PDA

مشاهده نسخه کامل : hp p1005 or samsung ml1640 ?

Persiastore
29-03-09, 21:28
دوستانی که یکی از این پرینترها رو دارن بیان نظرشون رو دربارشون بگن

مشکلی که الان اچ پی پی 1005 و 1006 داره اینه که پودر خوبی تا حالا واسشون نیومده و بعد از شارژ کمرنگ میزنند
ولی اطلاعاتی در مورد سامسونگه ندارم
دوستان اگر کسی اطلاعاتی در مورد شارژ و .. SAMSUNG - ML-1640 داره لطفا دریغ نکنه

Fatal2ty
03-04-09, 07:03
سلام
من با 1640 زیاد کار کردم و امیدوارم بتونم کمکتون کنم.
قیمتش که مناسب هست بین 80 تا 85 هزار تومان می تونید تهیه کنید.
قیمت تونرش هم تقریبا 50 تومنه و قابل شارژه اونم 12 تا 17 تومن هزینشه.
اما 1640 هایی که تو بازار هست تونراشون با هم فرق می کنه و بعضی ها تونراشون فابریک نیست.
هر چند گارانتی سام باشه.
یه مسئله دیگه هم هست که اینا کانتر دارن و برفرض اگه کانترشون رو 1500 صفحه باشه حتی اگه تونر بازم بتونه بزنه دستگاه تا تونر عوض نشه چاپ نمی کنه. برای اونم راه حلی هست و اون هم نصب چیپست جدیدی در پرینتر هست که اونم 25 تومن می شه در عوض محدودیتش برداشته می شه. در حالت عادی بسته به تونرش تا 2000 صفحه هم می زنه.
اگه سوالی بود در خدمتم.

Only the registered members can see the link

Persiastore
04-04-09, 01:21
ممنون از جواب
در مورد این مدل با توجه به تعویض چیپست اصلا به صرفه نیست- حالا شما میگید 25 تومن یه نفر میگفت 15 تومن
بدیش اینه که بعد از اینکه تونرش تموم شد باز باید بار کشی کنی ببری گارانتی که چیپست رو عوض کنه و 15 -25 تومن هم بدی تازه !:1. (27):

من الان دو روزه دارم روی brother hl-2140 تحقیق میکنم که اگر خوب باشه بگیرم
نظر شما در مورد این مدل چیه ؟

اچ پی 1005 و 1006 هم با توجه به کارتریج کوچک و گارانتی نداشته و نداشتن پودر مناسب برای شارژ کلا بیخیال شدم
میمونه کنون 2900 که اونم هنوز اطلاعاتی در مورد کسب نکردم

reza76622201
04-04-09, 13:15
دوستانی که یکی از این پرینترها رو دارن بیان نظرشون رو دربارشون بگن

مشکلی که الان اچ پی پی 1005 و 1006 داره اینه که پودر خوبی تا حالا واسشون نیومده و بعد از شارژ کمرنگ میزنند
ولی اطلاعاتی در مورد سامسونگه ندارم
دوستان اگر کسی اطلاعاتی در مورد شارژ و .. SAMSUNG - ML-1640 داره لطفا دریغ نکنه

دوست عزيز ، از نظر پشتيباني و تعدد مراكز گارانتي سامسونگ به گرد پاي HP هم نمي رسه. ضمنا از نظر كيفيت ، ظرافت ساخت و ... HP توي دنيا تقريبا حرف اول رو مي زنه. من سامسونگ هم واسه مشتري بستم. واقعا قابل قياس نيز و حتي وقتي پلمبشو باز مي كني و به ظرافت ساختش دقت مي كني به اين پي مي بري.
واقعا چاپگرهاي سامسونگ مخصوصا در رنج قيمت پايين كيفيت مطلوبي ندارند.

Persiastore
04-04-09, 15:25
دوست عزيز ، از نظر پشتيباني و تعدد مراكز گارانتي سامسونگ به گرد پاي HP هم نمي رسه. ضمنا از نظر كيفيت ، ظرافت ساخت و ... HP توي دنيا تقريبا حرف اول رو مي زنه. من سامسونگ هم واسه مشتري بستم. واقعا قابل قياس نيز و حتي وقتي پلمبشو باز مي كني و به ظرافت ساختش دقت مي كني به اين پي مي بري.
واقعا چاپگرهاي سامسونگ مخصوصا در رنج قيمت پايين كيفيت مطلوبي ندارند.

مقایسه شما اصلا درست نیست !
شما مقایسه به صورت کلی کردید
در مورد اچ پی با توجه به تحریم ایران- هیچ گارانتی در ایران ندارن
معیار یه پرینتر خوب سیاه و سفید - کارتریج با ظرفیت تونر بالا - کیفیت بالا در تکس و عکس - موجود بودن پودر و مواد مصرفی - قابلیت شارژ آسان -

اگر سامسونگ مشکل تعویض چیپست رو نداشت واقعا از لحاظ کیفیت - کارکرد - گارانتی بسیار قویتر از 1005 و 1006 هستش -

D J V A H I D
04-04-09, 18:33
من 1640 سامسونگ رو پیشنهاد میدم ... الان 76 تومن قیمتشه ... واسه شارژش هم من خودم تونر میخرم...به قیمت 7 تومن...واسه 2 بار میشه... کیفیت هم بسیار بالاست...خیلی هم طراحی ظریف و شیکی داره...ضمنا این پرینتر تونر سیو هم داره...یعنی میتونید با این پرینتر در مصرف تونر صرفه جویی کنید ... ضمن اینکه با 3 کیفیت واستون چاپ میکنه...با سرعت عالی... :great::give_rose:
hp و canon پیشنهاد نمیشه... :yes:
broder هم کار کردم...خوب جواب نداده...!!! :1. (40):

Fatal2ty
04-04-09, 23:58
ممنون از جواب
در مورد این مدل با توجه به تعویض چیپست اصلا به صرفه نیست- حالا شما میگید 25 تومن یه نفر میگفت 15 تومن
بدیش اینه که بعد از اینکه تونرش تموم شد باز باید بار کشی کنی ببری گارانتی که چیپست رو عوض کنه و 15 -25 تومن هم بدی تازه !:1. (27):

من الان دو روزه دارم روی brother hl-2140 تحقیق میکنم که اگر خوب باشه بگیرم
نظر شما در مورد این مدل چیه ؟

اچ پی 1005 و 1006 هم با توجه به کارتریج کوچک و گارانتی نداشته و نداشتن پودر مناسب برای شارژ کلا بیخیال شدم
میمونه کنون 2900 که اونم هنوز اطلاعاتی در مورد کسب نکردم
من متوجه نشدم چرا بعد از اتمام تونر باید دستگاه رو ببرید گارانتی؟ خب یه تونر دیگه می خرید.
برادر هم فکر نمی کنم تو ایران خوب پشتیبانی بشه.

Persiastore
05-04-09, 00:36
من متوجه نشدم چرا بعد از اتمام تونر باید دستگاه رو ببرید گارانتی؟ خب یه تونر دیگه می خرید.
برادر هم فکر نمی کنم تو ایران خوب پشتیبانی بشه.

منظور شما کارتریج دیگه ای هست ؟ - کارتریج دیگه که نمیصرفه 50 تومن بدم !
منظور من اینه که تونرش تموم شد باید چیپستش عوض بشه درسته ؟ که اینکار رو من از یه نفر پرسدم گفت گارانتی انجام میده و 15 تومن بابت چیپست میگیره

reza76622201
05-04-09, 08:01
من 1640 سامسونگ رو پیشنهاد میدم ... الان 76 تومن قیمتشه ... واسه شارژش هم من خودم تونر میخرم...به قیمت 7 تومن...واسه 2 بار میشه... کیفیت هم بسیار بالاست...خیلی هم طراحی ظریف و شیکی داره...ضمنا این پرینتر تونر سیو هم داره...یعنی میتونید با این پرینتر در مصرف تونر صرفه جویی کنید ... ضمن اینکه با 3 کیفیت واستون چاپ میکنه...با سرعت عالی... :great::give_rose:

hp و canon پیشنهاد نمیشه... :yes:
broder هم کار کردم...خوب جواب نداده...!!! :1. (40):

دوست عزيز من خودم هم از اين چاپگر تهيه كردم. چاپگر چيني درجه 3 هست كه جنس پلاستيك بدنش خيلي پايينه(اگر اينكاره باشيد و دقت كنيد موجهايي رو روي بدنش مي بينيد). پايه هاي لاستيكي اين چاپگر از روز نو هنوز بازش نكردي مي خواد كنده بشه!؟
دوست عزيز ، تفاوت قيمتيسش با معادل HP بخاطر نام HP و كيفيت از نظر جنس بدنه و ظرافت ساخت واقعا متفاوته. من تابحال از هر دوشون خيلي خريداري كردم و واسه مشتريام بستم.
اينجا هم (ارگان دولتي با بيش از 1000 دستگاه چاپگر) فقط HP تهيه ميشه و از نظر پشتيابني و گيراومدن قطعات اصلا قابل قياس با سامسونگ نيست. ضمنا كمپاني HP محصول اصلي و جهانيش چاپگر هست و در اين رابطه از سامسونگ خيلي قديميتر و مجربتره. نهايتا تصميم با خود اون شخصيه كه مي خواد بخره. اما من اينو تضمين مي كنم كه پشتيباني HP در حال حاضر علي رغم تمام مسائل سياسي از هر چاپگر ديگه اي بهتره(چه در تهران و چه در شهرستان)
اصلا تمام اين قطعات و چاپگرها چينيه و تحريم روشون هيچ تاثيري نداره.

reza76622201
05-04-09, 08:07
مقایسه شما اصلا درست نیست !
شما مقایسه به صورت کلی کردید
در مورد اچ پی با توجه به تحریم ایران- هیچ گارانتی در ایران ندارن
معیار یه پرینتر خوب سیاه و سفید - کارتریج با ظرفیت تونر بالا - کیفیت بالا در تکس و عکس - موجود بودن پودر و مواد مصرفی - قابلیت شارژ آسان -

اگر سامسونگ مشکل تعویض چیپست رو نداشت واقعا از لحاظ کیفیت - کارکرد - گارانتی بسیار قویتر از 1005 و 1006 هستش -

دوست عزيز ، توي تمام مواردي كه فرموديد HP كيفيت بالاتري داره. خيلي جالبه كه بدونين هنگام عمل چاپ پس از مدتي كاركرد صداي ساسونگ كم كم در مياد (Epson هم هميجوره) اما HP اينگونه نيست. ساير موارد رو هم كه بالا توضيح دادم.
بنظر من زير 100000 تومان خريد سامسونگ طبق تجارب متعدد من اشتباهه و HP واقعا برتره. نظر سايرين هم محترمه.

D J V A H I D
05-04-09, 11:13
دوست عزيز ، توي تمام مواردي كه فرموديد HP كيفيت بالاتري داره. خيلي جالبه كه بدونين هنگام عمل چاپ پس از مدتي كاركرد صداي ساسونگ كم كم در مياد (Epson هم هميجوره) اما HP اينگونه نيست. ساير موارد رو هم كه بالا توضيح دادم.
بنظر من زير 100000 تومان خريد سامسونگ طبق تجارب متعدد من اشتباهه و HP واقعا برتره. نظر سايرين هم محترمه.

دوست عزيز من خودم هم از اين چاپگر تهيه كردم. چاپگر چيني درجه 3 هست كه جنس پلاستيك بدنش خيلي پايينه(اگر اينكاره باشيد و دقت كنيد موجهايي رو روي بدنش مي بينيد). پايه هاي لاستيكي اين چاپگر از روز نو هنوز بازش نكردي مي خواد كنده بشه!؟
دوست عزيز ، تفاوت قيمتيسش با معادل HP بخاطر نام HP و كيفيت از نظر جنس بدنه و ظرافت ساخت واقعا متفاوته. من تابحال از هر دوشون خيلي خريداري كردم و واسه مشتريام بستم.
اينجا هم (ارگان دولتي با بيش از 1000 دستگاه چاپگر) فقط HP تهيه ميشه و از نظر پشتيابني و گيراومدن قطعات اصلا قابل قياس با سامسونگ نيست. ضمنا كمپاني HP محصول اصلي و جهانيش چاپگر هست و در اين رابطه از سامسونگ خيلي قديميتر و مجربتره. نهايتا تصميم با خود اون شخصيه كه مي خواد بخره. اما من اينو تضمين مي كنم كه پشتيباني HP در حال حاضر علي رغم تمام مسائل سياسي از هر چاپگر ديگه اي بهتره(چه در تهران و چه در شهرستان)
اصلا تمام اين قطعات و چاپگرها چينيه و تحريم روشون هيچ تاثيري نداره.

ببینید ...من 1 سال و نیمه دارم از این پرینتر استفاده میکنم... موقع خرید...هیچ شناختی از این پرینتر نداشتم...فقط به خاطر رنگ مشکی و قیمت مناسبی که داشت به سراغش رفتم...و بعد از اون موقع تا الان...دارم یکسره باهاش کار میکنم و تحقیقات تا 400 صفحه هم یکجا باهاش چاپ کردم...و بر خلاف گفته شما ... نه تغییری در صداش به وجود میآد...و نه کیفیتش تغییر پیدا میکنه !!! هیچ موجی هم در بدنه اون مشاهده نمیشه و شاید این مواردی رو که شما میگید...جدیدا به این صورت شده باشه...!!!درسته که کمی داغ میکنه...!!! و از نظر گارانتی هم باید بگم که سام سرویس از بهترین و سریعترین گارانتی دهنده ها در ایران هست...!!! و خوشبختانه گستردگی بسیاری هم داره ( به فرض تو همین شیراز بیشتر از 30 تا نمایندگی داره...!!!)... من خودم اینو تا حالا 6 بار تونرش رو شارژکردم...!!! هر دفعه 7 تومن واسه 2 بار شارژ ... ضمن اینکه 2 بار هم فیوزش رو عوض کردم... (فیوز 0/5 یا 0/25 آمپر) ... لطفا یه منبع یا آدرسی(چیزی) هم مبنی بر اینکه این جنس درجه 3 چینی هست رو واسه من بیارید ... !!!

لب کلام : فقط SAMSUNG :1. (10):

reza76622201
05-04-09, 12:43
اينا همش تجربي هست دوست عزيز و هيچ منبع معتبري كه بخواد بياد محصولي رو ضايع كنه(اونم اونايي كه توي ايران توزيع مي شن) پيدا نميشه(حتي جنس و كيفيت پايه هاش هم خيلي پايينه و با چسب چسبيده و به راحتي در اثر جابجايي و كشش روي زمين جدا ميشه). اين چاپگر هم خيلي وقت نيست وارد بازار شده و طول مي كشه تا امتحانشو كامل پس بده. به هر حال اينجا كه اينجور خودشو نشون داده و اصلا قابل قياس از نظر كيفيت ساخت حتي با HP Laserjet 1100 كه حدود 7 سال داره كار ميكنه قابل قياس نيست. ولي بازم من اين چاپگر رو به كسي پيشنهاد نمي كنم. نظر شما هم محترمه.

D J V A H I D
05-04-09, 12:46
اينا همش تجربي هست دوست عزيز و هيچ منبع معتبري كه بخواد بياد محصولي رو ضايع كنه(اونم اونايي كه توي ايران توزيع مي شن) پيدا نميشه(حتي جنس و كيفيت پايه هاش هم خيلي پايينه و با چسب چسبيده و به راحتي در اثر جابجايي و كشش روي زمين جدا ميشه). اين چاپگر هم خيلي وقت نيست وارد بازار شده و طول مي كشه تا امتحانشو كامل پس بده. به هر حال اينجا كه اينجور خودشو نشون داده و اصلا قابل قياس از نظر كيفيت ساخت حتي با HP Laserjet 1100 كه حدود 7 سال داره كار ميكنه قابل قياس نيست. ولي بازم من اين چاپگر رو به كسي پيشنهاد نمي كنم. نظر شما هم محترمه.

به سلامتی :yes::great: