PDA

مشاهده نسخه کامل : * آموزش کامل آپدیت گوشیهای سونی اریکسون *

Mehdi_Full
16-03-09, 22:46
خب برای آپدیت گوشی اولین کار اینه که نرم افزاز آپدیتر رو تو سیستمتون نصب کنید , برای این کار ابتدا این نرم افزار رو ازآدرس زیر دانلود کنید و بعد روی سیستمتون نصب کنید ...

دانلود Sony Ericsson Update Service

Only the registered members can see the link
(Only the registered members can see the link)

بعد از اینکه نصب کردین اجراش کنید ( اگه احیانا نرم افزار اجرا نشد و با پیغام خطا مواجه شدین به قسمت بعدی آموزش که بعد از این آموزش قرار داده شده مراجعه کنید تا مشکلتون حل بشه )

خب وقتی نرم افزار اجرا شد این صفحه براتون ظاهر میشه ...

بعد خود نرم افزار شروع میکنه به دانلود فایلهایی که برای آپدیت خودش لازم داره ...

بعد از این که دانلود اون فایلها تموم شد صفحه زیر براتون میاد که نشون میده آپدیتر در حال چک کردن آپدیتهای جدید برای خودش هستش ...

بعد دوباره شروع میکنه به دانلود فایلهای آپدیت برای خودش ...

زمان این دو مرحله آپدیت بستگی به سرعتت اینترنتتون داره ولی با اینترنت پر سرعت بیشتر از 15 دقیقه طول نمیشکه !!!
خب بعد از این که مرحله بالا تموم شد صفحه زیر براتون نمایان میشه که شما باید زبان مورد نظر خودتون رو برای آپدیت سرویس انتخاب کنید که روی English ( United States ) کلیک کنید ...

بعد روی Start کلیک کنید ...

و بعد گزینه Accept رو بزنید ...

حالا تو این صفحه باید نوع گوشیتون رو از لحاظ ظاهری انتخاب کنید ...

چون ما اینجا داریم برای گوشیهای UIQ3 آموزش میدیم و این گوشیها فینگر تاچ هستن باید گزینه ای که توی شکل مشخص شده رو انتخاب کنید و بعد Continue رو بزنید ...

تو صفحه بعد باید مدل گوشی خودتون رو انتخاب کنید و بعد روی گزینه Continue کلیک کنید ...

حالا صفحه زیر براتون ظاهر میشه که توش گقته شده ابتدا کابل رابط رو از گوشی قطع کنید و گوشی رو خاموش کنید , سپس باتری رو از گوشی در آورده و دوباره جا بزنید و بعد دکمه C رو نگه داشته و کابل رو به گوشی متصل کنید ....

دکمه C رو همچنان نگه دارید تا صفحه زیر ظاهر شود و پس از اومدن این صفحه دکمه Cرو رها کنید ...

حالا تو صفحه بعد گوشی شما شناخته شده و برحسب نوع CDAیی که گوشی شما داره فریمور مختص اون CDA نوشته شده که برای این که آخرین فریمور روی گوشیتون ریخته بشه باید گوشی شما رو به عنوان Generic World 1 یا 2 شناخته باشه , حالا روی گزینه Continue anyway کلیک کنید ...

حالا مانند تصاویر زیر در دو صفحه بعدی بر روی گزینه Yes کلیک کنید ...

حالا تو صفحه بعدی شروع میکنه به دانلود خود فریمور گوشی که باز زمانش بسته به سرعتت اینترنتتون داره ( با اینترنت پر سرعت حدودا 30 دقیه و با دایال آپ حدودای 6 یا 7 ساعت طول میکشه )

تا اینجاش هیچ مشکلی نیست و اگه یه وقت مشکلی پیش بیاد به راحتی و بدون هیچ نگرانی میتونید گوشی رو از کامپیوتر جدا کنید ولی وقتی کل فریمور دانلود شد و صفحه بعدی ظاهر شد کار یه کم حساس میشه , چون تو صفحه بعدی باید فریموری که دانلود شده رو روی گوشیتون بریزه که به نوعی همون فلش کردن گوشیتون میشه !!!

اگر تو مرحله بالا که داره فریمور رو روی گوشی میریزه به هر نحوی ارتباط گوشی با کامپیوتر قطع بشه گوشی دیگه بالا نمیاد , همونطور که وقتی خودم داشتم آپدیت میکردم 47% فریمور رو روی گوشی ریخته بود که برق رفت !!!
ولی خب جای نگرانی نیست و به راحتی میتونید آپدیت رو از اول شروع کنید و اگر احیانا کامپیوتر گوشی رو نشناخت باید گوشیتون رو فلش کنید ...
فقط برای من یه مشکلی وجود داشت و اونم این که چون برق رفته بود متاسفانه برای آپدیت مجداد شروع کرد به دانلود فریمور از اول !!!

خب وقتی 100% شد و کل فریمور رو روی گوشیتون ریخت صفحه زیر نمایان میشه که بهتون میگه گوشی رو از کابل جدا کنید و باتری گوشی رو در آورده و مجددا جا بزنید و سپس گوشی رو روشن کنید ...

خب تبریک میگم گوشی شما با موفقیت آپدیت شد ... Only the registered members can see the link

دوستان نظر به اینکه این آموزش بسیار جامع و کامل هست بنده با کسب اجازه از دوست خوبمون جناب ™SIAMAK این موضوع رو جهت آموزش انتخاب کردم .

با تشکر فراوان از دوست عزیز ™SIAMAK مدیر ارشد انجمن تخصصی موبایلستان :11():
منبع (Only the registered members can see the link %88%D8%B4%DB%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%B3%D9%88%D9% 86%DB%8C+%D8%A7%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%B3%D9%88%D9%8 6)

:1. (23):

amirpcp30
17-03-09, 00:16
چطوری باید وقتی کامپیوتر به اینترنت وصل است گوشی را به کامپیوتر وصل کنیم و اینترنت کامپیوتر را برای گوشی SHare کنیم؟(W810)
می خواستم بتوانم با گوشی و کامپیوتر همزمان به اینتزنت وصل باشم.

Overclocker
17-03-09, 10:28
مهدی جان این تمام گوشی های سونی اریکسون رو جواب میده ؟

™Ali
17-03-09, 13:07
با برنامه Sony Ericsson Update Service میشه تمام گوشی های سونی اریکسون رو آپدیت کرد به شرطی که فایل آپدیت واسشون باشه (یعنی فریمور جدیدتر واسشون باشه) و گوشی ها هم قابلیت آپدیت شدن رو داشته باشند. (واسه این که بفهمی سری به سایت سونی اریکسون بزن !) :11()::11():

Overclocker
17-03-09, 13:29
ok np

چه خاصیتی داره مثلا W810 یا K750i رو آپ کنی اگر فریم ورش باشه !؟

™Ali
18-03-09, 10:43
100% یعنی اگه فریم رو گوشیت پابلیش شده باشه میتونی با این نرم افزار گوشیتو آپدیت کنی :1. (38):

™Ali
18-03-09, 14:16
آها !
باگ هایی که تو فریمور قبلی بوده رفع میشه. لیست باگ ها و امکانات اضافه شده به هر فریمور رو میتونی تو خود سایت سونی اریکسون ببینی. در بعضی موارد سرعت کارکرد گوشیت هم بهبود پیدا می کنه! :yes:

Mehdi_Full
18-03-09, 20:17
چطوری باید وقتی کامپیوتر به اینترنت وصل است گوشی را به کامپیوتر وصل کنیم و اینترنت کامپیوتر را برای گوشی SHare کنیم؟(W810)
می خواستم بتوانم با گوشی و کامپیوتر همزمان به اینتزنت وصل باشم.
شما باید با استفاده از سی دی W810 ، برنامه Pc Suite رو نصب کنید تا درایورهای گوشی نصب بشه و کامپیوتر گوشی شما رو بشناسه

اونوقت میتونید بین گوشی و کامپیوتر ارتباط برقرار کنید . Only the registered members can see the link

بله تمامی گوشیهای سونی اریکسون میتونند با آموزش بالا به آخرین آپدیت فریم ویر مجهز بشوند . :1. (23):

چه خاصیتی داره مثلا W810 یا K750i رو آپ کنی اگر فریم ورش باشه !؟
همونطور که علی عزیز هم اشاره کردند ، با آپدیت گوشی بعضی از باگها مشکلشون حل میشه ، سرعت گوشی بهتر میشه ، کیفیت عکسها بهتر میشه ،

کیفیت صداها بهتر میشه و در واقع بعضی از مشکلاتی که گوشی داره کاملا برطرف میشه

البته گوشیهایی نظیر K750 ، W810 و کلا گوشیهایی که قدیمی میشن آپدیت جدیدی براشون نمیاد.

:1. (23):

Overclocker
18-03-09, 23:21
مهدی جان واقیعت این بود که یکی از اقوام یک 750 داره که واسش تبدیلش کردم به W800 حالا میخواستم بدونم اگر آپدیتش کنم اصلا فایده ای داره ؟ بعد از طریق نت که چک میکنه واسه فریم جدید 750 رو واسش میریزه یا همون 800 ؟!!!

Mehdi_Full
19-03-09, 00:46
گوشیتون K750 شناخته میشه به این علت که شما نرم افزار گوشی رو تغییر دادی اما وقتی با کابل USB گوشی وصل میشه ، کامپیوتر گوشی شما رو K750 شناسایی میکنه و فایل های آپدیت K750 از طریق آپدیت به گوشی شما اضافه میشه

Overclocker
19-03-09, 00:48
یعنی 800 دوباره بر میگرده به 750 و دیگه دکمه ی Play بقل گوشی کار نمیکنه ؟!! ( مثال )

Mehdi_Full
19-03-09, 01:30
یعنی 800 دوباره بر میگرده به 750 و دیگه دکمه ی Play بقل گوشی کار نمیکنه ؟!! ( مثال )
بله

شما باید بعد از آپدیت بازم فلش دبلیو 800 رو بریزید روی گوشی :1. (23):

amirpcp30
19-03-09, 13:32
من گوشیم را آپدیت کردم تمامی کار های گفته شده را انجام دادم.بعد از تمام شدن آپدیت گوشی را روشن کردن یک صفحه آمده است که نوشته Please wait پایین یک مستطیل کوچک است که تقریبا 30 درصد آن پر می شود اما دیگر جلوتر نمی رود حتی 9 ساعت همین طور است وفقط 30 درصد پرشده است.
حالا باید چکار کنم؟
(W810)

Mehdi_Full
19-03-09, 14:43
دوست عزیز متاسفانه گوشی شما سریال چنج هست و بعد از آپدیت گوشی به سریال اصلی خودش برمیگرده و باید گوشی رو بدین باستون یکبار فلش کنن و حتما بگین که سریال خود گوشی رو وارد کنن
بعد از فلش میتونید همیشه آپدیت کنید

البته پچهایی هم هست اما راه حل منطقی همینه که عرض کردم

kanannn
30-03-09, 13:49
با سلام و خسته نباشید سال نو مبارک سوال من در مورد گوشیم که مدل w810iهست گوشی اینجانب بعد از اینکه برنامه های کامپیوتری جاوارو به حجم 65گیگابایت به گوشی نصب کردم متاسفانه گوشی دایما restartمیکنه لطفا راهنمایی ام کنید با تشکر

Overclocker
30-03-09, 15:35
65 گیگا بایت ؟؟؟!!!:1. (27):

Mehdi_Full
30-03-09, 19:49
با سلام و خسته نباشید سال نو مبارک سوال من در مورد گوشیم که مدل w810iهست گوشی اینجانب بعد از اینکه برنامه های کامپیوتری جاوارو به حجم 65گیگابایت به گوشی نصب کردم متاسفانه گوشی دایما restartمیکنه لطفا راهنمایی ام کنید با تشکر
دوست عزیز ضمن تبریک سال نو به جنابعالی

شما تمام برنامه هایی که نصب کردید رو پاک کنید
اگر جواب نداد گوشی رو مستر ریست کنید (قبل از این کار از کنتاکتها (لیست تلفنها) یک کپی و بک آپ بگیرید)
اگر جواب نداد با همین روشی که تو این تاپیک هست گوشی رو آپدیت کنید
در مرحله آخر گوشی رو بدین بیرون براتون فلش کنن

سپاس :1. (23):

hujiko
25-04-09, 08:52
دوست عزیز متاسفانه گوشی شما سریال چنج هست و بعد از آپدیت گوشی به سریال اصلی خودش برمیگرده و باید گوشی رو بدین باستون یکبار فلش کنن و حتما بگین که سریال خود گوشی رو وارد کنن
بعد از فلش میتونید همیشه آپدیت کنید

البته پچهایی هم هست اما راه حل منطقی همینه که عرض کردم

سلام مرسي من هم متاسفانه اين مشكل دوستمونو پيدا كردم از راهنمايي شما متشكر

از كجا بايد فهميد اين سريال اصل هس ت يا نه يا واسه خوده گوشيه

Mehdi_Full
25-04-09, 09:54
سلام مرسي من هم متاسفانه اين مشكل دوستمونو پيدا كردم از راهنمايي شما متشكر

از كجا بايد فهميد اين سريال اصل هس ت يا نه يا واسه خوده گوشيه
سلام
ضمن خوشامدگویی به جنابعالی :11():

خدمت شما عرض کنم که شما باید سریالی که پشت گوشی یعنی زیر باطری هست رو با شماره ای که روی جعبه گوشی و همچنین شماره سریال داخل گوشی که با زدن (ستاره- مربع - 06 - مربع) حاصل میشه چک بکنید اگر هر سه اینها یکی بود سریال گوشیتون اصلیه اگر یکی از اینها با دوتای دیگه فرق کنه سریال گوشیتون به اصطلاح چنج هست .

سپاس :1. (23):

Bahador
24-06-09, 21:49
آیا این روش همون Flash کردنه؟
معایبی هم داره یا نه؟

راستی من که عکسی ندیدم :1. (28):

™Ali
24-06-09, 22:23
در آخر که فریمور دانلود بشه عملیات Flashing شروع میشه.
اگر درست انجام بشه نه تنها معایب نداره بلکه همش محاسنه :دی

alirafaat
24-06-09, 23:59
سلام

ایا این روش به صورت افلاین هم انجام میشه ( یعنی ابتدا فریمور رو گرفت و بعد بدون اتصال به اینترنت اونو اپدیت کرد )

با تشکر

™Ali
25-06-09, 02:01
با این نرم افزار نمیشه ولی با SETOOL میشه این کار رو انجام داد. که اون میشه Full Flash !
یعنی فایل FS و Main گوشی رو میگیری و بعد رو گوشی میریزی که دردسرهای زیادی داره !
به افراد غیر حرفه ای اصلا پیشنهاد نمیشه. فایل FS و Main گوشیتونو از سایت زیر بگیرید:

با تشکر :give_rose: