PDA

مشاهده نسخه کامل : انتقال تصویر از کامپیوتر به تلویزیون

tak2750
01-03-09, 12:25
من کارت گرافیکم s-video 7 پینه ولی واسه تلوزیون 4 تا پین داره حالا من باید چند پین بگیرم؟

در ضمن من یه فیش خریدم که یه سرش s-video 7پینه و سر دیگش 4 تا فیش ای وی داره ایا این همون فیش S-Video به Composite
هستش؟ این رنگها رو چطور باید به هم وصل کرد؟ اخه هیچ عکس العملی کامپوتر از خودش نشون نمیده و اون ایکون مربوط به تی وی غیر فعاله؟
فیش های تلوزیون ما (زرد-قرمز-سفید)
رنگهای اون تبدیل(زرد-قرمز-سبز-ابی)

کارت گرافیک من radeon 9200 se

Stream
01-03-09, 12:48
سلام

فیش تبدیلی که گرفتید، تبدیل S-Video به Component هست (البته توی بازار به این فیشها میگن تبدیل، ولی تبدیل S-Video به Component یا Composite نیاز به یک مدار داره و با یک فیش امکان پذیر نیست)

تلویزیون شما ورودی Component نداره. شما باید تبدیل S-Video به Composite رو خریداری کنید چیزی شبیه به این:

Only the registered members can see the link

و صدا رو از خروجی کارت صدا باید بگیرید.
-----

شما فیش سبز از تبدیلی که در اختیار دارید رو به ورودی زرد تلویزیون بزنید (بقیه فیش ها رو به هیچی نزنید) و ببینید می تونید تصویر سیاه و سفید رو دریافت کنید یا نه.

Moein
01-03-09, 22:51
فیش های component دارای 2 تا 3 تصویر هستند و دو صدا

فیش های composite دارای یک تصویر و 2 صدا هستند

همون طوری که ارمان جان گفتند شما در صورت وصل کردن فیش زرد رنگ باید تصویر رو بگیرید اگه هم از component استفاده کردن باید سه فیش ابی سبز و فکر کنم زرد رو به تلوزیون بدهید و یک صدا 2 کاناله شبیه سازی شده داشته باشید

موفق باشید در صورت نیاز راهنمایی بیشتر در خدمت هستم :11():

D J V A H I D
01-03-09, 22:58
آیا راهی وجود داره که از این گرافیک هم بشه این استفاده رو برد !!!؟؟؟ :1. (27):

Only the registered members can see the link 58.jpg (Only the registered members can see the link 8.jpg.html)

Moein
01-03-09, 23:40
آیا راهی وجود داره که از این گرافیک هم بشه این استفاده رو برد !!!؟؟؟ :1. (27):

Only the registered members can see the link 58.jpg (Only the registered members can see the link 8.jpg.html)

بله وحید جان شما می تونید از این تبدیل استفاده کنید

البته شما می تونید از تبدیل dvi به hdmi هم استفاده کنید موفق باشید

D J V A H I D
02-03-09, 07:44
بله وحید جان شما می تونید از این تبدیل استفاده کنید

البته شما می تونید از تبدیل dvi به hdmi هم استفاده کنید موفق باشید

ممنون...اسم این فیش چیه ؟! مستقیم dvi هم داره ؟ یا باید اول تبدیل بزنیم بعد این ؟؟؟!!! :great:

tak2750
02-03-09, 08:48
سلام

فیش تبدیلی که گرفتید، تبدیل S-Video به Component هست (البته توی بازار به این فیشها میگن تبدیل، ولی تبدیل S-Video به Component یا Composite نیاز به یک مدار داره و با یک فیش امکان پذیر نیست)

تلویزیون شما ورودی Component نداره. شما باید تبدیل S-Video به Composite رو خریداری کنید چیزی شبیه به این:

و صدا رو از خروجی کارت صدا باید بگیرید.
-----

شما فیش سبز از تبدیلی که در اختیار دارید رو به ورودی زرد تلویزیون بزنید (بقیه فیش ها رو به هیچی نزنید) و ببینید می تونید تصویر سیاه و سفید رو دریافت کنید یا نه.

خیلی ممنون که جواب دادید.بالا خره تصویر اومد ولی سیاه و سفیده.من رنگ سبز تبدیل رو به زرد تلوزیون وصل کردم.
در ضمن تلوزیون ما سامسونگه امروز که با دقت نگاه کردم دیدم ورودی کامپوننت هم داره .من رنگ سبز رو به سبز (کنار فیش تلوزیون نوشته y) ورنگ ابی فیش رو به ابی تلوزیون(کنار فیش تلوزیون نوشته pb) وصل کردم ولی باز هم تصویر سیاه وسفید بود.(در ضمن وقتی فیش ابی رو در می اوردم باز هم تصویر وجود داشت).وقتی فیش قرمز رو وصل می کردم رنگ تلوزیون یه خورده عوض میشد.
ولی تصویر سیاه وسفیده و هیچ جوره رنگی نمیشه.حتی با یه تلوزیون دیگه هم امتحان کردم ولی تصویر رنگی نشد .
لطفا بگید باید چیکار کنم؟
در ضمن فیشی که خریدم مدار اینا نداره. شبیه عکس شماست فقط اون یکی سرش 4 تا خروجی داره.

tak2750
02-03-09, 08:58
فیش های component دارای 2 تا 3 تصویر هستند و دو صدا

فیش های composite دارای یک تصویر و 2 صدا هستند

همون طوری که ارمان جان گفتند شما در صورت وصل کردن فیش زرد رنگ باید تصویر رو بگیرید اگه هم از component استفاده کردن باید سه فیش ابی سبز و فکر کنم زرد رو به تلوزیون بدهید و یک صدا 2 کاناله شبیه سازی شده داشته باشید

موفق باشید در صورت نیاز راهنمایی بیشتر در خدمت هستم :11():
میشه یه خورده بیشتر توضیح بدید.(مخصوصا در باره یک صدا 2 کاناله شبیه سازی شده داشته باشید )اخه تازه فهمیدم تلوزیون ما به جز ای وی وروی کامپوننت هم داره .(با رنگهای سبز
قرمز ابی).

ولی هر کاری میکنم تصویر سیاه و سفیده.

ehsan2
02-03-09, 14:26
من با استفاده از مبدل خود کارت نتونستم تصویر بگیرم .... چطور میشه تصویر گرفت ؟ نرم افزاری هم هیچ کاری انجام نشده !

Moein
02-03-09, 15:04
میشه یه خورده بیشتر توضیح بدید.(مخصوصا در باره یک صدا 2 کاناله شبیه سازی شده داشته باشید )اخه تازه فهمیدم تلوزیون ما به جز ای وی وروی کامپوننت هم داره .(با رنگهای سبز
قرمز ابی).

ولی هر کاری میکنم تصویر سیاه و سفیده.

نگاه کنید هر کابل AV تنها دو سیم داره و برای انتقال صدا به صورت 2 کانال شما به 4 سیم احتیاج دارید در اکثر تبدیل ها یکی برای تصویر و 2 تا برای صدا (4 رشته سیم ) هستند اما اگر 2 رشته داشته باشید برای صدا شما قادر هستید از یکی از باند ها صدا رو دریافت کنید در صورتی که از هر دو باند صدا رو دریافت می کنید به این موضوع شبیه سازی صدای یک کانال به دو کانال گویند این موضوع در فیلم ها بر روی سینمای خانگی صادق هست که شما تنها با استفاده از 2 فیش صدا از هر 4 باند خود صدا رو می شنوید و وظیفه این کار بر عهده IC (اگه اشتباه نکنم 1708 ) هست

اگر شما به فکر تصویر ها با کیفیت زیاد هستید باید 3 (6 رشته ) برای تصویر داشته باشید که کیفیتی در حد کابل های hdmi رو می توانید انتظار داشته باشید به طوری که سه رنگ اصلی به صورت کاملا مجزا برای گیرنده فرستاده خواهد شد و بسته به هر کارت این موضوع تفاوت می کنه شما بهتره که به دفترچه راهنمای کارتتون مراجعه کنید

من با استفاده از مبدل خود کارت نتونستم تصویر بگیرم .... چطور میشه تصویر گرفت ؟ نرم افزاری هم هیچ کاری انجام نشده !

این فیشی که شما در اختیار دارید احتمال زیاد فقط تصویر هست شما مدل کارتتون رو بگید ایا این کابل ها درون جعبه کارتتون بوده؟

ممنون...اسم این فیش چیه ؟! مستقیم dvi هم داره ؟ یا باید اول تبدیل بزنیم بعد این ؟؟؟!!! :great:

راستش اسمش رو بلد نیستم من برای یکی از دوستان که لب تاپ داشت گرفتم چون لب تاپشون خروجی s-video نداشت

نمی دونم تبدیلی باشه که مستقیم داشته باشه و باید تبدیل داشته باشه

Stream
02-03-09, 18:19

از این کابل ها فقط وقتی میشه استفاده کرد که کارت گرافیک خروجی Composite از طریق پورت DVI داشته باشه.

خیلی ممنون که جواب دادید.بالا خره تصویر اومد ولی سیاه و سفیده.من رنگ سبز تبدیل رو به زرد تلوزیون وصل کردم.
در ضمن تلوزیون ما سامسونگه امروز که با دقت نگاه کردم دیدم ورودی کامپوننت هم داره .من رنگ سبز رو به سبز (کنار فیش تلوزیون نوشته y) ورنگ ابی فیش رو به ابی تلوزیون(کنار فیش تلوزیون نوشته pb) وصل کردم ولی باز هم تصویر سیاه وسفید بود.(در ضمن وقتی فیش ابی رو در می اوردم باز هم تصویر وجود داشت).وقتی فیش قرمز رو وصل می کردم رنگ تلوزیون یه خورده عوض میشد.
ولی تصویر سیاه وسفیده و هیچ جوره رنگی نمیشه.حتی با یه تلوزیون دیگه هم امتحان کردم ولی تصویر رنگی نشد .
لطفا بگید باید چیکار کنم؟
در ضمن فیشی که خریدم مدار اینا نداره. شبیه عکس شماست فقط اون یکی سرش 4 تا خروجی داره.

خب وقتی هر سه رو وصل کنید ( Y Pb Pr ) تصویر قاعدتا باید هر سه رنگ رو داشته باشه. فیش آبی یا Pb رو وقتی وصل کنید رنگ آبی هم اضافه میشه ( Pb = Y - B ) و وقتی هر سه فیش رو وصل کنید هر سه رنگ (آبی، سبز، قرمز) باید اضافه بشن.

فیش های آبی و قرمز برای مشخص کردن رنگ ها هستند و اگه درشون بیارید تصویر سیاه و سفید میشه. فیش آبی و سبز رو وصل کنید اگه تصویر رنگ آبی نداره یا فیش مشکل داره و یا تبدیل. وقتی فیش قرمز یا Pr رو وصل می کنید رنگ قرمز اضافه میشه.

ehsan2
02-03-09, 18:45
این فیشی که شما در اختیار دارید احتمال زیاد فقط تصویر هست شما مدل کارتتون رو بگید ایا این کابل ها درون جعبه کارتتون بوده؟

مدل کارت : sapphire 3870 بله داخل کارتن کارت هست و توضیحی هم در موردش نداده!

tak2750
02-03-09, 19:32
از این کابل ها فقط وقتی میشه استفاده کرد که کارت گرافیک خروجی Composite از طریق پورت DVI داشته باشه.

خب وقتی هر سه رو وصل کنید ( Y Pb Pr ) تصویر قاعدتا باید هر سه رنگ رو داشته باشه. فیش آبی یا Pb رو وقتی وصل کنید رنگ آبی هم اضافه میشه ( Pb = Y - B ) و وقتی هر سه فیش رو وصل کنید هر سه رنگ (آبی، سبز، قرمز) باید اضافه بشن.

فیش های آبی و قرمز برای مشخص کردن رنگ ها هستند و اگه درشون بیارید تصویر سیاه و سفید میشه. فیش آبی و سبز رو وصل کنید اگه تصویر رنگ آبی نداره یا فیش مشکل داره و یا تبدیل. وقتی فیش قرمز یا Pr رو وصل می کنید رنگ قرمز اضافه میشه.
یه دنیا ممنون فکر کنم مشکل رو گفتید.
وقتی رنگ سبز رو میزنم تصویر میاد
وقتی رنگ قرمز رو میزنم تصویر یه خورده قرمز میشه
ولی وقتی فیش ابی رو در میارم یا میزنم هیچ فرقی نمیکنه؟
پس یعنی به احتمال زیاد فیش ابی من مشکل داره؟

فردا میرم یه فیش دیگه میخرم ببینم چطور میشه؟
ذر ضمن اینطور که شما گفتید هر سه ورودی کامپوننت مربوط به تصویر میشه.پس صدا رو باید از بلند گوی کامپیوتر شنید؟اخه به جز این فیش ای وی مثل اینکه یه خورده کوچیکه وبه خوروجی صدای مادر بورد بند نمیشه؟

لطفا به این سوال هم جواب بدید
(من کارت گرافیکم s-video 7 پینه ولی واسه تلوزیون 4 تا پین داره حالا من باید چند پین بگیرم؟)

Stream
02-03-09, 21:26
یه دنیا ممنون فکر کنم مشکل رو گفتید.
وقتی رنگ سبز رو میزنم تصویر میاد
وقتی رنگ قرمز رو میزنم تصویر یه خورده قرمز میشه
ولی وقتی فیش ابی رو در میارم یا میزنم هیچ فرقی نمیکنه؟
پس یعنی به احتمال زیاد فیش ابی من مشکل داره؟

فردا میرم یه فیش دیگه میخرم ببینم چطور میشه؟
ذر ضمن اینطور که شما گفتید هر سه ورودی کامپوننت مربوط به تصویر میشه.پس صدا رو باید از بلند گوی کامپیوتر شنید؟اخه به جز این فیش ای وی مثل اینکه یه خورده کوچیکه وبه خوروجی صدای مادر بورد بند نمیشه؟

درسته. به احتمال زیاد یا فیش آبی ایراد داره.

صدا رو باید جدا با یه همچین تبدیلی از جک استریو 3.5mm مادربرد به صدای استریو تلویزیون تبدیل کنید:

لطفا به این سوال هم جواب بدید
(من کارت گرافیکم s-video 7 پینه ولی واسه تلوزیون 4 تا پین داره حالا من باید چند پین بگیرم؟)

S-Video 7-pin استفاده میشه برای اینکه بشه از همون پورت خروجی Component یا Composite گرفت. این عکس رو ببینید:

یکی هفت پین هست و یکی چهار پین ولی چهار پین اصلی S-Video در یک جا قرار دارند. شما یک کابل S-Video 4-pin تهیه کنید و وصل کنید به پورت S-Video 7-pin کامپیوتر، هر چهار پین به ورودی تلویزیون خروجی های مناسب متصل میشن و کارت گرافیک هم وقتی هیچ کدوم از سه پین دیگه به چیزی متصل نشه متوجه میشه سیگنال خروجی باید از جنس S-Video معمولی باشه (یک پین روشنایی و یک پین رنگ)

ehsan2
06-03-09, 13:07
من باز هم تصویر ندارم : دی
چطور میتونم بگیرم ؟ :دی
از هر دو کابل 4و7 پین هم دارم

ehsan2
12-03-09, 23:38
من باز هم تصویر ندارم : دی
چطور میتونم بگیرم ؟ :دی
از هر دو کابل 4و7 پین هم دارم
ممنون میشم کمکی بکنید ....