PDA

مشاهده نسخه کامل : خنک کردن کیس

O R A C L E
03-04-09, 22:29
با سلام .
دوستان من یه مشکلی دارم با گرمای کیس .
متاسفانه میز کامپیوتر من طوری طراحی شده که جای کیس از طرف چپ و راست کاملا بسته هست ، میز هم نزدیک دیوار هست و از پشت راه خروج هوا نداره !!!
الآنم کیس رو جدا از میز گذاشتم و درهای کیس رو برداشتم که توش داغ نشه .
راه بهتر و کم خرجی برای این مشکل سراغ ندارین ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید . :great:

D J V A H I D
03-04-09, 23:34
باید یک یا چند عکس واضح از کیستون بگیرید ... بزارید اینجا... تا دوستان راهنماییتون کنند !!! :great:

میتونید عکسها رو اینجا (Only the registered members can see the link) آپ کنید ...!!!

Saeed-Milan
03-04-09, 23:45
سلام:
دوست عزیز بهتر که بجای باز کردن در کیس که فقط باعث گرفتن گرد و خاک می شه و در تهویه هوای داخل کیس اختلال ایجاد می کنه یه جای خوب براش پیدا کنی معمولا هوای گرم داخل کیس از خروجی فن پاورت خارج می شه که اگه پشت اونو باز بزاری خیلی تاثیر داره...

((یا علی))

AMD>INTEL
04-04-09, 00:48
يك عكس از داخل كيستون بذاريد تا بهتر بشه كمك كرد .

O R A C L E
06-04-09, 01:21
عکس از محفظه کیس

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

عکس از داخل کیس

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
06-04-09, 22:25
شما ميتونيد يك فن 12 پشت كيس وصل كنيد . البته بايد روي حالت تخليه باشه .

O R A C L E
09-04-09, 23:59
ببخشید منظور از فن 12 و حالت تخلیه چیه ؟!

AMD>INTEL
10-04-09, 00:25
قسمت مشبك پشت كيس جاي يك فن 12 سانتي متر هست كه ميتونيد نصب كنيد و هواي گرم داخل كيس رو به بيرون تخليه كند .

O R A C L E
10-04-09, 09:59
آخه پشتش دیواره مشکلی نداره ؟
خودم حس میکنم از پشت خالی نمیشه .
اگه مشکلی نداره تا بگیرم .
چون باید بزارمش پایین ، درهای کیس هم ببندم .

D J V A H I D
10-04-09, 10:08
آخه پشتش دیواره مشکلی نداره ؟
خودم حس میکنم از پشت خالی نمیشه .
اگه مشکلی نداره تا بگیرم .
چون باید بزارمش پایین ، درهای کیس هم ببندم .

نخیر ... به اندازا کافی جا واسه تخلیه داره ... یعنی همون فاصله ای که سیم پاور از پشت کیس کشیده میشه کافیه !!! :yes:

O R A C L E
17-04-09, 23:05
ببخشید دوستان من اگه مادربورد Ep45 UD3R بگیرم تو خنک کردن تاثیر داره ؟

AMD>INTEL
17-04-09, 23:34
كلا بردهاي گيگابايت به دليل تكنولوژيهاي مصرف و ... دماشون پائين تر از بردهاي ديگر هست .

AMD>INTEL
17-04-09, 23:47
Only the registered members can see the link

Galaxy
18-04-09, 15:05
به نظرم نیاز تعویض برد نیست . همون کاری که بهادر جان گفتند راه خوبیه شما یک فن 12 سانتی متری بگذارید پشت کیس دمای کیستون را میاره پایین تر و دوم هم اینکه از توی بایوس ببینید دما بالاست یا خیر شاید واقعا نیازی به این کار نباشه !

dr sm
19-04-09, 13:31
به نظرم يه فن جواب كارتو بده. ولي هر چند وقت يه بار درشو باز كن توشو با مسواك تميز كن

O R A C L E
19-04-09, 20:39
نه مادربورد رو واسه خنک کردن نمیخوام !
کلا میخوام مادربورد و رم و پاور رو ارتقا بدم .
گفتم شاید این مدل که UD3R داره تو خنک کردن تاثیر داشته باشه .

darkwish
17-10-09, 18:54
سلام من عضو جدید هستم
این عکس ها مربوط به کیس من هستش ازش راضی هستم و دما های سیستم هم حرف نداره شما تو عکس ها می تونید ببینید البته تو این ده دوازده سالی که پی سی داشتم با کلی قطعات و کولینگ ها کار کردم که به نظرم این با توجه به نوع و کیفیت قطعات به کار رفته خیلی خوب جواب داده مشخصات سیستم :
QUAD 6600 KENSFIELD MAINSTREAM CLOCK CPU
2X OCZ PC-6400 5-5-5-15 VISTA READY MEMORY
ACBEL 470 ACTIVE PASIVE +12 RAIL REAL WAAT POWER SUPPLY
2X 1X HITACHI 250GB AND 1X MAXTOR 500 32MB BUFFER HARD DISKS
NVIDIA GTX260 ZOTAC MAINSTREAM CLOCK 896M GRAPHIC CARD
MAGNUM GREEN CASE
ASUS P5Q PRO P45 MOTHERBOARD
CPU COOLING : WITH 4X COOPER PIPELINE AND ALUMINIUM ENVIRONMENT
WITH 1x COOLING FAN WITHJ SPEED CONTROLER SYSTEM
MAX TEMP IN SUMMER: IDL 31,PICK LOAD :37
MAX TEMP IN WINTER: IDL: 23 PICK LOAD :29 LOW TEMP :AFTER 30 MIN SYSTEM START 18

GPU TEMP :IDL 43 - PICKLOAD 64~70
NORTH BRIDGE TEMP : IDL 29- PICK LOAD : 36
POWER SUPPLY TEMP : IDL 8 - PICKLAOD :12
HDD TEMPS :28~34

darkwish
17-10-09, 19:16
ببخشید دوستان من اگه مادربورد Ep45 UD3R بگیرم تو خنک کردن تاثیر داره ؟

پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان سمت مادربوردهای گیگا و آواژنگ نری که همش جدیدن ریمارک و تعمیری هستش تو بازار حداقل سری پی 43 و پی 45 که اینطوری بود خودم یکی خریدم به گفته دوستان با اولین روشن شدن که اصلا روشن نشد فکر کنم بعد هم شماره سزیال روی جعبه کنده شده بود و ی سریال دیگه روش زده بودن

آقا گیگابایت نخرید

Moein
17-10-09, 22:30
بهترین خنک کنندگی در صورتی هست که دارای تهویه مناسب باشه متاسفانه به دلیل استاندارد نبودن میز های کامپبوتر سخت میشه این خنک کنندگی رو ایجاد کرد

اما اگه به تهویه کیس هایی مثل گرین یا کولر مستر و ... نگاه کنید قاعدتا از نوعی که از جلوی کیس هوا مکش بشه و از پشت خارج بشه استفاده می کنند و معمولا دارای یک فن در بالای سر و یک فن در پشت محدوده سی پی یو هستند

شما برای خنک کنندگی بیشتر پیشنهاد می کنم که محوطه کیس رو تعویض کنید یا مقداری میز رو با دیوار پشت فاصله بدید همچنین از فن هایی با دور 1500 استفاده کنید! و می تونید یک ستون در قسمت وسطی کیس اظافه کنید برای اینکه سیستم رو خنک تر از پیش کنید و دو فن رو روی این ستون قرار بدید اما تاثیری که میز سیستم براتون میزاره در حد این ستون خواهد بود!

موفق باشید سوالی بود در خدمتم