PDA

مشاهده نسخه کامل : اینترنت اکسپلورر 8 واقعاً سریع تر از فایرفاکس 3 است !

™Ali
25-03-09, 15:19
بالاخره بعد از مدت ها تست و آزمایش نسخه نهایی اینترنت اکسپلورر 8 وارد نبرد مرورگر ها شد.در حالی که چند روز پیش مایکروسافت اعلام کرده بود که در آزمایشات داخلی این شرکت IE8 از فایرفاکس 3 سریع تر عمل می کند ، سایت PC World صحت این موضوع را در آزمایشگاه خود بررسی کرده است.باهم به مرور این آزمایش می پردازیم :

Only the registered members can see the link
روش آزمایش :
در این مقایسه نسخه نهایی اینترنت اکسپلورر 8 و نسخه 3.0.7 فایرفاکس که آخرین نسخه نهایی این مرورگر است در مقابل هم قرار گرفتند.9 سایتAmazon, MySpace, Yahoo, PC World, YouTube, Microsoft, Apple, eBay Wikipedia برای این آزمایش در نظر گرفته شدند و برای اینکه مسائلی مانند ترافیک و مشکلات سرورها تأثیرگذار نباشند هر کدام از سایت ها 10 بار بطور جداگانه در مرورگر ها باز شدند.همچنین بعد از هر دور تست نسخه تازه ای از ویندوز ویستا نصب و دور جدید آزمایش آغاز می شد.
نتیجه تست سرعت :
چه باور کنید چه نکنید نتیجه برتری اینترنت اکسپلورر 8 بر فایرفاکس 3.0.7 را نشان داد.اما این برتری در اکثر سایت ها به کمتر از نصف یک ثانیه می رسید.تنها برتری های قابل توجه در مورد سایت ویکی پدیای انگلیسی بدست آمد که IE8 با 9 ثانیه برتری رکورد 2.2 ثانیه را در برابر 3.3 ثانیه فایرفاکس در باز کردن این سایت بدست آورد. همچنین جالب اینکه IE8 سایت اپل را تقریباً 2 برابر سریع تر از فایرفاکس باز کرد !
جمع بندی :
این روزها که اکثر کاربرها از اینترنت پر سرعت استفاده می کنند جنگ سرعت بین مرورگرها بیشتر به رقابت بین شرکت ها تبدیل شده است و اختلاف ناچیز IE8 و فایرفاکس 3 احتمالا تأثیری بر تصمیم گیری کاربران نخواهد داشت و کسانی که استفاده کننده حرفه ای فایرفاکس هستند تنها برای سرعت به IE8 روی نخواهند آورد.اما به هر حال این برتری پیشرفت مهمی برای مایکروسافت خواهد بود که در چند ماه اخیر با ویندوز 7 هم رضایت کاربران را دوباره بدست آورده است.
اینترنت اکسپلورر 8 نسخه نهایی را دانلود کنید. (Only the registered members can see the link)

منبع (Only the registered members can see the link)
(Only the registered members can see the link)

MOHAMMAD1
25-03-09, 18:24
نتیجه تست سرعت :
چه باور کنید چه نکنید نتیجه برتری اینترنت اکسپلورر 8 بر فایرفاکس 3.0.7 را نشان داد

متاسفانه من جزء گروهی هستم که باور نمیکنم :lol:

Rohham
25-03-09, 18:30
نسبت به قبل خودش بهتر شده به طور محسوس اما از فایرفاکس!!!!!!!من چیزی حس نکردم

Trance
25-03-09, 18:56
به گفته برخي کارشناسان، روزهاي خوش براي مرورگر اينترنتي Internet Explorer 8 به پايان رسيده که البته بايد توجه داشت، روزهاي خوش براي اين مرورگر چندان طولاني نبوده است. تنها چند روز پس از عرضه مرورگر IE 8، سهم آن در بازارهاي جهاني از اوج خود با کاهش 28 درصدي مواجه شد.

در همين زمان، ديگر مرورگرهاي اينترنتي وضعيت خود را ثابت نگه داشتند تا تعداد زيادي از کاربراني که از مرورگر تازه‌وارد مايکروسافت استفاده مي‌کنند کم نشود.

بر اساس اطلاعات و آمارهاي منتشر شده از سوي شرکت Net Applications، زماني که مرورگر IE 8 در پنج‌شنبه گذشته روانه بازار شود، در اولين روز عرضه 2 درصد بازار را از آن خود کرد. اين مرورگر در طول تعطيلات پايان هفته با سرعت اندک به گسترش خود بين کاربران ادامه داد و در ساعت 3 بامداد روز يکشنبه توانست 59/2 درصد از بازار جهاني مرورگرها را به خود اختصاص دهد. اما از آن زمان تاکنون شرايط براي مرورگر IE 8 چندان بروفق مراد نبود.

با سير نزولي که Internet Explorer 8 دنبال کرد، سهم اين مرورگر اينترنتي در صبح روز دوشنبه از بازار جهاني مرورگرهاي اينترنتي به 86/1 درصد رسيد. از آن زمان تاکنون اين نرم‌افزار با نوسانات فراوان مواجه شد، اما در کل هيچ موجي مبني بر افزايش حاميان اين مرورگر اينترنتي نمايان نشد.

در مقايسه با اين محصول، مرورگر Firefox 3 که تابستان گذشته عرضه شد، شرکت موزيلا توانست سهم خود را از نسخه بتاي محصول در سه روز نخست ورود به بازار دو برابر کند.

systemgroup

Only the registered members can see the link

Shahryar
25-03-09, 20:14
:1. (27): این دیگه ازون حرف هاست ! ببینید من الان این مرورگر ها روی سیستمم نصب هست :

Opera 1.0 Alpha 1 | FireFox 3.2a1pre | FireFox 3.0.7 | Safari 4.0 | Internet Explorer 8.0

مقایسه رسمی که بنچ مارک بگیرم انجام ندادم اما چیزی که بارز بود قدرت فوق العاده FireFox 3.2a1pre با Tracemonkey هست که سرعتی که این مرورگر داره را هیچ مرورگری به جرات میتونم بگم نداره ( با دلیل علمی هم میتونم اثبات کنم ) و در رده بعدی هم Opera 10 هست .

IE 8.0 با اینکه خیلی سعی کردند قوی کنند ولی هنوز خیلی ضعیف تر از این حرفاست ...

این تستی هم که گذاشتید با اجازتون فاقد ارزش هست که نمیدونم نویسنده اش هم کیه . یک مرورگر از چندین دیدگاه تست میشه که اگه یادتون باشه تابستون یک مقایسه توی پی سی نتورک انجام دادیم . این اومده بخش سرعت باز کردن وب پیج ها را اندازه گرفته ولی معلوم نیست Cold Start هست یا Warm Start هست ! بعد هم این سریعتر از اونه دلیل علمی نیست . باید با تایمر مخصوص این کار تست بشه و دقیقاً ثانیه داد . :great:

پیشنهاد میکنم به عزیزانی که دنبال سازگاری با وب پیج ها سرعت بالا هستند فایرفاکس 3.2a1pre را حتماً تست کنند و در مرحله بعدی هم Opera 10 Alpha . نسخه های فاینال نیستند ولی من تا حالا هیچ مشکلی در کار های عادی با هر دو نداشتم . :great:

sAsAn.K
25-03-09, 21:01
تایید میشه ، FireFox نسخه های آزمایشیش فعلا سریع ترین هستند .
شهریار 3.6 هم اومده فکر کنما .

Shahryar
26-03-09, 00:01
تایید میشه ، FireFox نسخه های آزمایشیش فعلا سریع ترین هستند .
شهریار 3.6 هم اومده فکر کنما .

3.6 همون 3.2 هست :love:

bynam
26-03-09, 02:26
اگر ممکن است ادرس دانلود این مرورگریا جدیدتر انرا اگر امده وسریعتر است را بدهید من چیزی پیدا نکردم FireFox 3.2a1pre

mahdi08
26-03-09, 09:35
من زیاد با ie کارنمیکنم ولی تو ویندوز7 که کارکردم واقعا عالی و بهتر از fire fox3 بود:party:

sAsAn.K
26-03-09, 12:19
یعنی چی 3.6 همون 3.2 ه ؟
یعنی هیچ فرقی نداره با 3.2 ؟! مگه میشه ؟!

Shahryar
26-03-09, 15:02
یعنی چی 3.6 همون 3.2 ه ؟
یعنی هیچ فرقی نداره با 3.2 ؟! مگه میشه ؟!

اسمش شد 3.6 و 3.1 هم شد 3.5 . اینجا (Only the registered members can see the link_3.x_release)را بخون ... :give_rose:

sAsAn.K
27-03-09, 09:32
آها ، که اینطور ، ممنون .