PDA

مشاهده نسخه کامل : صفحه مرگ آبی!!!!!

HAMED_ARVIN
31-03-09, 19:44
سلام خدمت دوستان

من هنگام دیدن یه فیلم اچ دی ناگهان با ارور صفحه آبی مواجه شدم و سیستمم ریست شد.قبلا هم چندباری با این مشکل برخوردم .این مشکل از زمانیکه بایوس مادربرد رو آپدیت کردم و باس رم رو روی 1600 گذاشتم حس میکنم شروع شد.باس رمم دیفالت خودش 1600 بود که تو ستاپ 1066 میشناخت که از دوستان سوال کردم گفتن که multiper رو تغییر بدی اوکی میشه که اینکارو کردم و درست شد.خودم فکر میکردم از اینه که دوباره تو ستاپ لوددیفالت کردم و برگردوندم به همون 1066 تا الان که دوباره همون صفحه آبی اومد.

حالا دیگه نیازمند راهنمائی شما دوستان هستم.

ضمنا یه نکته هم به چشم خورده اینکه ویندوز میخواد بالا بیاد قبل صفحه ویندوز

hard disk no detect

مواجه میشم.

مشخصات سیستم:

main &cpu core i7

ram 3*1GB ddr3 corsair dominator

vga sapphire 4870 ddr5 1GB

2*dvdrw

hdd 500GB western
power coolermaster ucp 1100w

زمانیم که تو درایوهام سی دی باشه نمیتونه از هارد بوت شه و همینطور ثابت میمونه.

ممنون میشم راهنمائی کنید.:give_rose:

Trance
31-03-09, 21:00
سوالی که مطرح است، چه چیزی باعث بروز مشکل شده است؟
می خواهید باور کنید یا نه ولی صفحه آبی حاوی مقداری اطلاعات مفید -ولو اینکه نه زیاد- می باشد. مرتبه بعدی که به صفحه آبی برخوردید، موارد زیر قبل از خاموش و روشن کردن دوبار سیستم (reboot) یادداشت کنید؛
- توضیح درباره مشکل: نکات ذکر شده در پاراگراف اول که میان ۲ ” قرار داشته (”A problem has been detected…”) و دیگری که با “If this is the first time…” شروع می شود را یادداشت کنید.
- جزئیات تکنیکی: همه اطلاعات موجود در زیر سرتیتر ‘Technical information’ را یادداشت کنید.
بعد از خاموش و روشن کردن دوباره کامپیوتر از یکی از موتورهای جستجوگر برای پیدا کردن سایت هایی که درباره BSoD و همچنین مواردی که شما یادداشت کرده اید مقالاتی را ذکر کرده اند، استفاده کنید. در اینجا بهتر است همه کلمات را با حرف بزرگ و بجای فاصله بین کلمات از underline برای وارد کردن لغت کلیدی جستجو استفاده کنید.
اگر اطلاعات مفیدی بدست نیامد، از خود سوال کنید که اخیراً چه تغییری در کامپیوتر خود داده اید. آیا سخت افزاری به آن اضافه کرده اید یا برنامه driver یکی از سخت افزار ها را بروز کرده اید؟
نرم افزارهای driver مشکل دار اغلب باعث پدید آمدن صفحه آبی ویندوز می شوند. اگر اخیراً یکی از driver های سخت افزار های سیستم خود را بروز کرده اید جهت بازگرداندن آن به حالت اول از دستورالعمل زیر پیروی کنید؛
۱- بر روی دکمه شروع کامپیوتر (start) کلیک کرده و عبارت devmgmt.msc را تایپ و دکمه Enter را فشار دهید. اینکار پنجره Device Manager را باز می کند.
۲- بر روی driver مورد نظر دوبار کلیک کرده و و در پنجره ظاهر شده به قسمت driver رفتن و در آنجا بر روی کلید فرمان Roll Back Driver کلیک نمایید.
بالعکس درصورتیکه اخیراً یک سخت افزار جدیدی به سیستم خود اضافه کرده اید، نصب برنامه نسخه جدید driver سخت افزار ممکن است مشکل را برطرف کند. درگاه اینترنتی سازنده سخت افزار را برای نسخه بروز شده driver بررسی کنید.
مشکل RAM یا حافظ جانبی نیز یکی از دلائل پدیدار شدن صحفه آبی است. شما براحتی می توانید RAM کامیپوتر خود را با برنامه مجانی Memtest 86 که می توانید آنرا از سایت Memtest.org دانلود نمایید بررسی کنید. Memtest برنامه تحت ویندوز نیست و مانند نرم افزار های Bootable برای نصب ویندوز، باید قبل از بالا آمدن ویندوز این نرم افزار را boot کنید. شما براحتی می توانید فایل image این نرم افزار را از سایت ذکر شده دانلود و آنرا را بروی لوح فشرده ای کپی نمایید. سپس آنرا درون CD-Rom خود قرار داده و بعد از boot شدن Ram کامپیوتر خود را بررسی کنید که آیا مشکلی دارد یا خیر.
گرم شدن زیادی کامپیوتر نیز از موارد بروز این چنین مشکلات است. مسیر خروج هوا را بررسی نمایید که آیا بسته نشده است. در صورتیکه از کامپیوتر Desktop استفاده می کنید براحتی می توانید آنرا بازکرده و با گرد گیری نمایید. در صورتیکه از لپ تاپ استفاده می کنید با سازنده آن تماس گرفته و دستورالعمل گردگیری آنرا مطالعه کنید.
موقعی که کامپیوتر Destop شما باز است تمامی اتصالات آنرا بررسی و مطمئن شوید که بدرست سرجای خود متصل هستند. اتصال لق نیز موجب پدیدار شدن صفحه آبی است.
همچنین این مشکل ممکن است مشکل سخت افزاری نبوده و مشکل Registry ویندوز کامپیوتر شما باشد. درصورتیکه سیستم Restore ویندوز شما فعال باشد می توانید حالت کامپیوتر خود را به قبل از بروز مشکل دربیاورید.
یا می توانید از یکی از نرم افزار های Registry Cleaner برای تصحیح آن استفاده کنید. نرم افزار مجانی ToniArts و ChemTable Reg Organizer از موارد توصیه شده است.
در صورتیکه مشکل با کارهای توصیه شده برطرف نشد، درصورت امکان از داده های مهم کامیپوتر خود Backup گرفته و به متخصصی برای برطرف کرند مشکل مراجعه کنید.

cfoon

منبع: PCWORLD

nabegheye432
01-04-09, 00:45
دلیلش بخاطر رم هست. اگه یکی را دربیاری مشکل حل میشه. اگه حل شد باید یکی زیاد کنی چون اینطوری که میبینم 3 تا یگ گیگ نوشتی.
در مورد اینکه مینویسه hard disk no detect بخاطر این هست که ری استارت خیلی سریع انجام میشه و یه شک به هارد منتقل میشه و روشن نمیشه.
اگر هم میخوای سی دی داخل دستگاه باشه و هارد لود بشه باید ترتیب بوت را توی بایوس منظم کنی اول هارد را بذار.

HAMED_ARVIN
01-04-09, 00:52
دلیلش بخاطر رم هست. اگه یکی را دربیاری مشکل حل میشه. اگه حل شد باید یکی زیاد کنی چون اینطوری که میبینم 3 تا یگ گیگ نوشتی.
در مورد اینکه مینویسه hard disk no detect بخاطر این هست که ری استارت خیلی سریع انجام میشه و یه شک به هارد منتقل میشه و روشن نمیشه.
اگر هم میخوای سی دی داخل دستگاه باشه و هارد لود بشه باید ترتیب بوت را توی بایوس منظم کنی اول هارد را بذار.

I7 ها مگه تریپل چنل استفاده نمیشه؟

مشکل هارد هم زمانیکه سیستم خاموش بوده و دوباره روشن میکنم همیشه هست نه فقط زمان ریستارت.

سی دی رو هم که داخل سی دی رام میذارم با اینکه بوت اول از هارد انتخاب شده تو ستاپ بازم نمیتونه از هارد بوت کنه ضمنا حتی سی دی هایی که بوتیبل نیستن اصلا.

Overclocker
01-04-09, 00:53
شما 3 تا ماژول رم رو در بیار بعد دونه دونه بزار ( جدا جدا ) تست کن ببین با کدومشون صفحه آبی میده ؟ اگر نداد مشکلی ندارن و باید دوال چنل و Triple چنل رو تست کنی یعنی اول 2 تا رم بندازی اگر صفحه آبی نداد بعد 3 تاشو اگر صفحه آبی داد بایوس رو آپ کن و اگر بازم همونطوری بود یکم ولتاژ به رم ها بده .

در مورد بوت شدن هم به احتمال زیاد یا هارد مشکل داره یا بایوس یا خود مادربرد !

AMD>INTEL
01-04-09, 01:32
توصيه ميكنم با برنامه memtest رمها رو يكبار تست كن

HAMED_ARVIN
01-04-09, 11:34
توصيه ميكنم با برنامه memtest رمها رو يكبار تست كن

برنامه رو استفاده کردم .خودش اوتومات داشت تست میکرد آخرش پایین صفحه زدش pass compelet no compelet esc to exit

و دوباره داشت مراحل تست رو انجام میداد.خوب من که چیزی متوجه نشدم:whistle:

یعنی رمها اوکیه؟

Overclocker
01-04-09, 12:43
اون کار هایی که من گفتم رو انجام دادی ؟ کار سختیه ؟:1. (27):

و بایوست رو بر گردون به ورژن قبلی ببین درست میشه یا نه .

HAMED_ARVIN
01-04-09, 16:56
اون کار هایی که من گفتم رو انجام دادی ؟ کار سختیه ؟:1. (27):

و بایوست رو بر گردون به ورژن قبلی ببین درست میشه یا نه .

نه :1. (38):سخت نیست.ولی خوب یه چت الکی که با ساپورتر اینتل کردم گفت یه clear cmos کن ببین درست میشه بعد لود دیفالت و clear log .

امروز صبح هم با این برنامه تست کردم.فعلا مشکلی برنخوردم.

راستی کسی از دوستان i7 داره و مشکل باس رمها رو داره تو ستاپ که کم نشون بده؟:11():

راستی رمها رو طبق کاری که گفتی انجام دادم منتهی تکی اصلا بوت نمیشه و سیستم ریست میشه و بوق میزنه.

Overclocker
01-04-09, 23:13
یعنی چه اصلا تکی بوت نمیشه ؟ هر 3 رم به صورت تکی تست شد یا فقط یکی از ماژول ها به صورت تکی بوت نشد ؟!!!:1. (27):

Quick
02-04-09, 00:43
درباره ی اون مطلبی که محمد جان گذاشتن ...چطوری اون موارد رو یادداشت کنیم؟ به سرعت Restart میشه سیستم...
من هم از وقتی ویندوز Xp رو جایگذین Vista کردو توی بازی کردن به این مشکل بر می خورم.... و این BSOD خیلی اعصابم رو خورد کرده...
درایور ها رو به روز کردم ولی حل نشد...

درباره ی حرف جناب nabegheye432 (Only the registered members can see the link)
من خودم 4 گیگ رم دارم که به خاطر ویندوز 32 بیتیم فقط 3 گیگ رو میشناسه ینی اگه یکی رو دربیارم درست میشه؟

HAMED_ARVIN
02-04-09, 00:59
یعنی چه اصلا تکی بوت نمیشه ؟ هر 3 رم به صورت تکی تست شد یا فقط یکی از ماژول ها به صورت تکی بوت نشد ؟!!!:1. (27):

بله.بوت نمیشه.

راستی باس خود سی پی یو که 1333 هستش و باس رم 1600 میشه به خاطراین باس رمها رو کم کنه؟

Overclocker
02-04-09, 11:15
بله.بوت نمیشه.جواب ندادی که ، فقط یکی از رم ها یا هر 3 تاشون تکی بوت نمیشه ؟!

راستی باس خود سی پی یو که 1333 هستش و باس رم 1600 میشه به خاطراین باس رمها رو کم کنه؟کی گفته باس CPU شما 1333 هست ؟ :1. (27): اون مال LGA 775 بود که 1333 و 1066 و 1600 داشت ولی این فرق داره ، رم های شما هم به خاطر پروفال SPD شون هست که 1333 بوت میشن و به خاطر مادربرد .

HAMED_ARVIN
02-04-09, 11:29
جواب ندادی که ، فقط یکی از رم ها یا هر 3 تاشون تکی بوت نمیشه ؟!

کی گفته باس CPU شما 1333 هست ؟ :1. (27): اون مال LGA 775 بود که 1333 و 1066 و 1600 داشت ولی این فرق داره ، رم های شما هم به خاطر پروفال SPD شون هست که 1333 بوت میشن و به خاطر مادربرد .

سلام.:11():

ببین 4تا اسلات داره که 3تاآبی و یه مشکی.که از آبی ها بصورت تریپل استفاده میشه و مشکی تک ماژول.که تو آبی ها میزارم یه صفحه میاد که توضیحاتی داده که سیستم بوت نمیشه و تریپل باید استفاده بشه و تو مشکی که میزارم که سیستم مدام ریست میشه و بوق میزنه.(تماما بصورت تک تک).

رمها رو 1333 هم نشون نمیده 1066 نشون میده.یرای چی از مادربرد؟تا 1600 ساپورت میکنه.:1. (28):

Overclocker
02-04-09, 11:51
یه عکسی از مادربردت میزاری ؟

خوب وقتی مادربرد درست و حسابی ساپرت نکنه مشکل ازش نیست ؟؟؟

HAMED_ARVIN
02-04-09, 12:39
یه عکسی از مادربردت میزاری ؟

خوب وقتی مادربرد درست و حسابی ساپرت نکنه مشکل ازش نیست ؟؟؟

Only the registered members can see the link

این خوبه؟دوربین نداشتم از مین خودم بگیرم.

اینجا زده رم رو تا 1600 ساپورت میکنه ولی تو دفترچه اش :

To be fully compliant with all applicable Intel
®
SDRAM memory specifications, the board should be populated with DIMMs that support the Serial Presence Detect (SPD) data structure. If your memory modules do not support SPD, you will see a notification to this effect on the screen at power up. The BIOS will attempt to configure the memory controller for normal operation.
The Desktop Board supports the following memory features: • Four 240-pin Double Data Rate 3 (DDR3) SDRAM Dual Inline Memory Module
(DIMM) connectors with gold-plated contacts arranged in three channels • 1333/1066/800 MHz DDR3 SDRAM interface • Support for single-, dual-, and triple-channel memory interleaving • Unbuffered, non-registered single or double-sided DIMMs with a voltage rating of
less than 1.6 V.

Overclocker
02-04-09, 13:35
احتمال خیلی زیاد مادربرد مشکل داره !

شما میتونی برای اطمینان رم هارو روی یک سیستم دیگه امتحان کنید تا از سلامت بودنشون مطمئن بشید .

عکس هم در آپلود سنتر اون بالارو نگاه کن ، اونجا آپ کن کد Clikable forum رو بزار .

Trance
02-04-09, 14:08
به این ترتیب گذاشتی؟

Triple channel mode is enabled when identical matched memory modules are installed in each of the three memory channels (blue connectors).
If only two of the blue memory connectors are populated with matched DIMMs, dual channel memory is enabled.

این نرم‌افزار می‌تواند سی‌پی‌یو، هاردها، سی‌دی‌رام‌ها، دی‌وی‌دی‌ها، کارت‌های صوتی، کارت‌های گرافیکی، تراشه‌های حافظه، اتصالات شبکه، چاپگرها، و ... را آزمایش نموده و در نهایت مهر تأیید خود را بر کامپیوتر مورد نظر شما بزند.

تست کامل قطعات کامپیوتر با BurnInTest Pro 5.3.1012.0 (لینک غیر مستقیم) (Only the registered members can see the link)
تست کامل قطعات کامپیوتر با BurnInTest Pro 5.3.1012.0 (لینک کمکی) (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link حجم : 6.5MB