندازش به يه نفر

OMG . یعنی چی اونوقت بندازش به یه نفر ؟ اون بدبخت چه گناهی کرده ؟ :1. (27): عجب !!!!!!

WORYA_SH
11-04-09, 18:58
با توجه به روشن بودن سیستم بصورت مداوم کیس را از لحاظ ثبات چک کن . یعنی ببین وقتی سیستم کار می کنه لرزش سیستم زیاد نیست ؟

Moein
11-04-09, 21:04
حقیقتش نه اما مگه ربطی به این قضیه میتونه داشته باشه؟

شما وقتی از یک پاور + کیس خوب(دارای ارت) استفاده نمی کنید احتمال این هست که برق به بدنه کیس بره و از اونجا به تمامی قطعاتتون صدمه بزنه هنگامی که کیس از یک عایق خوب برخوردار نباشه به قطعات حساسی مثل cpu و هارد می تونه اسیب برسونه هارد تنها قطعه ای هست که اگه 12 ولتش در چند ثانیه به 11.1 و 12.9 نوسان کنه دیگه برد سالمی نخواهد داشت یکی ار احتمال های که وجود داره اینه که کیستون دارای دزدی ولتاژ باشه و ولتاژ ایجاد شده در کل کیس جریان داشته باشه و همین امر می تونه به هارد های قبلی و این هاردتون اسیب رسونده باشه

موفق و پیروز باشید :11():

Bahador
12-04-09, 00:18

نه دوست من نمیخوام که سر کسی رو کلاه بزارم...میخوام مشکل خودم رو حل کنم که راهنمایی های دوستان واقعا کمکم کرد

Bahador
12-04-09, 00:21
شما وقتی از یک پاور + کیس خوب(دارای ارت) استفاده نمی کنید احتمال این هست که برق به بدنه کیس بره و از اونجا به تمامی قطعاتتون صدمه بزنه هنگامی که کیس از یک عایق خوب برخوردار نباشه به قطعات حساسی مثل cpu و هارد می تونه اسیب برسونه هارد تنها قطعه ای هست که اگه 12 ولتش در چند ثانیه به 11.1 و 12.9 نوسان کنه دیگه برد سالمی نخواهد داشت یکی ار احتمال های که وجود داره اینه که کیستون دارای دزدی ولتاژ باشه و ولتاژ ایجاد شده در کل کیس جریان داشته باشه و همین امر می تونه به هارد های قبلی و این هاردتون اسیب رسونده باشه

موفق و پیروز باشید :11():

با توجه به روشن بودن سیستم بصورت مداوم کیس را از لحاظ ثبات چک کن . یعنی ببین وقتی سیستم کار می کنه لرزش سیستم زیاد نیست ؟

خوب آره یه لرزش خفیف داره...الان که لپم رو بهش چسبوندم صورتم مور مور شد.
ممنون از راهنمایی های عالیتون...حتما بهش عمل میکنم...خیلی کمکم کرد حرفاتون.
امروز فهمیدم که نه کیس استانداردی دارم و نه پاور استاندارد و مناسبی.
:give_rose: