PDA

مشاهده نسخه کامل : گوشی 5 مگاپیکسلی خوب...تا 300 چی خوبه ؟

D J V A H I D
28-02-09, 22:44
سلام..بر آن شدیم که گوشی رو در آستانه سال نو تعویض کنیم... یه 5 مگاپیکسلی با فلش خوب تا 300 تومن...چه پیشنهاد میکنید...!!! ؟؟؟ :give_rose:

ALIRE7A
28-02-09, 23:42
بهترین 5 مگا n82 هست که خودم دارم و عالی هست البته قبلا که 350 هم بود ولی من جدیدا شنیدم با افت قیمتی که گوشی داشته به 280 رسیده اگر بتونی خوبه ولی من نرفتم علائدین ببینم درسته یا نه .
موفق باشید

™Ali
28-02-09, 23:56
با این علی بالاییه موافقم ! گوشی N82 هنوز یکی از بهترین 5 مگاپیکسلی های بازاره که به خاطر N79 و N85 داره دچار افت قیمت میشه!

D J V A H I D
01-03-09, 07:10
نظر خودم هم اتفاقا همینه... پس همینو میگیرم... ( حالا که شماها هم تایید کردید) :yes::1. (40):

murizaki_2000
01-03-09, 11:59
6220 کلاسیک رو هم در نظر داشته باش !!!! دوربینش همون دوربین N82 هست ولی خیلی خوش قیمته !!!! کاراییش هم در حد N82 هست فقط Wi-Fi نداره ....... 210 تومن !!!!!! مفته !!!!

D J V A H I D
01-03-09, 13:02
6220 کلاسیک رو هم در نظر داشته باش !!!! دوربینش همون دوربین N82 هست ولی خیلی خوش قیمته !!!! کاراییش هم در حد N82 هست فقط Wi-Fi نداره ....... 210 تومن !!!!!! مفته !!!!

مطمئنی 210 ؟ این گوشی با این همه امکانات 210 ؟؟؟؟!!!!! شاید 310 باشه...یه سوال دیگه کنید...!!! اگه این قیمت باشه...میخوام...هیچی از n82 کم نداره...!!! :gasp::gasp::gasp::1. (21):

murizaki_2000
01-03-09, 14:33
نه همین قیمته ...... ایناهاش ..... البته تو بازار از این پایین تره :
Only the registered members can see the link

D J V A H I D
01-03-09, 15:39
این عالیه..اگه این قیمته ...میخوام... ولی تو سایت Only the registered members can see the link همینو زده 325 تومن...!!! :gasp:بعد از ظهر میرم میپرسم... :11():

ALIRE7A
01-03-09, 19:14
ننننننننننننننههههههههههه ههههههههههههههههههه

این کار رو نکنی که اشتباهی بس بزرگ است ، من یکی از رفیقام گرفته بود و مثل ... پشیمون بود که چرا 82 نگرفته در ضمن قیمت گوشی یه افت شدید داشته و همون طوز که گفتم مثل اینکه ن82 به 280 رسیده که قیمت مناسبی هست حالا خودت میدونی در ضمن وقتی داری ن82 میگیری بدون 100 در 100 چینی هست اگر گفتن فلاند بدون دارن خالی میبندن و با لیبل فلاند شده البته من یه ن82 هم برای برادرم گرفتم و چون همون 2 ماه اول گوشی خودم رو گرفتم مطمئا هستم فلاند هست ولی برای برادم مطمئا هستم چین هست که با برنامه که بنچ مارک گرفتم اون چینی امتیاز بیشتری گرفت :1. (27): البته اگر من جای شما بودم 5800 میگرفتم که همچیش از ن82 بالاتر هست فقط دوربینش 3.2 هست و البته این هم اصلا فلاند نیست ، حداقل ن82 سه ماه اول توی فلاند تولید شد ولی این اصلا توی فلاند نبود در واقع این رو گفتم که برای یه لیبل پول اضافی ندی وگرنه هموشن یکی هستن مثل مادربورد

Mehdi_Full
01-03-09, 19:37
مثل همیشه ، اگر بتونی بیشتر هزینه کنی SE W902 (Only the registered members can see the link) رو پیشنهاد میکنم :1. (23):

خاصیت یکسری از گوشیهای سونی اریکسون اینه که دست هر کسی نمیبینی like this :yes:

قیمتش هم فکر میکنم بین 390 تا 400 هست .

Shahryar
01-03-09, 19:49
بستگی به کاربردت داره ولی اگه امکانات زیاد میخوای + سرعت بالا + نرم افزار خوری زیاد سراغ گوشی های SE نرو. ممکنه گوشی هاش را دست کسی پیدا نکنی اما CPU ای و سیمبیانی که گوشی های نوکیا توی اون رنج داره تفاوت را خیلی زیاد میکنه .

D J V A H I D
01-03-09, 20:56
بچه ها رفتم این 6220 رو دیدم... قیافش رو دیدم مثل پلاستیک کهنه بود... حالم از قیافش که بهم خورد...Only the registered members can see the link(oh...shit)... همون موقع یکی اومده بود بخره...(از شانس ما) گوشی رو روشن کردن... ازش گرفتم...یکم کار کردم...دیدم دکمه هاش خیلی ضایست...وقتی فشارشون میدادی دلت یه جوری میشد...Only the registered members can see the link!!! بازم(shit)...خلاصه به حال این گوشی با این امکانات و این ظاهرش تاسف خوردم... قیمتش هم 203 تومن بود...از این منصرف شدم...Only the registered members can see the link
این گوشی رو هم که مهدی جان Only the registered members can see the linkفرمودند...(یکی اینکه قیمتش بالاست و هم اینکه فیلمبرداریش خیلی ضعیفه...!!!(از نزدیک دیدم)Only the registered members can see the link
خلاصه به نتیجه رسیدم که همون n82 بهترین گزینه با قیمت مناسب و امکانات عالی...ونیز کیفیت دوربین و فیلمبرداری بالا و سیمبین و...و...و که نیازهای من رو حداقل برطرف میکنه...!!! Only the registered members can see the link
ممنون از راهنمایی خوب و نتیجه بخش دوستان Only the registered members can see the link

ALIRE7A
01-03-09, 20:57
وحید جان همون طور که گفتم اگر که دوربین خیلی خیلی برات مهم نیست حتما حتما حتما 5800 بگیر

اطلاعات محصول جدید

از همه مهمتر

صفحه نمایش

TFT touchscreen, 16M colors
تنها رقیب آیفون 16 میلیون رنگی !!
360 در 640 پیکسل

, 3.2 inches

سنسور قفل صفحه در هنگام نزدیکی به گوش (البته هنوز 100 % نشده )
موشن سنسور برای روتیت صفحه منو پلیر و برنامه ها
شناسایی دست خط

مموری

microSD (TransFlash), up to 16GB, 8GB

سی پی یو

81 MB internal memory
- 128 MB SDRAM memory
- Dual ARM 11 369 MHz CPU

دوربین
3.15
MP
, 2048x1536 pixels, Carl Zeiss optics, autofocus, video(VGA@30fps), flash; secondary videocall camera

امکانات دیگر

- A-GPS support
- Nokia Maps 2.0 Touch
- Java MIDP 2.0
- MP3/WMA/WAV/eAAC+ player
- MPEG4/WMV/3gp video player
- Stereo FM radio with RDS
- TV out
- 3.5 mm audio output jack
- Voice command/dial
- Document viewer
- T9
- Photo editor
- Built-in handsfree

و باتری

Standard battery, Li-Ion 1320 mAh(BL-5J)

تاک تیم 8 ساعت و 45 دقیقه
استند بای 406 ساعت

D J V A H I D
01-03-09, 21:01
علی جان ممنون... دوربین یکی از گزینه های خرید منه ...!!! همون n82 دیگه...!!! بازم مرسی...خیلی ممنون :love:

WORYA_SH
01-03-09, 21:07
در مورد دوربین بهتره یه چیزی را بگم که خودم تست کردم و تجربه شخصی هست و شاید خیلی از دوستان قبول نکنند اما من با یه n73 سری اول از اکثر این 5 مگا پیکسلی های جدید بهتر عکس می گیرم و احساس می کنم گوشی های جدید که بر مبنای دوربینهای قویتر ساخته میشند کیفیت پاینتری دارند البته تو سایتهای مختلف تستهای دیدم که با گوشی هایی که دست دوستان هست خیلی فرق می کنه شایدم گوشیهایی که تو ایران وارم میشه کیفیت مناسبی ندارند برای مثال من هم با n96 همزمان عکس گرفتم که کیفیت n73 بهتر بود.

D J V A H I D
01-03-09, 21:18
در مورد دوربین بهتره یه چیزی را بگم که خودم تست کردم و تجربه شخصی هست و شاید خیلی از دوستان قبول نکنند اما من با یه n73 سری اول از اکثر این 5 مگا پیکسلی های جدید بهتر عکس می گیرم و احساس می کنم گوشی های جدید که بر مبنای دوربینهای قویتر ساخته میشند کیفیت پاینتری دارند البته تو سایتهای مختلف تستهای دیدم که با گوشی هایی که دست دوستان هست خیلی فرق می کنه شایدم گوشیهایی که تو ایران وارم میشه کیفیت مناسبی ندارند برای مثال من هم با n96 همزمان عکس گرفتم که کیفیت n73 بهتر بود.

من خودم k810 داشتم... واقعا کیفیت دوربین و فلشش حرف نداشت... ولی کیفیت فیلمبرداری نداشت...با n82 مقایسش کردم...واقعا با n82 که مقایسه کردم... زوم که کردم... واقعا از نظر pixel ... ان 82 خیلی شفاف تر و بهتر بود...!!!
کیفیت دوربین k810 هم مثل n73 هست... :1. (40):
از پیشنهاد شما نیز ممنونم :yes::love:

murizaki_2000
02-03-09, 09:09
قبول دارم که 6220 از نظر ظاهر حرفی برای گفتن نداره ولی پشت اون ظاهر سیرابی قلبی از طلا داره ....!!!!! در هر حال من میگم هنوز گوشی تولید نشده که همه محسنات رو با هم داشته باشه ..... من خودم یه ماه پیش یه 8510 سامسونگ گرفتم .... می تونم بگم کاملترین گوشی بود که تا حالا داشتم ولی یه عیب بزرگ داشت ..... باتریش خیلی ضعیف بود و من باید هر شب شارژش می کردم !!!!!! این بود که با کلی ناراحتی و البته ضرر دادمش رفت ..... برای همین میگم 6220 خوبه ...چون حداقلش اینه که اگه ازش سیر شدی زیاد ضرر نمیدی ....!!!!!

D J V A H I D
02-03-09, 09:15
قبول دارم که 6220 از نظر ظاهر حرفی برای گفتن نداره ولی پشت اون ظاهر سیرابی قلبی از طلا داره ....!!!!! در هر حال من میگم هنوز گوشی تولید نشده که همه محسنات رو با هم داشته باشه ..... من خودم یه ماه پیش یه 8510 سامسونگ گرفتم .... می تونم بگم کاملترین گوشی بود که تا حالا داشتم ولی یه عیب بزرگ داشت ..... باتریش خیلی ضعیف بود و من باید هر شب شارژش می کردم !!!!!! این بود که با کلی ناراحتی و البته ضرر دادمش رفت ..... برای همین میگم 6220 خوبه ...چون حداقلش اینه که اگه ازش سیر شدی زیاد ضرر نمیدی ....!!!!!

آره واقعا حیف این امکانات با این پوشش مسخره... تا حالا تودستت گرفتی باهاش کارکنی؟! وقتی گفتی 205 تومن تعجب کردم... گفتم بابا محاله ...یه همچین امکاناتی با این قیمت... بعد از نزدیک که دیدمش گفتم قربون 1200 :1. (38)::party::1. (40): ...
این بود که تصمیم نهایی رو مبنی بر خرید یک دستگاه n82 گرفتم ... :yes:

murizaki_2000
02-03-09, 09:23
یه رنج قیمت بده شاید گزینه بهتری یافت شد .....!!!!

D J V A H I D
02-03-09, 09:33
یه رنج قیمت بده شاید گزینه بهتری یافت شد .....!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! هاااااااااا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من 330 تومن بیشتر ندارم... یعنی اگه شد 331 نمیتونم :1. (38):

murizaki_2000
02-03-09, 10:11
N82 و N95 گزینه های خوبی هستند ....... فلاش N82 بهتره ولی من در کل N95 رو ترجیح میدم ...... انتخاب با شماست ....!!!!

D J V A H I D
02-03-09, 10:43
N82 و N95 گزینه های خوبی هستند ....... فلاش N82 بهتره ولی من در کل N95 رو ترجیح میدم ...... انتخاب با شماست ....!!!!

نه ... :1. (38)::1. (38)::1. (38): n95 دیگه خیلبی قدیمی شده... دست دهاتیاست... میبرن سر زمین...:1. (38): خیلی هم کلفته !!!:1. (27)::1. (27)::1. (27): همون n82 بهتره !!! :merci:

reza76622201
02-03-09, 10:51
به نظر من اگر كيفيت دوربين مي خواي فقط Sony Ericsson K850i بخر. سوني از نظر كيفيت از نوكيا خيلي بالاتره.
اصلا نوكيا كارش دوربين نبوده و نيست.

D J V A H I D
02-03-09, 11:05
به نظر من اگر كيفيت دوربين مي خواي فقط Sony Ericsson K850i بخر. سوني از نظر كيفيت از نوكيا خيلي بالاتره.
اصلا نوكيا كارش دوربين نبوده و نيست.

کاملا در اشتباهی دوست من...:give_rose: من خودم یه عمر k810 داشتم... با k850 مقایسه کردم...به نظر من کیفیت دوربین هر دو مثل همه... و نیز فلش k810 رو به جرات میتونم بگم که از k850 قویتره و بردش بیشتره... :1. (26):
ببین ..اگه سونی اریکسون لنز سایبرشات میزاره... بجاش نوکیا لنز کارل زایس( لنز بکار رفته در دوربینهای فیلمبرداری و دیجیتال سونی) میزاره ... :1. (10):
البته تو 2 مگا پیکسلی ها قبول دارم که سونی اریکسون عملکرد بسیار بهتری نسبت به نوکیا داشته !!! :yes:تو 3 مگا پیکسلی تا حدودی مساوی بودن ... ولی تو 5 ها نوکیا از همه سرتر بوده...:1. (40):

نتایج تست مقایسه 5 ها رو هم تا بعد از ظهر همینجا میذارم...ببینید...:whistle:

murizaki_2000
02-03-09, 11:07
K850 نه توی عکس برداری و نه توی فیلم برداری به پای N82 نمیرسه !!!! کیفیت فیلمش qvga هست در حالی که N82 با کیفیت vga می تونه 30 فریم در ثانیه فیلم برداری کنه ....... این از دوربین !!! در سایر موارد هم N82 به مراتب سرتره ..... !!!!!
وحید جان شما به دهاتیهای بنده خدا چیکار داری آخه ؟؟!!! مهم اینه که تو بتونی از کارایی گوشیت نهایت استفاده رو ببری ...... یه دهاتی نمی تونه که ..... می تونه ؟؟!!

Overclocker
02-03-09, 11:22
شما میخواید دوربین بخرید یا گوشی ؟؟؟؟؟

یک گوشی ارزون قیمت و خوب بردار + یک دوربین مخصوص عکسبرداری ! این بهتره و مطمئنی که کیفیت تصویرش عالیه .

به نظرم یک گوشی چک و ژاپنی ( چینی ) که زیر 100 تومن هست بگیر من خودم تستش کردم واقعا امکاناتش زیاده و فقط کیفیت دوربین نداره و یکم بزرگه ولی عالیه بقیه چیزهاش ، و مابقی پولت رو بده دوربین بگیر .

D J V A H I D
02-03-09, 11:23
K850 نه توی عکس برداری و نه توی فیلم برداری به پای N82 نمیرسه !!!! کیفیت فیلمش qvga هست در حالی که N82 با کیفیت vga می تونه 30 فریم در ثانیه فیلم برداری کنه ....... این از دوربین !!! در سایر موارد هم N82 به مراتب سرتره ..... !!!!!
وحید جان شما به دهاتیهای بنده خدا چیکار داری آخه ؟؟!!! مهم اینه که تو بتونی از کارایی گوشیت نهایت استفاده رو ببری ...... یه دهاتی نمی تونه که ..... می تونه ؟؟!!

آره ...درست میفرمایید...!!! Only the registered members can see the link

D J V A H I D
02-03-09, 11:24
شما میخواید دوربین بخرید یا گوشی ؟؟؟؟؟

هر دو...حداقل واسه من دوربینش خیلی مهمه...!!! اگه دوربین نخواهیم..همون 1200 هم جوابمون میده !!! :1. (38):

Overclocker
02-03-09, 11:31
کاملا اشتباه فکر میکنی !

شما یک دوربین عکس برداری رو با یک موبایل عکس برداری مقایسه کن متوجه میشی که موبایل خیلی بیخوده .

Overclocker
02-03-09, 11:33
و به مگا پیکسل و این بند و بساط ها توجه نکنید که اون 5.1236 مگا پیکسل هست پس بهتر از 5.1235 هست :1. (40):

چیزهای خیلی مهم تری هستند مثل لرزش گیر دست ، تشخیص چهره ، فوکوس ، فاصله ی کانونی ، کیفیت ( واضح و طبیعی بودن ) فلاش و .....

D J V A H I D
02-03-09, 12:28
کاملا اشتباه فکر میکنی !

شما یک دوربین عکس برداری رو با یک موبایل عکس برداری مقایسه کن متوجه میشی که موبایل خیلی بیخوده .

و به مگا پیکسل و این بند و بساط ها توجه نکنید که اون 5.1236 مگا پیکسل هست پس بهتر از 5.1235 هست :1. (40):

چیزهای خیلی مهم تری هستند مثل لرزش گیر دست ، تشخیص چهره ، فوکوس ، فاصله ی کانونی ، کیفیت ( واضح و طبیعی بودن ) فلاش و .....

:11(): OH NOooo :11():

Armin-N
02-03-09, 12:30
دقیقا
مگاپیکسل بالا دلیل بر کیفیت بیشتر نیست
مگاپیکسل فقط سایز عکس رو مشخص میکنه نه کیفیت
کیفیت بستگی به چیزای دیگه مثل نوع و ابعاد سنسور دوربین داره
که تو گوشی های موبایل ابعاد سنسور خیلی کوچیکه بنابراین کیفیت خیلی پایینه

به نظر من همون 1200 رو بگیر با یه دوربین عکاسی خوب و با کیفیت
اگه دوربین واست اینقدر مهمه بیخیال دوربین گوشی شو

Overclocker
02-03-09, 12:37
آرمین جان 1200 یکم ضایع هست هیچی نداره :1. (38):

یک گوشیه چینی و ارزون قیمت !!! 75 هزار تومان ! با امکانات بسیار زیاد ( یک ضبط با آمپیلی قوی به همراه موبایل :1. (40):، صدای فوقولاده :1. (38): )

reza76622201
02-03-09, 12:42
كاملا درسته و بي ترديد موافقم.بهتره دوربين ديجيتالي بخري. به مراتب از بالاترين دوربينهاي موبايل بهتره. البته مارك سوني و Canon و Nikon.

Moein
02-03-09, 12:44
وحید چرا 8800 رو فروختی که این گوشی های در پیت رو ور داری شرمنده اینطوری دارم می گم ادم 2 چیز از یک گوشی باید داشته باشه 1. زیبایی 2. راحتی

چیز های اضافه شده به یک گوشی واقعا دست و پا گیر هست شما اگه گوشی بگیرید که حافظه بالا داشته باشه دائما هنگ می کند دائما ایراد می گیره و غیره

سیستم عامل داشته باشه گیر می کنه ارور میده و غیره

الان یه دوربین سونی 7 مگا پیکسلی رو می تونی با 120 تا 180 تومن 10 مگا پیکسلی رو خریداری کنی و خوب بقیه رو صرف هزینه برای گوشی کنی اینطوری هم یه دوربین خوب داری هم یک گوشی

البته کار اشتباه فروش 8800 بود به هر حال موفق باشی من گوشی 5 مگا پیکسلی اگه بخوام پیشنهاد بدم N95 هستش چون خودم سال پیش داشتم و ازش ای راضی بودم اما از جواد شدنش راضی نبودم و فروختمش

راستی قیمت گوشی می خوای از این سایت بگیر به قیمت های روز خیلی نزدیکه

Overclocker
02-03-09, 12:58
N95 باتریش ضعیفه و زود تموم میشه + صفحه نمایشش خوب نیست ! و اندازه خودش خیلی بزرگ و مسخره هست .

ALIRE7A
02-03-09, 13:13
فقط حیف که 5800 یه دوربین سرطان داره وگرنه اجبارت میکردم حتما اون رو بگیری . به هر حال اگر گوشی 5 مگا میخوای هیچ گزینه ای بهتر از n82 نیست

Armin-N
02-03-09, 13:28
آرمین جان 1200 یکم ضایع هست هیچی نداره :1. (38):

یک گوشیه چینی و ارزون قیمت !!! 75 هزار تومان ! با امکانات بسیار زیاد ( یک ضبط با آمپیلی قوی به همراه موبایل :1. (40):، صدای فوقولاده :1. (38): )

1200 رو گفتم واسه اینکه خود وحید علاقه زیادی بهش نشون میده :1. (38):
به من باشه میگم j100 بگیر صفحش هم رنگیه :1. (38):

اما در کل 330 تومن داری
200 تومن بده یه دوربین Canon PowerShot A1000 IS بگیر که 10 مگاپیکسل هست (یا یه مدل از سونی)
و 130 تومن بقیه رو یه گوشی معمولی خوب بگیر

D J V A H I D
02-03-09, 17:08
ممنون از ابراز همدردی دوستان عزیز... :love:
من 8800 رو جای طلب از کسی گرفته بودم...چند روزی هم دستم بود...بهتر از خودش خودشه... ساده...زیبا...با امکانات فراوان و در کل تووووووپ...ولی به دلیل اینکه پول لازم داشتم...فروختمش...!!! :yes::1. (40):ممنون معین جان:11():

خیلی ممنوووووون ممنون آرمین جان.... اون 1200 رو من فقط مثال زده بودم...!!!:1. (38):وگرنه مفتشونم گرونه...!!!:yes:

خدمت دوست عزیزمون حسین عزیز:1. (21): هم عرض کنم که ...این گوشیهای درپیت چینی که تو بازار ریخته... اینا یه بار مصرفه... و من در همین جا به کلیه دوستان توصیه میکنم که گول ظاهر زیباشون رو نخورند...(اینا هیچی نیستن) جای بحث هم نداره :yes:

در مورد خرید یه گوشی موبایل و یک دوربین هم بگم که :

من نمیتونم هم یه گوشی و هم یه دونه دوربین دیجیتال بندازم دنبال خودم ... و این فکر رو قبلا کردم...
نیازها و انتظارات من از یک گوشی موبایل عبارتند از :

mp3 player قوی
دوربین و کیفیت فیلمبرداری خوب...
عمر باطری بالا
ظاهر زیبا
داشتن سیستم عامل
وزن و حجم کم
صفحه نمایش به نسبت بزرگ
صدای خوب و بلند
وایرلس لن
جی پی اس
خروجی تلویزیون و ...

که همه رو n82 با قیمت مناسب داره... ( جز حجم و وزن نسبتا سنگین گوشی ) که اونم قابل هضمه :yes:

بازم تشکر ویژه از دوستان خوب که ما رو در این زمینه یاری کردن... پس شد همون n82 دیگه...!!!

از یکی از مدیران خواهشمندیم تاپیک رو قفل کنند دیگه... جای بحثی باقی نمونده :great::1. (38)::love::give_rose:

ALIRE7A
02-03-09, 17:49
با سلام
وحید جان پس همون n82

من و دوستان هر کاری کردیم نتونستیم منصرفت کنیم :1. (38):

اما ذکر چند نکته در مورد n82 که من خودم الان 2 تا از این گوشی دارم یکی خودم که نقره ای و دیگری برادرم که مشکی هست .

اما چیزهایی که ذکر کردی من معایب n82 رو میگم که بعدا تو ذوقت نخوره

mp3 player قوی در مورد این گزینه بگم که اگر میتونی حتما حتما و باز هم حتما همون موقع که داری خریداری میکنی هندفری خود گوشی رو بفروش که من خودم 10 فروختم و هندزفری گوشی دیگه ای رو مثل n78 رو گرفتم با قیمت 15 اگر تونستی انجام بده چون برای خودش کنترل نداره و هر وقت بخوای آهنگ رو عقب یا جلو کنی به مشکل بر میخوری .
عمر باطری بالا متاسفانه این مورد خوب نیست و اگر شما با حداکثر نور صفحه کار کنید باید هر روز شارژ کنید .
ظاهر زیبا
داشتن سیستم عامل
وزن و حجم کم من که دارم ازش خیلی راضیم نمیدونم شاید شما گوشی سبکتری رو داشتین ولی 110 گرم خیلی مناسبه و همچنین حجمش که من همیشه توی جیبم هست و مشکلی باهاش ندارم
صفحه نمایش به نسبت بزرگ
صدای خوب و بلند این تا مقداری خوب هست ولی صدای بلندی نداره در واقع جلوی همون گوشی های چینی که اصلا حرفی برای گفتن نداره و جلوی سونی هم کم میاره و درواقع کمی ار n95 کمتره ولی کیفیت مناسبی داره
وایرلس لن
جی پی اس
خروجی تلویزیون و ...

در مورد فلاند هم بگم که حتما چین هست پس بیخود برای یه لیبل هزینه اضافی نکن مگر به فکر این باشی که زمانی که بخوای بفروشی به مشکل بر نخوری .
و اما رنگ هم که سلیقه هست ولی از نظر اینکه رنگش بره مشکی کمتر رنگش میره هرچند محافظ لنز دوربن آدم رو رسوا میکنه ولی به هرحال رنگ خود گوشی دیر تر میره هرچند من خودم نقره ای رو بیشتر میپسندم

با تشکر

D J V A H I D
02-03-09, 18:13
با سلام
وحید جان پس همون n82

من و دوستان هر کاری کردیم نتونستیم منصرفت کنیم :1. (38):

اما ذکر چند نکته در مورد n82 که من خودم الان 2 تا از این گوشی دارم یکی خودم که نقره ای و دیگری برادرم که مشکی هست .

اما چیزهایی که ذکر کردی من معایب n82 رو میگم که بعدا تو ذوقت نخوره

mp3 player قوی در مورد این گزینه بگم که اگر میتونی حتما حتما و باز هم حتما همون موقع که داری خریداری میکنی هندفری خود گوشی رو بفروش که من خودم 10 فروختم و هندزفری گوشی دیگه ای رو مثل n78 رو گرفتم با قیمت 15 اگر تونستی انجام بده چون برای خودش کنترل نداره و هر وقت بخوای آهنگ رو عقب یا جلو کنی به مشکل بر میخوری .
عمر باطری بالا متاسفانه این مورد خوب نیست و اگر شما با حداکثر نور صفحه کار کنید باید هر روز شارژ کنید .
ظاهر زیبا
داشتن سیستم عامل
وزن و حجم کم من که دارم ازش خیلی راضیم نمیدونم شاید شما گوشی سبکتری رو داشتین ولی 110 گرم خیلی مناسبه و همچنین حجمش که من همیشه توی جیبم هست و مشکلی باهاش ندارم
صفحه نمایش به نسبت بزرگ
صدای خوب و بلند این تا مقداری خوب هست ولی صدای بلندی نداره در واقع جلوی همون گوشی های چینی که اصلا حرفی برای گفتن نداره و جلوی سونی هم کم میاره و درواقع کمی ار n95 کمتره ولی کیفیت مناسبی داره
وایرلس لن
جی پی اس
خروجی تلویزیون و ...

در مورد فلاند هم بگم که حتما چین هست پس بیخود برای یه لیبل هزینه اضافی نکن مگر به فکر این باشی که زمانی که بخوای بفروشی به مشکل بر نخوری .
و اما رنگ هم که سلیقه هست ولی از نظر اینکه رنگش بره مشکی کمتر رنگش میره هرچند محافظ لنز دوربن آدم رو رسوا میکنه ولی به هرحال رنگ خود گوشی دیر تر میره هرچند من خودم نقره ای رو بیشتر میپسندم

با تشکر

توضیحات بسیار کامل و مفیدی بود !!! :love:
خب من از نزدیک که گوشی رو دیدم به نظر خودم یه کم بزرگه (البته نسبت به گوشیهایی که قبلا داشتم... )
صداش هم کافی بود واسه من... خوب بود ...
نیازی به حداکثر نور صفحه ندارم... minimum جوابم رو میده..!!! شارژش هم دیگه مجبوریه !!!

تا به حال هیچ گوشی به صورت امکانات کامل ساخته نشده !!!

با تشکر :give_rose:

Overclocker
02-03-09, 19:08
هم عرض کنم که ...این گوشیهای درپیت چینی که تو بازار ریخته... اینا یه بار مصرفه... و من در همین جا به کلیه دوستان توصیه میکنم که گول ظاهر زیباشون رو نخورند...(اینا هیچی نیستن) جای بحث هم نداره :yes:

به قول باقالی :

فاموله ما داره خیلی هم ازش راضیه و خیلی هم سگ جونه :wink: الان دارن گوشی های چینی جای خیلی مارک هارو میگیره !!! مثلا F490 از سامسونگ رو چین با نام Sam..ung میزنه یادم نیست حالا اسمشو ، که مردم کلی هم ازش راضی بودن تو BBC >>> میگفتند که هم کیفیت خوبی داره هم بهتره از اصلیش هم ارزون تره :1. (27):

D J V A H I D
03-03-09, 22:36
n82 خریداری شد... تاپیک قفل بشه لطفا !!! :party::1. (40):

Overclocker
03-03-09, 22:41
اگر قفل نشه و یک نفر دیگه بیاد اینجا کمک بخواد چیزی میشه ؟؟!!

G E N E R A L ™
04-03-09, 15:08
n82 خریداری شد... تاپیک قفل بشه لطفا !!! :party::1. (40):

مبارک باشه حالا با تخفیف و ... چه قدر خریدی؟

و الان ازش راضی هستی یا نه؟

راستی دوستان من هم قصد خرید گوشی داvم با سرمایه 200:1. (38):

نظر خودم u 700 هست نظر شما چی هست؟

کسی اینجا u 700 داره؟

gts
08-06-09, 08:52
من که 5800 دارم راضیم سالاره

reza76622201
08-06-09, 12:33
منم P1 دارم و خيلي ازش راضيم. به نظر من توي رنج زير 300000 تومان بهترين انتخابه.

D J V A H I D
08-06-09, 13:03
من که 5800 دارم راضیم سالاره

حالا چیکارش به 22 بهمن ؟:1. (27): عنوان تاپیک رو خوندی ؟ نوشته 5 مگاپیکسلی ... حالا واقعا نمیدونستی یا اومدی پی سی نتورک رو اسپم بارون کنی ؟ چون پستهای دیگه ت رو هم که دیدم ... اونا هم اومدی 1 کلمه جواب دادی و رفتی ... اگه هدفت اسپم زدنه ... همین الان اعلام کن تا یه فکری به حالت کنیم ... :yes:

D J V A H I D
08-06-09, 13:05
منم P1 دارم و خيلي ازش راضيم. به نظر من توي رنج زير 300000 تومان بهترين انتخابه.

از شما که حداقل قدیمی تر هستید بعیده ... این جاش اینجا نیست ... عنوان تاپیک رو ملاحظه نکردید ؟! :give_rose: گوشی شما 3.2 مگاپیکسلیه ... مثل بالایی ... :yes: ربطی به 22 بهمن نداره :دی :1. (38):

reza76622201
09-06-09, 07:16
درست مي فرمائيد اما کيفيتش از 5 مگا پيکسلي نوکيا مثل N79 به مراتب بهتره. 5800 که کيفيت دوربينش آشغاله و در حد 2 مگاپيکسل هم نيست.
من نمي دونم چرا اکثر عموم فکر مي کنن کيفيت دوربين به مگاپيکسل بالا هست!؟
K850 انتخاب خويبه. کلا به دليل تخصص سوني در دوربينهاي ديجيتال در مدلهاي معادل عموما کيفيت دوربينهاي Sony Ericsson از Nokia بهتره.

D J V A H I D
09-06-09, 08:24
درست مي فرمائيد اما کيفيتش از 5 مگا پيکسلي نوکيا مثل N79 به مراتب بهتره. 5800 که کيفيت دوربينش آشغاله و در حد 2 مگاپيکسل هم نيست.
من نمي دونم چرا اکثر عموم فکر مي کنن کيفيت دوربين به مگاپيکسل بالا هست!؟
K850 انتخاب خويبه. کلا به دليل تخصص سوني در دوربينهاي ديجيتال در مدلهاي معادل عموما کيفيت دوربينهاي Sony Ericsson از Nokia بهتره.

سلام رضا جون ... خوبی ؟ چه خبر ؟:1~@$S: حالا ما نفهمیدیم منظورت چی چی بووووووووووود ؟! :1. (7): آره p1 هم گوشی خوبیه ... ولی جاش تو این تاپیک نیست ... دوربینش 3.2 هست ... فلشش ضعیفه ... :1. (31):جالبه بدونی که k850 در مقایسه 5 مگاپیکسلیها پایینترین امتیاز رو در بین مقایسه 5 گوشی 5 مگاپیکسلی بدست آورد ... از همه لحاظ ... جز یک مورد که k850 از بقیه بهتر نشون داده بود ... و نیز n82 بیشترین امتیاز رو در بین تمام اینها کسب کرده بود ...:1. (4): در کل تاپیک مال خیلی وقت پیشه ... الان که گوشیهایی با کیفیت 8-10-12 مگاپیکسل اومده که دیگه 5 هم داره از دور خارج میشه ...:1. (24): آره ساده بودن منوها و کارایی راحت با گوشیهای سونی اریکسون هم در مقابله با نوکیا ... انکار ناپذیر هست ... قبول دارم ... ولی کیفیت دوربین گوشیهای نوکیا در کل ...در مخصوصا روز از کیفیت و شفافیت بالاتری جدیدا نسبت به گوشیهای سونی اریکسون پیدا کرده !!! :1. (11):

reza76622201
09-06-09, 10:26
سلام وجيد جان. تا دوستايي مثل تورو دارم(همشهري) هميشه خوبم.لطفا واسه حرفات مدرک بيار تا حسابي ممنونت بشم.

D J V A H I D
09-06-09, 11:23
سلام وجيد جان. تا دوستايي مثل تورو دارم(همشهري) هميشه خوبم.لطفا واسه حرفات مدرک بيار تا حسابي ممنونت بشم.

چشم قربان ... اینم یه مدرک ... ( البته اگه که شما رو راضی کنه ) :1. (27):

خب بریم سر اصل ماجرا که مقایسه چند تا گوشی 5 مگاپیکسلی هست !!! :great:
لطفا کامل و دقیق بخونیدش ... تا آخر :whistle:

در این مقاله 4 گوشی برتر از لحاظ دوربین که دارای دوربینهای 5 مگاپیکسلی برتر بازار هستند مورد بررسی قرار گرفته اند . این گوشی ها عبارتند از K850 سونی اریکسون ، N95 8 GB نوکیا ، KU990 ال جی ویوتی و G600 سامسونگ . علاوه براین در یکی از آزمایشها از N82 نوکیا نیز استفاده شده است . شایان ذکر است دوربین N82 و N95 8 G کاملاً شبیه به هم هستند و عکسهای آنها با هم تفاوتی ندارند و تنها اختلاف این دوربینهای این دو گوشی در نوع فلاش آنهاست بطوریکه فلاش دوربین N82 از نوع زنون است .

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

مدتی پیش مسابقه ای برگزار شد که در آن عکسهایی که با این دوربین ها گرفته شده بود ، بدون ذکر نام گوشی به نمایش درآمد و بهترین عکسها توسط بینندگان انتخاب شدند و جالب است بدانید براساس آراء به دست آمده بهترین عکس ها مقام های اول تا چهارم به ترتیب زیر ارایه شده اند :

N95 8G-1 نوکیا 2- G600 ساسونگ 3- KU900 ال جی 4- K850 سونی اریکسون

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

اصول اولیه

چند نکته در ابتدای کار قابل ذکر است :

- هر 4 گوشی استفاده شده در این مقایسه آخرین و کاملترین نسخه ارایه شده توسط شرکت تولید کننده هستند .

- همگی دارای دوربینهای با رزولوشن 5 مگاپیکسل هستند و تنظیمات دوربین آنها روی حالت اتوماتیک تنظیم شده است .

- در بعضی از مراحل مقایسه از دوربین دیجیتال Canon A620 نیز استفاده شده است . این دوربین از جمله دوربینهای دیجیتالی کاربری است که افراد بسیاری از آن استفاده می کنند . کاربرد ساده ای دارد و عکسهای آن از لحاظ کیفیتی بسیار شبیه به عکسهای دوربین های موبایلها می باشد .

عوامل مختلف زیادی تعیین کننده میزان کیفیت عکسهای گرفته شده توسط دوربین های موبایلی هستند که از جمله این فاکتورها که مورد بررسی قرار گرفته اند عبارتند از : وضوح جزئیات در عکس ، وضوح رنگ ، پردازش تصاویر داخلی و کیفیت لنز دوربین . اما علاوه براینها فاکتورهای دیگری مثل توانایی نرم افزار دوربین در پردازش تصاویر و چگونگی فوکوس و یا نحوه عملکرد ماکرو دوربین نیز از اهمیت زیادی برخوردارند . در این مقایسه آزمایش نحوه فیلمبرداری دوربینها نیز مورد بررسی قرار گرفته اند .

عکسهای نمونه

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
K850

N95 8gb

LG

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
G600

Canon A620

تحلیل جزئیات عکس

اگربه تصاویر گرفته شده توسط این دوربینها دقت کنید تفاوت عمده ای در زمینه نحوه نمایش جزئیات در تصاویر دیده نمی شود و تنها نکته میزان برجستگی بعضی جزئیات در آنهاست . در این مورد بهترین امتیاز از آن N95 شد .

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

به هر حال امتیازات داده شده به گوشی ها از 10 امتیاز به این صورت است :

10/6 : K850 10/7 : N95 8G 10/6 : LG Viewty 10/5 : Samsung G600

Dynamic Range

یکی از جنبه های مهم در دوربینها که در کیفیت تصویر تأثیر به سزایی می گذارد Dynamic Range است که محدوده رنگها و نورهای پویا در عکس را مشخص می کند و هر چه محدودتر باشد میزان سفیدی در سیاهی عکسها بیشتر خواهد بود .در این مورد نیز N95 بهترین نتیجه و G600 بدترین نتیجه را داد .

G600 : 2/10 Viewty : 5/10 N95 : 6/10 K850 : 5/10

دقت رنگ

در این آزمایش از دوربین Canon A620 برای مقایسه بهتر تصاویر استفاده شد . شاید A620 بهترین نوع دوربین دیجیتال نباشد اما تصویر خوب و قابل قبولی از نظر کاربران دارد .

در این آزمایش نیز N95 تصاویر بهتر و نزدیک به A620 تولید کرد . تصاویر G600 کمی پررنگ و با رنگهای غلیظ بودند ولی تصاویر K850 و ویوتی کمی به قرمزی می زنند .

G600 : 6/10 Viewty : 3/10 N95 : 7/10 K850 : 4/10

پردازش داخلی تصاویر

نحوه پردازش تصاویر شاید مهمترین عامل در عکاسی دیجیتالی باشد . شاید بهترین روشها و الگوریتمهای پردازش اگر توسط سنسور کوچک و لنز ضعیف همراه باشد تصاویر جالبی تولید نمی کند اما پردازش غلط تصاویر با بهترین نوع سخت افزار نتایج بسیار بدی را ارایه خواهد داد .

روش تصویر پردازی دیجیتالی از جمله راز و رمزهایی است که هر کمپانی تولید کننده دوربین برای خود مخفی نگه می دارد به همین دلیل است که ممکن است چند شرکت از سخت افزار یکسان استفاده کنند اما به دلیل روش پردازش متفاوت تصاویر متفاوتی را ارایه خواهند داد .

در این زمینه G600 بدترین تصویر را ارایه داد بطوریکه نه تنها عکسها را بیش از حد واضح نشان می دهد بلکه خطوط مورب زیادی در تصاویر آن دیده می شود و می توان گفت از این لحاظ اصلاً یک دوربین حرفه ای نیست . در عوض در N95 8G از تکنیکهای بسیار پیشرفته ای برای رفع نویزهای تصویر بکار گرفته شده است و می توان گفت از این لحاظ از N95 معمولی نیز بسیار بهتر و پیشرفته تر می باشد . در K850 هم از الگوریتمهای حذف نویز استفاده شده اما از دقت و ظرافت کمتری برخوردار است و در برخی مواقع بعضی جزئیات ظریف و زیبا را حذف می کند . بدنیست بدانید Samsung G800 که در این رقابت مورد استفاده قرار نگرفته از الگوریتم فوق العاده پیشرفته و جالبی برخوردار است و شاید اگر شرکت کرده بود امتیاز 10 را از آن خود می کرد .

G600 : 2/10 Viewty : 6/10 N95 8G : 8/10 K850 : 5/10

مدت باز ماندن دیافراگم و دقت فوکوس

تنظیمات و پارامترهای اتوماتیک هم نکات مهمی هستند که روی تصاویر تأثیر می گذارند . برای آزمایش این گزینه عکسهای گرفته شده با هم مقایسه شدند . در زمینه فوکوس همه گوشیها خوب عمل کردند و نکته خاصی نداشتند . مشکل اصلی در G600 و Viewty باز ماندن بیش از حد دیافراگم دوربین بود .

8/10 : K850 G600:6/10 Viewty : 6/1 N95 8G : 9/10

کیفیت لنز

هنگامیکه لنز دوربین ضعیف و نامرغوب باشد مشکلاتی نظیر لرزش در عکس ، ایجاد نقاط نورانی ، انعکاس نور لنز در هنگام عکسبرداری از اجسام نورانی ، ایجاد حاشیه بنفش اطراف لبه های اجسام و ... در هنگام عکسبرداری روی می دهد . در این مرحله نیز گوشی ها امتیازات خوبی کسب کردند و مشکلات جدی در هنگام عکسبرداری نداشتند و فقط K850 و Viewty در اطراف اجسام هاله های بنفش رنگ ایجاد کردند .

K850 : 4/10 7/10: N95 8G 4/10 :Viewty G600: 6/10

فلاش

K850

N95 8Gb

LG

G600

N82

در این قسمت از دوربین N82 نیز دارای فلاش زنون بود استفاده شد و همانطور که می بینید بهترین نتیجه را با نور و درخشندگی مناسب و کمترین نویز فراهم آورده . دراین آزمایش N95 8G و G600 دارای فلاش معمولی LED و K850 و Viewty دارای فلش زنون هستند . نور زنون قویتر اما مدت بسیار کوتاهی اثر می گذارد در حالیکه LED قدرت کمتری دارد اما مدت بیشتری تابش می کند . در این مرحله N95 8G امتیاز پایینی گرفت چون از لحاظ نور پردازی توسط فلاش بسیار ضعیف عمل کرد .

G600 : 3/10 Viewty : 3/10 N95 8G : 2/10 K850 : 9/10

تست ISO

تست دوربین در نور کم بسیار مشکل است چراکه در نور کم شاتر دوربین سرعت بسیار کمتری دارد تا نور بیشتری را جذب کند و در این حالت امکان لغزیدن و تار شدن عکس بسیار زیاد است . در هنگام استفاده از دوربین معمولی می توان از سه پایه در این موقعیت استفاده کرد اما با دوربین گوشی کمی لغزش دست کافیست تا عکس خراب شود . بنابر این در این مرحله از تست ISO استفاده شده تا بدانیم در نور کم و بدون حضور فلاش دوربینها چگونه عمل می کنند .

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

نتیجه به دست آمده بقیه گوشی ها با هم در زیر مقایسه شده است :

Viewty: 6/10 N95 8G : 6/10 K850 : 5/10 G600: NIA

ماکرو

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

همانطور که می بینید ویوتی این بار بهترین نتیجه را ارایه داده است . یک نکته این است که ویوتی امکان فوکوس دستی را برای چیزهای که کنتراست کمی دارند فراهم می کند ولی بقیه گوشی ها اتوماتیک در هنگام ماکرو استفاده می کنند .

G600 : 5/10 Viewty : 9/10 N95 8G : 6/10 K850 : 7/10

ویدیو

مقایسه از لحاظ فیلمبرداری کار ساده ای است چون : K850 فقط QVGA با 30 فریم در ثانیه ، VGA G600 با 15 فریم در ثانیه و QVGA با 30 فریم در ثانیه ، N95 8G و ویوتی VGA با 30 فریم در ثانیه را پشتیبانی می کنند . علاوه بر این ویوتی از تکنولوژی فیلمبرداری DIVX استفاده می کند و حالت 120 فریم در ثانیه را دارد .

G600 : 4/10 Viewty : 10/10 N95 8G : 8/10 K850 : 2/10

اینترفیس دوربین : قابلیتها

اینترفیس از دو جنبه اهمیت دارد : امکاناتی که برای دوربین فراهم می آورد و سادگی استفاده آن برای کاربر . مهمترین امکاناتی که دوذبین باید داشته باشد حالتهای مختلف مثل Macro ، Burst ، Panorama ، Frame و Collage و تنظیمات فلاش ، تنظیمات ISO ، راهنمای کاربر ، تشخیص چهره ، فوکوس دستی و اتوماتیک و ... هستند. سادگی استفاده از ابزارها نیز به چیدمان آنها در صفحه و امکان استفاده از کلید های میانبر بستگی دارد . از لحاظ امکانات گوشی و تنظیمات دوربین همه شرکت کنندگان در سطح خوبی قرار دارند و تقریباً کامل اند . تنظیمات نور ، تایمر اتوماتیک ، افکتهای رنگی ، ماکرو ، زوم ، تنظیمات کنتراست ، فلاش و حذف قرمزی چشم در عکس و ... از مهمترین تنظیمات هستند . در حالت Burst هر کدام از گوشی ها تنظیمات خاص خود را دارند مثلاً k850 امکان گرفتن 9 عکس و N95 امکان گرفتن 6 عکس همزمان را دارد .

اینترفیسN95 8G

اینترفیس ویوتی

اینترفیس G600

اینترفیس K850

K850 و N95 8G دارای یک نرم افزار شتاب سنج هستند که هنگام عکسبرداری اطلاعات آن تصویر و نیز اطلاعات زمانی و مکانی را ذخیره می کند و بعداً می توان از آن ها استفاده کرد. انتخاب اینترفیس و زیبایی دوربین کاملاً بستگی به نظر کاربر دارد اما به طور کلی می توان گفت K850 در این زمینه بهتر از بقیه عمل کرده است .

G600 : 5/10 Viewty : 7/10 N95 8G : 6/10 K850 : 7/10

اینترفیس دوربین : سادگی کاربرد

برای مقایسه راحتی استفاده شاید بهتر باشد هر کاربر خودش امتحان کند اما با توجه به مقایسه دوربینهای دیجیتالی دیگر و استاندارد هایی که وجود دارد می توان مقایسه را انجام داد . در این زمینه K850 بهتر از بقیه بود و یک نوار ابزار در پایین صفحه ارایه می دهد و هر ابزار بصورت Pop – up مورد استفاده قرار می گیرد . از َآنجا که تنظیمات مختلف و پیچیده ای برای دوربینها وجود ندارد بنابر این برای هر ابزار باید توضیحاتی در نظر گرفته شده باشد که از این لحاظ نیز k850 بسیار خوب عمل کرده و هیچگونه پیچیدگی در هنگام استفاده ندارد اما G600 توضیحات خاصی ندارد . N95 8G نیز Tooltipهایی برای راهنمایی کاربر دارد اما ویوتی از این لحاظ کاملاً ضعیف است . خوشبختانه هر کدام از گوشیها با اینکه قابلیتهای متفاوت زیادی دارند اما دکمه های خاصی برای عکسبرداری و فیلمبرداری داشته و کلیدهای میانبر مناسبی هم برای عکسبرداری دارند . در k850 دکمه های خاص میانبرها با نور پس زمینه خاصی روشن می شوند که کاربر را راهنمایی می کند . N95 8G فقط برای زوم کردن دارای میانبراست. اما ویوتی کلیدهای میانبر خاصی ندارد .

G600 : 7/10 Viewty : 4/10 N95 8G : 6/10 K850 : 8/10

گالری تصاویر

خوشبختانه گالری تصاویر این گوشیها فوق العاده خوب و زیبا هستند . K850 سرعت خوبی در هنگام مرور تصاویر دارد و به دلیل وجود شتاب سنج به راحتی می توان عکسها را چرخاند و در موقیعت مناسب مشاهده کرد . همچنین امکان زوم روی عکسها نیز وجود دارد. یک حالت نمایش اسلایدی هم وجود دارد که با موسیقی پس زمینه عکسها را به نمایش در می آورد . N95 8G هم گالری خوبی دارد اما سرعت حرکت بین تصویر کند است . برای باز کردن گالری تصاویر در K850 ، N95 و ویوتی دکمه سخت افزاری خاصی وجود دارد . البته فراموش نکنید که ویوتی بزرگترین صفحه نمایش را در بین این 4 گوشی رقیب دارد و به علاوه یک ادیتور Muvee برای کارهای انیمیشنی روی عکسها نیز دارد . G600 پیشرفته ترین و کاملترین گالری را دارد اما مرور عکسها در آن بسیار کند است .

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

G600 : 3/10 Viewty : 7/10 N95 8G : 8/10 K850 : 8/10

سرعت کارایی

از لحاظ سرعت عملکرد در حین کار با دوربین G600 بیشترین سرعت را داشته و زودتر از بقیه آپلود می شود . اما پس از گرفتن عکس سرعت N95 برای پیش نمایش بیشتر از بقیه است . اما در کل می توان گفت ویوتی پر سرعت ترین دوربین را دارد .

Preview – to standby

Shoot – to - Preview

Start – up time

Speed Perfromance

2.4 sec

4 sec

2.7 sec

Samsung G600

0.2 sec

4 sec

3 sec

LG Viewty

1.5 sec

4.5 sec

4 sec

Sony Ericsson K850

2 sec

3.4 sec

3.3 sec

Nokia N95 8GB

G600 : 6/10 Viewty : 8/10 N95 8G : 7/10 K850 : 5/10

در نهایت
به هر حال اگر قصد خرید یکی از این گوشی ها را دارید کافیست در فاکتورهایی که برایتان اهمیت بیشتری دارند امتیازات را جمع بندی کنید . اما در کل می توان گفت N95 8G بهترین نتایج را ارایه داده است و البته N82 کاملاً شبیه به N95 8G است و فقط فلاش زنون دارد اما از لحاظ زیبایی و سادگی کار K850 بسیار بهتر از بقیه است . در صورتیکه قصد فیلمبرداری با موبایل را دارید پیشنهاد ما ویوتی LG است با آن صفحه بزرگ لمسی . و اگر فقط قصد خرید یک " 5 مگاپیکسلی " را با قیمت مناسب خریداری کنیدG600 را انتخاب کنید و اگر به دنبال یک 5 مگاپیکسلی با امکانات خوب هستید N95 8Gb .

منبع (Only the registered members can see the link)

sAsAn.K
09-06-09, 11:28
F480 هم فوق العادس .

reza76622201
09-06-09, 11:39
وحيد جان دستت درد نکنه. در مورد مقايسه فوق هيچ حرفي نيست. اما به نظرت الان C905 و C902 در مقايسه با N79 و N95 8GB چجورين؟ توي سريهاي قديمي نوکيا که فقط عکسهاي N73 بدرد بخور بود و دومگاپيکسليهاي Nokia افتضاح بود(مثل N72) اما کيفيت دومگاپيکسلي Sony Ericsson خيلي بهتر و قابل قبول بود.
آيا سايتي وجود داره که عکسهاي همه گوشيها رو آورده باشه؟
(اينو هم بگم که بدترين دوربين ديجيتال برندهاي معروف مثل Sony و Canon و Nikon و Olympus ) از بهترين دوربينهاي گوشيهاي موبايل کيفيت برتبري دارن)

D J V A H I D
09-06-09, 13:06
وحيد جان دستت درد نکنه. در مورد مقايسه فوق هيچ حرفي نيست. اما به نظرت الان C905 و C902 در مقايسه با N79 و N95 8GB چجورين؟ توي سريهاي قديمي نوکيا که فقط عکسهاي N73 بدرد بخور بود و دومگاپيکسليهاي Nokia افتضاح بود(مثل N72) اما کيفيت دومگاپيکسلي Sony Ericsson خيلي بهتر و قابل قبول بود.
آيا سايتي وجود داره که عکسهاي همه گوشيها رو آورده باشه؟
(اينو هم بگم که بدترين دوربين ديجيتال برندهاي معروف مثل Sony و Canon و Nikon و Olympus ) از بهترين دوربينهاي گوشيهاي موبايل کيفيت برتبري دارن)

الان در حال حاضر کیفیت دوربین عکسبرداری c902 و c905 از n95 8gig بهتره ... ولی از نظر فیلمبرداری کیفیت n95 بالاتره ...( البته در روز ) ... ولی در شب کیفیت فیلم و عکس c905 بیشتر مورد تایید هست ... :yes:

آره در این مورد که 2 مگاپیکسلیهای نوکیا آشغال بوده و هستن ... هیچ شکی درش نیست ... کاملا تایید میکنم ... از سایت Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) و Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)میتونی اطلاعات خوبی رو در بیاری ...:1. (10):
موفق باشید ... :give_rose:

reza76622201
09-06-09, 13:22
وحيد جان. بنا به مکاتبات و تجارب متعددي که نسبت به سايت Digikala (نه dijikala) دارم به همه دوستان پيشنهاد مي کنم به هيچ عنوان به مطالب مندرج (مخصوصا جديداش) در اين سايت اعتماد نکن. من حتي با مسئولش بحثم شد که چرا بخاطر پول اطلاعات غلط در اختيار مشتري مي زاريد!؟

™Ali
09-06-09, 18:05
الان در حال حاضر کیفیت دوربین عکسبرداری c902 و c905 از n95 8gig بهتره ... ولی از نظر فیلمبرداری کیفیت n95 بالاتره ...( البته در روز ) ... ولی در شب کیفیت فیلم و عکس c905 بیشتر مورد تایید هست ... :yes:

آره در این مورد که 2 مگاپیکسلیهای نوکیا آشغال بوده و هستن ... هیچ شکی درش نیست ... کاملا تایید میکنم ... از سایت Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) و Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)میتونی اطلاعات خوبی رو در بیاری ...:1. (10):
موفق باشید ... :give_rose:

سونی اریکسون هیچ وقت گوشی هاش فیلمبرداری خوبی نداشتند!
سایت GSMARIA (Only the registered members can see the link) هم مرجع خوبی به شمار میاد. :wink:

وحيد جان. بنا به مکاتبات و تجارب متعددي که نسبت به سايت Digikala (نه dijikala) دارم به همه دوستان پيشنهاد مي کنم به هيچ عنوان به مطالب مندرج (مخصوصا جديداش) در اين سايت اعتماد نکن. من حتي با مسئولش بحثم شد که چرا بخاطر پول اطلاعات غلط در اختيار مشتري مي زاريد!؟
همه اطلاعاتش که غلط نیستن ولی تو بعضی موارد (تو بخش موبایلش) من اطلاعات غلطی رو دیدم که اگه یادم میومد الان ذکر می کردم :1. (40):

reza76622201
10-06-09, 07:31
سونی اریکسون هیچ وقت گوشی هاش فیلمبرداری خوبی نداشتند!
سایت GSMARIA (Only the registered members can see the link) هم مرجع خوبی به شمار میاد. :wink:

همه اطلاعاتش که غلط نیستن ولی تو بعضی موارد (تو بخش موبایلش) من اطلاعات غلطی رو دیدم که اگه یادم میومد الان ذکر می کردم :1. (40):
دوست عزيز نمي خواستم اينو بگم در مورد Digikala . اما همه بدونن که اين سايت مثلا در مورد دوربين ديجيتال ترجمه کلمه به کلمه از سايت dpreview هست. اما با توجه به اينکه کدام دوربين رو داشته باشه و روي دستش مونده باشه فقط در تمام موارد (جديدها) محاسنش رو ميگه و امتياز بالايي بهش ميده(امتيازي که اصلا سنخيتي با ترجمه واقعيش نداره)معايب فوق العاده غير قابل قبولش رو که وقتي خريدي متوجه ميشيد و در سايت Dpreview هم زده رو نميگه! کلا نون به نرخ روز خور هست و وقتي راست ميگه که منافعش تامين بشه. پس به اطلاعاتش هيچ وقت استناد نميشه کرد. پس قابل اعتماد نيست و شما نميتوني مطمئن باشي که داره راست ميگه يا دروغ و اينکه کدوم اطلاعاتش واقعي و کدوم غيرواقعي است خدا داند. بهتره با سايتهايي استناد کنيد که کارشون فقط تست هست و از اعتبار بالايي برخوردارند مثل خود dpreview .اين از اين.

دوست عزيز مگه گوشيهاي نوکيا فيلمبرداري خوبي دارن(به جز يک تعداد محدود!؟ Nokia 5310 XpressMusic و N72 و 7500 و ... شما کيفيت فيلمبرداريشون رو اصلا ديديد؟! فقط N95 و يه تعداد خاص ديگه خوب هستن. اما در سوني اريکسون K750>N72 و سري C هم کيفيتشون خيلي خوبه. P1 و P990 نسبت به N72 و N73 خيلي بهترن(اين در عمل به من ثابت شده). پس حرف کلي نميشه زد.

™Ali
10-06-09, 08:58
دوست عزيز نمي خواستم اينو بگم در مورد Digikala . اما همه بدونن که اين سايت مثلا در مورد دوربين ديجيتال ترجمه کلمه به کلمه از سايت dpreview هست. اما با توجه به اينکه کدام دوربين رو داشته باشه و روي دستش مونده باشه فقط در تمام موارد (جديدها) محاسنش رو ميگه و امتياز بالايي بهش ميده(امتيازي که اصلا سنخيتي با ترجمه واقعيش نداره)معايب فوق العاده غير قابل قبولش رو که وقتي خريدي متوجه ميشيد و در سايت Dpreview هم زده رو نميگه! کلا نون به نرخ روز خور هست و وقتي راست ميگه که منافعش تامين بشه. پس به اطلاعاتش هيچ وقت استناد نميشه کرد. پس قابل اعتماد نيست و شما نميتوني مطمئن باشي که داره راست ميگه يا دروغ و اينکه کدوم اطلاعاتش واقعي و کدوم غيرواقعي است خدا داند. بهتره با سايتهايي استناد کنيد که کارشون فقط تست هست و از اعتبار بالايي برخوردارند مثل خود dpreview .اين از اين.

دوست عزيز مگه گوشيهاي نوکيا فيلمبرداري خوبي دارن(به جز يک تعداد محدود!؟ Nokia 5310 XpressMusic و N72 و 7500 و ... شما کيفيت فيلمبرداريشون رو اصلا ديديد؟! فقط N95 و يه تعداد خاص ديگه خوب هستن. اما در سوني اريکسون K750>N72 و سري C هم کيفيتشون خيلي خوبه. P1 و P990 نسبت به N72 و N73 خيلي بهترن(اين در عمل به من ثابت شده). پس حرف کلي نميشه زد.
در مورد امیتازات که مشخصه الکیه ولی کسی با دیدن امتیاز که گوشی نمیگیره!
در مورد فیلمبرداری هم بگم سری K کلا از سری N که شامل N79 و N82 و N85 و به زودی N86 و N96 و به زودی N97 میشه کلا کم میارن!
حتی 5700 که دومگاپیکسل هست از K810 که 3.2 هست بهتر فیلم میگیره! :1. (26):

murizaki_2000
10-06-09, 09:00
5800 هم 3.2 مگا پیکسله !!! آمار غلط به مردم ندید دیگه .... !!!!

™Ali
10-06-09, 09:07
5800 هم 3.2 مگا پیکسله !!! آمار غلط به مردم ندید دیگه .... !!!!
واقعا از این نظر ببخشید چون منظورم 5700 بود. اصلاح شد....
با تشکر

reza76622201
14-06-09, 09:54
5800 داراي رزولوشن 3.2Mega pixel و P1 هم داراي همين رزولوشن هست.و اما توي کيفيت اين کجا و آن کجا؟
ضمنا اکثر گوشي بازها مي دونن که کيفيت دوربين 5800 واقعا مزخرفه.

™Ali
14-06-09, 11:17
5800XM تو عکاسی خرابه ولی از نظر فیلم برداری که به صورت VGA@30Fps هست از K850 که 5 مگاپیسله و به صورت QVGA فیلمبرداری می کنه بهتره :yes:

reza76622201
16-06-09, 08:01
آيا N72 جزء سري N نيست(واقعا کيفيت فيلبرداريش افتضاحه حتي از K700 بدتره)!؟ شما چرا سريهاي N جديد نوکيا رو با سري C سوني اريکسون که اونم جديده مقايسه نمي کنيد!؟
اونوقته که باز هم نوکيا عقب ميفته(چه عکاسي و چه فيلمبرداري).

™Ali
16-06-09, 18:26
آيا N72 جزء سري N نيست(واقعا کيفيت فيلبرداريش افتضاحه حتي از K700 بدتره)!؟ شما چرا سريهاي N جديد نوکيا رو با سري C سوني اريکسون که اونم جديده مقايسه نمي کنيد!؟
من که نگفتم دوربین گوشی های نوکیا از هرنظر بهتره بلکه گفتم سری N از سری K سونی اریکسون بهتر فیلمبرداری می کنند !
سری Cسونی اریکسون هم این وسط اسمش نیومد ! ح

™Ali
16-06-09, 18:26
من که نگفتم دوربین گوشی های نوکیا از هرنظر بهتره بلکه گفتم سری N از سری K سونی اریکسون بهتر فیلمبرداری می کنند !
سری Cسونی اریکسون هم این وسط اسمش نیومد !

K A S R A
16-06-09, 21:03
واقعیت اینه که تفاوت زیادی بین دوربینای 5 مگاپیکسلی گوشی ها نیس
آنچنان فرقی هم با 3.2 نداره :great:
به نظر من N78
N95 , 5800 الان بهترین انتخاب هستن .

reza76622201
17-06-09, 07:27
به نظر من SonyEricsson X1 Xperia و Nokia N97 و HTC Touch HD بهترينها هستند. البته گوشيهاي Apple هم خيلي خوبن اما قيمت بالايي دارن. بالا بودن قيمتشون هم همه فکر مي کنن الکيه اما بدونيد که جنس touch screen و مواد بکار رفته و عمر اونها فوق العادست و دليل گرون بودنش هم همينه.

™Ali
18-06-09, 19:05
به نظر من SonyEricsson X1 Xperia و Nokia N97 و HTC Touch HD بهترينها هستند. البته گوشيهاي Apple هم خيلي خوبن اما قيمت بالايي دارن. بالا بودن قيمتشون هم همه فکر مي کنن الکيه اما بدونيد که جنس touch screen و مواد بکار رفته و عمر اونها فوق العادست و دليل گرون بودنش هم همينه.

به نظرم Xperia X1 با این دوربین 3.2 مگایکسلیش نمیشه گفت خوب عکس میگیره ولی اون دو تا خیلی خوبن .
البته i900 OMNIA رو هم نباید فراموش کرد .... کلا داریم از بحث اصلی این تاپیک خارج میشیم! :give_rose:

ALIRE7A
18-06-09, 19:47
اگر دوربین 5 در حدود قیمت 300 بررسی کنیم فقط n82 که البته بعد از c902 بهرین 5 مگا هست

REZASH
18-06-09, 23:03
دوست عزیز تو 5 مگاپیکسلی ها n82 از همه بهتر جواب داده

™Ali
19-06-09, 11:16
از لحاظ فیلمبرداری همه میدونند که C902 حرفی واسه گفتن نداره! N82 ==> VGA ولی C902 ==>QVGA
یعنی در یک ثانیه N82 چهار برابر C902 اطلاعات ذخیره میکنه !
از لحاظ فلش هم N82 دارای Xenon هست که بازم پیروزه میدانه! البته C902 امکانات زیادی واسه عکسبرداری داره.
بررسی دوربین C902 :

C902 سونی اریکسون به یک دوربین 5 مگاپیکسل با کانون اتوماتیک مجهز است که ویژگی های بسیاری به همراه دارد . از این ویژگی ها می توان به تشخیص چهره ، تثبیت کننده تصویر و ویدئو ، BestPic ، چرخش اتوماتیک ، حالت ماکرو ، geotagging تصاویر دوربین ، Photo Flash و ... اشاره کرد . ویژگی خاص دوربین وجود هشت کلید حرکتی لمسی است که در اطراف صفحه نمایش وجود دارند و دارای نور زمینه آبی می باشند . این کلیدها فقط در حالت دوربین فعال هستند و از آنها برای سوئیچ بین حالت عکسبرداری و فیلمبرداری ، دسترسی به گالری عکس ، تغییر حالت کانون اتوماتیک ، حالت عکسبرداری ، تایمر و فلش استفاده می شود . دوربین دارای جدیدترین منو است . زیرمنوهای آن بصورت pop-up می باشند که به آیکن و ویژگی Multi Menu ( چند منویی ) مجهز می باشند . این ویژگی در مدل K850 نیز وجود دارد .

کنترل های لمسی دارای واکنش ویبره هستند و قابلیت ویبره را می توان از منوی چند ضربه ای تنظیمات غیر فعال کرد . نوار ابزار دوربین دسترسی به حالت عکسبرداری ، اندازه تصویر ، کانون ، فلش ، Self Timer ( زمان دادن به دوربین برای گرفتن عکس ) ، حالت metering ، تعادل رنگ سفید ، جلوه های ویژه و تنظیمات Multi Menu را فراهم می کند . در C902 تنظیمات ISO وجود ندارد . حالت کانون دارای ویژگی دیگری به نام تشخیص چهره است که به کاربر امکان می دهد تا بطور همزمان 3 چهره را دنبال کند اما در زمان گرفتن عکس کانون روی بهترین چهره قفل می شود . معمولا کانون روی چهره ای قفل می شود که به مرکز فریم نزدیک است . تثبیت کننده تصویر عکس ها را از مات شدن در محیط های تاریک حفظ می کند اما کارایی آن چندان رضایت بخش نیست. اگر سوژه متحرک باشد این ویژگی به کاربر کمک نمی کند .

ویژگی BestPic دارای حالت سریع و کند است . در حالت سریع طی 1.3 ثانیه 9 عکس در وضوح کامل 5 مگاپیکسل ایجاد می کند که اندازه هر یک از آنها نزدیک به 1MB است . پس از آن ذخیره کردن تمامی تصاویر روی کارت حافظه حدود 15 ثانیه طول می کشد . حالت کند در وقفه های زمانی حدود 2.5 ثانیه 9 عکس می گیرد . C902 سونی اریکسون GPS ندارد اما می تواند مختصات استاندارد GPS را در تصاویر براساس مثلث بندی برج سلولی قرار بدهد . کاربران در زمان مرور در تصاویر در گالری به نوار مشاهده روی نقشه از منوی گزینه ها دسترسی دارند که محل کاربر را مستقیما روی Google Maps از پیش نصب شده قرار می دهد . اگر گوشی را با گیرنده GPS مرتبط کنید ویژگیgeotagging بطور اتوماتیک از آن استفاده می کند و مختصات دقیق GPS برای تصاویر را جمع بندی می نماید .

حالت اخصاصی ماکرو امکان عکسبرداری از فاصله 10 Cm را فراهم می کند . حالت عکسبرداری بی صدا نیز وجود دارد . با استفاده از شتاب سنج داخلی دوربین قادر است عکس ها را در حالت پیش نمایش بطور اتوماتیک بچرخاند . با بستن پوشش فعال لنز آخرین تنظیمات از بین می رود مگر اینکه عکسی با این تنظیمات گرفته شده باشد . مشکل دیگر طرح منو است که برای دسترسی به Multi Menu باید تمامی تنظیمات روی نوار ابزار را رد کرد و به این گزینه که آخرین آیتم است رسید . دوربین C902 سونی اریکسون می تواند در وضوح QVGA در 30 fps فیلمبرداری کند . کلیپ های ویدئویی در فرمت MP4 ذخیره می شوند و هر دقیقه از فیلمبرداری حدود 3MB حافظه استفاده می شود . دوربین برای کلیپ های ویدئویی صدا را بصورت استریو ضبط می کند .

بررسی دوربین N82 :
دوربین در نوکیا N82 از مزیت های گوشی محسوب می شود . اگر چه دوربین از نظر لنز ، حسگر یا پردازش تصویر با نوکیا N95 تفاوت ندارد اما فلش Xenon موجود در آن یک مزیت به شمار می آید . لنز دوربین دارای پوشش محافظ است که آن را از خراشیدگی محافظت می کند . کمتر از سه ثانیه طول می کشد تا نرم افزار دوربین فعال شود و می توان گفت که مانند مدل N95 است . فاصله بین گرفتن دو عکس 3-2.5 ثانیه است . اگرچه زمانی این وقفه های کوتاه مدت بدست می آید که حالت پیش نمایش اتوماتیک غیرفعال باشد . منوی دوربین مانند N95 8GB است و تنظیمات گسترده ای دارد که شامل تنظیم دستی رنگ سفید و ISO ، میزان نوردهی ، تنظیمات کنتراست و جلوه های ویژه مختلف است که سایه رنگ نامیده می شوند . خطوط شطرنجی برای نمایاب بکار می رود تا در کادر بندی تصاویر به کاربر کمک کند . از این خطوط برای تنظیم سوژه مورد نظر و قراردادن آن روی خطوط یا نزدیک آنها و یا روی نقاط تقاطع بکار می رود که زیبایی خاصی به عکس می دهد . از این روش برای تصاویر افقی نیز استفاده می شود . برای مثال ، در عکس گرفتن از آسمان ، آسمان باید یک سوم یا دو سوم از کادر را اشغال کند و افق در مرکز قرار گیرد .
حالت عکسبرداری متوالی و Self-timer ( زمان دادن به دوربین برای گرفتن عکس ) نیز وجود دارد . فلش Xenon را می توان در چهار روش ( اتوماتیک – همیشه روشن – کاهش قرمزی چشم در تصاویر – همیشه خاموش ) تنظیم کرد . راهنمایی ها در فونت کوچک نشان داده می شوند تا کاربر متوجه شود که تلفن در هر لحظه چه کاری انجام می دهد ( برای مثال ، پردازش تصویر ) . کیفیت تصویر بسیار عالی است و فلش Xenon عالی عمل می کند که بهترین فلش موجود در بازار است . این دوربین 5 مگاپیکسل مانند دوربین N95 کار می کند .
از دوربین ثانیه برای گرفتن عکس ستفاده می شود که از منوی دوربین می توان سریعا به آن دسترسی پیدا کرد و برای ایجاد تصاویر خود نگاره یا عکس مخاطب از آن ستفاده نمود . دوربین ثانویه از قابلیت فیلمبرداری نیز برخوردار است اما کلیپ های ویدئویی حاصل تقریبا غیر قابل استفاده می باشند . نوکیا N82 در وضوح VGA در 30 fps فیلمبرداری می کند . ویدئوها در فرمت MPEG-4 ذخیره می شوند و دارای تنظیم اتوماتیک یا دستی رنگ سفید می باشند . سایر ویژگی های موجود شامل حالت شب و جلوه های ویژه رنگ است . تنها مشکل اینجاست که ویدئوها با این کیفیت خیلی سریع حافظه را پر می کند یعنی یک ویدئوی 100 دقیقه ای را می توان روی یک کارت حافظه 2GB ذخیره کرد ، به شرط اینکه چیز دیگری روی آن نباشد .

وسلام این قضیه دیگه تموم شد! :1. (38): :lol:

mmey3am
25-11-10, 09:58
فقط sony ericsson hazel j20i

hOnly the registered members can see the link

mmey3am
26-11-10, 11:16
فقط sony ericsson hazel j20i

hOnly the registered members can see the link
یا sony ericsson w995 با 8 مگاپیکسل

afra1275