PDA

مشاهده نسخه کامل : 10 ویژگی برتر اپرا

amirpcp30
02-04-09, 21:50
Only the registered members can see the link
هنوز هم با وجود شاهکاری به نام فایرفاکس ، عده ی زیادی اپرا را بهترین مرورگر دنیا می دانند.مرورگری سریع و سبک که دارای ویژگی های بسیار خوبی نیز می باشد. در زیر لیست ده امکان اپرا را می بینید که آن را به نسبت ،نسبت به همتایان رقیبش متمایز می کند.

1. Opera mail:در صورتی که برای چک کردن ایمیل هایتان از ابزار های رومیزی مثل موزیلا تاندربرد یا آوت لوک استفاده می کنید،با استفاده از اپرا دیگر نیایزی به استفاده از این نرم افزارها ندارید،چون خود اپرا به صورت پیش فرض این امکانات را دارد:

2.امکان پیش نمایش صفحات : در اپرا با قرار دادن ماوس برروی هر تب ،می توانید به صورت زنده پیش نمایش آن را ببینید.

3.امکان IRC به صورت پیش فرض.

Speed dialing.4: یک امکان خوب که با کمک آن می توانید لیست آخرین سایت های بازدید شده را در صفحه ی جدید ببینید.والا ! نمی دونم چطوری باید توضیح بدم! برای این منظورتصویر زیر را ببینید:

Only the registered members can see the link

5.Notes: در صورتی خیلی عشق نت برداری هستید! می توانید از این امکان اپرا استفاده کنید و حالش را ببرید!

6.پیش نمایش فید ها: با کمک این امکان می توانید قبل از مشترک شدن یک فید ، مطالب آن را در فیدخوان اپرا ببینید.این امکان از نسخه ی 9.63 اضافه شد.

7. دانلود از تورنت: این یکی به نظر امکان جالبی می آید. با استفاده از این امکان ،اپرا در خود دانلود منیجرش ،امکان دانلود کردن از تورنت را فراهم کرده است. این امکان دراپرای 5 بعد از توافق اپرا با کمپانی تورنت در سال 2001 ایجاد شد.

8.رفع بلا!: راستش را بخواهید معادلی بهتر برای این امکان اپرا نتوانستم پبدا کنم! در صورتی که دستتان بخورد و یک تب ار همینجوری ببندید،با استفاده از این امکان اپرا می تواند آن تب از دست رفته بازگردانید!(دوستان عزیز در صورتی که معادلی بهتر دارند بفرمایند!)[البته این امکان هم به صورت پیش فرض در فایرفاکس وجود دارد!]

9.Scrooll marker: امکانی که من نتوانستم معادلی از آنها در فایرفاکس پیدا کنم.با استفاده از این امکان شما خواهید توانست با Mark کردن قسمتی از یک صفحه ی وب ، صفحه ی موردنظرتان را از انجا پی بگیرید

10.Mous Gesture: با کمک این ویژگی شما می توانید با حرکات ماوستان کارهای مختلفی انجام دهید!

ولی باید این را پذیرفت که تمامی امکانات فوق را می توان در فایرفاکس داشت! حتی بهتر از خود اپرا!

منبع:Only the registered members can see the link