PDA

مشاهده نسخه کامل : برای خرید رم یکی من و از سردرگمی دربیاره

MVP
06-03-09, 11:18
باور کنید 30 تا سایت و فروم ایرانی و خارجی رو خوندم آخرش نفهمیدیم باید رم چی بگیریم .
من 4 گیگ رم DDR2 با باس 1066 میخوام (یا چهار تا 1 گیگ یا دو تا 2 گیگ) و اور هم میخوام بکنم اما هر کسی یه چیزی میگه

یکی میگه کروشیال بالستیک بگیر
یکی میگه کورسیر بگیر
یکی میگه Gskill بگیر
یکی میگه OCZ بگیر
یکی میگه ترسند بگیر
یکی میگه پاتریوت بگیر
یکی میگه سوپر تالنت بگیر
یکی میگه کینگ استون بگیر

خلاصه هر کی یه چیزی میگه خدایی شما بودی گیج نمیشدید ؟ :cry:
خیلی هم در مورد چیپ رم میگن البته تو این مورد همه به اتفاق میگن چیپ رم باید میکرون باشه ولی نمیدونم وقتی من میرم تو مغازه از کجا بفهمم چیپ رم میکرون هست یا نه‌؟ از کجا بدونم این رم اصلیه و تو سایتش شماره سریالش معتبره یا نه ؟

وقتی هم که رم و خریدیم مغازه دار عوض نمیکنه که چون خیلی هاشون چیزی حالیشون نیست و فقط فروشنده هستن

من تا پس فردا باید رم رو بخرم یه متخصص بیاد بگه چی بگیرم بالاخره و یه قیمت هم به ما بده .

اینجا رو هم یه نگاه بندازین من که چیزی سر درنمیارم
List of chips used on DDR2 RAM modules
(Only the registered members can see the link)
پیشاپیش تشکر میکنم :11()::11():

MVP
06-03-09, 13:33
آقا كسي نيست به ما كمك كنه ؟

feryfrt
06-03-09, 14:20
سلام آقا من تازه عضو شدم استاد نيستم :1. (38):
بيشتر تو فرم هاي خارجي ميچرخيدم كف كردم كه اين سايت تخصصي رو ديدم اونم تو ايران !
من فكر ميكنم بعضي وقتها وسواس زياد نداشته باشه آدم خيلي بهتره !‌
علت اين كه چرا سراغ Ballistic نميري‌ چيه ؟

Maximilian
06-03-09, 14:25
دوست عزيز رم سری 2 ديگه از لحاظ کيفی تعريف آنچنانی نداره و طبق چيپ های گذشته توليد نميشه با اين حال من اين 2 مورد زير بهت توصيه ميکنم اگر تازه گير بياری!!!نآياب شدند:whistle:

transcend axe ram 1066
crucial ballistix tracer 1066

Overclocker
06-03-09, 14:51
Ballstix با پارت نامبر 16FD3 یا 16FD5 اگر گیر بیاری حرف نداره ، اگر 8FE5 هم گرفتی بد نیست میشه تا 1200 و 6-5-5-15 اورش کرد .

MVP
06-03-09, 17:02
سلام آقا من تازه عضو شدم استاد نيستم :1. (38):
بيشتر تو فرم هاي خارجي ميچرخيدم كف كردم كه اين سايت تخصصي رو ديدم اونم تو ايران !
من فكر ميكنم بعضي وقتها وسواس زياد نداشته باشه آدم خيلي بهتره !‌
علت اين كه چرا سراغ Ballistic نميري‌ چيه ؟

آخه نمیدونم این بالستیک چیپش میکرون هست یا نه :cool:

دوست عزيز رم سری 2 ديگه از لحاظ کيفی تعريف آنچنانی نداره و طبق چيپ های گذشته توليد نميشه با اين حال من اين 2 مورد زير بهت توصيه ميکنم اگر تازه گير بياری!!!نآياب شدند:whistle:

transcend axe ram 1066
crucial ballistix tracer 1066

میشه یه عکس و قیمت از این transcend axe ram 1066 بزاری ؟

ببینم رم مطرحی هست ؟ بیشتر اسم ترنسند رو باسه رمهای SD دوربین دیجیتال شنیدم :1. (26):

Ballstix با پارت نامبر 16FD3 یا 16FD5 اگر گیر بیاری حرف نداره ، اگر 8FE5 هم گرفتی بد نیست میشه تا 1200 و 6-5-5-15 اورش کرد .

اتفاقا بازار رضا که رفته بودم این بالستیک فقط با پارت نامبر 8FE5 هست اما نمیدوم چیپ این رم چیه

کسی میدونه چیپ این 8FE5 چی هست ؟

تو این لیست اصلا این رم هست یا نه ؟‍
Only the registered members can see the link

قیمت دو ماژول 1 گیگا بایتی 1066 رو میداد 55 تومن یعنی مجموع 110 تومن

Olesius
06-03-09, 17:25
اتفاقا بازار رضا که رفته بودم این بالستیک فقط با پارت نامبر 8FE5 هست اما نمیدوم چیپ این رم چیه

کسی میدونه چیپ این 8FE5 چی هست ؟

تو این لیست اصلا این رم هست یا نه ؟‍

قیمت دو ماژول 1 گیگا بایتی 1066 رو میداد 55 تومن یعنی مجموع 110 تومن
دوست عزیز می شه بپرسم کاربری شما از سیستم چی هست...؟؟
اگر اوورکلاک نمی کنید!! پس فرقی برای شما نمی کند... جدا از این مسائل دیگه دارن بساط DDR2 رو جمع می کنن! رم خوب به سختی گیر میاد...

شما چیپ رم رو بیخیال شو!! پیدا کردی G.Skill بگیر خوبه... کروشیال هم خوبه... این سری که پارت نامبرش 8FE5 هست نسبت به بقیه رمها دمای کاری پایین تری داره! خنک تر کار می کنه...

بازم هرچی خودت صلاح بدونی...:11():
رم با چیپ میکرون پیدا کردی مارو هم خبر کن... با اختلاف قیمت می خرم ازت...:great:

MVP
06-03-09, 17:32
دوست عزیز می شه بپرسم کاربری شما از سیستم چی هست...؟؟
اگر اوورکلاک نمی کنید!! پس فرقی برای شما نمی کند... جدا از این مسائل دیگه دارن بساط DDR2 رو جمع می کنن! رم خوب به سختی گیر میاد...

شما چیپ رم رو بیخیال شو!! پیدا کردی G.Skill بگیر خوبه... کروشیال هم خوبه... این سری که پارت نامبرش 8FE5 هست نسبت به بقیه رمها دمای کاری پایین تری داره! خنک تر کار می کنه...

بازم هرچی خودت صلاح بدونی...:11():
رم با چیپ میکرون پیدا کردی مارو هم خبر کن... با اختلاف قیمت می خرم ازت...:great:

من میخوام اور کنم اما نمیخوام رمها رو بترکونم با این حال همه میگن میکرون خوبه ما هم گفتیم خب حالا که خوبه میکرون بگیریم

قدیما کینگ استون اصل میخریدیم با چیپ هاینیکس کلی هم حال میکردیم الآن انگار همه چیز فرق کرده

تاپیکها رو که میخوندم شما هم مثل اینکه بدجوری دنبال چیپ میکرون میگردید ؟ انشاالله نصیب هردومون بشه :wink:

فقط دوتا سوال
1- الان هیچ رمی با این چیپ تو بازار نیست‌؟ هر برندی که باشه
2- این کروشیال که پارت نامبرش 8FE5 هست چیپش چیه ؟ یعنی هیچکس نمیدونه اینو ؟ :1. (27): فکر کنم آخرش باید همینو بگیریم

Olesius
06-03-09, 17:49
من میخوام اور کنم اما نمیخوام رمها رو بترکونم با این حال همه میگن میکرون خوبه ما هم گفتیم خب حالا که خوبه میکرون بگیریم

قدیما کینگ استون اصل میخریدیم با چیپ هاینیکس کلی هم حال میکردیم الآن انگار همه چیز فرق کرده

تاپیکها رو که میخوندم شما هم مثل اینکه بدجوری دنبال چیپ میکرون میگردید ؟ انشاالله نصیب هردومون بشه :wink:

فقط دوتا سوال
1- الان هیچ رمی با این چیپ تو بازار نیست‌؟ هر برندی که باشه
2- این کروشیال که پارت نامبرش 8FE5 هست چیپش چیه ؟ یعنی هیچکس نمیدونه اینو ؟ :1. (27): فکر کنم آخرش باید همینو بگیریم
من خودم چندتا رم رو تست کردم! حتی A.DATA هم تست کردم میکرون نبودند... در حال حاضر هیچ رمی با چیپ میکرون خوب پیدا نمی شه... دوبی هم گشتیم نبود...:1. (26):

این کروشیال هم چیپش میکرون هست... بد هم اوور نمی شه تا 1200-1250 میاد بالا ولی GMH نیست...
BL12864AA804.8FE5 are the single sided (D9HNL)
BL12864AA804.16FD3 are the double sided (D9GMH

با توجه به شرایط بازار بله انتخاب زیادی نمی مونه...:11():

MVP
06-03-09, 20:05
نظرت در مورد کورسیر چیه ؟ البته دومیناتور ؟ اینها هم چیپ میکرون ندارن ؟ به نظر خیلی عالی و با کیفیت میان و البته گرون هم هستند .

Olesius
06-03-09, 20:10
گرون هستند و علاوه بر این که میکرون نیستند! به سختی اوور می شن...
شما همون کروشیال 1066 رو بگیری بهتره... باز تا 1200 میاد بالا اینا فکر می کنم از 1100 بالاتر نمی رن...

Moein
07-03-09, 22:47
سلام به دلیل سوختن مین در راه اورکلاک و خرید سیستم جدید چند روزی سیستم نداشتم من خودم این رم ها رو دارم چیپ هاش هم می کرون نیست اما خوب من خودم ازش راضی هستم :دی

شما اگه نظر به اور کلاک نداری هر رمی بگیری خوب هستش اینجا هیچ کسی اسم رم های team group رو نمیاره چرا این رم ها در رده دوم قرار دارند ضمننا پیشنهاد بنده رم های اکستریم همین مدل هستش برای اورکلاک برای کار های معمولی Geil کافی هست

Overclocker
07-03-09, 23:20
معین جان وقتی چیپ مایکرون نیست ! شما هر چی بخری با یک چیپه دیگه هست !!! حالا هر مارکی میخواد باشه .

شما بهتر از کروشیال مثل اینکه نمیتونید توی بازار پیدا کنید ! رم های بدی که نیستند ! تا 1150 با 5-5-5-15 و 2.2v هم اور میشه و پایدار.

AMD>INTEL
07-03-09, 23:40
من خودم csx diablo و gskill black رو پيشنهاد ميدم . csx چيپش ميكرون هست

Moein
07-03-09, 23:50
شما می شه برای من توضیح بدید چیپ مایکرون چه تفاوتی داره ؟ لینک سایت های دیگه رو ندید لطفا خوندم از سایت های دیگه اما به صورت خلاصه توضیح و ساده بدید که چه تفاوتی می تونه داشته باشه ؟

Mehdi_Full
08-03-09, 00:19
من امروز بازار بودم و PI Black G.SKILL DDR2 PC2 8500 CL5 4GB Kit رو یکی از فروشندگان داشت که میگفت به شرط این مدم که چیپش میکرون باشه و اگه نبود بیار پس بده اما نمیدونم که واقعا بود یا نه

البته اگر خواستی از این برند استفاده کنید بهادر امید عزیز هستند و هم از نظر تهیه و قیمت میتونید با ایشون مشاوره کنید . :1. (23):

DaaDaa
08-03-09, 07:02
من خودم csx diablo و gskill black رو پيشنهاد ميدم . csx چيپش ميكرون هست
قیمتش چنده؟ میشه مدل دقیقش رو بگید؟ (2 گیگ)

از GSKill هم اگر قیمت همینجا یا پی ام بدید ممنون میشم!

AMD>INTEL
08-03-09, 23:40
من امروز بازار بودم و PI Black G.SKILL DDR2 PC2 8500 CL5 4GB Kit رو یکی از فروشندگان داشت که میگفت به شرط این مدم که چیپش میکرون باشه و اگه نبود بیار پس بده اما نمیدونم که واقعا بود یا نه

البته اگر خواستی از این برند استفاده کنید بهادر امید عزیز هستند و هم از نظر تهیه و قیمت میتونید با ایشون مشاوره کنید . :1. (23):

اين پك 4 گيگ قيمتش فكر كنم 100 باشه . 12-4-4-4
چيپش بعيد ميدونم ميكرون باشه
ولي csx diablo حتما ميكرون هست

immortal
09-03-09, 14:07

با سلام
دوست من قبل از هر چیز شما باید به support list رم در دفترچه مادربوردتون نگاه کنید و چیپست ها و مدل هایی که مادربوردتون ساپورت می کنه رو مشاهده کنید و با توجه به اونها دنبال رم مورد نیاز تون برید.چون ممکنه یه رم من به شما پیشنهاد بدم که خیلی خوب باشه و با سیستم شما compatible نباشه و شما رو به دردسر بندازه.
موفق باشید.