PDA

مشاهده نسخه کامل : مقدارپارتیشن بندی هر درایو برای هارد 1 ترابایت

mordor
09-03-09, 14:35
ما یک هارد سامسونگ1 ترابایت داریم با 3 پلاتر 334 گیگی
اگرمن مقدار درایو c را 167 گیگ بدم و مقدار درایو d رو 167 گیگ و درایو e را 334 و درایو f 334 گیگ
سوال دقیق من این است که بعد از دادن مقدار درایو c برای ایجاد پارتیشن بعدی (d) هارد رو همان پلات اولیه عمل می کند یا سراغ پلات دوم می رود
آیا این منظم پارتیشن بندی کردن موجب تسریع سرعت عمل هارد (چون چرخش سوزن کمتر است ) نمی شود

یعنی روی پلات 1 که 2تا 167 گیگ داریم و 2 پلات دیگه رو حجم خود 334 بدم

Moein
09-03-09, 15:01
اگرمن مقدار درایو c را 167 گیگ بدم و مقدار درایو d رو 167 گیگ و درایو e را 334 و درایو f 334 گیگ
سوال دقیق من این است که بعد از دادن مقدار درایو c برای ایجاد پارتیشن بعدی (d) هارد رو همان پلات اولیه عمل می کند یا سراغ پلات دوم می رود
آیا این منظم پارتیشن بندی کردن موجب تسریع سرعت عمل هارد (چون چرخش سوزن کمتر است ) نمی شود

دوست عزیز من که منظور شما رو نفهمیدم اما شما یک کاری کن با استفاده از برنامه پارتیشن مجیک این کارو بکون

c: primery 167.000
D: logical 167.000
E: logical 334.000
F: logical 334.000

شما هیچ گاه به صورت سخت افزاری برای هارد پارتیشن معلوم نمی کنید بلکه به صورت مجازی و نرم افزاری مقداری از یک دیسک یا تا یک بایت خاصی رو برای اون یک سام معلوم می کنید امید وارم موفق باشید:11()::yes:

mordor
09-03-09, 15:12
درود بر شما
ببین منظور دقیق من این است که
وقتی من 167 گیگ رو در ابتدا پارتیشن بندی می کنم برای باقی از پلات اولیه 167 گیگ باقی مانده استفاده می کنه یا از پلات دوم که 334 گیگ است

این نکته مهم است و شاید کمتر بهش توجه کردند چون حرکت سوزن هارد کمتر می شه

حالا اگر کسی اطلاعاتی داره بگه

Moein
09-03-09, 15:24
درود بر شما
ببین منظور دقیق من این است که
وقتی من 167 گیگ رو در ابتدا پارتیشن بندی می کنم برای باقی از پلات اولیه 167 گیگ باقی مانده استفاده می کنه یا از پلات دوم که 334 گیگ است

این نکته مهم است و شاید کمتر بهش توجه کردند چون حرکت سوزن هارد کمتر می شه

حالا اگر کسی اطلاعاتی داره بگه

شما از کجا می دونید هاردتون چند تا دیسک سخت داره ؟ مگه اینکه درش رو باز کردن باشید تازه شما سکتور پر می کنید نه فضای پارتیشن ضمننا هر دیسک برای خود دارای یک هد جدا گانه هست شما در حقیقت برای پارتیشن بندی میاید سکتور اول و سکتوری که مورد نظرتونه رو پر می کنید و فقط می تونید از فضای بین این ها استفاده کنید و هنگامی که اطلاعات نزدیک به سکتور اخر می شن به شما ایراد می گیره شما فرقی به حال صفحه سختتون نمی کنه cd rom نیست که بخواد طول بکشه و هد از روی پلیت اول بره رو پلیت سوم ؟ تا به انتهای ترین سکتور رسید هد دوم شروع به خواندن از روی پلیت دوم می کنه موفق باشید بازم سوالی بود در خدمتم

emee
14-04-09, 23:00

با سلام
باید توجه داشت که سیستم مقداری از فضای هارد که ممکن است تا چندین گیگابایت هم برسد را برای نگه داری اطلاعات پارتیژن در نظر می گیرد.
پس دقیقا هر دیسک 334 نمی شود.
پس اگر ظرفیت انتخابی شما بیشتر از ظرفیت هر پلات باشد، سیستم ادامه را از پلات بعدی می گیرد.
باید توجه داشت که معمولا هارد دارای حدودا 256 هد است. پس نگرانی وجود نخواهد داشت.
ولی ممکن است در زمان انتقال اطلاعات به دلیل یکپارچه نبودن دیسک، زمان کپی مقداری بیشتر طول بکشد.
در ضمن وجود این مقدار فضا 334 گیگ شاید موجب مشکل شود. چرا اکسپلورر ویندوز در خواندن فضا های بزرگ مشکل دارد و شما اگر مقدار هر پارتیژن را 100 گیگ بگیرید بهتر است و از بابت کپی اطلاعات هم نگران نباشید.
با تشکر emee:1. (38):

El_Ce_Masoud
01-06-09, 14:16
نه دوست گرامي پارتيشن هاي شما همه در سيلندر ها ايجاد مي شوند. يك سيلندر تراكهاي هم محوري هستند كه وقتي هد در يك زاويه مشخصي ثابت مي شود با چرخش پلاترها از قابل خواندن هستند. با اين روش سرعت انتقال اطلاعات چند برابر شده و حركت هدها به همان ميزان كم مي شود. اينگونه نيست كه چون يك طرف پلاترها مثلا 167GB است اگر شما يك پارتيشن به همين اندازه ايجاد كنيد كل اين پلاتر به آن پارتيشن اختصاص يابد.

reza76622201
01-06-09, 15:24
دوستان عزيز شما هر تعداد پارتيشن به هر حجمي درست کنيد اينکه چگونه هدها روي سيلندرها توسط برد کنترلر مديريت ميشن ربطي به تعداد و حجم پارتيشنها نداره و هيچ تاثيري در افزايش سرعت هاردديسک نداره.