PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در اورکلاک CPU و رم

Fatal2ty
23-03-09, 20:08
سلام عزیزان

ما به تازگی یه گروه انیمشین تشکیل دادیم و شرکت زدیم. چند روز پیش به XFXForce که می گفت قبلا تو این سایت عضو بوده و از دوستانم هست چن تا سیستم سفارش دادیم برای شرکت که سوال من راجع به یکی از اونهاست که اینه مشخصاتش:
CPU: intel Core i7 920
MB: DFI Lanparty UTX58 T3eH8
Ram: 3x2 GB Corsair Dominator 1600
VGA: XFX GeForce GTX 260
HDD: WD 1TB 32 MB
Case: Cooler Master Stacker 830 nVIDIA Edition
Power: Cooler Master 700 Wat Madular
Monitor: SAMSUNG T220P

وقتی سیستمو روشن می کنم رمو می نویسه DDR3 1066
از XFXForce پرسیدم گفت برو تو بایوس و تو تایمینگ رم و این اعداد رو وارد کن:
CAS : 8 و Ras to CAS: 8 و Ras Precharge: 8 و tRas: 24 و tRC: 41 و Command: 2T و Voltage: 1.65 و DRAM Frequency : 1600
منم این کارو کردم البته tRC که 41 نمی شد یعنی بیشتر از 31 نداشت و Command هم 2N بود.
این کارو کردم و درست شد یعنی 1600 شد و سیستم هم خوب کار می کرد ولی وسط کار 3D رست می کنه.
از XFXForce پرسیدم گفت باید خودم بیام ببینم و اگه عجله داری برو تو شهر سخت افزار تا راهنماییت کنن.
البته بایوس به جز این تنظیماتی گفتم چیزای دیگه ای هم داره تو تایمینگ که اگه نیاز بود براتون می ذارم.
در ضمن می خوام این سیستمم اور کنم اگه میشه راهنماییم کنید هم چنین بگید این QPI چیه؟

با تشکر :merci:

Shahryar
23-03-09, 20:44
سلام عزیزان

ما به تازگی یه گروه انیمشین تشکیل دادیم و شرکت زدیم. چند روز پیش به XFXForce که می گفت قبلا تو این سایت عضو بوده و از دوستانم هست چن تا سیستم سفارش دادیم برای شرکت که سوال من راجع به یکی از اونهاست که اینه مشخصاتش:
CPU: intel Core i7 920
MB: DFI Lanparty UTX58 T3eH8
Ram: 3x2 GB Corsair Dominator 1600
VGA: XFX GeForce GTX 260
HDD: WD 1TB 32 MB
Case: Cooler Master Stacker 830 nVIDIA Edition
Power: Cooler Master 700 Wat Madular
Monitor: SAMSUNG T220P

وقتی سیستمو روشن می کنم رمو می نویسه DDR3 1066
از XFXForce پرسیدم گفت برو تو بایوس و تو تایمینگ رم و این اعداد رو وارد کن:
CAS : 8 و Ras to CAS: 8 و Ras Precharge: 8 و tRas: 24 و tRC: 41 و Command: 2T و Voltage: 1.65 و DRAM Frequency : 1600
منم این کارو کردم البته tRC که 41 نمی شد یعنی بیشتر از 31 نداشت و Command هم 2N بود.
این کارو کردم و درست شد یعنی 1600 شد و سیستم هم خوب کار می کرد ولی وسط کار 3D رست می کنه.
از XFXForce پرسیدم گفت باید خودم بیام ببینم و اگه عجله داری برو تو شهر سخت افزار تا راهنماییت کنن.
البته بایوس به جز این تنظیماتی گفتم چیزای دیگه ای هم داره تو تایمینگ که اگه نیاز بود براتون می ذارم.
در ضمن می خوام این سیستمم اور کنم اگه میشه راهنماییم کنید هم چنین بگید این QPI چیه؟

با تشکر :merci:

سلام دوست عزیز :11():

تایمینگ Default ماژول های رم شما چی هست ؟ ببینید اینکه رم های شما 1066 میاد بالا به این دلیل هست که با Divider 2:6 کار میکنه شما Divider را برابر 2:12 قرار بدید مشکلتون حل میشه . ضمناً تایمینگ هم دستی تنظیم نیازی نیست بکنید . چون این رم در اون فرکانس تایمینگ ها را از SPD میخونه . ولتاژ را هم 1.65 بگذارید ( در نتیجه تایمینگ ها را همه Auto بگذارید Command Rate هم همین طور . )

شما بعد از این تنظیمات یک تست Blend با Orthos از سیستم بگیرید که مموری و پردازنده پایداریش چک بشه اگه اوکی بود . اونکه ریست کرده مربوط به رم نیست . :love:

( سلام منو به امیر حسین عزیز برسون :1. (21): )

شاد باشید
شهریار :give_rose:

Fatal2ty
23-03-09, 21:30
سلام
این Divider کجاست؟ تو بایوس که چیزی پیدا نکردم.
در ضمن فرکانس پیش فرض رو از کجا بفهمم تو بایوس که همش Auto هست.
اگه راجع به QPI هم توضیح بدین و اینکه برای اور باید چه چیزایی رو تغییر بدم ممنون میشم.
در ضمن امیر حسین هم سلام رسوند.

Shahryar
23-03-09, 21:40
سلام
این Divider کجاست؟ تو بایوس که چیزی پیدا نکردم.
در ضمن فرکانس پیش فرض رو از کجا بفهمم تو بایوس که همش Auto هست.
اگه راجع به QPI هم توضیح بدین و اینکه برای اور باید چه چیزایی رو تغییر بدم ممنون میشم.
در ضمن امیر حسین هم سلام رسوند.

Memory Multiplier هست ؟

QPI هم مقاله ای در مورد Nehalem توی شهر سخت افزار مطالعه فرمایید . :great:

Fatal2ty
26-03-09, 13:47
نه همه جا رو گشتم نداره همچین چیزی.
حالا باید چیکار کنم؟

Shahryar
26-03-09, 14:53
نه همه جا رو گشتم نداره همچین چیزی.
حالا باید چیکار کنم؟

از قسمت اورکلاک بایوستون یک عکس بدید ...

Fatal2ty
28-03-09, 23:58
Only the registered members can see the link