PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد نصب سوكت 4 يا 8 پين پاور بر روي مادربورد؟

bird
26-03-09, 16:43
با سلام
من امروز درب كيس را باز كردم و داشتم سيمها را مرتب مي كردم كه چشمم به سوكت هاي برقي افتاد كه از پاور بر روي مادربورد نصب مي شه، يكي 24 پين و ديگري 8 پين ( مادربوردم p5q
نمي دانم فردي كه سيستمم را اسمبل كرد چرا بجاي اينكه سوكت 8 پين پاور را بر روي مادربورد بزنه سوكت 4پين پاور را بروي مادربورد زده بود،( در حاليكه پاور من هر دو سوكت را داشت ) كه من دفترچه مادربود و خوندم كه يك جا تاكيد داشت حتما سوكت 8 پين را بزنيد و در جاي ديگر به دو نوع سوكت 4 و 8 پين اشاره كرده بود.
حالا سوال من اين كه تفاوتي ايجاد نمي شه زمانيكه ما سوكت 4پين پاور را بر روي مادربورد مي زنيم با زمانيكه سوكت 8پين را مي زنيم ؟
تفاوتي در كارايي سيستم و دماي ان داره؟
اصلا علت چي كه اين كار و انجام مي دن؟

در صورت امكان راهنمايي بفرمايي.
با تشكر
cpu :core2duo 4600
mb :p5q
power : 430 green

Mahdi_Moosavi
26-03-09, 19:32
مادربورد هایی که دارای مدار تغذیه توان پردازنده ، نسبتا پر قدرتی می باشند ، دارای این کانکتور 8PIN می باشند . تاثیرات این کانکتور بیشتر در اورکلاک پردازنده های پر مصرف ، نظیر خانواده Core2 Quad تاثیرات خودش رو از قبیل ، ثبات ولتاژ بیشتر و ......... که در نهایت اورکلاک پایدار تری رو در برداره نشون میده .

پیشنهاد می کنم در صورتی پاور شما این کانکتور را دارست ، کانکتور 8pin را متصل کنید .

AMD>INTEL
27-03-09, 00:04
بله از كانكتور 8 پين استفاده كنيد .

Overclocker
27-03-09, 00:23
اون طرف چطوری مغازه داره ؟؟؟!!! هنوز نمیدونه 4 پین و 8 پین چیه بعد میخواد واسه ملت سیستم ببنده !!!!!Only the registered members can see the link

استغفرالله

اگر از 4 پین استفاده بشه مشکلی واسه شما پیش نمیاد ( بهتره که از 8 پین استفاده بشه ) ولی اگر CPU رو تعویض کنید و QX9770 بندازید اون موقعه امکانش هست که به مشکلاتی بر خورد کنید !