PDA

مشاهده نسخه کامل : [GOOC 2009 [Gigabyte Open Overclocking Championship 2009

Olesius
03-03-09, 19:19
با سلام خدمت دوستان عزیز...

پس از اتمام مسابقه DDR2 1508 گیگابایت و موفقیت آقا شهریار عزیز این بار GIGABYTE GOOC 2009 رو در پیش داریم...

متاسفانه من نتونستم اطلاعات کاملی بدست بیارم! ولی آنچه که از شواهد پیداست این مسابقه یک مرحله مقدماتی آنلاین در مناطق مختلف خواهد داشت...
و در پایان مرحله مقدماتی تیم های برتر مناطق مختلف در مسابقه نهایی که به صورت حضوری در تایوان برگزار خواهد شد! شرکت خواهند کرد...

از اینکه این مناطق چگونه دسته بندی شدند و کلا چند تیم به مرحله نهایی راه خواهند یافت... اطلاع زیادی در دست نیست...:1. (26):
شاید دوستان بتونن اطلاعات مفید تری بدست بیارن... تماس با Hicookie در XS هم می تونه مفید باشه...:great:

لینک مربوط به آسیا (کشورهای مالزی و سنگاپور)
Only the registered members can see the link

امیدوارم در این مسابقات شاهد حمایت بهتر و بیشتری از آواژنگ باشیم...

با آرزوی موفقیت ایران و ایرانی...
با سپاس..:11():

Shahryar
03-03-09, 19:40
علی جان این لینکی که دادی مربوط به سنگاپور و مالزی هست اگه اشتباه نکنم . :love:

Olesius
03-03-09, 19:50
علی جان این لینکی که دادی مربوط به سنگاپور و مالزی هست اگه اشتباه نکنم . :love:
بله... دسته بندی این 2تا کشور هست...
ولی متاسفانه جز این من لینکی پیدا نکردم...

الان در قسمت news سایت گیگا مطلبی پیدا کردم! شما هم نگاه کنید بد نیست...

Olesius
03-03-09, 20:18
The GO OC official website will go live in the end of March. For more event details, please visit: Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
سایت رسمی مسابقه در پایان ماه مارس میلادی راه اندازی خواهد شد...
و دور نهایی مسابقه هم در 3 ژوئن 2009 در تایوان برگزار خواهد شد...:give_rose:

AMD>INTEL
04-03-09, 03:09
احتمالا امسال مثل پارسال مسابقات برگذار ميشه . اميدوارم تمام دوستان شركت كنند .

OC yourself
05-04-09, 08:42
سلام

دوستان، شهریار و بهزاد الان باید مرحله اول مسابقه GOOC2009 رو پشت سر گذاشته باشند ولی هموز خبری از آنها در دست ندارم. جمعه به سمت تایلند حرکت کردند.
یه اتفاق هایی در جدول امتیاز های وب سایت مسابقات افتاده ولی هنوز امتیازی درج نشده. امیدوارم هر چه زودتر بتونیم از احوال ایشان اطلاعاتی کسب کنیم.
امیدوارم بچه ها بتوانند به مرحله نهایی مسابقات راه پیدا کنند و تیر ماه مسافران تایوان باشند.
برای دسترسی به جدول مسابقات (جدول) (Only the registered members can see the link) کلیک کنید.

Moein
05-04-09, 09:36
چرا پرچمه ایران رو نگذاشتن ؟ چرا پرچم امارات هست فقط این توهین از طرف گیگا بایت برای شرکتی که 50 درصد از فروشش رو در ایران داره غیر قابل فهم هست

D J V A H I D
05-04-09, 11:00
به قول معین جان پرچم ایران کو ؟ دیگه گندشو درآوردن...دیگه نامردی هم حدی داره !!! اومدن جلو اسم شهریار پرچم امارات رو گذاشتن !!! :1. (8):

Moein
05-04-09, 12:33
Country
Overclocker
Australia and New Zealand
dinos22 and Deanzo
Indonesia
Alva and Lucky_n00b
Japan
Dakara
Korea
Park and Jeon
Malaysia & Singapore
Nightraven and Coolice
South Africa
Vivi and GSG
Taiwan
Nick and Hyde
Thailand
NA (Will be decided on April 4th, 2009)
Vietnam
chanphong and thienloi
Iran
Shahryar_NEO and Behzad
.

Extreme
05-04-09, 13:07
با پیگیریهای انجام شده از طریق اواژنگ و تماس با بهزاد فرخی مطلع شدیم که هنوز در مسابقات هستن .
اولین خبری که دستم بیاد همینجا اعلام میکنم .:11():

D J V A H I D
05-04-09, 13:19
نمیشه یه جوری بهشون اعلام کنید که پرچم رو درست کنن ؟ خیلی زور داره جون تو !!!

OC yourself
06-04-09, 11:05
سلام

مسابقات دیروز تمام شد. نتایج دقیق تا چند ساعت دیگه اعلام میشه ولی خب متاسفانه بچه ها بین 3 تیم برتر نیستند.

راجع به پرچم، پرچم امارات به زودی برداشته میشه ولی نام Middle East تغییری نمی کند. دلیل این مسئله این هست که حامی اصلی مسابقات شرکت اینتل امریکا است و امریکایی بودن این شرکت باعث شده که به درج نام ایران و پرچم حساس شده و به علت مشکلات سیاسی امکان آن را از تیم ایران بگیرند.
متاسفانه چاره ای نیست. این مشکل گیگابایت، صنعت IT، ما و حتی شما نیست و مسئله خیلی بزرگ تر و به قول دوستان کلان تر است و خب معمولا چند وقت یکبار به شکلی دامن گیر می شود. پس شاید نوعی شتاب زدگی باشه که بخواهیم موضع گیری های عجیب و متعصبانه کنیم و بخواهیم اینتل، گیگابایت و شخص خاصی را زیر سوال ببریم. به هر حال به علت جایگاه کشورمان و شرایط جهانی همیشه محدودیت هایی وجود داشته و باید باور کنیم که شرکت های تجاری به نوعی ملزم به پذیرش و رعایت شرایط و قواعد هستند.
باز هم خوشحالیم که بچه هی ایرانی فرصت شرکت در مسابقات را بدست آوردند و حد اقل در این دو سال ایرانی ها ثابت کردند که در ضمینه اورکلاکینگ، چندان دور از اتفاقات روز جهان نیستند و جوان علاقه مند و با استعداد در میانشان کم نیست.

Moein
06-04-09, 13:03
سلام

مسابقات دیروز تمام شد. نتایج دقیق تا چند ساعت دیگه اعلام میشه ولی خب متاسفانه بچه ها بین 3 تیم برتر نیستند.

راجع به پرچم، پرچم امارات به زودی برداشته میشه ولی نام Middle East تغییری نمی کند. دلیل این مسئله این هست که حامی اصلی مسابقات شرکت اینتل امریکا است و امریکایی بودن این شرکت باعث شده که به درج نام ایران و پرچم حساس شده و به علت مشکلات سیاسی امکان آن را از تیم ایران بگیرند.
متاسفانه چاره ای نیست. این مشکل گیگابایت، صنعت IT، ما و حتی شما نیست و مسئله خیلی بزرگ تر و به قول دوستان کلان تر است و خب معمولا چند وقت یکبار به شکلی دامن گیر می شود. پس شاید نوعی شتاب زدگی باشه که بخواهیم موضع گیری های عجیب و متعصبانه کنیم و بخواهیم اینتل، گیگابایت و شخص خاصی را زیر سوال ببریم. به هر حال به علت جایگاه کشورمان و شرایط جهانی همیشه محدودیت هایی وجود داشته و باید باور کنیم که شرکت های تجاری به نوعی ملزم به پذیرش و رعایت شرایط و قواعد هستند.
باز هم خوشحالیم که بچه هی ایرانی فرصت شرکت در مسابقات را بدست آوردند و حد اقل در این دو سال ایرانی ها ثابت کردند که در ضمینه اورکلاکینگ، چندان دور از اتفاقات روز جهان نیستند و جوان علاقه مند و با استعداد در میانشان کم نیست.

شرمنده منبع خبری شما کجا هست ؟ هنوز live score تغییری نکرده !

OC yourself
06-04-09, 14:00
با عرض سلام دوباره

تیم استرالیا موفق شد در مسابقه انتخابی Pan Asia به مقام اولی برسه و راهی مسابقه نهایی GOOC2009 بشود.
امیدوارم هر چه زود تر رکورد ها در جدول مسابقات ثبت بشود تا بتوانیم نتیجه کار بچه ها را ببینیم.
بچه ها چهار شنبه به تهران باز می گردند.

Moein
06-04-09, 23:10
میشه بگید منبع شما کیه ؟ و کجاست؟

Olesius
07-04-09, 12:52
با عرض سلام دوباره

تیم استرالیا موفق شد در مسابقه انتخابی Pan Asia به مقام اولی برسه و راهی مسابقه نهایی GOOC2009 بشود.
امیدوارم هر چه زود تر رکورد ها در جدول مسابقات ثبت بشود تا بتوانیم نتیجه کار بچه ها را ببینیم.
بچه ها چهار شنبه به تهران باز می گردند.

خوب متاسفانه این خبر حقیقیت داره...:1. (28):
تیمهای استرالیا, تایوان و تایلند رتبه های اول تا سوم رو کسب کردند...

لینک منبع:

D J V A H I D
07-04-09, 13:10
چی بر سر بچه ها اومده ؟ چرا 0 ؟ چرا 0 ؟ چرا 0 ؟ همش 0 ؟ اصلا قابل هضم نیست !!! واااااااااااااااااااااای :1. (28):

D J V A H I D
07-04-09, 13:22
ولی چیزی از ارزش ها و موفقیتهای پیشین جناب شهریار کم نخواهد شد ... به امید آینده !!! :give_rose:

Moein
07-04-09, 14:46
این هم عکس از شهریار خودمون که تک و تنهاست و آ.فرخی فقط نظاره گر هست

Jagvar
07-04-09, 17:15
بابا جان مگه اگه سه نفر رفته بودن چی می شد
یکی هم دستیار شهرریار جان می شد.
آخه حیفه به خدا!!!!
:1. (28)::1. (28)::1. (28):

arshavir
07-04-09, 19:22
سلام دوستان.من تازه این خبر رو دیدم.متاسفانه ایران نتیجه ای نگرفت و من خیلی ناراحت شدم.اما دوستان چند تا نکته و در نظر داشته باشید بعد نتیجه بگیرید.حدود یک هفته قبل از عید بود که به شهریار بارانی اعلام کردن که باید در مسابقات gooc2009 شرکت کنه.بعدش شهریار به دنبال هم تیمی گشت.تا اونجایی که من باهاش در ارتباط بودم با چند نفر صحبت کرد که فقط تعداد کمی از اون چند نفر شرایط شرکت کردن رو داشتن.که به بعضی هاشون مشکل مالی و تهیه بلیط داشتن و بعضی هاشون که قبول کردن برن هم به دلایلی که نمیشه گفت با مخالفت هایی روبه رو شدن و نتونستن برن.درنتیجه شهریار بارانی مجبور شد تنهایی به مسابقات بره و فقط بهزاد فرخی از شرکت آوازنگ که سال گذشته کمک علیرضا حقدوست در gooc2008 بود با شهریار همراه بود.اما دوستان شهریار تو این مدت به هر طریقی که تونستند کمکش کردن تا کمتر احساس تنهایی کنه...اما شهریار متاسفانه با مشکل بزرگی مواجه شد...کمبود تجهیزات از جمله کانتینر ln2 و خود قطعات.حتی شهریار نتونسته بود یک خمیر سیلیکون مناسب گیر بیاره و حتی مجبور شد تا برای بدست آوردن خمیر سیلیکون مناسب به دبی سفارش بده...که اونم تا اونجایی که بنده اطلاع دارم گیرش نیومد....بعد به دنبال شمش مس بود که به دلیل تعطیلات چند روز قبل از اعزامش تونسته بود این شمش رو گیر بیاره و در کمترین مدت کانتینر cpu , gpu رو آماده کنه..در این مدت شهریار فقط با air fan به آور پرداخت....تا اونجایی که متوجه شدم شهریار بارانی از اذان صبح تا شب مشغول به تمرین و تحقیق بود....دوستان من شهریار بارانی بسیار تلاش کرد تا نام ایران رو اول کنه...اما متاسفانه به خاطر مشکلاتی که در بالا به اون اشاره کردم نتونست نتیجه مناسبی کسب کنه....اما بازهم تلاش های شهریار جای تقدیر داره....دوستان من حالا بعد از دیدن این پست خودتون قضاوت کنید که آیا منطقی بود که ما نتیجه بگیریم؟؟؟؟؟؟با تشکر

Armin-N
07-04-09, 19:38
بازم دم شهریار گرم تلاش خودش رو کرد
همینم خودش کلیه
با اینکه خیلی خیلی ناراحت شدم اما همین که اونجا بود بین چند کشور صاحب نام خودش کلی خوشحال کننده هست

ایشالا تو رقابت های دیگه

1st place = Australia

2nd place = Taiwan

3rd place = Thailand

3DMark Vantage winner = Taiwan

Labyrinth
07-04-09, 20:06
ناراحتی زمانی معنا دارد که تلاشی نشده باشه

من به شهریار خیلی امیدوارم و ازش ممنونم

الان که شهریار برمیگرده اطلاعاتش خیلی خیلی بیشتر شده و این باعث میشه دفعات بعد خیلی خیلی بهتر ظاهر بشه

من خیلی امید دارم

ارزو میکنم شهریار عزیز و خانواده اش همیشه سالم و سلامت و شاد و خوشحال باشن و همیشه روزگار بهشون لبخند بزنه

با تشکر امیر

:give_rose:

Extreme
07-04-09, 21:10
الان داشتم با شهریار صحبت میکردم میگفت من با AIR تست 3DMark گرفتم برای کارت گرافیک ها من شاخ در اوردم گفت بیام ایران دلیلش رو میگم . مثل اینکه وسط PI هم برق رفته بوده . میگفت من همه وقتم رو برای بالا بردن فرکانس سی پی یو از دست دادم . در اصل میشه گفت اونجا تازه داشته پروفایل در میاورده :1. (2): به دلیل اینکه کاملا 965 با 920 فرق میکرد میگه از مولتی 33 شروع کردم به پایین تا یه چیزی پیدا کنم . دیگه خودتون فکر کنید چی گذشته بهش :cry: . هیچ چیز جور در نیومد :cry:

AMD>INTEL
08-04-09, 00:01
تجربه خوبي بود . واقعا شهريار خودش رو تو مسابقات اور رم DDR2 نشون داد . اميدوارم سالهاي بعد شركتهاي داخل ايران كمكهاي بيشتري به بچه هاي اوركلاكر كنند . اين نبود امكانات رو هم جبران كنند .

OC yourself
08-04-09, 08:49
عرض سلام دوباره

هر تیم حداکثر دو نفر عضو می تواند داشته باشد. پس امکان اعزام نفر سومی نیست. چیزی هم به نام دستیار وجود ندارد. یعنی به این شکل نیست که تیم ها حتما شامل یک اورکلاکر و یک دستیار باشند. تیم ها دو اورکلاکر دارند که هر کدام اختیار مساوی دارند.
امیدوارم بچه ها امروز به سلامت وارد کشور بشن و هر چه سریع تر بتونیم نتایج و تجربیات را از زبان خودشون بشنویم.

Extreme
08-04-09, 09:54
عرض سلام دوباره

هر تیم حداکثر دو نفر عضو می تواند داشته باشد. پس امکان اعزام نفر سومی نیست. چیزی هم به نام دستیار وجود ندارد. یعنی به این شکل نیست که تیم ها حتما شامل یک اورکلاکر و یک دستیار باشند. تیم ها دو اورکلاکر دارند که هر کدام اختیار مساوی دارند.
امیدوارم بچه ها امروز به سلامت وارد کشور بشن و هر چه سریع تر بتونیم نتایج و تجربیات را از زبان خودشون بشنویم.

باز 2 اور کلاکر بهتر از اینه که یکی کار کنه یکی وایسه نگاه کنه که مثلا به خاطر عایق بندی و نصب کانتینر ها و مثلا باز کردن کارت گرافیک که خودش کلی درسر داره کلی وقت هدر بره .:1. (27):

True_Overclocker
08-04-09, 12:01
این هم چند تا عکس از تیم ایران در GOOC 2009 ولی متاسفانه امسال تیم ایران نتیجه نگرفت راستی اين آقايی که کنار آقا شهريار نشستن آورکلاکر خيلی معروفی هستن؟!!!!!

OC yourself
08-04-09, 12:22
سلام

یک سری عکس از مسابقات

OC yourself
08-04-09, 12:29

OC yourself
08-04-09, 14:30
سلام به همه دوستان من

بد نیست این چهار تا لینک رو یه نگاهی بکنین:

Mahdi_Moosavi
08-04-09, 20:49
یکسری پست های انتهایی تاپیک پاک شد .

در صورت تکرار این موارد برخورد خواهد شد .

با تشکر .

Game
08-04-09, 23:10
اینم یه سری عکس از لابراتوار شهر سخت افزار (قبل از اینکه شهریار بره):1. (28):
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

کانتینر های LN2 17 Liters and 6 Liters

Moein
09-04-09, 00:07
اینم یه سری عکس از لابراتوار شهر سخت افزار (قبل از اینکه شهریار بره):1. (28):

نفر سمت راست امیر علی (پیراهن ابی تیره)
نفر وسط شهریار
نفر سمت چپ هم خودمم
عکاس نیما (extreme).
ساعت 9 شب

Shahryar
09-04-09, 12:58
سلام به یکایک دوستان عزیزم :11():

GOOC 2009 با برتری مطلق تیم استرالیا به اتمام رسید و متاسفانه تیم ایران نتونست نتیجه مورد نظر را به دست بیاره که قطعاً باید تحلیل بشه و ... اما اتفاقات و دلایل جالبی داره .

خب ، زمان آماده سازی که صبح 3 ساعت بود و ما آماده شدیم کاملاً برای SuperPI 8M . مشکل اساسی که ما را توی این تست شکست داد وقتی بود که صرف پیدا کردن پروفایل مربوطه کردیم چراکه 965 مثل سایر خانواده Corei7 مالتی پلیرش بسته نیست . در کل وقتی خیلی زیادی را صرف پیدا کردن فرکانس مطلوب توی بایوس گذاشتیم که وقت ما را کمی زیادی گرفت و تا حدودی هم زمان بندی خیلی خوبی نکردم چون اصلا تصور همچین چیزی را CPU نداشتم . به هر حال تجربه کار با 965 میتونست خیلی کمکمون کنه ...

اواسط تست اول برق چند تا از سیستم ها از جمله تیم ایران رفت :1. (28): که با صحبت هایی که شد با تیم داوری مسابقه قرار شد به ما وقت اضافه بدند توی تست SuperPI و دادند اما !!! ما در حال آماده سازی کارت ها بودیم که اعلام شد 5 دقیقه مسابقه 3Dmark 06 شروع میشه !!! یعنی استراحت و آماده سازی برای این تست برای ما چیزی نزدیک به 35 دقیقه شد به جای یک ساعت که با وجود صحبت های زیادی که با تیم داوری کردیم و تقصیر اون ها هم بود سر برق رفتن میخواستند سر ساعت شروع کنند تست 3Dmark را و این کار را هم کردند و ما اینجا به نا حق وقت کم آوردیم . البته به زور رسیدیم کانتینر ها را عایق بندی کنیم و تا تست شروع شد ما هم سیستم را روشن کردیم اما ! متاسفانه یکی از کارت ها خراب بود و بود هیچ کلاک یا کولینگ خاصی آرت فکت میداد که عملاً امید ما را به مسابقه از بین برد چراکه هیچ وقتی برای تعویض اون و نصب دوباره کانتینر و عایق بندی نبود . اما اگر اون وقت استراحت را همون 1 ساعت میدادند میشد درستش کرد که متاسفانه خیلی صحبت کردیم و ندادند . ما هم چاره ای نداشتیم جز اینکه اون یکی کارت را تعویض کنیم و به صورت یک کارت با LN2 و یک کارت با Air تست بزنیم که این کار را هم کردیم و به سختی تونستیم در اواخر مسابقه 3Dmark یک امتیاز معمولی HDR ثبت کنیم ولی حقیقتش اینه که نمیشد با air در مقابل LN2 رقابت کرد و این طوری که شد ما دیگه شانسی برای ادامه نداشتیم ...

از نکات جالب این مسابقه اضافه شدن 3Dmark Vantage و نرم افزار OCX SPI TWEAKER بود که قبلاً اعلام نشده بود به ما و به خصوص 3Dmark Vantage برای ما که دیگه خیلی فرقی نمیکرد ولی برای بعضی از تیم ها مشکل ایجاد کرد .

بهزاد جان خوب عمل کرد در حد اطلاعاتی که داشت ایشون توی سایت هم زده بودند OCer Assistant بودند نه OverClocker بنابراین نمیشه انتظار اورکلاکر داشته باشیم ولی در حدی که اطلاعات داشتند خوب بود . البته اکثر تیم ها یکی داشت توی بایوس کار میکرد و یکی هم عایق بندی و ... میکرد که این قابلیت را نمیتونستیم ما داشته باشیم . به نظر من مهم ترین عواملی که ما را عقب انداخت یکی نداشتن Corei7 965 Extreme بود که وقتمون توی SuperPI برای پروفایل گرفت ضمن اینکه با اینکه ES بودند پردازنده ها قابلیت اورکلاک اون ها خیلی متفاوت بود و دقت کرده باشید توی تست SuperPI اختلاف چند تیم آخر با هم خیلی کم هست چراکه هیچ کدوم نمی تونستند بیشتر از 4.65 گیگاهرتز برند . عامل دیگه ای که در این قضیه نقش داشت وقت کم Break ما بود که میتونستیم در غیر این صورت با توجه به نتایج خوبی که توی اصفهان گرفته بودیم ( سوم 3Dmark در یک کارته در جهان ) میتونستیم بهتر کار کنیم ولی متاسفانه هر جوری صحبت کردیم نشد که نشد و 35 دقیقه ما را عقب انداخت .

در کل به نظر من تجربه کار با CPU و نداشتن شانس مهم ترین عوامل بودند .

اما مهم ترین عامل خوبی که توی این مسابقه به دست اومد تجربه مسابقه زنده بود که از زمین تا آسمون با تست توی لابراتوار و ... فرق میکنه و این تجربه در آینده خیلی میتونه کمک کنه ...

منتظر عکس ها و ادامه گزارش باشید .

با تشکر از همه عزیزانی که توی این مدت کمک کردند و با تشکر از نیما عزیز و مجید کشاورز عزیز که زحمت کشیدند به فرودگاه اومدند + بچه های عزیز تیم شهر سخت افزار که واقعا کمک کردند توی آماده سازی تیم :1. (21):

Armin-N
09-04-09, 15:57
سلام بر شهریار عزیز و بزرگ بارانی و ایرانی
خوشحالیم که میبینیمت
نتیجه اصلا مهم نبود
قطعا تجربیات خیلی زیادی کسب کردی که خیلی خیلی ارزشمنده
ممنون از توضیحاتت

ضمنا
بعد از این همه سختی و تلاش باید یه خسته نباشی جانانه به تو و کسایی که کمکت کردن بگیم

ایشالا تو دوره های بعدی با این تجربه خیلی عالی ای که بدست آوردین موفق باشین
و امیدوارم حمایتها در آینده بیشتر بشه از جوونایی مثل تو و دوستان دیگه

موفق باشی برادر

soheilsh
09-04-09, 16:09
اقا شهریار شما برای ما ایرانی ها افتخار بزرگی هستی ، امیدواریم در اینده بتونی رکورد های بسیار عالی و خوبی برای ما ایرانی ها به ثبت برسانی مهم این بود که این تجربه رو کسب کنی که به امید خدا کسب شد . ایول به تو .
راستی تو پارتی شروع مسابقه شرکت کردی؟ :1. (23)::1. (38):
منظورم اینجاست :lol:

sAsAn.K
09-04-09, 16:11
کلا خیلی بد شانسیم ماها !
شهریار همین که تو رفتی مسابقات خودش خیلیه ، حالا بماند که نه شانس داشتیم نه تجربه ی کار با 965 .

Moein
09-04-09, 22:31
دوستان یک بیلان از کارهایی که با شهریار کردیم
بنده از تست های گرافیکی خبر دارم و از تست های که با سی پی یو گرفته شد خبری ندارم
تست های به عمل امده توسط کارت GTX260 core216 که در مسابقات بود قبل از رفتن شهریار به مسابقات بود
1.نفر دوم در hwbot.org در تست aquamark که توسط نیما بدست امد
2.نفر سوم تست 3d mark 06 که توسط شهریار بدست امد
3.نفر اول orb 3d mark vantage و نفر 5 ثبت شده در hwbot.org در 3d mark vantage که توسط خودم ثبت شد

از 5 شنبه هفته دیگه هم دوباره در لابراتوار جمع می شیم و شروع به گرفتن تست ها می کنیم تو این یک هفته بنده وقت بیشتری برای کار با core i7 دارم

الان دوستانی هم که تو سایت های دیگه مطلبی در مورد این که شهریار چی شهریار فولان لطف کنند خودشون کاری رو که انجام دادن بیان در موردش حرف بزنن نه کاری که نکردن رو فقط ادعا داشته باشن موفق و پیروز باشید معین:11():

AMD>INTEL
09-04-09, 23:10
شهيرجان خسته نباشيد . اميدوارم هميشه موفق باشيد . اين نبود امكانات كافي هميشه دردسر ساز هست .

s&j
10-04-09, 13:37
سلام شهریار خسته نباشی
همین که تو این مسابقه شرکت کردی خودش کلی افتخاره
کاش دولت از افرادی مثل تو حمایت میکرد

Jagvar
10-04-09, 18:10
شهریار جان دمت گرم خسته نباشی
به شخصه یک طرف موضوع رو خودم خبر دارم واقعا کمبود امکانات باعث چنین تجربه تلخ ی شد
اما این شکسته که انسان رو به پیروزی نزدیک می کنه!:yes:

این افتخار رو که شما نصیبتون شده که در مسابقات هم شرکت کنید بهتون تبریک می گم!:cool:

OC yourself
11-04-09, 09:56
سلام خدمت شهریار و بهزاد عزیز

تجربه ارزان بدست نمی آید. خیلی از ما هم زیاد صبوری نمی کنیم و شاید در اول کار نسبت به آن چیزی که بدست می آوریم نا شکریم. ولی خوب بی شک اگر سالی دیگر، همین بچه ها بخواند راهی مسابقات بین المللی شوند، دیگر هواسشان به نوع CPU و زمان بندی خواهد بود و خود را از قبل برای آن آماده می کنند.

امیدوارم دوستان شرحی از تجربیات و ماوقع این مسابقات را برای ما بنویسند که همه بی صبرانه منتظر آن هستیم.
ای کاش می شد از همه دوستانی هم که به نوعی چه در لابراتوار چه در مراحل آماده سازی و هماهنگی کمک کردند و دوستان آواژنگی نام برد و به گونه ای تشکری کرد. امیدوارم حود بچه ها زحمت این ار را بکشند.

جدول نهایی نتایج مسابقات (Only the registered members can see the link)

Shahryar
11-04-09, 13:22
سلام خدمت شهریار و بهزاد عزیز

تجربه ارزان بدست نمی آید. خیلی از ما هم زیاد صبوری نمی کنیم و شاید در اول کار نسبت به آن چیزی که بدست می آوریم نا شکریم. ولی خوب بی شک اگر سالی دیگر، همین بچه ها بخواند راهی مسابقات بین المللی شوند، دیگر هواسشان به نوع CPU و زمان بندی خواهد بود و خود را از قبل برای آن آماده می کنند.

امیدوارم دوستان شرحی از تجربیات و ماوقع این مسابقات را برای ما بنویسند که همه بی صبرانه منتظر آن هستیم.
ای کاش می شد از همه دوستانی هم که به نوعی چه در لابراتوار چه در مراحل آماده سازی و هماهنگی کمک کردند و دوستان آواژنگی نام برد و به گونه ای تشکری کرد. امیدوارم حود بچه ها زحمت این ار را بکشند.

جدول نهایی نتایج مسابقات (Only the registered members can see the link)

درسته دوست عزیز . به نظر من مهم ترین چیزی که بدست آوردیم تجربه مسابقه زنده بود که در سال های آینده قطعاً به کمکمون میاد .

بنده عکس ها را از بهزاد جان بگیرم توی این دو روزه گزارش کامل را مینویسم و در وب سایت شهر سخت افزار منتشر میشه . :give_rose:

D J V A H I D
11-04-09, 13:29

Shahryar
17-04-09, 14:12
دوستان مسابقه انتخابی قاره اروپا شروع شد . از حق نگذریم فوق العاده ترین اورکلاک های دنیا توی این قاره هستند و قطعاً نتایج ، نتایج جالبی میشه به خصوص اینکه امسال اورکلاکر های بزرگی مثل Hipro5 ، DeDaL و ... .

نتایج SuperPI تا این لحظه :

Belgium Massman & PT1T 1m 29s 828ms 12 2 Sweden Crotale & ME4ME 1m 32s 766ms 10 3 Serbia nikolas61 & Perica_barii 1m 34s 776ms 8

منتظر تست 3Dmark و اگه بد شانسی نیارند رکورد های فوق العاده Hipro5 باشید :1. (21):

Shahryar
17-04-09, 15:41
در کمال ناباوری تیم یونان گویا قرار نیست به تایوان نمیره طبق نتیجه بدون امتیازشون توی SuperPI :

مشکلات توی مسابقه زنده اصلاً قابل پیش بینی نیست اما چرا تیم یونان با اون همه تجربه نتونسته جالبه ...

همین الان مسابقه تموم شد ! متاسفانه تیم یونان و تیم روسیه هیچ کدوم نمیتونند به احتمال 98% به تایوان برند . گویا بد شانسی و مشکلات گریبان گیر بزرگان هم شد ...

ALIRE7A
17-04-09, 16:55
هنوز که 3DMark مونده

Shahryar
17-04-09, 23:07
نتایج عجیبی امروز به دست اومد !

تیم یونان 4 ام شد ! تیم روسیه هم هیچ امتیازی کسب نکرد !

و با این حساب تیم بلژیک ( Massman و Pt1t ) به تایوان میرند . :love:

( پردازنده ای که تیم یونان داشت خیلی خوب نبود و احتمالا کارت گرافیک را وحشتناک اورکلاک کردند ! ) ( به زودی نتایج دقیقش منتشر میشه ) . :give_rose:

OC yourself
19-04-09, 10:49
سلام خدمت دوستان

می خواستم از شهریار جان سوال کنم که چرا گزارش یا عکسی از مسابقات برامون پست نمی کنه؟
:1. (23):مرسی

Shahryar
19-04-09, 16:48
سلام خدمت دوستان

می خواستم از شهریار جان سوال کنم که چرا گزارش یا عکسی از مسابقات برامون پست نمی کنه؟
:1. (23):مرسی

در حال آماده سازیش هستم و به زودی بروی وب سایت شهر سخت افزار و مجموعه عکس های کامل تری توی انجمن قرار میگیره .

( متاسفانه یکسری از عکس های روز مسابقه فکوس نیستند )

Shahryar
22-04-09, 15:33
گزارش کامل مسابقه آسیایی GOOC 2009 (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

به امید موفقیت های بیشتر و بهتر اورکلاکر های ایرانی در مسابقات :1. (21):

موفق باشید
شهریار :give_rose:

D J V A H I D
26-04-09, 09:36
دیروز یه دونه روزنامه عصر ارتباط گرفتم ... اخباری پیرامون GOOC 2009 در اون درج شده بود ... که گفتم شاید بد نباشه که شما هم ببینید ...
امیدوارم استفاده کنید ...
وبا عرض پوزش... به دلیل بزرگ بودن روزنامه و کوچک بودن صفحه اسکنر ... در دو قسمت اسکن کردم ...
موقع خوندن دو تا رو بهم دیگه بچسبونید که به مشکل بر نخورید ...
باز هم در همین جا از شهریار عزیز به خاطر تلاش مضاعفشون و کسب تجارب بسیار گرانبها در این مسابقات تشکر میکنیم و آرزوی موفقیت و سربلندی در دوره های دیگه واسه ایشون و دیگر ایرونیها در این زمینه داریم ...
با تشکر ...!!! :yes::11():

Extreme
18-05-09, 14:12
سلام . امروز داشتم گشت میزدم به این ویدیو بر خوردم کلی حال کردم گفتم بزارم اینجا . دیدنش خالی از لطف نیست .

GIGABYTE Open Overclocking Championship 2009- Pan Asia Final in Bangkok (Only the registered members can see the link)

:11():

Shahryar
03-06-09, 14:13
مسابقه نهایی GOOC 2009 هم برگزار شد !

FUGGER و Vapor بار دیگه دوباره تونستند برنده بشند که نکته برتریشون اورکلاکینگ کارت گرافیک بوده و برنده قسمت های 3DMark شدند و در قسمت SuperPI 32M تیم بلژیک ( Massman & Pt1t ) رتبه اول را بدست بیارند .

نکته جالب اینه که تیم بلژیک تونستند فرکانس 6.0 گیگاهرتز بوت کنند اما وارد ویندوز نتونستند بشند . نکته جالب دیگه فرکانس تیم بلژیک در تست SuperPI 32M هست که برابر 5.6 گیگاهرتز هست !!!

عکس ها و ... را میتونید در سایت رسمی (Only the registered members can see the link)مسابقه ببینید .

موفق باشید :give_rose:

AMD>INTEL
10-06-09, 04:32
مسابقات جهاني اوركلاك گيگابايت كه علاوه بر گيگابايت با وجود چند اسپانسر انجم شد . اي بار بر خلاف پارسال نتنونستيم از ايران در مرحله فينال داشته باشيم . البته همگان ديدن كه ايرانيها پتانسيل خوبي براي اوركلا ك دارند . دوست خوبم شهريار بارني به خاط نداشتن تجربه كافي در اين محيط و سن كم و نداشتن يك دستيار دوم نتونست از مرحله مقدماتي صعود كند ولي ارزشهاي اون بالاتر از همه چيز هست كه بخواهند ازش ساده بگذرند مرد اول اوركلاك رم دنيا كه با تمام محدوديت از جمله نبودن رمي كه اين امكان رم به او بدهد . ولي توانست مرد موفق آن ميدان شود . ايجاد يك تيم حداقل 6 نفره رو لازم ميكنه كه با قطعات روز آشنا بشون متاسفانه شركتهاي ديگر علاقه چنداني به اوركلاك ندارن . تمرين يك هفته اي يا 10 روز يكبار ميتونه تيم ما رو براي سالهاي بعدي آماده كنه. مهندس حقدوست و شهريار عزيز تجربياتشون رو در اختيار بقيه دوستان قرار بدهند . همانند كشورهاي ديگه .متاسفانه من در اين مدت اسپانسري جز خودگيگابايت (آواژنگ) نديدم . خيلي اعلامآمادگي ميكنند ولي در عمل حاضر نيسنند كمي هرينه اوركلاكينگكنند . تمام اين حرف ها براي اين بود سال بعد با قدرت و امكانات بهتري بريم . دوستان با شركتهاي تعمل بهتري داشته باشند شركتها هم براي ايران بيايند نه رقابت با شركت بر گزار كننده . شكر خدا تو فستيوال دوم 18 نفر شناخته شدند كه با كمي تحقيق و اضافه چند دوست ديگه براي سال بعد با امكانات و قدرت بهتري بريم . نكته ديگر حضور يك متخصص الكترونيك در كنار تيم ميباشد .

به هر حال سال 2009 در مسابقات آزاد اوركلاكينگ نتونستيم ثابت كنيم اگر امكانات باشه و شركتهاي ديگه هم همكاري كنند ميتونيم به كسب مقام در ميان بزرگان باشيم . همايشهاي اوركلاكينگ خيلي ميتونه مفيد باشه با حضور شهريار جان و مهندس حقدوست كه واقعا تمام يك قطعه رو ميشناسند دوران آموزشي خوبي داشته باشم .البته مديراني چون مهندس عباسي و مهندس عمراني هميشه حامي اوركلاك بودند .

Only the registered members can see the link .jpg

AMD>INTEL
10-06-09, 05:05
به اميد موفقيت اوركلاكرهاي ايراني

AMD>INTEL
11-06-09, 02:07
سايت اصلي مسابقات Only the registered members can see the link

سايت اصلي مسابقات Only the registered members can see the link

The hardware used at GOOC 2009: * Intel Core i7-965 CPU (Engineering Sample C0 Stepping) * Gigabyte GA-EX58-UD4P motherboard * Two Gigabyte GV-N26OC-896H-B GTX 260 Graphics cards * Kingston KHX16000D3K3/3GX DDR3 memory * Enermax Revolution85+ 1050W Power Supply * Intel X25-M SATA SSD 80GB MLC Solid State Drive (SSD)

Shahryar
18-06-09, 15:09
متاسفانه طبق آخرین اخباری که رسیده 99 درصد مشخص شد که دوستان عزیزمون FUGGER و Vapor در مسابقه نهایی GOOC تقلب کردند !

واقعاً برای من جالبه چراکه HiCookie آدمی نیست که تا حالا 3DMark Vantage ندیده باشه و حساب این کار را نکرده باشه . به هر حال دو سوال پیش میاد :

1) که آیا Fugger و Vapor باید اول میشدند ؟!
2) این باگ یا حداقل سهل انگاری تیم داوری گیگابایت بوده ؟!

در هر دو صورت واقعاً تراژدی جالبیست برای گیگابایت که با اون وضع مالی همچین مسابقه ای را برگزار کرد اما بدین شکل در نهایت !

موفق باشید
شــهــریــار :give_rose:

Mahdi_Moosavi
18-06-09, 15:30
متاسفانه طبق آخرین اخباری که رسیده 99 درصد مشخص شد که دوستان عزیزمون FUGGER و Vapor در مسابقه نهایی GOOC تقلب کردند !

واقعاً برای من جالبه چراکه HiCookie آدمی نیست که تا حالا 3DMark Vantage ندیده باشه و حساب این کار را نکرده باشه . به هر حال دو سوال پیش میاد :

1) که آیا Fugger و Vapor باید اول میشدند ؟!
2) این باگ یا حداقل سهل انگاری تیم داوری گیگابایت بوده ؟!

در هر دو صورت واقعاً تراژدی جالبیست برای گیگابایت که با اون وضع مالی همچین مسابقه ای را برگزار کرد اما بدین شکل در نهایت !

موفق باشید
شــهــریــار :give_rose:

حالا تقلبش چطوری بوده ؟

Shahryar
19-06-09, 23:50
مهدی جان این عکس را ببینید :

با توجه به فرکانس ها و ... ای که این ها بعدش هم اعلام کردند مشخص شد که امتیاز Graphic Test 2 اون ها به صورت غیر عادی هست که یا تقلب کردند یا باگ 3DMark Vantage هست . بچه ها بعد ازش خواستند که رکوردش را توی سایت ORB ولید کنه که نکرد و خیلی از موارد دیگه که جواب های قانع کننده ای نمیدند و ازین رو بیشتر به تقلب میخوره تا باگ .

ViViD
20-06-09, 00:15
شهریار جان لینک رو که کلیک میکنی یوزر و پسورد میخواهد

Shahryar
20-06-09, 10:44
شهریار جان لینک رو که کلیک میکنی یوزر و پسورد میخواهد

گویا عکس را پاک کردند :

AMD>INTEL
01-07-09, 06:22
شرکت گیگابایت امسال برگزار کننده بزرگترین رویداد اورکلاکینگ جهان است. گیگابایت که سال گذشته اولین دوره مسابقات اورکلاکینگ خود با نام GOOC2008 را برگزار کرده بود، امسال بزرگتر و با شکوه تر به استقبال اورکلاکر های تشنه رقابت رفته است. دوره دوم این مسابقات که GOOC2009 نام دارد در حال حاضر مراحل مقدماتی خود در اروپا، آسیا، چین و امریکا را دنبال می کند و مرحله نهایی آن تیر ماه امسال در کشور تایوان و با حضور تیم های برتر هر منطقه و طی نمایشگاه Computex 2009 برگزار خواهد شد.
به مانند سال گذشته که تیمی از ایران راهی مسابقات گیگابایت شد (اگر مخاطب یکی از نشریات و خبرگزاری های IT باشید حتما در جریان چند و چون آن قرار گرفته اید) امسال نیز ایران یکی از تیم های منتخب را برای زورآزمایی راهی مسابقات نمود.
تیم ایران متشکل از آقایان شهریار بارانی (نفر اول مسابقات اورکلاکینگ رم DDR2 گیگابایت در سال 2009) و بهزاد فرخی بود که به همراه آرش برهمند به عنوان نماینده رسانه ای ایران از نشریه عصرارتباط، 15 فروردین راهی مسابقات و کشور تایلند شدند. این مرحله از مسابقات که در اصل مرحله انتخابی منطقه Pan Asia بود با حضور ده کشور برگزار شد که تنها یک تیم و آن هم قهرمان مسابقات فرصت حضور در مرحله نهایی را پیدا می کرد.
تیم کشورمان از پانزدهم اسفند ماه و با قطعی شدن حضور آنها در مسابقات، تمرینات خود را شروع کرد. مسابقات بر روی پیکره بندی X58 اینتل و تراشه های Core i7 این شرکت برگزار می شد پس لازم بود که اعضای تیم تلاش بیشتری برای آشنایی با ریزه کاری های اورکلاکینگ آن بخرج داده تا آماده مسابقات شوند.

مشخصات سیستم های مسابقات GOOC2009 گیگبایت

CPU: Intel Core i7 965
Motherboard: Gigabyte EX58-UD4P
VGA: Gigabyte GTX260 OC
Ram: Kingstone KHX DDR3
Power Supply: Enermax revolution85+ 1050W

شهریار و بهزاد صبح روز پانزدهم فروردین راهی تایلند شدند و پس از شرکت مراسم افتتاحیه و تماشای مسابقه انتخابی کشور تایلند که برای معرفی اورکلاکر این کشور برگزار می شد، شب را به استراحت و آمادگی برای مسابقه نهایی عصر یکشنبه پرداختند. یکشنبه صبح مراسم با سخنرانی و اجرای برنامه های مختلف از سوی شرکت های حامی مسابقات سپری و عصر یکشنبه نبرد نهایی بین اوکلاکر ها آغاز شد. جدول زیر اطلاعاتی جامع از نتایج بدست آمده در سه بنچ مارک مختلف را در دل خود دارد که به خوبی گویای نتیجه کار است. بنچ مارک های مسابقات عبارتند بودند از Super Pi و 3D Mark06 که باید در مدهای مختلف اجرا می شدند. امتیاز نهایی با توجه به نتایج بدست آمده از این دو بنچ مارک محاسبه می شد.

در جدول نام تیم ایران را Middle East ثبت کرده اند. دلیل این مسئله این است که اینتل به عنوان یکی از حامیان مسابقه به علت مشکلات سیاسی و از آن جایی که شرکت امریکایی است با درج نام ایران مخالفت کرده بود. با اعتراض اعضای تیم و پی گیری های دوستان در گروه شرکت های آواژنگ در نهایت در تمامی قسمت های مسابقه پرچم و نام ایران درج شد. اما در جدول منتشر شده در وب سایت رسمی مسابقات ایران با نام Middle east حضور دارد.
مسابقه شامل سه مرحله Super PI 8M، 3D Mark06 HDR و 3D Mark06 Overall بود. تیم ایران برای خنک سازی تراشه های خود از سیستم نیتروژن مایع استفاده می کرد. در تست Super PI 8M تیم ما بعد از تلاش های خود به رکورد 1:41:3 رسید که ایران را در جایگاه هشتم قرار می داد. در تست کارت گرافیکی و بنچ مارک 3D Mark 06 تیم ایران با دو مشکل عمده مواجه شد. اولی مسئله قطع شدن برق چند عدد از میزها و دست بر قضا میز تیم ایران و دوم خراب شدن و از استفاده خارج شدن دو کارت گرافیکی نا قابل بود. قطع شدن برق نیم ساعت از وقت تیم را گرفت و اعتراض های بچه ها ثمری نداشت. در مرحله عایق بدنی و نصب کانتینرهای نیتروژن مایع دو عدد کارت گرافیکی دچار نقص فنی شد و تیم ایران مجبور شد یکی از کارت های گرافیکی را با سیستم خنک کننده معمولی نصب شده بر روی آن مورد تست قرار دهد. این مسئله باعث شد بچه ها در ثبت رکورد HDR امتیازی بهتر از 12817 بدست نیاوردند. در تست Overall هم متاسفانه به علت مشکلات زمانی موفق به ثبت رکورد نشدند. در نهایت و در مجموع تیم ایران با ثبت امتیازهای ذکر شده، به جایگاهی بهتر از نهمی دست پیدا نکرد. مسابقات با قهرمانی تیم استرالیا به پایان رسید. تیمی که امیدهای زیادی به آن بود و بالاخره توانست به عنوان نماینده Pan Asia به مسابقات نهایی در تایوان را ه پیدا کند. تایوان دوم و تایلند مقام سومی را کسب کرد.
اعضای تیم فرصت کم برای آماده سازی و تجربه کم مسابقات جهانی را از عواملی می دانند که به آنها فرصت نداد تا از همه دانش فنی خود استفاده کنند یا رکوردهای بسیار عالی خود در تمرینات را تکرار کنند. به هر حال این دومین سالی است که تیمی از ایران با حمایت گیگابایت و گروه شرکت های آواژنگ فرصت شرکت در رقابتی جهانی را پیدا می کنند. حمایت هایی که از دو سال پیش بصورت مداوم صورت گرفته و به ایجاد تحرک ها و تشکیل گروه های زیادی در مبحث اورکلاکینگ شده است. این رقابت ها کمک شایانی به کسب تجربه اورکلاکرهای ایرانی کرده است. به هر حال امسال گیگابایت برگزار کننده بزرگترین مسابقات اورکلاکینگ در سطح جهان است و بودن تیمی از ایران در آن فرصتی بسیار عالی برای مطرح شدن و کسب تجربه بود.

منبع سايت رسمي آوا‍ژنگ